Naujienos

LNDT nuotolinės pamokos pabudino moksleivių kūrybiškumą

2020-12-15 16:10:51

Didžiulio susidomėjimo pavasarį sulaukusios Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) nuotolinės pamokos, buvo organizuojamos ir rudenį. Ne mažiau užklausų sulaukta ir dabar.

Iš viso per keturias savaites (lapkričio 16 – gruodžio 11 dienomis) įvyko 55 pamokos, kurias vedė dešimt įvairių teatro profesijų atstovų. Jie paįvairino lietuvių kalbos, teatro, anglų kalbos, istorijos, klasės valandėlės, etikos ir muzikos užsiėmimus įvairiuose Lietuvos miestuose.

Mokytojai kreipėsi su konkrečiomis problemomis

Pasak nuotolinių pamokų organizatorės, LNDT vadybininkės Rasos Kregždaitės, rudenį situacija ženkliai skyrėsi. Mokytojai kreipėsi ne tik ieškodami įdomesnio pamokų turinio, bet ir prašydami pagalbos sprendžiant įvairias moksleivių problemas: „Trečiokų mokytoja guodėsi, kad jos moksleiviams yra sunku sklandžiai dėstyti mintis, kurti pasakojimus, todėl kreipėsi su užklausa dėl kūrybišką mąstymą skatinančio užsiėmimo. Aštuntokų mokytoja, atliepdama nesutarimus klasėje, prašė moksleivius užimti klasės valandėlėje analizuojant vertybių temą.

Dešimtokų mokytoja, matydama moksleivių menką domėjimąsi menu ir siekdama juos inspiruoti kvietė dalyvauti anglų kalbos pamokoje. Specializuotų mokyklų mokytojai siekė moksleivius per teatrą sudominti literatūra. Vyresnių klasių mokytojos, matydamos moksleivių abejones renkantis profesijas, kvietė papasakoti apie teatro kūrėjų profesijas, jų darbo specifiką, pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi. Reaguodami į šias ir kitas užklausas diskutuodavome, kaip galėtume adaptuoti pamokų turinį, kad nenutolstant nuo teatro atlieptume ir moksleivių problemas“.

Nuotolines pamokas vedė šie LNDT darbuotojai: režisierė Eglė Švedkauskaitė, aktoriai Jūratė Vilūnaitė, Gediminas Rimeika, Rasa Samuolytė, Birutė Mar, dekoratorius Motiejus Volodzka, taip pat LNDT bendradarbiai: aktoriai Giedrė Kederytė, Marija Petravičiūtė, Mantas Barvičius, kompozitorė Agnė Matulevičiūtė.

Teatro menininkai dirbo su moksleiviais iš Kėdainių, Kretingos, Šiaulių, Tauragės, Vilniaus, Klaipėdos, Plungės, Šiaulių r. Ginkūnų, Prienų r. Stakliškių, Voveriškių, Kretingalės, Alytaus, Šalčininkų, Panevėžio, Šilutės r. Katyčių, Kelmės r. Tytuvėnų, Birštono.

Šį projektą, skirtą visoms Lietuvos mokykloms finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Aktorės įkvėpė vaikus rašyti ir gilintis į meną

Vienas iš svarbiausių siekių organizuojant nuotolines pamokas buvo pažadinti moksleivių kūrybiškumą. Iš mokytojų ir mokinių atsiliepimų, panašu, kad tai pavyko. Prienų r., Stakliškių gimnazijos trečios klasės mokytoja Dalė Stankevičienė teigia: „Aktorė Birutė Mar labai šiltai bendravo su mokiniais. Atskleista jos tapimo rašytoja istorija labai sudomino vaikus. Užteko aktorės pateiktų pavyzdžių, kad eilėraštį kurti galima ir nerimuojant, tai jiems įkvėpė drąsos ir patiems bandyti. Aktorė paprašė, kad mokiniai jai atsiųstų savo kūrybos darbelius. Kai aktorė padiktavo savo elektroninio pašto adresą, mokiniai žavėjosi, kad galės parašyti laišką aktorei ir išsiųsti savo eilėraščius. Bando kurti ir tie mokiniai, kurie niekada nedrįsdavo. Aktorės žodžiai buvo aukso vertės. Dar kartelį dėkojam už įkvėptą meilę poezijai.“

Zenta Mačiulaitienė iš Tytuvėnų irgi dalinasi teigiamais atsiliepimais: „Nuotolinių pamokų pasiūlymas sudomino iškart. Puikiai pavyko susitarti dėl pamokos temos, o aktorės Jūratės Vilūnaitės pamoka labai visiems patiko. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę į literatūros kūrinį pažvelgti iš kitos, aktorinio meno perspektyvos, atradome naujų reikšmių ir Šekspyras mūsų mintyse atgijo iš naujo. Tai buvo kitokia, netradicinė pamoka, skatinanti dar labiau gilintis į meną, stengtis suvokti jį per savo jutimus, organiškai. Labai gerai nuteikė šiltas, betarpiškas aktorės bendravimas. Dėkojame visam teatro kolektyvui. Tikimės, kad tai pirmas, bet ne paskutinis kartas.“

