Naujienos

Pirmakursiai pataria: kaip patekti į savo svajonių studijas užsienyje?

2020-11-18 07:43:35

Studijos užsienyje jau seniai nebėra tik išrinktųjų privilegija – vis daugiau abiturientų svarsto šią galimybę, planuoja savo būsimą karjerą ir stoja į universitetus visame pasaulyje.

Kai kuriose mokyklose, pavyzdžiui, Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje (AISV), studijas užsienyje pasirenka virš 90 proc. abiturientų.

Paprašėme, kad AISV absolventai, studijuojantys užsienyje, pasidalintų patarimais, kaip išsirinkti universitetą ir studijų programą užsienyje, kaip tinkamai pasiruošti ir kaip sėkmingai įstoti.

Artem Kyrylov, studijuojantis laisvuosius menus Browno universitete JAV:

„Priėmimas į populiariausius pasaulio universitetus tampa vis konkurencingesnis. Kai stojau, Browno universiteto priėmimo koeficientas buvo apie 6,9, o tai reiškia, kad daugiau nei 93 iš 100 pretendentų, be abejo, labai talentingų, buvo atmesti. Tam, kad įstotum, turi pasižymėti ne tik puikiais akademiniais rezultatais, bet ir turininga užklasine veikla, išsiskirti asmeninėmis savybėmis. Tad mano patarimas yra pradėti ruoštis gerokai iš anksto. Žinoma, ne nuo pradinės mokyklos, bet turėkite omenyje, kad tai, ką veikėte mokykloje ir laisvu nuo mokslų laiku, bus labai svarbus kriterijus. Taip pat skirkite pakankamai laiko universiteto paieškai. Nuoširdžiai prisipažinsiu, kad ir aš pats, tol, kol nepradėjau domėtis JAV universitetais, be Oksfordo ar Kembridžo daugiau nelabai ką ir žinojau. Tam, kad rastumėte „savo“ universitetą, teks atlikti daug namų darbų ir skirti laiko apžvalgoms, paieškoms. Siūlau nepasikliauti vien reitingais – ir be jų yra ką apsvarstyti.“

Gabrielė Degutytė, studijuojanti socialinius mokslus Sciences Po universitete Prancūzijoje:

„Mokydamasi vidurinėje mokykloje, išsigryninau kriterijus, kurie man atrodė svarbūs renkantis universitetą. Nors yra daugybė universitetų, aiškūs kriterijai padėjo labai sumažinti pasirinkimų skaičių. Norėjau studijuoti politikos mokslus Europoje, taip pat man buvo svarbus universiteto vidinis gyvenimas – veikiančios studentų asociacijos, alumnų ir esamų studentų atsiliepimai. Pasiruošti labai padėjo ir studijos IB diplomui gauti – galėjau studijuoti tuos dalykus, kurie buvo svarbiausi stojant į pasirinktus universitetus. Norą studijuoti sritį, kurioje dabar esu, sustiprino ir įvairios užklasinės veiklos. Svarbiausias patarimas, kuriuo norėčiau pasidalinti – įsitikinkite, kad universitetas, į kurį stojate, iš tiesų yra tinkamiausias jums. Kartais reitingai ar tai, ką jums siūlo aplinka ar tėvai, nėra pats geriausias sprendimas. Išlikite realistai ir rinkitės tai, kas svarbu jums, o ne kažkam kitam."

Meghan McMorrow, studijuojanti globalius iššūkius Leideno Universitete Nyderlanduose:

