Naujienos

Dėmesio vertos vaizdo pokalbių programėlių alternatyvos

2021-07-01 09:39:38

Pastarieji pusantrų pandeminių metų pripratino bendrauti vaizdo skambučiais. Populiariausius pasirinkimus dauguma jau puikiai žinome: „Messenger“, „Zoom“, „Microsoft Teams“ ir kitos.

Tačiau su šiomis programėlėmis konkuruoja ir daugybė mažiau populiarių. Jos, priklausomai nuo jūsų asmeninių poreikių, gali tapti netgi geresnėmis alternatyvomis. Daugiau apie jas – „Tele2“ apžvalgoje.

Jūsų dėmesiui, Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato programėlių alternatyvas vaizdo pokalbiams.

Asmeniniams pokalbiams – „Google Duo“

„Google“ neapsiribojo vienu įrankiu, skirtu virtualiems verslo susitikimams, ir asmeniniams pokalbiams sukūrė „Google Duo“. Tiesą sakant, programėlei tik pasirodžius, pokalbyje galėdavo dalyvauti tik du žmonės, bet laikui bėgant šis funkcionalumas buvo gerokai išplėstas. Į skambutį dabar įsitraukti gali iki 32 pašnekovų.

Svarbu paminėti ir tai, kad „Google Duo“ visų pirma sukurtas mobiliosioms platformoms. Tiesą sakant, kai kurios programėlės funkcijos, tokios kaip dalinimasis ekranu, yra prieinamos tik mažajame ekrane. „Google Duo“ patogi ir tuo, kad čia nėra jokių limitų asmeninių ar grupinių susitikimų trukmei. Idealus pasirinkimas nuotoliniam draugų ar šeimos vakarėliui.

„Android“ vartotojai programėlę savo telefonuose ras įdiegtą iš anksto – tai „Google“ paketo dalis, o turintys įrenginius su „iOS“ ją ras adresu: https://apps.apple.com/us/app/google-duo/id1096918571

Ko gero, geriausia atviro kodo programėlė – „Jitsi Videobridge“

Garsusis muzikantas David Bowie dar dešimtajame dešimtmetyje internetą palygino su pankroku. Pastarasis juk alsavo „Pasidaryk pats“ (angl. Do It Yourself, DIY) dvasia, o internetas puikiai tęsia šios kultūros tradicijas. Jeigu tik norisi, atviro kodo vaizdo pokalbių programėlėje „Jitsi Meet“ galima pasigaminti praktiškai bet ką ir net nebūtina turėti programavimo įgūdžių.

Nors ir mažai žinoma, savo galimybėmis ji nelabai kuo nusileidžia tokiam gigantui kaip „Zoom“. Tereikia paspausti mygtuką „Pradėti“ ir galėsite be vargo dalintis ekranu, įrašyti pokalbius, dalyvauti pokalbiuose be laiko limito bei talpinančiuose 100 žmonių. Tai versija, skirta masinei auditorijai.

O štai gyvenantys „Pasidaryk pats“ idėjomis gali keliauti į papildomą „Jitsi Videobridge“ platformą. Čia įrankį tarsi sukursite iš naujo: galėsite pridėti ir panaikinti funkcijas, pakeisti išvaizdą, koreguoti valdymą ir kitaip pritaikyti programėlę prie asmeninių poreikių.

Paprastas įrankis tiek darbui, tiek asmeniniams pokalbiams – „Whereby“

Kaip ir absoliuti dauguma praktiškų skaitmeninių įrankių, videopokalbių programėlės paprastai turi nemokamą ir mokamą versijas. Renkantis sau tinkamiausią, labai naudinga ieškoti balanso tarp funkcijų, kurių jums tikrai reikia, ir be kurių jūs galėtumėte išsiversti. „Whereby“ įrankis jį kaip tik ir siūlo.

Programa jums leidžia arba be jokių apribojimų bendrauti dviese, arba atidaryti susitikimų kambarį, kuriame vienu metu gali būti iki 50 žmonių. Kambariui galėsite suteikti unikalų vardą bei dalintis labai paprasta nuoroda, o ne daugeliui programų būdinga sudėtinga raidžių bei skaičių kombinacija. „Whereby“ turi ir pluoštą patogių papildomų funkcijų: susirašinėjimą, galimybę dalintis ekranu, dalyvių nutildymą arba pašalinimą iš pokalbio, taip pat galimybę kurti grupes grupėje. Valdymas greitas, paprastas ir lengvai perprantamas. Žinoma, programėlės funkcionalumą visada galite išplėsti dar labiau, įsigiję mokamą versiją.

