Naujienos

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

2021-04-30 15:36:16

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.

Taip pat pradeda dar vieną mokymų etapą, skirtą sveikatos priežiūros profesionalų kvalifikacijos kėlimui dirbtinio intelekto srityje.

- Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, iki 2030 m. pasaulinė ekonomika galėtų sukurti 40 mln. naujų darbo vietų sveikatos apsaugos sektoriuje, tačiau iki tol pasaulyje jau truks 9,9 mln. daktarų, seselių ir akušerių.[1]
- Remiantis naujausia „EIT Health“ ataskaita, itin svarbu investuoti į dirbtinį intelektą ir skaitmenizaciją, siekiant pagerinti sveikatos apsaugos sistemą visoje Europoje.
- „EIT Health“ pritaria teisinės keitimosi duomenimis sistemos sukūrimo iniciatyvai ir ragina pilnai pasinaudoti dirbtinio intelekto privalumais.
- Sveikatos apsaugos specialistai iš įvairių Europos šalių, tarp jų – ir Lietuvos – gali prisijungti prie nemokamų virtualių mokymų „HelloAI RIS Online“, skirtų kvalifikacijos kėlimui dirbtinio intelekto srityje. Registracija vyksta iki gegužės 28d.

„EIT Health“ paskelbė idėjų grupės „Think Tank[2]“ sudarytą naują dirbtinio intelekto ataskaitą, kurioje išdėstytas skubus technologinės revoliucijos poreikis popandeminiam laikotarpiui, žmonių ir mašinų sąveikos bei pagrindinių skaitmenizacijos įgūdžių reikmė, siekiant palengvinti sveikatos apsaugos sistemų darbą per ateinantį dešimtmetį.

Be didelių struktūrinių pertvarkų, sveikatos apsaugos sistemos taps netvarios, o Europos pažadui užtikrinti visuotinę sveikatos priežiūrą iškils grėsmė. Dirbtinio intelekto pritaikymas gali padėti išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį ir palengvinti šios srities specialistų darbą, automatizuojant pasikartojančias, įprastas ir administracines užduotis, taip atlaisvinant apie 70 proc. jų laiko, šiuo metu skiriamo administraciniams darbams.

Po diskusijų tema „Sveikatos apsaugos darbuotojų ir organizacijų transformacija su dirbtinio intelekto pagalba“, naujojoje „EIT Health“ ataskaitoje nurodomos svarbiausios sritys Europos ir nacionaliniu lygmeniu, kurių sprendimams reikia maksimaliai išnaudoti dirbtinio intelekto bei technologijų galimybes sveikatos apsaugos sektoriuje.

„Dirbtinio intelekto idėjų grupės „Think Tank“ ataskaita mums suteikė aiškius ir nuoseklius nurodymus, kaip skatinti dirbtinio intelekto ir technologijų integraciją Europos sveikatos apsaugos sistemose. Mes jau žinome, kad dirbtinis intelektas gali transformuoti sveikatos apsaugos sistemą, tačiau turime greitai veikti ir bendradarbiauti, kad tai integruotume į dabartines Europos sveikatos priežiūros struktūras. Iššūkiai, su kuriais susidūrėme pandemijos metu, mums neabejotinai padėjo paspartinti dirbtinio intelekto augimą, pritaikymą bei plėtrą, nes suinteresuotosios šalys kovojo už tai, kad priežiūra būtų teikiama greitai ir nuotoliniu būdu. Šį pagreitį reikia išlaikyti tam, kad sveikatos apsaugos sistemos nauda būtų įtvirtinta ilgalaikėje perspektyvoje ir padėtų pasirengti ateičiai, o tai išeis į naudą mums visiems“, – teigia „EIT Health“ generalinis direktorius Jan-Philipp Beck.

Pagrindinės „EIT Health“ rekomendacijos – bendradarbiavimo ir dalinimosi geromis praktikomis įgūdžių tobulinimas visoje Europoje, naudojantis turimais ryšiais ir infrastruktūromis, siekiant sustiprinti dirbtinio intelekto integraciją, švietimo ir įgūdžių vystymas bei vertybinių finansinių modelių, kurie įtrauktų dirbtinio intelekto naudojimą ir pripažintų ilgalaikį išlaidų taupymą, plėtra.

Svarbiausia skirti dėmesį sveikatos apsaugos specialistų kvalifikacijos kėlimui

Ekspertai ir medicinos bendruomenės sutaria, kad į daugumos akademinių medicinos programų planus vis dar nėra įtraukta supažindinimo su revoliucinėmis technologijomis, tokiomis kaip dirbtinis intelektas, tačiau jaunieji specialistai būtų labai patenkinti pažanga šioje srityje. Dirbtinio intelekto ir technologijų pažanga gali būti nepaprastai naudinga dabartinei sveikatos apsaugos sistemai ir suteikti galimybę tiesiogiai su pacientais dirbantiems specialistams skirti daugiau laiko jų priežiūrai.

