Naujienos

Kaip išsirinkti išmaniąją apyrankę?

2016-07-05 16:05:11

Sėdimas gyvenimo būdas, neteisinga mityba ir neramus miegas – visa tai anksčiau ar vėliau priverčia žmogų susirūpinti savo organizmu. Būtent šiam tikslui ir buvo sukurtos išmaniosios apyrankės.

foto

Tačiau šiuo metu rinkoje jų tiek daug, todėl kyla klausimas: kaip išsirinkti tinkamiausią? Varle.lt išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių specialistai siūlo pirmiausia išsiaiškinti, ar jums apskritai reikalingas toks daiktas bei pataria, į kokius aspektus verta atkreipti dėmesį įsigyjant tokį aksesuarą.

Nepaisant to, kad sąvoka „išmanioji apyrankė“ dar pakankamai nauja, sekti savo organizmo būklę žmonės išmoko jau seniai. Žinoma, anksčiau tai buvo ne maža apyrankė, o keletas didelių įrenginių ir daugybė jutiklių bei laidų. Iš pradžių tokie organizmo matavimai buvo naudojami karininiais tikslais, vėliau tokiomis technologijomis pradėjo naudotis ir profesionalūs sportininkai, o dabar toks monitoringas tapo prieinamas ir plačiajai auditorijai.

Išmaniųjų apyrankių srities pradininke laikoma „Jawbone“ kompanija. Dabar išmaniąsias apyrankes gamina praktiškai visi, kas netingi. Į šią rinką vis drąsiau įsitraukia ir tokie stambūs žaidėjai kaip „Sony“, „Samsung“ ir „HTC“, taigi rinktis tikrai yra iš ko. Tačiau prieš tai išsiaiškinkime, ar jums tikrai reikalingas toks daiktas.

Ar jums reikalinga išmanioji apyrankė?

Siekdami atsikratyti antsvorio ar tiesiog pagerinti savo fizinę būklę žmonės vis dažniau ieško technologijų pagalbos. Tačiau šiuo atveju svarbiausia yra tai, kad renkantis bet kokią išmaniąją apyrankę reikėtų prisiminti, jog šis mažas daikčiukas neeis vietoj jūsų į sporto salę. Iš esmės išmaniųjų apyrankių tikslas ir yra motyvuoti bei padėti kontroliuoti apkrovas. Tačiau tam, kad naudojimasis išmaniąja apyranke būtų efektyvus, pačiam žmogui irgi reikia turėti valios stiprybę.

Toks modelis gali priminti, kad jūs dienos metu nepakankamai daug judate. Dauguma modelių gali sekti širdies veiklą ar stebėti aktyvumą miegant. Šiuolaikinės išmaniosios apyrankės – tai ne šiaip žingsniamatis su kalorijų skaičiavimo galimybe, bet daugeliu atvejų – pilnavertė sveikatos kontrolės ekosistema. Pirmiausia reikėtų apsispręsti, kiek rimti yra jūsų ketinimai ir ar tikrai klausysitės kažkokio daikto ant riešo patarimų.

Didžiąją išmaniųjų apyrankių funkcijų dalį gali atlikti įvairios skaitmeninės programėlės. Panagrinėkite jas, nes galbūt jums iš tikrųjų ir nereikalingas dar vienas ir ne toks jau pigus įrenginys. Galbūt galima apsieiti ir su išmaniuoju telefonu? Žinoma, tokios programėlės pasižymi mažesniu tikslumu nei specializuotieji įrenginiai, ypač kai kalba eina apie širdies monitoringą. O štai žingsnius ir kalorijas išmanusis telefonas gali suskaičiuoti ne blogiau nei išmanioji apyrankė.