Daugybė nemokamų funkcijų – „RingCentral“

Kai kurie žmonės programą vertina pagal tai, kiek funkcijų ši turi. Kuo daugiau – tuo geriau. Jeigu esate vienas iš tokių žmonių, turėtumėte duoti šansą „RingCentral“. Net ir nemokama šios programėlės versija suteikia visą pluoštą funkcijų, kurias kitur vargu ar gausite. Visų pirma, „RingCentral“ vienu metu susitikime gali dalyvauti net iki 100 žmonių – pakankamai net ir labai gausiam kolektyvui. Dar daugiau, pokalbių laikas praktiškai neribojamas. Teoriškai jie nepertraukiamai gali trukti net iki 24 valandų ir tai galioja tiek asmeniniams, tiek grupiniams pašnekesiams.

Programėlė taip pat siūlo visas kitas reikalingas funkcijas: dalinimąsi ekranu, pokalbių įrašymą, susirašinėjimą, užsklandas ir t. t. Jeigu norėsite, galėsite netgi išbandyti transkribavimo sistemą. Ji tikrai nėra tobula, bet padės lengviau pasižymėti svarbiausius susitikimo aspektus.

Patogi ir paprasta – „Spike“

Vaizdo pokalbių programa „Spike“ sukurta specialiai žmonėms, kurie visai nenori atskiros programėlės telefone ar kompiuteryje. Tai – galimybė susitikimus organizuoti tiesiog naršyklėje. Iš tiesų „Spike“ yra labai sparčiai populiarėjanti ir patogi elektroninių laiškų programėlė. Kūrėjai tiesiog nutarė išplėsti jos funkcionalumą, pridėdami dar vieną – bendravimo galimybę.

Norint naudotis vaizdo pokalbių paslauga jums net nereikės niekur registruotis. Užteks surinkti interneto puslapio adresą https://video.spike.chat/rrkl-yilf-xrbo, įvesti savo vardą ar slapyvardį ir spustelėti mygtuką „Join Video Chat Meeting“ (liet. Jungtis į vaizdo pokalbį). Sistema sugeneruoja specialų URL kodą, kuriuo pasidalinę su reikiamais žmonėmis, pradėsite susitikimą. Čia taip pat nėra jokių limitų pokalbių trukmei, galima dalintis ekranu ir pan. „Spike“ tiks net nedideliems renginiams – vienu metu pokalbyje gali dalyvauti iki 200 žmonių.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-07-28 12:37:14

Ekspertė pataria, kokį maistą turėtume valgyti, kad padidintume savo ištvermę

Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
       2021-07-28 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 337

Atlikus 12693 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 337. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 10:17:17

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam.
       2021-07-28 06:22:20

Pandemija išryškino specialistų trūkumą – kaip įmanoma to išvengti?

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos veiksmus atlikti būtina.
       2021-07-27 11:13:38

Trys patiekalai iš kiaulienos mentės: išbandykite burnoje tirpstančius receptus

Kiauliena – viena populiarausių mėsos rūšių. Vasarą iš kiaulienos gaminami šašlykai, kepsniai ir įvairiausi troškiniai. Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, sako, kad šią mėsą paruošite itin skaniai, jei atkreipsite dėmesį, kam geriausiai tinkamos skirtingos jos dalys.
       2021-07-27 09:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 211

Atlikus 13426 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 211. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-27 08:34:57

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-26 15:23:35

Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys.
       2021-07-26 14:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 96

Atlikus 4253 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 96. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-26 12:53:41

5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu.
       2021-07-26 12:15:14

Ieškant gamtinių dujų vagystės – rastas sandėlis vogtų daiktų

Atliekant pranešimo apie galimą dujų vagystę tyrimą, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Verslo atsparumo skyriaus darbuotojas Andrejus Pavlovas kartu su kolegomis iš apskaitų valdymo komandos ne tik nustatė stambų dujų vagystės faktą, kurio preliminari žala gali siekti apie 11 tūkst. eurų, bet ir kitas, galimai nusikalstamos, veiklos apraiškas.
       2021-07-25 11:47:30

