iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Seniai joks telefonas taip nešokiravo: „LG G5“ apžvalga

2016-04-29 13:21:12

Praeitais metais „LG“ lažinosi dėl odos panaudojimo išmaniajame telefone ir atrodo, kad kiek prašovė. Šiais metais flagmanas gavo visiškai naują dizainą, drakono širdį ir drąsią dvigubą kamerą. Tačiau Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai patestavę telefoną teigia, kad jei pažvelgtume į išmanųjį iš arčiau, pastebėtume, kad tų staigmenų čia kur kas daugiau.

foto

Juk tai šiuo metu vienintelis masinėje prekyboje pasirodęs modulinis išmanusis telefonas su „Magic“ lizdu. Jis leidžia papildomai prijungti keletą išorinių įrenginių: pusiau profesionalią kamerą su mygtukais ir didelę bateriją ar išorinį garso stiprintuvą.

Kada paskutinį kartą matėte flagmanų vidų? Po metaliniais korpusais gamintojai slepia nuo naudotojų prieigą prie savo įrenginių vidaus. O štai „LG G5“ nebijo savęs parodyti. Štai jis – žiūrėkite.

Modulinis dizainas

„LG G5“ padarė tikrą perversmą įprastame „G“ serijos įrenginių dizaine. Atrodo taip, tarsi telefono kūrėjams būtų liepta viską pamiršti ir sukurti kažką naujo. Todėl dingo mygtukai galinėje korpuso dalyje – dabar jie šone. Pamirštas plastikas – naujojo flagmano korpusas patikėtas metalui.

Kameros modulis išdėstytas ant nedidelio pastorinimo ant galinės korpuso dalies. Kiek žemiau yra pirštų atspaudų skaitytuvas suderintas su maitinimo įjungimo mygtuku. Jei atidžiau pažvelgtume į kameros modulį, pamatytume du objektyvus. Tai dar vienas dalykų, kuriais naujasis išmanusis skiriasi nuo „G4“ modelio.

„LG G5“ modelyje gamintojas įgyvendino originalią nuimamos modulinės baterijos dalies idėją. Tai ir yra pagrindinis, standartinis modulis. Tam, kad galima būtų išimti akumuliatorių reikia atrakinti bateriją. Tereikia paspausti mygtuką, patraukti apatinę korpuso dalį ir baterija atsiduria mūsų rankose. Tačiau tai ne šiaip baterijos skyrius. Visas gudrumas tame, jog tokiu būdu prie „LG G5“ telefono galima prijungti ir kitus modulius, pavyzdžiui, papildomą kamerą, HiFi modulį ir kt. Bendrai koncepcijos esmė yra tokia, kad keičiant modulį, bateriją naudotojas tiesiog perstato iš vieno modulio į kitą. Tačiau tai neatmeta galimybės to, jog kiekvienas modulis gali turėti savo bateriją.

Kuo galima pakeisti standartinį modulį? Kol kas „LG“ siūlo tik du variantus. „LG CAM Plus“ pozicionuojama kaip sprendimas tiems, kurie nuolat naudoja išmanųjį telefoną kaip fotoaparatą, t.y., praktiškai visiems naudotojams. Pagridinė jos paskirtis yra palengvinti vaizdų fiksavimo procesą. Tai pasiekiama dviem būdais. Pirmiausia ant modulio korpuso yra aparatiniai valdymo dalykai: užrakto, kameros įjungimo, video įrašymo mygtukai, padidinimo ratukas ir LED indikatorius. Pats modulis yra pastebimai storesnis už standartinį, todėl laikyti telefoną horizontalioje padėtyje lengviau. Viduje yra integruota 1200 mAh baterija. Antras standartinio modulio pakeitimo variantas – išorinis garso sistemos priedėlis „LG Hi-Fi Plus“, kurį kūrė „B&O Play“ kompanija.

