Naujienos

5 priežastys, kodėl verta keliauti į mažai ištyrinėtą Korfu

2021-05-21 15:00:20

Graikijai priklausanti Korfu sala, įsikūrusi tarp Graikijos ir Albanijos krantų, jau spėjo užkariauti čia atostogauti atvykstančių lietuvių širdis.

Sala garsėja tiek nuostabia gamta – kalnais, laukiniais paplūdimiais ir šilta Jonijos jūra – tiek prabangiais kurortais ir mažais žvejų miesteliais, kurių restoranuose draugiški vietiniai gyventojai siūlo paragauti puikių graikiškos virtuvės patiekalų. Atnaujinus skrydžius iš Lietuvos, didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“ kviečia atrasti šią dar mažai ištyrinėtą išskirtinę kryptį ir išvardija 5 priežastis, kodėl verta apsilankyti šioje saloje.

Keri kontrastinga gamta ir nuostabūs vaizdai

Korfu sala turistus iš Lietuvos vilioja savo neįprastu kontrastingu kraštovaizdžiu. Šią nedidelę salą galima palyginti su daug aprėpiančiu žemynu – šiaurės rytuose pasitinka akmenimis nuklotas krantas su nuošaliais paplūdimiais ir mažais žvejų kaimeliais, o pietuose ir šiaurėje –smėlėti paplūdimiai, turistų poilsiui pritaikyti prabangūs viešbučiai ir įvairios pramogų erdvės. Vakarinėje salos dalyje – aukšti, uolėti krantai, žaliuojančios kalvos, akmenuoti paplūdimiai ir kvapą gniaužiančios panoramos saulėlydžiams stebėti. Geriausia tai, kad norint pamatyti visus šiuos skirtumus, neprireiks daug laiko ir pastangų – salą greitai ir nesudėtingai galima apkeliauti automobiliu.

Skanus maistas ir jaukūs kurortai

Vis dėl to, kad ir kurią salos kryptį pasirinktumėte, keliaudami po Korfu netruksite pastebėti jos žalumo – kvepiančių alyvmedžių ir vynuogynų giraičių. Pastarosios sufleruoja viešint saloje nepraleisti progos paragauti iš vietinių vynuogių pagaminto vyno, puikiai derančio su kitais tradiciniais Graikijos virtuvės patiekalais.

Toliau vykstant Korfu pakrante, akį traukia įvairaus dydžio kurortiniai miesteliai, kurie vieniems siūlo ramų ir prabangų, kitiems – aktyvų poilsį, todėl čia atostogauti atvyksta tiek šeimos su vaikais, romantikos išsiilgusios poros ar jaunimas, tiek šią salą ypač pamėgę vietiniai vyresnio amžiaus turistai. Visi jie randa sau artimos veiklos ir pramogų.

Ištisus metus džiugina šilti ir saulėti orai

Žinoma, dar viena svarbi priežastis, traukianti į Korfu atvykti turistus – nepriekaištingi orai. Jau pavasario mėnesiais – balandį ir gegužę – oras Korfu saloje siekia 20–24 laipsnius, o dienos būna itin saulėtos. Karščiausia saloje būna vasarą – liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kuomet termometrai šokteli net virš 30 laipsnių. Panaši būna ir vandens temperatūra. Ankstyvą rudenį iškrinta šiek tiek lietaus, tačiau oro temperatūra net spalį siekia apie 23 laipsnius šilumos, vandens – apie 21 laipsnį, todėl beveik ištisus metus Korfu saloje galima mėgautis saulėtomis atostogomis.

Vilioja aktyvus poilsis ir pramogos

Šiltas oras įkvepia laiką leisti gamtoje – ne tik grožintis įspūdingais reljefais ir žaliuojančiomis kalvomis, bet ir leidžiantis į aktyvaus poilsio nuotykius. Korfu saloje rasite daug pramogų – golfo aikštynus, paplūdimius, vaizdingas įlankas, nardymą ir buriavimą, vandens parką ir žavingus pajūrio kaimelius. Be to, saloje galima susipažinti su vietine kultūra arba net aplankyti kaimyninę Albaniją!

