Naujienos

Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote?

2020-10-28 08:18:04

Belaidės ausinės – vienas patogiausių aksesuarų, nes leidžia lengvai, be laidų klausytis muzikos ar kalbėtis telefonu. Taip pat tai ir šiuo metu gana populiari stiliaus detalė, nes tokias ausines gali pamatyti pas dažną praeivį gatvėje.

Kita vertus, belaidės ausines sugeba kur kas daugiau, tačiau ne visos jų funkcijos yra akivaizdžios. Ar tikrai apie visas tokių ausinių funkcijas žinote ir jomis naudojatės?

„Kai kokia nors nauja technologija smarkiai išpopuliarėja, daugelis pradeda ja naudotis savo kasdienybėje. Puikus šiandieninis pavyzdys – belaidės ausinės. Natūralu, kad jos nešiojamos dažniausiai dėl pagrindinio savo privalumo – belaidžio ryšio, kuris leidžia pamiršti dažnai susipainiojančius ausinių laidus. Bet tokios ausinės turi ir daugiau naudingų funkcijų, kurios daugeliui gali praversti netikėtose situacijose, bet apie kurias net nesusimąstome. Pavyzdžiui, belaides ausines galima naudoti kaip mikrofoną arba įkrauti su atvirkštinio krovimo funkcija tiesiog iš telefono“, – teigia Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

1. Ausinės vietoje mikrofono

Kaip teigia Š. Urbonas, naudodamiesi ausinėmis vien muzikos klausymuisi ar telefoniniams pokalbiams, nes nesusimąstome, kad jos gali pasitarnauti ir kaip mikrofonas.

„Belaidės ausinės yra taip sukurtos, kad galėtų kuo tiksliau perduoti kalbančiojo balsą pašnekovui. Kadangi ausines naudojame ir eidami gatve, ir dirbdami triukšmingoje aplinkoje, jos užtikrina, jog kalbant telefonu mūsų pašnekovas girdėtų kuo mažiau pašalinio triukšmo. Būtent todėl tokios ausinės yra patikima alternatyva po ranka neturint mikrofono. Pavyzdžiui, jeigu atsiduriame situacijoje, kai turime kokybiškai įrašyti balsą ar pakalbinti pašnekovą gyvai, bet po ranka neturime mikrofono, jį gali atstoti viena belaidė mūsų ausinė. Naudojantis tokiu improvizuotu mikrofonu pokalbį įrašysime švariau ir tiksliau“, – sako ekspertas.

2. Geriau nei ausų kamštukai

„Ausines dažnai naudojame ir tam, kad pabėgtume nuo aplinkos triukšmo ir lengviau susikauptume. Tam puikiai tinka pamėgtos muzikos grojaraščiai ar mėgstamų atlikėjų albumai. Bet ką daryti, kai susikaupimo reikia visą dieną, o klausoma muzika taip pat ima varginti? Tokiu atveju geriausias sprendimas – tyla. Ir nors prie kitų žmonių darbo metų išsitraukti ausų kamštukus bei jais užsikimšti ausis gali būti nepatogu, šią funkciją šiandien ne prasčiau gali atlikti ir ausinės. Pavyzdžiui, belaidės ausinės „Huawei FreeBuds Pro“ turi tiek pažangią garso slopinimo funkciją, kad ją aktyvavus ir užsidėjus ausines, nieko nesigirdi net ir neklausant muzikos. Taigi, norint modernių ausų kamštukų, kurie garantuotų visišką tylą darbo metu, galima rinktis ir belaides ausines“, – išskiria Š. Urbonas.

Taip pat, kaip teigia specialistas, naujosios „Huawei“ ausinės ne tik nuslopinti aplinkos garsą, bet palaiko net tris skirtingus aplinkos triukšmo modelius – nuo itin aukšto triukšmo, pavyzdžiui, lėktuvo turbinos, iki biurams įprasto triukšmo. Todėl priklausomai nuo vietos, kurioje esame, ausinės geba slopinti būtent tos aplinkos triukšmą. Be to, anot Š. Urbono, belaidėse ausinėse yra specialus režimas, kai norime išgirsti savo pašnekovą triukšmingoje vietoje. Šis režimas visiškai nuslopina bet kokį aplinkos triukšmą, o išryškina vien kalbančiojo balsą.

3. Prijungimas prie kelių įrenginių

Pasak eksperto, dažnai prijungę ausines prie vieno įrenginio, pavyzdžiui, telefono, vien juo ir naudojamės. Bet belaidės ausinės gali būti vienu metu prijungtos ir prie dviejų skirtingų įrenginių.

