Naujienos

Išmanusis – dovanų: į ką atkreipti dėmesį renkant telefoną jaunuoliui?

2020-10-30 07:34:52

Artėjant didžiosioms metų šventėms tėvai savo atžalas neretai nusprendžia palepinti naujais išmaniaisiais telefonais. Bet išsirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga, ypač kai šiandien rinkoje pasirinkimas ir pasiūla tokia didelė – vien šiemet visame pasaulyje parduota daugiau nei 1,5 milijardo išmaniųjų, rodo „Statista“ duomenys.

Renkant telefoną jaunuoliui, ekspertai pataria dėmesį atkreipti į kelias svarbiausias įrenginio savybes – bateriją, kamerą, dizainą ir ekraną.

Baterija: kuo ilgesnis veikimas

Telefone žmonės labiausiai nori ilgai ir sklandžiai veikiančios baterijos – tą dar 2018 m. atskleidė tyrimų bendrovės „Global Web Index“ atliktas vartotojų poreikių tyrimas. Augant išmaniųjų galimybėms, šis poreikis tik stiprėja, todėl renkant įrenginį jaunuoliui, ypač svarbu atkreipti dėmesį į telefono baterijos savybes.

„Įprastai išmaniųjų baterijos talpa šiandien siekia 4000–4500 miliamperų (mAh), todėl rinkdamiesi telefoną atkreipkite dėmesį, ar pastarojo talpa vis tik nėra mažesnė. Tokios talpos baterijos įprastam naudojimui daugiau nei pakanka. Pavyzdžiui, „Huawei“ telefonuose baterija net gi didesnė – 5000 mAh talpos užtikrina 38 valandų nepertraukiamų skambučių, 23 valandų vaizdo įrašų atkūrimo arba 12 valandų neperstojamo naršymo internete galimybę. Žinoma, toks telefono naudojimo intensyvumas nėra įprastas, tad įrenginį naudojant įprastai, baterija be papildomo įkrovimo sklandžiai veikia dar ilgiau“ – sako Š. Urbonas.

Eksperto teigimu, išmaniųjų telefonų gamintojai vis daugiau dėmesio skiria ir greito įkrovimo funkcijai. Ją kaip antrą svarbiausią įrenginio funkciją vertina ir išmaniųjų vartotojai, rodo „Global Web Index“ tyrimas.

„Įtemptoje dienotvarkėje, kai mokslus veja užklasinė veikla ir laikas su draugais, jaunuoliai neretai pamiršta ar tiesiog neturi galimybės ilgiau įkrauti telefono. Todėl greito įkrovimo funkcija leidžia lengvai užtikrinti baterijos „sveikatą“ bėgant dienai ir taip būti nuolat pasiekiamiems. Turėdami vos keletą minučių įrenginiui įkrauti, dėl greito įkrovimo funkcijos po to telefonu jaunuoliai galės naudotis ištisas valandas. Pavyzdžiui, su „Huawei SuperCharge“ technologija įrenginį įkrovus vos 10 minučių, juo naudotis galima visas dvi valandas“, – sako Š. Urbonas.

Kamera: vienas objektyvas – praeitis

Aukštos kokybės kamera – turbūt svarbiausia išmaniojo savybė šiuolaikiniam jaunuoliui. Rinkos standartu jau spėjo tapti keli objektyvai telefono nugarėlėje, tad renkant išmanųjį dėmesį verta kreipti būtent į tokią kamerą turinčius modelius.

„Neretai galvojame, kad kamera skirta tik jaunimo pramogai – smagioms nuotraukoms, kuriomis galima dalintis socialiniuose tinkluose. Tas svarbu, tačiau ji praverčia ir atliekant kitas kasdienes užduotis – norint išsisaugoti ir nuolat po ranka turėti vadovėlių puslapius, konspektus, pasižymėtas idėjas. Tad keli kameros objektyvai padeda kokybiškai fotografuoti skirtingose situacijose: vienu fotografuojame paprastus kadrus, kitu – didelę draugų grupę ar kraštovaizdį, dar kitu – artiname toli esančius objektus“, – sako Š. Urbonas.

Jauniems žmonėms ne ką mažiau svarbi ir priekinė kamera – asmenukių ir socialinių tinklų eroje ji dažnai net svarbesnė nei telefono nugarėlėje esanti.

„Kokybinis priekinių kamerų kokybės šuolis telefonuose – milžiniškas. Štai, pavyzdžiui, „Huawei P smart 2021“ priekyje yra 8 megapikselių (MP) kamera praturtinta dirbtinio intelekto nuotraukų „pagrąžinimo“ funkcija. Prieš keliolika metų populiarūs skaitmeninių fotoaparatų objektyvai turėjo net dvigubai mažiau megapikselių, o dirbtinio intelekto sprendimų juose net negalėjome įsivaizduoti“, – prisimena Š. Urbonas.

Ekranas: dydis – svarbu, bet tai dar ne viskas

Iki 2025 m. 76 proc. išmaniuosiuose naudojamų mobiliųjų duomenų per mėnesį bus skiriama būtent vaizdo įrašams žiūrėti, skelbia nuotolinio mokymosi platforma „Smart insights“. Ši tendencija nestebina, nes vaizdo turinį telefonuose iš tiesų vartojame dažniau – žiūrime filmus, serialus, muzikinius klipus, klausome naujienų. Būtent todėl kokybiškas ekranas tampa viena svarbiausių įrenginio savybių.

