Naujienos

5 priežastys, kodėl verta keliauti į mažai ištyrinėtą Korfu

2021-05-21 15:00:20

Graikijai priklausanti Korfu sala, įsikūrusi tarp Graikijos ir Albanijos krantų, jau spėjo užkariauti čia atostogauti atvykstančių lietuvių širdis.

Sala garsėja tiek nuostabia gamta – kalnais, laukiniais paplūdimiais ir šilta Jonijos jūra – tiek prabangiais kurortais ir mažais žvejų miesteliais, kurių restoranuose draugiški vietiniai gyventojai siūlo paragauti puikių graikiškos virtuvės patiekalų. Atnaujinus skrydžius iš Lietuvos, didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“ kviečia atrasti šią dar mažai ištyrinėtą išskirtinę kryptį ir išvardija 5 priežastis, kodėl verta apsilankyti šioje saloje.

Keri kontrastinga gamta ir nuostabūs vaizdai

Korfu sala turistus iš Lietuvos vilioja savo neįprastu kontrastingu kraštovaizdžiu. Šią nedidelę salą galima palyginti su daug aprėpiančiu žemynu – šiaurės rytuose pasitinka akmenimis nuklotas krantas su nuošaliais paplūdimiais ir mažais žvejų kaimeliais, o pietuose ir šiaurėje –smėlėti paplūdimiai, turistų poilsiui pritaikyti prabangūs viešbučiai ir įvairios pramogų erdvės. Vakarinėje salos dalyje – aukšti, uolėti krantai, žaliuojančios kalvos, akmenuoti paplūdimiai ir kvapą gniaužiančios panoramos saulėlydžiams stebėti. Geriausia tai, kad norint pamatyti visus šiuos skirtumus, neprireiks daug laiko ir pastangų – salą greitai ir nesudėtingai galima apkeliauti automobiliu.

Skanus maistas ir jaukūs kurortai

Vis dėl to, kad ir kurią salos kryptį pasirinktumėte, keliaudami po Korfu netruksite pastebėti jos žalumo – kvepiančių alyvmedžių ir vynuogynų giraičių. Pastarosios sufleruoja viešint saloje nepraleisti progos paragauti iš vietinių vynuogių pagaminto vyno, puikiai derančio su kitais tradiciniais Graikijos virtuvės patiekalais.

Toliau vykstant Korfu pakrante, akį traukia įvairaus dydžio kurortiniai miesteliai, kurie vieniems siūlo ramų ir prabangų, kitiems – aktyvų poilsį, todėl čia atostogauti atvyksta tiek šeimos su vaikais, romantikos išsiilgusios poros ar jaunimas, tiek šią salą ypač pamėgę vietiniai vyresnio amžiaus turistai. Visi jie randa sau artimos veiklos ir pramogų.

Ištisus metus džiugina šilti ir saulėti orai

Žinoma, dar viena svarbi priežastis, traukianti į Korfu atvykti turistus – nepriekaištingi orai. Jau pavasario mėnesiais – balandį ir gegužę – oras Korfu saloje siekia 20–24 laipsnius, o dienos būna itin saulėtos. Karščiausia saloje būna vasarą – liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kuomet termometrai šokteli net virš 30 laipsnių. Panaši būna ir vandens temperatūra. Ankstyvą rudenį iškrinta šiek tiek lietaus, tačiau oro temperatūra net spalį siekia apie 23 laipsnius šilumos, vandens – apie 21 laipsnį, todėl beveik ištisus metus Korfu saloje galima mėgautis saulėtomis atostogomis.

Vilioja aktyvus poilsis ir pramogos

Šiltas oras įkvepia laiką leisti gamtoje – ne tik grožintis įspūdingais reljefais ir žaliuojančiomis kalvomis, bet ir leidžiantis į aktyvaus poilsio nuotykius. Korfu saloje rasite daug pramogų – golfo aikštynus, paplūdimius, vaizdingas įlankas, nardymą ir buriavimą, vandens parką ir žavingus pajūrio kaimelius. Be to, saloje galima susipažinti su vietine kultūra arba net aplankyti kaimyninę Albaniją!

Aplankyti Korfu salą verta ne tik dėl įspūdingos gamtos, daugybės lankytinų vietų, bet ir dėl itin svetingų vietinių gyventojų, kurie maloniai pasitinka turistus, stengiasi neįkyrėti ir suteikia taip norimo privatumo.

