Naujienos

Pasaulinė sveikatos diena: 5 būdai, kurie paskatins nužingsniuoti daugiau

2021-04-07 13:31:07

Šiuo metu, kai dažnam nereikia keliauti į darbą ar susitikimus, ypač svarbu kompensuoti judėjimo stygių. Nors daugelis sporto ir pramogų vietų uždarytos, galime mėgautis pasivaikščiojimais lauke.

Tereikia pasitelkti keletą išmanių įrankių, kad nuolat užtektų motyvacijos judėti bei nepamiršti laikytis karantino reikalavimų viešose erdvėse.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi penkiais patarimais, kaip pradėti vaikščioti daugiau.

#1. Skaičiuokite žingsnius ir lenktyniaukite su draugais

Geriausia motyvacija vaikščiojimui – žingsnių skaičiavimas. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja kasdien žmogui nueiti po 10 tūkst. žingsnių. Žingsnius skaičiuoti padės išmanieji įrenginiai. „iPhone“ telefonuose jūsų nueitus žingsnius fiksuoja „Apple Health“, o „Android“ telefonuose – „Google Fit“ aplikacija.

Norintiems ne tik pasivaikščioti, bet ir pasivaržyti su savo draugais pravers „StepUp Pedometer“ programėlė. Tai motyvuos jus nueiti daugiau. Aplikacijoje matysite kiek žingsnių nuėjote jūs ir kiek nuėjo jūsų draugai. Meskite savo draugui iššūkį ir pakvieskite jį palenktyniauti.

#2. Planuokite maršrutus

Kol sporto klubai uždaryti, puiki alternatyva aktyviai fizinei veiklai – ilgi pasivaikščiojimai lauke. Tai paprastas ir efektyvus būdas palaikyti gerą fizinę formą ir savijautą. Pradėkite nuo pasivaikščiojimo po savo gyvenamas apylinkes. Lengviau suplanuoti maršrutą padės išmanūs įrankiai.

Vienas tokių – itin patogus elektroninis gidas „daytrip.lt“. Apsilankius šioje svetainėje arba įsirašius „DayTrip Lithuania“ aplikaciją, reikės tik pasirinkti kelionės datą ir miestą arba rajoną, o programėlė pateiks pasiūlymų, kur verta nuvykti ir ką pamatyti. Detaliai suplanuotų maršrutų ir įdomiausių lankytinų objektų dienos išvykoms taip pat rasite atsinaujinusiame puslapyje „Lietuvon.lt“.

Žygeiviams pravers speciali „AllTrails: Hike, Bike & Run“ išmanioji programėlė. Ji siūlo daugiau nei 60 tūkst. skirtingų takų gamtos pažinimui. Programėlėje galima ne tik naudotis paruoštais maršrutais, bet ir išsaugoti savo žygių statistiką bei stebėti progresą. Čia rasite daug įvairių maršrutų ir pažintinių takų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Patogu ir tai, kad aplikacija leidžia pasirinkti takus, skirtus išvykoms su šunimis, kelionėms su vaikais arba kelius, pritaikytus neįgaliesiems.

Vilniečiai gali išbandyti 100 km taką aplink Vilnių, kuris skirtas visiems mėgstantiems bėgioti, vaikščioti ir tyrinėti neatrastas Vilniaus vietas. Kauniečiai taip pat kviečiami pasivaikščioti ar pabėgioti žygiavimo trasoje aplink Kauną. Bendras trasos ilgis – beveik 100 km, tad ją rekomenduojama įveikti dalimis, renkantis trumpesnes atkarpas, kurias galima nužingsniuoti per kelias valandas.

#3. Atsižvelkite į orus

Visi puikiai žinome, kad judėjimui nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga. Tam, kad žinotumėte, kam būti pasiruošus, pravers tiksli orų prognozė. Ją sekti padės puikiai vertinama „Weather Underground: Local Map“ programėlė. Ji veikia ne tik „Android“ ar „iPhone“ telefone, bet yra suderinama ir su išmaniuoju „Apple Watch“ laikrodžiu.

Aplikacija informaciją gauna iš daugiau nei 250 tūkst. privačių oro stotelių, todėl gali nuolat teikti tikslius duomenis realiu laiku. Be to, joje pateikiamos ne tik detalios temperatūros prognozės, bet ir oro kokybės bei ultravioletinių spindulių indeksas.