„Išmaniųjų gamintojai deda visas pastangas, kad jų įrenginių ekranai būtų ryškūs ir kokybiški. Ir šios pastangos atsiperka – daugelis telefonų gali pasiūlyti itin aukštą „Full HD“ vaizdo kokybę ir ryškų vaizdą. Vartotojai šiandien ypač vertina ir berėmę patirtį (angl. borderless experience) – kai didžiąją dalį telefono korpuso užima ekranas. Štai, pavyzdžiui, naujajame „P Smart 2021“ korpuso kraštai itin ploni, nes 90 proc. įrenginio priekinės dalies skirta būtent ekranui“, – sako Š. Urbonas.

Kitas svarbus aspektas, vertinant įrenginio ekraną – kokybiška apsauga nuo mėlynos šviesos. Laikraštis „Independent“ pranešė, kad per metus kiekvienas prie ekranų praleidžiame beveik 5000 valandų, tad apsauga nuo mėlynos šviesos ženkliai prisideda prie mūsų regos apsaugojimo.

„Ieškodami įrenginio jauniausiems šeimos nariams, kurie prie telefonų praleidžia ypač daug laiko, būtinai pasirūpinkite, kad ši funkcija būtų įdiegta pasirinktame išmaniajame. Tik atkreipkite dėmesį į gamintojo informaciją, ar mėlyną šviesą filtruojančiai technologijai skirti atitinkami jos veiksmingumą nurodantys sertifikatai, kaip, pavyzdžiui, kompanijos „TÜV Rheinland“ sertifikatas „P Smart 2021“ telefone“, – sako Š. Urbonas.

Dizainas: jis irgi turi funkciją

Skirtingai negu anksčiau, šiandien jauniems žmonėms telefono dizainas yra tiek pat svarbi įrenginio funkcija, kiek ir puikiai veikiantis ekranas ar įrenginio kamera. Mat taip išmanusis gali padėti išreikšti savitą stilių ar net požiūrį į gyvenimą.

„Renkant įrenginį jaunuoliui, dėmesį verčiau kreipti į ryškių ir išraiškingų spalvų modelius, o ne įprastų spalvų solidžius įrenginius. Išmaniųjų kūrėjai suteikia tokią galimybę ir sąmoningai vartotojams pasiūlo ryškaus dizaino produktų. Štai, pavyzdžiui, „Huawei P smart 2021“ telefoną vartotojai galės rinktis iš žalios, skaistaus aukso, vidurnakčio juodos spalvų. Toks koloritas gerokai išraiškingesnis bei rinkoje šiuo metu gana įprastas“, – sako Š. Urbonas.

Ekspertas prideda, kad dizainą apibrėžia ne tik įrenginio spalva, bet ir kitos detalės – pavyzdžiui, įrenginio ekrano kraštų linkis, šonuose esantys garso mygtukai ar korpuso apvadai. Svarbu tai, kad visos šios dalys atlieka savitą funkciją, tad dizainą reikėtų vertinti ir kaip įrenginio funkcionalumo tąsą.

„Pavyzdžiui, telefono atrakinimo mygtukas „Huawei P smart 2021“ nuo šiol atliks kelias funkcijas – telefono „pabudinimo“, telefono įjungimo ir išjungimo bei atsiskaitymo su piršto antspaudu. Jis atsirado įrenginio šone, kad būtų visuomet patogiai pasiekiamas. Tad rankoje laikydami telefoną visuomet išbandykite ar jo dizaino sprendimai netrukdo sklandžiam įrenginio naudojimui“, – sako Š. Urbonas.

Kaina: kokybei nereikia tūkstančių

Be abejo, didžiajai daliai vartotojų kaina, renkantis įrenginį, daro didelę įtaką. Tačiau gera žinia, jog norint įsigyti visas minėtas funkcijas turintį telefoną, visiškai nebūtina tam skirti tūkstančių eurų.

„Huawei“ pristatyto „P smart 2021“ telefono rekomenduojama rinkos kaina prasideda nuo 229 eurų. Tai ženkliai mažesnė suma lyginant su rinkos flagmanais. Tad visas reikalingiausias savybes tikrai galite gauti neišleisdami viso savo mėnesio atlyginimo“, – sako Š. Urbonas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Mobilus ryšys: kitos panašios naujienos
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-04-21 13:29:23

Greitoji pagalba išmaniajam telefonui: ką daryti, jei apliejote vandeniu?

Pastaraisiais metais dažnai juokaujama, jog namuose palikti išmanųjį telefoną yra kur kas blogiau, nei nepasiimti piniginės ar durų rakto. Šis įrenginys jau seniai peržengė komunikacijos įrankio ribas ir su mumis keliauja ten, kur anksčiau nebūtume galėję įsivaizduoti.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-02-09 09:28:19

Telefonas per ilgai „galvoja“ ir nuolat stringa – 7 būdai tai išspręsti

Kiekvieną dieną mūsų telefonas turi susitvarkyti su šimtais užduočių ir atlaikyti daugybės programėlių veikimą. Nesilaikant tinkamos telefono „higienos“, visados ateina diena, kai jūsų išmanusis tiesiog pradeda strigti, akivaizdžiai sulėtėja, o juo naudotis pasidaro pernelyg sunku.
Daugiau naujų naujienų
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.