Naujienos

Ką reiktų žinoti apie pasiruošimą gimdymui pandemijos metu?

2021-12-17 17:05:58

Būsimoms mamos dažnai kyla daug klausimų apie gimdymą. Moterys nori būti jam pasiruošusios iš anksto, kad atėjus džiaugsmingai dienai, nerimo būtų kuo mažiau.

Pandemijos metu kyla dar daugiau klausimų – ar gimdyvė ir ją lydintis asmuo privalo testuotis dėl COVID-19 ligos, ar naujagimis gali būti testuojamas, kaip reikėtų elgtis, kai prasideda gimdymas, o testo rezultatų dar nėra. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas pasakoja, kaip pasiruošti gimdymui ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį pandemijos laikotarpiu.

Kas gali atvykti gimdyti į Kauno klinikų Gimdymo skyrių? Ar atvykstant reikalingas siuntimas?

Kauno klinikų Gimdymo skyriuje laukiame visų moterų, norinčių gimdyti čia, nepaisant to, kuriame mieste jos gyvena, ar kur anksčiau konsultavosi su gydytojais. Gydytojo siuntimo atvykstant gimdyti nereikia.

Koks būtų gimdyvės kelias į Kauno klinikas?

Prasidėjus gimdymui, reikėtų atvykti į Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Nėščiųjų priimamąjį. Šią kliniką patogiausiai pasiekti įvažiuojant į teritoriją pro vartus, esančius arčiausiai Akušerijos ir ginekologijos klinikos. Įvažiuojant į teritoriją, reikėtų įspėti budintį apsaugos darbuotoją prie vartų, kad atvykote gimdyti. Apvažiavus Akušerijos ir ginekologijos kliniką, rasite didelėmis raidėmis pažymėtą Nėščiųjų priimamąjį. Čia galite atvykti bet kuriuo paros metu, 7 dienas per savaitę. Nėščiųjų priimamajame gimdyvę apžiūrėję medikai nuspręs, ką daryti toliau, ir nukreips arba į gimdymo palatą, arba stebėjimui į Akušerijos skyrių, arba išleis namo, jeigu gimdymas dar neprasidėjo, o vaisiaus ir moters būklė – gera.

Kada gimdyvei vykti į Gimdymo skyrių?

Į Gimdymo skyrių vykti reikėtų prasidėjus gimdymui, kurį išduoda reguliarūs, dažnėjantys bei stiprėjantys gimdos susitraukimai, pagausėjusios gleivėtos su kraujo priemaišomis makšties išskyros arba nutekėję vaisiaus vandenys. Sunerimus dėl vaisiaus judesių arba pasirodžius kraujui, reikėtų nedelsti ir skubiai kviesti greitąją medicinos pagalbą bei atvykti į artimiausią nėščiųjų priėmimo skyrių.

Ką gimdyvei reikėtų atsivežti į ligoninę?

Be asmens dokumento ir nėščiosios kortelės, rekomenduojama pasiimti moteriai reikalingas higienos priemones. Galima turėti geriamojo vandens ir juodo šokolado energijai papildyti. Taip pat rekomenduojama atsivežti naujagimiui reikalingas priemones: dvi kepuraites, vilnones kojines, rūbelius, sauskelnes ar kitus, moters nuožiūra, naujagimiui reikalingus daiktus. Jeigu priemonių naujagimiui neatsivešite, viską gausite ligoninėje.

Ar gimdymo metu gali dalyvauti artimas žmogus?

Kauno klinikose gimdymo metu leidžiama dalyvauti vienam artimajam arba dūlai.

Kokia tyrimų dėl COVID-19 ligos atlikimo tvarka Kauno klinikose ir kada gali būti testuojami naujagimiai?

Kauno klinikose visiems stacionarizuojamiems pacientams yra atliekami tyrimai dėl COVID-19 infekcijos. Nėščiųjų priimamajame PGR SARS-CoV-2 tyrimas atliekamas ir gimdyvei, ir artimajam, kuris dalyvaus gimdyme. Tyrimas dėl COVID-19 naujagimiams atliekamas tik tais atvejais, jeigu mamai yra nustatyta COVID-19 liga arba jeigu naujagimis į Kauno klinikas atvežamas iš kitos ligoninės. COVID-19 tyrimas naujagimiams atliekamas lygiai taip pat kaip ir suaugusiems – iš nosiaryklės, tik su žymiai mažesnėmis ėminio paėmimo priemonėmis.