„Įprasta situacija: ėjome gatve, klausėmės muzikos, o atėję į biurą sėdame prie kompiuterio ir muzika nutyla. Arba prijunginėjame ausines atskirai prie kompiuterio. To galima išvengti, nes vienu metu belaidės šiuolaikinės ausinės gali būti prijungtos, pavyzdžiui, ir prie telefono, ir prie kompiuterio. Arba telefono ir išmaniojo laikrodžio. O tam, kad persijungti nuo vieno įrenginio prie kito galima pasinaudoti tiesiog perjungimo funkcija, užuot iš naujo pradėjus visą prietaiso prijungimo procesą. Tokia funkcija gali būti valdoma tiesiog naudojantis pačiomis ausinėmis, tam nereikia įsijunginėti programėlės išmaniajame telefone“, – nurodo Š. Urbonas.

4. Ar ausinės tikrai tinka mūsų ausims?

„Pasitaiko situacijų, kai vartotojai įsideda belaides ausines, pradeda klausytis muzikos ir teigia, kad ausinės nepatogios ar blogai atlieka savo funkciją. Tokiais atvejais labai gali būti, jog konkrečiam vartotojui paprasčiausiai netinka ausinių antgaliai ir reikėtų juos pasikeisti. Bet kaip laiku sužinoti, kad dėl garso kokybės ar nepatogumo kalti būtent antgaliai, o ne pačios ausinės? Šiandien, naudojantis naujausiomis ausinėmis, į telefoną galima atsisiųsti specialią programėlę, kurioje bus funkcija, leidžianti patikrinti ausinių tinkamumą. Ši funkcija vadinasi išmaniu kompaktiškumo aptikimu ir jis, atlikus testą, ekrane parodys, ar abi ausinės tinkamai įdėtos į ausis ir ar esami antgaliai mums tinka. Jei programėlė parodo, kad ausinės mums netinkamos, tuomet reikėtų pasikeisti jų antgalius į didesnius ar mažesnius ir pamėginti dar kartą“, – pabrėžia specialistas.

5. Atvirkštinio įkrovimo funkcija

Ar galima įkrauti belaides ausines, jei po ranka neturime nei planšetės, nei kompiuterio? Pasak Š. Urbono – taip ir tam prireiks naujesnio išmaniojo telefono.

„Jeigu esate kada atsidūrę situacijoje, kai jūsų belaidės ausinės išsikrovė kelionėje ir toliau ją turėjote tęsti be muzikos, ši funkcija – kaip tik jums. Tai yra atvirkštinis įkrovimas, kurį palaiko kai kurie naujesni išmanieji telefonai. Ko mums reikės, kad tokiu būdu galėtume pakrauti išsikrovusias ausines? Nieko. Tereikia telefone įjungti atvirkštinio įkrovimo funkciją ir ant telefono nugarėlės padėti ausinių įkrovimo dėklą ir jos pradės krautis. Žinoma, įsitikinkite, kad jūsų telefonas yra įkrautas, nes priešingu atveju rizikuojate greičiau iškrauti telefoną. Kita vertus, šiuolaikinės ausinės po įkrovimo apskritai gali veikti ilgiau. Pavyzdžiui, „Huawei FreeBuds Pro“ ausinės, neįjungus aplinkos triukšmo slopinimo veikia 7 valandas, o skaičiuojant su ausinių įkrovimo dėklu – net 30 valandų. Įdomu tai, kad jei ir aktyviai naudosime triukšmo slopinimo funkciją, veikimo laikas skirsis vos keliomis valandomis“, – išskiria ekspertas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-11-28 17:11:03

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie karantinus Europoje

"Karantinai Europoje. Po sėkmingos Izraelio ir Airijos patirties spalio pabaigoje blogėjant epidemiologinei situacijai daugelis Europos valstybių pradėjo svarstyti nacionalinio karantino priemonių taikymo galimybę.
       2020-11-28 12:53:16

Persirgę korona galės tris mėnesius nesiizoliuoti po aukštos rizikos kontakto

Reaguodama į epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį izoliuojamų gyventojų skaičių ir mokslininkų išvadas bei rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie jau persirgo koronavirusu (COVID-19).
       2020-11-28 12:48:16

Lietuva – 7 pagal testavimo apimtis Europoje

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Lietuva ir toliau stabiliai rūpinasi gyventojų testavimu dėl koronaviruso (COVID-19). Lapkričio 26 d. atnaujinta statistika rodo, kad mūsų šalis yra septinta pagal atliekamų testavimų reitingą iš 31 Europos šalies.
       2020-11-28 08:12:37

Kodėl čiabata vadinama šlepete ir kaip gimsta duonos su serbentais receptai?

