Naujienos

IT ekspertas įvardijo, kokios perspektyvos laukia programinės įrangos testuotojų

2022-01-21 13:34:49

Per pandemiją visame pasaulyje išaugęs programinės įrangos testuotojų poreikis ir sparčiai auganti šių profesionalų bendruomenė vilioja daugelį išbandyti jėgas IT industrijoje.

Nors sėkmingai įsitvirtinti testavimo srityje gali pavykti ir be sukaupto milžiniško techninių žinių bagažo, tačiau pirmiausia derėtų pasidomėti, kokius konkrečiai darbus IT įmonėje atlieka testuotojai bei kokių žinių prireiks vos pradėjus dirbti.

Kokios karjeros perspektyvos laukia šių specialistų? Kuo skiriasi testavimo sritys? Ir į ką atkreipti dėmesį ieškant testavimo inžinieriaus darbo? Įžvalgomis dalijasi JAV programavimo paslaugų įmonėje „Devbridge“ testavimo praktikoms vadovaujantis Nikolajus Tolkačiovas.

Kaip įsitvirtinti testavimo srityje?

Anot N. Tolkačiovo, vis dar egzistuoja stereotipas, kad IT testuotoju gali tapti bet kas, o IT įmonėje gauti darbą yra kur kas lengviau, nei, pavyzdžiui, programuotojui.

„Nors ir sutikčiau, kad galbūt į testavimą lengviau patekti nei į programavimo sritį, tačiau ilgainiui čia taip pat prireikia nemažai specifinių žinių. Testuotojui privalu suprasti kaip veikia sistema, kokia jos paskirtis ir kaip galutinis vartotojas naudosis šia sistema, tik taip testuotojas kurs vertę ir padės savo komandai. Reikia ir komunikacijos kompetencijų, ir drąsos, kadangi dažnai teks bendrauti su kolegomis programuotojais bei kelti sudėtingus, nepatogius klausimus, kurie turi padėti išvengti klaidų ir problemų ateityje“, – sako vadovas.

Testavimo praktikų vadovas pabrėžia, kad karjeros kelionė gali sėkmingai prasidėti nuo pasirinktos akademijos ar kursų. Vis dėlto neužtenka vien tik sukauptų vertingų žinių, pasirinkus šį kelią, teks nuolat tobulėti ir auginti kompetencijas.

„Testuotojai labai sparčiai auga ir tobulėja, jei pažvelgtume į kelis patyrusio testuotojo lygio darbo skelbimus prieš kelerius metus ir dabar, tai pastebėtume labai aiškią tendenciją, kad reikalavimai keičiasi, tačiau ne sukauptos patirties darbe atžvilgiu, o techninių kompetencijų prasme. Tai tik parodo kylantį testuotojų profesijos lygį. IT išsilavinimas taip pat gali padėti, bet jis tikrai nėra būtinas, turime labai daug sėkmės istorijų, kai į mūsų „Sourcery“ akademijas įstoja žmonės, siekiantys persikvalifikuoti ir visiškai pakeisti karjeros sritį. Visus juos vienija motyvacija ir gebėjimas pasiraitojus rankoves kibti į darbus“, – teigia IT ekspertas.

Testavimo sritys reikalauja skirtingų kompetencijų

Pasak N. Tolkačiovo, vyrauja dvi testavimo karjeros tendencijos, dalis IT kompanijų testavimo sričiai pasitelkia vieną rolę, kuri apima visas testavimo kategorijas. Tačiau taip pat yra įmonių, kuriose rolės skirstomos ir į konkrečias kategorijas tokias, kaip: rankinio testavimo, automatizavimo, saugumo užtikrinimo, greitaveikos, prieinamumo ir pan.

„Rankinis testavimas – skamba paprastai, bet dažniausiai tai būna viena iš sudėtingiausių darbo dalių, kadangi rankinio testavimo specialistui reikia užtikrinti kuriamo produkto kokybę. Tai yra didžiulė amplitudė įvairių testavimo procesų: tai ir gairių sudėliojimas projekte, viso IT produkto rizikos analizė, testavimo strategija, komandos apmokymas ir visi kiti su kokybės užtikrinimu susiję darbai. O tuo tarpu, automatizavimo testavimo specialistas padeda komandai suautomatizuoti testavimo darbus, kurie yra reikalingi, kad būtų užtikrintas visos aplikacijos funkcionalumas. Automatizuoti procesai padeda produktą išleisti į vartotojo rankas dažniau ir greičiau, nes efektyviau pavyksta išsiaiškinti ir sužinoti ar viso produkto funkcionalume neatsirado klaidų“, – aiškina specialistas.

N. Tolkačiovo teigimu, ne ką mažiau aktualios ir kitos, sparčiai populiarėjančios testavimo specializacijos, pavyzdžiui, saugumo užtikrinimo specialistas, kuris padeda patikrinti ar aplikacija neturi saugumo spragų, ar ją gali lengvai nulaužti įsibrovėliai iš išorės.