Ir pavasarį, ir dabar nuotolines pamokas vedusi LNDT aktorė ir dėstytoja Jūratė Vilūnaitė sako, kad kiekviena pamoka skiriasi, kaip ir klasės, mokiniai – vieni aktyvesni, kiti linkę slėpti tiek veidus, tiek mintis. „Gal dabar aš pati labiau žinau, ko tikėtis iš bendravimo per ekraną. Taip pat kaip ir pavasarį, po vienų pamokų jaučiuosi džiaugsmingai, tarsi įvyko kažkas svarbaus – atsirado ryšys, pasidalinimas kažkuo esmingu, nauju. O kartais lieka pojūtis, kad viskas vyko, bet nežinia ar tai buvo reikalinga, įdomu? Bet mano jaudulys prieš pamoką niekur nedingo!“ – teigia aktorė.

Suburia bendrai kūrybai

Dauguma pamokų pradinukams vyko vaikams esant klasėje, kai menininkas ekrane matė visą klasę kartu ir galėjo visiems duoti bendrų užduočių.

Įvairias edukacines veiklas pradinių klasių mokiniams vedantis LNDT aktorius Gediminas Rimeika sako, kad dabar galėjo pasiūlyti kur kas daugiau fizinių užsiėmimų vaikams. „Lyginant su pavasariu dabar jau buvo aišku, ko tikėtis. Geriau pavyko susitelkti į pamokas ir taikomus metodus, kaip papasakoti apie vaizduotę per trumpą laiką. Pastebėjau, kad geriausiai tam paskirti dvi pamokas iš eilės, nes spėji susipažinti ir prasideda kūryba. Svarbiausias tikslas – kad jie kurtų patys. Ir jiems tai patinka. Kuria, rašo, po to mokytoja man atsiunčia jų sukurtas istorijas.“

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos antrokams pamoką vedusi aktorė Giedrė Kederytė su vaikais nagrinėjo eilėraščius, o galiausiai pasiūlė vieną sukurti ir patiems moksleiviams. Iš aktorės pasiūlytų temų (žiema, vaikystė, draugystė) vaikai pasirinko temą apie žiemą ir pradėjo eiliuoti. Antrokai ne tik užrašė bendrą kūrinį, bet ir jį iliustravo.

Eilėraštį su G. Kederyte kūrė ir Vilniaus Baltupių progimnazijos moksleiviai. „Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pabendrauti su aktore ir kartu sukurti eilėraštį. Klasę papuošėme apipavidalintu eilėraščiu. Prie klasės durų mus kiekvieną rytą pasitinka eilėraštis „Žiema“. Tai buvo puiki, žaismingai įžanga į kitos dienos temą „Eilėraščio rimas“. Mokiniams patiko bendrauti su gerb. Giedre ir norėtų sudalyvauti ir kituose LNDT renginiuose“, – sako mokytoja Ramunė.

Pagalba priimant palydovines TV programas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Kultūra: kitos panašios naujienos
       2025-01-24 17:24:36

Fabien Lédé: Mano tikslas – sukurti gyvą erdvę ir nuostabą žiūrovams

Vasario 20, 21 ir 22 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatre bus rodomas naujausias Łukaszo Twarkowskio spektaklis „Quanta“, kuriuo LNDT pradėjo savo 85-ąjį sezoną.
       2024-04-27 14:00:25

LNDT ruošiasi į užsienio gastroles Atėnuose, Briuselyje, Torunėje ir Rakverėje

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) yra vienas daugiausiai pastaruoju metu po užsienį gastroliuojančių šalies teatrų ir artimiausiu metu ruošiasi į ketverias gastroles, kur savo spektaklius pristatys Atėnų, Briuselio, Torunės ir Rakverės žiūrovams.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2021-06-09 20:04:31

Nepraleiskite knygų naujienų

Tikriausiai girdėjote posakį, jog norint perskaityti visas parašytas knygas, reikia nugyventi ne vieną gyvenimą? Tai tikra tiesa. Ypač šiomis dienomis. Knygynų lentynos lūžta nuo naujų knygų, o skaitytojams sunku išsirinkti tą pačią geriausią.
       2021-02-03 10:24:24

Teatras, ieškantis naujovių ir atgaivinantis klasiką

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) direktorius Martynas Budraitis naujojoje savo vadovavimo teatrui programoje numatė į teatro meno vadovo pareigas pakviesti režisierių Oskarą Koršunovą, o į dramaturgo – Marių Ivaškevičių.
Daugiau naujų naujienų
       2025-06-24 19:16:19