#4. Nešiokite išmanųjį laikrodį arba apyrankę

Priminti pajudėti ir motyvuoti nueiti daugiau žingsnių gali išmanusis laikrodis arba išmanioji apyrankė. Šie įrenginiai skaičiuoja jūsų žingsnius, stebi jūsų širdies ritmą ir miegą, leidžia klausyti muzikos ir atsiliepti į skambučius. Be to, jie lengvai suporuojami su jūsų telefonu.

Išmaniuosius laikrodžius siūlo dauguma didžiųjų išmaniųjų įrenginių gamintojų. „Samsung Galaxy Watch“, „Apple Watch“, „Fitbit“, „Huawei Watch“ ir kiti – pasirinkimas labai gausus. Kiekviename laikrodyje rasite jau integruotų aktyvumo ir judėjimo aplikacijų. Taip pat galėsite įsirašyti papildomų naudingų aplikacijų, kurios motyvuos jus vaikščioti ar bėgioti reguliariai.

#5. Eidami klausykitės muzikos ar tinklalaidžių

Tam, kad žygiuoti nebūtų nuobodu, pasiruoškite – įsirašykite aplikacijų tinklalaidėms ir muzikai klausyti. Puikių grojaraščių vaikščiojimui ar bėgiojimui rasite „Spotify“ arba „Youtube“ muzikos platformose.

Tinklalaides patogu klausyti per jau minėtą „Spotify“, populiarųjį „Google Podcasts“ arba gerai vertinamą „Castbox“ turinio grotuvą. Visos minėtos aplikacijos turi didžiulį tinklalaidžių pasirinkimą. Jos suskirstytos į katalogus pagal temas, tad rasti naują įdomią laidą bus labai paprasta. Be to, grotuvas įsimena, kurioje vietoje baigėte klausyti ir jums sugrįžus pasiūlo pratęsti klausymą.

Lietuviškų tinklalaidžių skaičius taip pat sparčiai auga. Plečiasi ir temų ratas, apie kurias jose kalbama. Tinklalaidė „Laimės dieta“ pasakoja apie laimės paieškas, „Greito gyvenimo lėti pokalbiai“ dalinasi atvirais pokalbiais su įdomiais pašnekovais, „Vėl tie patys“ linksmai diskutuojama apie aktualijas. Populiari tinklalaidė „NARA“ analizuoja visuomenės procesus, o „Dialogas“ aptaria įvairias psichologijos temas.

Ieškantys angliško turinio, gali rinktis iš dar platesnio asortimento. Rekomenduojame paklausyti vienos iš ilgiausiai egzistuojančių tinklalaidžių „Stuff You Should Know“, kurioje ieškoma atsakymų į įdomius klausimus įvairiomis temomis.

Vaikščiodami laikykitės karantino taisyklių. Naujausią informaciją apie karantino apribojimus rasite svetainėse sam.lrv.lt/koronavirusas arba koronastop.lrv.lt.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-15 09:51:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1168

Atlikus 17363 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1168. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-15 08:29:05

Simptomas, kurį aštrina stresas: kas yra tinitas ir kaip su juo kovoti?

Jei be jokio išorinio stimulo ausyse ar galvoje girdite tam tikros formos ūžesį, tuomet priklausote maždaug 20 proc. planetos žmonių, kurie bent kartą gyvenime susiduria su bene dažniausiu klausos sistemos sutrikimu – paslaptinguoju tinitu.
       2021-04-15 08:23:39

Skaitmenizacija: kaip tai realizuoti?

Dar prieš prasidedant pandemijai Europos Sąjunga (ES) išreiškė siekį tapti pasaulinės skaitmeninės ekonomikos pavyzdžiu ir dalį savo išteklių nukreipė į šio prioriteto įgyvendinimą.
       2021-04-15 07:38:36

Elektroninių sukčiavimų mastas Lietuvoje per pandemiją išaugo kartais

Finansinių sukčiavimų virtualioje erdvėje daroma žala per metus padidėjo kartais: Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų,
       2021-04-14 14:30:44

Lengvai parauginti agurkai – pavasariško pietų stalo pažiba

Organizmą vitaminais papildyti siekiantys pirkėjai iš parduotuvių lentynų jau kurį laiką renkasi šviežius ridikėlius, morkas, kopūstus, salotas ar agurkus.
       2021-04-14 14:17:38

