Naujienos

Kaip užtikrinti nuotolinių darbo vietų ir darbuotojų naudojamų duomenų saugumą?

2016-06-20 15:44:39

Šiandien skaitmeninio amžiaus darbuotojui prieiga prie kritiškai svarbių duomenų reikalinga praktiškai visą parą, nepaisant darbuotojo buvimo vietos ir naudojamo įrenginio.

foto

Remiantis naujausia „Forrester“ ataskaita[1], net 52 proc. su skaitmenine informacija dirbančių darbuotojų turi prieigą prie klientų duomenų (pvz., vardų, kontaktų ar kreditinių kortelių duomenų), nepaisant to, ar jiems jie būtini darbo metu. Vienas iš būdų sumažinti duomenų nutekinimo pavojų ir taip padidinti klientų pasitikėjimą – tai garantuoti saugią, kontroliuojamą prieigą.

Tuo tarpu naujausia kompanijos „Dell“ saugumo grėsmių ataskaita skelbia, kad kenkėjiškų programų „Android“ sistemai skaičius ir toliau auga. Tai kelia vis didesnį pavojų daugumai visų išmaniųjų telefonų. Per paskutinius metus ypatingai augo specifinių „Android“ kenkėjiškų programų, už įrenginio atblokavimą reikalaujančių išpirkos, skaičius. Kenkėjiškų programų kūrėjai ir toliau nuolat ieško būdų, kaip išvengti šių programų aptikimo ir analizavimo sistemų.

Didėjanti kenkėjų grėsmė „Android“ įrenginiams, kaip ir populiarėjanti tendencija, kai darbuotojai vis dažniau prie įmonių ir organizacijų tinklų jungiasi tiek iš organizacijai priklausančių, tiek iš asmeninių įrenginių, verčia ieškoti naujų būdų, kaip užtikrinti saugią nuotolinę prieigą prie programų ir duomenų, tačiau kartu nepakenkti tinklų saugumo lygiui. Atsižvelgusi į abi šias tendencijas, kompanija „Dell“ atnaujino SonicWALL SMA (SonicWALL Secure Mobile Access) operacinę sistemą, kuri leidžia nuotoliniu būdu dirbantiems žmonėms, naudojantiems išmaniuosius telefonus, planšetes ar nešiojamus kompiuterius, saugiai prisijungti prie kritiškai svarbių darbo programų, duomenų ar išteklių.

Naujoji SonicWALL SMA 11.4, palaikanti SSL VPN ryšį, organizacijoms suteikia galimybę užtikrinti saugią nuotolinę prieigą globaliu mastu, neatsižvelgiant į duomenų tipą, naudojamus įrenginius ir darbuotojo buvimo vietą, taip pat pilną priėjimą, užtikrinantį saugią prieigą keliems, tuo pat metu dirbantiems, vartotojams.

Vartotojai, kurie dirba tokiuose griežtai reguliuojamuose sektoriuose, kaip vyriausybinės, finansų ir sveikatos apsaugos institucijos, gali pasinaudoti SonicWALL SMA galimybėmis, kurios atitinka naujausius rinkos standartus bei griežtus reguliavimo institucijų reikalavimus.

Naujoji SonicWALL SMA 11.4 užtikrina, kad sparčiai augantis mobilių darbuotojų skaičius išliktų produktyvus, kartu garantuodama aukščiausią nuotolinio darbo saugumo lygį.

SonicWALL SMA naudoja patentuotas technologijas, kurios leidžia IT administratoriams aptikti užkrėstas ar netikras mobilių įrenginių su „Android“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis programėles bei blokuoti jų prieigą prie nuotolinių platformų.

IT administratoriams SMA sprendimai leidžia greitai sukurti saugią prieigą bei pirmenybinius prisijungimus autorizuotiems nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams, tiekėjams, pardavėjams ir laikiniems darbuotojams. Taip suteikiama greita ir lengva nuotolinė prieiga prie organizacijos programų ir duomenų. Savo ruožtu organizacijos tampa įgalios naudoti atsparią prisijungimo politiką, siekiant apsaugoti tinklus bei duomenis nuo kenkėjiškų prisijungimų.

