Naujienos

Interjero dizainerė: kaip mažoje virtuvėje sutalpinti reikalingus prietaisus

2021-10-08 10:40:18

Svajojate gaminti skaniausius patiekalus ir negaišti laiko indų plovimui rankomis, bet jūsų svajonei nelemta išsipildyti, nes... indaplovė jūsų virtuvėje paprasčiausiai netilptų.

Kažkur girdėta? Šiuolaikinės technologijos ne tik gerokai palengvina kasdienę ruošą, bet ir leidžia įgyvendinti naujus, netikėtus virtuvės išdėstymo sprendimus. IKEA interjero dizainerė pataria, kaip net ir mažoje virtuvėje sutalpinti visus reikalingus buitinius prietaisus taip, kad jais būtų patogu naudotis.

„Maža virtuvė gali būti visapusiškai funkcionali ir ergonomiška, o kartu ir jauki. Visų pirma siūlau gerai apgalvoti kokie yra jūsų poreikiai ir įpročiai, o tada nusistatyti prioritetus – ko tikrai reikia kasdienai. Planuodami virtuvės išdėstymą, išnaudokite erdvę iki pat lubų – viršuje esanti erdvė puikiai pasitarnaus įvairiems smulkesniems daiktams susidėti, o apatinę dalį palikite buitinei technikai, kad stalviršis liktų laisvas“, – sako IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė Eimantė Nemanė.

Virtuvės planavimo auksinė taisyklė – vadovautis vadinamuoju veiklos trikampiu, pagal kurį nustatoma optimali plautuvės, viryklės ir šaldytuvo įrengimo vieta. Šie trys objektai turėtų būti nutolę vienas nuo kito ne daugiau kaip kelių žingsnių atstumu, kad darbas virtuvėje būtų efektyvus, o erdvė išnaudota praktiškai. Kad būtų galima geriau įsivaizduoti, kaip visa tai atrodo tikrovėje, interjero dizainerė pataria išbandyti nemokamą virtuvės planavimo programą. Tai, pavyzdžiui, padės įsitikinti, ar visos durelės lengvai varstosi, neblokuodamos praėjimo.

„Dar vienas patarimas – naudoti daugiafunkcius ir mažesnių matmenų buitinius prietaisus. Jei erdvės nedaug, o gyvenate vienas arba dalijatės būstu su vos vienu asmeniu, ko gero pakaktų mažesnio arba siauresnio šaldytuvo, siauresnės plautuvės, dviejų kaitviečių viryklės. Taip daugiau erdvės liktų ant stalviršio“, – sako E. Nemanė.

Interjero dizainerė dalijasi vertingais patarimais, kaip mažą virtuvę padaryti patogią ir funkcionalią.

Šaldytuvas ir šaldiklis. Mažai virtuvei tinkamiausias kompaktiškas šaldytuvas su šaldikliu. Šaldytuvą įrengus po stalviršiu, ant darbinio paviršiaus bus daugiau vietos. Įmontuojamieji šaldytuvai ir šaldikliai padeda kurti vientisą interjerą, nes jų durelių fasadus galima derinti su spintelių fasadais. Kad be reikalo nešvaistytumėte elektros energijos, šaldytuvo ar šaldiklio nestatykite prie viryklės. Šaldiklį praktiška įsirengti atskiroje rečiau naudojamoje patalpoje, pavyzdžiui, sandėliuke.

Viryklė. Jei negaminate kelių patiekalų vienu metu, galbūt jums pakaktų dviejų kaitviečių ar kilnojamosios indukcinės kaitlentės – pastarąją paprasta perkelti iš vienos vietos į kitą, o nenaudojant galima paslėpti spintelėje, taip atlaisvinant stalviršį kitai veiklai.

Gartraukis. Renkantis gartraukį visų pirma reikėtų atsižvelgti į tai, ar jis tinkamo galingumo ir dydžio pagal esamą erdvę. Kad veiktų efektyviai, gartraukis turėtų būti bent tokio pločio kaip viryklė.

Orkaitė. Įmontuojamąją orkaitę galima įsirengti atskirtai nuo kaitlentės, patogiame ergonomiškame aukštyje, pavyzdžiui, aukštoje spintelėje šalia kaitvietės, o ne po ja. Taip šiais prietaisais galima vienu metu naudotis dviems.

Indaplovė. Indaplovės gali būti montuojamos spintelėje arba statomos ant grindų po stalviršiu, tačiau mažesnių matmenų indaplovę galima statyti ir ant stalviršio. Indaplovę įrengus šalia plautuvės, lengviau indus sudėti ir iškrauti, o ir grindys lieka švaresnės.

Skalbimo mašina. Dizainerė pastebi, kad mažesniuose būstuose besikuriantys žmonės skalbimo mašiną taip pat dažnai pageidauja įsirengti po virtuvės stalviršiu. Tokiu atveju ją reikėtų statyti šalia vandentiekio įvado ir nuotekų išvado. Spintelėje įmontuota skalbimo mašina nekris į akis ir darniai įsilies į vientisą virtuvės interjerą.