Bendrai, „LG G5“ išmanusis telefonas yra pakankamai kompaktiškas. Tai standartiškas, kišenėje telpantis įrenginys, kuriuo patogu naudotis viena ranka. Liečiant sukelia lygaus ir lengvo daikto įspūdį. Atrodo patraukliai. Gamintojas siūlo 4 spalvų variantų pasirinkimo paletę: sidabrinį, titano, rožinį ir auksinį.

Ekranas

Telefonas pasižymi 5.3 colio IPS ekranu, kuris turi 2560 х 1440 pikselių raišką. Ekranas yra apsaugotas grūdintu stiklu, kurio kraštai yra kiek užlenkti.

Lygiai taip pat kaip ir baterijos skyrius, ekranas irgi turi savo paslaptį. Kompanijos specialistai paskaičiavo, kad vidutinis telefono naudotojas įjungia telefoną 150 kartų per dieną, dažniausiai tam, kad pažiūrėtų laiką ar gautus pranešimus. Tokia elgsena lemia nereikalingus judesius ir lemia greitesnį įjungimo mygtuko nusidevėjimą. Anksčiau tokios kompanijos, kaip pavyzdžiui, „Motorola“, bandė „žadinti“ telefoną tada, kai jis ištraukiamas iš kišenės ar rankinės. „LG G5“ gamintojas į šį sprendimą pažvelgė paprasčiau ir padarė taip, kad ant telefono ekrano visą parą būtų atvaizduojama svarbiausia informacija: laikas, data ir pranešimai. Be to, tokiame režime ekranas sunaudoja tik 0.8% baterijos. Vertėtų pažymėti taip pat ir tai, kad šios informacijos atvaizdavimui naudojamas atskiras vaizdo valdiklis, kuris nepriklauso nuo pagrindinio procesoriaus.

Dar viena įdomi „LG G5“ telefono ypatybė – specialus dienos šviesos režimas. Jo dėka išmanusis telefonas gali padidinti ekrano ryškumą iki 850 nitų taip, kad net ryškioje saulėje informacija telefone įskaitoma.

Kamera

„LG G5“ turi dvi galines kameras: 16 megapikselių pagrindinę ir 8 megapikselių plačiakampę su 135 laipsnių objektyvu. Palyginimui: pagrindinė kamera turi 70 laipsnių kampą. Plačiakampis objektyvas idealiai tinka užfiksuoti vaizdams lauke, koncertuose ir visur ten, kur reikia aprėpti daugiau erdvės. Abi kameros gali dirbti vienu metu.

Baterija

„LG G5“ turi 2800 mAh talpos bateriją. Tai yra kiek mažiau nei turėjo ankstesnis „LG G4“ modelis (3000 mAh). Telefonas neturi bevielio įkrovimo galimybės, tačiau toks variantas yra įmanomas įsigijus papildomą keičiamą modulį, atliekantį šią funkciją.

Našumas

„LG G5“ telefonas yra aprūpintas keturių branduoliu „Snapdragon 820“ procesoriumi. Tai vienas geriausių procesorių, kuris yra šiuo metu prieinamas telefonų gamintojams. „Snapdragon 820“ puikiai susidoroja su 3D grafika integruoto „Adreno 530“ (CPU) dėka. Naujausios kartos LPDDR4 operatyviosios atminties talpa yra 4 GB, o 32 GB flash atminties galima išplėsti microSD dėka net iki 2 TB. Išmanusis telefonas veikia „Android 6.0.1“ operacinės sistemos su atnaujinta firmine sąsaja pagrindu.

