Naujienos

Ką reiktų žinoti apie pasiruošimą gimdymui pandemijos metu?

2021-12-17 17:05:58

Būsimoms mamos dažnai kyla daug klausimų apie gimdymą. Moterys nori būti jam pasiruošusios iš anksto, kad atėjus džiaugsmingai dienai, nerimo būtų kuo mažiau.

Pandemijos metu kyla dar daugiau klausimų – ar gimdyvė ir ją lydintis asmuo privalo testuotis dėl COVID-19 ligos, ar naujagimis gali būti testuojamas, kaip reikėtų elgtis, kai prasideda gimdymas, o testo rezultatų dar nėra. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas pasakoja, kaip pasiruošti gimdymui ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį pandemijos laikotarpiu.

Kas gali atvykti gimdyti į Kauno klinikų Gimdymo skyrių? Ar atvykstant reikalingas siuntimas?

Kauno klinikų Gimdymo skyriuje laukiame visų moterų, norinčių gimdyti čia, nepaisant to, kuriame mieste jos gyvena, ar kur anksčiau konsultavosi su gydytojais. Gydytojo siuntimo atvykstant gimdyti nereikia.

Koks būtų gimdyvės kelias į Kauno klinikas?

Prasidėjus gimdymui, reikėtų atvykti į Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Nėščiųjų priimamąjį. Šią kliniką patogiausiai pasiekti įvažiuojant į teritoriją pro vartus, esančius arčiausiai Akušerijos ir ginekologijos klinikos. Įvažiuojant į teritoriją, reikėtų įspėti budintį apsaugos darbuotoją prie vartų, kad atvykote gimdyti. Apvažiavus Akušerijos ir ginekologijos kliniką, rasite didelėmis raidėmis pažymėtą Nėščiųjų priimamąjį. Čia galite atvykti bet kuriuo paros metu, 7 dienas per savaitę. Nėščiųjų priimamajame gimdyvę apžiūrėję medikai nuspręs, ką daryti toliau, ir nukreips arba į gimdymo palatą, arba stebėjimui į Akušerijos skyrių, arba išleis namo, jeigu gimdymas dar neprasidėjo, o vaisiaus ir moters būklė – gera.

Kada gimdyvei vykti į Gimdymo skyrių?

Į Gimdymo skyrių vykti reikėtų prasidėjus gimdymui, kurį išduoda reguliarūs, dažnėjantys bei stiprėjantys gimdos susitraukimai, pagausėjusios gleivėtos su kraujo priemaišomis makšties išskyros arba nutekėję vaisiaus vandenys. Sunerimus dėl vaisiaus judesių arba pasirodžius kraujui, reikėtų nedelsti ir skubiai kviesti greitąją medicinos pagalbą bei atvykti į artimiausią nėščiųjų priėmimo skyrių.

Ką gimdyvei reikėtų atsivežti į ligoninę?

Be asmens dokumento ir nėščiosios kortelės, rekomenduojama pasiimti moteriai reikalingas higienos priemones. Galima turėti geriamojo vandens ir juodo šokolado energijai papildyti. Taip pat rekomenduojama atsivežti naujagimiui reikalingas priemones: dvi kepuraites, vilnones kojines, rūbelius, sauskelnes ar kitus, moters nuožiūra, naujagimiui reikalingus daiktus. Jeigu priemonių naujagimiui neatsivešite, viską gausite ligoninėje.

Ar gimdymo metu gali dalyvauti artimas žmogus?

Kauno klinikose gimdymo metu leidžiama dalyvauti vienam artimajam arba dūlai.

Kokia tyrimų dėl COVID-19 ligos atlikimo tvarka Kauno klinikose ir kada gali būti testuojami naujagimiai?

Kauno klinikose visiems stacionarizuojamiems pacientams yra atliekami tyrimai dėl COVID-19 infekcijos. Nėščiųjų priimamajame PGR SARS-CoV-2 tyrimas atliekamas ir gimdyvei, ir artimajam, kuris dalyvaus gimdyme. Tyrimas dėl COVID-19 naujagimiams atliekamas tik tais atvejais, jeigu mamai yra nustatyta COVID-19 liga arba jeigu naujagimis į Kauno klinikas atvežamas iš kitos ligoninės. COVID-19 tyrimas naujagimiams atliekamas lygiai taip pat kaip ir suaugusiems – iš nosiaryklės, tik su žymiai mažesnėmis ėminio paėmimo priemonėmis.

Ar lydinčiam asmeniui būtina į gimdymo palatą atvykti tuo pačiu metu su gimdyve? Ar jam reikia turėti COVID-19 tyrimo rezultatą?

