Naujienos

Išmanusis – dovanų: į ką atkreipti dėmesį renkant telefoną jaunuoliui?

2020-10-30 07:34:52

Artėjant didžiosioms metų šventėms tėvai savo atžalas neretai nusprendžia palepinti naujais išmaniaisiais telefonais. Bet išsirinkti tinkamiausią gali būti sudėtinga, ypač kai šiandien rinkoje pasirinkimas ir pasiūla tokia didelė – vien šiemet visame pasaulyje parduota daugiau nei 1,5 milijardo išmaniųjų, rodo „Statista“ duomenys.

Renkant telefoną jaunuoliui, ekspertai pataria dėmesį atkreipti į kelias svarbiausias įrenginio savybes – bateriją, kamerą, dizainą ir ekraną.

Baterija: kuo ilgesnis veikimas

Telefone žmonės labiausiai nori ilgai ir sklandžiai veikiančios baterijos – tą dar 2018 m. atskleidė tyrimų bendrovės „Global Web Index“ atliktas vartotojų poreikių tyrimas. Augant išmaniųjų galimybėms, šis poreikis tik stiprėja, todėl renkant įrenginį jaunuoliui, ypač svarbu atkreipti dėmesį į telefono baterijos savybes.

„Įprastai išmaniųjų baterijos talpa šiandien siekia 4000–4500 miliamperų (mAh), todėl rinkdamiesi telefoną atkreipkite dėmesį, ar pastarojo talpa vis tik nėra mažesnė. Tokios talpos baterijos įprastam naudojimui daugiau nei pakanka. Pavyzdžiui, „Huawei“ telefonuose baterija net gi didesnė – 5000 mAh talpos užtikrina 38 valandų nepertraukiamų skambučių, 23 valandų vaizdo įrašų atkūrimo arba 12 valandų neperstojamo naršymo internete galimybę. Žinoma, toks telefono naudojimo intensyvumas nėra įprastas, tad įrenginį naudojant įprastai, baterija be papildomo įkrovimo sklandžiai veikia dar ilgiau“ – sako Š. Urbonas.

Eksperto teigimu, išmaniųjų telefonų gamintojai vis daugiau dėmesio skiria ir greito įkrovimo funkcijai. Ją kaip antrą svarbiausią įrenginio funkciją vertina ir išmaniųjų vartotojai, rodo „Global Web Index“ tyrimas.

„Įtemptoje dienotvarkėje, kai mokslus veja užklasinė veikla ir laikas su draugais, jaunuoliai neretai pamiršta ar tiesiog neturi galimybės ilgiau įkrauti telefono. Todėl greito įkrovimo funkcija leidžia lengvai užtikrinti baterijos „sveikatą“ bėgant dienai ir taip būti nuolat pasiekiamiems. Turėdami vos keletą minučių įrenginiui įkrauti, dėl greito įkrovimo funkcijos po to telefonu jaunuoliai galės naudotis ištisas valandas. Pavyzdžiui, su „Huawei SuperCharge“ technologija įrenginį įkrovus vos 10 minučių, juo naudotis galima visas dvi valandas“, – sako Š. Urbonas.

Kamera: vienas objektyvas – praeitis

Aukštos kokybės kamera – turbūt svarbiausia išmaniojo savybė šiuolaikiniam jaunuoliui. Rinkos standartu jau spėjo tapti keli objektyvai telefono nugarėlėje, tad renkant išmanųjį dėmesį verta kreipti būtent į tokią kamerą turinčius modelius.

„Neretai galvojame, kad kamera skirta tik jaunimo pramogai – smagioms nuotraukoms, kuriomis galima dalintis socialiniuose tinkluose. Tas svarbu, tačiau ji praverčia ir atliekant kitas kasdienes užduotis – norint išsisaugoti ir nuolat po ranka turėti vadovėlių puslapius, konspektus, pasižymėtas idėjas. Tad keli kameros objektyvai padeda kokybiškai fotografuoti skirtingose situacijose: vienu fotografuojame paprastus kadrus, kitu – didelę draugų grupę ar kraštovaizdį, dar kitu – artiname toli esančius objektus“, – sako Š. Urbonas.

