Naujienos

5 verslo idėjos Lietuvos aplikacijų kūrėjams

2020-12-12 07:54:44

Rinkoje yra skaičiuojama, kad per metus į savo išmaniuosius įrenginius vartotojai parsisiunčia po kelis milijardus programėlių. Nors „Apple“ ir „Google Play“ parduotuvėse šiandien rekordus muša kuriamų programėlių gausa, vis dėlto ne visos jos sulaukia masinio panaudojimo ir populiarumo.

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologinių praktikų vadovas Vytautas Paulauskas su kolegomis dirbančiais Čikagoje, Londone ir Toronte, atrinko penkias įdomiausias programėles ir idėjas, kurių Lietuvoje dar nėra, tačiau vartotojams mūsų šalyje jos būtų ne mažiau naudingos.

Darnų judumą skatinanti programėlė.

Lietuvoje per kelerius metus sparčiai daugėjo susisiekimą mieste lengvinančių programėlių – nuo patogaus paspirtukų ar dviračio, iki transporto priemonių ar pavežėjimo paslaugų pasirinkimo. Nors pavienių programėlių netrūksta ir judėti mūsų šalies didžiuosiuose miestuose darosi paprasčiau, vis dėlto labiau subalansuotą judėjimą mieste skatinančios bei vienijančios programėlės vis dar neturime. Tuo tarpu pasaulyje sparčiai populiarėja ir jau 10 mln. atsisiuntimų skaičiuoja nemokama CityMapper programėlė, padedanti ne tik geriau susiorientuoti nepažįstamame mieste, bet ir pasiūlančia daug efektyviau judėti ir greitai susigaudyti renkantis sau patogiausią transporto priemonę.

Komandinį sportą skatinanti programėlė.

Greičiausiai ne vienam sportą mėgstančiam entuziastui teko susidurti su problema, kai norisi draugiškai pažaisti krepšinį, futbolą, tinklinį ar rankinį, tačiau nesiseka surinkti pilnos komandos sudėties arba staiga motyvacija bendraminčiams kažkur išgaruoja ir kaip tyčia trūksta vos vieno ar dviejų žaidėjų. Aplikacijų kūrėjai šią problemą originaliai išsprendė – sukūrė programėlę Grab a Game, padedančią susijungti su nepažįstamais žmonėmis, kurie kartu norėtų pasportuoti ir šauniai praleisti laiką. Nors Lietuvoje netrūksta komandinio sporto iniciatyvų, tačiau dažnai metų sutartis pasirašančios organizacijos efektyviai neišnaudoja sporto salių, būtent dėl minėtos problemos. Galbūt šis originalus sprendimas ir jos minimalus apmokestinimas padėtų ne tik mėgautis komandiniu sportu Lietuvoje, bet ir paskatintų produktyvesnį sporto erdvių naudojimą ir, žinoma, sveikesnį gyvenimo būdą.

Programėlė maisto gurmanams.

Karantino laikotarpiu Lietuvoje, deja, laikinai užsidarė ar net bankrutavo ne vienas restoranas. Tačiau dėl šios priežasties mokytis gaminti skanų maistą puolė tikrai ne visi. Maisto užsakymų į namus sparčiai daugėjo, pandemija paskatino vartotojus remti verslus ir padėti jiems išgyventi. Daugelis restoranų pradėjo siūlyti savo meniu įvairiose maisto užsakymo paslaugą siūlančiose platformose. Nors maisto įvairovės iniciatyvų nemažai, tačiau kasdienis paslaugos užsakymas kartais ir vargina, ir erzina. Tad užsienio kūrėjai sugalvojo sukurti programėlę Meal Pal, kurioje galima visam mėnesiui susikomplektuoti dienos pietus. Ir, žinoma, iš labai daug skirtingų tiekėjų. Tai ypač patogu, nes nereikia kasdien pateikinėti užsakymų, prisitaikyti prie vartotojų srauto ir, be abejonės, tai padeda subalansuoti savo viso mėnesio pietų meniu. Lietuvoje tokia programėlė, neabejoju, kad ne tik sulauktų dėmesio, bet ir padėtų restoranams išlaikyti lankytojų dėmesį bei lojalumą karantinui pasibaigus.

