Naujienos

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

2021-05-06 13:46:46

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.

Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad nepakanka roboto paleisti į veją: juo, kaip automobiliu, reikia reguliariai rūpintis, o tai šalies gyventojai dažnai pamiršta arba nežino, kaip tai daryti tinkamai.

„Tinkama priežiūra labai svarbi robotų vejapjovių ilgaamžiškumui ir kokybiškam darbui. Neretai būna, kad robotas vejoje paliekamas pavasarį ir prisimenamas tik rudenį. Dažnai ignoruojamos gamintojų rekomendacijos keisti peiliukus, nemokama roboto teisingai sandėliuoti žiemą. Visa tai gali lemti kur kas trumpesnį šių įrenginių gyvavimą“, – teigia „Husqvarna“ robotų vejapjovių ekspertas Simas Bairašauskas.

Robotų vejapjovių gamintojai deklaruoja, kad jų tarnavimo laikas yra apie 10 metų, tačiau įrenginys gali „gyventi“ ir ilgiau. Eksperto teigimu, Lietuvoje yra ne vienas robotas vejapjovė, dirbantis jau 12 metų ir ilgiau. Tiesiog per dešimtmetį pasikeičia technologijos, roboto komunikacijos su išmaniuoju telefonu galimybės, tad vien dėl to gali norėtis jį pakeisti.

Valyti ir keisti peiliukus

S. Bairašauskas sako, kad ilgaamžiškumui svarbu ir tinkamas roboto vejapjovės modelio pasirinkimas. Kiekvienas robotas turi savo galimybių ribas ir, jei jis nuolat dirbs maksimaliu režimu, jo tarnavimo trukmė, tikėtina, bus trumpesnė.

„Pavyzdžiui, turime 10 arų vejos plotą ir jam prižiūrėti pasirenkame 10 arų plotui skirtą robotą. Tokiu atveju, kad tinkamai prižiūrėtų veją, robotas turės dirbti beveik be poilsio ir greičiau susidėvės jo akumuliatorius. Todėl visada geriau rinktis šiek tiek galingesnį robotą“, – pataria ekspertas.

Robotą vejapjovę sezono metu reikėtų 1-2 kartus per mėnesį nuvalyti sausu šepetėliu, kad jis nevežiotų papildomo svorio – nupjautos žolės likučių, žemės, pridžiūvusio purvo.

Kitas svarbus darbas – reguliariai keisti peiliukus. Atšipę peiliukai iš roboto reikalauja didesnių pastangų, stipriau eikvojamas akumuliatorius ir trumpinamas jo tarnavimo laikas. Peiliukus gali tekti keisti kas 2-6 savaites, priklausomai nuo pasirinktų peiliukų, vejos dydžio bei papildomų objektų joje – kankorėžių, akmenukų ir kt. Kuo vejoje daugiau tokių pašalinių objektų, atšipinančių peiliukus, tuo dažniau reikėtų juos keisti.

„Husqvarna“ ekspertas atkreipia dėmesį, kad vis dažniau robotai vejapjovės pasitelkiami pjauti ne tik specialiai įrengtas vejas, bet ir natūralią žolę sodybų kiemuose. Pasak S. Bairašausko, pastaruoju atveju robotui vejapjovei jokių iššūkių nekils, tik svarbu, kad pjaunama pieva nebūtų kaip arimas. Kuo daugiau nelygumų, duobių, tuo labiau robotas kratosi, o tai gali turėti įtakos didesniam ratukų, guolių ir kitų komponentų nusidėvėjimui. Todėl nelygumus pirmiausia reikėtų tinkamai sutvarkyti, išlyginti į duobeles įpilant žemių ar smėlio, o vietas, kur to reikia, parodys pats robotas.

Teisingas sandėliavimas žiemą

Atėjus rudeniui, svarbu robotus vejapjoves tinkamai paruošti žiemos miegui. Juos reikia kruopščiai išvalyti ir sandėliuoti šiltoje patalpoje.