„LG G5“ įrenginį galima apibūdinti taip – tam tikra prasme revoliucinis ir našus minimalistinis išmanusis telefonas su unikalia kamera, kurio keičiamų modulių galimybės atveria plačius įrenginio papildomų funkcijų ir galimybių horizontus.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-07-12 15:39:34

Įsigaliojo sprendimas blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) išnagrinėjusi Lietuvos leidėjų asociacijos (toliau – LLA) 2019 m. birželio 28 d. prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net 2019 m. liepos 10 d. šį prašymą patenkino.
iliustracija2019-07-08 16:38:54

Ainius Lašas: vakarietišką išsilavinimą galima įgyti ir Lietuvoje

Studijos Lietuvoje ar užsienyje? Dėliojantiesiems visus „už“ ir „prieš“ Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas siūlo bent porą rimtų argumentų, pagrindžiančių, kodėl verta studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.
iliustracija2019-07-08 16:32:59

Gatves užplūdę elektriniai paspirtukai tapo ne tik pramoga: traumų vis daugėja

Labai greitai išpopuliarėję ir tapę ne tik pramoga, bet ir susisiekimo priemone – elektriniai paspirtukai kartu tapo ir dar vienu pavojumi sveikatai. Nors judėjimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą, vasarą neatsargūs dviračių, riedučių, riedlenčių, paspirtukų vairuotojai sukelia vis daugiau incidentų.
iliustracija2019-07-07 09:15:32

Kas lėmė, kad beveik visi gamintojai pradėjo kurti SUV automobilius?

Asmeniniai automobiliai prieš šimtą metų pradėjo didelio masto pokyčius. Žmonėms jie suteikė dar neregėta mobilumą ir judėjimo laisvę – vidutinis europietis per metus automobiliu įveikia net 13 tūkst. kilometrų.
iliustracija2019-07-05 16:43:51

Mindaugo karūnavimas: lietuviai nežino kur, baltarusiai – kada

Liepos 6-ąją tradiciškai minime Valstybės dieną – pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimą. Šio įvykio tikroji data ir vieta nėra žinomos – užtat netrūksta įvairių spėjimų ir versijų.
iliustracija2019-07-04 15:32:17

Naujiena vairuotojams: „Tele2“ pradėjo siūlyti privalomojo draudimo paslaugą

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo klientams suteiks galimybę įsigyti privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo paslaugą. Nuo šiol operatoriaus klientai už draudimą atsiskaityti galės paprasčiau ir greičiau, o taikomas mokestis visiems bus vienodas.
iliustracija2019-07-03 19:36:02

Pokyčiai atliekų surinkimo sistemoje: ką turi žinoti vilniečiai?

Liepos 10 d. Vilniaus miesto savivaldybės Taryba planuoja patvirtinti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžius 2020-iesiems. Šis sprendimas užbaigs pernai Vilniuje pradėtą įgyvendinti atliekų surinkimo reformą.
iliustracija2019-07-03 19:32:15

4 taisyklės, padėsiančios konservavimą atrasti iš naujo

„Roges ruošk vasarą“ – puikiai į sąmonę įstrigęs posakis, pritaikomas daugelyje gyvenimiškų situacijų. Kai kalba pasisuka apie maisto ruošą, ši taisyklė – ne išimtis. Bene labiausiai ji tinka konservavimui: nes nors vasaros gėrybėmis smagu mėgautis šiltuoju metų laiku, tačiau jų atsargos puikiai praverčia ir žiemą.
iliustracija2019-07-03 19:29:42

Tyrimas: ką lietuviai dažniausiai pamiršta pasiimti į kelionę?

Keliaudami atostogauti, didžioji dalis lietuvių ruošimąsi palieka paskutinėms dienoms ar net minutėms ir neretai pamiršta įsidėti ne tik drabužius ar techniką, bet ir vaistus ar dokumentus. Ką būtina pasiimti, planuojant kelionę, ir kaip nieko nepamiršti?
iliustracija2019-07-02 19:23:21

Atostogos kaip kine: 5 kelionėms įkvepiantys filmai

Ar kada svajojote apie atostogas, kurios atrodytų tarsi iš kino filmo? Visame pasaulyje yra daugybė vietų, kurias aplankyti inspiruoja žinomos kino juostos ar populiariausi visų laikų TV serialai.
iliustracija2019-07-02 19:21:10

Ateities technologijos jūsų televizoriuje – ko dar nežinojote?