Išmanioji mokesčių skaičiuoklė.

Mokėjimų pasidalijimas su draugais keliaujant, perkant dovaną ar mokant bendrus mokesčius, daugeliui tampa galvos skausmu, dažnai ir net nesutarimų priežastimi. Daugėja programėlių, kurios padeda pasidalinti išlaidas, tačiau lietuviškos programėlės, kuri padėtų sumaniai valdyti mokesčius, taupyti ir planuoti, mūsų šalyje dar nėra arba tik pavienės iniciatyvos. Suprantama, kadangi sukurti ir funkcionalią, ir naudotojams patogią pinigų valdymo platformą nėra taip paprasta. „Devbridge“ programuotojų komandai yra tekę kurti internetinės bankininkystės mobiliąją programėlę Kanados Imperatorinio banko (CIBC) dukterinei įmonei, įsikūrusiai Barbadose. Šis projektas buvo mūsų bendras darbas su CIBC First Carribean banku, ir galime tik pasidžiaugti, kad programėlė buvo įvertinta kaip geriausia nauja bankininkystė aplikacija Karibuose. Tiek šį apdovanojimą, tiek gerus naudotojų atsiliepimus „Apple“ ir „Google Play“ parduotuvėse lėmė patogi vartotojo sąsaja, galimybė greitai patikrinti sąskaitų likutį bei išmanus komunalinių paslaugų sąskaitų apmokėjimas.Tačiau sukurti patogų finansų planuotoją ne bankiniam sektoriui išlieka sudėtinga. Kolegos užsienyje savo finansus planuoja ir patogiai naudojasi Venmo ar Splitwise programėlėmis. Vis dėlto, asmeninių finansų sritis Lietuvoje labai užleista, nekalbant apie paprastas programėles kasdienių išlaidų sekimui, kurių lietuvių kalba ypač trūksta. Galbūt galima sukurti programėlę, kurioje būtų patoguįsivesti savo pajamas, nusistatyti taupymo tikslus, taip pat, dirbant, pavyzdžiui, pagal individualią veiklą, programėlė galėtų preliminariai paskaičiuoti mokesčių grafiką ir Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

Išmaniosios akys – Google Glass.

Turbūt kai kas dar pamena, kaip 2012 metais Google išleido savo „wearable“ akinius, kurie turėjo pakeisti pasaulį, ir buvo prognozuojama, kad prasidėjo visai nauja era dėvimų išmaniųjų įrenginių, išmanumas netrukus turėjo persikelti į išorės drabužius, avalynę ir kt. Tačiau Google Glass plačiajam naudojimui taip ir neišpopuliarėjo, tiek dėl asmens privatumo sumetimų, tiek ir dėl didelės kainos. Nors buvo žadėta, kad 1000 eurų kainuojanti inovacija bus prieiname visiems vartotojams ir ilgainiui kainuos kiek daugiau, nei 200 eurų, tačiau taip neįvyko.

Keblumų kėlė ne tik aukšta kaina. Pavyzdžiui, kai kurie barai San Franciske atsisakydavo aptarnauti Google Glass dėvinčius, dažniausiai technologijų bendrovių darbuotojus, motyvuodami tuo, kad šiais akiniais galima daryti vaizdo įrašus, tam negavus sutikimo iš kitų kavinės lankytojų. Tačiau Google Glass vis dar gyvuoja! Paskutinis šių išmaniųjų akinių atnaujinimas buvo padarytas 2019 m., jie dabar vadinasi „Google Glass Enterprise Edition 2“, pritaikymo sfera – pramonės įmonės. Internete galima rasti pavyzdžių, kaip šie akiniai pritaikomi automobilių surinkimo linijose, logistikoje, sveikatos apsaugos sferoje. Norisi tikėti, kad ir Lietuva, kurioje įsikūrusios tiek kelios didžiausios maisto pramonės įmonės Europoje, tiek užsienio įmonių gamybos skyrių gausa, galbūt išdrįs pritaikyti Google Glass sprendimus savo veikloje.