„Studijuoju globalius iššūkius, su kuriais susiduria šiuolaikinis pasaulis: įvairovę, tvarumą, taiką ir teisingumą, klestėjimą. Man labai patinka! Labai džiaugiuosi pagalba, kurią gavau mokydamasi Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje – šią studijų programą man pristatė p. Ruz, AISV studijų koordinatorė. Programos aprašymas buvo būtent tai, ko aš ir ieškojau, taip pat mane sužavėjo universiteto bendruomenė. Mokykloje studijavau pagal Tarptautinio bakalaureato (IB) diplomo programą ir gavau IB baigimo diplomą - tai man padėjo tapti geresne mąstytoja, rašytoja ir studente, kadangi išmokau mokytis. AISV padėjo man pasiruošti studijoms ir susidėlioti subalansuotą studijų ir laisvalaikio grafiką. Mano patarimas stojantiesiems – stenkitės nuo pat pradžių naujoje šalyje susikurti socialinį ratą, kadangi, kai esi naujokas ir nieko nepažįsti, gali būti labai liūdna ir nyku. Kuo greičiau susirasite naujų draugų, tuo lengviau bus mokytis ir nenukentės psichologinė būsena.“

Mantas Gudelis, studijuojantis biochemiją Edinburgo universitete Škotijoje:

„Man studijos užsienyje, bent jau pradžioje, atnešė nemažai streso. Nenuostabu, juk tai kol kas yra didžiausias pokytis mano gyvenime. Tačiau pats pasiruošimas nebuvo sunkus, išskyrus didžiausią iššūkį – nuspręsti, kur norėčiau studijuoti. Mano nuomone, universitetas yra kaip dėžutė šokoladinių saldainių – niekad nežinai, ką rasi, kol neatsikandi. Jeigu pasirinksi gerą dėžutę, būsi laimingas valgydamas saldainius, nepaisant jų formos. O jeigu rimtai, tai patarimas paprastas – mokykitės daug, mokykitės gerai ir pasieksite žvaigždes. Svarbu laikytis savo užsibrėžto tikslo, eiti tinkama kryptimi ir būti ištikimam sau, kad kiekvienos dienos pabaigoje galėtum pasakyti, kad esi savimi patenkintas, kad padarei viską, ką galėjai.”

AISV studijų koordinatorė pataria: geriausias universitetas kiekvienam studentui yra vis kitas

„Renkantis aukštojo mokslo įstaigą, reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, įskaitant būsimas išlaidas, geografiją, konkurencingumą, mokymo kokybę ir stilių, akademines programas ir universiteto dydį. Vertindami šiuos veiksnius, mes skatiname studentus ieškoti sau tinkamiausio universiteto. Tinkamiausias universitetas yra tas, kuris teikia aukštos kokybės išsilavinimą ir studento poreikius bei norus tenkinančią aplinką, o tai yra skirtinga kiekvienam studentui", - komentuoja AISV studijų koordinatorė Claire Ruz. AISV studijų koordinatorė konsultuoja mokinius vidurinėje mokykloje jau nuo 9 klasės, padėdama jiems pasiekti aukštojo mokslo tikslus. Ji ragina juos nuodugniai ištyrinėti būsimos karjeros galimybes ir universitetų pasiūlą, padeda pasiruošti akademiškai ir parengti paraiškas į pasirinktus universitetus.

6 studijų koordinatorės patarimai norintiems studijuoti užsienyje:

- Ruoškitės iš anksto: apmąstykite savo būsimą karjerą ir išsikelkite aukštojo mokslo tikslus; apsilankykite karjeros ar universitetų studijų mugėse.
- Apsvarstykite savo stipriąsias puses, vertybes, mokymosi stilių ir tikslus, kad atsirinktumėte geriausiai jums tinkančius universitetus; būkite nuoširdūs!
- Atlikite kuo išsamesnę paiešką apie universitetus ir jų priėmimo procesą, kad galėtumėte atitinkamai planuoti ir apsibrėžti aiškius lūkesčius.
- Būkite atviri ir pasiruošę priimti įvairias kultūras, kad galėtumėte iš tikrųjų pasisemti patirties užsienyje.
- Nepamirškite, kad ieškote universiteto sau, savo ateičiai, o ne tam, kad pasigirtumėte kitiems.
- Jūs nesate vienas! Prisijunkite prie karjeros orientavimo klasės, paprašykite savo mokytojų ar studijų koordinatoriaus padėti; susisiekite su universitetais tiesiogiai, jie laukia tarptautinių studentų!

