Naujienos

IT specialistams – augančios perspektyvos energetikos srityje

2020-12-15 14:23:23

Kartais galima išgirsti skeptiškų nuomonių, kad informacinių technologijų (IT) specialistų poreikis yra gana trumpalaikis – esą perėjus prie skaitmeninių sprendimų daugiau šių specialistų nebereikės.

Vis dėlto naujausios prognozės rodo, kad iki 2030 m. IT specialistų trūkumas visame pasaulyje pasieks 4,3 mln. darbuotojų, o Lietuvoje IT darbo vietų augimas gali siekti iki 10 proc. kasmet.

Nors 2020-aisiais pasaulį supurčiusi COVID-19 pandemija verslui atnešė daug neaiškumo dėl ateities, ši situacija rinkoje sukūrė dar didesnį IT specialistų poreikį – organizacijos, kurios iki šiol ignoravo elektroninių kanalų svarbą, šiemet buvo priverstos investuoti į skaitmeninius sprendimus. Taigi, pastarieji metai programuotojams, testuotojams, IT infrastruktūros specialistams buvo puikūs, mat daugumoje verslo sektorių prasidėjo sparti skaitmenizacija ir šis procesas greitu metu nesibaigs.

Nors IT projektų plėtra gali pasigirti įvairių sektorių atstovai, tačiau paskutinius porą metų pastebimos itin sparčiai augančios IT specialistų perspektyvos energetikos srityje. Vienas tokių pavyzdžių – pirmaujanti Baltijos šalių energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ 2019-2020 m. įdarbino daugiau nei 130 IT specialistų, kurie sudaro apie 12 proc. visų naujų įmonės darbuotojų.

„Skaitmenizavimas ir IT sprendimai jau anksčiau atėjo į telekomunikacijų, bankų, finansinių startuolių rinkas ar automobilių industriją – dabar puikiai suvokiame, kad be IT sprendimų ir energetikos srityje negalėtume kokybiškai tiekti klientams elektros ar dujų. IT sprendimai padeda efektyvinti verslo procesus, įgalina mus pagerinti klientų patirtį, o kartu ir suteikia galimybes pasiūlyti rinkai naujų produktų ar įgyti konkurencinį pranašumą“, – teigia „Ignitis grupės“ IT plėtros departamento vadovas Tomas Miškūnas.

IT specialistų resursai „Ignitis grupėje“ didinami siekiant efektyvinti procesus bendrovėje – tikimasi, kad informacines sistemas vystant įmonės viduje bus galima rasti kokybiškesnius, greitesnius ir labiau verslo poreikius atitinkančius sprendimus, nei kad tai būtų daroma perkant paslaugas iš kitų organizacijų.

„Suprasdami, kad konkurencinį pranašumą turinčius sprendimus kurti geriausia su ekspertais, matančiais visą procesą iš vidaus, 2020 metais subūrėme 6 komandas, dirbančias prie atskirų produktų, tokių kaip duomenų mainų platforma (angl. Data Hub) ar „Saulės parkai“, – pasakoja T. Miškūnas. – Tad ir ateinančiais 2021 metais toliau kviesime IT specialistus prisijungti prie „Ignitis grupės“ ir kartu darbuotis prie iššūkius keliančių projektų šioje unikalioje energetikos rinkoje.“

Per maždaug pusmetį nuo pavasario pradžios „Ignitis grupė“ pasamdė beveik 30 naujų IT specialistų, iš kurių pusė yra programuotojai, taip pat nemažą dalį naujokų sudaro IT projektų vadovai, sistemų plėtros vadovai, IT analitikai ir testuotojai. „Ignitis grupės“ Rinkos reguliavimo vadovas Vytautas Rimas pabrėžia, kad jų įmonei kaip niekada reikalingi IT darbuotojai dėl naujai kuriamų inovatyvių projektų.

„Valdant ir eksploatuojant tokios apimties infrastruktūrą bei aptarnaujant daugiau kaip 1,5 mln. klientų, IT sprendimų poreikis auga įspūdingu tempu, o tuo pačiu metu siekiant užtikrinti, kad daugelis IT sistemų veiktų nepertraukiamai tai tampa tikrai nemažu mūsų kasdienės veiklos iššūkiu. Tobulėjant technologijoms, ieškant didesnio veiklos efektyvumo bei geresnės paslaugų kokybės IT sprendimai dažnai tampa pagrindiniu įrankiu, kuris yra pasitelkiamas ne mažos dalies tikslų įgyvendinimui. Didysis proveržis šioje srityje jau prasidėjo vadinamuoju rinkos liberalizavimu, kai elektros energijos vartotojai jau gali pasirinkti nepriklausomą energijos tiekėją“, – teigia pašnekovas.