Sezonui ruošiasi ir sukčiai: 5 dažniausiai pasitaikantys turistų spąstai

Vasaros metu daugiau keliaujame, tačiau atostogų sezonui ruošiasi ne tik poilsiautojai, bet ir sukčiai. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad kelionės neapkartintų finansiniai nuostoliai, pasakoja „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
       2025-06-20 09:52:52

Įsigijus naują būstą, atkreipkite dėmesį ir į sprendimus susijusius su elektra

Planuojant įsigyti nuosavą būstą, visuomet atidžiai įvertinama jo vieta: atstumas iki darbo, vaikų darželių ar mokyklų, pati rajono infrastruktūra. Vis dėlto ne mažiau svarbu ir daugybė praktinių dalykų.
       2025-06-13 13:41:27

Nafta brangsta: Izraelio – Irano konflikto kainą mokės visas pasaulis

Izraelis, surengė keliasdešimt oro smūgių ataką prieš Iraną, kuri gali įstumti Artimuosius Rytus į naują karą. Plataus masto atakos taikiniais tapo Irano branduolinė programa, kariniai objektai, buvo nužudyti keli aukščiausio rango vado pareigas ėję Irano karininkai.
       2025-06-07 10:08:51

Prieš protestą – aiški protesto organizatorių pozicija dėl NT mokesčio

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga, reaguodama į Premjero Gintauto Palucko pasisakymus dėl pirmojo būsto neapmokestinimo, šį žingsnį vertina kaip sveikintiną reakciją į visuomenės lūkesčius.
       2025-06-06 10:36:55

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose.
       2025-06-04 16:28:14

Lietuvos pajūryje nebeliko 3G ryšio

Vasaros sezoną pradedančiame Lietuvos pajūryje galutinai išjungta senoji 3G ryšio technologija. Daugiau kaip 20 metų šalyje naudota technologija nuo birželio 3 dienos nebeveikia visoje Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Neringoje, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybėse.
       2025-05-30 13:32:42

Telefonas – jūsų vaiko saugumo įrankis: ar naudojate šias funkcijas?

Pirmasis telefonas – svarbus žingsnis vaiko gyvenime, tačiau sunkus sprendimas tėvams: kaip užtikrinti, kad įrenginys būtų ne tik patrauklus, bet ir iš tiesų naudingas?
       2025-05-23 12:31:31

Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti

Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė, kuri turi įtakos daugeliui organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemai, sąnariams ir raumenims.
       2025-05-21 19:32:34

Ryto kava – malonumas ar stresas širdžiai?

Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriame, kaip ją ruošiame ir kaip mūsų organizmas į ją reaguoja.
       2025-05-21 19:26:07

3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina klaidas

Ar gali jūsų 3000 eurų vertės garsaus prekės ženklo kompiuteris dirbti lėčiau nei kolegos įrenginys, kainavęs 800 eurų? Deja, bet gali. Ir dėl to kalta ne technologinė įranga, o mūsų blogi įpročiai.
       2025-05-17 12:34:20

Išmanusis televizorius ar televizorius su dirbtiniu intelektu

Televizorių technologijos nuolat tobulėja ir namų pramogos tampa vis labiau personalizuotos. Jau nesame tik pasyvūs žiūrovai – naujosios technologijos siūlo individualizuotą turinį, pritaiko vaizdo ir garso kokybę, leidžia bendrauti pasitelkiant išmaniuosius asistentus.
       2025-05-17 12:26:49

Netrukus Lietuvoje bus visiškai išjungtas 3G ryšys

„Bitė“ birželį pradės senosios 3G ryšio technologijos išjungimą. Iki šių metų pabaigos Lietuvoje bus visiškai išjungtas šis senosios technologijos ryšys. Beveik 20 metų naudotą mobiliojo ryšio technologiją keičia naujesnės kartos 4G ir 5G ryšys.
       2025-05-10 16:24:20

Dirbtinis intelektas kyla – o kur mūsų inžinierių karta?

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-09 11:04:58

Moderni, šiuolaikinė gamyba neįmanoma be inžinerijos

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-07 18:39:16

Atskleidė, koks darbas būtų Z kartos košmaras

Privalomas darbas biure nuo 8 iki 17 val., viršvalandžiai, rutininės užduotys, nuolatinė kontrolė ir neaiški darbo prasmė. Šias sąlygas siūlantys darbdaviai gali neabejoti – didžioji dalis Z kartos atstovų nuo tokio darbo bėgs neatsisukdami.
       2025-04-30 15:18:43

Paauglį užklupo aistra: kaip degti, bet nesudegti?