Apie Tarptautinę Amerikos mokyklą Vilniuje (AISV):

2020 m. AISV išleido 10-ąją abiturientų klasę. Šios mokyklos abiturientai, sėkmingai išlaikę egzaminus, gali gauti Tarptautinio Bakalaureato (IB) diplomą bei amerikietišką vidurinės mokyklos diplomą, todėl jiems atsiveria plačios galimybės studijoms užsienyje, jas renkasi virš 90 proc. abiturientų. Apie 10 proc. paprastai lieka Lietuvoje ir tęsia studijas programose, kurias Lietuvoje veikiantys universitetai siūlo anglų kalba. 85 proc. moksleivių 2020 m. buvo priimti į savo susidaryto TOP 3 sąrašo universitetą. Praėjusių metų absolventai pasirinko studijas 10 skirtingų šalių, populiariausios kryptys - JK, JAV ir Nyderlandai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Mokykla: kitos panašios naujienos
       2020-12-30 13:07:10

Po atostogų mokiniai mokysis nuotoliniu būdu

Grįžę po atostogų sausio pirmąją savaitę 1-12 kl. mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, kaip kad buvo numatyta gruodžio 16 d. Vyriausybės nutarime.
       2020-10-22 11:26:11

5 skaitmeninio etiketo patarimai: kaip elgtis mokantis nuotoliniu būdu?

Iki koronaviruso dauguma tėvų buvo įpratę savo vaikams nustatyti taisykles, kaip ir kiek laiko jie turėtų naudotis išmaniaisiais įrenginiais, bet dėl nuotolinio mokymo tai kontroliuoti tapo daug sunkiau.
       2020-10-21 08:55:00

Temos, kuriomis niekada ne per anksti kalbėtis su vaikais

Pasaulis, kuriame gyvena dabartiniai vaikai, yra labai įvairus, globalus, sparčiai besikeičiantis. Kai kurios žinutės, tokios kaip karas, badas, klimato atšilimas, pandemija, yra bauginančios, tačiau mokytojai ragina kalbėtis su vaikais ir motyvuoti juos veikti, nes būtent vaikai yra didieji pokyčių iniciatoriai ir ateities kūrėjai.
Daugiau naujų naujienų
       2021-01-16 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9540 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 8500
       2021-01-15 13:08:12

Žiemiškos sąlygos kelia pavojus darbo vietose

Žemą oro temperatūrą ypač aktualu įvertinti dirbantiesiems lauko sąlygomis. Elektros linijų tiesimo, krovimo, kelių, inžinerinių komunikacijų tiesimo ir remonto, miško kirtimo, teritorijų, gatvių, kiemų valymo, statybos ir kiti darbai, atliekami lauke, nesustoja ir žiemą.
       2021-01-15 10:59:13

Skaitmeninės technologijos drebina tradicinio žemės ūkio pamatus

Prof. Astrida Miceikienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė Vienas autoritetingiausių pasaulio verslo leidinių „Forbes“ 2017 m. išplatino informaciją apie tai, kad mūsų planetoje visiškai be tiesioginio fizinio žmogaus darbo sėkmingai užaugintas ir nuimtas pirmasis derlius.
       2021-01-15 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9842 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,9% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 9020
       2021-01-15 08:24:06

Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?

Ribos tarp skirtingų išmaniųjų įrenginių kasmet vis labiau nyksta. Planšetės įgyja vis daugiau funkcijų, galios ir universalumo. Todėl dažnam iškyla klausimas, ar galima apsieiti be stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio?
       2021-01-15 08:00:56

Kodėl koronavirusas pavojingesnis nėščiosioms ir gimdyvėms?