Ar lydinčiam asmeniui būtina į gimdymo palatą atvykti tuo pačiu metu su gimdyve? Ar jam reikia turėti COVID-19 tyrimo rezultatą?

Gimdyme dalyvausiantis artimas žmogus į gimdymo palatą gali atvykti ir vėliau, nei į ligoninę atvyksta gimdanti moteris. Neturintis COVID-19 infekcijai būdingų simptomų ir neturėjęs kontakto su sergančiu asmeniu vėliau atvykęs lydintis asmuo bus priimtas ir įleistas į gimdymo palatą. Jei jis turės ne daugiau kaip prieš 72 valandas atlikto COVID-19 tyrimo PGR neigiamą rezultatą, tyrimas nebus kartojamas. Kitu atveju, atvykus į Nėščiųjų priimamąjį bus paimtas PGR tyrimas dėl COVID-19 infekcijos. Kol bus gauti lydinčio asmens ir gimdyvės tyrimo atsakymai, gimdymo palatoje medicinos personalas naudoja tam tikro lygio asmens apsaugos priemones apsisaugojimui nuo užsikrėtimo COVID-19 infekcija. Taip pat gimdyvės ir jos artimojo prašoma dėvėti apsaugines veido kaukes.

Per kiek laiko gaunamas PGR testo atsakymas ir ar yra stebima gimdyvės vaisiaus būklė iki tol, kol yra gaunamas testo atsakymas?

Prasidėjus gimdymui, įvertinama gimdyvės būklė ir ji iš karto nukreipiama į gimdymo palatą, kur teikiama reikalinga pagalba, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Kai moteris į ligoninę atvyksta stebėjimui ar ištyrimui, ji guldoma į Akušerijos skyriaus izoliacinę palatą. Jeigu moters bei vaisiaus būklė jau buvo įvertinta Kauno klinikų moterų konsultacijoje arba Nėščiųjų priėmime ir yra normali, tada laukiama, kol bus gauti COVID-19 tyrimo atsakymai ir tada atliekami papildomi tyrimai.

Kai nėščiosios ar vaisiaus būklė reikalauja didesnio medikų dėmesio, klinikos darbuotojai reaguoja greitai ir iš karto atlieka reikalingus tyrimus, nelaukdami PGR tyrimo atsakymo, laikydamiesi visų infekcijų kontrolės priemonių.

Kaip Kauno klinikose gimdyvės apsaugomos nuo galimo užsikrėtimo viena nuo kitos?

Moterys, neturinčios klinikinių COVID-19 ligos simptomų ir atvykusios į Akušerijos skyrių dėl būklės ištyrimo ar stebėjimo, yra stacionarizuojamos dvivietėse palatose, turinčiose atskirą tualetą ir dušą. Taip pat, kol laukiama tyrimų rezultatų, jų prašoma laikytis vidaus tvarkos taisyklių ir dėvėti apsaugines kaukes palatoje.

Atvykus gimdyvei, turinčiai bent vieną iš COVID-19 infekcijai būdingų simptomų, ji yra stacionarizuojama į izoliacinę palatą viena. Čia labai svarbu moters sąmoningumas ir sąžiningas pasisakymas dėl galimų simptomų.

Kokia pacienčių lankymo tvarka?

Kauno klinikose leidžiama lankyti tik pagimdžiusias mamas. Lankymo laikas ribojamas iki 15 minučių. Artimieji arba pati pacientė lankymo laiką ir galimybes suderina su skyriaus medicinos personalu. Lankyti Kauno klinikų pacientus galima tik turint reikiamus dokumentus, įrodančius vakcinaciją, persirgimą COVID-19 liga arba neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą.

Kas prižiūri naujagimį, jei gimdyvė atvyko be lydinčio asmens ir nori nueiti į dušą?

Tuo metu, kai gimdyvė nori nueiti į dušą ar trumpam palikti naujagimį dėl kitų svarbių priežasčių, vaikeliu rūpinasi akušerės. Gimdyvė, prieš išeidama iš palatos, turėtų susitarti su palatos akušere, kad ji ateitų ir pažiūrėtų naujagimį.