Žinoma, nėra jokios prasmės pirkti išmaniąją apyrankę tiems, kurie jau turi išmanųjį laikrodį. Šiandien visuose tokio tipo įrenginiuose integruotas aktyvumo asistento funkcionalumas. Tačiau jei kol kas svarstote, ką iš šitų dviejų pasirinkti, reikėtų prisiminti, kad yra keletą esminių skirtumų. Išmanusis laikrodis sukurtas tam, kad dienos metu kuo rečiau trauktumėte išmanųjį telefoną tam, kad pažiūrėtumėte kokius nors pranešimus. Išmanioji apyrankė – tai visą parą veikiantis jūsų aktyvumo asistentas. Nepaisant to, kad išmanieji laikrodžiai pasižymi galimybe matuoti žingsnius ir kalorijas (o kai kurie net moka matuoti ir pulsą), su visais uždaviniais, kuriuos atlieka išmaniosios apyrankės, nesusitvarkys nei vienas išmanusis laikrodis. Išmanusis laikrodis negali veikti ilgiau paros, o išmaniųjų apyrankių galima nekrauti nuo savaitės iki pusės metų priklausomai nuo modelio. Todėl iškart reikėtų apsispręsti, kokioms daikto, kurį nešiositės ant riešo, funkcijoms teikiate pirmenybę. Žinoma, niekas nedraudžia vienu metu nešioti išmanųjį laikrodį ir apyrankę, bet tai nėra labai patogu.

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis išmaniąją apyrankę?

Dizainas

Jei jau nusprendėte įsigyti išmaniąją apyrankę, rinkitės tokią, kokia jums iš tikrųjų patiks ir atitiks asmeninį stilių. Taip pat yra ir su pagaminimo kokybe. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, ar apyrankė yra patvari.

Ant apyrankės esantis ekranas turėtų būti mažiausiai 1 colio įstrižainės, mat mažesni paprasčiausiai bus neįskaitomi. Nepamirškite, kad naudojimasis išmaniąja apyranke visų pirma susijęs su judesiu, o jo metu galimybė įskaityti ekrane vaizduojamą informaciją yra labai svarbus dalykas. Įprastai brangesni ir kokybiškesni modeliai turi jutiklinį OLED ekraną, pigesniuose yra paprastas, nevaldomas ekranėlis.

Išmanioji apyrankė ir suderinami įrenginiai

Renkantis išmaniąją apyrankę labai svarbu išsiaiškinti, su kokiais įrenginiais įmanomas jos sinchronizavimas. Taip pat siūloma atkreipti dėmesį į tai, ar yra skirtos jūsų išmaniajam telefonui ar planšetiniam kompiuteriui programėlės. Taip pat ar yra programinis palaikymas sinchronizavimui su stacionariais ir nešiojamais kompiuteriais. Tai labai individualus dalykas, nes čia reikia atsižvelgti į platformas ir operacines sistemas, kurių pagrindu veikia jūsų įrenginiai. Įprastai išmaniųjų apyrankių gamintojai numato sinchronizavimo galimybę su labiausiai paplitusiomis operacinėmis sistemomis: „iOS“, „Android“, „Windows Phone“, „OS X“, „Windows“. Įrenginys, kuris nesinchronizuoja su jūsų išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu iš esmės yra nenaudingas.

Operacinė sistema

Išmaniosios apyrankės gali būti suderinamos su trimis operacinėmis sistemomis: „iOS“, „Windows“ ir „Android“. Šiuo aspekto pasirinkimas yra labai individualus, kadangi reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ar konkreti išmanioji yra suderinama su ta operacine sistema, kokia pasižymi jūsų turimas išmanusis telefonas.

Funkcionalumas ir fizinio aktyvumo stebėjimo galimybės

Kiekviena išmanioji apyrankė matuoja ir fiksuoja daugybę parametrų. Visi šie matavimai ir duomenys suteikia žinių apie jūsų sveikatos būklę, leidžia sekti ir analizuoti įvairią informaciją apie jūsų gyvenimo būdą. Tai tokie parametrai kaip sudeginamų kalorijų kiekis, nueitų žingsnių skaičius, intensyvesnio fizinio aktyvumo laikas ir net jūsų miego kokybė. Priklausomai nuo jūsų tikslų, vieni duomenys gali būti svarbesni nei kiti.