Gausu lankytinų vietų

Vienas labiausiai turistų lankomų objektų Korfu – įspūdinga Angelokastro tvirtovė, salos šiaurės vakaruose. Angelokastro pilis stūkso ant 609 m. aukščio uolos, todėl nuo jos atsiveria nepakartojama panorama tiek į jūrą, tiek į žaliuojančius salos kalnus, tiek į jų apgaubtą Korfu miestą. Didžiulį įspūdį paliks ne tik nuostabūs vaizdai, bet ir į kalną vedantis serpentinų kelias.

Pagrindiniame salos mieste Korfu gausu įvairių architektūrinių paminklų, o po senamiestį verta pasivaikščioti pėsčiomis ir pamatyti, kokį pėdsaką paliko Romos imperijos, Bizantijos ir kitų užkariautojų palikimas ir kaip visa tai įsilieja į bendrą miesto vaizdą. Korfu senamiestyje gausu įspūdingų pastatų, tačiau vienas labiausiai išsiskiriančių – Šv. Spiridono bažnyčia. Ryškiai raudonas šventovės bokštas yra aukščiausias miesto pastatas, todėl puikiai matomas net iš toli. 2007 m. Korfu miesto senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mieste veikia įvairūs muziejai, restoranai, yra įsikūręs Jonijos universitetas, o gatvelėse gausu įvairių parduotuvėlių bei suvenyrų krautuvėlių.

Būtina aplankyti ir salos šiaurės rytuose įsikūrusią seniausią gyvenvietę – Pertilijos kaimelį, kuris stebina kadaise rankomis pastatytais namais, kurių iki šiol išlikę apie 130. Ne visi pastatai iki mūsų dienų išliko sveiki, tačiau net ir griuvėsiai užburia ir tokioje gamtos apsuptyje atrodo dar įspūdingiau.

Kaip keliauti saugiai?

Visiems asmenims, keliaujantiems į Graikijos salas, tarp jų ir Korfu, prieš keliaujant reikia užpildyti Keleivio lokalizavimo formą (angl. PLF – Passenger Locator form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Pildant formą būtina nurodyti Graikijos regioną ir pilną viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą.

Atvykdami į Graikiją taip pat su savimi turite vežtis ne anksčiau nei 72 val. iki atvykimo į Graikiją atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Tiesa, tyrimas privalomas ne visiems – jo nereiks vaikams iki 5 metų ir pilnai nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai nuo paskutinio skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžios ir galintiems pateikti tai įrodančius dokumentus. Tyrimo taip pat nereikės persirgusiems asmenims, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, liudijantį, kad persirgimas buvo patvirtintas teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo jo praėjo ne mažiau nei 2 mėnesiai ir ne daugiau kaip 9 mėnesiai iki atvykimo į Graikiją.

„Novaturas“ taip pat rekomenduoja būtinai įsigyti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį ir pavojingų ligų, įskaitant sukeltas SARS virusų, gydymo išlaidas. Graikijos vyriausybė yra įsipareigojusi rūpintis keliautojais, kuriems kelionės metu patvirtinamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas – tiek sergančiais besimptome ar lengva forma, kuriems suteikiamas nemokamas apgyvendinimas, tiek prireikus gydymo ligoninėje. Kai kuriose valstybinėse ligoninėse nemokama medicininė pagalba gali būti teikiama tik turintiems galiojančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), tad rekomenduojama ją turėti kelionėje su savimi.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
       2021-06-03 15:38:26

Akvilė Kavaliauskaitė aplankė Maljorką po 10 metų ir palygino: dabar ji švaresnė

Žurnalistė bei knygų autorė Akvilė Kavaliauskaitė turi tradiciją – gegužės pabaigoje, kai orai Lietuvoje dar nelepina, išskristi atostogų į šiltesnius kraštus.
       2021-06-03 12:03:50

Skrydžio planas atostogoms: 3 miestai, kuriuos verta pamatyti Gruzijoje

Artėjantis vasaros sezonas daugeliui neįsivaizduojamas be trumpesnių ar ilgesnių atostogų. Planuojant jas, dažnai ieškome krypčių, galinčių pasiūlyti tiek kokybišką poilsį, tiek akį traukiančias lankytinas vietas ir kraštovaizdį.
Daugiau naujų naujienų
       2021-06-14 17:27:20

TVF gerina Lietuvos ekonomikos augimo prognozes, bet horizonte mato ir rizikų

Lietuvos ekonomikos padėtis šiuo metu yra palanki stipriam augimui, jis paspartės šių metų antrąją pusę, konstatuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF), prognozuojantis, kad šalies ekonomika šiais metais augs 4,4 proc.
       2021-06-14 17:16:53

Gegužę elektra Lietuvoje brango 13 proc.

