Naujienos

Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote?

2020-10-28 08:18:04

Belaidės ausinės – vienas patogiausių aksesuarų, nes leidžia lengvai, be laidų klausytis muzikos ar kalbėtis telefonu. Taip pat tai ir šiuo metu gana populiari stiliaus detalė, nes tokias ausines gali pamatyti pas dažną praeivį gatvėje.

Kita vertus, belaidės ausines sugeba kur kas daugiau, tačiau ne visos jų funkcijos yra akivaizdžios. Ar tikrai apie visas tokių ausinių funkcijas žinote ir jomis naudojatės?

„Kai kokia nors nauja technologija smarkiai išpopuliarėja, daugelis pradeda ja naudotis savo kasdienybėje. Puikus šiandieninis pavyzdys – belaidės ausinės. Natūralu, kad jos nešiojamos dažniausiai dėl pagrindinio savo privalumo – belaidžio ryšio, kuris leidžia pamiršti dažnai susipainiojančius ausinių laidus. Bet tokios ausinės turi ir daugiau naudingų funkcijų, kurios daugeliui gali praversti netikėtose situacijose, bet apie kurias net nesusimąstome. Pavyzdžiui, belaides ausines galima naudoti kaip mikrofoną arba įkrauti su atvirkštinio krovimo funkcija tiesiog iš telefono“, – teigia Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje.

1. Ausinės vietoje mikrofono

Kaip teigia Š. Urbonas, naudodamiesi ausinėmis vien muzikos klausymuisi ar telefoniniams pokalbiams, nes nesusimąstome, kad jos gali pasitarnauti ir kaip mikrofonas.

„Belaidės ausinės yra taip sukurtos, kad galėtų kuo tiksliau perduoti kalbančiojo balsą pašnekovui. Kadangi ausines naudojame ir eidami gatve, ir dirbdami triukšmingoje aplinkoje, jos užtikrina, jog kalbant telefonu mūsų pašnekovas girdėtų kuo mažiau pašalinio triukšmo. Būtent todėl tokios ausinės yra patikima alternatyva po ranka neturint mikrofono. Pavyzdžiui, jeigu atsiduriame situacijoje, kai turime kokybiškai įrašyti balsą ar pakalbinti pašnekovą gyvai, bet po ranka neturime mikrofono, jį gali atstoti viena belaidė mūsų ausinė. Naudojantis tokiu improvizuotu mikrofonu pokalbį įrašysime švariau ir tiksliau“, – sako ekspertas.

2. Geriau nei ausų kamštukai

„Ausines dažnai naudojame ir tam, kad pabėgtume nuo aplinkos triukšmo ir lengviau susikauptume. Tam puikiai tinka pamėgtos muzikos grojaraščiai ar mėgstamų atlikėjų albumai. Bet ką daryti, kai susikaupimo reikia visą dieną, o klausoma muzika taip pat ima varginti? Tokiu atveju geriausias sprendimas – tyla. Ir nors prie kitų žmonių darbo metų išsitraukti ausų kamštukus bei jais užsikimšti ausis gali būti nepatogu, šią funkciją šiandien ne prasčiau gali atlikti ir ausinės. Pavyzdžiui, belaidės ausinės „Huawei FreeBuds Pro“ turi tiek pažangią garso slopinimo funkciją, kad ją aktyvavus ir užsidėjus ausines, nieko nesigirdi net ir neklausant muzikos. Taigi, norint modernių ausų kamštukų, kurie garantuotų visišką tylą darbo metu, galima rinktis ir belaides ausines“, – išskiria Š. Urbonas.

Taip pat, kaip teigia specialistas, naujosios „Huawei“ ausinės ne tik nuslopinti aplinkos garsą, bet palaiko net tris skirtingus aplinkos triukšmo modelius – nuo itin aukšto triukšmo, pavyzdžiui, lėktuvo turbinos, iki biurams įprasto triukšmo. Todėl priklausomai nuo vietos, kurioje esame, ausinės geba slopinti būtent tos aplinkos triukšmą. Be to, anot Š. Urbono, belaidėse ausinėse yra specialus režimas, kai norime išgirsti savo pašnekovą triukšmingoje vietoje. Šis režimas visiškai nuslopina bet kokį aplinkos triukšmą, o išryškina vien kalbančiojo balsą.