Naujoji SonicWALL SMA 11.4 užtikrina saugią nuotolinę prieigą įrenginiams, kurie naudoja „Windows“, „iOS“, „Mac OS X“, „Android“, „Kindle Fire“, „Linux“ ir „Chrome OS“ operacines sistemas. SonicWALL padidina mobilių darbuotojų produktyvumą, apsaugo duomenis nuo įvairių grėsmių, integruoja populiariausius mobilių platformų valdymo sprendimus.

Pagrindinės „SMA 11.4“ versijos naujovės yra šios:

• Globalus duomenų srauto optimizatorius (angl. GTO, Global Traffic Optimiser) – saugi prieiga prie duomenų, atsižvelgiant į nuotoliniu būdu prisijungiančių darbuotojų geografinį pasiskirstymą ir jų skaičių. Tai leidžia įmonėms optimizuoti kaštus, atsižvelgiant į verslo ir darbo jėgos plėtrą tiek šalies viduje, tiek ir tarptautiniu mastu.
• Taisyklių laikymasis – užtikrinamas saugumo suderinamumas su griežčiausių rinkos ir valstybinių reguliavimo institucijų nustatytų standartų, tokių kaip FIPS (angl. Federal Information Processing Standards) ir „Suite B Cipher“, palaikymu. Tai ypač svarbu vartotojams, dirbantiems aukštus saugumo reikalavimus keliančiose organizacijose (vyriausybės, finansų, sveikatos apsaugos ir kt. institucijose).
• Valdymo API – vartotojams ir trečioms šalims suteikiama prieiga prie SonicWALL SMA API. Tai leidžia optimizuoti operacinius procesus, padidinant produktyvumą bei sumažinant kaštus.
• SAML 2.0 (angl. Enhanced Security Assertion Markup Language) palaikymas – vartotojams nereikia turėti atskirų prisijungimų prie individualių programų, kadangi palaikoma vieno prisijungimo (angl. SSO, Single Sing On) prie visų SaaS programų galimybė.

Papildomi, neseniai įdiegti SonicWALL SMA Series atnaujinimai:

• Centralizuota valdymo sistema (angl. CMS) – suteikia visa apimantį SMA valdymą ir stebėseną, taip pat dinamišką licencijų paskirstymą tarp paklausiausių tinklo mazgų. Taip sumažinami organizacijų kaštai ir užtikrinamas verslo tęstinumas.
• HTML5 klientai ir Proxy-serveriai – vartotojai gali naudotis visomis programomis viename naršyklės lange; prisijungimas prie nuotolinių duomenų šaltinių ir / arba programų gerokai supaprastintas; užtikrinamas dar greitesnis techninis palaikymas.
• Asmeninių įrenginių autorizacija – apsaugo vartotojų asmeniniuose įrenginiuose esančią privačią informaciją, kai dirbama prisijungus prie įmonės / organizacijos tinklo.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 426 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 426 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
       2021-03-02 08:38:15

Efektyviausi vaistai nuo inkstų skausmo: kada padeda arbatos, o kada – tabletės

Inkstų skausmas gali kilti dėl įvairiausių priežasčių, o pojūčiai vieni nemaloniausių – skausmas gali būti tiek maudžiantis, tiek priepuolinis.
       2021-03-02 08:33:06

Nešiojamųjų kompiuterių higiena: kaip teisingai juos valyti ir dezinfekuoti?

Sunku patikėti, tačiau nešiojamųjų kompiuterių klaviatūros gali būti net 20 tūkst. kartų nešvaresnės nei mūsų namuose esančio klozeto dangtis, rodo „CBT Nuggets“ duomenys.
       2021-03-02 08:27:29

Bitkoinas – naujasis auksas?

Vasario mėnesį kriptovaliutos visame pasaulyje pasiekė vieno trilijono vertės ribą. Maždaug 700 milijardų iš tos sumos sudaro vien bitkoinas, kuris vasario mėnesį kelis kartus sumušė savo paties vertės rekordus.
       2021-03-02 08:21:17

Darbdavį rinksimės kitaip: kokius klausimus būtina užduoti įsidarbinant?