Duona mūsų šalyje nuo seniausių laikų turėjo ypatingą reikšmę ir užėmė labai svarbią vietą tiek ant kasdienio, tiek ant šventinio stalo. Duonos kepimas buvo tikras ritualas, o ją kepanti moteris – ypač gerbiama.
       2020-11-28 07:52:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 2121 koronaviruso atvejai

Atlikus 12,848 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 2121 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,7% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 13,513
       2020-11-27 14:20:17

Sveikesnė duona: kaip išsirinkti?

Daugelis žmonių į kasdienį mitybos racioną įtraukia duoną. Gamintojai, atsižvelgdami į pirkėjų poreikius, siūlo įvairių jos rūšių: kvietinės, ruginės, visų grūdo dalių, su saulėgrąžomis, bemielės, be pridėtinio cukraus ir daug kitų.
       2020-11-27 13:58:33

Dirbtinis intelektas išspręs pandemijos keliamas problemas?

Stropiai besimokantis, bet nesuprantantis ironijos ir neskiriantis blogio nuo gėrio. Būtent tokie dirbtiniam intelektui priskiriami bruožai suteikia argumentų skeptikams, o algoritmų kūrėjus verčia sukti galvas, kaip jį patobulinti ir paversti kuo draugiškesniu žmogui.
       2020-11-27 13:48:14

Konkurencijos taryba leido „Bitei“ įsigyti „Mezon“

Konkurencijos taryba „Bitei Lietuva“ leido įsigyti „Mezon“, valdomą AB Lietuvos radijo ir televizijos centro („Telecentro“). Dar šių metų gegužę „Telecentras“ su „Bite“ pasirašė sutartį, pagal kurią bendrovė perka interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-11-27 13:39:17

Būsimam aplinkos ministrui – užduotis išsaugoti Žuvinto turtus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį apsilankęs Žuvinto biosferos rezervate, pabrėžė, kad šios unikalios Lietuvos vietovės išsaugojimas bus pirmas rimtas darbas būsimam aplinkos ministrui.
       2020-11-27 13:15:22

REKORDAS! Praėjusią parą patvirtinti 2339 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2339 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 595 iš jų registruoti Vilniaus, 470 Kauno, 299 Klaipėdos, 266 Šiaulių, 203 Panevėžio, 167 Marijampolės apskrityse.
       2020-11-26 11:29:22

Mitai apie kontracepciją

Apklausos rodo, kad Lietuvos jaunimo žinios apie kontracepciją nėra teisingos - tikima visiškai nepagrįstais teiginiais. Matyt, ir dėl tos pačios priežasties maždaug kas ketvirtas paauglių nėštumų baigiasi abortu.
       2020-11-26 09:56:10

Ar žinote, kurio prietaiso naudojimas karantino metu augo kone 70 proc.?

Televizorius jau senai praaugo savo pradines panaudojimo galimybes ir nebėra vien tik prietaisas, kuriame galima sužinoti pagrindines dienos naujienas. „Samsung“ atlikta apklausa atskleidė, kad karantino metu naudojimasis televizoriumi augo net 69 proc. – labiausiai iš visų įrenginių.
       2020-11-26 08:40:14

ES kompensuos virš 5 mln. eurų už medikams skirtas apsaugos priemones ir įrangą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) sėkmingai baigia įgyvendinti ES fondų lėšomis kompensuojamą projektą asmens apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti.
       2020-11-26 08:34:04

NVSC: viešai pateikiamas situacijos Seime vertinimas yra netiesa

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atsižvelgęs į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, neva situacija dėl Lietuvos Respublikos Seimo narių izoliacijos susiklostė dėl kažkokių kažkieno politinių motyvų, atkreipia dėmesį,
       2020-11-26 08:30:42

Jus nori atleisti iš darbo? Darbo inspekcija pataria, kokių skubių veiksmų imtis

Valstybinė darbo inspekcija pastebi, kad karantino laikotarpiu į inspekciją kreipiasi daugiau žmonių, kurie atleidžiami iš darbo.
       2020-11-26 08:20:07

Į ką atkreipti dėmesį vairuojant žiemą, pataria padangų ekspertai

Artėjant žiemai vairavimo sąlygos tampa sudėtingesnės. Ryte važiuojant į darbą tenka įveikti apledėjusius kelius, važiuojant ilgesnius atstumus sutinkame snieguotų kelio ruožų, tad svarbu pasirengti įvairioms situacijoms.
       2020-11-26 08:17:11

Baltijos šalių pirkėjų įpročiai: kas apsipirks saugiausiai, o kas – išlaidaus?

