Naujienos

Nekalbus, vienišas ir storas programuotojas: tokie įsitikinimai

2016-05-04 19:15:16

Stereotipų apie informacinių technologijų (IT) specialistus Lietuvoje netrūksta. Daugiausiai laiko jie praleidžia prie kompiuterio, nemėgsta bendrauti su išoriniu pasauliu, dažnai kalba nesuprantamais žodžiais, nesportuoja, neturi stiliaus pojūčio, bet daug uždirba. Esate tai girdėję?

foto

Šiuos stereotipus įvardino Kauno rajono moksleiviai „Callcredit Information Group“ inicijuotos apklausos metu.

Nenuostabu, kad neretai žmonėms IT specialistai atrodo tarsi iš kito pasaulio. Šiuos stereotipus užsimojo griauti tarptautinės duomenų valdymo bendrovės „Callcredit Information Group“ Kauno padalinio specialistų komanda, kuri neseniai startavo su visiškai nauju ir unikaliu projektu – „IT Mitų griovėjai“.

Projektui ruošėsi iš anksto

Dar prieš projekto pradžią, įmonės darbuotojai apklausė mokinius ir sužinojo, ką jie iš tikrųjų galvoja apie IT srities specialistus. Atsakymai nustebino ir nuoširdžiai prajuokino ne vienerius metus veikiančios įmonės darbuotojus, kurie pasiryžo įrodyti, kad IT specialisto paveikslas yra kitoks.

„Prieš projektą atlikome du tyrimus: apklausėme vienos gimnazijos mokinius ir savo darbuotojus, norėdami sužinoti, kokius mitus apie IT specialistus jie girdi. Gavome išsamių ir intriguojančių atsakymų, po kurių sekė organizacinis darbas“, – pasakoja „Callcredit Information Group“ Kauno padalinio vadovas ir pagrindinis idėjos iniciatorius Dainius Aksinavičius.

Moksleivių įvardinti IT specialistų stereotipai buvo šie: dirba namuose, nesidomi išoriniu pasauliu, yra priklausomi nuo kompiuterio, daug valgo, nešioja languotos marškinius, savo algą investuoja tik į kompiuterinę techniką, nemoka bendrauti su kitais žmonėmis, kalba nesuprantamais žodžiais, daug laiko praleidžia sėdėdami. Moksleiviai taip pat manė, kad IT specialistai yra netvarkingi ir negali susirasti antrųjų pusių.

Sieks sugriauti visus IT stereotipus

„IT Mitų griovėjai“ – tai dvylikos „Callcredit Information Group“ savanorių komanda, kuri lanko Kauno rajono mokyklas ir pasakoja jų moksleiviams apie IT profesiją, skatina juos nebijoti ir netikėti vyraujančiais klaidingais įsitikinimais apie IT žmones.

„Visuomenėje sklando įvairūs mitai apie IT srityje dirbančius žmones. Pasakodami apie savo kolegų veiklą ir gyvenimo būdą, rodydami realų pavyzdį tikimės, kad šiuos mitus sugriausime“, – pasakoja D. Aksinavičius.

Moksleiviai mokėsi programuoti

Per dviejų savaičių laikotarpį „IT Mitų griovėjai“ aplankė virš dešimt mokyklų ir susitiko su daugiau negu 350 moksleivių. Projekto autoriai buvo paruošę interaktyvią prezentaciją, kurios metu pasakojo apie įdomiausius IT pasaulio įvykius bei reiškinius ir atskleidžia tikrąjį IT specialisto portretą.

„Moksleiviai ypač įdėmiai klausėsi pasakojimų, susijusių su jiems aktualiais dalykais, pvz. socialiniais tinklais Facebook ir Youtube. Į prezentacijos turinį taip pat įtraukėme vieną realų programavimo pavyzdį ir kartu su mokiniais patobulinome programą, kuri suskaičiuoja reikiamą degalų kiekį lėktuvų skrydžiams“, – pasakojo „Callcredit Information Group“ darbuotoja Eglė Subačiūtė, prisidėjusi prie projekto įgyvendinimo.

Kauno rajono Raudondvario gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Solveiga Gilienė kartu su 11 ir 12 klasių gimnazistais dalyvavo „IT Mitų griovėjų“ paskaitoje. „Vaikams buvo įdomu, jie įdėmiai klausėsi, o projekto dalyviai puikiai vedė renginį. Moksleiviai nuomonę apie IT specialistą pakeitė“ – kalbėjo ji.