Fizinio aktyvumo lygis ir laikas. Išmanioji apyrankė matuoja jūsų judesių intensyvumą ir fiksuoja laiką, kada sėdite, kada stovėdami dirbate, einate, bėgate ar sportuojate.

Sudegintų kalorijų kiekis. Remdamasi duomenimis apie jūsų fizinį aktyvumą ir kitais matavimais (pulso dažnis) išmanioji apyrankė skaičiuos, kiek per dieną sudeginote kalorijų.

Sunaudotų kalorijų kiekis (mitybos asistentas). Įprastai tai specialios skaitmeninės programėlės funkcija. Jūs galite stebėti savo mitybą, suvartotus produktus ir gautą kalorijų kiekį.

Žingsnių skaičius. Išmanioji apyrankė skaičiuoja nueitus per dieną žingsnius.

Nueitas atstumas. Išmanioji apyrankė nustato, kokį per dieną įveikėte (nuejote ar nubėgote) atstumą.

Širdies ritmo dažnis. Išmanioji apyrankė matuoja ir seka pulso dažnį.

Miego trukmė. Išmanioji apyrankė automatiniame režime arba paspaudus mygtuką fiksuoja, kada užmiegate ir kada pabundate. Ši funkcija leidžia jums stebėti, kiek valandų ir minučių miegate.

Miego kokybė. Sekdamas jūsų judesius miego metu įrenginys gali nustatyti miego kokybę, laiko tarpus, kai užmiegate giliu miegu.

Papildomos išmaniosios apyrankės funkcijos

Be pagrindinių standartinių funkcijų gali būti prieinamos ir kitos papildomos naudingos galimybės, kurios iš esmės yra kiekvieno išmaniosios apyrankės modelio išskirtinumas. Pavyzdžiui, įrenginys gali sekti jūsų miegą naktį ir tyliai žadinti ryte. Kai kuriuose išmaniųjų apyrankių modeliuose yra galimybė ieškoti ekspertų patarimų internete ir dalintis savo pasiekimais socialiniuose tinkluose. Išnagrinėję šias funkcijas galėsite pasirinkti įrenginį, kuris maksimaliai atitiks jūsų poreikius. Štai keletas papildomų funkcijų, kurios galėtų padėti apsispręsti ir pasirinkti tinkamiausią įrenginį:

Žadintuvas. Išmanioji apyrankė vibracijos dėka jus žadins ryte.

Tikslų išsikėlimas. Ši funkcija leidžia išsikelti sau tikslus ir stebėti pažangą jų siekiant. Pasiekus tikslus gaunami pranešimai.

GPS. Šis jutiklis leidžia sekti žemėlapyje jūsų judėjimą, taip pat informuoja apie maršrutą ir judėjimo greitį.

Interneto portalai. Daugelis išmaniųjų apyrankių leidžia peržiūrėti gautus iš įrenginio ir programėlės duomenis internete. Tai suteikia galimybę analizuoti duomenis, sekti pažangą ir pajusti aktyvaus gyvenimo būdo motyvaciją. Tokia papildoma funkcija taip pat suteikia galimybę atsispausdinti visą šią informaciją ir ataskaitas.

Aktyvumo matavimas sutartiniais vienetais. Šis būdas leidžia standartizuoti naudotojo aktyvumo matavimus atsižvelgiant į asmeninius parametrus, tokius kaip svoris, ūgis, amžius. Šis parametras leidžia naudotojams palyginti savo veiklą su kitų pasiekimais ir rekomenduojamu lygiu.

Pranešimai. Jei per ilgai sėdite prie darbo stalo ir jums būtina pajudėti ar, pavyzdžiui norite pradėti treniruotę kiekvieną rytą 7 val., kai kurios išmaniosios apyrankės jums gali tai priminti vibracijos būdu ar atvaizduoti pranešimą ekrane.

Socialinių tinklų integracija. Ši funkcija leidžia dalintis informacija ir pasiekimais socialiniuose tinkluose.