3. Prijungimas prie kelių įrenginių

Pasak eksperto, dažnai prijungę ausines prie vieno įrenginio, pavyzdžiui, telefono, vien juo ir naudojamės. Bet belaidės ausinės gali būti vienu metu prijungtos ir prie dviejų skirtingų įrenginių.

„Įprasta situacija: ėjome gatve, klausėmės muzikos, o atėję į biurą sėdame prie kompiuterio ir muzika nutyla. Arba prijunginėjame ausines atskirai prie kompiuterio. To galima išvengti, nes vienu metu belaidės šiuolaikinės ausinės gali būti prijungtos, pavyzdžiui, ir prie telefono, ir prie kompiuterio. Arba telefono ir išmaniojo laikrodžio. O tam, kad persijungti nuo vieno įrenginio prie kito galima pasinaudoti tiesiog perjungimo funkcija, užuot iš naujo pradėjus visą prietaiso prijungimo procesą. Tokia funkcija gali būti valdoma tiesiog naudojantis pačiomis ausinėmis, tam nereikia įsijunginėti programėlės išmaniajame telefone“, – nurodo Š. Urbonas.

4. Ar ausinės tikrai tinka mūsų ausims?

„Pasitaiko situacijų, kai vartotojai įsideda belaides ausines, pradeda klausytis muzikos ir teigia, kad ausinės nepatogios ar blogai atlieka savo funkciją. Tokiais atvejais labai gali būti, jog konkrečiam vartotojui paprasčiausiai netinka ausinių antgaliai ir reikėtų juos pasikeisti. Bet kaip laiku sužinoti, kad dėl garso kokybės ar nepatogumo kalti būtent antgaliai, o ne pačios ausinės? Šiandien, naudojantis naujausiomis ausinėmis, į telefoną galima atsisiųsti specialią programėlę, kurioje bus funkcija, leidžianti patikrinti ausinių tinkamumą. Ši funkcija vadinasi išmaniu kompaktiškumo aptikimu ir jis, atlikus testą, ekrane parodys, ar abi ausinės tinkamai įdėtos į ausis ir ar esami antgaliai mums tinka. Jei programėlė parodo, kad ausinės mums netinkamos, tuomet reikėtų pasikeisti jų antgalius į didesnius ar mažesnius ir pamėginti dar kartą“, – pabrėžia specialistas.

5. Atvirkštinio įkrovimo funkcija

Ar galima įkrauti belaides ausines, jei po ranka neturime nei planšetės, nei kompiuterio? Pasak Š. Urbono – taip ir tam prireiks naujesnio išmaniojo telefono.

„Jeigu esate kada atsidūrę situacijoje, kai jūsų belaidės ausinės išsikrovė kelionėje ir toliau ją turėjote tęsti be muzikos, ši funkcija – kaip tik jums. Tai yra atvirkštinis įkrovimas, kurį palaiko kai kurie naujesni išmanieji telefonai. Ko mums reikės, kad tokiu būdu galėtume pakrauti išsikrovusias ausines? Nieko. Tereikia telefone įjungti atvirkštinio įkrovimo funkciją ir ant telefono nugarėlės padėti ausinių įkrovimo dėklą ir jos pradės krautis. Žinoma, įsitikinkite, kad jūsų telefonas yra įkrautas, nes priešingu atveju rizikuojate greičiau iškrauti telefoną. Kita vertus, šiuolaikinės ausinės po įkrovimo apskritai gali veikti ilgiau. Pavyzdžiui, „Huawei FreeBuds Pro“ ausinės, neįjungus aplinkos triukšmo slopinimo veikia 7 valandas, o skaičiuojant su ausinių įkrovimo dėklu – net 30 valandų. Įdomu tai, kad jei ir aktyviai naudosime triukšmo slopinimo funkciją, veikimo laikas skirsis vos keliomis valandomis“, – išskiria ekspertas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-06-14 17:27:20

TVF gerina Lietuvos ekonomikos augimo prognozes, bet horizonte mato ir rizikų

Lietuvos ekonomikos padėtis šiuo metu yra palanki stipriam augimui, jis paspartės šių metų antrąją pusę, konstatuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF), prognozuojantis, kad šalies ekonomika šiais metais augs 4,4 proc.
       2021-06-14 17:16:53

Gegužę elektra Lietuvoje brango 13 proc.