Aplankyti Korfu salą verta ne tik dėl įspūdingos gamtos, daugybės lankytinų vietų, bet ir dėl itin svetingų vietinių gyventojų, kurie maloniai pasitinka turistus, stengiasi neįkyrėti ir suteikia taip norimo privatumo.

Gausu lankytinų vietų

Vienas labiausiai turistų lankomų objektų Korfu – įspūdinga Angelokastro tvirtovė, salos šiaurės vakaruose. Angelokastro pilis stūkso ant 609 m. aukščio uolos, todėl nuo jos atsiveria nepakartojama panorama tiek į jūrą, tiek į žaliuojančius salos kalnus, tiek į jų apgaubtą Korfu miestą. Didžiulį įspūdį paliks ne tik nuostabūs vaizdai, bet ir į kalną vedantis serpentinų kelias.

Pagrindiniame salos mieste Korfu gausu įvairių architektūrinių paminklų, o po senamiestį verta pasivaikščioti pėsčiomis ir pamatyti, kokį pėdsaką paliko Romos imperijos, Bizantijos ir kitų užkariautojų palikimas ir kaip visa tai įsilieja į bendrą miesto vaizdą. Korfu senamiestyje gausu įspūdingų pastatų, tačiau vienas labiausiai išsiskiriančių – Šv. Spiridono bažnyčia. Ryškiai raudonas šventovės bokštas yra aukščiausias miesto pastatas, todėl puikiai matomas net iš toli. 2007 m. Korfu miesto senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste veikia įvairūs muziejai, restoranai, yra įsikūręs Jonijos universitetas, o gatvelėse gausu įvairių parduotuvėlių bei suvenyrų krautuvėlių.

Būtina aplankyti ir salos šiaurės rytuose įsikūrusią seniausią gyvenvietę – Pertilijos kaimelį, kuris stebina kadaise rankomis pastatytais namais, kurių iki šiol išlikę apie 130. Ne visi pastatai iki mūsų dienų išliko sveiki, tačiau net ir griuvėsiai užburia ir tokioje gamtos apsuptyje atrodo dar įspūdingiau.

Kaip keliauti saugiai?

Visiems asmenims, keliaujantiems į Graikijos salas, tarp jų ir Korfu, prieš keliaujant reikia užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (angl. PLF – Passenger Locator form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Pildant formą būtina nurodyti Graikijos regioną ir pilną viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą.

Atvykdami į Graikiją taip pat su savimi turite vežtis ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Graikiją atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Tiesa, tyrimas privalomas ne visiems – jo nereiks vaikams iki 5 metų ir pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžios ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus. Tyrimo taip pat nereikės persirgusiems asmenims, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad persirgimas buvo patvirtintas teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo jo praėjo ne mažiau nei 2 mėnesiai ir ne daugiau kaip 9 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją.

„Novaturas“ taip pat rekomenduoja būtinai įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Graikijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas – tiek sergančiais besimptome ar lengva forma, kuriems suteikiamas nemokamas apgyvendinimas, tiek prireikus gydymo ligoninėje. Kai kuriose valstybinėse ligoninėse nemokama medicininė pagalba gali būti teikiama tik turintiems galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), tad rekomenduojama ją turėti kelionėje su savimi.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-09-10 10:33:37

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.
       2021-08-31 07:04:55

Rudens kelionių idėjos: savaitė automobiliu aplink Baltijos jūrą

Planuojantys pratęsti atostogų sezoną vis dažiau keliauja rudenį ir renkasi trumpas pažintines išvykas Lietuvoje arba Baltijos jūros regione.
       2021-08-29 10:46:27

Lietuviai naudojasi proga ir skuba pratęsti vasaros sezoną svetur

Lietuvoje vėstant orams, gyventojai vis dažniau pradeda dairytis kelionių svetur, kur vis dar lepina vasariška šiluma. Kaip pastebi kelionių organizatoriai, kitaip nei vasaros keliones, rudens atostogas lietuviai planuoja iš anksto – lėktuvuose jau užpildyta daugiau nei 60 proc. vietų.
       2021-08-27 08:08:07

