Naujienos

LNDT nuotolinės pamokos pabudino moksleivių kūrybiškumą

2020-12-15 16:10:51

Didžiulio susidomėjimo pavasarį sulaukusios Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) nuotolinės pamokos, buvo organizuojamos ir rudenį. Ne mažiau užklausų sulaukta ir dabar.

Iš viso per keturias savaites (lapkričio 16 – gruodžio 11 dienomis) įvyko 55 pamokos, kurias vedė dešimt įvairių teatro profesijų atstovų. Jie paįvairino lietuvių kalbos, teatro, anglų kalbos, istorijos, klasės valandėlės, etikos ir muzikos užsiėmimus įvairiuose Lietuvos miestuose.

Mokytojai kreipėsi su konkrečiomis problemomis

Pasak nuotolinių pamokų organizatorės, LNDT vadybininkės Rasos Kregždaitės, rudenį situacija ženkliai skyrėsi. Mokytojai kreipėsi ne tik ieškodami įdomesnio pamokų turinio, bet ir prašydami pagalbos sprendžiant įvairias moksleivių problemas: „Trečiokų mokytoja guodėsi, kad jos moksleiviams yra sunku sklandžiai dėstyti mintis, kurti pasakojimus, todėl kreipėsi su užklausa dėl kūrybišką mąstymą skatinančio užsiėmimo. Aštuntokų mokytoja, atliepdama nesutarimus klasėje, prašė moksleivius užimti klasės valandėlėje analizuojant vertybių temą.

Dešimtokų mokytoja, matydama moksleivių menką domėjimąsi menu ir siekdama juos inspiruoti kvietė dalyvauti anglų kalbos pamokoje. Specializuotų mokyklų mokytojai siekė moksleivius per teatrą sudominti literatūra. Vyresnių klasių mokytojos, matydamos moksleivių abejones renkantis profesijas, kvietė papasakoti apie teatro kūrėjų profesijas, jų darbo specifiką, pasidalinti savo gyvenimiška patirtimi. Reaguodami į šias ir kitas užklausas diskutuodavome, kaip galėtume adaptuoti pamokų turinį, kad nenutolstant nuo teatro atlieptume ir moksleivių problemas“.

Nuotolines pamokas vedė šie LNDT darbuotojai: režisierė Eglė Švedkauskaitė, aktoriai Jūratė Vilūnaitė, Gediminas Rimeika, Rasa Samuolytė, Birutė Mar, dekoratorius Motiejus Volodzka, taip pat LNDT bendradarbiai: aktoriai Giedrė Kederytė, Marija Petravičiūtė, Mantas Barvičius, kompozitorė Agnė Matulevičiūtė.

Teatro menininkai dirbo su moksleiviais iš Kėdainių, Kretingos, Šiaulių, Tauragės, Vilniaus, Klaipėdos, Plungės, Šiaulių r. Ginkūnų, Prienų r. Stakliškių, Voveriškių, Kretingalės, Alytaus, Šalčininkų, Panevėžio, Šilutės r. Katyčių, Kelmės r. Tytuvėnų, Birštono.

Šį projektą, skirtą visoms Lietuvos mokykloms finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Aktorės įkvėpė vaikus rašyti ir gilintis į meną

Vienas iš svarbiausių siekių organizuojant nuotolines pamokas buvo pažadinti moksleivių kūrybiškumą. Iš mokytojų ir mokinių atsiliepimų, panašu, kad tai pavyko. Prienų r., Stakliškių gimnazijos trečios klasės mokytoja Dalė Stankevičienė teigia: „Aktorė Birutė Mar labai šiltai bendravo su mokiniais. Atskleista jos tapimo rašytoja istorija labai sudomino vaikus. Užteko aktorės pateiktų pavyzdžių, kad eilėraštį kurti galima ir nerimuojant, tai jiems įkvėpė drąsos ir patiems bandyti. Aktorė paprašė, kad mokiniai jai atsiųstų savo kūrybos darbelius. Kai aktorė padiktavo savo elektroninio pašto adresą, mokiniai žavėjosi, kad galės parašyti laišką aktorei ir išsiųsti savo eilėraščius. Bando kurti ir tie mokiniai, kurie niekada nedrįsdavo. Aktorės žodžiai buvo aukso vertės. Dar kartelį dėkojam už įkvėptą meilę poezijai.“