Gimdyme dalyvausiantis artimas žmogus į gimdymo palatą gali atvykti ir vėliau, nei į ligoninę atvyksta gimdanti moteris. Neturintis COVID-19 infekcijai būdingų simptomų ir neturėjęs kontakto su sergančiu asmeniu vėliau atvykęs lydintis asmuo bus priimtas ir įleistas į gimdymo palatą. Jei jis turės ne daugiau kaip prieš 72 valandas atlikto COVID-19 tyrimo PGR neigiamą rezultatą, tyrimas nebus kartojamas. Kitu atveju, atvykus į Nėščiųjų priimamąjį bus paimtas PGR tyrimas dėl COVID-19 infekcijos. Kol bus gauti lydinčio asmens ir gimdyvės tyrimo atsakymai, gimdymo palatoje medicinos personalas naudoja tam tikro lygio asmens apsaugos priemones apsisaugojimui nuo užsikrėtimo COVID-19 infekcija. Taip pat gimdyvės ir jos artimojo prašoma dėvėti apsaugines veido kaukes.

Per kiek laiko gaunamas PGR testo atsakymas ir ar yra stebima gimdyvės vaisiaus būklė iki tol, kol yra gaunamas testo atsakymas?

Prasidėjus gimdymui, įvertinama gimdyvės būklė ir ji iš karto nukreipiama į gimdymo palatą, kur teikiama reikalinga pagalba, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Kai moteris į ligoninę atvyksta stebėjimui ar ištyrimui, ji guldoma į Akušerijos skyriaus izoliacinę palatą. Jeigu moters bei vaisiaus būklė jau buvo įvertinta Kauno klinikų moterų konsultacijoje arba Nėščiųjų priėmime ir yra normali, tada laukiama, kol bus gauti COVID-19 tyrimo atsakymai ir tada atliekami papildomi tyrimai.

Kai nėščiosios ar vaisiaus būklė reikalauja didesnio medikų dėmesio, klinikos darbuotojai reaguoja greitai ir iš karto atlieka reikalingus tyrimus, nelaukdami PGR tyrimo atsakymo, laikydamiesi visų infekcijų kontrolės priemonių.

Kaip Kauno klinikose gimdyvės apsaugomos nuo galimo užsikrėtimo viena nuo kitos?

Moterys, neturinčios klinikinių COVID-19 ligos simptomų ir atvykusios į Akušerijos skyrių dėl būklės ištyrimo ar stebėjimo, yra stacionarizuojamos dvivietėse palatose, turinčiose atskirą tualetą ir dušą. Taip pat, kol laukiama tyrimų rezultatų, jų prašoma laikytis vidaus tvarkos taisyklių ir dėvėti apsaugines kaukes palatoje.

Atvykus gimdyvei, turinčiai bent vieną iš COVID-19 infekcijai būdingų simptomų, ji yra stacionarizuojama į izoliacinę palatą viena. Čia labai svarbu moters sąmoningumas ir sąžiningas pasisakymas dėl galimų simptomų.

Kokia pacienčių lankymo tvarka?

Kauno klinikose leidžiama lankyti tik pagimdžiusias mamas. Lankymo laikas ribojamas iki 15 minučių. Artimieji arba pati pacientė lankymo laiką ir galimybes suderina su skyriaus medicinos personalu. Lankyti Kauno klinikų pacientus galima tik turint reikiamus dokumentus, įrodančius vakcinaciją, persirgimą COVID-19 liga arba neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą.

Kas prižiūri naujagimį, jei gimdyvė atvyko be lydinčio asmens ir nori nueiti į dušą?

Tuo metu, kai gimdyvė nori nueiti į dušą ar trumpam palikti naujagimį dėl kitų svarbių priežasčių, vaikeliu rūpinasi akušerės. Gimdyvė, prieš išeidama iš palatos, turėtų susitarti su palatos akušere, kad ji ateitų ir pažiūrėtų naujagimį.

Kiek Kauno klinikų Akušerijos ginekologijos klinikoje yra vienviečių palatų ir kaip jas galima gauti?

Iš viso Akušerijos skyriuje yra 19 vienviečių palatų, turinčių atskirą dušą ir tualetą. Šiose palatose galima likti kartu su artimu žmogumi. Pandemijos laikotarpiu dalis skyriaus yra skiriamas COVID-19 liga sergančiomis moterims, todėl šioje skyriaus dalyje galioja griežtos darbuotojų judėjimo ir saugos taisyklės. Dėl to, kad dalis palatų skirta COVID-19 liga sergančioms moterims, šiuo metu naudojama 13 vienviečių palatų.

