Naujienos

4 patarimai: kaip po švenčių komandoje palaikyti pozityvias nuotaikas

2021-01-06 08:11:55

Šventėms ir laisvadieniams praėjus daugelį vėl užklupo nuovargis, žiemiška tamsa ir stresinės situacijos darbe. Dažnai tai lemia ne tik suprastėjusią darbuotojų nuotaiką pirmosiomis naujųjų metų dienomis, bet ir motyvacijos stoką.

Kaip vadovams 2021 metais išlaikyti darbuotojų įsitraukimą ir ką daryti, pastebėjus suprastėjusią kolegų emocinę savijautą?

JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Žmonių ir organizacijos vystymo direktorės dr. Raimondos Alonderienės teigimu, vadovai, kurie nuolat galvoja apie savo komandas, labiausiai turėtų stengtis, kad darbuotojai ne tik jaustųsi komfortiškai dirbdami namuose, bet pirmiausia nejaustų atskirties nuo komandos narių.

Kalbėkitės ne apie darbą

R. Alonderienės teigimu, jei įprasti vadovo pokalbiai (1-on-1) vyksta kartą per mėnesį, nuotolinius susitikimus, kad ir trumpesnius, reikėtų organizuoti dažniau. Pasitarnauti gali ir nuotolinė kavos pertrauka, bendri pietūs ar dažnesni pokalbiai ne apie darbą. Komunikuokite atviriau ir įvairiau, padėti gali ir bendri nuotoliniai vakarėliai, ir komandų rytiniai susirinkimai stand up‘ai ar net atsitiktinės žinutės parašymas kolegai iš kitos komandos ar skyriaus.

„Esant sunkiai prognozuojamai aplinkai, žmonės jautriau reaguoja į situacijas darbe. Emocinės savijautos klausimą dažnai nulemia ne tik aplinka, bet ir geri santykiai komandoje. Praėjusiais metais darbuotojai turėjo staiga prisitaikyti prie niekada anksčiau nepatirtos situacijos – nežinomas virusas, sunkiai suvokiamas pavojaus laipsnis, nauji apribojimai, pastovus darbas iš namų. Tad ir bendravimas buvo kiek pozityvesnis. Šie metai jau kitokie, vargina pervargimas bei įsisiautėjęs karantinas. Tad norint išlaikyti tokį kolegų įsitraukimą, kokį turėjome praėjusiais metais, reikės dar daugiau pastangų ir įdirbio efektyviai komunikuojant. Kai kuriems darbuotojams sunku „išeiti“ iš darbo režimo, kyla pagunda į užklausas atsakyti po darbo valandų, nes namai tapo kartu ir biuro erdve. Abiem atvejais darbuotojui yra sudėtinga rasti balansą, todėl vadovui svarbu ne tik motyvuoti siekti rezultatų, bet ir padėti darbuotojui naujus metus pradėti kaip įmanoma pozityviau, o tam pasitarnauti gali ir nuoširdus bendravimas, ir pastovus dėmesys – pagalba padedant susidėlioti prioritetus, tikslus, išsikeliant uždavinius“, – įsitikinusi R. Alonderienė.

Puoselėkite komandines veiklas

Anot Personalo direktorės, metų pradžioje lengva nebus ne tik dėl įvestų griežtų apribojimų ir užsitęsusio karantino, tačiau ir dėl išsiilgo gyvo bendravimo. Todėl verta su komanda išnaudoti naujas patirtis bei palaikyti šviesią nuotaiką įvairiausiomis bendromis, visus įtraukiančiomis, iniciatyvomis.

„Komandų nuotaikas praskaidrinti galima, rengiant įvairius nuotolinius renginius – protmūšius ar klausantis kviestinių svečių pasakojimų, taip pat siunčiant darbuotojams į namus dovanas ir linkėjimus. Galima sukurti patirčių pasidalijimo renginius – kaip pasigaminti greitus pietus namuose, kartu sudalyvauti gurmaniškoje degustacijoje, žaisti žaidimus online. Verta pagalvoti ir apie nuotolinių veiklų namuose esantiems vaikams organizavimą, pavyzdžiui, įprastą komandos susirinkimą suorganizuoti kartu su vaikais. „Devbridge“ šiemet ne tik neatidės sausio pabaigoje vyksiančio tradicinio metinio vidinio renginio „Kick off“, tačiau kviečia jame sudalyvauti visiems šeimos nariams. Nors jis bus visiškai nuotolinis, tačiau tikime, kad bus ne mažiau įtraukiantis ir suvienysiantis visus. Būtent bendrų iniciatyvų nereikėtų šiuo metu atsisakyti“, – sako „Devbridge“ Žmonių ir organizacijos vystymo direktorė.

