Naujienos

Tarptautinio konkurso finale dėl 10 tūkst. eurų rungsis dvi KTU komandos

2016-07-14 10:23:25

Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vykusiame tarptautinio energetikos srities startuolių konkurso pusfinalyje „KICkoff Lithuania“ laimėtojais tapo dvi KTU komandos. Rugsėjį jos rungsis „KICkoff“ finale Varšuvoje dėl 10 tūkst. eurų piniginio prizo.

foto

„KICkoff Lithuania“ – vienas iš šešių, skirtingose šalyse vykusių, pasaulinio startuolių konkurso pusfinalių. Jame galėjo dalyvauti komandos iš Bulgarijos, Kipro, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Graikijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Slovėnijos.

„Šis konkursas skirtas atrasti ir paskatinti jaunuosius energetikos srities startuolius, mokslininkus ir išradėjus, kuriančius energetinio efektyvumo, atsinaujinančios energetikos srities sprendimus, sprendžiančius sumanių ir energetiškai efektyvių pastatų bei miestų problematiką,“ – apie konkursą pasakojo KTU „Startup Space“ vadovas Donatas Smailys.

„KICKoff Lithuania“, kuriame rungėsi šešios Lietuvos ir Latvijos komandos, organizavo KTU „Startup Space“ liepos 4–5 dienomis. Komisijos nariai – inovatyvių ir žymias investicijas pritraukusių startuolių įkūrėjai bei verslo vystymo ekspertai – laimėtojus atrinko vertindami tiek produkto atitikimą tematikai, tiek pateiktos problemos sprendimo svarbą visuomenei, verslo modelį ir rinkos analizę, pristatymo išsamumą bei komercinimo galimybes ir realius rezultatus.

Laimėtojai: išmani krovimo stotelė ir dujų jutiklis

Kelionę į „KICkoff“ finalą Varšuvoje laimėjo dvi KTU mokslininkų ir studentų suburtos startuolių komandos: „SmartChargeBox mobile“ ir „Highly selective multiple gas sensor“.

„Tai – įkrovimo stotelė, kuri patenkins įvairių vartotojų poreikius. Mūsų verslo modelis orientuotas ne tik į atskirus namų ūkius, bet ir verslo bei valstybinį sektorių“, – teigė išmaniosios elektromobilių krovimo stotelės „SmartChargeBox mobile“ idėjos sumanytojas Kęstutis Valinčius.

KTU mokslininkų sukurtas sprendimas leis greitai ir išmaniai įkrauti ne tik elektromobilius, bet ir kitas priemones, kurioms reikalinga elektra.

Antrosios komandos pristatytas didelio selektyvumo daugkartinis dujų jutiklis gali būti skirtas ir privatiems klientams, kurie nori nustatyti oro kokybę savo aplinkoje, ir pramoniniam naudojimui – bendrai stebėsenai ir kiekybiniam įvairių dujų šaltinių nustatymui. Jutiklį lengva integruoti ir pritaikyti prie įvairių kitų prietaisų.

„Mūsų sukurtas prietaisas leidžia nustatyti mus dominančių dujų koncentraciją bet kurioje aplinkoje“, – pasakojo vienas iš komandos narių, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentas Dovydas Barauskas.

„KICkoff“ finale dalyvaus 12 geriausių energetikos srities startuolių iš skirtingų šalių. Laimėjusi komanda ne tik gaus 10 tūkst. Eurų investiciją, bet ir galimybę susipažinti su tarptautiniais mentoriais, potencialiais investuotojais bei surasti galimus partnerius kitose šalyse.

Siūlo paramą pradedantiesiems

„KICkoff Lithuania“ metu savo idėjas galėjo pristatyti ir kitos komandos, aktualiose visuomenei srityse inovacijas kuriančios komandos. KTU „Startup Space“ akceleravimo paketais buvo apdovanoti puikiai pasirodę startuoliai „Foamita“ ir „Multicord“.

„Akceleravimo paketą sudaro įvairios paslaugos, kuriomis tris mėnesius galės naudotis laimėjusios komandos. Mes žinome, jog labai svarbu jaunas komandas tinkamai motyvuoti, padėti joms atrasti savo stipriąsias savybes, nusistatyti vaidmenis, išmokti save „parduoti“. Be to, joms būtina ir turėti vietą, kurioje komanda galėtų dirbti ir tobulinti savo produktus“, – prizą pristatė Donatas Smailys.

Prieš pusfinalį – tarptautinis mentorius ir geroji patirtis

„Norėjome surengti ne tik pusfinalį ir nustatyti geriausias komandas, bet ir suteikti papildomų žinių. Mentorystė ir dalijimasis gerąja patirtimi ypač svarbūs mūsų akceleratoriuje,“ – teigė D. Smailys.

Dvi dienas prieš pusfinalį „KICkoff Lithuania“ vyko idėjų pristatymo mokymai, kuriuose dalyvavo visos konkurso komandos ir KTU „Startup Space“ startuoliai. Tarptautinis mentorius iš Estijos Glebas Maltsevas mokė būsimuosius verslininkus pristatymo meno paslapčių.

„Nebijokite kalbėti angliškai – jūs iš tiesų kalbate daug geriau, nei manote,“ – susirinkusiuosius drąsino G. Maltsevas.