Smulkūs buitiniai prietaisai. Trintuvas, maišytuvas, skrudintuvas, kavos aparatas… E. Nemanė primena apie būtinybę nusistatyti prioritetus, t. y. įvertinti, ar tikrai visi turimi virtuvės prietaisai yra reikalingi kasdien – galbūt kai kurie iš jų tik užima vietą? Tai įvertinus, prietaisus reikėtų atitinkamai ir pasidėti: kuo rečiau prietaisas naudojamas, tuo aukščiau ar giliau jį reikėtų laikyti. Dizainerė taip pat primena pasirūpinti pakankamu kištukinių lizdų skaičiumi – tai reikėtų daryti pačioje virtuvės planavimo pradžioje.

Planuokite nepamiršdami saugos. Labai svarbu atminti, kad virtuvėje turėtų būti naudojami tik tokie įrenginiai, kurie nebijo drėgmės, nes šalia darbastalio, gaminimo zonoje ir aplink plautuvę jos tikrai netrūks. Vadovaukitės prietaisų įrengimo ir naudojimo instrukcijomis; pasirūpinkite, kad elektros prietaisai ir laidai būtų nepasiekiami vaikams, naudokite kištukinių lizdų dangtelius ir kitas apsaugos priemones.

Gerai apgalvoti sprendimai ne tik leidžia mažoje virtuvėje sutalpinti visus reikiamus daiktus bei įrangą, bet ir suteikia erdvės saviraiškai. Kūrybinimas eksperimentams virtuvėje įsikvėpti padės, jei erdvę pagyvinsite, pavyzdžiui, jūsų pomėgius atspindinčiais aksesuarais, interjerą papildysite mėgstamomis spalvomis, o sienas papuošite, kad ir savo mėgiamo kūrėjo paveikslais.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-10-27 12:48:27

Sugedo telefonas? Viskas, ką reikia žinoti apie jo garantiją

Perkantieji naujus išmaniuosius iš oficialių pardavėjų porai metų užsitikrina ramybę – jei įrenginys suges ne dėl jų pačių kaltės, jam galios 2 metų garantija.
       2021-10-27 12:27:00

Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose

Jeigu jūsų biuro stilius atvira erdvė, turėsite pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo darbuotojams privatumo jausmą. Atviros erdvės biurai išpopuliarėjo dėl mažesnių įrengimo išlaidų, tokio tipo biuruose bendradarbiams lengviau bendrauti tarpusavyje.
       2021-10-27 11:47:55

Nuo ko pradėti statyti savo verslą, kad jis susilauktų sėkmės?

Šiuo metu matome daug raginimų pradėti savo verslus, tam teikiama valstybės parama, rengiama daug įvairių mokymų, konferencijų, programų. Dažnai girdime viešai skelbiamas sėkmės istorijas, matome įkvepiančius pavyzdžius.
       2021-10-27 11:40:06

Kaip telefone yra atkuriami gamykliniai parametrai?

Kartais nutinka tokių atvejų, kai reikia ištrinti visus išmaniojo telefono duomenis ir atkurti jo pradinius nustatymus. Turint šiuolaikines technologijas tai padaryti yra visiškai nesudėtinga, o turimus duomenis galima išsaugoti.
       2021-10-27 09:35:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3509

Atlikus 24898 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3509. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-27 06:29:40

Sukčių humoras: apgaulingas žinutes gyventojams siunčia Tadas Blinda

Finansiniai nusikaltėliai tampa vis išradingesni – pastaruoju metu gyventojams apgaulingas žinutes siunčia net pats žemaičių plėšikų vadas Tadas Blinda. Tokios išdaigos gali pasirodyti juokingos, jeigu nusikaltėliams šiemet nebūtų pavykę iš šalies gyventojų išvilioti apie 8 mln. EUR.
       2021-10-26 17:48:51

Taivano delegacijos vizitas atveria daug naujų galimybių Lietuvai

Trečiadienį darbą Lietuvoje pradeda didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija. Trijų dienų vizito metu šios šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.
       2021-10-26 17:37:27

Šildymo sezonui įsibėgėjant: rizikuoja naudodami krosnis

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali gerokai paploninti gyventojų kišenes, vėl paskatino diskusijas apie efektyvų ir saugų namų šildymą.
       2021-10-26 14:28:28

Išrinko TOP 3 brangiausius naudotus automobilius Baltijos šalyse ir Ukrainoje

Portalo autoplius.lt duomenimis, šiuo metu Lietuvoje parduodami 27 tūkst. automobilių. Iš jų – 76 kainuoja daugiau nei 100 tūkst. eurų.
       2021-10-26 11:41:00

Išsirinkti tinkamiausią elektromobilį vilniečiui padėjo paprasta matematika

Išsirinkti labiausiai sau tinkantį modelį naujausiomis technologijomis ir tvariu mobilumu intriguojančiame elektromobilių segmente nėra itin lengva. Tai dar sudėtingiau tuomet, kai greta įprastų prioritetų norisi kažko originalaus ir netradicinio.
       2021-10-26 11:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2354

Atlikus 24089 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2354. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-26 11:07:27

Teismas: nemokumo administratoriui būtina perduoti ne tik serverį

Įmonei iškėlus bylą dėl nemokumo ir įpareigojus vadovą perduoti nemokumo administratoriui įmonės valdomą turtą, dažniausiai vadovai galvoja apie fizinę infrastruktūrą – nekilnojamą turtą ar įrengimus.
       2021-10-26 10:58:24

Nuo sriubos iki desertų: 3 patiekalai su Helovino simboliu – moliūgu

Moliūgas – ne tik tikrų tikriausias rudens derliaus, bet ir visame pasaulyje bei Lietuvoje vis labiau populiarėjančios Helovino šventės simbolis.
       2021-10-26 10:55:07

Kaip išsirinkti tikrai gerą skalbimo mašiną?

