Naujienos

Kokių automobilio gedimų verčiau neignoruoti?

2020-04-27 15:18:54

Smulkūs automobilio gedimai – rūpestis, kurio sprendimą šiuo metu esame linkę nukelti į ateitį. Vis tik kai kuriais atvejais, ignoruodami iš pirmo žvilgsnio nereikšmingus defektus, rizikuojame patirti dar didesnių nuostolių.

Draudikų teigimu, delsimas ne tik didina išlaidas, bet ir gali kelti grėsmę eismo saugumui.

Nuo mažo įtrūkimo iki suaižėjusio stiklo

Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojo Rimvydo Pociaus teigimu, vienas iš dažniausiai uždelstų automobilio apgadinimų yra priekinio stiklo įskilimas ar įtrūkimas. Dažniausiai atsiradęs dėl iš po kito automobilio ratų atšokusio akmenuko, toks įtrūkimas iš pradžių gali būti labai nežymus, todėl transporto priemonių savininkai į juos pernelyg nekreipia dėmesio.

„Nors nežymiai įskilęs stiklas nekelia didelių problemų, dažniausiai įtrūkimas ima plėstis, stiklas gali stipriai suaižėti ir trukdyti geram matomumui. Tokie įskilimai plečiasi nuo menkiausių automobilio krestelėjimų ar net oro temperatūrų svyravimų“, – sako R. Pocius.

Draudiko atstovas ragina nedelsti ir įtrūkimus remontuoti tik jiems atsiradus. Anot R. Pociaus, mažesnius nei 2,5 cm skersmens stiklo pažeidimus paprastai galima suremontuoti nekeičiant viso stiklo, taip nepatiriant didesnių išlaidų.

Klastinga automobilių liga – korozija

Kita deramo vairuotojų dėmesio laiku nesulaukianti problema, anot R. Pociaus, yra korozija. Rūdžių pažeistų kėbulo vietų ar kitų metalinių detalių automobilių vairuotojai dažnai paprasčiausiai nepastebi, o pastebėję – neretai neskuba imtis veiksmų.

„Nedidelis rūdžių plotelis ant automobilio paviršiaus gal ir neatrodo labai grėsmingai. Bėda ta, kad laiku nesiimant veiksmų, rūdys plinta ir gali stipriai pažeisti atskiras automobilio dalis ar didelę dalį kėbulo. Be abejo, tinkamai automobilį prižiūrint, korozijos galima visai išvengti. Vis tik, jei rūdžių tam tikroje automobilio vietoje atsirado, jas būtina kuo skubiau šalinti. Rūdims stipriau paveikus automobilio dalis, gali nelikti kitos išeities, kaip tik jas keisti. Tai, žinoma, gali nemažai kainuoti“, – pažymi R. Pocius.

Draudiko atstovas priduria, kad remiantis eismo įvykių duomenimis, korozija mažina ir automobilių saugumą – stipriai rūdžių paveiktas automobilis gali būti mažiau atsparus smūgiams, labiau pažeidžiamas susidūrimų metu.

Gumbas ant padangos – „tiksinti bomba“

Rimtą pavojų automobilio vairuotojui, keleiviams bei kitiems eismo dalyviams gali kelti ir toks automobilio defektas, kaip nedidelis gumbelis ant jo padangos. Anot R. Pociaus, važinėti su taip pažeistomis automobilio padangomis ypatingai nesaugu.

„Dėl gumbo kyla didelė tikimybė, kad padanga važiuojant sprogs – tai itin pavojinga situacija, kelianti grėsmę žmonių gyvybėms. Gumbai ant padangų dažniausiai atsiranda po smūgių – įvažiavus į duobę ar atsitrenkus į bortelį. Po tokių įvykių padangas reikėtų gerai apžiūrėti ir įsitikinti, kad jos nepažeistos. Gumbai atsiranda ir dėl gamyklinio broko, todėl rekomenduojama pirkti patikimų gamintojų padangas, neeksploatuoti jų pernelyg ilgai. Tinkamai prižiūrint ir saugant bei keičiant priklausomai nuo metų laiko, tas pačias padangas galima eksploatuoti iki 5 metų. Be abejo, kiekvienu atveju svarbu įvertinti realią padangų būklę“, – pažymi R. Pocius.