Jauniems žmonėms ne ką mažiau svarbi ir priekinė kamera – asmenukių ir socialinių tinklų eroje ji dažnai net svarbesnė nei telefono nugarėlėje esanti.

„Kokybinis priekinių kamerų kokybės šuolis telefonuose – milžiniškas. Štai, pavyzdžiui, „Huawei P smart 2021“ priekyje yra 8 megapikselių (MP) kamera praturtinta dirbtinio intelekto nuotraukų „pagrąžinimo“ funkcija. Prieš keliolika metų populiarūs skaitmeninių fotoaparatų objektyvai turėjo net dvigubai mažiau megapikselių, o dirbtinio intelekto sprendimų juose net negalėjome įsivaizduoti“, – prisimena Š. Urbonas.

Ekranas: dydis – svarbu, bet tai dar ne viskas

Iki 2025 m. 76 proc. išmaniuosiuose naudojamų mobiliųjų duomenų per mėnesį bus skiriama būtent vaizdo įrašams žiūrėti, skelbia nuotolinio mokymosi platforma „Smart insights“. Ši tendencija nestebina, nes vaizdo turinį telefonuose iš tiesų vartojame dažniau – žiūrime filmus, serialus, muzikinius klipus, klausome naujienų. Būtent todėl kokybiškas ekranas tampa viena svarbiausių įrenginio savybių.

„Išmaniųjų gamintojai deda visas pastangas, kad jų įrenginių ekranai būtų ryškūs ir kokybiški. Ir šios pastangos atsiperka – daugelis telefonų gali pasiūlyti itin aukštą „Full HD“ vaizdo kokybę ir ryškų vaizdą. Vartotojai šiandien ypač vertina ir berėmę patirtį (angl. borderless experience) – kai didžiąją dalį telefono korpuso užima ekranas. Štai, pavyzdžiui, naujajame „P Smart 2021“ korpuso kraštai itin ploni, nes 90 proc. įrenginio priekinės dalies skirta būtent ekranui“, – sako Š. Urbonas.

Kitas svarbus aspektas, vertinant įrenginio ekraną – kokybiška apsauga nuo mėlynos šviesos. Laikraštis „Independent“ pranešė, kad per metus kiekvienas prie ekranų praleidžiame beveik 5000 valandų, tad apsauga nuo mėlynos šviesos ženkliai prisideda prie mūsų regos apsaugojimo.

„Ieškodami įrenginio jauniausiems šeimos nariams, kurie prie telefonų praleidžia ypač daug laiko, būtinai pasirūpinkite, kad ši funkcija būtų įdiegta pasirinktame išmaniajame. Tik atkreipkite dėmesį į gamintojo informaciją, ar mėlyną šviesą filtruojančiai technologijai skirti atitinkami jos veiksmingumą nurodantys sertifikatai, kaip, pavyzdžiui, kompanijos „TÜV Rheinland“ sertifikatas „P Smart 2021“ telefone“, – sako Š. Urbonas.

Dizainas: jis irgi turi funkciją

Skirtingai negu anksčiau, šiandien jauniems žmonėms telefono dizainas yra tiek pat svarbi įrenginio funkcija, kiek ir puikiai veikiantis ekranas ar įrenginio kamera. Mat taip išmanusis gali padėti išreikšti savitą stilių ar net požiūrį į gyvenimą.

„Renkant įrenginį jaunuoliui, dėmesį verčiau kreipti į ryškių ir išraiškingų spalvų modelius, o ne įprastų spalvų solidžius įrenginius. Išmaniųjų kūrėjai suteikia tokią galimybę ir sąmoningai vartotojams pasiūlo ryškaus dizaino produktų. Štai, pavyzdžiui, „Huawei P smart 2021“ telefoną vartotojai galės rinktis iš žalios, skaistaus aukso, vidurnakčio juodos spalvų. Toks koloritas gerokai išraiškingesnis bei rinkoje šiuo metu gana įprastas“, – sako Š. Urbonas.

Ekspertas prideda, kad dizainą apibrėžia ne tik įrenginio spalva, bet ir kitos detalės – pavyzdžiui, įrenginio ekrano kraštų linkis, šonuose esantys garso mygtukai ar korpuso apvadai. Svarbu tai, kad visos šios dalys atlieka savitą funkciją, tad dizainą reikėtų vertinti ir kaip įrenginio funkcionalumo tąsą.