Drabužių priežiūra kartais reikalauja tikrai nemažai pastangų, tačiau tuomet, jei pasirenkama tikrai gera skalbimo mašina, galima būti užtikrintiems, kad drabužiai bus visada švarūs ir ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą.
       2021-10-25 19:32:54

Grupės „Pikaso“ vaikinai: vaikai mums svarbiau už karjerą

„Pikaso“ grupės nariai Tomas Eigertas ir Haroldas Šklėrius nėra tie vyrai, kurie itin trauktų praeivių žvilgsnius. Nors koncertuodami jie į sales visoje Lietuvoje sukviečia tūkstančius gerbėjų, atlikėjai pripažįsta, kad sostinėje netgi nėra itin atpažįstami.
       2021-10-25 15:24:39

Susisiekimo ministro M. Skuodžio komentaras dėl 5G dažnių aukciono

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) šiandien paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 13:01:44

Iššūkiai, kuriuos teks įveikti pereinant prie elektra varomo sunkiojo transporto

Vilniuje vykusiame Transporto ir inovacijų forume technologijų ekspertams, verslo ir viešojo sektoriaus atstovams aptariant logistikos srities perspektyvas viena svarbiausių temų buvo veiksmingiausios priemonės, siekiant nulinės taršos.
       2021-10-25 12:56:36

Lietingasis ruduo ir vandeniui atsparūs išmanieji įrenginiai: ką reikia žinoti?

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ir laikrodžių yra atsparūs drėgmei – gamintojai nurodo, kad daugelis jų gali būti net nardinami po vandeniu.
       2021-10-25 12:53:21

Lenkijos kelių mokesčių sistemos pokyčiai – galvos skausmas Lietuvos vežėjams

Palydoviniu ryšiu paremta Lenkijos kelių mokesčių sistema „eToll“ pradėjo veikti 2021 m. birželį, o nuo spalio 1 d. šioje šalyje ši sistema liko vienintelė.
       2021-10-25 12:50:02

Atostogos su vaikais – pasinaudokite visomis priklausančiomis privilegijomis

Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus.
       2021-10-25 12:34:17

Specialistė dalinasi patarimais, kaip teisingai serviruoti stalą

Stalo serviravimas yra toks pats svarbus sėkmingos vakarienės elementas kaip ir patiekiamas maistas, jo skonis bei išvaizda.
       2021-10-25 12:26:38

RRT skelbia aukcioną radijo dažniams iš 700 MHz radijo dažnių juostos

2021 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 12:22:44

Mišrainių ir salotų istorijos: populiarumo paslaptys ir intriguojantys faktai

Lietuvių nacionaliniu patiekalu tapusi baltoji mišrainė buvo sukurta siekiant įtikti carinės Maskvos elito pomėgiui skanauti prancūziškos virtuvės delikatesus, o Cezario salotos neturi nieko bendro su garsiuoju Romos imperatoriumi.
       2021-10-25 10:43:43

Sveikiausia pasaulyje tituluojama virtuvė: išbandykite graikiškus receptus

Ar žinojote, kad pirmąją kulinarijos knygą dar prieš mūsų erą parašė graikų maisto gurmanas Archestratas, laikomas gastronomijos tėvu? O kad graikiška virtuvė yra plačiai pripažįstama kaip sveikiausia?
       2021-10-25 10:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1810

Atlikus 9558 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1810. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-24 20:19:28

Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Sekmadienį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje. Unikalus trijų lygių kalnų dviračių parkas įrengtas Joninių slėnyje.
       2021-10-24 19:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2285

Atlikus 12630 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2285. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:58:08

Suvirinta GIPL dujotiekio siūlė žymi Lietuvos ir Lenkijos dujų sistemų sujungimą

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, nutiesus tarptautinio GIPL dujotiekio dalis iš abiejų valstybių pusių, buvo suvirinta simbolinė auksinė siūlė, žyminti dviejų Europos Sąjungos šalių dujų perdavimo sistemų fizinį sujungimą.
       2021-10-23 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3050

Atlikus 25448 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3050. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-23 10:33:38

Ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją

Lietuvoje ketvirtoji COVID-19 banga netrukus taps didžiausia per visą pandemiją, rodo naujausi duomenys. Daugumoje savivaldybių atvejų, hospitalizacijų ir mirčių skaičius auga, o mažėja tik keliose Vakarų Lietuvos savivaldybėse, kuriose ir prasidėjo ši banga.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.