„Akumuliatoriaus ilgaamžiškumui labai svarbu rudenį jį pilnai įkrauti. Paliktas pustuštis per žiemą jis gali išsikrauti ir užsiblokuoti, tada pavasarį jo nebepavyks įkrauti ir teks keisti nauju. Apskritai, roboto vejapjovės akumuliatoriaus tarnavimo laikas yra maždaug 5-6 metai, jis priklauso nuo to, kaip stipriai robotas „apkrautas“ ir, žinoma, ar taisyklingai naudojamas, – aiškina vejapjovių ekspertas.

S. Bairašauskas atkreipia dėmesį, kad namuose neturint sąlygų roboto vejapjovės tinkamai sandėliuoti, geriau nerizikuoti ir žiemai jį atiduoti saugoti pardavėjo atstovui, turinčiam tinkamas patalpas bei garantuosiančiam teisingą roboto ir jo akumuliatoriaus priežiūrą šaltuoju sezonu.

Reikalinga techninė apžiūra

S. Bairašauskas sako, kad kasdien robotus vejapjoves galima prižiūrėti patiems, tačiau kai kuriais atvejais juos, kaip ir automobilius, verta patikėti specialistams, kurie atliks profesionalią techninę apžiūrą. Tai daryti rekomenduojama bent kas antrą sezoną.

„Apatinėje roboto vejapjovės „Automower“ korpuso dalyje, kur įmontuota visa elektronika, yra guminės važiuoklės sandarinimo tarpinės, kurias reikia keisti kas porą metų. Jos ilgainiui sustandėja, praranda savo savybes, į roboto vidų gali patekti drėgmė ir jis gali sugesti. Pats roboto savininkas niekaip nepastebės, kad tarpines laikas keisti, tam reikalinga specialistų apžiūra“, – aiškina „Husqvarna“ vejapjovių ekspertas.

Dėmesys reikalingas ir ratukų bei peilių diskų guoliams. Jie nuolat būna agresyvioje terpėje, kur daug drėgmės. Jų dėvėjimosi greitis priklauso nuo pjaunamos vejos dydžio ir pjovimo laiko – jei robotas vejapjovė dažniausiai dirba vakarais ar naktį, kai veja drėgnesnė, guoliai susidėvės greičiau. Ženklas, kad kažkas negerai – robotui važinėjant atsiradęs pašalinis garsas.

„Taip pat kasmet atsiranda programinės įrangos atnaujinimai, naujos funkcijos, tad tokiam atnaujinimui taip pat rekomenduojama kas sezoną atvežti robotą specialistams. Todėl patarčiau kas 1-2 metus parodyti robotą vejapjovę specialistams – jis nepailsdamas kasdien važinėja, tad jam būtinas ir atitinkamas dėmesys“, – tikina pašnekovas.

Vartotojų patogumui bendrovė „Husqvarna“ neseniai pristatė paslaugą „Husqvarna Care“, kuria pasinaudoję, robotų vejapjovių savininkai gali pratęsti gaminio gamyklinę garantiją papildomai iki trijų metų ir taip savo gaminį apsaugoti net iki 5 metų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-06-14 17:27:20

TVF gerina Lietuvos ekonomikos augimo prognozes, bet horizonte mato ir rizikų

Lietuvos ekonomikos padėtis šiuo metu yra palanki stipriam augimui, jis paspartės šių metų antrąją pusę, konstatuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF), prognozuojantis, kad šalies ekonomika šiais metais augs 4,4 proc.
       2021-06-14 17:16:53

Gegužę elektra Lietuvoje brango 13 proc.