„Pavyzdžiui, telefono atrakinimo mygtukas „Huawei P smart 2021“ nuo šiol atliks kelias funkcijas – telefono „pabudinimo“, telefono įjungimo ir išjungimo bei atsiskaitymo su piršto antspaudu. Jis atsirado įrenginio šone, kad būtų visuomet patogiai pasiekiamas. Tad rankoje laikydami telefoną visuomet išbandykite ar jo dizaino sprendimai netrukdo sklandžiam įrenginio naudojimui“, – sako Š. Urbonas.

Kaina: kokybei nereikia tūkstančių

Be abejo, didžiajai daliai vartotojų kaina, renkantis įrenginį, daro didelę įtaką. Tačiau gera žinia, jog norint įsigyti visas minėtas funkcijas turintį telefoną, visiškai nebūtina tam skirti tūkstančių eurų.

„Huawei“ pristatyto „P smart 2021“ telefono rekomenduojama rinkos kaina prasideda nuo 229 eurų. Tai ženkliai mažesnė suma lyginant su rinkos flagmanais. Tad visas reikalingiausias savybes tikrai galite gauti neišleisdami viso savo mėnesio atlyginimo“, – sako Š. Urbonas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Mobilus ryšys: kitos panašios naujienos
       2021-02-09 09:28:19

Telefonas per ilgai „galvoja“ ir nuolat stringa – 7 būdai tai išspręsti

Kiekvieną dieną mūsų telefonas turi susitvarkyti su šimtais užduočių ir atlaikyti daugybės programėlių veikimą. Nesilaikant tinkamos telefono „higienos“, visados ateina diena, kai jūsų išmanusis tiesiog pradeda strigti, akivaizdžiai sulėtėja, o juo naudotis pasidaro pernelyg sunku.
       2021-02-02 15:01:50

„Tele2“ rezultatus augino duomenų vartojimas

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ 2020 m. finansiniams rezultatams įtakos turėjo nuotolinis darbas ir mokslai, kurie augino duomenų vartojimą bei įrangos pardavimus. „Praėję metai buvo pilni iššūkių. Dėl pandemijos keitėsi vartojimo įpročiai ir klientų poreikiai.
       2021-01-26 09:49:52

10 negirdėtų „iPhone“ triukų, kurie pakeis jūsų gyvenimą

Išmanieji telefonai turi daugybę kasdienybei palengvinti skirtų funkcijų. Tačiau ne visas jas naudojame, o dalies jų net nežinome. Štai „iPhone“ gerbėjai gali pasitikrinti, kiek iš žemiau įvardintų funkcijų naudoja, o kiek jų girdi pirmąjį kartą.
       2021-01-21 08:35:13

Kaip spręsti dažniausias išmaniųjų problemas?

Išmanusis telefonas šiandien daugeliui yra tapęs nepamainomu kasdienybės palydovu ir pagalbininku kone visos srityse. Visgi išmaniųjų savininkai neišvengia su šiais įrenginiais susijusių problemų, kurių sprendimai dažnai gali būti labai nesudėtingi, tačiau apie juos paprasčiausiai nežinoma.
Daugiau naujų naujienų
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
       2021-02-25 09:08:56

Tarptautinė optimistų diena: 4 išmanūs patarimai gerai nuotaikai

Savaitgalį švęsime tarptautinę optimistų dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi inovatyviais sprendimais, kurie pakels nuotaiką ir praskaidrins jūsų dieną.
       2021-02-25 08:58:50

Vaistininkai pataria: kaip sustabdyti prakaitavimą nežalojant sveikatos?

Dezodorantai – nepamainoma higienos priemonė. Jie ne tik leidžia jaustis patikimai ir nebijoti dėl prakaitavimo, bet ir apsaugo nuo mikrobų. Perkant dezodorantą, svarbu jį rinktis ne tik pagal kvapą ar gamintoją, bet ir kitus rodiklius.
       2021-02-25 08:50:48

Finansinių duomenų apsauga: kaip saugoti, kad apsaugotum?