Kiek Kauno klinikų Akušerijos ginekologijos klinikoje yra vienviečių palatų ir kaip jas galima gauti?

Iš viso Akušerijos skyriuje yra 19 vienviečių palatų, turinčių atskirą dušą ir tualetą. Šiose palatose galima likti kartu su artimu žmogumi. Pandemijos laikotarpiu dalis skyriaus yra skiriamas COVID-19 liga sergančiomis moterims, todėl šioje skyriaus dalyje galioja griežtos darbuotojų judėjimo ir saugos taisyklės. Dėl to, kad dalis palatų skirta COVID-19 liga sergančioms moterims, šiuo metu naudojama 13 vienviečių palatų.

Dar laukdama gimdymo moteris gali paprašyti personalo, kad ją įtrauktų į rezervacijos sąrašą vienvietei palatai gauti. Reali rezervacija prasideda tik prasidėjus gimdymui arba kai yra žinomas tikslus laikas, kada moteris galės atvykti į palatą, pavyzdžiui, suplanuotai Cezario pjūvio operacijai. Taip užtikriname, kad vienvietės palatos neliktų tuščios.

Kada gimdyvei atliekama epidūrinė nejautra ir ar vaistai šiai procedūrai yra kompensuojami?

Epidūrinės nejautros priemones ir pačią procedūrą kompensuoja Valstybinė ligonių kasa, todėl gimdyvėms jokių finansinių įsipareigojimų nėra. Pirmiausiai gimdymo metu patiriamą skausmą siūlome malšinti natūraliais, nemedikamentiniais būdais, neinvazinėmis nuskausminimo priemonėmis. Epidūrinė nejautra taikoma, kai moteris nusprendžia, kad skausmas yra labai intensyvus ir gali būti nepakeliamas. Susipažinusi su procedūra, galimomis komplikacijomis ir aptarusi su gydytoju anesteziologu, moteris pasirašo sutikimą. Visos moterys turi žinoti, kad skausmas gali būti labai sėkmingai slopinimas viso gimdymo metu ir tai neturi tapti baime gimdyti natūraliais gimdymo takais. Moteris, turinčias padidintą jautrumą skausmui, kviečiame drąsiai aptarti nuskausminimo galimybes ir būdus tik atvykus į gimdymo palatą.

Ar gimdyvei negavus privačios palatos ir likus be lydinčio asmens, naujagimis visą laiką būna su mama?

Kauno klinikų gydytojai visada stengiasi užtikrinti pačią geriausią priežiūrą tiek gimdyvei, tiek naujagimiui. Įprastai naujagimis po gimimo visą laiką būna su mama, jei tik mamos ir naujagimio būklės tai leidžia. Kartais po gimdymo naujagimis kelioms valandoms gali būti atskiriamas nuo mamos tik tokiu atveju, jei iš karto po gimdymo būtina intensyviai stebėti naujagimio ar moters būklę arba teikti neatidėliotiną pagalbą.

Kauno klinikų informacija

Asmenukė? O gal geriau pasikviesti fotografą?
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Sveikata: kitos panašios naujienos
       2022-01-19 13:38:20

Kodėl svarbu reguliariai tikrintis akių būklę?

COVID-19 pandemija apribojo žmonių judėjimą, bet nesustabdė ligų progresavimo. Šiuo laikotarpiu ypatingai išryškėjo problemos, susijusios su padidėjusiu krūviu regos organams ir su pavėluotu lėtinių akių ligų gydymu.
       2022-01-19 11:44:22

Smūgis kepenims: kodėl trūksta energijos ir kankina nuovargis?

Praūžus didžiosioms metų šventėms, bene kas antras lietuvis jaučia jų pasekmes dar ne vieną mėnesį ir skundžiasi nuovargiu bei energijos trūkumu. Pasak žolininko, fitologo Virgilijaus Skirkevičiaus, riebus maistas ir alkoholis, kuriuos gausiai vartoja lietuviai, suduoda rimtą smūgį vienam svarbiausių žmogaus virškinimo sistemos organų – kepenims.
       2022-01-19 11:32:59

Daugumos vaikų dantų būklė nekokia: įvardijo priežastį, kuri nesikeičia

Tėvų požiūris į vaiko burnos sveikatą šiandien yra kur kas geresnis nei anksčiau – tokį pokytį pastebi per 30 metų patirties vaikų dantų gydyme ir ligų profilaktikoje turinti biomedicinos mokslų daktarė Rasa Račienė. Visgi tebėra spragų dantų priežiūros praktikoje.
       2022-01-14 20:03:44

Širdies ūžesių diagnozė – ankstyvoje vaikystėje: kada reikėtų sunerimti?