Dar laukdama gimdymo moteris gali paprašyti personalo, kad ją įtrauktų į rezervacijos sąrašą vienvietei palatai gauti. Reali rezervacija prasideda tik prasidėjus gimdymui arba kai yra žinomas tikslus laikas, kada moteris galės atvykti į palatą, pavyzdžiui, suplanuotai Cezario pjūvio operacijai. Taip užtikriname, kad vienvietės palatos neliktų tuščios.

Kada gimdyvei atliekama epidūrinė nejautra ir ar vaistai šiai procedūrai yra kompensuojami?

Epidūrinės nejautros priemones ir pačią procedūrą kompensuoja Valstybinė ligonių kasa, todėl gimdyvėms jokių finansinių įsipareigojimų nėra. Pirmiausiai gimdymo metu patiriamą skausmą siūlome malšinti natūraliais, nemedikamentiniais būdais, neinvazinėmis nuskausminimo priemonėmis. Epidūrinė nejautra taikoma, kai moteris nusprendžia, kad skausmas yra labai intensyvus ir gali būti nepakeliamas. Susipažinusi su procedūra, galimomis komplikacijomis ir aptarusi su gydytoju anesteziologu, moteris pasirašo sutikimą. Visos moterys turi žinoti, kad skausmas gali būti labai sėkmingai slopinimas viso gimdymo metu ir tai neturi tapti baime gimdyti natūraliais gimdymo takais. Moteris, turinčias padidintą jautrumą skausmui, kviečiame drąsiai aptarti nuskausminimo galimybes ir būdus tik atvykus į gimdymo palatą.

Ar gimdyvei negavus privačios palatos ir likus be lydinčio asmens, naujagimis visą laiką būna su mama?

Kauno klinikų gydytojai visada stengiasi užtikrinti pačią geriausią priežiūrą tiek gimdyvei, tiek naujagimiui. Įprastai naujagimis po gimimo visą laiką būna su mama, jei tik mamos ir naujagimio būklės tai leidžia. Kartais po gimdymo naujagimis kelioms valandoms gali būti atskiriamas nuo mamos tik tokiu atveju, jei iš karto po gimdymo būtina intensyviai stebėti naujagimio ar moters būklę arba teikti neatidėliotiną pagalbą.

Kauno klinikų informacija

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Sveikata: kitos panašios naujienos
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-02-24 15:49:14

Gydytoja įspėja: sušalus gali grėsti labai nemaloni liga

Net žiemai einant į pabaigą svarbu daug dėmesio skirti šiltai aprangai, apsaugoti kūną nuo šalčio šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, megztiniais. Pasak gydytojų, per ilgai pabuvus šaltoje aplinkoje ir sušalus gali grėsti labai nemaloni liga.
       2024-02-17 11:35:31

Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos.
       2024-01-09 14:07:59

Trombocitais praturtintos kraujo plazmos (PRP) injekcijos į sąnarius, sausgysles

PRP (trombocitais praturtintos plazmos) injekcijos – tai natūrali terapija, kurios metu gydymui naudojamas paties paciento kraujas. Jos padeda išspręsti daugelį varginančių sveikatos problemų be chirurginės intervencijos ir cheminių preparatų.
       2024-01-04 17:00:44

Panikos priepuoliai labai dažnai „apsimeta“ širdies ligomis

Kam yra tekę susidurti su panikos priepuoliais, tas žino, kad jausmas nekoks: širdis spurda, prakaitas pila, galvoje sukasi niūrios mintys.
       2023-12-08 17:37:30

Nesigėdyti prostatos vėžio

„Didžioji dalis profilaktinių patikrų prasideda nuo kokio nors neskausmingo testo. Profilaktinės patikros dėl prostatos vėžio atveju tai yra paprastas kraujo paėmimas iš venos“, – sako Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus gydytojas urologas (onkologas) doc. dr. Aušvydas Patašius.
       2023-11-22 17:58:07

Menopauzė – vis dar tabu tema: daugiau nei pusė moterų jaučiasi nepatogiai

Nors visuomenėje skiriama vis daugiau dėmesio moterų sveikatai, iki šiol kai kurios susiduria su baime kalbėti apie menopauzę tiek su specialistais, tiek su artimaisiais.
       2023-11-14 16:08:23

Alkoholio, antibiotikų vartojimas kartu gali sustiprinti šalutinį vaistų poveikį

Nors daugumos vaistų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad jų negalima vartoti kartu su alkoholiu, tačiau Lietuvoje, deja, tai nėra vienetiniai atvejai, teigia gydytojas toksikologas.
       2023-10-10 10:32:56

Nutukimas – ne grožio matas, o lėtinė liga, kurią svarbu gydyti

Nutukimas – ne tik estetinė, bet ir viso organizmo problema, dažnai susijusi su daugybe gretutinių ligų, tokių kaip cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija ir obstrukcinė miego apnėja.
       2023-09-14 16:12:10

Stabligė – kaustanti liga

„Prevencija netūrėtų būti pakabinta tik ant sveikatos priežiūros sistemos, šeimos gydytojų komandos, bet mums reikėtų pasidalinti šia atsakomybe su socialiniu sektoriumi ir visuomenės sveikatos biurais“, – teigia šeimos gydytoja Jolanta Sauserienė.
       2023-08-21 16:51:55

Dažnai svaigsta galva ir apima silpnumo jausmas?