Atsparumas vandeniui

Kiekviena kokybiška išmanioji apyrankė turėtų pasižymėti bent minimaliu atsparumu vandeniui. Esmė tame, kad įrenginys juk nuolat bus ant kūno, o fizinio aktyvumo metu žmogus prakaituoja. Prakaito drėgmė gali patekti į išmaniosios apyrankės vidų ir sutrikdyti jos veiklą.

Baterija ir veikimo laikas

Didžiąją dalį šiuolaikinių išmaniųjų apyrankių reikia įkrauti maždaug bent kartą į savaitę. Žinoma, įrenginius, kurie pasižymi didesniu technologijų skaičiumi ar turi spalvotą ekraną teks įkrauti dažniau, kartą per 3 – 4 dienas. Kaip ten bebūtų tai rečiau nei yra išmaniųjų telefonų atveju.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-02-27 09:51:55

Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai

Planuojantiems kurti ar jau kuriantiems unikalius vaizdus per fotografiją visi įrankiai tarnauja ne tik sklandžiam darbui užtikrinti, bet ir fotografo darbo palengvinimui.
       2021-02-27 09:38:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8000 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 626 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-27 08:06:09

Centrinės valdžios deficitas per sausį – 88,4 mln. eurų

Preliminariais Finansų ministerijos duomenimis, 2021 metų sausio mėnesio centrinės valdžios deficitas buvo 88,4 mln. eurų ir sudarė 0,2 proc. prognozuojamo šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP).
       2021-02-27 08:01:53

Dėl piktnaudžiavimų paspirtukų priemonė peržiūrima iš esmės

Aplinkos ministerija už sunaikintus taršius automobilius skatins rinktis ilgalaikį viešojo transporto bilietą arba naudotis dalijimosi paslaugomis. Iki šiol galiojusi tvarka, kuri leido vietoje sunaikinto taršaus automobilio įsigyti kelis dviračius ar paspirtukus, bus iš esmės peržiūrėta.
       2021-02-27 07:12:56

Naujas kvartalas Justiniškėse keičia stereotipus

Vakarinis aplinkkelis suteikė naujos gyvybės jo kaimynystėje esantiems seniai suformuotiems sostinės mikrorajonams. Justiniškėse, Talino g., 2,84 ha sklype suprojektuotas modernus 5-6 aukštų daugiabučių kvartalas. Jį projektuoja NT plėtros kompanija REWO.
       2021-02-27 07:04:51

Iššūkis augintiniams – kas laukia keturkojų šeimininkams vėl išėjus į darbus?

Nuo pat pandemijos pradžios daugelis augintinių šeimininkų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose drauge su savo keturkojais draugais.
       2021-02-26 16:06:39

Elektros energijos tiekimo rinkos apžvalga

2021 m. sausio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 23 nepriklausomi tiekėjai ir 1 visuomeninis tiekėjas, t.y. 1 tiekėju daugiau, nei 2020 m. gruodžio mėn., – skelbiama Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.
       2021-02-26 16:01:44

5G: iš namų konsultuojami pacientai ir medicinos tyrimai per atstumą

Pasaulį užklupus pandemijai ir daugeliui žmonių pradėjus dirbti iš namų, spartesnis internetas tapo kasdiene būtinybe, leidžiančia sklandžiai dalyvauti nuotolinėse konferencijose, greičiau atsisiųsti reikiamus dokumentus ir efektyviau organizuoti darbą.
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
       2021-02-26 11:12:23

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu.
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 649 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 09:54:55

Dietologė pataria: ką valgyti, kad pavasarį pasitiktume kupini energijos

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas. Žmonės bando keisti mitybos įpročius ir šiuo metu daugiau dėmesio pradeda kreipti į tai, ką perka ir deda į savo lėkštes.
       2021-02-26 09:50:38

Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmojo etapo Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
       2021-02-26 09:36:43

Atlyginimai ir toliau didėjo: per antrąjį karantiną darbo rinka paveikta mažiau

Šiandien paskelbti 2020 m. ketvirtojo ketvirčio darbo užmokesčio duomenys parodė, kad atlyginimų kilimas metų pabaigoje pagreičio neprarado ir per metus padidėjo net 12,2 proc.
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 555 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.