Įprastai širdies ligomis serga vyresnio amžiaus žmonės, tačiau jos neaplenkia ir pačių mažiausiųjų. Širdies ūžesiai yra viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių mažieji pacientai atvyksta pas vaikų kardiologą.
       2022-01-13 12:45:45

Po dantų implantavimo – nemalonus kvapas iš nosies

Lietuvos gyventojų dantų būklė nedžiugina: dažnam prireikia ne tik plombavimo, bet ir dantų šaknų kanalų gydymo ar dantų implantavimo. Nors šios procedūros leidžia džiaugtis gražesne šypsena, tačiau pasitaiko atvejų, kai po jų pagalbos tenka ieškoti pas ausų, nosies ir gerklės ligų specialistus – otorinolaringologus.
       2021-12-31 08:29:17

Kaip taisyklingai elgtis pirtyje: priminė dažniausiai daromas klaidas

Pirtis – vienas didesnių žiemos malonumų, kuomet atšąla orai ir norisi pasišildyti. Apie šios pramogos naudą sveikatai žino kone kiekvienas pirtininkas, tačiau pamirštama, kad ir čia reikia lankytis atsakingai bei nepervertinti savo galimybių.
Daugiau naujų naujienų
       2022-01-26 17:40:06

Šiemet profesinės mokyklos priims daugiau pirmakursių

Šiais metais didinimas priėmimas į informacijos ir ryšių, sveikatos priežiūros, socialinio darbo, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sričių profesinio mokymo programas.
       2022-01-26 17:25:50

Anykščius pamilusi Justė Arlauskaitė-Jazzu: „Čia poezija tiesiog tvyro ore“

„Kokia nuostabi vieta, kuriai reikia tik meilės!“ – kartą lankydamasi Anykščiuose ir pamačiusi patalpas iš nuostabos aiktelėjo dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.
       2022-01-26 14:07:26

AB Vilniaus šilumos tinklai užsitikrino dujų tiekimo diversifikavimą vasariui

AB Vilniaus šilumos tinklai įsigijo 335 000 MWh dujų šilumos gamybai - tai pirmas tiesioginis didžiausio šalyje centralizuotos šilumos tiekėjo sandoris su dujų tiekėju UAB „Ignitis“.
       2022-01-26 13:59:09

Jau ateinantį dešimtmetį mūsų gydymo planus sudarinės dirbtinis intelektas

Per pastarąjį dešimtmetį žmonijos sveikata pasikeitė neatpažįstamai. Gerėjanti sveikatos priežiūra, efektyvesni vaistai ir gydymo metodai padėjo reikšmingai pailginti gyvenimo trukmę ir sumažinti vaikų mirtingumą.
       2022-01-26 13:53:55

Vaistinių atstovai pasiruošę nuotolinių vaistinių sistemos diegimui

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) paskelbus apie nuotolinių vaistinių sistemos e. sveikatoje startą balandžio mėnesį, šalies vaistinių atstovai teigia esantys pasiruošę ilgai lauktiems pokyčiams.
       2022-01-26 13:50:52

Egzotiškieji tamarindai: kas tai per vaisiai, kaip ir su kuo jie valgomi

Ar žinojote, kas yra tamarindai? Šie egzotiški vaisiai pasižymi neįprastu saldžiarūgščiu skoniu, kuris primena citrinų, abrikosų ir datulių derinį. O dar neįprastesnė yra jų išvaizda.
       2022-01-26 12:35:04

Manote, kad puikiai pažįstate „Android“ operacinę sistemą? Nežinomos gudrybės

Pirmaujančios verslo statistikos platformos „Statista“ 2021 m. duomenimis, net 7 iš 10 išmaniųjų telefonų rinkoje turi „Android“ operacinę sistemą.
       2022-01-26 12:21:25

Kaip planuoti kelionę, kad netektų atostogų leisti stebint banko sąskaitą?