Lietuvoje elektros energijos kaina gegužę siekė 50,35 Eur/MWh – palyginti su balandžio mėn., ji buvo 13 proc. didesnė. Latvijos ir Estijos pardavimo vietose vidutinė mėnesio elektros energijos kaina siekė 48,42 Eur/MWh – 11 proc. daugiau nei balandį.
       2021-06-14 15:03:49

Ankstyvojo ugdymo ekspertai: tėvai – savo vaikų smegenų skulptoriai

Žmogaus smegenys yra plastiškos ir vystosi visą jo gyvenimą. Tačiau, mokslininkų teigimu, per pirmąsias 1000 gyvenimo dienų jos auga greičiausiai ir jose vyksta svarbiausi asmenybę, charakterio savybes ir net sėkmę ateityje nulemiantys procesai.
       2021-06-14 12:06:11

Kaip prie inovacijos sėkmės rinkoje prisideda gera komunikacija?

Verslo atstovai vartotojams kone kasdien pristato aibę naujų produktų ar paslaugų. Tačiau net ir patys inovatyviausi produktai patiria nesėkmę, jeigu nėra tinkamai pristatomi vartotojams ar jais nesusidomi gamintojai.
       2021-06-14 11:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 66

Atlikus 4112 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 66. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-14 10:32:02

Nagų grybelis: atsiradimo priežastys ir kaip jį panaikinti?

Rūpintis savo sveikata ne tik reikia, bet ir privaloma. Nevertėtų praleisti pro pirštus atsiradus net menkiausiems dariniams. Visi žinome tą jausmą, kai ore tvyro tvanka, o uždara avalynė siunčia signalą apie „perkaitusią“ pėdą.
       2021-06-14 09:38:08

Salotos be padažo – ne salotos: top 5 padažai, kuriuos privalote išbandyti

Šiltuoju metų laiku atsigręžiame į sveikatingesnę mitybą, valgome daugiau lengvesnio maisto ir ruošiame sezoninių daržovių salotas. Juolab kad vasarą su įvairiausiais salotų receptais tampa dar lengviau eksperimentuoti.
       2021-06-13 09:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 117

Atlikus 8005 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 11:54:11

Lašiša ant grilio: receptas, kuris patiks net ir nemėgstantiems žuvies

Vasara ir įsibėgėjantis grilio sezonas skatina leistis į eksperimentus ir ant kepsninės ruošti įvairiausius patiekalus. Daugelis ieško įdomesnių receptų bei skonių, o juos atrasti padeda ir ant žarijų kepta lašiša, ypač panaudojant vieną netikėtą ingredientą.
       2021-06-12 11:46:32

Rytoj vilniečiams – 2000 „Janssen“ vakcinų be registracijos

Šį sekmadienį vilniečiams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 2000 laisvų „Janssen“ vakcinų – norintys pasiskiepyti galės atvykti į „Litexpo“ be registracijos, nuo 10 iki 16 valandos.
       2021-06-12 11:17:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 221

Atlikus 19399 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 221. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-11 17:01:50

68-erių Birutė įrodė, kad judėjimas – jaunystės šaltinis

Judėjimas – sveikatos, grožio ir jaunystės šaltinis, sako žingsniavimo entuziastė Birutė Giedraitienė. Norint aktyviau leisti laiką, nebūtina užsiimti varginančiomis treniruotėmis.
       2021-06-11 16:49:13

Vokietijos kompanija Lietuvoje filmuoja serialą: Hofburgo rūmus atrado Vilniuje

Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių.
       2021-06-11 16:36:52

Pokyčiai finansų ir bankininkystės srityje: ko laukti ateityje?