Komentaro autorius yra JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologinių praktikų vadovas Vytautas Paulauskas. „Devbridge“ centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro daugiau nei 500 darbuotojų, įsikūrusių Čikagos, Toronto, Londono, Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos padaliniuose. Įmonės klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-08-08 15:28:12

Naujausi duomenys patvirtina – infliacija netrukus turėtų sumažėti

Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento liepos mėn. duomenimis, metinės infliacijos spartėjimas Lietuvoje slopsta. Vis labiau įtraukiant aukštesnės palyginamosios bazės efektą, kai kainos lyginamos su jau padidėjusiomis kainomis prieš metus, metinė infliacija prasidėjus rudeniui turėtų sumažėti.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:37:10

Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą?

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti, patirti naujų įspūdžių, pamatyti naujų kraštų arba tiesiog pasimėgauti ramybe. Kaip leisime atostogas, priklauso nuo mūsų poreikių, įpročių ir draugijos, su kuria ilsėsimės.
       2022-08-08 14:33:28

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma.
       2022-08-08 14:15:24

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo.
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-06 14:37:04

RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 3400‒3700 MHz radijo dažnių juostos naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus. Jais tapo „Telia Lietuva“, AB už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 7 mln. Eur. ir UAB „Bitė Lietuva“ bei UAB „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus pasiūliusios po 3 mln. Eur.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-05 15:29:45

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

Telecentras informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A.“ (toliau – TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-08-05 15:03:05

Nuotoliu dirbančių darbuotojų algos per pusmetį išaugo du kartus

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo šalių ribų. Duomenys rodo, kad per 2022 m. pirmą pusmetį nuotoliu samdomų darbuotojų skaičius Europoje išaugo 155 proc., o Azijoje, Ramiojo vandenyno šalyse ir Lotynų Amerikoje – dar daugiau.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-08-04 20:48:39

Vairuodamas apgadinote ne automobilį, o kitą objektą? Kaip reikėtų elgtis?

Vasarą daugybei žmonių traukiant atostogauti, užsikemša keliai ir stovėjimo aikštelės kurortuose, o taip didėja ir eismo įvykių tikimybė.
       2022-08-04 20:20:18

„Lidl“ mėsos gaminiuose atsisako mechaniškai atskirtos mėsos

Sveikatai palankesni kasdienio vartojimo maisto produktai – viena iš prioritetinių „Lidl“ veiklos sričių. Daug dėmesio skiriantis savo privačių prekės ženklų produktų receptūrų atnaujinimui ir gaminiuose esančio pridėtinio cukraus bei druskos kiekio mažinimui.
       2022-08-04 19:59:52

Lietuvos miestų automobiliui lemta stovėti: naudojami vos 6 proc. paros laiko

87 minutės darbo dienomis ir 89 savaitgaliais – tiek vidutiniškai Lietuvos gyventojai naudojasi nuosavu automobiliu, o 38 proc. jų – nesinaudoja automobiliu kasdien.
       2022-08-04 13:39:07

Lietuvos žolynų lobiai: Europa žiūri su pavydu, o patys trypčiojame vietoje

Tęsiantis geopolitinei ir ekonominei įtampai ekspertai Lietuvai prognozuoja rūsčią žiemą. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) docento dr. Evaldo Klimo teigimu, iš tiesų turime pamirštą didelį rezervą.
       2022-08-04 12:46:24

Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis: kaip išvengti surakinančio skausmo?