Koronavirusas formuoja naujus pirkėjų įpročius Baltijos šalyse. „Pigu.lt“ prekybos centro internete užsakymu lapkritį atliktos apklausos duomenimis, Lietuvoje, lyginant su kaimynais latviais ir estais, pirkėjai labiausiai linkę saugiai apsipirkti neišėję iš namų – kalėdinių dovanų jie šiemet ieškos internete.
       2020-11-26 07:40:34

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 2104 koronaviruso atvejai

Atlikus 11,312 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 2104 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 13,305
       2020-11-26 07:33:56

Psichologinės priežastys, kurios trukdo mums taupyti savo ateičiai

Nors Lietuvoje daug kalbama apie tai, kad žmonėms reikia papildomai kaupti pensijai, penktadalis lietuvių nieko nedaro, kad jų senatvė būtų finansiškai saugesnė.
       2020-11-25 16:38:57

Į koronaviruso skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų

Ligoninėms patiriant spaudimą dėl išaugusių koronaviruso (COVID-19) pacientų srautų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su gydymo įstaigų vadovais ieško būdų, kaip sustiprinti medicinos personalą, dirbantį pirmosiose fronto linijose.
       2020-11-25 16:34:39

NVSPL planuoja greitai ir skaidriai įsigyti priemonių koronaviruso tyrimams

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad siekdama užtikrinti tyrimų tęstinumą ir nenutrūkstamą šalies laboratorijų darbą, kurios atlieka koronaviruso (COVID-19) tyrimus, priėmė sprendimą taikyti patobulintas ir pažangias viešųjų pirkimų procedūras.
       2020-11-25 16:25:27

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d., tačiau leidžiamas muziejų lankymas

Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d.
       2020-11-25 13:44:43

Ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į valdančiuosius

"Mieli kolegos parlamentarai, valdantieji, Vėl kreipiuosi su prašymu į Jus dėl prastos epidemiologinės situacijos Seime.
       2020-11-25 12:15:03

Agnė Kulitaitė: kaip geriausia sutaupyti?

Kartais niekas taip nepradžiugina, kaip sutaupyti pinigai. Ypač, jei namuose pakvimpa naujais daiktais, o piniginė išsipūtus šypsosi. Galbūt kas nors perskaitęs šiuos žodžius pagalvos, kad esu tikra materialistė, bet aš tiesiog esu taupi.
       2020-11-25 10:08:23

Santaros žinios. Vilnius

Lapkričio 25 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 33 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 163 COVID-19 sergančiųjų – 4 vaikai.
       2020-11-25 09:58:49

Diskriminacija įsidarbinant: kandidatė buvo priversta kalbėti angliškai

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus, diskriminavusius įsidarbinti norėjusią kandidatę dėl konkursui pasirinktos kalbos.
       2020-11-25 09:45:31

VILNIUS TECH ekspertai pataria: kaip išsirinkti tinkamą kompiuterinę įrangą?

Ekspertai pastebi, kad pasaulyje siaučiant COVID-19 pandemijai, išaugo kompiuterinės įrangos pardavimai. Taip yra todėl, kad darbas, mokymasis ir kitos įvairios veiklos persikėlė į namus.
       2020-11-25 09:42:25

„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

Tarp karantininiu laikotarpiu – trečiąjį šių metų ketvirtį – atsitiesė ir dirbančiųjų skaičius, ir vidutinių darbo pajamų augimas, kuris vėl buvo dviženklis. Vis dėlto, karantinas paliko ir randų, ypač moterims.
       2020-11-25 08:42:28

Virusas nebijo tokio karantino. Patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2289 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
       2020-11-24 15:53:39

Lietuva veržiasi į pasaulio lyderius - registruoti dar 1169 koronaviruso atvejai

Atlikus 7,289 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1169 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,3% Lietuvoje 14 dienų sergamumas COVID-19 liga 100 tūkstančių gyventojų: 808,4
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.