Lietuvoje elektros energijos kaina gegužę siekė 50,35 Eur/MWh – palyginti su balandžio mėn., ji buvo 13 proc. didesnė. Latvijos ir Estijos pardavimo vietose vidutinė mėnesio elektros energijos kaina siekė 48,42 Eur/MWh – 11 proc. daugiau nei balandį.
       2021-06-14 15:03:49

Ankstyvojo ugdymo ekspertai: tėvai – savo vaikų smegenų skulptoriai

Žmogaus smegenys yra plastiškos ir vystosi visą jo gyvenimą. Tačiau, mokslininkų teigimu, per pirmąsias 1000 gyvenimo dienų jos auga greičiausiai ir jose vyksta svarbiausi asmenybę, charakterio savybes ir net sėkmę ateityje nulemiantys procesai.
       2021-06-14 12:06:11

Kaip prie inovacijos sėkmės rinkoje prisideda gera komunikacija?

Verslo atstovai vartotojams kone kasdien pristato aibę naujų produktų ar paslaugų. Tačiau net ir patys inovatyviausi produktai patiria nesėkmę, jeigu nėra tinkamai pristatomi vartotojams ar jais nesusidomi gamintojai.
       2021-06-14 11:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 66

Atlikus 4112 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 66. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-14 10:32:02

Nagų grybelis: atsiradimo priežastys ir kaip jį panaikinti?

Rūpintis savo sveikata ne tik reikia, bet ir privaloma. Nevertėtų praleisti pro pirštus atsiradus net menkiausiems dariniams. Visi žinome tą jausmą, kai ore tvyro tvanka, o uždara avalynė siunčia signalą apie „perkaitusią“ pėdą.
       2021-06-14 09:38:08

Salotos be padažo – ne salotos: top 5 padažai, kuriuos privalote išbandyti

Šiltuoju metų laiku atsigręžiame į sveikatingesnę mitybą, valgome daugiau lengvesnio maisto ir ruošiame sezoninių daržovių salotas. Juolab kad vasarą su įvairiausiais salotų receptais tampa dar lengviau eksperimentuoti.
       2021-06-13 09:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 117

Atlikus 8005 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 11:54:11

Lašiša ant grilio: receptas, kuris patiks net ir nemėgstantiems žuvies

Vasara ir įsibėgėjantis grilio sezonas skatina leistis į eksperimentus ir ant kepsninės ruošti įvairiausius patiekalus. Daugelis ieško įdomesnių receptų bei skonių, o juos atrasti padeda ir ant žarijų kepta lašiša, ypač panaudojant vieną netikėtą ingredientą.
       2021-06-12 11:46:32

Rytoj vilniečiams – 2000 „Janssen“ vakcinų be registracijos

Šį sekmadienį vilniečiams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 2000 laisvų „Janssen“ vakcinų – norintys pasiskiepyti galės atvykti į „Litexpo“ be registracijos, nuo 10 iki 16 valandos.
       2021-06-12 11:17:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 221

Atlikus 19399 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 221. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-11 17:01:50

68-erių Birutė įrodė, kad judėjimas – jaunystės šaltinis

Judėjimas – sveikatos, grožio ir jaunystės šaltinis, sako žingsniavimo entuziastė Birutė Giedraitienė. Norint aktyviau leisti laiką, nebūtina užsiimti varginančiomis treniruotėmis.
       2021-06-11 16:49:13

Vokietijos kompanija Lietuvoje filmuoja serialą: Hofburgo rūmus atrado Vilniuje

Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių.
       2021-06-11 16:36:52

Pokyčiai finansų ir bankininkystės srityje: ko laukti ateityje?