Kelionės nebūtinai visada turi būti brangios, tačiau dauguma žmonių neatsižvelgia į išlaidas, kurias patiria atostogaudami.
       2022-01-26 10:54:22

Lietuvoje sparčiai daugėja apie vyną išmanančių mėgėjų

Bet kokie Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai šiandien atveria nuomonių įvairovę. Jų margumyne girdėti balsų, teigiančių, kad alkoholio keliamas problemas Lietuvoje galima spręsti ne draudimais, o švietimu, edukacija.
       2022-01-26 10:52:41

Vaikiški šviesos projektoriai: ką naudinga žinoti prieš įsigyjant?

Miegas - svarbiausias geros nuotaikos, savijautos, sveikatos rodiklis. Miegame visi, tačiau, ypač daug laiko tai darydami praleidžia mūsų mažieji - vaikai. Miegas jiems yra be galo svarbus.
       2022-01-26 10:52:05

Didžiausios 2022 m. pavasario mados tendencijos

Dar visai neseniai garsiausios pasaulio mados sostinės žibėjo nuo mados savaitės renginių. Jų metų mados namai pristatė pavasario/vasaros mados tendencijas. Nepaisant to, kad prabanga dvelkiančius renginius pakoregavo pandemija, jų metu pasirodžiusios tendencijos privertė nustebti ne vieną mados pasaulio žinovą.
       2022-01-26 10:48:58

Tyrimas atskleidė, kaip atrodo lietuviška, latviška ir estiška svajonės

„Svajonių darbas“, „naujas automobilis“, „sveikas vaikas“, „mano namai“, „geras laikas“ – tai frazės, kuriomis žiniasklaidoje apibūdinamos Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų svajonės, rodo „Luminor“ banko užsakymu atliktas tyrimas.
       2022-01-26 10:10:40

REKORDAS: praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 9490

Atlikus 30557 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 9490. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-26 10:00:31

Kitoks žvilgsnis į mėsainius: kaip pasigaminti sveikesnius ir egzotiškesnius

Mėsainis ne veltui yra vadinamas gatvės maisto karaliumi. Vis dažniau atrandame mėsainius, kurie atstovauja ne greito maisto kategoriją. Mėsainius galime ruošti iš sveikų ingredientų.
       2022-01-26 09:54:36

Vairuotojų krizė tampa nepakeliama – kviečia dirbti užsieniečius

Vilkikų vairuotojų krizė Europoje neslūgsta – masiškai trūkstamą kvalifikuotą darbo jėgą bandoma pritraukti iš užsienio. Lenkijos parlamentas priėmė įstatymą, siekiant palengvinti užsieniečių įdarbinimą, o vokiečiai pripažino, kad logistikos sektorius be darbo migrantų nebeišsiverčia.
       2022-01-26 09:40:36

Nepraleiskite svarbiausio dienos valgio: trys greitai paruošiamų pusryčių idėjos

Praleisti pusryčius ir iškeisti juos į bent kelias minutes miego ryte – itin viliojanti ir maloniai nuodėminga mintis. Atsilaikyti sunku, tačiau to nereikėtų paversti įpročiu, skatinančiu atsisakyti valgyti ryte.
       2022-01-26 09:38:39

Žiedinis kopūstas – idealus pasirinkimas nuolat skubantiems: 3 receptai

Nors žiemą norisi valgyti riebiau ir sočiau, svarbu nepamiršti ir šviežio bei sveiko maisto: žalumynų ir daržovių. Vertėtų paskanauti ir žiedinių kopūstų, žinomų ir kalafiorų pavadinimu. Tai soti, tačiau visai nekaloringa daržovė.
       2022-01-26 09:34:46

Įgūdžiai 2022-aisiais: ko ieškos darbdaviai ir ko trūksta darbuotojams

2021-ųjų gale personalo valdymo pasaulyje didžiojo persikvalifikavimo tendenciją pakeitė didžiojo atsistatydinimo bumas. Įvairių tyrimų duomenimis, vis daugiau (kartais net iki 60 proc.) šiandien dirbančių žmonių 2022-aisiais keis darbovietę, o neretai – ir veiklos sritį.
       2022-01-26 09:29:38

Vaistininkas atsako, ką daryti stipriai sušalus žiemos metu

Nušalti ar sušalti galima ne tik esant labai žemai oro temperatūrai, bet ir stipriam vėjui bei didelei drėgmei, todėl planuojant veiklą lauke reikėtų atsižvelgti į jutiminę temperatūrą.
       2022-01-26 09:14:09