Mentorius taip pat atskleidė paslaptis, kaip pristatyti savo idėją investuotojams, kaip sužavėti komisiją per 3 minutes bei nurodė didžiausias pristatymo metu daromas klaidas.

Patirtimi apie verslo modelių kūrimą bei ateities pardavimų vykdymą dalijosi ir Lietuvos jaunojo verslo vystymo ekspertai bei startuolių kūrėjai: atvirosios bendradarbystės erdvės „Talent Garden Kaunas“ įkūrėjas Artūras Bulota, vieno sėkmingiausių lietuviškų startuolių „Inside Warehouse“ bendraįkūrėjas ir KTU startuolių mentorius Justinas Taruška, startuolių akceleratoriaus „Startup.lt“ vadovas Arvydas Bložė.

Visi pranešėjai pabrėžė, jog norint sukurti ir užauginti sėkmingą verslą, svarbu ne tik pažinti savo klientą ir pasiūlyti jam išskirtinį produktą, bet ir suburti komandą, kurios nariai gebėti prisitaikyti prie pačių įvairiausių situacijų, lanksčiai reaguotų į pokyčius ir kiekvienas įneštų lygiavertį indėlį į bendrą darbą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
       2021-02-26 11:12:23

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu.
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 09:54:55

Dietologė pataria: ką valgyti, kad pavasarį pasitiktume kupini energijos

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas. Žmonės bando keisti mitybos įpročius ir šiuo metu daugiau dėmesio pradeda kreipti į tai, ką perka ir deda į savo lėkštes.
       2021-02-26 09:50:38

Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmojo etapo Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
       2021-02-26 09:36:43

Atlyginimai ir toliau didėjo: per antrąjį karantiną darbo rinka paveikta mažiau

Šiandien paskelbti 2020 m. ketvirtojo ketvirčio darbo užmokesčio duomenys parodė, kad atlyginimų kilimas metų pabaigoje pagreičio neprarado ir per metus padidėjo net 12,2 proc.
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
       2021-02-25 09:08:56

Tarptautinė optimistų diena: 4 išmanūs patarimai gerai nuotaikai

Savaitgalį švęsime tarptautinę optimistų dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi inovatyviais sprendimais, kurie pakels nuotaiką ir praskaidrins jūsų dieną.
       2021-02-25 08:58:50

Vaistininkai pataria: kaip sustabdyti prakaitavimą nežalojant sveikatos?

Dezodorantai – nepamainoma higienos priemonė. Jie ne tik leidžia jaustis patikimai ir nebijoti dėl prakaitavimo, bet ir apsaugo nuo mikrobų. Perkant dezodorantą, svarbu jį rinktis ne tik pagal kvapą ar gamintoją, bet ir kitus rodiklius.
       2021-02-25 08:50:48

Finansinių duomenų apsauga: kaip saugoti, kad apsaugotum?

Per Lietuvą nuvilnijęs kelių e. paslaugų platformų klientų duomenų nutekėjimo skandalas turėjo tapti įspėjamuoju skambučiu gyventojams nenaudoti vieno slaptažodžio skirtingoms paskyroms ir įmonėms, nespėjusioms atlikti namų darbų.
       2021-02-25 08:38:41

Per savaitę NVSC patikrino beveik 600 prekybos ir paslaugų teikimo vietų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai per praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 568 ūkinės veiklos vietas, 15-likoje jų nustatyti pažeidimai.
       2021-02-25 08:34:55

„Sodros“ konsultacijos telefonu – daugiau gyventojų

„Sodros“ konsultantai kasdien telefonu aptarnauja apie 5 tūkstančius klientų. Karantino metu skambučių srautas trumpuoju numeriu 1883 arba (8-5) 250 0883 išaugo kelis kartus.
       2021-02-25 08:29:44

Kokias investicijas planuoti šalies verslui 2021 m. ir vėliau?

Šiuo metu vis dar modeliuojami, tačiau artėja nauji priemonių kvietimai, nukreipti į su pandemijos iššūkiais kovojantį verslą. Tokias verslui aktualias naujienas, susijusias su Europos Sąjungos investicijomis, taip pat dabar ir artimiausiu metu verslą pasieksiančiomis nacionalinėmis subsidijomis,
       2021-02-25 08:26:05

Motociklai: kuo svarbu pasirūpinti, kad pirma kelionė nesibaigtų nelaime

Vis ilgiau šviečiant saulei motociklininkai su nekantrumu laukia kovo mėnesio ir pirmųjų šiltų dienų, kai po žiemos pertraukos vėl galės į gatves išvažiuoti su „plieniniais žirgais“.
       2021-02-25 08:20:05

Neveikia „Wi-Fi“: inžinieriams įrangą teko traukti net iš širšių lizdo

Pandemijai išvijus dirbti iš namų žmonės atrado netikėtas erdves darbui: prieškambaryje tyliau, taigi patogiau kalbėti; prie miegamojo lango gimsta genialios idėjos; virtuvė – VIP zona su visais patogumais. Bet tada paaiškėjo, kad anaiptol ne visus namų kampelius pasiekia vienodai geras „Wi-Fi“ ryšys.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.