Pažinkite Ispaniją: atostogos įspūdingų kraštovaizdžių ir kurortų regione

Į Lietuvą po truputį atkeliaujant rudeniškiems orams, Europos pietuose vis dar laikosi vasariška šiluma ir lepina saulės spinduliai.
Daugiau naujų naujienų
       2021-09-22 16:54:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1402

Atlikus 25163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1402. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-22 09:18:18

M. Dubnikovas: šaltasis sezonas tolygus elektros sezonui – kainų augimą pajusime

Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
       2021-09-22 09:01:41

Rudens makiažo tendencijos – tvarumas, mėlyni šešėliai ir 60-ųjų nuotaika

Vasarą dekoratyvinę kosmetiką keičia saulė, tačiau atvėsus orams, norisi natūralų grožį paryškinti kosmetikos priemonėmis.
       2021-09-22 08:46:08

Vaistų efektyvumas – kiek jis priklauso nuo to, kada ir kaip geriame vaistus?

Reikia išgerti vaistus, tačiau po ranka neturite vandens, tad juos tiesiog sukramtote ar užsigeriate sultimis? Vienu metu išgeriate skirtingus vaistus, skirtus vartoti prieš valgį ir po jo?
       2021-09-22 06:08:22

Darbiniai ginčai peržengė ribą? Prieš teismą, išbandyti siūlo mediaciją

Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą.
       2021-09-22 06:00:55

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams.
       2021-09-22 05:54:21

Lietuvos kiaulininkystės krizė nesibaigia, tik gilėja

Nepaisant kiaulininkystės sektoriui suteiktos paramos neigiamoms covid-19 pasekmėms amortizuoti, Lietuvos kiaulininkystės sektoriuje situacija iš esmės nepakito ir išlieka labai įtempta.
       2021-09-21 18:43:57

Ekspertas perspėja: sunkūs vilkikų gedimai kartais nutinka ir dėl noro sutaupyti

Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
       2021-09-21 15:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1155

Atlikus 25086 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-21 15:37:31

Saldesnis už morką ir maistingas kaip bulvė – kas?

Jeigu kas paklaustų, kokias žinote populiariausias šaknines daržoves, didelė tikimybė, kad pastarnoko šiame sąraše nebūtų. Deja, bet kažkuriuo metu ši lietuviams anksčiau gerai pažįstama daržovė buvo primiršta, kaip ir ropės.
       2021-09-21 09:48:46

5 pamokos, padėsiančios išugdyti finansiškai raštingą vaiką

Tyrimai rodo, kad pinigų stygiaus problemos Lietuvoje pastaraisiais metais padažnėjo tėvams, gyvenantiems su vaikais iki 18 metų. Šią problemą lemia prastas tėvų indėlis į vaikų mokymą apie finansus.
       2021-09-21 09:10:53

Vaistinės: automobilyje pasilikę vyrai vaistų jiems pirkti siunčia moteris

Statistika rodo, kad Lietuvos vyrai gyvena net dešimt metų trumpiau nei moterys, tačiau apie savo sveikatą jie vis dar dažnai drovisi šnekėtis su farmacijos specialistais, gydytojais ir neretai – net savo artimiausiais žmonėmis.
       2021-09-21 07:36:39

Būkite budrūs: sukčiai siunčia laiškus „Sodros“ vardu

„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas fiktyvus susirašinėjimas su neva „Sodros“ darbuotojais. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.
       2021-09-20 14:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 745

Atlikus 9713 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 745. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-20 10:58:35

Piniginę perkeliame į telefoną: kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete.
       2021-09-20 10:52:33

Ar tikrai reikia naujo pirkinio ir kiek pasiskolinti jo įsigijimui?

Pasaulis – kupinas pagundų. Šiandien jų tiek daug, kad retam pavyksta iš gaunamo atlyginimo iškart įgyvendinti visus norus. Nuo vaikystės esame mokomi pasverti „noriu“ ar „reikia“ – ir vis tik žmogaus smegenys tokios tobulos, kad visada ras daugybę argumentų, kodėl tikrai šio daikto „reikia“.
       2021-09-16 11:10:46

Ar galima užsikrėsti prisilietus prie ligą platinančios erkės?