Daugelis žmonių televizoriaus nėra linkę keisti taip dažnai kaip, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną. Tačiau technologijos sparčiai vystosi, todėl televizorių vaizdo ir garso kokybė per pastaruosius penkerius metus gerokai išaugo.
iliustracija2019-07-02 19:18:24

Kad kelionė vyktų: ką reikėtų žinoti apie skrydžiui reikalingus dokumentus?

Nors kelionės dažniausiai yra laukiamos ir atidžiai planuojamos, mažiau patyrusiems keliautojams, skrendantiems į užsienį pirmą kartą, gali būti neramu, ypač jei tenka keliauti savarankiškai ar su mažamečiais vaikais.
iliustracija2019-07-02 19:15:53

Už geriausią „Huawei“ telefonu darytą nuotrauką – garbė ir 10 tūkst. eurų

Esate kada nors užfiksavę unikalų momentą ir norėjote patikrinti, ką apie jūsų nuotrauką galvoja profesionalūs fotografai? „Huawei“ organizuojamas fotografijos konkursas „InFocus“ jums ne tik suteiks puikią progą tą padaryti, bet ir leis pasivaržyti dėl 10 tūkst. eurų pagrindinio prizo.
iliustracija2019-06-28 07:56:34

Naujas šaldytuvas: 4 žingsniai, kaip išsirinkti tinkamiausią

Šaldytuvas – bene svarbiausias buities prietaisas namuose. Nors pagrindinė šaldytuvų funkcija nesikeičia, jų technologijos nuolat tobulinamos, tad šiandien pasirinkimas – platus ir atitinkantis įvairiausius žmonių poreikius.
iliustracija2019-06-27 10:44:36

Fotografuojame vasarą: kokių programėlių mums reikės?

Kai už lango tokia vasara, norisi pasiimti su savimi tik išmanųjį telefoną, neapsikrauti kitais daiktais ir leisti laiką lauke. O toliau formulė paprasta: kuo daugiau laiko vasarą praleidžiame lauke, tuo daugiau atsiranda pagundų išsitraukti savo telefoną ir fotografuoti.
iliustracija2019-06-26 11:37:50

SMS žinutes nugalėjo susirašinėjimo programėlės

SMS žinutės nebepatenka tarp trijų svarbiausių mobiliojo telefono funkcijų – jas aplenkė naršymas internete, skambinimas ir bendravimas per specialias programėles. Tačiau „Telia“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa rodo, kad SMS žinutes kasdien vis dar rašo apie 65 proc. žmonių.
iliustracija2019-06-26 11:23:04

Įdomu: 6 išmaniojo telefono supergalios, apie kurias nežinojote

Telefonu naudojatės tik naršymui, fotografavimui ir skambučiams? Technologijų ekspertai teigia, kad jis gali daug daugiau: už jus perskaityti tekstus, išsiųsti SMS žinutę, iškviesti pagalbą arba net tapti padidinamuoju stiklu.
iliustracija2019-06-26 08:48:10

Daug valstybių aplankiusio lietuvio patarimai, kaip kelionėje elgtis su pinigais

Keliautojas Danas Pankevičius, patekęs į Lietuvos rekordų knygą kaip daugiausia valstybių aplankęs lietuvis, sako, kad norint išvengti nemalonių siurprizų kelionėse, reikia sąžiningai atlikti namų darbus.
iliustracija2019-06-26 08:44:21

Kokiems dar IT specialistams darbdaviai pasirengę mokėti dvigubai?

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų užimamų darbo vietų nuosekliai daugėja – per pastaruosius metus jų skaičius išaugo net 15 proc.
iliustracija2019-06-25 08:47:30

Prakaitavimas išduoda vyrų jaudulį ir stresą. Kas grąžina pasitikėjimą savimi?

Oro temperatūrai siekiant rekordinius skaičius, visi stengiasi išvengti saulės ir apsisaugoti nuo prakaitavimo. Bet ar kada susimąstėte apie prakaito svarbą mūsų organizmui? Prakaitavimas apsaugo mus nuo perkaitimo ir mirtinai pavojingo šilumos smūgio.
iliustracija2019-06-25 08:34:58

Keliauju be rūpesčių: kaip įveikti skrydžio baimę?