Lietuvoje elektros energijos kaina gegužę siekė 50,35 Eur/MWh – palyginti su balandžio mėn., ji buvo 13 proc. didesnė. Latvijos ir Estijos pardavimo vietose vidutinė mėnesio elektros energijos kaina siekė 48,42 Eur/MWh – 11 proc. daugiau nei balandį.
       2021-06-14 15:03:49

Ankstyvojo ugdymo ekspertai: tėvai – savo vaikų smegenų skulptoriai

Žmogaus smegenys yra plastiškos ir vystosi visą jo gyvenimą. Tačiau, mokslininkų teigimu, per pirmąsias 1000 gyvenimo dienų jos auga greičiausiai ir jose vyksta svarbiausi asmenybę, charakterio savybes ir net sėkmę ateityje nulemiantys procesai.
       2021-06-14 12:06:11

Kaip prie inovacijos sėkmės rinkoje prisideda gera komunikacija?

Verslo atstovai vartotojams kone kasdien pristato aibę naujų produktų ar paslaugų. Tačiau net ir patys inovatyviausi produktai patiria nesėkmę, jeigu nėra tinkamai pristatomi vartotojams ar jais nesusidomi gamintojai.
       2021-06-14 11:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 66

Atlikus 4112 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 66. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-14 10:32:02

Nagų grybelis: atsiradimo priežastys ir kaip jį panaikinti?

Rūpintis savo sveikata ne tik reikia, bet ir privaloma. Nevertėtų praleisti pro pirštus atsiradus net menkiausiems dariniams. Visi žinome tą jausmą, kai ore tvyro tvanka, o uždara avalynė siunčia signalą apie „perkaitusią“ pėdą.
       2021-06-14 09:38:08

Salotos be padažo – ne salotos: top 5 padažai, kuriuos privalote išbandyti

Šiltuoju metų laiku atsigręžiame į sveikatingesnę mitybą, valgome daugiau lengvesnio maisto ir ruošiame sezoninių daržovių salotas. Juolab kad vasarą su įvairiausiais salotų receptais tampa dar lengviau eksperimentuoti.
       2021-06-13 09:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 117

Atlikus 8005 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 11:54:11

Lašiša ant grilio: receptas, kuris patiks net ir nemėgstantiems žuvies

Vasara ir įsibėgėjantis grilio sezonas skatina leistis į eksperimentus ir ant kepsninės ruošti įvairiausius patiekalus. Daugelis ieško įdomesnių receptų bei skonių, o juos atrasti padeda ir ant žarijų kepta lašiša, ypač panaudojant vieną netikėtą ingredientą.
       2021-06-12 11:46:32

Rytoj vilniečiams – 2000 „Janssen“ vakcinų be registracijos

Šį sekmadienį vilniečiams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 2000 laisvų „Janssen“ vakcinų – norintys pasiskiepyti galės atvykti į „Litexpo“ be registracijos, nuo 10 iki 16 valandos.
       2021-06-12 11:17:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 221

Atlikus 19399 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 221. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-11 17:01:50

68-erių Birutė įrodė, kad judėjimas – jaunystės šaltinis

Judėjimas – sveikatos, grožio ir jaunystės šaltinis, sako žingsniavimo entuziastė Birutė Giedraitienė. Norint aktyviau leisti laiką, nebūtina užsiimti varginančiomis treniruotėmis.
       2021-06-11 16:49:13

Vokietijos kompanija Lietuvoje filmuoja serialą: Hofburgo rūmus atrado Vilniuje

Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių.
       2021-06-11 16:36:52

Pokyčiai finansų ir bankininkystės srityje: ko laukti ateityje?

