Naujienos

Seniai joks telefonas taip nešokiravo: „LG G5“ apžvalga

2016-04-29 13:21:12

Praeitais metais „LG“ lažinosi dėl odos panaudojimo išmaniajame telefone ir atrodo, kad kiek prašovė. Šiais metais flagmanas gavo visiškai naują dizainą, drakono širdį ir drąsią dvigubą kamerą. Tačiau Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai patestavę telefoną teigia, kad jei pažvelgtume į išmanųjį iš arčiau, pastebėtume, kad tų staigmenų čia kur kas daugiau.

foto

Juk tai šiuo metu vienintelis masinėje prekyboje pasirodęs modulinis išmanusis telefonas su „Magic“ lizdu. Jis leidžia papildomai prijungti keletą išorinių įrenginių: pusiau profesionalią kamerą su mygtukais ir didelę bateriją ar išorinį garso stiprintuvą.

Kada paskutinį kartą matėte flagmanų vidų? Po metaliniais korpusais gamintojai slepia nuo naudotojų prieigą prie savo įrenginių vidaus. O štai „LG G5“ nebijo savęs parodyti. Štai jis – žiūrėkite.

Modulinis dizainas

„LG G5“ padarė tikrą perversmą įprastame „G“ serijos įrenginių dizaine. Atrodo taip, tarsi telefono kūrėjams būtų liepta viską pamiršti ir sukurti kažką naujo. Todėl dingo mygtukai galinėje korpuso dalyje – dabar jie šone. Pamirštas plastikas – naujojo flagmano korpusas patikėtas metalui.

Kameros modulis išdėstytas ant nedidelio pastorinimo ant galinės korpuso dalies. Kiek žemiau yra pirštų atspaudų skaitytuvas suderintas su maitinimo įjungimo mygtuku. Jei atidžiau pažvelgtume į kameros modulį, pamatytume du objektyvus. Tai dar vienas dalykų, kuriais naujasis išmanusis skiriasi nuo „G4“ modelio.

„LG G5“ modelyje gamintojas įgyvendino originalią nuimamos modulinės baterijos dalies idėją. Tai ir yra pagrindinis, standartinis modulis. Tam, kad galima būtų išimti akumuliatorių reikia atrakinti bateriją. Tereikia paspausti mygtuką, patraukti apatinę korpuso dalį ir baterija atsiduria mūsų rankose. Tačiau tai ne šiaip baterijos skyrius. Visas gudrumas tame, jog tokiu būdu prie „LG G5“ telefono galima prijungti ir kitus modulius, pavyzdžiui, papildomą kamerą, HiFi modulį ir kt. Bendrai koncepcijos esmė yra tokia, kad keičiant modulį, bateriją naudotojas tiesiog perstato iš vieno modulio į kitą. Tačiau tai neatmeta galimybės to, jog kiekvienas modulis gali turėti savo bateriją.

Kuo galima pakeisti standartinį modulį? Kol kas „LG“ siūlo tik du variantus. „LG CAM Plus“ pozicionuojama kaip sprendimas tiems, kurie nuolat naudoja išmanųjį telefoną kaip fotoaparatą, t.y., praktiškai visiems naudotojams. Pagridinė jos paskirtis yra palengvinti vaizdų fiksavimo procesą. Tai pasiekiama dviem būdais. Pirmiausia ant modulio korpuso yra aparatiniai valdymo dalykai: užrakto, kameros įjungimo, video įrašymo mygtukai, padidinimo ratukas ir LED indikatorius. Pats modulis yra pastebimai storesnis už standartinį, todėl laikyti telefoną horizontalioje padėtyje lengviau. Viduje yra integruota 1200 mAh baterija. Antras standartinio modulio pakeitimo variantas – išorinis garso sistemos priedėlis „LG Hi-Fi Plus“, kurį kūrė „B&O Play“ kompanija.

Bendrai, „LG G5“ išmanusis telefonas yra pakankamai kompaktiškas. Tai standartiškas, kišenėje telpantis įrenginys, kuriuo patogu naudotis viena ranka. Liečiant sukelia lygaus ir lengvo daikto įspūdį. Atrodo patraukliai. Gamintojas siūlo 4 spalvų variantų pasirinkimo paletę: sidabrinį, titano, rožinį ir auksinį.

Ekranas

Telefonas pasižymi 5.3 colio IPS ekranu, kuris turi 2560 х 1440 pikselių raišką. Ekranas yra apsaugotas grūdintu stiklu, kurio kraštai yra kiek užlenkti.