V. Rimo nuomone, kitas svarbus projektas, kuris dar labiau paskatins IT sprendimų proveržį energetikoje, laukia netolimoje ateityje –išmaniųjų skaitiklių diegimas. T. y. pažangūs objektuose esantys elektros skaitikliai, leidžiantys prieiti prie duomenų nuotoliniu būdu, 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, 365 dienas per metus. Todėl jau artimiausiu metu vartotojus pasieks naujos duomenų rinkimo technologijos, tokios kaip išmanieji skaitikliai ar jutikliai.

„Siekiant tinkamai pasirengti šiam procesui, ESO šiuo metu kuria duomenų mainų platformą (angl. Data Hub), kuri bus skirta energijos rinkos duomenų mainų su suinteresuotomis šalimis užtikrinimui. Kalbant apie tinklo duomenis, didesnio proveržio ateityje galima tikėtis vis labiau pritaikant automatizuotus tinklo priežiūros algoritmus (angl. predictive maintenance), kurie leis efektyviau priimti investicinius sprendimus, taip pat sudarys prielaidas didesniam energijos tiekimo patikimumui“, – sako V. Rimas.

Rodos, IT specialistai turi aibę pasirinkimų, tačiau kas juos skatina dirbti energetikos srityje? „Ignitis grupės“ atstovų teigimu, dažniausiai IT srities profesionalus motyvuoja galimybė prisidėti prie iššūkius keliančių ir įdomių projektų, dirbti stabilioje ir ambicingus tikslus keliančioje įmonėje. Be to, pastebima ir dar viena tendencija – iki šiol užsienio kompanijoms dirbę specialistai vis labiau vertina galimybę prisijungti prie lietuviškų projektų ir taip prisidėti prie visai šaliai reikšmingų projektų įgyvendinimo.

„Pasidomėjęs plačiau karjeros galimybėmis „Ignitis grupėje" sužinojau, kad bendrovė pradėjo daugybę pokyčių, transformacijų ir įvairių įdomių projektų. Prisijungus labiausiai buvo netikėta patirti esamą pozityvią ir teigiamai „įkraunančią“ kultūrą, kurią kuria daug draugiškų, įdomių bei patyrusių kolegų, vadovų iš įvairių tarptautinių įmonių, sukaupusių labai unikalios ir įvairios patirties, – apie darbo aplinką pasakoja „Ignitis grupės“ IT sprendimų inžinerijos skyriaus vadovas Giedrius Kriščiukaitis. – Turime ambicingų tikslų, norime realizuoti daug idėjų, inovacijų, projektų. Labai rekomenduoju „Ignitis grupę“ tiems, kuriems karjeros baterijos jau „išsikrovė.“

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-08-17 17:32:05

Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti

Seimo narys Lukas Savickas dėl situacijos elektros rinkoje kreipėsi į Ingridą Šimonytę ir Europos Komisiją: „Kyla klausimas, ar dabartinės rinkos taisyklės gali funkcionuoti tokiomis sąlygomis“
       2022-08-17 17:28:48

Kaip verslui užimti aukštesnes vietas Google paieškoje?

Aukšta vieta "Google" paieškos rezultatuose labai svarbi kiekvieno verslo sėkmei. Jei potencialūs klientai negali rasti jūsų svetainės, jūsų verslas sunkiai klestės.
       2022-08-17 13:57:08

Kvantinės technologijos: sudėtingi, bet ateities pasaulį pakeisiantys sprendimai

Kvantinis mažų dalelių pasaulis daugeliui iš mūsų yra labai menkai pažįstamas arba nepažįstamas visai. Jis remiasi visai kitokiais fizikos dėsniais, dėl kurių dalelės gali pereiti kiaurai barjerus ar būti dviejų būsenų vienu metu.
       2022-08-17 10:36:36

Daržovių konservavimo taisyklės: kaip gaminti, kur laikyti ir kiek vartoti?