9-tojoje Bankininkystės ir finansų konferencijoje „Tektoniniai poslinkiai bankininkystėje“, didžiausių Lietuvoje veikiančių bankų vadovai bei Švedijos bankų ir „Fintech“ industrijos atstovai aptarė iššūkius,
       2021-06-11 13:59:32

Kankina nuolatinis nuovargis? 8 būdai įsikrauti energijos

Sakoma, kad mums tiek metų, kaip jaučiamės patys. Tačiau ką daryti, jei jaučiamės seni, pavargę ir vos pavelkame kojas? Laimė, yra daugybė paprastų būdų, kaip įsikrauti energijos.
       2021-06-11 13:50:17

Ispanija turi grąžinti nesuderinamą pagalbą iš DTT (antžeminės TV) operatorių

Europos Komisija (EK) padarė išvadą, kad antžeminių operatorių gauta pagalba skaitmeninant ir plėtojant antžeminės televizijos tinklą atokiose Ispanijos vietovėse prieštaravo ES valstybės pagalbos taisyklėms.
       2021-06-11 12:07:20

Upėje plūduriuojantis išmanus būstas – ar išdrįstumėte tokiame apsistoti?

Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais.
       2021-06-11 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 155

Atlikus 20483 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 12:14:03

Klasika tapę šaltibarščiai – kitaip: išbandykite receptus su vėžių uodegėlėmis

Vasaros lietuviai neįsivaizduoja be šaltibarščių ir ši ryškiaspalvė šaltsriubė jau tapo tikra karštos dienos valgiaraščio klasika.
       2021-06-10 12:05:08

Ekspertų prognozės: kaip darbas iš namų paveiks biurų poreikį?

Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai.
       2021-06-10 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 212

Atlikus 20905 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 212. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 09:30:43

Specialistai atskleidžia naujausią tendenciją – duomenų mokslas bus naujasis IT?

Įstaigos, valstybės tarnybos, mobiliojo ryšio operatoriai, bankai, parduotuvės, transporto ir kitų verslo sričių įmonės, socialiniai tinklai ir išmanieji įrenginiai kasdien sukaupia milžinišką duomenų kiekį.
       2021-06-10 09:20:34

Seimas pritarė siūlymui keisti kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarką

Seimas pritarė Farmacijos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-337(2), kuriomis sudaromos sąlygos geresniam kompensuojamųjų vaistinių preparatų prieinamumui užtikrinti.
       2021-06-09 20:08:33

Top 5 naudingiausi vasaros supervaisiai

Orams vis labiau lepinant, į parduotuves atkeliavo ir tikri šiltojo sezono pranašai – švieži ir sultingi egzotika dvelkiantys vaisiai. Be kvapnių persikų, nektarinų, arbūzų ir melionų vasara sunkiai įsivaizduojama.
       2021-06-09 20:04:31

Nepraleiskite knygų naujienų

Tikriausiai girdėjote posakį, jog norint perskaityti visas parašytas knygas, reikia nugyventi ne vieną gyvenimą? Tai tikra tiesa. Ypač šiomis dienomis. Knygynų lentynos lūžta nuo naujų knygų, o skaitytojams sunku išsirinkti tą pačią geriausią.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
       2021-06-09 19:45:13

Sveiki ir gaivūs vasariški desertai, kurie nepakenks kūno linijoms

Vasarą norisi pasilepinti saldžiu kąsneliu, tačiau kartu ir išsaugoti dailias kūno linijas. Nors laikantis subalansuotos mitybos desertais piktnaudžiauti nevertėtų, šiltasis metų laikas itin palankus pasimėgauti sveikesniais saldumynais.
       2021-06-09 19:39:50

„Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje – visas Vilniaus eismo organizavimas

SĮ „Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje atvaizduojamos visos eismo organizavimo priemonės, tarp kurių daugiau nei 1 400 km Vilniaus miesto gatvių (horizontaliojo ženklinimo) elementų ir daugiau nei 60 000 vertikaliojo kelio ženklų.
       2021-06-09 19:32:17

5 naudingos mobilios programėlės nepamirštamai ir smagiai vasarai

Vasara visuomet pralekia greitai, todėl būtina pasimėgauti kiekviena šilta diena. Šiais laikais lengva pasimesti informacijos gausybėje, tačiau visą reikalingą informaciją vienoje vietoje turėti padeda mobiliosios programėlės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.