Naujienos

Dėmesio vertos vaizdo pokalbių programėlių alternatyvos

2021-07-01 09:39:38

Pastarieji pusantrų pandeminių metų pripratino bendrauti vaizdo skambučiais. Populiariausius pasirinkimus dauguma jau puikiai žinome: „Messenger“, „Zoom“, „Microsoft Teams“ ir kitos.

Tačiau su šiomis programėlėmis konkuruoja ir daugybė mažiau populiarių. Jos, priklausomai nuo jūsų asmeninių poreikių, gali tapti netgi geresnėmis alternatyvomis. Daugiau apie jas – „Tele2“ apžvalgoje.

Jūsų dėmesiui, Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato programėlių alternatyvas vaizdo pokalbiams.

Asmeniniams pokalbiams – „Google Duo“

„Google“ neapsiribojo vienu įrankiu, skirtu virtualiems verslo susitikimams, ir asmeniniams pokalbiams sukūrė „Google Duo“. Tiesą sakant, programėlei tik pasirodžius, pokalbyje galėdavo dalyvauti tik du žmonės, bet laikui bėgant šis funkcionalumas buvo gerokai išplėstas. Į skambutį dabar įsitraukti gali iki 32 pašnekovų.

Svarbu paminėti ir tai, kad „Google Duo“ visų pirma sukurtas mobiliosioms platformoms. Tiesą sakant, kai kurios programėlės funkcijos, tokios kaip dalinimasis ekranu, yra prieinamos tik mažajame ekrane. „Google Duo“ patogi ir tuo, kad čia nėra jokių limitų asmeninių ar grupinių susitikimų trukmei. Idealus pasirinkimas nuotoliniam draugų ar šeimos vakarėliui.

„Android“ vartotojai programėlę savo telefonuose ras įdiegtą iš anksto – tai „Google“ paketo dalis, o turintys įrenginius su „iOS“ ją ras adresu: https://apps.apple.com/us/app/google-duo/id1096918571

Ko gero, geriausia atviro kodo programėlė – „Jitsi Videobridge“

Garsusis muzikantas David Bowie dar dešimtajame dešimtmetyje internetą palygino su pankroku. Pastarasis juk alsavo „Pasidaryk pats“ (angl. Do It Yourself, DIY) dvasia, o internetas puikiai tęsia šios kultūros tradicijas. Jeigu tik norisi, atviro kodo vaizdo pokalbių programėlėje „Jitsi Meet“ galima pasigaminti praktiškai bet ką ir net nebūtina turėti programavimo įgūdžių.

Nors ir mažai žinoma, savo galimybėmis ji nelabai kuo nusileidžia tokiam gigantui kaip „Zoom“. Tereikia paspausti mygtuką „Pradėti“ ir galėsite be vargo dalintis ekranu, įrašyti pokalbius, dalyvauti pokalbiuose be laiko limito bei talpinančiuose 100 žmonių. Tai versija, skirta masinei auditorijai.

O štai gyvenantys „Pasidaryk pats“ idėjomis gali keliauti į papildomą „Jitsi Videobridge“ platformą. Čia įrankį tarsi sukursite iš naujo: galėsite pridėti ir panaikinti funkcijas, pakeisti išvaizdą, koreguoti valdymą ir kitaip pritaikyti programėlę prie asmeninių poreikių.

Paprastas įrankis tiek darbui, tiek asmeniniams pokalbiams – „Whereby“

Kaip ir absoliuti dauguma praktiškų skaitmeninių įrankių, videopokalbių programėlės paprastai turi nemokamą ir mokamą versijas. Renkantis sau tinkamiausią, labai naudinga ieškoti balanso tarp funkcijų, kurių jums tikrai reikia, ir be kurių jūs galėtumėte išsiversti. „Whereby“ įrankis jį kaip tik ir siūlo.

Programa jums leidžia arba be jokių apribojimų bendrauti dviese, arba atidaryti susitikimų kambarį, kuriame vienu metu gali būti iki 50 žmonių. Kambariui galėsite suteikti unikalų vardą bei dalintis labai paprasta nuoroda, o ne daugeliui programų būdinga sudėtinga raidžių bei skaičių kombinacija. „Whereby“ turi ir pluoštą patogių papildomų funkcijų: susirašinėjimą, galimybę dalintis ekranu, dalyvių nutildymą arba pašalinimą iš pokalbio, taip pat galimybę kurti grupes grupėje. Valdymas greitas, paprastas ir lengvai perprantamas. Žinoma, programėlės funkcionalumą visada galite išplėsti dar labiau, įsigiję mokamą versiją.

Daugybė nemokamų funkcijų – „RingCentral“

Kai kurie žmonės programą vertina pagal tai, kiek funkcijų ši turi. Kuo daugiau – tuo geriau. Jeigu esate vienas iš tokių žmonių, turėtumėte duoti šansą „RingCentral“. Net ir nemokama šios programėlės versija suteikia visą pluoštą funkcijų, kurias kitur vargu ar gausite. Visų pirma, „RingCentral“ vienu metu susitikime gali dalyvauti net iki 100 žmonių – pakankamai net ir labai gausiam kolektyvui. Dar daugiau, pokalbių laikas praktiškai neribojamas. Teoriškai jie nepertraukiamai gali trukti net iki 24 valandų ir tai galioja tiek asmeniniams, tiek grupiniams pašnekesiams.

Programėlė taip pat siūlo visas kitas reikalingas funkcijas: dalinimąsi ekranu, pokalbių įrašymą, susirašinėjimą, užsklandas ir t. t. Jeigu norėsite, galėsite netgi išbandyti transkribavimo sistemą. Ji tikrai nėra tobula, bet padės lengviau pasižymėti svarbiausius susitikimo aspektus.

Patogi ir paprasta – „Spike“

Vaizdo pokalbių programa „Spike“ sukurta specialiai žmonėms, kurie visai nenori atskiros programėlės telefone ar kompiuteryje. Tai – galimybė susitikimus organizuoti tiesiog naršyklėje. Iš tiesų „Spike“ yra labai sparčiai populiarėjanti ir patogi elektroninių laiškų programėlė. Kūrėjai tiesiog nutarė išplėsti jos funkcionalumą, pridėdami dar vieną – bendravimo galimybę.

Norint naudotis vaizdo pokalbių paslauga jums net nereikės niekur registruotis. Užteks surinkti interneto puslapio adresą https://video.spike.chat/rrkl-yilf-xrbo, įvesti savo vardą ar slapyvardį ir spustelėti mygtuką „Join Video Chat Meeting“ (liet. Jungtis į vaizdo pokalbį). Sistema sugeneruoja specialų URL kodą, kuriuo pasidalinę su reikiamais žmonėmis, pradėsite susitikimą. Čia taip pat nėra jokių limitų pokalbių trukmei, galima dalintis ekranu ir pan. „Spike“ tiks net nedideliems renginiams – vienu metu pokalbyje gali dalyvauti iki 200 žmonių.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.