Skatinkite fizinį aktyvumą

R. Alonderienės teigimu, nors kompiuterio ekranas tapo siena, atskiriančia komandos narius vieną nuo kito, tačiau jį galima panaudoti vienijančioms veikloms. Pavyzdžiui, kartu pažiūrėti kino filmą, kompiuteriu sužaisti stalo žaidimus, aptarti perskaitytas knygas ar tiesiog pasišnekučiuoti, su visa komanda skanaujant drauge užsisakytą maistą.

„Prisiminkime ir fizinį aktyvumą, pavyzdžiui, „Devbridge“ įmonėje jogos ritualus ir bendras treniruotės pakeitėme į nuotolines, kviečiame jose dalyvauti su šeimos nariais, siekiame ir dar daugiau sporto treniruočių perkelti online ir taip organizacijoje skatiname sveiką gyvenseną. Kadangi karantino metu negalime vaikščioti į sporto klubus, fizinę formą šiuo metu palaikome su Propusher programėle. Taip pat galima susirungti ir komandomis, kas daugiau žingsnių praeis ar daugiau pažintinių takų aplankys. Karantinui pasibaigus, net ir individualūs pokalbiai su vadovu gali būti įgyvendinti, kartu einant pasivaikščioti. Tad nors ir dėl įvestų apribojimų ko nors laikinai netekome, tačiau verta pasidairyti aplinkui ir su komanda išnaudoti naujas patirtis bei skatinti pradėti naujus metus su šviesia nuotaika“, – patirtimi dalijasi „Devbridge“ atstovė.

Gerinkite emocinę savijautą

Anot pašnekovės, derėtų nepamiršti, kad emocinės savijautos klausimą šiek tiek nulemia ir žiemos laikotarpis. Esant sunkiai prognozuojamai aplinkai žmonės tapo dar labiau jautresni ir įsitempę. Nors dalį įvestų apribojimų jau esame išbandę, darbą iš namų ėmėme jaukintis, tačiau pavasarį ir vasarą nuotaiką skaidrino ilgėjančios šviesios dienos bei geresnė epidemiologinė situacija šalyje. Tad būtina ieškoti priemonių kaip pagerinti darbuotojų emocinę būseną.

„Šiuo atveju gali padėti psichologinės priemonės ir įvairios emocinę nuotaiką gerinančios iniciatyvos. Reikėtų įsivertinti ir, poreikiui esant, organizacijoje inicijuoti psichologo konsultacijas, surengti meditacijos užsiėmimus nuotoliniu būdu. Šias iniciatyvas šiuo metu įgyvendiname ir „Devbridge“, nes esame tikri, kad psichologinis palaikymas šiuo metu yra labai reikalingas. Mūsų darbuotojų psichologine sveikata padeda rūpintis Mindletic programėlė, taip pat padengiame psichologų, psichoterapijos konsultacijų išlaidas“, – vardijo pašnekovė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-01-24 09:53:27

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 773 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5623 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 773 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 10,8% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6660
       2021-01-23 09:43:57

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 1001 naujas koronaviruso atvejis

Atlikus 9220 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas 1001 naujas koronaviruso atvejis. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6730
       2021-01-23 09:07:36

Žiemą lietuviai pirmenybę teikia netikėto skonio daržovių sultims

Sveikesnės gyvensenos tendencijos skatina atidžiau rinktis ne tik maistą, bet ir gėrimus. Pavyzdžiui, vis dažniau pirmenybė teikiama natūralioms sultims.
       2021-01-23 07:01:01

Vaidotas Zemlys - Balevičius matematiškai apie pandemiją Lietuvoje

"Logaritminė skalė parodo kad dar tik pradedam valdyti epidemiją. Nors kritimas buvo nuo 3000 7 dienų vidurkio per piką iki 1000 7 dienų vidurkio dabar, logaritminėje skalėje tai neatrodo įspūdingai.
       2021-01-22 17:30:58

Socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas atsistatydina

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas traukiasi iš užimamų pareigų. Apie tokį savo sprendimą penktadienį jis pranešė LSDP tarybai.
       2021-01-22 15:05:19

COVID-19 iššūkiai Vilniuje: poliklinikos pamažu atsiveria pacientų vizitams

Vilniuje, kaip ir visoje Lietuvoje, pastarosiomis savaitėmis sumažėjus užsikrėtimų COVID-19 skaičiui, ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų teikėjai rengia atsargias schemas sugrįžimui prie įprasto darbo organizavimo.
       2021-01-22 10:20:25