9-tojoje Bankininkystės ir finansų konferencijoje „Tektoniniai poslinkiai bankininkystėje“, didžiausių Lietuvoje veikiančių bankų vadovai bei Švedijos bankų ir „Fintech“ industrijos atstovai aptarė iššūkius,
       2021-06-11 13:59:32

Kankina nuolatinis nuovargis? 8 būdai įsikrauti energijos

Sakoma, kad mums tiek metų, kaip jaučiamės patys. Tačiau ką daryti, jei jaučiamės seni, pavargę ir vos pavelkame kojas? Laimė, yra daugybė paprastų būdų, kaip įsikrauti energijos.
       2021-06-11 13:50:17

Ispanija turi grąžinti nesuderinamą pagalbą iš DTT (antžeminės TV) operatorių

Europos Komisija (EK) padarė išvadą, kad antžeminių operatorių gauta pagalba skaitmeninant ir plėtojant antžeminės televizijos tinklą atokiose Ispanijos vietovėse prieštaravo ES valstybės pagalbos taisyklėms.
       2021-06-11 12:07:20

Upėje plūduriuojantis išmanus būstas – ar išdrįstumėte tokiame apsistoti?

Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais.
       2021-06-11 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 155

Atlikus 20483 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 12:14:03

Klasika tapę šaltibarščiai – kitaip: išbandykite receptus su vėžių uodegėlėmis

Vasaros lietuviai neįsivaizduoja be šaltibarščių ir ši ryškiaspalvė šaltsriubė jau tapo tikra karštos dienos valgiaraščio klasika.
       2021-06-10 12:05:08

Ekspertų prognozės: kaip darbas iš namų paveiks biurų poreikį?

Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai.
       2021-06-10 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 212

Atlikus 20905 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 212. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 09:30:43

Specialistai atskleidžia naujausią tendenciją – duomenų mokslas bus naujasis IT?

Įstaigos, valstybės tarnybos, mobiliojo ryšio operatoriai, bankai, parduotuvės, transporto ir kitų verslo sričių įmonės, socialiniai tinklai ir išmanieji įrenginiai kasdien sukaupia milžinišką duomenų kiekį.
       2021-06-10 09:20:34

Seimas pritarė siūlymui keisti kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarką

Seimas pritarė Farmacijos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-337(2), kuriomis sudaromos sąlygos geresniam kompensuojamųjų vaistinių preparatų prieinamumui užtikrinti.
       2021-06-09 20:08:33

Top 5 naudingiausi vasaros supervaisiai

Orams vis labiau lepinant, į parduotuves atkeliavo ir tikri šiltojo sezono pranašai – švieži ir sultingi egzotika dvelkiantys vaisiai. Be kvapnių persikų, nektarinų, arbūzų ir melionų vasara sunkiai įsivaizduojama.
       2021-06-09 20:04:31

Nepraleiskite knygų naujienų

Tikriausiai girdėjote posakį, jog norint perskaityti visas parašytas knygas, reikia nugyventi ne vieną gyvenimą? Tai tikra tiesa. Ypač šiomis dienomis. Knygynų lentynos lūžta nuo naujų knygų, o skaitytojams sunku išsirinkti tą pačią geriausią.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
       2021-06-09 19:45:13

Sveiki ir gaivūs vasariški desertai, kurie nepakenks kūno linijoms

Vasarą norisi pasilepinti saldžiu kąsneliu, tačiau kartu ir išsaugoti dailias kūno linijas. Nors laikantis subalansuotos mitybos desertais piktnaudžiauti nevertėtų, šiltasis metų laikas itin palankus pasimėgauti sveikesniais saldumynais.
       2021-06-09 19:39:50

„Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje – visas Vilniaus eismo organizavimas

SĮ „Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje atvaizduojamos visos eismo organizavimo priemonės, tarp kurių daugiau nei 1 400 km Vilniaus miesto gatvių (horizontaliojo ženklinimo) elementų ir daugiau nei 60 000 vertikaliojo kelio ženklų.
       2021-06-09 19:32:17

5 naudingos mobilios programėlės nepamirštamai ir smagiai vasarai

Vasara visuomet pralekia greitai, todėl būtina pasimėgauti kiekviena šilta diena. Šiais laikais lengva pasimesti informacijos gausybėje, tačiau visą reikalingą informaciją vienoje vietoje turėti padeda mobiliosios programėlės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.