Lygiai taip pat kaip ir baterijos skyrius, ekranas irgi turi savo paslaptį. Kompanijos specialistai paskaičiavo, kad vidutinis telefono naudotojas įjungia telefoną 150 kartų per dieną, dažniausiai tam, kad pažiūrėtų laiką ar gautus pranešimus. Tokia elgsena lemia nereikalingus judesius ir lemia greitesnį įjungimo mygtuko nusidevėjimą. Anksčiau tokios kompanijos, kaip pavyzdžiui, „Motorola“, bandė „žadinti“ telefoną tada, kai jis ištraukiamas iš kišenės ar rankinės. „LG G5“ gamintojas į šį sprendimą pažvelgė paprasčiau ir padarė taip, kad ant telefono ekrano visą parą būtų atvaizduojama svarbiausia informacija: laikas, data ir pranešimai. Be to, tokiame režime ekranas sunaudoja tik 0.8% baterijos. Vertėtų pažymėti taip pat ir tai, kad šios informacijos atvaizdavimui naudojamas atskiras vaizdo valdiklis, kuris nepriklauso nuo pagrindinio procesoriaus.

Dar viena įdomi „LG G5“ telefono ypatybė – specialus dienos šviesos režimas. Jo dėka išmanusis telefonas gali padidinti ekrano ryškumą iki 850 nitų taip, kad net ryškioje saulėje informacija telefone įskaitoma.

Kamera

„LG G5“ turi dvi galines kameras: 16 megapikselių pagrindinę ir 8 megapikselių plačiakampę su 135 laipsnių objektyvu. Palyginimui: pagrindinė kamera turi 70 laipsnių kampą. Plačiakampis objektyvas idealiai tinka užfiksuoti vaizdams lauke, koncertuose ir visur ten, kur reikia aprėpti daugiau erdvės. Abi kameros gali dirbti vienu metu.

Baterija

„LG G5“ turi 2800 mAh talpos bateriją. Tai yra kiek mažiau nei turėjo ankstesnis „LG G4“ modelis (3000 mAh). Telefonas neturi bevielio įkrovimo galimybės, tačiau toks variantas yra įmanomas įsigijus papildomą keičiamą modulį, atliekantį šią funkciją.

Našumas

„LG G5“ telefonas yra aprūpintas keturių branduoliu „Snapdragon 820“ procesoriumi. Tai vienas geriausių procesorių, kuris yra šiuo metu prieinamas telefonų gamintojams. „Snapdragon 820“ puikiai susidoroja su 3D grafika integruoto „Adreno 530“ (CPU) dėka. Naujausios kartos LPDDR4 operatyviosios atminties talpa yra 4 GB, o 32 GB flash atminties galima išplėsti microSD dėka net iki 2 TB. Išmanusis telefonas veikia „Android 6.0.1“ operacinės sistemos su atnaujinta firmine sąsaja pagrindu.

„LG G5“ įrenginį galima apibūdinti taip – tam tikra prasme revoliucinis ir našus minimalistinis išmanusis telefonas su unikalia kamera, kurio keičiamų modulių galimybės atveria plačius įrenginio papildomų funkcijų ir galimybių horizontus.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-02-27 09:51:55

Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai

Planuojantiems kurti ar jau kuriantiems unikalius vaizdus per fotografiją visi įrankiai tarnauja ne tik sklandžiam darbui užtikrinti, bet ir fotografo darbo palengvinimui.
       2021-02-27 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8000 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 08:06:09

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, 2021 metų sausio mėnesio centrinės valdžios deficitas buvo 88,4 mln. eurų ir sudarė 0,2 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).
       2021-02-27 08:01:53

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.
       2021-02-27 07:12:56

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
       2021-02-27 07:04:51

Iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais.
       2021-02-26 16:06:39

Elektros energijos tiekimo rinkos apžvalga

2021 m. sausio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 23 nepriklausomi tiekėjai ir 1 visuomeninis tiekėjas, t.y. 1 tiekėju daugiau, nei 2020 m. gruodžio mėn., – skelbiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.
       2021-02-26 16:01:44

5G: iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą.
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
       2021-02-26 11:12:23

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu.
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 09:54:55

Dietologė pataria: ką valgyti, kad pavasarį pasitiktume kupini energijos

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas. Žmonės bando keisti mitybos įpročius ir šiuo metu daugiau dėmesio pradeda kreipti į tai, ką perka ir deda į savo lėkštes.
       2021-02-26 09:50:38

Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmojo etapo Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
       2021-02-26 09:36:43

Atlyginimai ir toliau didėjo: per antrąjį karantiną darbo rinka paveikta mažiau

Šiandien paskelbti 2020 m. ketvirtojo ketvirčio darbo užmokesčio duomenys parodė, kad atlyginimų kilimas metų pabaigoje pagreičio neprarado ir per metus padidėjo net 12,2 proc.
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.