9-tojoje Bankininkystės ir finansų konferencijoje „Tektoniniai poslinkiai bankininkystėje“, didžiausių Lietuvoje veikiančių bankų vadovai bei Švedijos bankų ir „Fintech“ industrijos atstovai aptarė iššūkius,
       2021-06-11 13:59:32

Kankina nuolatinis nuovargis? 8 būdai įsikrauti energijos

Sakoma, kad mums tiek metų, kaip jaučiamės patys. Tačiau ką daryti, jei jaučiamės seni, pavargę ir vos pavelkame kojas? Laimė, yra daugybė paprastų būdų, kaip įsikrauti energijos.
       2021-06-11 13:50:17

Ispanija turi grąžinti nesuderinamą pagalbą iš DTT (antžeminės TV) operatorių

Europos Komisija (EK) padarė išvadą, kad antžeminių operatorių gauta pagalba skaitmeninant ir plėtojant antžeminės televizijos tinklą atokiose Ispanijos vietovėse prieštaravo ES valstybės pagalbos taisyklėms.
       2021-06-11 12:07:20

Upėje plūduriuojantis išmanus būstas – ar išdrįstumėte tokiame apsistoti?

Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais.
       2021-06-11 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 155

Atlikus 20483 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 12:14:03

Klasika tapę šaltibarščiai – kitaip: išbandykite receptus su vėžių uodegėlėmis

Vasaros lietuviai neįsivaizduoja be šaltibarščių ir ši ryškiaspalvė šaltsriubė jau tapo tikra karštos dienos valgiaraščio klasika.
       2021-06-10 12:05:08

Ekspertų prognozės: kaip darbas iš namų paveiks biurų poreikį?

Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai.
       2021-06-10 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 212

Atlikus 20905 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 212. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 09:30:43

Specialistai atskleidžia naujausią tendenciją – duomenų mokslas bus naujasis IT?

Įstaigos, valstybės tarnybos, mobiliojo ryšio operatoriai, bankai, parduotuvės, transporto ir kitų verslo sričių įmonės, socialiniai tinklai ir išmanieji įrenginiai kasdien sukaupia milžinišką duomenų kiekį.
       2021-06-10 09:20:34

Seimas pritarė siūlymui keisti kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarką

Seimas pritarė Farmacijos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-337(2), kuriomis sudaromos sąlygos geresniam kompensuojamųjų vaistinių preparatų prieinamumui užtikrinti.
       2021-06-09 20:08:33

Top 5 naudingiausi vasaros supervaisiai

Orams vis labiau lepinant, į parduotuves atkeliavo ir tikri šiltojo sezono pranašai – švieži ir sultingi egzotika dvelkiantys vaisiai. Be kvapnių persikų, nektarinų, arbūzų ir melionų vasara sunkiai įsivaizduojama.
       2021-06-09 20:04:31

Nepraleiskite knygų naujienų

Tikriausiai girdėjote posakį, jog norint perskaityti visas parašytas knygas, reikia nugyventi ne vieną gyvenimą? Tai tikra tiesa. Ypač šiomis dienomis. Knygynų lentynos lūžta nuo naujų knygų, o skaitytojams sunku išsirinkti tą pačią geriausią.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
       2021-06-09 19:45:13

Sveiki ir gaivūs vasariški desertai, kurie nepakenks kūno linijoms

Vasarą norisi pasilepinti saldžiu kąsneliu, tačiau kartu ir išsaugoti dailias kūno linijas. Nors laikantis subalansuotos mitybos desertais piktnaudžiauti nevertėtų, šiltasis metų laikas itin palankus pasimėgauti sveikesniais saldumynais.
       2021-06-09 19:39:50

„Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje – visas Vilniaus eismo organizavimas

SĮ „Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje atvaizduojamos visos eismo organizavimo priemonės, tarp kurių daugiau nei 1 400 km Vilniaus miesto gatvių (horizontaliojo ženklinimo) elementų ir daugiau nei 60 000 vertikaliojo kelio ženklų.
       2021-06-09 19:32:17

5 naudingos mobilios programėlės nepamirštamai ir smagiai vasarai

Vasara visuomet pralekia greitai, todėl būtina pasimėgauti kiekviena šilta diena. Šiais laikais lengva pasimesti informacijos gausybėje, tačiau visą reikalingą informaciją vienoje vietoje turėti padeda mobiliosios programėlės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.