Naujienos

5 verslo idėjos Lietuvos aplikacijų kūrėjams

2020-12-12 07:54:44

Rinkoje yra skaičiuojama, kad per metus į savo išmaniuosius įrenginius vartotojai parsisiunčia po kelis milijardus programėlių. Nors „Apple“ ir „Google Play“ parduotuvėse šiandien rekordus muša kuriamų programėlių gausa, vis dėlto ne visos jos sulaukia masinio panaudojimo ir populiarumo.

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologinių praktikų vadovas Vytautas Paulauskas su kolegomis dirbančiais Čikagoje, Londone ir Toronte, atrinko penkias įdomiausias programėles ir idėjas, kurių Lietuvoje dar nėra, tačiau vartotojams mūsų šalyje jos būtų ne mažiau naudingos.

Darnų judumą skatinanti programėlė.

Lietuvoje per kelerius metus sparčiai daugėjo susisiekimą mieste lengvinančių programėlių – nuo patogaus paspirtukų ar dviračio, iki transporto priemonių ar pavežėjimo paslaugų pasirinkimo. Nors pavienių programėlių netrūksta ir judėti mūsų šalies didžiuosiuose miestuose darosi paprasčiau, vis dėlto labiau subalansuotą judėjimą mieste skatinančios bei vienijančios programėlės vis dar neturime. Tuo tarpu pasaulyje sparčiai populiarėja ir jau 10 mln. atsisiuntimų skaičiuoja nemokama CityMapper programėlė, padedanti ne tik geriau susiorientuoti nepažįstamame mieste, bet ir pasiūlančia daug efektyviau judėti ir greitai susigaudyti renkantis sau patogiausią transporto priemonę.

Komandinį sportą skatinanti programėlė.

Greičiausiai ne vienam sportą mėgstančiam entuziastui teko susidurti su problema, kai norisi draugiškai pažaisti krepšinį, futbolą, tinklinį ar rankinį, tačiau nesiseka surinkti pilnos komandos sudėties arba staiga motyvacija bendraminčiams kažkur išgaruoja ir kaip tyčia trūksta vos vieno ar dviejų žaidėjų. Aplikacijų kūrėjai šią problemą originaliai išsprendė – sukūrė programėlę Grab a Game, padedančią susijungti su nepažįstamais žmonėmis, kurie kartu norėtų pasportuoti ir šauniai praleisti laiką. Nors Lietuvoje netrūksta komandinio sporto iniciatyvų, tačiau dažnai metų sutartis pasirašančios organizacijos efektyviai neišnaudoja sporto salių, būtent dėl minėtos problemos. Galbūt šis originalus sprendimas ir jos minimalus apmokestinimas padėtų ne tik mėgautis komandiniu sportu Lietuvoje, bet ir paskatintų produktyvesnį sporto erdvių naudojimą ir, žinoma, sveikesnį gyvenimo būdą.

Programėlė maisto gurmanams.

Karantino laikotarpiu Lietuvoje, deja, laikinai užsidarė ar net bankrutavo ne vienas restoranas. Tačiau dėl šios priežasties mokytis gaminti skanų maistą puolė tikrai ne visi. Maisto užsakymų į namus sparčiai daugėjo, pandemija paskatino vartotojus remti verslus ir padėti jiems išgyventi. Daugelis restoranų pradėjo siūlyti savo meniu įvairiose maisto užsakymo paslaugą siūlančiose platformose. Nors maisto įvairovės iniciatyvų nemažai, tačiau kasdienis paslaugos užsakymas kartais ir vargina, ir erzina. Tad užsienio kūrėjai sugalvojo sukurti programėlę Meal Pal, kurioje galima visam mėnesiui susikomplektuoti dienos pietus. Ir, žinoma, iš labai daug skirtingų tiekėjų. Tai ypač patogu, nes nereikia kasdien pateikinėti užsakymų, prisitaikyti prie vartotojų srauto ir, be abejonės, tai padeda subalansuoti savo viso mėnesio pietų meniu. Lietuvoje tokia programėlė, neabejoju, kad ne tik sulauktų dėmesio, bet ir padėtų restoranams išlaikyti lankytojų dėmesį bei lojalumą karantinui pasibaigus.

Išmanioji mokesčių skaičiuoklė.