Finansiniai sukčiai iš gyventojų ir verslo pernai išviliojo 10,2 mln. eurų

Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 milijono eurų – dukart daugiau nei 2020-aisiais, kai nuostoliai sudarė 4,8 milijono eurų, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys.
       2022-01-26 09:05:24

Kaip pradėti taupyti nuosavam būstui: 4 žingsnių planas

Mokėti ne nuomos mokestį, o savų namų paskolos įmoką būtų daug maloniau, sutiktų daugelis šiuo metu galvojančių apie nuosavo būsto įsigijimą.
       2022-01-26 09:00:15

Scenografė Birutė Ukrinaitė apie Undinės apdarą be žuvies uodegos

Scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė teatre kartu su režisieriumi Gyčiu Padegimu dirba jau beveik ketvirtį amžiaus ir vizualiai yra apipavidalinusi daugiau nei 50 spektaklių.
       2022-01-25 18:34:59

Prezidentas pasirašė Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė Seimo priimtą Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą. Asmenvardžių rašymas dokumentuose pirmą kartą yra sureguliuotas įstatymo lygmeniu.
       2022-01-25 18:18:46

Kokį automobilio akumuliatoriaus kroviklį pirkti?

Kiekvienam vairuotojui savo namuose pravartu turėti akumuliatoriaus kroviklį. Norint, kad akumuliatorius tarnautų ilgai, labai svarbu palaikyti tinkamą jo įkrovą. Taigi, kroviklis ne tik leidžia reguliariai pakrauti akumuliatorių, bet ir įkrauti jį kai automobilis sunkiai užsiveda.
       2022-01-25 18:11:16

Naminis riešutų sviestas – per 5 minutes: prireiks vos trijų ingredientų

Mėgstate pasmaližiauti, tačiau atidžiai stebite, kas atsiduria jūsų lėkštėje? Į savo racioną įtraukite riešutų sviesto, kuris yra ne tik ypatingo skonio, bet ir pasižymi įvairiausių gerųjų savybių gausa. Be to, šį skanėstą paprastai pasigaminsite ir namuose.
       2022-01-25 18:07:30

Lietuviškai mišrainei konkurentų nėra: ekspertai apie tai ko reikia pirkėjams

Kasmet maisto pasaulyje apžvelgiamos naujos tendencijos. Dalis jų keičiasi kasmet, pavyzdžiui, skirtingų pasaulio virtuvių išpopuliarėjimas. Tačiau kai kurios tendencijos įsitvirtina ilgam ir tampa mūsų kasdienybės dalimi.
       2022-01-25 18:01:44

„Rail Balticos“ statyboms tęsti Lietuva prašys apie 687 mln. eurų

Lietuva kartu su Latvija, Estija ir bendrąja Baltijos šalių įmone „RB Rail AS“ pateikė paraiškas gauti papildomą Europos Sąjungos (ES) finansavimą europinės vėžės geležinkelio plėtros projektui „Rail Baltica“.
       2022-01-25 17:58:53

Ekranas kur panorėjus: „Samsung“ pristatė įrenginį, kuris nustebins galimybėmis

Mobilumas ir universalumas šiandien yra vienos esminių savybių, kurių vartotojai tikisi iš naujausių technologijų. Tai galioja ne tik išmaniesiems telefonams ir kompiuteriams, bet ir kitiems kasdienybę praturtinantiems ir gyvenimą patogesniais darantiems įrenginiams.
       2022-01-25 16:30:06

Būsto įsigijimo Lietuvoje mitai: kaip nusipirkti namus gyvenant užsienyje

Svetur gyvenantys lietuviai aktyviai investuoja į NT gimtinėje, tačiau dažnas iki šiol susiduria su įvairiais su tuo susijusiais mitais bei baimėmis.
       2022-01-25 16:20:45

Žiema Vytarui Radzevičiui – daržovių laikas: kodėl jų reikėtų valgyti daugiau?

Žiemą jaučiame ne tik saulės, bet ir vitaminų stygių, todėl mitybos specialistai šaltuoju metų laikotarpiu rekomenduoja valgyti daugiau daržovių bei vaisių, kurie ne tik papildo vitaminų atsargas, bet ir stiprina imunitetą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.