Zenta Mačiulaitienė iš Tytuvėnų irgi dalinasi teigiamais atsiliepimais: „Nuotolinių pamokų pasiūlymas sudomino iškart. Puikiai pavyko susitarti dėl pamokos temos, o aktorės Jūratės Vilūnaitės pamoka labai visiems patiko. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę į literatūros kūrinį pažvelgti iš kitos, aktorinio meno perspektyvos, atradome naujų reikšmių ir Šekspyras mūsų mintyse atgijo iš naujo. Tai buvo kitokia, netradicinė pamoka, skatinanti dar labiau gilintis į meną, stengtis suvokti jį per savo jutimus, organiškai. Labai gerai nuteikė šiltas, betarpiškas aktorės bendravimas. Dėkojame visam teatro kolektyvui. Tikimės, kad tai pirmas, bet ne paskutinis kartas.“

Ir pavasarį, ir dabar nuotolines pamokas vedusi LNDT aktorė ir dėstytoja Jūratė Vilūnaitė sako, kad kiekviena pamoka skiriasi, kaip ir klasės, mokiniai – vieni aktyvesni, kiti linkę slėpti tiek veidus, tiek mintis. „Gal dabar aš pati labiau žinau, ko tikėtis iš bendravimo per ekraną. Taip pat kaip ir pavasarį, po vienų pamokų jaučiuosi džiaugsmingai, tarsi įvyko kažkas svarbaus – atsirado ryšys, pasidalinimas kažkuo esmingu, nauju. O kartais lieka pojūtis, kad viskas vyko, bet nežinia ar tai buvo reikalinga, įdomu? Bet mano jaudulys prieš pamoką niekur nedingo!“ – teigia aktorė.

Suburia bendrai kūrybai

Dauguma pamokų pradinukams vyko vaikams esant klasėje, kai menininkas ekrane matė visą klasę kartu ir galėjo visiems duoti bendrų užduočių.

Įvairias edukacines veiklas pradinių klasių mokiniams vedantis LNDT aktorius Gediminas Rimeika sako, kad dabar galėjo pasiūlyti kur kas daugiau fizinių užsiėmimų vaikams. „Lyginant su pavasariu dabar jau buvo aišku, ko tikėtis. Geriau pavyko susitelkti į pamokas ir taikomus metodus, kaip papasakoti apie vaizduotę per trumpą laiką. Pastebėjau, kad geriausiai tam paskirti dvi pamokas iš eilės, nes spėji susipažinti ir prasideda kūryba. Svarbiausias tikslas – kad jie kurtų patys. Ir jiems tai patinka. Kuria, rašo, po to mokytoja man atsiunčia jų sukurtas istorijas.“

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos antrokams pamoką vedusi aktorė Giedrė Kederytė su vaikais nagrinėjo eilėraščius, o galiausiai pasiūlė vieną sukurti ir patiems moksleiviams. Iš aktorės pasiūlytų temų (žiema, vaikystė, draugystė) vaikai pasirinko temą apie žiemą ir pradėjo eiliuoti. Antrokai ne tik užrašė bendrą kūrinį, bet ir jį iliustravo.

Eilėraštį su G. Kederyte kūrė ir Vilniaus Baltupių progimnazijos moksleiviai. „Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pabendrauti su aktore ir kartu sukurti eilėraštį. Klasę papuošėme apipavidalintu eilėraščiu. Prie klasės durų mus kiekvieną rytą pasitinka eilėraštis „Žiema“. Tai buvo puiki, žaismingai įžanga į kitos dienos temą „Eilėraščio rimas“. Mokiniams patiko bendrauti su gerb. Giedre ir norėtų sudalyvauti ir kituose LNDT renginiuose“, – sako mokytoja Ramunė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kultūra: kitos panašios naujienos
       2021-02-03 10:24:24

Teatras, ieškantis naujovių ir atgaivinantis klasiką

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) direktorius Martynas Budraitis naujojoje savo vadovavimo teatrui programoje numatė į teatro meno vadovo pareigas pakviesti režisierių Oskarą Koršunovą, o į dramaturgo – Marių Ivaškevičių.
       2020-01-10 09:08:00

R. Požerskis: išaušęs Sausio 13-osios rytas buvo labai skausmingas

Fotomenininkas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto profesorius Romualdas Požerskis lemtingus Sausio 13-osios įvykius stebėjo ir fiksavo slapta įsprukęs į Aukščiausiosios Tarybos rūmus. Jo teigimu, tą naktį sprendėsi Lietuvos likimas.
       2019-12-20 18:22:37

„Aukštaitijos siaurajam geležinkeliui“ – Susisiekimo ministerijos parama

Susisiekimo ministerija, siekdama užtikrinti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ veiklos tęstinumą, skyrė įstaigai papildomą 41 tūkst. eurų finansavimą. „Siekiame, kad „Siaurukas“ toliau tęstų savo misiją bei būtų užtikrinta stabili šios įstaigos veikla.
Daugiau naujų naujienų
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.