Tebesitęsianti koronaviruso krizė, dėl jos atsiradęs ekonominis nestabilumas ir išaugęs nedarbo lygis sukėlė dar daugiau nežinomybės darbo paieškos procese ir kandidatus paskatino renkantis būsimą darbdavį atkreipti dėmesį į iki šiol mažiau apsvarstytus kriterijus.
       2021-03-01 11:34:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 247 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 3184 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 247 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-01 10:46:20

Valstybės pagalbos nesulaukiantys paukštynai mažins gamybą

Dėl pandemijos milijoninius nuostolius skaičiuojantis paukštininkystės sektorius nesulaukia Valstybės pagalbos ir jau praneša apie planuojamas mažinti paukštienos gamybos apimtis.
       2021-03-01 09:44:58

Sviestas ar aliejus: kokį produktą ir kada naudoti?

Rasti receptą, kuriame nėra nė šlakelio aliejaus ar šaukštelio sviesto tikriausiai būtų sudėtinga. Šie produktai plačiai naudojami įvairiose pasaulio virtuvėse: Viduržemio jūros šalys savo patiekalų neįsivaizduoja be alyvuogių aliejaus.
       2021-03-01 09:39:44

Pradedamos teikti COVID-19 testavimo paslaugos greta Vilniaus oro uosto

Nuo kovo 1 dienos keliaujantys per Vilniaus oro uostą gali patogiau atlikti COVID-19 testą ir gauti reikalingą pažymą čia pat vietoje – mokamas testavimo paslaugas greta didžiausių šalies oro vartų pradėjo teikti laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“.
       2021-03-01 09:35:42

Šviežias derlius jau pasiekė parduotuvių lentynas

Kartu su kalendoriniu pavasariu parduotuves pasiekė ir šviežias pavasarinių daržovių derlius. Po šaltos žiemos organizmą vitaminais praturtinti siekiantys gyventojai dairosi šviežių ridikėlių, morkų, kopūstų, salotų, o tikras pavasario hitas – švieži trumpavaisiai lietuviški agurkai.
       2021-03-01 09:27:48

Nauja niša inovatoriams: asmeninių apsaugos priemonių tobulinimas

Iki 2020 metų medicininių kaukių dėvėjimas viešose vietose buvo įprastas tik Rytų Azijoje, kurioje žmonės dažniau saugodavosi ne infekcijų, o užteršto oro.
       2021-03-01 07:15:28

Seksualinis priekabiavimas Lietuvoje: opi mitais apipinta problema

2014-aisiais publikuota 28-iose Europos Sąjungos valstybėse atlikta apklausa parodė, kad net 55 procentai moterų nuo 15 metų amžiaus bent kartą gyvenime yra patyrusios seksualinį priekabiavimą, o apie 21 proc. jį patyrė per paskutinius 12 mėnesių iki apklausos.
       2021-02-28 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 366 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 4949 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 366 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 09:51:55

Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai

Planuojantiems kurti ar jau kuriantiems unikalius vaizdus per fotografiją visi įrankiai tarnauja ne tik sklandžiam darbui užtikrinti, bet ir fotografo darbo palengvinimui.
       2021-02-27 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 670 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8000 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 670 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 08:06:09

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, 2021 metų sausio mėnesio centrinės valdžios deficitas buvo 88,4 mln. eurų ir sudarė 0,2 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).
       2021-02-27 08:01:53

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.
       2021-02-27 07:12:56

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
       2021-02-27 07:04:51

Iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais.
       2021-02-26 16:06:39

Elektros energijos tiekimo rinkos apžvalga

2021 m. sausio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 23 nepriklausomi tiekėjai ir 1 visuomeninis tiekėjas, t.y. 1 tiekėju daugiau, nei 2020 m. gruodžio mėn., – skelbiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.
       2021-02-26 16:01:44

5G: iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą.
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.