Remiantis 2020 m. paskelbtais „EIT Health“ ir „McKinsey & Company” duomenimis[3], dirbtinio intelekto automatizacija padėtų sumažinti darbo jėgos trūkumą, pagreitintų gyvybiškai svarbių gydymo būdų tyrimus ir plėtrą bei sutrumpintų laiką, skiriamą atlikti administracinėms užduotims.

„Svarbu ne tik skubiai pritraukti, apmokyti ir išlaikyti kuo daugiau sveikatos apsaugos specialistų, bet ir užtikrinti, kad jų laikas būtų išnaudojamas vertingai – rūpinantis pacientais. Kita vertus, dirbtinio intelekto sprendimų diegimas ir vystymas pareikalaus naujų įgūdžių ir veiksmų. Didžiausias iššūkis bus darbuotojų, kurie turi reikiamų įgūdžių sąveikauti su technologijomis ir naudotis dirbtinio intelekto sprendimais sutelkimas. Medicina susijungs su duomenų mokslu, tad atsiras naujų funkcijų ir bus reikalingi profesionalai, kurie specializuojasi žmogaus ir mašinos sąveikoje, priimant klinikinius sprendimus – tai palengvins darbo srautus ir integruos dirbtinį intelektą“, – pabrėžia „EIT Health InnoStars“ RIS programos vadovė Monika Toth.

Anot M. Toth, sveikatos apsaugos specialistai turės praleisti daugiau laiko su technologijomis, pavyzdžiui, dirbti su algoritmais, kad šie taptų tikslesni: „Tai ypač svarbu besivystančiose šalyse, kur inovacijų tempas yra vidutinis, tad kartu su „GE Healthcare“ ir kitais „EIT Health“ partneriais, norime panaikinti šią įgūdžių spragą. Taigi, dar vienerius metus skirsime aprūpinti šimtus sveikatos apsaugos specialistų reikiamomis žiniomis ir praktiniais įgūdžiais, kurie reikalingi dirbant su dirbtiniu intelektu. Programa yra nesudėtinga ir gerai parengta net ir tiems, kurie neturi programavimo ar šiuolaikinės medicinos įgūdžių.“

Jau apmokyta daugiau nei 800 dalyvių

„HelloAI RIS Online“ – tai virtualūs mokymai universiteto studentams ir tyrėjams iš medicinos, inžinerijos ir verslo fakultetų, kurie domisi darbu sveikatos apsaugos srityje ir nori sužinoti daugiau apie dirbtinio intelekto technologijas. Per pastaruosius trejus metus buvo apmokyta daugiau nei 800 dalyvių. Mokymus veda įmonė „GE Healthcare“, o remia Karališkasis technologijų institutas Stokholme ir technikos institutas „Leitat“. Nuo 2021 m., Mastrichto ir Debreceno universitetai bei „HealthVentureLab“ paskatinimo bendruomenė prisijungs prie šios programos ir kartu su „EIT Health“ padės sukurti vertingą ekosistemą, kuri supažindintų su dirbtiniu intelektu susidomėjusius talentus iš Europos.

„Dirbtinis intelektas gali padėti greičiau ir tiksliau nustatyti diagnozes, o tai suteiktų daugiau laiko specialistui, kurį jis galėtų praleisti bendraudamas su pacientu. Vykdant šią misiją, esame pasiryžę paremti naują medicinos specialistų kartą“, – teigė „GE Healthcare“ vyriausiasis medicinos pareigūnas Europoje, Vidurio Rytuose ir Afrikoje, profesorius dr. Mathias Goyen, kuris yra vienas iš pagrindinių programos pranešėjų ir vizionierių.

Ateityje „EIT Health“ planuoja ir toliau atlikti svarbų vaidmenį, keliant kvalifikaciją bei perkvalifikuojant sveikatos apsaugos darbuotojus. Bus siekiama sudaryti palankias sąlygas būtinam skaidrumui ir bendradarbiavimui tarp novatorių ir praktikuojančių gydytojų, kurie prisidės prie sėkmingo dirbtinio intelekto įtvirtinimo Europos sveikatos apsaugos srityje, bei įtraukti politikos formuotojus į teisės aktų pakeitimus.