„Neretai saugumo užtikrinimo specialistai patys pabando būti įsilaužėliais ir išbandyti aplikacijos saugumą. O greitaveikos specialistų užduotis yra sužinoti, koks yra sistemos pralaidumas ir nurodyti, kur yra pati silpniausia sistemos vieta. Tai padeda sužinoti ir išvengti problemų, kai daug vartotojų bando pasinaudoti sistema, o ji neatlaiko tokio kiekio vartotojų apkrovos ir pasidaro arba labai lėta, arba visiškai nustoja veikti. O štai prieinamumo specialistas padeda užtikrinti, kad sistema būtų pasiekiama vartotojams su negalia. Tai ypač svarbu, kai vis daugiau paslaugų persikelia į virtualią erdvę, todėl būtina pasirūpinti, kad tokia sistema būtų prieinama ne tik didesniam, bet ir įvairesniam ratui skirtingų vartotojų“, – nurodo IT ekspertas.

Karjeros laiptais kilti padeda profesionalų bendruomenė

Testavimo praktikų vadovas akcentuoja, kad karjeros įvairovė testuotojui IT įmonėje gali prasidėti nuo jaunesniojo specialisto rolės iki vadovaujančio testavimo eksperto visai įmonių grupei. Vis dėlto labiausiai specialistus augina ir siekti karjeros skatina suburta profesionalų bendruomenė.

„Visos organizacijos testavimo žinių auginimu ir gerosiomis praktikomis rūpinasi vadovaujantys testavimo specialistai (angl. Lead Test Engineer), jie yra tie žmonės, kurie gali padėti visais su testavimu susijusiais klausimais. Jiems tenka susistyguoti projektus, paskaičiuoti preliminarius projekto testavimo kaštus, sudėlioti testavimo specialisto karjeros kelią, kurti vidines testuotojų bendruomenes, organizuoti žinių dalijimosi iniciatyvas, patiems aktyviai dalytis žiniomis bei dalyvauti visos organizacijos testavimo krypties sudėliojimo ir įgyvendinimo procese. Smagu, kad mūsų įmonėje daugiau nei 130 narių vienijanti testuotojų bendruomenė nuolat auga ir visada turi iššūkių bei padeda auginti jauniausių kolegų kompetencijas. Visada galima kažką naujo išmokti ir vėliau pasidalyti su kitais entuziastais. Pastebėjome, kad į mūsų vidinių žinių ir gerųjų praktikų pasidalijimų renginius bei grupes užsuka vis daugiau programuotojų, o jie savo ruoštu atsineša šviežių idėjų ir praplečia mūsų galimybes“, – teigia testavimo praktikų vadovas.

N. Tolkačiovas pabrėžia, kad pasitaiko, kai testuotojai nori save išbandyti ir kitose srityse kaip – programavimas, verslo analitika, projektų valdymas ar vadovaujančios rolės.

„Tokios karjeros galimybės taip pat egzistuoja, reikia tik apie jas pasikalbėti su savo vadovu. Tada sudėliojamas preliminarus planas, kaip tai galėtų būti įgyvendinta ir kaip specialistas su kitų kolegų pagalba gali pradėti siekti išsikeltų tikslų. Mūsų organizacijai prisijungus prie „Cognizant Softvision“ įmonės, sieksime su kolegomis dar labiau išplėsti kompetencijų lauką bei dalytis gerosiomis testavimo praktikomis, įnešti dar daugiau gerų iniciatyvų į mūsų bendruomenę. Darbas testavimo srityje tikrai nėra lengvas, o ir tempas yra pakankamai greitas, todėl pas mus pradedantys dirbti žmonės profesine prasme užauga labai greitai. Žinoma, ne visiems toks tempas yra priimtinas, yra juk ir tokių žmonių, kurie nori vengti iššūkių, nes tai kartais vargina. Tačiau mūsų profesijos atstovams būtina išeiti iš tos komforto zonos ir nuolat tobulėti“, –įsitikinęs vadovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-26 16:44:58

4 dažniausiai sutinkami kibernetiniai pavojai – taisyklės leis apsisaugoti

Kasdienybė vis labiau priklauso nuo skaitmeninių technologijų, o tai reiškia, kad kibernetiniai nusikaltimai kelia vis daugiau grėsmių vartotojams ir įmonėms.
       2022-05-25 12:56:15

Dar neragavote baltųjų smidrų? Ūkininkas pasidalijo patarimais ir receptais

Pavasarį visi būname pasiilgę Lietuvoje užaugintų šviežių daržovių, vaisių ir uogų. Šiltėjant orams, lengvėja ir patiekalai lėkštėse. Daržoves dietologai rekomenduoja valgyti visą dieną – pusryčiams, pietums ir vakarienei.
       2022-05-25 12:49:37

