Naujienos

Į ką atkreipti dėmesį renkantis 2016 m. televizoriaus modelį?

2016-07-26 11:42:46

Praskriejo pirmasis šių metų pusmetis. Per šį laiką „Samsung“, „Sony“, „LG“, „Philips“, „Panasonic“, „Sharp“ bei kiti gamintojai pristatė rinkai keliasdešimt naujų televizorių modelių. Televizorių gamintojai vilioja naujomis technologijomis. HDR, 4K UHD, Smart TV, o gal dizainas?

foto

Kas svarbiausia renkantis 2016 metų televizoriaus modelį? Varle.lt buitinės technikos ekspertas Justinas Kaušinis pataria, kaip išsirinkti 2016 m. televizoriaus modelį.

HDR – ateitis

HDR turėjo būti šių metų hitas ir iš tikrųjų apie jį kalbama labai garsiai, tačiau daugiausiai – tik televizorių gamintojų pranešimuose spaudai. HDR – tai platus spalvų tonų diapazonas. Didelis ryškumas garantuoja neįtikėtinai įspūdingą efektą. Problema tik ta, kad tokį jį galima pamatyti televizoriuje, kuris tikrai nėra pigus. Puikiai su HDR susitvarko OLED „LG“ 2016 ekranai, kurie tik pradeda pasirodyti prekyboje. Vidutinės kainos kategorijos modelių atvejais HDR efektas yra kuklesnis ir sunkiau pastebimas. Reikėtų pažymėti tai, kad vis dar lieka HDR turinio problema. Kol kas tokį turinį siūlo tik pozicijos, prieinamos „Netflix“ bei įrašytos į Ultra HD Blu-ray.

4K UHD raiška – visuotinė, o Ultra HD Blu-ray negausu

4K UHD tampa vis labiau paplitusi raiška. Didžioji dalis šių metų televizorių turi 3840 x 2160 pikselių matricas. Taip pat reikėtų pažymėti tai, jog šiai raiškai pritaikyto turinio atsiranda vis daugiau. Tačiau vis dar nėra 4K raiškoje transliuojamų televizijos kanalų, tačiau nemažai kito transliuojamo turinio jau pasižymi ultra didele raiška (tarp kitko, tokių klipų yra prieinamų ir „YouTube“). Be to, jau nuo balandžio prieinami yra Ultra HD Blu-ray grotuvai, t.y. nauja optinė laikmena, siūlanti būtent 4K raiškos vaizdą su HDR ir išplėsta spalvų palete. Tačiau Ultra HD Blu-ray kainuoja pakankamai daug, jau nekalbant apie filmus, todėl nepanašu, kad naujoji laikmena greitai taps pigi ir populiari. Nepaisant to, 4K raiškos nereikėtų bijoti, ypač jei renkamasi vidutinės ir aukštesnės klasės televizorių modelius. Įsigyjant didesnį nei 50 colių ekrano įstrižainės modelį siūloma rinktis būtent 4K UHD televizorių.

Matricos tipas ir atsinaujinimo dažnis yra reikšmingi

Varle.lt buitinės technikos specialistas J. Kaušinis teigia, kad asmenims, kurie atsižvelgia ne tik į televizoriaus kainą ir nori mėgautis aukščiausios kokybės vaizdu, siūloma atkreipti dėmesį ne tik į raišką ir parametrus, kuriuos nurodo gamintojas, bet taip pat pasidomėti televizoriaus matricos tipu ir atsinaujinimo dažniu. Rinkoje dominuoja du ekranų tipai: VA i IPS. Pirmasis įprastai pasižymi geresne juoda spalva bei kontrastingumu ir ryškumu. Tuo tarpu IPS matricos siūlo žymiai geresnius matymo kampus.

Vis dėlto sklandžiam vaizdui didžiausią reikšmę turi atsinaujinimo dažnis. Rinkoje rasime 50-60 Hz bei 100-120 Hz atsinaujinimo dažniu pasižyminčius ekranus. Antrieji pasiteisina kur kas geriau. Žinoma, daug modelių su 60 Hz matricomis yra aprūpinti sisteminiais sprendimais, kurios turėtų padėti judesį padaryti sklandesnį, tačiau ne visada tai veikia efektyviai.

Kodėl ši tema vis dar svarbi 2016 metais? Visų pirma todėl, kad nemažai gamintojų savo televizoriuose taiko įvairius tipus. Pavyzdžiui, šių metų „Sony XD85“ turi IPS matricą ir pasižymi žymiai silpnesniais vaizdo parametrais nei praeitų metų modelis „X85C“. IPS matricos taip pat dominuoja „LG“ televizoriuose, taip pat tokių televizorių turi „Panasonic“ ir kai kurie „Samsung“ modeliai.

Kalbant apie atsinaujimo dažnius, gamintojai čia akivaizdžiai šiais metais nusprendė pataupyti. Sparčios matricos buvo ypač reikalingos perteikiant 3D vaizdą, tačiau kai vis dažniau atsisakoma šios funkcijos, pigesniuose modeliuose pastebimos silpsnesnės matricos. Bet tai visai nereiškia, kad televizorius su 60 Hz atsinaujinimo dažniu galima išbraukti. Jei turime labai ribotą biudžetą naujam televizoriui, būtent toks mūsų ir laukia, tačiau daugeliu atvejų tai nebus labai svarbu.