Asmeninė kavinė namuose: kaip technologijos keičia kavos gėrimo tradicijas

Daugelis savo ryto neįsivaizduoja be gardžios kavos puodelio. Šis ritualas suteikia dienai energijos  bei skatina žvaliai kibti į darbus. Daugiau laiko praleisdami namuose, norime mėgautis lyg prabangioje kavinėje ruošto gėrimo skoniu.
       2021-01-22 10:10:10

Vilniaus TV bokštas efektingu šviesų šou sveikins Vilnių

Sausio 24 ir 25 dienomis Vilniaus televizijos bokštas nušvis naujomis spalvomis, taip sveikindamas 698 metų sukaktį švenčiantį Vilniaus miestą, jo gyventojus ir svečius. Šviesų, kintančių pagal muziką, šou bus surengtas kaip jungtinis Vilniaus šviesų festivalio, Telecentro ir radijo stoties M1 kūrybos projektas.
       2021-01-22 10:02:06

Pažinkite savo darbuotojus: kas slepiasi po X, Y ir Z kartomis

Personalo specialistai per karantiną dažnai išgirsta prašymą „sucementuoti komandą“, sutvirtinti prie skirtingų ekranų dirbančių žmonių motyvaciją, tarpusavio bendravimą, darbo etiką.
       2021-01-22 09:57:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1032 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9568 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1032 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,1% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6957
       2021-01-22 09:55:09

Senjorės Irenos patirtis: technologijos padeda ir karantiną leisti Kipre

Netrukus 71–ąjį gimtadienį švęsianti Irena Armanavičienė jį sutiks Kipre, kur gyvena jau nuo lapkričio pabaigos – mat dėl pandemijos aplinkybių atšaukus skrydžius žiemą leisti tenka šioje Viduržemio jūros saloje.
       2021-01-21 14:45:18

Sniegas – grėsmė statiniams: Lietuvoje apsisaugoję vos keletas pastatų

Nors gausiu sniegu žiemos džiugina vis rečiau, tačiau nenuspėjamas klimatas didelį kiekį kritulių gali atnešti labai netikėtai, o tokiems atvejams pasiruošę turėtų būti ne tik kelininkai.
       2021-01-21 09:37:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1274 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 10106 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1274 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,2% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7147
       2021-01-21 09:22:25

Vaikų miegas: be telefonų ir jau nuo 7 val. vakaro

Ilgą laiką buvo galvojama, kad kuo mažiau miegi, tuo sėkmingesnis esi. Šiandien šis įvaizdis griaunamas ir vis daugiau žmonių įvertina kokybiško poilsio svarbą. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad klientai dažnai teiraujasi ne tik dėl savo, bet ir dėl įvairių vaikus kankinančių miego sutrikimų.
       2021-01-21 08:59:50

Tenerifė: vasariškos šilumos išsiilgę keliautojai derina keliones

Kelionių organizatoriai įvardija ne vieną priežastį, dėl kurios ryžtasi palengva atnaujinti užsakomuosius skrydžius. Tarp jų – ne tik prasidėjusi vakcinacija, bet ir keliauti norintys ir galintys asmenys bei vis didesnis Covid-19 persirgusiųjų, kurių Lietuvoje vien oficialiais duomenimis – daugiau nei 110 tūkst. – skaičius.
       2021-01-21 08:35:13

Kaip spręsti dažniausias išmaniųjų problemas?

Išmanusis telefonas šiandien daugeliui yra tapęs nepamainomu kasdienybės palydovu ir pagalbininku kone visos srityse. Visgi išmaniųjų savininkai neišvengia su šiais įrenginiais susijusių problemų, kurių sprendimai dažnai gali būti labai nesudėtingi, tačiau apie juos paprasčiausiai nežinoma.
       2021-01-21 08:31:21

Vaisiai: paprasti patarimai, kaip juos išsirinkti ir laikyti namuose

Žiema ir su ja atkeliavęs šaltis – išbandymas kiekvieno organizmui, todėl reikia nepamiršti jo aprūpinti vitaminais, o vienas iš natūraliausių ir skaniausių šaltinių, kuriuose gausu vitaminų – vaisiai. Tačiau kaip išrinkti vaisius ir tinkamai juos laikyti namuose?
       2021-01-21 08:27:39