Nors lėktuvai ne veltui tituluojami saugiausia transporto priemone, nemažai žmonių patiria skrydžio baimę ar nerimą kelionės metu. Ekspertų teigimu, užtenka laikytis kelių paprastų taisyklių, kad nemalonūs jausmai nedrumstų kelionės nuotaikos ir nerimo būtų kuo mažiau.
iliustracija2019-06-25 08:30:35

Atostogautojų įpročiai: šeši iš dešimties į keliones leidžiasi su antrąja puse

60 proc. Lietuvos gyventojų prisipažįsta, kad dažniausiai į kelionę leidžiasi su partneriu arba sutuoktiniu. Labiausiai sumažėjo kartu su giminaičiais ir draugais atostogauti vykstančių mūsų šalies žmonių skaičius. Tai patvirtina draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu atlikta apklausa.
iliustracija2019-06-20 10:22:18

BBQ mama: „Šašlyką galima iškepti net iš šoninės“

Šašlykai – vienas pagrindinių lietuviškos vasaros atributų. Tą patvirtina ir gegužę „Lidl Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas. Būtent šašlykus kepsninėje dažniausiai gamina 92 proc. apklaustųjų.
iliustracija2019-06-20 10:11:20

Lietuvos oro uostai: apie naują ir esamus

Komentuoja Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis. Tai turbūt pirmas kartas, kuomet į susisiekimo oru sektorių pažiūrėta ne 4 metų perspektyvoje. Bandome įvertinti situaciją ir priimti strateginius sprendimus, kurių vaisiai būtų raškomi mūsų anūkų.
iliustracija2019-06-20 08:10:00

Renginių inžinerija: specialistai graibstomi jau nuo pirmųjų kursų

Pasaulyje plečiantis pramogų rinkai, didėja specialistų, turinčių ne tik įgarsinimo ar apšvietimo žinių, bet ir gebančių pasiūlyti profesionalių ir patogių sceninių sprendimų, paklausa.
iliustracija2019-06-20 07:52:17

Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje

Artėjant trijų poilsio dienų savaitgaliui draudikai ir sveikatos specialistai perspėja, kad nelaimingų atsitikimų skaičius ilgaisiais vasaros savaitgaliais, palyginus su šaltuoju metų laiku, išauga beveik trečdaliu.
iliustracija2019-06-19 17:51:29

Bet kurią veją gali prižiūrėti robotas vejapjovė

Vis daugiau Lietuvos namų ūkių vejos priežiūrą patiki robotams vejapjovėms. Robotai vejapjovės į Lietuvą atkeliavo prieš maždaug 15 metų, kuomet rinkai juos pasiūlė revoliucinį vejos priežiūros sprendimą sukūrusi „Husqvarna“.
iliustracija2019-06-19 17:42:19

Naujos skaitmeninės priemonės kovai su šešėliu

2018 m. balandį Vyriausybė inicijavo išskirtinį šešėlinės ekonomikos mažinimo paskatų paketą. Iki 2019 m. liepos 1 d. galima sumokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių – taip sudaryta išskirtinė galimybė neskaidriai veikiančiam verslui pradėti naują etapą.
iliustracija2019-06-19 17:35:18

Atskleidžia, kodėl jus vis dar gelia uodai

Manote, kad tamsūs rūbai vilioja uodus, todėl vengiate rengtis juodą megztinį vakarodami prie ežero? Vis dar tikite mitais, kad uodai gelia tik tiems, kurių kraujas yra saldus? Specialistai tikina, kad „saldaus kraujas“ – tik pramanai, o šviesi apranga neužtikrina, kad uodai praskris pro šalį.
iliustracija2019-06-19 17:27:16

Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Nors vasara ir peršalimas gali atrodyti kaip sunkiai suderinami dalykai, po itin karštų savaičių į vaistines plūsta vis daugiau rimtais peršalimo simptomais besiskundžiančių žmonių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama