Naujienos

Kaip paruošti automobilį žiemai ir išvengti neplanuotų išlaidų

2020-11-05 17:50:22

Antra karantino banga šiais metais paskubino greičiau pasirūpinti būtiniausia automobilio priežiūra prieš žiemą: daugelis jau spėjo pasikeisti padangas į žiemines. Tačiau ar tai tikrai viskas, ko reikia mūsų automobiliui?

Vairavimo instruktorius Martynas Bartkus teigia, jog vien to – tikrai nepakanka, o netikėti gedimai gali sukelti ne tik daug streso, bet ir kaip reikiant patuštinti piniginę. Tam, kad taip nenutiktų, instruktorius pataria, ką būtina žinoti ruošiant automobilį žiemai ir kokių žingsnių jokiu būdu nepraleisti.

Kai automobilis yra reguliariai prižiūrimas, jis kur kas rečiau genda. Tačiau, jei automobilis tvarkomas tik tada, kai užklumpa rimtos problemos, esame priversti gyventi nežinioje dėl automobilio būklės. Kartais toks delsimas gali kainuoti labai daug.

„Dažniausiai žmonės linkę skolintis, kai ištinka neplanuota situacija, reikalaujanti didelių santaupų, kurių žmogus tą minutę neturi. Kitaip tariant, „kai atsitinka gyvenimas“. Tikriausiai visi vairuojantys žino tą jausmą, kai supranti, jog šį kartą be automechaniko neapsieisi. Būtent tada ir pastebime, jog žmonės ateina skolintis tam, kad galėtų netikėtai ištikusią bėdą išspręsti kuo greičiau. Norint, kad tokių atvejų pasitaikytų kuo mažiau, visada patariame planuoti išlaidas ir atsidėti pinigų tokioms netikėtoms situacijoms“, – sako „Credit24“ Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė.

Tad kaip tikslingai planuoti savo automobilio priežiūrą prieš žiemą, pataria vairavimo mokyklos „Draiveris“ instruktorius M. Bartkus, kuris išskiria kelis esminius žingsnius.

Būtiniausia priežiūra: ką būtina padaryti iki sezono pradžios?

Visi žino, jog prieš žiemą yra privaloma pasikeisti vasarines padangas į žiemines, tačiau retai susirūpiname kitomis sezoninėmis kliūtimis ar gedimais.

„Artėjant žiemos sezonui, reikia suprasti, jog labai drastiškai keisis ir oro sąlygos: nuo šiol dienos trumpėja, vis dažniau važinėsime tamsiu paros metu, daugiau lis, o nukritus temperatūrai žemiau nulio, kelias taps slidus. Tad iš esmės keičiasi vairavimo sąlygos, tai reiškia, jog turime atitinkamai paruošti ir savo automobilį“, – sako M. Bartkus.

Instruktorius išskiria 4 būtiniausius faktorius:

- Padangų keitimas. Visi be išimties turime iki lapkričio 10 dienos pasikeisti padangas į žiemines tam, kad užtikrintume saugias savo ir kitų vairuotojų keliones.
- Langų valytuvų keitimas. Vasaros metu langų valytuvų gumos dėl karščio sukietėja ir pastebimai sumažėja jų veiksmingumas, todėl juos reikėtų keisti bent du kartus per metus tam, kad užtikrintume patogų vairavimą kelyje.
- Langų valymo skysčio keitimas. Žiemą visi turime naudoti neužšąlantį skystį, todėl prieš šį sezoną būtina jį pasikeisti. Instruktorius pataria pirmiausia išpurkšti jau turimą skystį, kurio negalima maišyti su žieminiu, ir tik tada purkšti specialų žieminį skystį. Tai būtina padaryti tam, kad esant žemai temperatūrai neužšaltų jūsų langų skysčio purkštukai.
- Automobilių lempų tikrinimas. Tamsiuoju paros metu būtina turėti gerai veikiančias ir sureguliuotas lempas, todėl pasitikrinkite, ar Jūsų automobilio lempos gerai veikia. Jei reikia – pasikeiskite ir susireguliuokite tam, kad kelyje gerai matytumėte ir neakintumėte kitų vairuojančių.

Patartina techninė apžiūra: ką rekomenduojama padaryti autoservise?

Atlikus visus būtiniausius tikrinimus ir pakeitimus, metas atidžiau apžiūrėti automobilį. Dažnai važiuodami išgirstame vieną kitą garselį, automobilis sunkiau užsiveda, bet retai kada kreipiame į tai dėmesį. Vairavimo instruktorius teigia, jog tai - signalas, kad automobiliui reikia apžiūros.

Bartkus pataria šiuos dalykus pasitikrinti ir išvengti nepageidaujamų ir netikėtų išlaidų žiemą:

- Patikrinkite akumuliatoriaus būklę. Akumuliatorius turi veikti puikiai, kad netikėtai neišsikrautų keliaujant. Akumuliatorių galite patikrinti automobilių taisykloje ir sužinoti, ar jau laikas įsigyti naują.
- Kaitinimo žvakės. Jei vairuojate dyzelinį automobilį, patariama prieš žiemos sezoną pasikeisti kaitinimo žvakes. Jei jos veiks prastai, temperatūrai nukritus žemiau nulio gali būti sunku užvesti automobilį.
- Oro filtro keitimas. Tikriausiai dažnai pastebite, jog esant temperatūrų skirtumui lauke ir automobilyje, automobilio stiklai pradeda rasoti. Taip būna todėl, jog netinkamai veikia oro filtrai, tad jei dažnai atsiduriate panašioje situacijoje, vertėtų juos pasikeisti.
- Jei automobilis rakinamas raktu – nepamirškite specialiu skysčiu išpurkšti automobilio spynelės. Kitaip žiemą ji užšals ir šaltą ankstų rytą gali kilti nemažai problemų. Dėl tos pačios priežasties reikėtų sutepti ir automobilio durelių gumas specialiu silikonu, kurį galite įsigyti specializuotoje parduotuvėje.

Rekomendacija: patarimai, kad automobilis išliktų gražus ir tarnautų ilgiau

Atlikus visus būtinus ir rekomenduojamus dalykus, nepamirškite pasirūpinti ir automobilio švara bei išvaizda. Vairavimo instruktorius taip pat pataria reguliariai plauti automobilį žiemą ir pasirūpinti jo kėbulu.

Tam, kad jūsų automobilis ne tik atrodytų gražiai, bet ir negestų, M. Bartkus siūlo pasirūpinti šiais dalykais:

- Reguliarus automobilio plovimas. Net jei žiema ir nuolat dargana, purvina ir lietinga, automobilį plauti būtina bent kartą per savaitę. Taip pašalinsite visą purvą, druskas ir vandenį, kurie dažnai tampa gedimų sukėlėjais.
- Jei automobilis turi įbrėžimų ar nežymių rūdžių žymes, pasistenkite tai susitvarkyti iki žiemos sezono pradžios. Įbrėžimai ir rūdys dar labiau išryškėja esant šaltam ir šlapiam orui. Tad tai, kas dabar yra tik nežymus įbrėžimas, gali tapti ryškiomis matomomis rūdimis pavasarį.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Transportas: kitos panašios naujienos
       2020-11-23 14:08:21

Pirmajam autoservisui Lietuvoje suteiktas skaidraus verslo ženklas

Sunkiojo transporto priemonių remonto bendrovei „Autokurtas“ suteiktas skaidraus verslo ženklas „Baltoji banga“. Atsparumą šešėliui ir nesąžiningoms verslo praktikoms liudijantis įvertinimas pirmą kartą skirtas autoservisų paslaugas teikiančiai bendrovei.
       2020-11-19 07:15:59

„Mini“ pristatė elektrinį automobilį, kuris transformuosis į kambarį ant ratų

Žavingų britiškų automobilių „Mini“ gamintoja pristatė futuristinį koncepcinį modelį – „MINI Vision Urbanaut“. Netradicinio dizaino, erdvus ir universalus automobilis atspindi viziją, kokie galėtų būti ateities savavaldžiai elektromobiliai.
       2020-11-18 06:57:13

Kaip ant žemės, taip ir danguje: keliai, sankryžos bei kamščiai

Nors oro erdvė atrodo beribė, tačiau eismas joje labai panašus į automobilių – kaip ant žemės, taip ir danguje egzistuoja keliai, sankryžos bei kamščiai. Nusileidimai ir pakilimai, praskrendamos valstybių teritorijos, oro kelių susikirtimai.
Daugiau naujų naujienų
       2020-11-25 13:44:43

Ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į valdančiuosius

"Mieli kolegos parlamentarai, valdantieji, Vėl kreipiuosi su prašymu į Jus dėl prastos epidemiologinės situacijos Seime.
       2020-11-25 12:15:03

Agnė Kulitaitė: kaip geriausia sutaupyti?

Kartais niekas taip nepradžiugina, kaip sutaupyti pinigai. Ypač, jei namuose pakvimpa naujais daiktais, o piniginė išsipūtus šypsosi. Galbūt kas nors perskaitęs šiuos žodžius pagalvos, kad esu tikra materialistė, bet aš tiesiog esu taupi.
       2020-11-25 10:08:23

Santaros žinios. Vilnius

Lapkričio 25 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 33 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 163 COVID-19 sergančiųjų – 4 vaikai.
       2020-11-25 09:58:49

Diskriminacija įsidarbinant: kandidatė buvo priversta kalbėti angliškai

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus, diskriminavusius įsidarbinti norėjusią kandidatę dėl konkursui pasirinktos kalbos.
       2020-11-25 09:45:31

VILNIUS TECH ekspertai pataria: kaip išsirinkti tinkamą kompiuterinę įrangą?

Ekspertai pastebi, kad pasaulyje siaučiant COVID-19 pandemijai, išaugo kompiuterinės įrangos pardavimai. Taip yra todėl, kad darbas, mokymasis ir kitos įvairios veiklos persikėlė į namus.
       2020-11-25 09:42:25

„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

Tarp karantininiu laikotarpiu – trečiąjį šių metų ketvirtį – atsitiesė ir dirbančiųjų skaičius, ir vidutinių darbo pajamų augimas, kuris vėl buvo dviženklis. Vis dėlto, karantinas paliko ir randų, ypač moterims.
       2020-11-25 08:42:28

Virusas nebijo tokio karantino. Patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2289 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
       2020-11-24 15:53:39

Lietuva veržiasi į pasaulio lyderius - registruoti dar 1169 koronaviruso atvejai

Atlikus 7,289 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1169 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,3% Lietuvoje 14 dienų sergamumas COVID-19 liga 100 tūkstančių gyventojų: 808,4
       2020-11-24 15:01:02

Nesaugi, ankstyva lytinė patirtis gali būti ir rizikos sveikatai veiksnys

Nors terminas „saugus seksas“ paaugliams yra žinomas, informacijos apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI) ir prevenciją, galimą slaptą jų eigą bei simptomus yra nepakankamai ir ji, deja, ne visada adekvati.
       2020-11-24 13:34:43

Kas patogiau judriame mieste: nuosavas automobilis ar alternatyvios priemonės?

Nors nuosavo automobilio turėjimas ilgą laiką buvo vertinamas kaip didžiulis privalumas, pastaruoju metu ši nuostata palengva kinta. Tai lemia ne tik vis labiau augantys automobilio išlaikymo kaštai, bet ir įvairių alternatyvių susisiekimo priemonių pasirinkimas.
       2020-11-24 13:32:04

Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui

Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją, kai kyla pavojus žmonių sveikatai ir (arba) gyvybei, Seimo posėdžiuose dirbti nuotoliniu būdu.
       2020-11-24 10:44:46

Seimas pritarė I. Šimonytės kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nutarė pritarti Respublikos Prezidento teikiamai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas.
       2020-11-24 09:15:27

Vytautas Getautis: kartais naujų išradimų idėjos kyla ir bėgiojant stadione

KTU Cheminės technologijos fakulteto (CTF) profesorius Vytautas Getautis labiausiai žinomas už pasiektą pasaulinį saulės elementų efektyvumo rekordą – kartu su kitais mokslininkais sukurtas saulės elementas net 29,15 proc. krintančios šviesos paverčia elektros energija.
       2020-11-24 09:03:25

„iGEM“ nugalėtojų komandos vadovė: pandemija netapo kliūtimi siekti rezultato

Lapkričio 13–22 d. vykusiame didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“ iš Vilniaus universiteto (VU) studentų sudaryta komanda laimėjo didįjį prizą.
       2020-11-24 08:09:15

Ekspertai pataria, kaip išsirinkti tinkamiausią elektros tiekėją

Ko gero, pats tamsiausias ir niūriausias mėnuo lapkritis yra ir pats tinkamiausias laikas pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Mat kuo juodžiau už lango, tuo vertingesnė tampa elektros lemputės teikiama šviesa.
       2020-11-24 08:02:42

IT ir IRT sektoriai: per pirmą karantiną išryškėjusios tendencijos

Per 8 mėnesius, kuomet Lietuva gyvena pandemijos sąlygomis, praktiškai neliko nei vieno sektoriaus, kurio vienaip ar kitaip nepalietė koronavirusas. Vieniems verslams šis pasaulinio masto iššūkis tapo rimtu išbandymu ir privertė iš esmės peržiūrėti verslo strategiją, tuo tarpu kitus palietė mažiau ir netgi atvėrė naujų galimybių.
       2020-11-24 07:55:37

Ilja Laurs: nekilnojamojo turto rinkos ateitis – tokenizacija

„Jau daugiau nei šimtmetį nekilnojamasis turtas išlieka didžiausia pasaulyje turto klase. Paradoksalu, jog nepaisant technologinės pažangos, vartotojams investuoti į nekilnojamąjį turtą dėl mažo supratimo ir menko pasitikėjimo šia turto klase išlieka sudėtinga.
       2020-11-23 14:50:15

Sveikatos ekspertų taryba: būtina saugoti visuomenės emocinę sveikatą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmadienį mišriu nuotoliniu būdu susitikęs su Sveikatos ekspertų tarybos nariais, aptarė atnaujintas COVID-19 pandemijos plėtros prognozes, taip pat rekomendacijas dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo bei visuomenės informavimo COVID-19 klausimais.
       2020-11-23 14:36:20

Apie lytinį raštingumą pirmiausiai iš šeimos

Lytinis raštingumas yra svarbi kiekvieno mūsų sveikatos ir gerovės dalis, kuris, kaip sako psichologai, pradedamas formuotis šeimos aplinkoje. Tai, kokia čia tvyro emocinė atmosfera, daro įtaką vaiko, vėliau ir paauglio socialinei raidai, jo asmenybės formavimui.
       2020-11-23 14:08:21

Pirmajam autoservisui Lietuvoje suteiktas skaidraus verslo ženklas

Sunkiojo transporto priemonių remonto bendrovei „Autokurtas“ suteiktas skaidraus verslo ženklas „Baltoji banga“. Atsparumą šešėliui ir nesąžiningoms verslo praktikoms liudijantis įvertinimas pirmą kartą skirtas autoservisų paslaugas teikiančiai bendrovei.
       2020-11-23 12:20:36

„Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė Jovita Juodsnykytė nuramina, kad pajutus peršalimo simptomus naudinga kuo skubiau kreiptis į vaistininką ir gydytojo gali net neprireikti.
       2020-11-23 11:48:35

Besidomintiems grybais VDU Botanikos sodas – tikras rojus

Apie gausias ir unikalias Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo kolekcijas buvo rašyta ne kartą. Tačiau apie įvairių formų ir spalvų grybus, augančius kartu su introdukuotais ir vietinių rūšių kolekciniais augalais – dar nekalbėjome.
       2020-11-23 09:11:20

Akcijos magija: kaip nepamesti galvos ir sutaupyti

Ar analizuojate savo pirkimo įpročius? Jei taip, ko gero, pastebėjote, kad žodžiai „akcija“ ir „nuolaida“ daugumą mūsų veikia tikrai magiškai.
       2020-11-23 08:57:59

Perspėja, kad vienas pirkėjų įprotis šiemet gali kelti problemų

Tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Nielsen“ perspėja, kad net ir atradę apsipirkimą internetu Lietuvos gyventojai kalėdines dovanėles vis tiek nori pirkti gyvai, o maistą įsigyja paskutinėmis dienomis.
       2020-11-23 08:42:40

Tyrimų rezultatai - autobuse užsikrėsti „Covid-19” rizika yra labai maža

„Covid-19” krizė parodė, koks svarbus yra keleivinis transportas, norint užtikrinti susisiekimą ir pagrindinių paslaugų tęstinumą. Šalyje įvedus karantiną ir drastiškai sumažėjus keleivių skaičiui, keleivinio susisiekimo rinką sukrėtė smūgis.
       2020-11-23 08:09:43

Gera žinia verslui – „Sodra“ su Briuseliu suderino didesnę mokestinę pagalbą

Gera žinia Covid-19 poveikį patyrusiam verslui – „Sodrai“ su Europos Komisija (EK) suderino pagalbą įmonėms, net jeigu pagalbos suma viršija EK nustatytą maksimalios valstybės pagalbos (de minimis) sumą.
       2020-11-23 08:04:29

Regionuose trūksta virš 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima kritiškai trūkti. Lietuvos vaistinių asociacijos (LVA) skelbia, kad šiuo metu rinkoje trūksta 145-ių vaistininkų.
       2020-11-23 07:46:04

Medikai prognozuoja koronaviruso pasekmes – trečiąja banga taps lėtinės ligos

Sveikatos specialistai pastebi, kad karantino metu ženkliai sumažėjęs visuomenės judėjimas gali turėti ilgalaikių neigiamų pasekmių - kritusio fizinio aktyvumo žmonės taps mažiau atsparūs ligoms ir viruso plitimui.
       2020-11-23 07:43:46

VU studentai pakartojo sėkmės istoriją – tapo geriausia „iGEM“ konkurso komanda

Lapkričio 13-22 dienomis Lietuvos vardas plačiai nuskambėjo didžiausiame tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“.
       2020-11-23 07:28:10

Kaip dirbtinis intelektas paspartino vakcinų nuo koronaviruso kūrimą?

Šiandien potencialiausiomis vakciną nuo COVID-19 kuriančiomis bendrovėmis ir toliau išlieka „Moderna“ ir „Pfizer“. Kaip vieną iš daugybės įmonių atliktų tyrimų sėkmės elementų būtų galima įvardinti dirbtinį intelektą (DI).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.