Draudikų atstovo teigimu, pastebėjus ant padangos gumbą, svarbu ją nedelsiant pakeisti. Vadovautis požiūriu „savaitę ar mėnesį dar kaip nors pratempsiu“ šiuo atveju itin pavojinga.

Nederėtų pamiršti žibintų gaubtų

Anot R. Pociaus, automobilių vairuotojai linkę ignoruoti ir nusidėvėjusius žibintų gaubtus. Ilgainiui dėl aplinkos poveikio žibintų gaubtai braižosi, apsineša purvu, tampa matiniais. Dėl to prastėja žibinto šviesos paskirstymo efektyvumas, o tuo pačiu – ir matomumas tamsiuoju paros metu.

„Pastebėję, kad suprastėjo apšvietimo kokybė, vairuotojai dažnai nusprendžia, kad problema – lemputės, todėl pirmiausiai keičia jas. Į žibintų gaubtus dėmesys atkreipiamas gerokai rečiau. Galbūt pakaks nupoliruoti, o jei jie stipriai nusidėvėję – pakeisti, užuot vis keitus ir reguliavus lemputes“, – sako R. Pocius.

Įtartini garsai išduoda rimtas problemas

Galiausiai, anot R. Pociaus, vairuotojai linkę ignoruoti ir neaiškius automobilio keliamus garsus.

„Priklausomai nuo to, kokio pobūdžio ir iš kurios automobilio dalies įtartinas garsas sklinda, jis gali perspėti apie skirtingus gedimus. Neįprasti duslūs garsai gali būti susiję su stabdžių problemomis, pakabos detalių ar vairo stiprintuvo gedimais. Ūžesiai gali būti nulemti ratų guolių gedimų ar pavojingai sumažėjusio tepalo lygio. Važiuojant girdimas barškėjimas gali perspėti apie atsilaisvinusias detales išmetimo sistemoje, o beldimo garsai – apie hidraulinių vožtuvų stūmiklių gedimus“, – sako R. Pocius.

Anot draudikų atstovo, įtartinų garsų priežastys gali būti labai įvairios, todėl susidūrus su šia problema, reikėtų apsilankyti pas specialistus ir išsiaiškinti galimus gedimus. Tai padės laiku užkirsti kelią didesniems nuostoliams ar išvengti pavojingų situacijų kelyje. Draudikų atstovas taip pat primena, kad laiku šalinti gedimus svarbu dar ir todėl, kad jų sukeltų papildomų žalų gali nekompensuoti draudikai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-06-30 12:56:13

Visi duomenys turės būti apmokestinami vienodu tarifu

Siekdami užtikrinti atvirą ir nediskriminacinę prieigą prie interneto, ES ryšio operatoriai vartotojams negali taikyti skirtingų duomenų perdavimo kainų pagal jų panaudojimo pobūdį.
       2022-06-29 15:28:52

Žuvies patiekalai tiesiai iš jūros: tartaras, sevičė ir pokės dubuo

Vasara tradiciškai yra grilio metas – ant grotelių ir iešmų keliauja mėsa, žuvis, daržovės ir net sūris. Visgi vasara yra ir laikas, kai norisi valgyti lengviau, gaiviau, o tai padaryti padeda vis gausėjantis šviežio derliaus pasirinkimas.
       2022-06-29 15:21:28

Reanimatologas paaiškino, kodėl įvyksta smegenų mirtis

Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai.
       2022-06-29 15:11:28