Vyriausybei pristatytas Galimybių pasas, atversiantis daugiau uždarytų veiklų

Šiandien Vyriausybei pristatyta Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta galimybių paso koncepcija. Šis pasas leis greičiau atlaisvinti daugelį verslų ir sugražinti dalį žmonių į veiklas, kurios dėl karantino suvaržymų iš esmės yra paralyžiuotos.
       2021-04-14 11:46:00

Trečios koronaviruso COVID-19 bangos naujas REKORDAS: 1311

Atlikus 19681 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1311. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-14 11:28:10

Už 1000 eurų kompensaciją bus galima įsigyti elektrinį motorolerį, motociklą

Sunaikinusieji savo taršų automobilį vietoje jo, be mažataršio automobilio, galės įsigyti ir elektrinį motociklą arba elektrinį motorolerį.
       2021-04-14 11:22:18

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir iki jūsų keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės.
       2021-04-14 11:16:48

Kaip vartoti antibiotikus, kad šie mums padėtų, o ne kenktų?

Antibiotikai – vaistai, o ne panacėja nuo visų ligų. Kartais tuo klaidingai įtikėję žmonės antibiotikais griebiasi gydyti virusines ligas, taip sau darydami didelę žalą.
       2021-04-14 11:05:42

Ar mokame taupyti? 5 patarimai pradedantiesiems

Mintyse savo pinigus pradedame leisti jų dar nė negavę. Juk išleisti daug smagiau negu taupyti – galima iš karto džiaugtis nusipirktu daiktu, o taupomi pinigai bus išleidžiami tik vėliau ir einamuoju momentu jokio džiaugsmo neteiks.
       2021-04-14 10:58:23

VDU rektorius J. Augutis: svarbu prisitaikyti ir nebijoti mokytis čia ir dabar

„Mane dažnai stebina Lietuvoje girdimos kalbos, kad žmonių su aukštuoju išsilavinimu šalyje turėtų būti mažiau. Esą vieną išsilavinusį, aukštąjį išsilavinimą turintį asmenį darbo rinkoje turėtų atitikti bent aštuoni darbininkai.
       2021-04-14 10:42:40

Startuolių verslas ir rinkodara: ką daryti, kad idėja neužstrigtų stalčiuje?

Pažinti tikslinę auditoriją, pasirinkti tinkamus kanalus jai pasiekti ir sulauktą dėmesį paversti pardavimais – viena svarbiausių startuolių ir apskritai bet kokio sėkmingo verslo užduočių.
       2021-04-13 15:32:36

Epidemiologai: pastarąsias savaites didžiausią susirūpinimą kelia darželiai

Šalies ugdymo įstaigose praėjusios savaitės pabaigoje fiksuoti 87 aktyvūs koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkiai, kai savaitę prieš tai – pusantro karto mažiau, t. y. 49.
       2021-04-13 11:54:49

Jautiena – sportininkų pamėgta, itin paprastai paruošiama mėsa

Bulių mėsa, buliena arba tiesiog jautiena – viena populiariausių mėsos rūšių, kurioje yra gausu įvairiausių vitaminų bei mineralų. Ši mėsa ypatingai pamėgta tarp sportininkų, mat ji pasižymi dideliu baltymų kiekiu.
       2021-04-13 10:01:22

Atostogos 2021: dauguma lietuvių ilsėsis Lietuvoje

Reklamos planavimo agentūros „Inspired UM“ tyrimas rodo, jog pasaulinis karantinas neišgąsdino Lietuvos gyventojų ir jie planuoja atostogas praleisti ne namuose, tačiau tolimų kelionių dažnas atsisakys - net 53 proc. teigė atostogoms pasirinksiantys Lietuvą.
       2021-04-13 09:58:14

Vaida Kurpienė: „Maisto išmestume mažiau, jei susitvarkytume šaldytuvą“

Ar dažnai tenka išmesti nesuvartotą ar su pasibaigusio galiojimo data maistą? Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė maisto atliekų išsivysčiusiose Europos Sąjungos šalyse susidaro namų ūkiuose.
       2021-04-13 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1178

Atlikus 17382 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1178. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-13 09:10:13

Seimas pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už neeksploatuojamus automobilius

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms (projektas Nr. XIIIP-4532(2), kuriomis siekiama reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų,
       2021-04-13 09:04:56

Naujoji Lietuvos raudonoji knyga – atmintinė kiekvienam gyventojui

Po 14 metų pertraukos išleista nauja Lietuvos raudonoji knygą. Kapitalinį Aplinkos ministerijos leidinį rengė beveik 50 mokslininkų ir gamtininkų daugiau kaip ketverius metus.
       2021-04-13 09:00:05

