Naujienos

Tarptautinio konkurso finale dėl 10 tūkst. eurų rungsis dvi KTU komandos

2016-07-14 10:23:25

Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vykusiame tarptautinio energetikos srities startuolių konkurso pusfinalyje „KICkoff Lithuania“ laimėtojais tapo dvi KTU komandos. Rugsėjį jos rungsis „KICkoff“ finale Varšuvoje dėl 10 tūkst. eurų piniginio prizo.

foto

„KICkoff Lithuania“ – vienas iš šešių, skirtingose šalyse vykusių, pasaulinio startuolių konkurso pusfinalių. Jame galėjo dalyvauti komandos iš Bulgarijos, Kipro, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Graikijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Slovėnijos.

„Šis konkursas skirtas atrasti ir paskatinti jaunuosius energetikos srities startuolius, mokslininkus ir išradėjus, kuriančius energetinio efektyvumo, atsinaujinančios energetikos srities sprendimus, sprendžiančius sumanių ir energetiškai efektyvių pastatų bei miestų problematiką,“ – apie konkursą pasakojo KTU „Startup Space“ vadovas Donatas Smailys.

„KICKoff Lithuania“, kuriame rungėsi šešios Lietuvos ir Latvijos komandos, organizavo KTU „Startup Space“ liepos 4–5 dienomis. Komisijos nariai – inovatyvių ir žymias investicijas pritraukusių startuolių įkūrėjai bei verslo vystymo ekspertai – laimėtojus atrinko vertindami tiek produkto atitikimą tematikai, tiek pateiktos problemos sprendimo svarbą visuomenei, verslo modelį ir rinkos analizę, pristatymo išsamumą bei komercinimo galimybes ir realius rezultatus.

Laimėtojai: išmani krovimo stotelė ir dujų jutiklis

Kelionę į „KICkoff“ finalą Varšuvoje laimėjo dvi KTU mokslininkų ir studentų suburtos startuolių komandos: „SmartChargeBox mobile“ ir „Highly selective multiple gas sensor“.

„Tai – įkrovimo stotelė, kuri patenkins įvairių vartotojų poreikius. Mūsų verslo modelis orientuotas ne tik į atskirus namų ūkius, bet ir verslo bei valstybinį sektorių“, – teigė išmaniosios elektromobilių krovimo stotelės „SmartChargeBox mobile“ idėjos sumanytojas Kęstutis Valinčius.

KTU mokslininkų sukurtas sprendimas leis greitai ir išmaniai įkrauti ne tik elektromobilius, bet ir kitas priemones, kurioms reikalinga elektra.

Antrosios komandos pristatytas didelio selektyvumo daugkartinis dujų jutiklis gali būti skirtas ir privatiems klientams, kurie nori nustatyti oro kokybę savo aplinkoje, ir pramoniniam naudojimui – bendrai stebėsenai ir kiekybiniam įvairių dujų šaltinių nustatymui. Jutiklį lengva integruoti ir pritaikyti prie įvairių kitų prietaisų.

„Mūsų sukurtas prietaisas leidžia nustatyti mus dominančių dujų koncentraciją bet kurioje aplinkoje“, – pasakojo vienas iš komandos narių, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto studentas Dovydas Barauskas.

„KICkoff“ finale dalyvaus 12 geriausių energetikos srities startuolių iš skirtingų šalių. Laimėjusi komanda ne tik gaus 10 tūkst. Eurų investiciją, bet ir galimybę susipažinti su tarptautiniais mentoriais, potencialiais investuotojais bei surasti galimus partnerius kitose šalyse.

Siūlo paramą pradedantiesiems

„KICkoff Lithuania“ metu savo idėjas galėjo pristatyti ir kitos komandos, aktualiose visuomenei srityse inovacijas kuriančios komandos. KTU „Startup Space“ akceleravimo paketais buvo apdovanoti puikiai pasirodę startuoliai „Foamita“ ir „Multicord“.

„Akceleravimo paketą sudaro įvairios paslaugos, kuriomis tris mėnesius galės naudotis laimėjusios komandos. Mes žinome, jog labai svarbu jaunas komandas tinkamai motyvuoti, padėti joms atrasti savo stipriąsias savybes, nusistatyti vaidmenis, išmokti save „parduoti“. Be to, joms būtina ir turėti vietą, kurioje komanda galėtų dirbti ir tobulinti savo produktus“, – prizą pristatė Donatas Smailys.

Prieš pusfinalį – tarptautinis mentorius ir geroji patirtis

„Norėjome surengti ne tik pusfinalį ir nustatyti geriausias komandas, bet ir suteikti papildomų žinių. Mentorystė ir dalijimasis gerąja patirtimi ypač svarbūs mūsų akceleratoriuje,“ – teigė D. Smailys.

Dvi dienas prieš pusfinalį „KICkoff Lithuania“ vyko idėjų pristatymo mokymai, kuriuose dalyvavo visos konkurso komandos ir KTU „Startup Space“ startuoliai. Tarptautinis mentorius iš Estijos Glebas Maltsevas mokė būsimuosius verslininkus pristatymo meno paslapčių.

„Nebijokite kalbėti angliškai – jūs iš tiesų kalbate daug geriau, nei manote,“ – susirinkusiuosius drąsino G. Maltsevas.

Mentorius taip pat atskleidė paslaptis, kaip pristatyti savo idėją investuotojams, kaip sužavėti komisiją per 3 minutes bei nurodė didžiausias pristatymo metu daromas klaidas.

Patirtimi apie verslo modelių kūrimą bei ateities pardavimų vykdymą dalijosi ir Lietuvos jaunojo verslo vystymo ekspertai bei startuolių kūrėjai: atvirosios bendradarbystės erdvės „Talent Garden Kaunas“ įkūrėjas Artūras Bulota, vieno sėkmingiausių lietuviškų startuolių „Inside Warehouse“ bendraįkūrėjas ir KTU startuolių mentorius Justinas Taruška, startuolių akceleratoriaus „Startup.lt“ vadovas Arvydas Bložė.

Visi pranešėjai pabrėžė, jog norint sukurti ir užauginti sėkmingą verslą, svarbu ne tik pažinti savo klientą ir pasiūlyti jam išskirtinį produktą, bet ir suburti komandą, kurios nariai gebėti prisitaikyti prie pačių įvairiausių situacijų, lanksčiai reaguotų į pokyčius ir kiekvienas įneštų lygiavertį indėlį į bendrą darbą.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.