Nedarbo grimasos: trečdalis bedarbių prieš karantiną nebuvo dirbę Lietuvoje

Daugiau nei pusė šalyje šiemet registruotų bedarbių negavo „Sodros“ nedarbo išmokos, nes nėra dirbę nė 12 mėnesių per pastaruosius dvejus su puse metų.
       2021-01-21 08:23:05

Vairavimas žiemą: svarbu atsakingai įvertinti eismo sąlygas

Žiemos sąlygos gali būti itin permainingos. Kartais net tą pačią dieną gali lyti, kristi sniegas, šlapdriba, formuotis plikledis arba staigiai kristi oro temperatūra, todėl prieš kiekvieną kelionę vairuotojai turėtų itin atidžiai įvertinti esamas eismo sąlygas.
       2021-01-21 08:02:54

MRU žada proveržį: sieks tapti Europos universitetų lyderiu

Globalią rinką atitinkančios studijos, tarptautiškumas ir skatinimas mokytis visą gyvenimą. Taip Mykolo Romerio universitetas (MRU) sieks įveikti aukštųjų mokyklų konkurenciją ir pelnyti geriausio socialinių mokslų srities universiteto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.
       2021-01-21 07:46:50

Šalčiausiomis dienomis gamtinių dujų suvartojimas šilumos gamybai augo dvigubai

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ duomenimis, šalčiausiomis pastarojo meto paromis nuo sausio 14 iki 18 d. Lietuvos vartotojai sunaudojo iki 2 kartų daugiau, o atskirais atvejais ir iki keliolikos kartų daugiau gamtinių dujų nei pirmomis sausio dienomis.
       2021-01-21 07:12:24

Grūdų supirkimo kainos muša rekordus: kas laukia vartotojų?

Metų pradžia pasaulio grūdų rinkose prasidėjo kainų pasiutpolke – šią savaitę kviečių ateities supirkimo kainos tarptautinėse biržose pašoko iki 240 eurų už toną.
       2021-01-21 07:08:19

Ką turėtume žinoti apie pandemijos išpopuliarintą pulsoksimetrą?

Pasaulyje siaučiant pandemijai, koronavirusu COVID-19 užsikrėtę žmonės gali jaustis tarsi kvėpuodami išretėjusiu oru aukštai kalnuose.
       2021-01-20 14:51:07

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikimas

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikime – dėmesys 5G ryšiui, valstybinio kritinio ryšio tinklo kūrimui, Elektroninių ryšių įstatymo projektui.
       2021-01-20 13:22:34

Kas kiša koją sėkmingai įmonės skaitmenizacijai?

Skaitmenizaciją galime vadinti šių dienų verslų našumo ir efektyvumo revoliucija. Į procesų skaitmenizavimą investuoja ne tik įmonės, bet ir valstybė, kuri ragina didinti skaitmenizacijos plėtrą – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros duomenimis, 2020 metų viduryje Lietuva skaitmenizacijos plėtros projektams skyrė 15,3 mln Eur.
       2021-01-20 13:19:37

Vyriausybė pritarė „burbulų“ kūrimui – leidžiama susitikti su vienišais žmonėmis

Siekdama pagerinti emocinę vienišų žmonių sveikatą karantino metu, trečiadienį Vyriausybė numatė išimtis, kada būtų leidžiama susitikti dviejų namų ūkių nariams.
       2021-01-20 11:26:26

Vyriausybė didina miškingumą: perduota 3,5 tūkst. ha žemės miškams įveisti

Nacionalinė žemės tarnyba perduoda Valstybinių miškų urėdijai valdyti dar 292 valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypus, kurių bendras plotas – 3,5 tūkst. ha. Taip trečiadienį nutarė Vyriausybė.
       2021-01-20 10:56:43

Kaip apsisaugoti nuo viruso, kai tenka vykti į parduotuvę?

Likti namuose ir susilaikyti nuo išvykų – taip patariama stabdyti koronaviruso plitimą. Tačiau kaip sumažinti užsikrėtimo tikimybę, kai išvykti iš namų yra privaloma, o kelionės tikslas – maisto prekių parduotuvė?
       2021-01-20 10:08:55

Linas Kojala apie JAV ir prezidento inauguraciją

"Ronaldas Reaganas, kadaise diskutuodamas apie savo iki-prezidentinę profesiją, sau įprastu stiliumi atkirto: o kaip prezidentas gali nebūti aktorius? Ne tik pasaulis, bet ir amerikiečiai dažnai JAV politiką mato išskirtinai per prezidento figūrą.
       2021-01-20 09:36:22

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1232 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 10764 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1232 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,2% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7325
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.