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.
       2021-07-25 10:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 189

Atlikus 7127 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 189. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-25 09:28:14

Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Vasara ne vienam žmogui asocijuojasi ne tik su malonumais, bet ir su alergija, kurią atneša užterštas oras, žiedadulkės ar net saulė.
       2021-07-24 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 231

Atlikus 13030 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 231. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-23 13:24:27

Apgaulingos sukčių svetainės – kaip ant delno, tačiau jų niekas neblokuoja

Lietuvoje veikianti dirbtinio intelekto taikyme ir kibernetiniame saugume besispecializuojanti informacinių technologijų įmonė UAB „Acrux cyber service“, bendradarbiaudama su kibernetinio saugumo analitiku Dariumi Povilaičiu, atliko tyrimą.
       2021-07-16 13:38:17

Finansiniai sukčiai užsirovė: pabandė apgauti banko valdybos narį

Pastaruoju metu itin suaktyvėję telefoniniai sukčiai atakuoja Lietuvos gyventojus, tačiau ir jiems pasitaiko blogų dienų: „specialistė“ paskambino „Luminor“ banko technologijų tarnybos vadovui Iljai Sovetovui, kuris pokalbį panaudojo informacijai apie sukčių metodus gauti.
       2021-07-16 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 82

Atlikus 7995 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 82. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-16 11:52:54

Darbdavių vilionės: kaip į organizaciją pritraukti stiprius darbuotojus?

Daugelio darbuotojų svajonė – pasiekti tokį profesinį lygį, kad darbdaviai eitų dėl jų iš proto. Tačiau net ir esant itin geidžiamu darbuotoju rinkoje, ar nuolat linksniuojamu perspektyviu IT specialistu, neretai tenka pasukti galvą, kuri gi įmonė užtikrins lūkesčius ar asmenines vertybes atitinkančią aplinką bei padės pakelti karjerą į dar aukštesnį lygį.
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-07-15 19:19:35

Karantinas ir nuotolinis darbas išryškino naujas tendencijas IT darbo rinkoje

Hibridinį darbo modelį, kuomet dalį darbo savaitės darbuotojai dirba biure, dalį nuotoliniu būdu, taiko vis daugiau įmonių visame pasaulyje.
       2021-07-15 16:11:27

Keičiant automobilių taršos mokestį, pradedama transporto transformacija

Ateinančius penkerius metus viešojo transporto ir mikromobilumo infrastruktūros proveržiui pasiekti valstybė investuos 750 mln. eurų iš ES fondų, o 2023-2030 m. laikotarpiu savivaldybėse autobusų ir dviračių judumui plėtoti dar apie 1 mlrd. eurų sukaups Darnaus judumo fondas.
       2021-07-15 16:07:22

Ekspertai pataria: kaip suporuoti „Apple“ įrenginius su „Android“ išmaniuoju

Visi technologijų gigantės „Apple“ įrenginiai kuriami taip, kad sklandžiai ir patogiai veiktų tarpusavyje. Tačiau, ką daryti, jei turite tik vieną ar kelis šio gamintojo įrenginius ir norite juos naudoti kartu su „Android“ išmaniuoju?
       2021-07-15 16:03:22

Paskelbus mirčių statistiką – kardiologų įspėjimai

Išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja.
       2021-07-15 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 102

Atlikus 8602 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 102. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-14 13:53:46

Piknikas gamtoje: kas vilioja vabzdžius ir kaip jų išvengti?

Piknikas gamtoje šiltuoju metų laiku vilioja ne tik žmones, bet ir saldžiamėgius vabzdžius, tokius kaip bitės, širšės ar skruzdėlės.
       2021-07-14 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 80

Atlikus 8847 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 80. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-13 19:30:27

3 „Bluetooth“ galimybės: perkels failus ir per nuotolį leis valdyti kompiuterį

Bevieliu ryšiu „Bluetooth“ bendraujantys įrenginiai jau nieko nebestebina – šiandien šią technologiją palaiko visi kompiuteriai, telefonai ir daugybė kitų išmaniųjų prietaisų.
       2021-07-13 11:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 86

Atlikus 9814 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 86. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.