Statybas stabdo laiku nesuvaldytos rizikos ir nenumatytos atsakomybės

Laikinai stojančios įvairių objektų statybos mūsų šalyje yra tapusios ganėtinai įprastu reiškiniu. Lazdynų baseinas Vilniuje, Kauno centre stūksantis viešbutis-vaiduoklis, Nidos kultūros centras yra tik keletas to neišvengusių pastatų.
       2021-04-13 08:42:37

„Angliuko“ vartojimo ypatumai – gali prireikti ir 30 tablečių per dieną

Kilus virškinimo sutrikimams, ko gero, dažniausias preparatas, kurio griebiamasi – aktyvinta anglis, geriau žinoma „angliuko“ pavadinimu. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad vaistinėse dažnai teiraujamasi šio preparato.
       2021-04-13 08:34:28

Elektromobilių bumą prognozuoja jau po penkerių metų: kainos susilygins

Nepaisant globalios pandemijos, praėjusiais metais visame pasaulyje įsigytų naujų elektromobilių skaičius pasiekė rekordines aukštumas. Tai lėmė ne tik keliami vis griežtesni taršos reikalavimai automobilių gamintojams, bet ir didėjantis elektromobilių pasirinkimas ir gerėjanti jų įkrovimo infrastruktūra.
       2021-04-13 08:29:08

9 svarbiausi faktai apie mokesčių susigrąžinimą iš Didžiosios Britanijos

Didžioji Britanija iki šiol išlieka viena populiariausių lietuvių emigracijos krypčių. Tačiau ne visi ten dirbę tautiečiai pakankamai žino apie mokesčių susigrąžinimo galimybes. Ką kiekvienam, dirbančiam svetur, būtina žinoti apie mokestinių permokų atgavimą?
       2021-04-13 08:24:51

Kauno startuolių ekosistemą stiprins Silicio slėnyje sėkmės sulaukęs lietuvis

Vieno sėkmingiausio Lietuvos mobiliųjų aplikacijų startuolio „GetJar“ ir „Google“ milžinės autonominių automobilių kompanijoje „Waymo“ dirbęs ir susipažinęs su Silicio slėnio kūrėjais lietuvis padės vystyti verslą Kauno startuoliams.
       2021-04-13 07:31:09

„Linas Agro Group“ valdoma žemės ūkio bendrovė investuoja į melžimo robotus

Kėdainių rajono Labūnavos žemės ūkio bendrovėje užbaigtas svarbus modernizacijos etapas ir planuojamos naujos šimtatūkstantinės investicijos į fermų atnaujinimą bei pažangias technologijas, kurios užtikrins aukščiausius gyvūnų gerovės standartus.
       2021-04-13 07:10:36

Įtrauktiems į pensijų kaupimą – dar vienas raginimas apsispręsti

Į antros pakopos pensijų kaupimą šiemet įtraukti gyventojai netrukus sulauks registruotų laiškų. Gyventojai, kurie iki šiol nepriėmė sprendimo dėl dalyvavimo pensijų kaupime turi galimybę pasirinkti iki birželio pabaigos.
       2021-04-13 07:03:15

Konditerio patarimai: gudrybės, kurios pamėgtus desertus pavers sveikesniais

Atšilus orams vis dažniau susirūpiname ne tik savo sveikata, bet ir kūno linijomis, todėl prieš save apdovanojant įvairiausiais desertais dažniau susimąstome ar verta juos valgyti.
       2021-04-13 06:31:10

Braškes auginantis ūkininkas Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią

Joniškio rajone braškes auginantis Manfredas Rudis džiaugiasi atradęs savo kelią ir sako, kad savame ūkyje atidirbęs 12 valandų nejaučia nuovargio, o nuotaika visada pakili, nes daug padaryta. Smulkaus ūkio verlas plečiamas – praeitais metais ūkyje auginta 2,2 ha braškių, o šiais – 3,7 hektaro.
       2021-04-13 06:24:41

„Kad jūs matytumėte, kaip tas vyras pradėjo tą duonos kepaliuką bučiuoti..."

„Onkologijos institute dirbau daugiau kaip 40 metų, – pasakoja maltiečių savanorė Aldona Pupelienė. – Daug ten teko visko matyti – žmogiškų tragedijų, skausmo, netekčių...
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.