Mokėjimų pasidalijimas su draugais keliaujant, perkant dovaną ar mokant bendrus mokesčius, daugeliui tampa galvos skausmu, dažnai ir net nesutarimų priežastimi. Daugėja programėlių, kurios padeda pasidalinti išlaidas, tačiau lietuviškos programėlės, kuri padėtų sumaniai valdyti mokesčius, taupyti ir planuoti, mūsų šalyje dar nėra arba tik pavienės iniciatyvos. Suprantama, kadangi sukurti ir funkcionalią, ir naudotojams patogią pinigų valdymo platformą nėra taip paprasta. „Devbridge“ programuotojų komandai yra tekę kurti internetinės bankininkystės mobiliąją programėlę Kanados Imperatorinio banko (CIBC) dukterinei įmonei, įsikūrusiai Barbadose. Šis projektas buvo mūsų bendras darbas su CIBC First Carribean banku, ir galime tik pasidžiaugti, kad programėlė buvo įvertinta kaip geriausia nauja bankininkystė aplikacija Karibuose. Tiek šį apdovanojimą, tiek gerus naudotojų atsiliepimus „Apple“ ir „Google Play“ parduotuvėse lėmė patogi vartotojo sąsaja, galimybė greitai patikrinti sąskaitų likutį bei išmanus komunalinių paslaugų sąskaitų apmokėjimas.Tačiau sukurti patogų finansų planuotoją ne bankiniam sektoriui išlieka sudėtinga. Kolegos užsienyje savo finansus planuoja ir patogiai naudojasi Venmo ar Splitwise programėlėmis. Vis dėlto, asmeninių finansų sritis Lietuvoje labai užleista, nekalbant apie paprastas programėles kasdienių išlaidų sekimui, kurių lietuvių kalba ypač trūksta. Galbūt galima sukurti programėlę, kurioje būtų patoguįsivesti savo pajamas, nusistatyti taupymo tikslus, taip pat, dirbant, pavyzdžiui, pagal individualią veiklą, programėlė galėtų preliminariai paskaičiuoti mokesčių grafiką ir Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI).

Išmaniosios akys – Google Glass.

Turbūt kai kas dar pamena, kaip 2012 metais Google išleido savo „wearable“ akinius, kurie turėjo pakeisti pasaulį, ir buvo prognozuojama, kad prasidėjo visai nauja era dėvimų išmaniųjų įrenginių, išmanumas netrukus turėjo persikelti į išorės drabužius, avalynę ir kt. Tačiau Google Glass plačiajam naudojimui taip ir neišpopuliarėjo, tiek dėl asmens privatumo sumetimų, tiek ir dėl didelės kainos. Nors buvo žadėta, kad 1000 eurų kainuojanti inovacija bus prieiname visiems vartotojams ir ilgainiui kainuos kiek daugiau, nei 200 eurų, tačiau taip neįvyko.

Keblumų kėlė ne tik aukšta kaina. Pavyzdžiui, kai kurie barai San Franciske atsisakydavo aptarnauti Google Glass dėvinčius, dažniausiai technologijų bendrovių darbuotojus, motyvuodami tuo, kad šiais akiniais galima daryti vaizdo įrašus, tam negavus sutikimo iš kitų kavinės lankytojų. Tačiau Google Glass vis dar gyvuoja! Paskutinis šių išmaniųjų akinių atnaujinimas buvo padarytas 2019 m., jie dabar vadinasi „Google Glass Enterprise Edition 2“, pritaikymo sfera – pramonės įmonės. Internete galima rasti pavyzdžių, kaip šie akiniai pritaikomi automobilių surinkimo linijose, logistikoje, sveikatos apsaugos sferoje. Norisi tikėti, kad ir Lietuva, kurioje įsikūrusios tiek kelios didžiausios maisto pramonės įmonės Europoje, tiek užsienio įmonių gamybos skyrių gausa, galbūt išdrįs pritaikyti Google Glass sprendimus savo veikloje.

Komentaro autorius yra JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologinių praktikų vadovas Vytautas Paulauskas. „Devbridge“ centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro daugiau nei 500 darbuotojų, įsikūrusių Čikagos, Toronto, Londono, Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos padaliniuose. Įmonės klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-03-28 13:42:30

Daugiau nei ketvirtadalis vairuotojų vėluoja laiku atlikti techninę apžiūrą

Nors Lietuvos įstatymai įpareigoja vairuotojus kas 2 metus atlikti automobilio techninę apžiūrą, 2023 m. „Transekstos“ duomenimis, net 26 proc. automobilių savininkų pernai vėlavo tai padaryti.
       2024-03-28 13:39:30

Pasiūlymas internete lėmė prarastą laisvę: kaip atskirti verbavimą?