Projektas netikėtai išsiplėtė už Kauno ribų

Kaip ir dauguma naujų projektų, taip ir „IT Mitų griovėjai“ nepraėjo be linksmų įvykių ir smagių kuriozų. „Sužinojome, kad Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija priskiriama nebe Kauno, o Prienų rajonui, taip projektas peržengė planuotas Kauno rajono ribas“, – pasakoja E. Subačiūtė.

Tuo tarpu D. Aksinavičius teigia, kad kiekviena aplankyta mokykla labai skirtinga. „Mūsų savanoriai po kiekvieno vizito pas mokinius galėtų parašyti atskirą istoriją“, – juokauja jis. Jam pritaria ir paskaitose dalyvavę savanoriai, kurie vienbalsiai tvirtina, kad mokėsi ne tik moksleiviai bet ir jie – patobulino komandinio darbo, organizavimo, planavimo, viešojo kalbėjimo ir bendravimo įgūdžius.

Atskleidžiama rajono mokyklų kasdienybė

Projekto iniciatoriai sako pastebėję, kad pastaruoju metu mokytojų ir mokinių skaičius mokyklose mažėja, o atotrūkis tarp regionų ir miestų mokyklų jaučiamas gana akivaizdžiai.

„Rajonų mokyklose buvome priimti šilčiau, o mokiniai mūsų klausėsi atidžiau. Žinoma negalime nuvertinti miestų mokyklų, tačiau tam yra racionalus paaiškinimas – rajonų mokyklose veiklos trūksta, o ten besimokantieji nėra išlepinti dėmesiu“, – pasakoja „Callcredit Information Group“ vadovas Dainius Aksinavičius.

Mitus griaus „visą parą“

Neseniai pasirodęs „IT Mitų griovėjų“ projektas nuo pat pradžių sulaukė išskirtinio dėmesio. Buvo įgyvendintos visos suplanuotos kelionės, o kai kurios mokyklos projekto dalyvius kvietė atvykti asmeniškai.

„Planuojame, kad šis projektas taps tęstinis, o ateityje mokyklas lankyti žadame periodiškai“, – tvirtina D. Aksinavičius. Jam pritaria ir projekto savanorė E. Subačiūtė, kuri mano, jog pravartu žinoti šiuolaikinių paauglių interesus bei tai, kas juos motyvuoja. „Mokiniai sužinojo daug naujo apie IT specialybę, jos galimybes bei reikalavimus. Tikimės, kad informacija jiems buvo ne tik įdomi, tačiau ir naudinga. Norime paskatinti moksleivius nebijoti IT srities, inžinerinių mokslų ir tapti mūsų kolegomis“, – teigė ji.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-02-27 09:51:55

Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai

Planuojantiems kurti ar jau kuriantiems unikalius vaizdus per fotografiją visi įrankiai tarnauja ne tik sklandžiam darbui užtikrinti, bet ir fotografo darbo palengvinimui.
       2021-02-27 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8000 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 08:06:09

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, 2021 metų sausio mėnesio centrinės valdžios deficitas buvo 88,4 mln. eurų ir sudarė 0,2 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).
       2021-02-27 08:01:53

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.
       2021-02-27 07:12:56

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
       2021-02-27 07:04:51

Iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais.
       2021-02-26 16:06:39

Elektros energijos tiekimo rinkos apžvalga

2021 m. sausio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 23 nepriklausomi tiekėjai ir 1 visuomeninis tiekėjas, t.y. 1 tiekėju daugiau, nei 2020 m. gruodžio mėn., – skelbiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.
       2021-02-26 16:01:44

5G: iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą.
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
       2021-02-26 11:12:23

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu.
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 09:54:55

Dietologė pataria: ką valgyti, kad pavasarį pasitiktume kupini energijos

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas. Žmonės bando keisti mitybos įpročius ir šiuo metu daugiau dėmesio pradeda kreipti į tai, ką perka ir deda į savo lėkštes.
       2021-02-26 09:50:38

Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmojo etapo Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
       2021-02-26 09:36:43

Atlyginimai ir toliau didėjo: per antrąjį karantiną darbo rinka paveikta mažiau

Šiandien paskelbti 2020 m. ketvirtojo ketvirčio darbo užmokesčio duomenys parodė, kad atlyginimų kilimas metų pabaigoje pagreičio neprarado ir per metus padidėjo net 12,2 proc.
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.