Nedžiugina darbas? Patarimai, kaip atrasti mėgstamą

Darbas nebedžiugina? O gal planuojate jį keisti? Ne vienas žmogus darbe yra jautęsis ne savo vietoje, tačiau pakeitus darbą jis ir vėl gali nepatikti. Ką daryti, kad mylimo darbo paieškos pagaliau būtų vaisingos?
       2022-06-29 15:07:13

Pirmosios voveraitės: grybautojas patarė kaip pasiruošti išvykai į mišką

Įsibėgėjus vasarai galime pasilepinti ne tik įvairiausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir grybais, kurių pirmas derlius jau pasirodė ir parduotuvėse.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-29 14:56:02

Prezidentas NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

„Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO, todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių ženkliai stiprinti savo saugumą, ypač Baltijos regione“, – šiandien Madride prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
       2022-06-28 13:06:05

Koks vanduo geriausiai gaivina per karščius ir kiek jo turime išgerti?

Įsivyravus karščiams itin svarbu organizme palaikyti skysčių balansą. Karštomis dienomis taip ir traukia ledinis vanduo, nes norisi ne tik numalšinti troškulį, bet ir atsivėsinti.
       2022-06-22 12:28:22

Ant laužo – ne tik bulvės, bet ir šakotis: dalijasi Joninių idėjomis

Artėjančios Joninės – dažno laukiama proga iš miesto pabėgti į gamtos prieglobstį. Neatsiejama to dalis – maisto gaminimas lauke ir jaukios akimirkos, susibūrus aplink laužą.
       2022-06-22 08:58:15

Vaistininkė apie gydomąją arbatų galią ir suderinamumą su vaistais

Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti – pataria vaistininkė.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-20 21:46:39

Kas gali nutikti, jeigu trumpam sutrinka elektros skaitiklio veikimas?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl elektros energijos suvartojimo duomenų nesutapimo, elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarties nutraukimo ir mokesčių už elektros energiją perskaičiavimo.
       2022-06-20 20:54:40

Borrellis dėl Kaliningrado: kaltinimas Lietuvai – melas, gryna propaganda

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad Lietuva laikosi ES sankcijų blokuodama tam tikrų prekių gabenimą geležinkeliu į Rusijos Kaliningrado eksklavą.
       2022-06-20 20:40:37

Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Vilniaus universiteto (VU) chemikai šiemet mini 225-ąsias Chemijos katedros įkūrimo metines. Anot dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano prof. Aivaro Kareivos, per tiek metų šis mokslas Lietuvoje turėjo ir nuosmukio laikotarpių, ir pasaulyje pripažintų specialistų, ženkliai prisidėjusių prie mokslo raidos.
       2022-06-19 21:54:43

Prezidentei – Pasaulio ekonomikos apdovanojimas

Sekmadienis, birželio 19 d. (Kylis). Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, Kylyje, įteiktas prestižinis Pasaulio ekonomikos apdovanojimas (Global Economy Prize 2022).
       2022-06-18 15:20:01

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko beveik 80 proc. antrojo etapo gyventojų

Šiandien, baigiantis antrajam nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapui, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis 79,2 proc. arba 586 tūkst. šio etapo vartotojų priėmė sprendimą ir pasirašė sutartį su savo nauju ir nepriklausomu energijos tiekėju.
       2022-06-18 15:17:04

Azijietiška virtuvė vasarą: aštrūs patiekalai atsigaivins per karščius?