Smart TV – svarbus, bet jau nebe žvaigždė

Dar ne taip seniai televizorių reklamose vyravo du burtažodžiai: 3D ir Smart TV. Praktiškai ant pirštų galima suskaičiuoti modelius, kurie šiais metais pasižymi trimačio vaizdo funkcija. Apie komplektacijoje esančius 3D akinius jau tikrai galime pamiršti. Su Smart TV viskas yra kiek kitaip, nes interneto paslaugos prieinamos daugumoje televizorių. Deja, Smart TV funkcija verčia linkėti daugiau. „Panasonic FireFoxOS“ yra stabili, kartu su mobiliąja programėle turi įdomias funkcijas, tačiau jos sąsaja padrika, o pačių programėlių nėra daug. „Android TV“, prieinamas „Sony“ ir „Philips“ televizoriuose labai paspartėjo ir tapo stabilesnis, tačiau vis dar aptinkamos tam tikros klaidos. „LG WebOS 3.0“ neatneša daug naujovių, o programėlių bazė yra pakankamai skurdi. Taip pat ir „Sharp“ bei „TLC“ sprendimai nėra labai džiuginantys. Net prie „Samsung“ ir „Tizen“ sistemos, kuri yra neginčytinas lyderis šioje srityje, galima prikibti. Korėjiečių Smart TV įrenginiuose neatsiranda daug naujų programėlių, taip pat ne visos yra atnaujinamos. Apibendrinant galima teigti, kad televizorių gamintojai nustojo skirti ypatingą dėmesį Smart TV tobulinimui, todėl ir mums renkantis naują televizorių, nereikėtų labai prisirišti prie šios funkcijos, juk kone svarbiausia, kad būtų prieinamas „YouTube“, „Netflix“ ir keletas kitų paslaugų.

OLED užima savo vietą viršūkalnėje

Jei kas nors ir turėjo abejonių dėl to, ar OLED technologija yra vertas dėmesio plazminių televizorių pakaitalas, „CES 2016“ turėjo tas abejones išsklaidyti. „LG“ ir „Panasonic“ pristatyti renginio metu OLED televizoriai paliko šešėlyje visus konkurentus. Kalbant apie juodos spalvos lygį, net beprasmiška bandyti konkuruoti su technologija, kuri leidžia visiškai atjungti šviečiančius pikselius tamsių scenų metu ir akimirksniu vėl juos įjungti nuspalvindama vaizdą įspūdingai ryškių spalvų palete.

Didelis televizorius neturėtų daug kainuoti

Tai, ar televizorius yra brangus ar pigus – labai santykinis dalykas. Vieniems, tūkstantį eurų kainuojantis modelis yra brangus, kiti perka ir už 3 tūkstančius. Lietuvoje dažniausiai renkamasi iki 1000 eurų modelius. Džiugina tas faktas, kad kiekvienoje kainų kategorijoje galima rasti santykinai didelį televizoriaus modelį, todėl tokį teiginį kaip, kad didelis televizorius daug kanuoja, jau seniai metas vertinti kaip mitą. 55 colių (140 cm) įstrižainės televizoriaus modelį šiandien galima įsigyti tiek už 1000, tiek ir už ne visus 500 eurų.

Žinome, ką atneš 2016-ųjų ruduo

Televizorių rinkoje įžvelgiamas tam tikras cikliškumas. Televizoriai debiutuoja sausį „CES“ parodos metu, o prekyboje pasirodo pavasarį. Kitas svarbus renginys – „IFA“ vyksta rugsėjo pradžioje Berlyne. Šiais metais laukiama ten kelių kartų premjerų, tarp kurių – „Samsung“ su galiniu pašvietimu ar „Philips“ su savo OLED. Taip pat galima tikėtis, kad televizoriai, kurie rinkoje pasirodė pirmoje 2016 metų pusėje, rudenį atpigs.

Pirkti televizorių dabar ar palaukti?

Žinant apie ateinančias naujienas, galima laukti „IFA“ renginio, tačiau juk jau sausį „CES“ metu bus pristatytos dar kitos premjeros. Ir vėl televizoriai taps geresni, inovatyvesni, o dabartiniai topiniai modeliai – atpigs. Taip galima laukti kiekvienos įrangos. Dabartinis cikliškumas reiškia, kad rinka yra visada alkana naujienų ir tuo pačiu metu siūlo daugybę ankstesnių metų modelių.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
       2020-05-19 17:56:04

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 18 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 15.
       2020-05-19 08:28:08

Nemokama saulės energija – ir elektromobiliams krauti?

Lietuvoje kasmet taikoma vis daugiau priemonių, skirtų atsinaujinančiai energetikai plėtoti. Specialistai teigia, jog sparčiausiai auga būtent saulės energijos panaudojimas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.