Prasidėjus gausiam daržovių derliui daugelis ne tik mėgaujasi šviežiomis gėrybėmis, bet ir dalį jų šaldo, džiovina arba marinuoja. Konservuotos daržovės tikrai pravers atšalus orams, be to, padės sutaupyti.
       2022-08-17 10:22:49

Žmonės pavargo nuo aukštų elektros kainų: vis daugiau gyventojų skolinasi

Neprognozuojamai augant elektros kainoms, daugėja siekiančių tapti energetiškai nepriklausomais – šių metų liepos mėnesį paraiškas saulės elektrinių įrengimo finansavimui pateikė daugiau nei 17 tūkst. gyventojų, o iki rugpjūčio vidurio – dar 7,5 tūkst., skelbia Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).
       2022-08-17 10:18:14

„Netflix“ vadovas prognozuoja televizijos mirtį: ar tikrai jai liko 5-10 metų?

Pastaraisiais metais smarkiai išpopuliarėjus vaizdo turinio transliavimo paslaugoms, linijinės televizijos likimas atsidūrė didžiausioje kryžkelėje nuo pat jos atsiradimo.
       2022-08-17 10:13:18

Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį.
       2022-08-17 09:06:18

Perkate būstą nesusituokę: ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje.
       2022-08-16 17:14:59

Aktyvūs darbai vasarą – kaip nepakenkti nugarai?

Infliacija jau viršijo 21 proc., taigi dalis žmonių svajonių atostogas iškeitė į poilsį namuose, kur kyla visokių išganingų minčių – gal iš nuobodulio perstumdyti baldus? Griebtis remonto?
       2022-08-16 17:07:07

Dar 8 tūkstančiai gyventojų panoro įsigyti elektrines iš saulės parkų

Rugpjūčio 15 d. baigėsi kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų.
       2022-08-13 10:51:15

Lietuvos šokėjai triumfuoja prestižiniame turnyre Vokietijoje

Štutgarte, Vokietijoje, šiandieną baigsis 34-ąjį kartą surengtos vienos didžiausių ir prestižiškiausių sportinių šokių varžybų pasaulyje – Atvirasis Vokietijos čempionatas (German Open Championships).
       2022-08-12 20:09:26

Vedybų sutartis – apsauga nuo nelaimingos meilės ir nepavykusio verslo

Lietuvoje kasmet sudaroma vis daugiau vedybų sutarčių, apsaugančių nuo ilgų ir labai brangių skyrybų. Ir, panašu, ne be reikalo – statistika rodo, kad beveik pusė šalyje sudaromų santuokų išyra.
       2022-08-12 20:04:41

Įžengėme į naują demografinį gimstamumo etapą, kuris nenuteikia viltingai

Gimstamumas Lietuvoje 2021 m. krito į žemumas, kurios pranoksta net ir niūriausias prognozes. Tai labai bloga žinia Lietuvai, kurios demografinė būklė ir perspektyvos jau seniai nekėlė optimizmo.
       2022-08-12 18:41:31

Per anksti nesidžiaukite radę gintaro – tai gali būti baltasis fosforas

Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių. Nusprendus rinkti gintarus reikia laikytis visų įmanomų atsargumo priemonių:
       2022-08-12 15:58:39

Pusė lietuvių aumobilių pirmo techninės būklės egzamino neišlaiko

Lietuvoje asmeniniai lengvieji automobiliai, kaip ir motociklai bei mopedai, atlikti techninę apžiūrą (TA) vežami po 3 metų nuo pirmosios registracijos, o po to, kas dvejus metus.
       2022-08-12 15:39:44

Nauji langai jaukiems namams

Reikalingi nauji langai? Kreipkitės į patyrusius langų meistrus, kurie suteiks jūsų namams tinkamiausius pasiūlymus. Su specialistų pagalba lengviau susigaudysite, kokie langai būtų visais atžvilgiais praktiškiausi ir tinkamiausi, leistų sutaupyti išlaidų.
       2022-08-12 13:30:54

Iš Sitkūnų radijo stoties prabilo „Radio Pravda“

Istorinė radijo stotis Sitkūnuose (Kauno r.) rugpjūčio pirmosiomis dienomis vėl atgimė – iš jos vidurinėmis bangomis 1557 kHz dažniu į eterį pradėta siųsti radijo programa rusų kalba „Radio Pravda“.
       2022-08-12 13:19:38

9 įdomūs faktai apie laivų krikštijimą: nuo žiaurių tradicijų iki šampano

Nuo tada, kai žmonės pradėjo plaukioti vandenyse, naujo laivo nuleidimas į vandenį būdavo pažymimas iškilminga ceremonija. Babiloniečiai aukojo jaučius, vikingai savo jūrų dievui – žmonių aukas.
       2022-08-12 10:28:28

Elektromobilį krausim greitai ir (ar) patogiai?