„Gimdymo metu labiausiai bijojau, kad per medikų dėvimus apsauginius kostiumus, kaukes, skydelius ir kas keturias valandas besikeičiančias pamainas neišgirsiu, ką man sako gydytojai ir nepadarysiu visko taip, kaip reikėtų“
       2021-01-15 07:54:11

Rizika užsikrėsti COVID-19 liga išlieka ir būnant lauke

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nesilaikant saugaus atstumo, nedėvint tinkamos apsauginės veido kaukės, užsikrėsti koronavirusu (COVID-19 liga) galima ir būnant lauke, atvirose erdvėse.
       2021-01-15 07:54:11

Jaučiančius COVID-19 simptomus epidemiologai ragina registruotis tyrimui

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai (NVSC), jiems talkinantys savanoriai, atliekantys epidemiologinę diagnostiką, pastebi, kad žmonės neretai, nepaisant jaučiamų koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingų simptomų, delsia registruotis tyrimui.
       2021-01-15 07:09:38

Sveikesnio gyvenimo receptai: kaip desertuose pakeisti cukrų?

Sausis – mėnuo, kai visi dar turime entuziazmo tesėti sau duotus naujų metų pažadus. Viena sričių, kurios naujų metų pažadai beveik niekada neaplenkia – saldumynų ir desertų vartojimas.
       2021-01-15 07:03:04

Verslas skaitmenizuojasi − LVPA padeda tą daryti sparčiau

Išmanusis įrangos valdymas, robotai, gamybos procesų skaitmeninimas tapo neatsiejamu pažangių ir perspektyvių Lietuvos įmonių atributu. Per pastaruosius penkerius metus LVPA kartu su verslu prie jo modernizavimo prisidėjo beveik 415 mln. Eur investicijomis.
       2021-01-14 09:52:48

Asmens duomenų apsauga: ką galvoja Lietuvos gyventojai

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos užsakymu 2020 m. pabaigoje atlikta daugiau kaip 1 000 Lietuvos gyventojų apklausa. Ji atskleidė, kad visuomenei asmens duomenų apsauga rūpi, o atlaidumas pažeidėjams šioje srityje mažėja.
       2021-01-14 09:42:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 1371 naujas koronaviruso atvejis

Atlikus 10182 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas 1371 naujas koronaviruso atvejis. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 13,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 9867
       2021-01-14 08:17:21

Ekspertas pataria, kaip susitvarkyti kompiuterio darbalaukį – ir kam to reikia?

Kompiuterio darbalaukis vieniems – šventa vieta, kur laikomos tik pačios svarbiausios nuorodos ir dokumentai, o pas kitus ir velnias koją nusilaužtų.
       2021-01-14 07:59:43

Sinoptikams prognozuojant -15 laipsnių šalčio, 10 vaistininkės patarimų

Pastaraisiais metais Lietuvoje neužklumpa didesni šalčiai, todėl 15 laipsnių žemiau nulio nukritusi temperatūra, lietuviams jau yra neįprastas reiškinys. „Eurovaistinės“ vaistininkė Vilmantė Uselienė primena, kaip reikėtų elgtis per šalčius ir ko tokiu oru nepamiršti.
       2021-01-13 13:41:27

Norite išsimiegoti? Savo lovą naudokite tik miegui

Miegas – vienas pagrindinių veiksnių lemiančių gerą savijautą. Pandemijos metu dalis visuomenės išbalansavo savo miego ritmą, pradėdami eiti miegoti ir keltis vis kitu metu. Vaistininkai sunerimę, kad miego higienai skiriama per mažai dėmesio.
       2021-01-13 09:39:16

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1694 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 11369 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1694 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 14,1% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 10828
       2021-01-13 07:18:26

Menininkai apie 1991 m. sausio įvykius: geriau mirti nei grįžti į praeitį

„Kam kilo mintis paišyti ant barikadų – niekas neatsimena. Tekstilės katedra davė kokius 5 litrus dažų ir šluotų. Turėjau tapybos kursą. Su žiguliuku ir visu kursu nuvažiavom prie tų barikadų, išsikrovėm dažus.
       2021-01-12 14:02:21

Tomas Lūža: nepavyksta pastoti – nebijokite kreiptis į specialistus

Žinoma, kad nevaisingumas paliečia pakankamai daug porų, tačiau daugelis vis dar klaidingai vertina priežastis, dėl kurių nepavyksta susilaukti kūdikio. Kokie veiksniai padeda ar trukdo moteriai pastoti?
       2021-01-12 09:56:17