„Siūlome nemokamai mokytis anglų kalbos ir šokių“ – toks, atrodytų, nekaltas skelbimas internete tapo lemtingu net apie 50 merginų Lietuvoje. Už „nemokamas“ pamokas jos galiausiai priverstos atsiskaityti priverstiniu darbu striptizo klube.
       2024-03-28 12:30:19

Stalo žaidimai šeimai: linksmybės ir mokymosi derinys

Stalo žaidimai – tai ne tik puikus būdas praleisti laiką su šeima, bet ir galimybė mokytis bei tobulėti. Nuo senovės Egipto ir Mesopotamijos laikų žmonės rinkdavosi prie bendro stalo žaisti žaidimus, kurie lavintų protą, strateginį mąstymą ir socialinius įgūdžius.
       2024-03-27 16:28:16

Taip įdarytų kiaušinių dar neragavote: nustebinsite visą šeimą

Dienoms iki Velykų sparčiai tirpstant ir šventei neišvengiamai artėjant, daugelis sprendžiame dilemą, ką gaminti ir kokiomis vaišėmis nustebinti artimuosius. Visuomet pravers, jei išsisaugosime greitai paruošiamų užkandžių receptų.
       2024-03-27 09:58:27

Kaip keičiasi vairavimo įpročiai persėdus į elektromobilį?

Nors šiandien didelę dalį naudojamo transporto vis dar sudaro benzininiai ar dyzeliniai automobiliai, perėjimas prie aplinką tausojančių elektromobilių įgauna vis didesnį pagreitį.
       2024-03-27 09:50:59

4 išmanūs sprendimai, leidžiantys efektyviai taupyti elektrą

Ar kada nors pagalvojote, kad įmanoma padidinti saugumą, palengvinti savo buitį ir dar sumažinti sąskaitas už elektrą? Aktyviai tobulinamos išmaniosios sistemos ne tik padeda siekti šių tikslų, bet ir nereikalauja daug investicijų, o jų nauda pajuntama gana greitai.
       2024-03-27 09:39:24

Žinomas treneris: trys klaidos, kurias daro tėvai mokydami vaikus plaukti

„Didelę dalį iš „tėvų mokyklos“ į baseiną ateinančių vaikų plaukti tiesiog mokome iš naujo, „nuo nulio“. Tėčiai, mamos, seneliai ir kiti artimieji, net jei yra labai geri plaukikai, mokydami yra linkę daryti klaidų, kurios gali būti lemtingos vandenyje“.
       2024-03-27 09:32:07

Delsimas mažinti naftos degalų vartojimą kainuoja 1 mln. eurų per darbo dieną

Kiekviena darbo diena, per kurią nepriimami sprendimai mažinti naftos degalų vartojimą transporto sektoriuje, Lietuvos biudžetui tiesiogiai reiškia apie 1 mln. eurų praradimų – negautų pajamų ir atsiradusių papildomų išlaidų.
       2024-03-27 09:26:50

Sinchronizuotas palūkanų karpymas Europoje ir nerimo ženklai JAV

2024-uosius rinka pradėjo optimistinėmis nuotaikomis: tiek rinkos dalyviai, tiek paskolų turintys gyventojai ir verslai nekantrauja, kada gi pasaulio centriniai bankai pirmą kartą sumažins bazinę palūkanų normą.
       2024-03-26 09:27:44

„Tele2“ tinkle jau veikia nauji dvylikaženkliai numeriai: numerių pakaks

Mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ tinkle jau pradėjo veikti pirmieji dvylikos simbolių telefono numeriai. Atsižvelgiant į šalyje atsiradusį naujų telefono numerių stygių, galimybę naudoti dvylikaženklius numerius pasiūlė Lietuvos Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
       2024-03-22 17:06:36

Vandens someljė atsakė į amžiną klausimą: ar sveika gerti mineralinį vandenį?

Vanduo – svarbiausias gyvybės šaltinis žemėje, sudarantis net 60–75 proc. žmogaus kūno masės. Sertifikuota vandens someljė Aistė Miliūtė pabrėžia, kad vandenyje esantys mineralai – organizmo trąšos, kurios būtinos kiekvienam žmogui.
       2024-03-21 18:33:11

Finansinių apgavysčių mastai auga: kieno naudai veikia dirbtinis intelektas?

Finansinės institucijos ir elektroninis verslas nuolat tobulina sistemų saugumą, aktyviai užsiima vartotojų informacinio raštingumo edukacija, o auganti dirbtinio intelekto (DI) pažanga sparčiai prisideda prie inovatyvių verslo sprendimų.
       2024-03-20 17:40:16

Kaip atskirti alergiją nuo peršalimo ligų ir gripo?