Tai gali signalizuoti apie širdies laidumo sutrikimus. Širdies laidumo sutrikimai – ne visada lengvai atpažįstama, bet didelį poveikį žmogaus savijautai turinti būklė.
       2023-08-21 16:49:01

Nėštumas ir saulės vonios – kaip tai suderinti?

Vasara – nuostabus metų laikas būsimai mamai: daug šviežių daržovių ir vaisių, peršalimo ligos pasibaigusios, galima mėgautis šiluma ir saule.
       2023-08-17 12:59:07

Bijote erkių? Skiepai ir repelentai gali padėti

„Kai kurie iš stacionaro skyriaus išvažiuoja į slaugos namus – tai darbingo amžiaus žmonės, kurie iki ligos buvo aktyvūs, dirbantys“, – teigia Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė profesorė Ligita Jančorienė apie pacientus, susirgusius erkiniu encefalitu.
       2023-08-03 17:00:47

Kodėl svarbu sekti savo ciklą ir kaip numalšinti alkį, esant PMS

Kiekvieną mėnesį besikeičiantis menstruacijų ciklas daug atskleidžia ne tik apie bendrą sveikatą, bet ir lemia kasdienę moters savijautą. Svarbu ne tik stebėti ciklo reguliarumą, bet ir jį lydinčius simptomus.
       2023-06-27 19:08:33

Sąnarių skausmas dažnai vargina ir jaunus žmones – kas lemia jo atsiradimą?

Sąnarių skausmai, dar vadinami artralgijomis, pažįstami daugeliui žmonių. Vilniaus ir Utenos „Kardiolitos klinikų“ Reumatologijos centro gydytoja reumatologė dr. Eglė Puncevičienė pažymi, kad artralgijos gali būti trumpalaikės, tačiau joms užsitęsus, svarbu nelaukti ir pasikonsultuoti su gydytoju.
       2023-06-27 18:45:32

Neteisingai vartojami vitaminai – grėsmė organizmui: kaip stiprinti imunitetą?

Imuniteto stiprinimas – itin svarbus, nuoseklus ir kompleksiškas procesas. Didelę reikšmę jam turi vitaminų kiekis organizme. Kaip teisingai juos vartoti?
       2023-06-08 16:56:27

Vasarą – basomis? Gydytoja perspėja apie negydomo pėdų grybelio pasekmes

Pėdų grybelis – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų, kadangi dėl drėgnos ir vėsios pėdos aplinkos, ypač tarpupirščiuose, sukuriama optimali terpė grybeliams daugintis.
       2023-05-19 16:08:18

Hipertenzija: beveik pusė gyventojų nežino turintys kraujospūdžio problemų

Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
       2023-05-19 08:53:04

Gydytoja apie grožio injekcijas: svarbus ne tik saikas, bet ir atlikimo technika

Besidžiaugiantys jaunatviška ir spindinčia oda, greičiausiai dėkoja arba genetikai, arba gydytojui. Hialurono rūgšties užpildų injekcijos – efektyvus, greitas ir ilgalaikis būdas lyginti raukšles, atkurti įdubusius paakius ir dėl amžiaus ar kitų aplinkybių prarastas veido formas.
       2023-05-12 11:24:28

Patarė, ką daryti, jei vaistinėje nerandate antibiotikų

Trūkstant antibiotikų, gyventojai neretai ieško vaistų per pažįstamus, dalijasi naujomis ar senomis jų pakuotėmis su giminėmis, kaimynais ar draugais. Vaistininkė patarė, kaip iš tikrųjų reikėtų elgtis nerandant sau būtinų vaistų.
Daugiau naujų naujienų
       2024-04-25 19:58:59

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo?

Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
       2024-04-25 18:07:11

„Samsung“ „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui

Technologijų bendrovė „Samsung“ renginyje „Unbox & Discover 2024“ pristatė naują televizorių liniją. Naujieji „Neo QLED 8K“, „4K“ ir „OLED“ modeliai pasižymi „Samsung AI TV“ dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis, tarp kurių – dar našesnis vaizdo kokybės gerinimas, triukšmo slopinimas bei išmanus energijos taupymas.
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.