Atsiradęs staigus ir surakinantis skausmas blauzdos ar pėdos raumenyje, nors ir trunka neilgai, gali kaip reikiant apkartinti dieną.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-04 10:31:43

Nepatikėsite, kokį nustatymą reikia išjungti taupant telefono bateriją

Vasarą norime atsipalaiduoti ir nesukti galvos dėl dažnai išsikraunančio telefono. Kad nereikėtų atsitraukti nuo linksmybių, ieškant elektros lizdo telefono įkrovimui, ekspertas dalijasi patarimais, kurie padės prailginti telefono baterijos veikimo laiką ir leis įrenginį krauti daug rečiau.
       2022-08-04 10:16:13

Graikiška virtuvė jūsų namuose: 3 marinatai aromatingiems mėsos patiekalams

Graikija – šalis, nepaliekanti abejingų. Nuostabus kraštovaizdis, šiltas Viduržemio jūros vanduo ir aromatingi patiekalai kasmet pritraukia daugybę lankytojų iš viso pasaulio.
       2022-08-04 10:13:14

Prie žuvies – ne tik bulvės: 3 netradiciniai garnyrai, kurie dera su lašiša

Įvairiausius žuvies patiekalus praturtinti galima ne tik įmantresniais prieskoniais ar marinatais, bet ir garnyrais. Pavyzdžiui, prie lašišos puikiai dera tiek bulvės ar tradicinės pomidorų bei agurkų salotos, tiek citrininiai ryžiai ar bolivinės balandos kruopos.
       2022-08-04 10:07:23

RRT nustatė automobilių pultelių masinio sutrikimo Jurbarke priežastį

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), reaguodama į gautą pranešimą apie Jurbarke prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje nuolat pasikartojančius masinius trukdžius, operatyviai ištyrė ir nustatė trukdžių skleidimo šaltinį.
       2022-08-04 09:51:18

Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?

Nesate pasirengę finansiškai investuoti į naują automobilį iš salono, bet esama transporto priemonė jūsų nebetenkina, nes atsibodo vaizdas, kurį matote? Galbūt tam yra išeitis.
       2022-08-03 15:28:48

Naujos kartos dviračiai – atsparios padangos, belaidis pavarų perjungimas

Dviračiai, galima sakyti, kaip ir džinsai – viena vertus, visada madinga laikui nepavaldi klasika, kita vertus, šiandien nebe tokie, kokie buvo prieš keliasdešimt metų.
       2022-08-03 15:11:10

Televizorius tampa ne tik vaizdo, bet ir garso įrenginiu

Šiandien jau ne paslaptis, kad vienas įrenginys gali kokybiškai atlikti kelių įrenginių funkcijas, taip sutaupant vietą namuose ir pinigų. Artėjant rudens sezonui visi daugiau laiko praleisime namuose, todėl, kaip toje patarlėje, protingi ruošia roges vasarą.
       2022-08-03 15:08:15

Foto galerijoje – miestų gėlynų grožis

Miestuose puoselėjami gėlynai džiugina vietinius gyventojus ir atvykstančius keliautojus. Peržiūrėję nuotraukų galeriją ir jūs pakeliausite po Šiaulių, Marijampolės miestus ir pasigrožėsite jų gėlynais.
       2022-08-03 14:59:02

Trečdaliu didesni dujų perdavimo pajėgumai į Latviją – nuo lapkričio 1 dienos

Lietuvai ir kaimyninėms valstybėms didinant apsirūpinimo dujomis galimybes, nuo lapkričio 1 d. dujų perdavimo pajėgumai iš Lietuvos į Latvijos dujų sistemą bus padidinti trečdaliu, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per parą.
       2022-08-03 14:47:53

Įminta didžioji mįslė: kaip pjaustyti svogūnus, kad neašarotų akys

Be svogūnų neįsivaizduojami daugelis patiekalų: jie dedami į sriubas, troškinius, karius, svogūnais gardinamos salotos, užtepėles, mėsainiai, įvairiausi žuvies ar mėsos patiekalai.
       2022-08-03 14:44:51

10 patarimų studijas pradedantiems pirmakursiams

Studijų pradžia gali būti sudėtinga ar net gąsdinanti: nauji namai, veikla, nepažįstamas miestas ir žmonės, daugybė kitų pokyčių. Lietuvos studentų sąjunga dalijasi, ką vertėtų žinoti norint universitete ar kolegijoje jaustis drąsiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.