Per Lietuvą nuvilnijęs kelių e. paslaugų platformų klientų duomenų nutekėjimo skandalas turėjo tapti įspėjamuoju skambučiu gyventojams nenaudoti vieno slaptažodžio skirtingoms paskyroms ir įmonėms, nespėjusioms atlikti namų darbų.
       2021-02-25 08:38:41

Per savaitę NVSC patikrino beveik 600 prekybos ir paslaugų teikimo vietų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai per praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 568 ūkinės veiklos vietas, 15-likoje jų nustatyti pažeidimai.
       2021-02-25 08:34:55

„Sodros“ konsultacijos telefonu – daugiau gyventojų

„Sodros“ konsultantai kasdien telefonu aptarnauja apie 5 tūkstančius klientų. Karantino metu skambučių srautas trumpuoju numeriu 1883 arba (8-5) 250 0883 išaugo kelis kartus.
       2021-02-25 08:29:44

Kokias investicijas planuoti šalies verslui 2021 m. ir vėliau?

Šiuo metu vis dar modeliuojami, tačiau artėja nauji priemonių kvietimai, nukreipti į su pandemijos iššūkiais kovojantį verslą. Tokias verslui aktualias naujienas, susijusias su Europos Sąjungos investicijomis, taip pat dabar ir artimiausiu metu verslą pasieksiančiomis nacionalinėmis subsidijomis,
       2021-02-25 08:26:05

Motociklai: kuo svarbu pasirūpinti, kad pirma kelionė nesibaigtų nelaime

Vis ilgiau šviečiant saulei motociklininkai su nekantrumu laukia kovo mėnesio ir pirmųjų šiltų dienų, kai po žiemos pertraukos vėl galės į gatves išvažiuoti su „plieniniais žirgais“.
       2021-02-25 08:20:05

Neveikia „Wi-Fi“: inžinieriams įrangą teko traukti net iš širšių lizdo

Pandemijai išvijus dirbti iš namų žmonės atrado netikėtas erdves darbui: prieškambaryje tyliau, taigi patogiau kalbėti; prie miegamojo lango gimsta genialios idėjos; virtuvė – VIP zona su visais patogumais. Bet tada paaiškėjo, kad anaiptol ne visus namų kampelius pasiekia vienodai geras „Wi-Fi“ ryšys.
       2021-02-25 08:15:21

Gatvių apšvietimo modernizavimas Kaune: investicijos duoda keleriopą grąžą

Nepaisant COVID-19 sukeltų iššūkių praėjusiais metais Kauno gatvės tapo dar šviesesnės bei saugesnės – fiksuotas rekordinis įrengtų modernių LED šviestuvų skaičius.
       2021-02-25 08:13:01

Tikros žiemos įtaka kenkėjams

Šių metų žiema dosniai apdovanojo sniegu, visas miško ir laukų gėrybes paslėpdama po storu sunkiu snaigių sluoksniu, kas sukėlė baltąjį badą miško žvėrims ir paukščiams. Tačiau kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ sako, jog kenkėjams tai didelės įtakos nepadarė.
       2021-02-25 08:10:17

Kainų kilimas po pandemijos: kam ruoštis?

Pasaulyje siaučianti COVID-19 pandemija kardinaliai pakeitė daugelio žmonių gyvenimą. Didžioji dalis paslaugų sektoriaus savo veiklos vykdyti negalėjo, o tie, kuriems buvo leista dirbti, pastebėjo sumažėjusį vartotojų skaičių.
       2021-02-25 08:06:36

Vasarį lėktuvais gabentos gėlės aviacijai teikia vilčių

Oro uostuose keleivinių skrydžių švieslentės dėl pandemijos vis dar apytuštės, tačiau ne visam aviacijos sektoriui 2020-ieji buvo tokie neįtikėtinai blogi. Apytiksliai dešimtadaliu pernai kritęs krovinių skraidinimas lėktuvais buvo sąlyginai mažiau nukentėjusi sritis.
       2021-02-25 08:00:28

Nuotolinis darbo interviu: penki patarimai norintiems pasirodyti gerai

Dar mėnesį gyvensime karantino režime. Per pandemiją beveik 90 proc. įmonių darbo interviu vykdė nuotoliniu būdu, rodo JAV konsultacijų bendrovės „Gartner“ duomenys.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.