Brendimui įsibėgėjus paauglio gyvenime aistra užgriežia pirmuoju smuiku. Čia kyla dilema – laisvai mėgautis tuo, kas duota gamtos, ar lėtinti greitį, kad staigus gyvenimo posūkis neišmestų į šalikelę?
       2025-04-25 18:45:47

Ką apie pinigus byloja liaudies išmintis ir ką sako ekspertai?

Apie pinigus egzistuoja daugybė patarlių ir posakių, kurie yra įsitvirtinę giliai mūsų sąmonėje. Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakius „laikas – pinigai“, „šykštus moka du kartus“ ir daugelį kitų.
       2025-04-25 18:38:09

Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: deginimąsi reikėtų pamiršti

Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai numojame ranka. Dažnas ne tik neskuba teptis apsauginėmis priemonėmis, bet ir ilgiausiai deginasi, tepasi įdegį stiprinančiais aliejais.
       2025-04-25 18:33:42

Įspėjo naudojančius „Skype“ – turite mažai laiko pereiti prie kitos programėlės

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų.
       2025-04-23 12:13:43

Lošimų reklamai – stop ženklas: kas pasikeis ir kodėl tai svarbu?

Praeitų metų pabaigoje Seimas žengė ryžtingą žingsnį – pritarė reikšmingiems Azartinių lošimų įstatymo pakeitimams, kurie jau nuo 2025 m. liepos 1 d. iš esmės pakeis lošimų reklamos taisykles Lietuvoje.
       2025-04-18 15:02:51

Ar darbdavys turi teisę naudoti darbuotojo atvaizdą reklamuojant paslaugas?

Šių dienų socialinių tinklų tendencijos - verslininkai vis dažniau į parduodamų prekių ir paslaugų reklamas įtraukia savo darbuotojus. Šios tendencijos šalutinis efektas – nutraukus darbo sutartį, darbuotojai įprastai nenori, kad jis pats ir jo atvaizdas būtų siejamas su konkrečia įmone ir jos produktais.
       2025-04-18 14:55:19

Būsto kainos ir vėl gali kilti: ką daryti laukiantiems dar mažesnių palūkanų?

Europos Centrinis Bankas šiais metais jau ne kartą mažino bazinę palūkanų normą, o naujausių žinių dėl pokyčių turėtume sulaukti jau balandžio 17 dieną. Planuojančius būsto paskolą tai skatina viltis, kad ši data reikš dar vieną palūkanų normos sumažėjimą.
       2025-04-18 14:44:54

Kodėl kartojame tėvų klaidas, nors pažadame sau būti kitokie?

Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai – nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir auginsite vaikus, niekada jų nekontroliuosite, visada mylėsite?
       2025-04-18 14:32:28

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose.
       2025-04-18 14:26:04

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė primena – keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą.
       2025-04-18 14:21:38

Apie perdegimo prevenciją: poilsis turi būti tikras, o ne apsimestinis

Ar jums pažįstama situacija, kai prabudę ryte jaučiatės nepailsėję, atostogaudami vis dirsčiojate į mobilųjį telefoną, o jaukiausių metų švenčių šurmulys virsta nerimu?
       2025-04-16 11:26:03

Kraustotės į naują būstą? Kokių su elektra susijusių klausimų reikėtų nepamiršti

Naujo būsto pirkimas – jaudinanti ir džiugi patirtis, tačiau už jos slypi ir daugybė praktinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, kad gyvenimas būtų kuo patogesnis. Vienas tokių – elektros tiekimas ir energijos valdymo sprendimai.
       2025-04-16 11:23:16

Ar žinote, kur kreiptis nemokamos pagalbos susirgus per šventes?

Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.
       2025-04-12 10:10:31

Auksiniai antrankiai. Ar ne per daug aukojame dėl pinigų?

Šiandien profesinėje aplinkoje vis dažniau girdima metafora „auksiniai antrankiai“. Kai kurie darbdaviai, dažniausiai startuoliai, stengiasi paskatinti nuomonę, kad darbuotojai, norintys pakeisti darbo vietą ar netgi karjeros kryptį, rizikuoja prarasti per daug, ir todėl šie geriau renkasi likti.
       2025-04-09 15:51:33

Vogti kaip į darbą: kaip vagystės iš parduotuvių maitina šešėlinę rinką

Vagystės iš parduotuvių – ne pavieniai nusikaltimai, o įsitvirtinęs, organizuotas ir paplitęs reiškinys. Pavogtos prekės atsiduria šešėlinėje rinkoje – dėl to nuostolių patiria ne tik verslas, bet ir valstybė: mažėja biudžeto pajamos, o teisėsaugos pareigūnai priversti skirti daug laiko pasikartojantiems iškvietimams ir protokolų pildymui.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.