Vėsinimosi taisyklės vasarą: geriau mažiau nei daugiau

Tvyrant karščiams norisi atsivėsinti greitai, todėl automobiliuose ir namuose jungiame oro kondicionierius stipriai šaldančiu režimu ir... peršąlame. Bet ar tikrai dėl to kalti oro kondicionieriai ir ką daryti, kad vasarą netektų gydytis peršalimo ligų, atsako ekspertai.
       2022-05-25 12:43:14

Virusai gali taikytis ir į mobiliuosius: požymiai, kurie padės juos pastebėti

Privačios mobiliojo ryšio saugos įmonės „Zimperium“ užsakymu parengta atskaita rodo, kad daugiau nei penktadalis mobiliųjų įrenginių visame pasaulyje yra susidūrę su kenkėjiškomis programomis.
       2022-05-25 12:40:11

Riminio kurortas – itališka įvairovė, nepaliksianti abejingų

Italijos kurortas Riminis – vienas seniausių ir žinomiausių Europos kurortų, kasmet pritraukiantis milijonus lankytojų. Ilgi ir platūs smėlio paplūdimiai, daugybė pramogų ir patogus susisiekimas su kitais žymiausiais Italijos miestais – šis uostamiestis turi viską, kad atostogos paliktų neišdildomus įspūdžius.
       2022-05-21 15:47:44

Stato tiltus iš netradicinės medžiagos – ji geresnė nei betonas?

Didžiausi pasaulio tiltai sveria tūkstančius tonų. Tačiau tai nieko nestebina – juk jie privalo atlaikyti didžiulę apkrovą. Daugiau klausimų ir nuostabos kelia visame pasaulyje statomi tiltai iš makaronų – iki 1 kg sveriantys statiniai atlaiko du ar tris šimtus kartų už savo svorį didesnę apkrovą.
       2022-05-20 11:05:13

5 įdomūs faktai apie vilkžuvę

Vilkžuvė savo neįprasta išvaizda gali negundyti, tačiau nepaprastu skoniu nustebina net ir išrankiausius gurmanus. Ją pagaminti nesudėtinga, be to, ji patiks tiems, kurie šiltuoju metų sezonu maistą gaminti mėgsta kepsninėse.
       2022-05-20 10:42:26

Vadovas sporto sirgaliams, kaip mėgautis sporto renginiais namuose

Sportą mėgstantys žmonės dažnai skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie patys sportuoja, ir tie, kurie mieliau ilsisi ant sofos ir stebi, kaip geriausi pasaulio sportininkai kovoja dėl pergalės ir šlovės.
       2022-05-20 10:37:05

Panikos ataka – minučių reikalas

„Galvojau, kad išprotėjau“, – taip kalba susidūrusieji su panikos ataka, kuri dar yra vadinama šio amžiaus jaunų žmonių liga. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net ketvirtadalis europiečių kenčia nuo nerimo sutrikimų, o kiek dar yra patiriančių vienkartinių panikos atakų. Tik daliai jų nustatomas panikos sutrikimas.
       2022-05-20 10:31:00

7 marinatų receptai, puikiai tiksiantys vištienai

Kai svarstome, ką kepti ant žarijų, vienas pasirinkimų – vištiena. Šią mėsą mėgsta daugelis, ją nesudėtinga paruošti, be to, galima derinti su pačiais įvairiausiais priedais: prie vištienos puikiai dera ne tik pikantiški, bet ir saldūs pagardai, svarbiausia – teisingai pasirinkti skonių balansą.
       2022-05-20 10:28:44

Technologijos, kurios pakeis pasaulį, – ateinantį dešimtmetį bus pokyčių

Lietuvoje veikianti pasaulinė IT bendrovė „Accenture“ pirmą kartą mūsų šalyje pristatė tyrimą „Technology Vision 2022“, kurį šiemet apibendrina posakiu „Susitikime metavisatoje“.
       2022-05-20 10:21:24

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsaugoti save ir savo įrenginius?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Visgi turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui.
       2022-05-20 09:47:22

Pasaulinė bičių diena: patarė, kiek medaus vartoti per dieną ir kur jo nelaikyti

Bitės, besirūpinančios augalų apdulkinimu, yra gyvybiškai svarbios Žemės ekosistemos išlikimui. Deja, jų populiacija kasmet mažėja, todėl stengiamasi, kad bitininkystė įgautų naują kvėpavimą:
       2022-05-19 16:52:14

Šaknų kanalų gydymas – dar ne mirties nuosprendis dančiui

Nors pagal profilaktinių vizitų pas odontologą skaičių tikrai nepirmaujame, suskaudus dančiui neturime kitos išeities. Nežinia, kas skamba blogiau – kad dantį teks traukti, ar kad reikės gydyti dantų šaknų kanalus.
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.