Naujienos

Darbuotojus motyvuoja ne tik atlyginimas, bet ir karjeros perspektyvos

2016-06-20 11:33:34

IT specialistai – paklausūs darbuotojai, kuriems atsiveria didžiulės karjeros galimybės įvairiose Lietuvos įmonėse. Kaip išlaikyti motyvuotą ir gerą specialistą savo įmonėje? Kaune veikianti duomenų valdymo bendrovė „Callcredit Information Group“ savo veiklą Lietuvoje pradėjusi palyginti neseniai – prieš ketverius metus, atskleidžia savo sėkmės receptą.

foto

Pati pradžia – klientų aptarnavimas

Bendrovės Kauno padalinio vadovas Dainius Aksinavičius pasakoja, kad savo darbuotojus ugdo nuo pat pradžių – žengiantiems pirmą žingsnį karjeroje duris atveria klientų aptarnavimo skyriuje.

„Vien per šiuos metus mūsų klientų aptarnavimo skyrius užaugino ir kitiems skyriams perdavė net ketvirtadalį savo darbuotojų. Džiaugiamės galėdami pripažinti, kad šis skyrius yra pati tikriausia talentų kalvė – jis suteikia pagrindą puikiam verslo ir procesų suvokimui bei leidžia įžvelgti sritis, kur žmogus yra stipriausias“, – pasakoja D. Aksinavičius.

Personalo atrankos įmonės „Alliance for Recruiment“ vadovas Andrius Francas teigia, kad IT sektoriuje konkurencija ir kova dėl darbuotojų yra daug didesnė negu kitur. „Anksčiau sakydavome, kad keisti darbą standartiška kas tris – penkis metus, tačiau šiuo metu šis laikotarpis trumpėja“, – teigia specialistas.

Vadovai padeda kilti karjeros laiptais

Pasak A. Franco, įmonei skaičiuojant penktus veiklos metus, praktika rodo, kad beveik visi darbuotojai jau būna pasikeitę, tačiau „Callcredit Information Group“ pavyzdys laužo nusistovėjusį darbuotojų kaitos stereotipą. „Iš šiuo metu įmonėje dirbančių 148 darbuotojų, daugiau negu 15 procentų žmonių pas mus dirba visą jos veikimo laiką“, – pasakoja D. Aksinavičius.

Testavimo analitikės pareigas užimanti Vaida Žymančiūtė įmonėje dirba ketverius metus. Mergina karjerą pradėjo klientų aptarnavimo skyriuje, tačiau nepraėjus nė metams jau dirbo kitoje pozicijoje. Išbandyti jėgas kitur ją paskatino vadovė, kuri žinojo apie merginos turimą išsilavinimą.

„Esu baigusi verslo informatikos bakalaurą, o mano dabartinis darbas susijęs su specialybe. Pradžioje nebuvo lengva įsidarbinti pagal specialybę dėl patirties trūkumo, tačiau bet kokia patirtis yra naudinga ir jei tik žmogus turi norą – jam atsiveria labai daug galimybių. Šiuo metu jaučiuosi puikiai, nes turiu nuostabų darbdavį, kuris investuoja į darbuotoją, motyvuoja ir skatina jį produktyviam darbui“, – prisipažįsta V. Žymančiūtė.

Nereikia laukti metinių pokalbių

Vienas iš būdų išlaikyti specialistą – suteikti galimybę keisti darbo poziciją. Pasak D. Aksinavičiaus, karjera yra labai individualus procesas, tačiau jį valdyti darbuotojas turi su organizacijos pagalba.

„Mūsų darbuotojai dažnai jau po pirmosios metinės peržiūros yra pasiekę daugiau nei buvo užsibrėžta, todėl jie būna paaukštinami. Pavyzdžiui, asistentai pereina į analitikus, o vėliau, tapę procesų žinovais, būna paaukštinti į specialistų arba procesų mokytojus“, – pasakoja D. Aksinavičius.

Darbuotojų motyvacija ir lojalumas labai priklauso nuo darbdavių. Andrius Francas įvardina dažniausias priežastis, verčiančias gerą specialistą palikti esamą darbovietę: „Nepatinka įmonės vertybės, darbo kultūra, vadovai. Darbuotojas dažnai nemato galimybių tobulėti, nors dažniausiai taip nėra. Su žmonėmis reikia kalbėtis asmeniškai ir žiūrėti ko jiems reikia bei įsivertinti kiek pati kompanija jam gali suteikti“, – pasakoja A. Francas.

D. Aksinavičius sako, kad jų įmonėje darbuotojai, matydami aiškų savo karjeros kelią, nelaukia metinio pokalbio ir patys kreipiasi į vadovus.

„Mūsų įmonėje komunikacija vyksta nuolatos. Tikrai nereikia laukti metų pabaigos, kad darbuotojas būtų paskatintas ar pakeliamas pareigose. Keletas mūsų skyrių turi specialią karjeros planavimo politiką ir pareigas sieja su konkrečių kompetencijų bagažu“, – pasakoja D. Aksinavičius.

Kas yra patrauklus darbdavys?

IT rinka yra labai konkurencinga, todėl retas darbuotojas darbo ieško pats – įmonės pačios stengiasi kalbinti darbuotojus ir siūlyti karjeros galimybes.

A. Francas teigia, kad po 10 – 15 metų visos įmonės bus IT įmonės. „Jau šiandien matome, kad sparčiausiai augančios įmonės valdo IT sistemas: didžiausias pasaulio viešbutis „AirB&B“, neturinis nei vieno kambario; „Uber“, neturintis nei vieno automobilio; didžiausias prekybos tinklas „Alibaba“, neturintis nei vienos parduotuvės ar socialinis tinklas „Facebook“, nekuriantis turinio. Ši situacija parodo, kad kuo toliau, tuo daugiau IT specialistų reikės ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje“, – sako A. Francas.

D. Aksinavičius mano, kad norint pritraukti geriausius, reikia stengtis pačiam būti geriausiu. „Mes kuriame palankią darbui aplinką, suteikiame mokymosi galimybes ir puoselėjame išskirtinę įmonės kultūrą. Kol kas rezultatai džiuginantys“, – sako „Callcredit Information Group“ Kauno padalinio vadovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 517 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 517 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
       2021-03-04 08:18:00

Prezidentas skiria naują Prezidentūros kanclerę ir Komunikacijos grupės vadovę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovauti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai nuo kovo 15 dienos skiria Agilą Barzdienę, o naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė.
       2021-03-04 07:59:32

Svarbi informacija projektuotojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. vasario 23 d. įsigaliojo nauja statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai.
       2021-03-04 07:53:30

„Ignitis“ pataria: ką reikia žinoti sudarant sutartis telefonu?

Prieš daugiau nei metus pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija paslaugų teikimą nuotoliniu būdu pavertė kasdienybe. Konsultavimui įvairiais klausimais persikeliant į virtualią erdvę, vis daugiau žmonių pasinaudoja ir galimybe sutartis sudaryti telefonu.
       2021-03-04 07:49:28

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių,
       2021-03-04 07:36:00

Lietuvių abejingumas gaisro atveju: dūmų detektorių turi kas 5 gyventojas

Nors nuo reikalavimo privalomai gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominį dūmų detektorių praėjo jau beveik treji metai, lietuviai vis dar linkę rizikuoti savo pačių sveikata ir gyvybe.
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 514 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 514 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
       2021-03-03 08:00:53

Pasikartokime: kaip apsaugoti asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.