Azijiečių virtuvėje naudojami metodai ir ingredientai jau seniai pamėgti sveiką gyvenimo būdą puoselėjančių žmonių. Tokiuose patiekaluose nėra sočiųjų riebalų pertekliaus, beveik nevartojama pieno produktų, maistas dažnai virtas arba troškintas garuose, prioritetą skiriant produktų šviežumui ir sezoniškumui.
       2022-06-18 15:14:05

Nepasirinkusiems elektros tiekėjo – dar savaitė galutiniam apsisprendimui

Antrojo liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, nesuspėję pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, tai galės padaryti dar savaitę. Jiems sudaroma galimybė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti iki sekmadienio, birželio 26 d. imtinai.
       2022-06-18 15:11:24

Specialistai: Norint mažinti skendimų skaičių reikia liautis drausti

Kas penktas lietuvis nemoka plaukti, o 3 iš 10 gyventojų yra bent kartą skendę, rodo skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
       2022-06-17 20:13:14

Laisvalaikis miške ar prie ežero - ne bet kur ir ne bet kaip

Vasarą daugelis žmonių renkasi aktyvias pramogas gamtoje. Vieni skuba prie vandens telkinių, kiti mėgaujasi miško gėrybėmis ir gaiva. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai primena, kad mišką ar kitą gamtos kampelį reikia tausoti, tinkamai jame elgtis bei dalijasi patarimais, kaip poilsiauti atsakingai.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
       2022-06-17 08:51:16

Didysis bijūnų žydėjimas: nuo senųjų veislių iki modernių spalvų ir formų

Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.
       2022-06-16 20:43:13

Vitaminų šaltinis – agrastai: naudokite juos ne tik uogienėms

Šviežio derliaus agrastai – jau pasirodė parduotuvių lentynose. Šios gėrybės – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu kiek primirštos. O veltui. Šios sodo gėrybės ne tik skanios, bet ir ypatingai vertingos sveikatai.
       2022-06-15 08:50:09

Neapsisprendžiantiems: kaip išsirinkti sau tinkamą IT specialybę?

Pastaraisiais metais darbo rinkoje būtų sunku surasti populiaresnę ir perspektyvesnę sritį, nei IT – šie specialistai nuolat viliojami patrauklia alga, o atvirų darbo vietų kasdien daugėja.
       2022-06-15 08:44:11

Vilniuje pristatytas rekordą pasiekęs 3D gatvės piešinys: įvykiai Ukrainoje

Vilniuje birželio 14 dieną pristatytas didžiausias Baltijos šalyse ir dydžio rekordą Lietuvoje pasiekęs trimatis gatvės piešinys. Visai greta sostinės spaudos rūmų kūrinį pavadinimu „Meilė ir baimė“ nutapė pasaulinio garso menininkas Edgaras Muelleris.
       2022-06-15 08:35:38

„PILETILEVI GROUP“ ir „TIKETOS“ sandoris apribojo konkurenciją

Šiandien Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų.
       2022-06-11 13:08:16

Tarptautinę falafelių dieną kulinarijos technologė pataria, kaip pasigaminti

Tarptautinė falafelių diena minima birželio 12 d. Falafeliai – tai tipiškas Artimųjų Rytų virtuvės patiekalas, pagamintas iš avinžirnių, kurie yra augalinių baltymų šaltinis, mažinantis blogojo cholesterolio kiekį.
       2022-06-10 19:46:34

Vištų augintojams – nuostolių kompensacijos

Nuostolių dėl Rusijos karo Ukrainoje patiriantys broilerių ir vištų dedeklių augintojai jau gavo pirmąsias kompensacijas. 35 broilerių ir vištų dedeklių laikytojams, pateikusiems paraiškas, pervesta 1,84 mln. Eurų.
       2022-06-10 18:51:26

„Eutelsat“ pašalins draudžiamus rusiškus kanalus

„Eutelsat“ yra pasirengusi sustabdyti Rusijos kanalų „RTR Planeta“ ir „Rossija 24“ retransliavimą savo palydovais birželio 25 d.
       2022-06-10 15:33:57

Keičiasi prekybos internetu taisyklės: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Šių metų birželio 1 d. įsigaliojo naujos taisyklės, taikomos santykiams tarp gamintojų, didmenininkų ir mažmenininkų. Naujose taisyklėse ypatingas dėmesys skirtas įmonių veiklai elektroninėje erdvėje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.