Norėdami sužinoti daugiau apie „EIT Health Think Tank“ ir perskaityti pilną ataskaitą, apsilankykite https://thinktank.eithealth.eu/

Norėdami užpildyti paraiškas į „HelloAI RIS Online“ programą, apsilankykite https://helloaionline.com/

Apie „EIT Health“

„EIT Health“ yra ne pelno organizacija ir viena didžiausių organizacijų Europos viešojo ir privataus sektoriaus partnerysčių sveikatos apsaugos inovacijų srityje. „EIT Health“ sudaro apie 150 partnerių. Ji – unikalus Europos pirmaujančių įmonių, universitetų, tyrimo bei vystymo centrų ir ligoninių bei institutų tinklas. „EIT Health“ vaidmuo – kurti ekosistemą, kuri leidžia sveikatos apsaugos sistemai plėtoti būsimąją sveikatos apsaugą, kad Europos piliečiai gyventų ilgiau bei sveikiau. „EIT Health“, investuodama į Europos gabiausius žmones, gerina sveikatos apsaugos specialistų įgūdžius visoje Europoje, palengvina novatoriškų sveikatos produktų / sprendimų pristatymą ir yra viena didžiausių viešai finansuojamų sveikatos iniciatyvų. Ją remia Europos inovacijų ir technologijos institutas, Europos Sąjungos institucija. Dėl išsamesnės informacijos apsilankykite adresu www.eithealth.eu.

Apie „EIT Health InnoStars“

„InnoStars“ grupė yra vienas iš „EIT Health“ septynių geografinių regionų. Ji apima pusę Europos, įskaitant Lenkiją, Vengriją, Italiją bei Portugaliją ir papildomus regionus, įtrauktus į EIT regioninės inovacijos programą – Baltijos valstybes, Kroatiją, Slovakiją, Čekijos Respubliką, Slovėniją, Graikiją bei Rumuniją. Tai šalių, Europos inovacijų skalės („EIS“) atestuotų kaip nuosaikios novatorės, grupė. „InnoStars“ orientuota į šio regiono verslumo, inovacijų bei ugdymo skatinimą sveikatos apsaugos, sveikos gyvensenos ir aktyvaus senėjimo srityse bei mažinant skirtumą tarp regionų, kurie laikomi inovacijų lyderiais ir kuriuose vyksta plėtra.

Apie EIT regioninę inovacijų programą (EIT RIS)

EIT regioninė inovacijų programa (EIT RIS) buvo sukurta Europos inovacijų ir technologijos instituto („EIT“) siekiant panaikinti skirtumą tarp regionų, kurie yra inovacijų lyderiai ir kuriuose vykdoma plėtra. Programą įgyvendina vietiniai centrai. Sveikatos apsaugos srityje programa vykdoma nuo 2016 m., ją koordinuoja „EIT Health InnoStars“. Programą apima 13 EIT sveikatos centrų, įsteigtų 12 Centrinės, Rytų bei Pietų Europos šalyse. Šie centrai laikomi prieigos prie geriausių universitetų, įmonių ir jų projektų tinklo visoje Europoje taškais. Programos tikslas – įtraukti regionus, kuriuose ji veikia, atrasti jų išskirtinius inovacijų išteklius ir pritraukti vietinių investuotojų, kad jie dalyvautų visos Europos programose ir konkursuose.

Kontaktai: Kazár Olívia, tel.: +36 30 604 0697 I el.paštas: kazar.olivia@acg.hu

Marta Kaczmarek, „EIT Health InnoStars“ komunikacijos vadovė, tel.: +48 692 821 598 l el. paštas: marta.kaczmarek@eithealth.eu

www.eithealth.eu I https://eithealth.eu/in-your-region/innostars/

[1] Global Strategy on human resources for health: Workforce 2030, World Health Organization, 2016, https://www.who.int/hrh/resources/pub_globstrathrh-2030/en/

[2] https://thinktank.eithealth.eu/

[3] EIT Health and McKinsey & Company (2020). “Transforming healthcare with AI: The impact on the workforce and organisations” [online] Available at: https://eithealth.eu/wp-content/uploads/2020/03/EIT-Health-and-McKinsey_Transforming-Healthcare-with-AI.pdf

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-11 20:00:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1226

Atlikus 22054 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1226. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-11 19:13:07

Aptikus 10 tūkst. tonų asbesto atliekų aplinkos ministras kreipsis į teisėsaugą

Vilniaus miesto pakraštyje aptikus nelegalų pavojingų atliekų sąvartyną, aplinkos ministras Simonas Gentvilas žada kreiptis į prokuratūrą kaltininkams surasti.
       2021-05-10 20:42:33

Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?

Šiltojo sezono metu elektriniai paspirtukai tampa viena populiariausių judėjimo mieste ar kurortuose priemone. Technologijų ekspertai dalinasi patarimais, į ką atsižvelgti renkantis paspirtuką ir primena svarbiausias saugaus važiavimo taisykles visiems paspirtukų vairuotojams.
       2021-05-10 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 786

Atlikus 6734 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 786. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-09 20:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 883

Atlikus 13039 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 883. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-08 19:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1512

Atlikus 25684 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1512. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.