Rudenį erkės vis dar itin aktyvios: jų platinamomis ligomis galima užsikrėsti ne tik žolėje, krūmynuose ar miško tankmėje, bet ir grybaujant, uogaujant, skinant obuolius, renkant bulves bei kitas daržoves.
       2021-09-16 10:54:00

REKORDAS: praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1300

Atlikus 24531 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1300. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-16 10:06:50

Kaip teisingai prižiūrėti planšetinį kompiuterį? 4 patarimai priežiūrai

Planšetinio kompiuterio privalumai turbūt jau nieko nebestebina: galingumas, mobilumas, ekrano dydis ar universalumas, kai ši įrenginį naudojame tiek darbui, tiek ir poilsiui.
       2021-09-15 14:05:08

Ekonomikos kalneliai: beprecedenčiu greičiu nuo nuosmukio iki perkaitimo

Lietuvos ekonomika demonstruoja išskirtinį atsparumą COVID-19 krizei. Atsipirkusi trumpu ir negiliu kritimu pirmojo karantino metu, ji visiškai išvengė nuosmukio antrąjį 2020 m. pusmetį ir jau 2021 m. pradžioje pasiekė prieškrizinį lygį.
       2021-09-15 09:54:00

REKORDAS: praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1298

Atlikus 24567 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1298. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-15 07:45:01

Kivių uogos: tiks ir prie saldžių, ir prie pikantiškų patiekalų

Šviežių kivių uogų derlius jau pasiekė parduotuvių lentynas. Lietuviai tampa vis išrankesni maistui ir dažnai ryžtasi gastronominėms kelionėms. Jie drąsiai ragauja ne visai įprastus vaisius, tad pirkėjų krepšeliuose atsiranda ir kivių uogos.
       2021-09-15 07:41:02

LVŽS frakcija: nauji valdančiųjų mokesčiai skurdins žmones

Trečiadienį, rugsėjo 15 dieną, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariams aplinkos ministras Simonas Gentvilas pristatys naujai planuojamą mokesčių reformą. Jos metu augs aplinkosauginiai mokesčiai.
       2021-09-15 07:34:57

Vakar „Apple“ pristatė laukiamiausią „iPhone 13“ seriją: kokių naujovių tikėtis?

Vakar įvyko svarbiausias „Apple“ metų renginys, kuriuo metu JAV technologijų milžinė pristatė nemažai naujienų. Dienos šviesą pagaliau išvydo naujoji „iPhone 13“ įrenginių serija.
       2021-09-15 07:28:21

Seime siūloma sudaryti laikinąją komisiją dėl COVID-19 pandemijos valdymo

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai parengė nutarimo projektą, kuriuo Seime būtų sudaroma laikinoji kontrolės komisija dėl COVID-19 pandemijos valdymo.
       2021-09-14 14:56:49

Kokia žuvis palankiausia sveikatai ir kiek jos reikėtų suvartoti

Siekiant subalansuotos ir visavertės mitybos, į savo racioną būtina įtraukti žuvį. Šis maisto produktas turtingas mineralinėmis medžiagomis, vitaminais ir organizmui naudingomis riebalų rūgštimis.
       2021-09-14 13:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 889

Atlikus 22720 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 889. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-14 12:27:55

ESO ruošiasi sparčiai elektromobilumo plėtrai Lietuvoje

Elektromobilumo plėtra darys didelę įtaką elektros skirstomojo tinklo pajėgumams, todėl bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) jau dabar aktyviai ruošiasi šiai transporto ir viso energetikos sektoriaus transformacijai plečiant elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą šalyje.
       2021-09-13 15:35:19

Reikia mokėti mokestį už galios dedamąją, jeigu vartotojas nevartoja elektros?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), nutarė, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti ESO neskaičiuoti objektui galios dedamosios mokesčio ir grąžinti vartotojo sumokėtas sumas, nepagrįstas.
       2021-09-13 14:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 489

Atlikus 11538 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 489. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.