Pavasaris pasižymi ne tik ilgesnėmis dienomis ar šiltesniu oru, bet ir gausesniu žiedadulkių bei kitų ore tvyrančių alergenų kiekiu. Sezoninės alergijos dėl savo simptomų dažnai maišomos su peršalimo ligomis arba gripu, tačiau vaistininkai perspėja, kad būtina žinoti, nuo ko gydomasi.
       2024-03-20 17:21:02

Atakuojami Ukrainos televizijos kanalai palydove „Eutelsat Hotbird“

Pranešama, kad Ukrainos tarptautiniai kanalai „Freedom“ ir „Dom“, transliuojantys iš „Eutelsat HotBird“ palydovo, buvo užstrigę.
       2024-03-19 16:58:06

Pasitikrinkite dar kartą: primena, kaip telefone įsijungti saugos pranešimus

Lietuvoje reguliariai vykdomos civilinės saugos pratybos, gamtos stichijos – tai kelios priežastys, dėl kurių šalies gyventojai į mobiliuosius telefonus gauna informacinius perspėjimo pranešimus.
       2024-03-19 10:18:35

Ilgesnės dienos – mažesnės elektros sąskaitos: kokie įpročiai jas dar sumažins?

Šiltuoju metų laiku įprastai tikimės sulaukti mažesnių sąskaitų už dujas, šiluminę ar elektros energiją. Vis dėlto kartais sąskaitos ne mažėja, o priešingai – išauga.
       2024-03-18 11:21:18

Vairuotojų išbandymas duobėtais keliais, gatvėmis: nuostoliai siekia tūkstančius

Atėjus pavasariui vairuotojų gyvenimą kartina duobės mūsų šalies gatvėse ir keliuose. Pataikius į duobę kartais pakanka pakeisti padangą, tačiau dažnai transporto priemonę, deja, tenka gabenti į remonto dirbtuves.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-15 15:20:11

Skrendame dažnai, suprantame mažai: 9 keisti faktai apie aviaciją

Aviacijos specialistai skaičiuoja, kad kasmet lėktuvais skrenda apie 4,5 mlrd. žmonių. Be to, šios transporto priemonės kasmet pergabena apie 60 mln. tonų krovinių. Šie skaičiai, ko gero, būtų dar didesni, jeigu ne aviaciją kiek pristabdžiusi pandemija.
       2024-03-15 14:32:47

Lietuvoje pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) 2023 m. atliko mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimo matavimus Lietuvos teritorijoje veikiančiuose operatorių UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ tinkluose.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-03-12 13:38:53

Žvejyba – ar tikrai verta?

Žvejyba nėra tik žuvų gaudymas; tai laisvalaikio praleidimo būdas, aistra ir veikla, kuri turi gilią reikšmę daugeliui žmonių visame pasaulyje. Nuo ramybės akimirkų, praleistų prie vandens, iki didžiulio džiaugsmo, kurį suteikia didelio laimikio sugavimas. Žvejyba teikia daugybę patirčių, kurios praturtina tiek protą, tiek sielą.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2024-03-08 18:44:44

FM siūlo reikšmingai didesnes baudas ir daugiau saugiklių azartiniams lošimams

Finansų ministerija pristatė parengtas azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) pataisas, kuriomis reikšmingai didinamos baudos azartinių lošimų organizatoriams už įstatymo reikalavimų nevykdymą.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-03-07 20:15:00

„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą

„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
       2024-03-07 20:09:02

Įpročiai iš vaikystės: 5 smagūs būdai, padėsiantys vaikams gyventi tvariau

Didžioji dalis mūsų įpročių yra įgyjami dar vaikystėje, todėl labai svarbu apie aplinkai ir žmonėms draugiško gyvenimo būdo naudą savo atžaloms pasakoti nuo pat mažų dienų.
       2024-03-07 13:40:46

Atkreipia dėmesį į dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto praėjusiais metais pateiktais duomenimis, Lietuvoje net ketvirtadalis žmonių kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų, o beveik vienas iš penkių – nuo rankų, kojų skausmo.
       2024-03-07 13:00:00

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu.
       2024-03-06 16:40:13

„Elektrum Lietuva“ pajamos augo 1,7 karto, pelnas – 5 kartus

Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ neaudituotais duomenimis pernai gavo 357 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 1,7 ir 5 kartus daugiau negu 2022 m.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.