Šiais laikais daugybei vartotojų labai svarbu, kad kiekvieną akumuliatorių turintį įrenginį, įskaitant nešiojamuosius kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir elektromobilius, būtų galima greitai įkrauti.
       2022-08-12 10:23:41

Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

Nors į biurus sugrįžome jau senokai – visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, stalą, dėmesį atkreipti į apšvietimą bei kitas jaukumo darbo zonai suteiksiančias detales.
       2022-08-12 09:45:07

Gyventojai raginami kreiptis paramos įsigyti saulės elektrinių iš saulės parkų

Dar šį savaitgalį gyventojai, norintys prisidėti prie atsinaujinančių energijos išteklių plėtros bei sutaupyti lėšų, kviečiami įsigyti dalį elektrinės iš vystytojo parkų. Kvietimas galioja iki rugpjūčio 14 d.
       2022-08-12 09:27:24

Žolinę švęsite gamtoje: ką daryti, jei įgėlė vabzdys, o vaistinėlė namie?

Ilgasis savaitgalis žada gerus orus, kurie daugumą paskatins Žolinę atšvęsti gamtoje. Išvengti vabzdžių tokiu metu sudėtinga, tačiau ką daryti, jei vienam iš jų įgėlus supratote, kad vaistinėlė liko namuose?
       2022-08-12 09:22:50

Saulės elektrinę verslui jau galima įsigyti be didelių pradinių investicijų

Šių metų pabaiga ir kitų metų pirmas ketvirtis elektros kainomis, tikėtina, stebins dar ne kartą. Todėl nenuostabu, kad ne tik gyventojai, bet ir verslas aktyviai svarsto apie elektros gamybą iš atsinaujinančios energetikos šaltinių, įsirengiant saulės elektrinę.
       2022-08-12 09:19:55

Senjorams stinga naujų įspūdžių? Kviečia jungtis prie nuotolinių kelionių

Jei esi senjoras, tuomet neturi galimybių keliauti po pasaulį? Tokią visuomenėje įsigalėjusią nuostatą jau kurį laiką stengiasi paneigti organizacijos „Senjorų pasaulis“ įkūrėjai, pakvietę vyresnio amžiaus žmones kartu leisti laiką ir keliauti... nuotoliniu būdu.
       2022-08-11 15:34:42

Vanduo, kurio galite atsikąsti: karštą dieną atgaivins ir daržovės bei vaisiai

Sušilus orams ir saulei kaitriai glostant mūsų kūnus, kur kas daugiau prakaituojame. O tai reiškia, kad būtent vasarą prarandame žymiai daugiau skysčių nei kitais metų laikais.
       2022-08-11 14:37:45

Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu

Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, pataria medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja akušerė ginekologė Sigita Neverauskienė ir šeimos gydytoja Vida Uzelienė.
       2022-08-11 14:19:54

„Gmail“ pašto dėžutė: programėlė naršyklėje nuo šiol atrodys kitaip

Nemaža dalis žmonių visame pasaulyje šią savaitę pastebėjo, jog „Gmail“ jų naršyklės ekrane atrodo šiek tiek kitaip. Taip nutiko todėl, jog šią elektroninio pašto paslaugą valdanti „Google“ išsiuntė automatinį atnaujinimą, kuris pridėjo papildomą navigacijos juostą bei taip palengvino prieigą prie „Chat“, „Spaces“ ir „Meet“ programėlių.
       2022-08-11 09:11:28

Vairuotojams liko vos keli mėnesiai apsirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėlėmis

2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius.
       2022-08-10 16:50:49

Savarankiškas remontas gali kainuoti daugiau nei planavote

Įsibėgėjusi infliacija Lietuvoje lemia naujas madas ir statybų, ir draudimo rinkoje. Vis daugiau žmonių, matydami, kaip pabrango statybos ir remonto darbai, nutaria patys griebti statybinius įrankius.
       2022-08-10 16:46:41

Gairės UAB „Perlas energija“ vartotojams dėl sutarčių. Ką daryti?

Vartotojas, gavęs informaciją apie UAB „Perlas energija“ ketinimą pakeisti sutarties sąlygas, turi teisę per 30 dienų raštu ar elektroniniu paštu atsakyti tiekėjui, t. y.:
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.