COVID-19 serganti Seimo narė sukritikavo ir merą Šimašių, ir ministrą Dulkį

"Mano sveikatos būklė gerėja. Taip manau. Su kauke galiu kvėpuoti. Temperatūra kritusi. Kiti parametrai įvairiai. Noriu padėkoti medikams, jų padėjėjams ir savanoriams (čia jų nesutikau. O gal neatpažinau).
       2021-01-12 09:47:55

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 902 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7601 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 902 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 14,7% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 11851
       2021-01-12 07:51:30

VDI: koronaviruso grėsmės nepaisantys darbdaviai ir darbuotojai kenkia sau

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pastaruoju metu gauna daugiau paklausimų, susijusių su rizikomis kilti COVID-19 protrūkiams darbovietėse. Darbuotojai susirūpinę saugių darbo sąlygų užtikrinimu: ne tik dėl darbdavių taikomų prevencinių priemonių, bet ir dėl kolegų elgesio.
       2021-01-12 07:45:35

Kodėl startuoliai žlunga nespėję įgyvendinti savo idėjų?

Pasaulinė statistika rodo, kad 9 iš 10 startuolių žlunga net neišvystę savo idėjų: 20 proc. jų veiklą baigia dar pirmaisiais gyvavimo metais, dar 30 proc. – antraisiais. Kokios didžiausios ir dažniausios ankstyvos stadijos startuolių klaidos tai lemia ir kaip jų išvengti?
       2021-01-11 14:27:14

Elektros rinkos barometras: praėjusią savaitę elektra Lietuvoje brango 36 proc.

Praėjusią savaitę elektros didmeninė kaina Lietuvoje kilo 36 proc. ir siekė 53,69 Eur/MWh. Panašiai elektros energijos kaina išaugo visose ir kitose Baltijos šalyse – Estijoje ir Latvijoje ji kilo 35 proc. ir siekė 53,38 Eur/MWh.
       2021-01-11 09:52:22

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 775 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 4269 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 775 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 15,2% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 12459
       2021-01-11 09:26:32

Nauji metai, blogas elektros plano pasirinkimas: ką daryti?

2020 metų pabaigoje nepriklausomą elektros tiekėją pirmą kartą pasirinko daugiau kaip 87 tūkst. didžiausių buitinių vartotojų. Vis dėlto, elektros kainoms šiemet ėmus kilti dalis gyventojų buvimu laisvoje rinkoje gali nusivilti, jei pasirinko su biržos kaina tampriai susietus mokėjimo planus, perspėja ekspertai.
       2021-01-10 17:19:08

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys apie skaidrumą

"Kai ėmiausi šių atsakomybių, žinojau, jog laukia daug problemų. Tenka apgailestauti, kad, nors Vyriausybė ir SAM deda visas pastangas, kad šalį pasiektų kaip galima daugiau vakcinų, ir jų, pirmiausia, gautų prioritetinėse grupėse nustatyti asmenys, atsirado piktnaudžiaujančiųjų tuo metu, kai svarbiausia vienybė ir sąžiningumas.
       2021-01-10 09:52:22

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 1490 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 8162 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 1490 naujų koronaviruso atvejų. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 15,7% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 13406
       2021-01-10 07:53:20

Gyventojams – daugiau galimybių susipažinti su tvarkomais asmens duomenimis

Gyventojai nuo šiol turi daugiau galimybių greitai ir patogiai susipažinti su įvairiuose valstybės registruose bei informacinėse sistemose tvarkomais jų asmens duomenimis.
       2021-01-10 07:46:46

Septynios neteisėtai laikytos lūšys perduotos globoti Belgijos gyvūnų centrui

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnai Belgijos gyvūnų centrui perdavė laikinai globoti 7 lūšis. Lūšys Joniškyje buvo laikomos neteisėtai ir netinkamomis sąlygomis.
       2021-01-09 09:52:22

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 1641 naujas koronaviruso atvejis

Atlikus 12195 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas 1641 naujas koronaviruso atvejis. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,2% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 12794
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.