Naujienos

COVID-19 liga persirgusios paauglės mama – pagaliau vėl galiu apkabinti dukrą

2020-12-05 08:42:50

„Mano vaikui nutiko blogiausia, kas galėjo, bet laimei ji papuolė į geriausias rankas“, – sako Inga, kurios 17-metė dukra Emilija dėl COVID-19 ligos sukeltų komplikacijų atsidūrė Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje.

Nors kova su liga buvo nuožmi, mergina jau sveiksta ir kartu su mama tikisi greičiau grįžti namo.

Inga pasakoja, kad penktadienį dukrai sukilo temperatūra iki 37,6 laipsnių, jai skaudėjo pilvą. Savijautai nepagerėjus per savaitgalį, šeima kreipėsi į Kauno klinikų Vaikų skubios pagalbos skyrių. Tuo metu, pasak Ingos, minčių apie COVID-19 infekcija jie neturėjo – peršalimo simptomus Emilija jautė dar spalį, tad buvo praėjęs jau visas mėnuo. Po apžiūros Vaikų skubios pagalbos skyriuje, mergina buvo stacionarizuota ligoninėje dėl detalesnio sveikatos būklės ištyrimo.

„Nuo pirmadienio iki trečiadienio dukros būklė tik blogėjo: kilo temperatūra, didėjo pilvo skausmas. Sunkiai sekėsi su ja pasikalbėti telefonu, nes jai nuolat trūko oro, atsirado galvos, gerklės ir sprando skausmai. Po poros dienų ankstų rytą sulaukėme skambučio iš medikų, kad dukros sveikatos būklė – kritinė, ji perkelta į reanimaciją. Niekam nelinkėčiau patirti to siaubo, kai palatoje matai mirštantį savo vaiką“.
Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovas doc. Vaidotas Gurskis sako, kad Emilijai diagnozuota sunki COVID-19 ligos forma, nustatoma žmonėms iki 21 m. metų amžiaus.

„Šią formą sukelia viruso išprovokuota labai audringa organizmo reakcija, sukelianti citokinų (uždegimo metu išsiskiriančios medžiagos) audrą, kuri sutrikdo daugelio organizmo organų ir sistemų veiklą. Pirmą parą, Emilijai patekus į mūsų skyrių su nestabilia kraujotakos sistema, nukritusiu kraujo spaudimu ir trinkančiu kvėpavimu, jai prijungėme dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatą ir sukėlėme medikamentinę komą. Taip pat skyrėme medikamentinį priešuždegiminį gydymą deksametazonu bei intraveniniu imunoglobulinu, hemosorbcijos procedūras (kai iš kraujo pašalinamos uždegimo metu išsiskiriančios medžiagos), kurias padėjo atlikti gydytojas klinikinis toksikologas Marius Perminas ir slaugytoja Agnė Taukočienė, - pasakoja doc. Gurskis. - Šios pacientės gydymas buvo daugiadalykės komandos nuoseklus ir kruopštus darbas, lėmęs greitą merginos sveikatos būklės atsistatymą. Pacientei COVID-19 liga buvo patvirtinta radus antikūnius“.

Doc. V. Gurskis džiaugiasi, kad Emilijai nesutriko inkstų veikla, fiksuoti tik nežymūs kepenų veiklos sutrikimai, o buvę kraujo apytakos, kvėpavimo ir kraujo krešumo sistemos sutrikimai atsistatė labai greitai.

Inga su dėkingumu prisimena, kaip Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus medikai kantriai ir atvirai jai pasakojo apie ligą, jos sukeltas komplikacijas, gydymą. „Medikai nuo Emilijos nesitraukė nė per žingsnį, darė ir tebedaro viską, kad išgelbėtų mūsų mergaitę. Tik jų dėka dukra pabudo iš komos ir aš galiu vėl apkabinti savo vaiką“.

Nors mergina dar silpna ir kurį laiką praleis ligoninėje, moteris dėkoja visiems, išgelbėjusiems jos dukrą, ir perspėja kitus. Inga sako, kad žmonės, sužinoję apie Emilijos būklę, nustemba.

„Visi girdime, koks yra infekcijos plitimo mastas, girdime mirčių statistiką, tačiau žmonės sunkiai patiki, kad COVID-19 liga gali sukelti sudėtingas komplikacijas ne tik vyresniems žmonėms, bet ir vaikams, ir paaugliams. Tai atrodo tolima ir nerealu tik tol, kol pats nesusiduri. Tada pamatai ne tik baisias vaiko kančias, bet ir koks sunkus yra reanimacijos gydytojų darbas. Stebiuosi, kaip žmonės vis dar eina į prekybos centrus, būriuojasi prie šventinių eglučių. Tai, kas nutiko mūsų šeimai, gali nutikti ir bet kuriai kitai. Norisi perspėti visus ir palinkėti labiau saugoti save bei artimuosius, nes nė vieni tėvai nenorėtų išgyventi to siaubo, kuris teko mūsų šeimai“, – sąmoningumo svarbą pandemijos laikotarpiu pabrėžia moteris.

Doc. V. Gurskis primena pagrindinius COVID-19 ligos simptomus, kurie gali pasireikšti vaikams: pakilusi temperatūra virš 37 laipsnių, galvos, gerklės skausmas, kaulų laužymas, sutrikęs kvėpavimas, skonio ir uoslės praradimas, vangumas, pilvo skausmas, pykinimas, viduriavimas. „Ši liga turi daug kaukių. Tik tėvai geriausiai žino, kaip įprastai serga jų vaikas, ir kas jam būdinga ligos metu. Jeigu atsiradę simptomai neramina, nepraeina per keletą dienų ir suintensyvėja – rekomenduojame kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą. Didžioji dauguma vaikų perserga lengva arba besimptome COVID-19 ligos forma, tačiau jeigu tėvams neramu, visuomet siūlome pasitarti su specialistais“, – sako doc. V. Gurskis.

Vaikams nurodomi 3 COVID-19 ligos, sukeliančios multisisteminio uždegiminio atsako sindromą, fenotipai: į toksinį šoką panašus sindromas su išreikšta Kawasaki liga arba daliniu Kawasaki ligos pasireiškimu, ir karščiavimo su išreikštu uždegimu sindromas be šoko ir Kawasaki ligos.

Kauno klinikų informacija, nuotraukoje – Emilija

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.