Naujienos

Ilgesnio galiojimo produktai: kur ir kaip juos laikyti namuose?

2022-04-13 14:43:36

Prekybininkai pastebi, kad pastaruoju metu gerokai išaugo ilgesnio galiojimo produktų paklausa: mėsos ir žuvies konservų, aliejaus, įvairių kruopų, miltų ir kitų birių gaminių – druskos ir cukraus.

Nors ilgesnio galiojimo produktus patogu transportuoti ar sandėliuoti, o jų galiojimo terminas įprastai būna ženkliai ilgesnis nei šviežių gaminių, tačiau prekybos tinklo „Rimi“ kokybės vadovė Ana Čudinienė primena, kad ilgesnio galiojimo produktams namuose svarbu užtikrinti tinkamas laikymo sąlygas. Priešingu atveju kruopas ir miltus gali užpulti maistiniai kenkėjai, druska sulipti, o cukrus – įsigerti nemalonių kvapų. Kur ir kaip ilgesnio galiojimo produktus laikyti namuose, kad jų netektų išmesti greičiau nei planuota, pasakoja specialistė.

Kruopas ir makaronus pataria laikyti sandariuose indeliuose

Pasak prekybos tinklo „Rimi“ kokybės vadovės Anos Čudinienės, lietuviai mėgsta įvairias kruopas ir makaronus. Šie produktai dažnai randa vietą klientų pirkinių krepšeliuose, o prekybos vietose jų įsigyti galima nuo pigesnių iki brangesnių ar ekologiškų. Daugelis pirkėjų kruopas bei makaronus renkasi dėl plačių pritaikymo galimybių kulinarijoje, lengvo jų paruošimo ir galimybės ilgiau sandėliuoti tokius produktus namuose.

Tačiau parsinešus į namus įvairias kruopas ir makaronus specialistė rekomenduoja juos laikyti kambario temperatūroje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, sausoje ir švarioje vietoje, nes kaip ir visi sausi produktai, kruopos greitai sugeria perteklinę drėgmę iš aplinkos.

„Kruopas geriausia perpilti į sandarius, stiklo ar plastiko indelius arba užsegamus maišelius ir laikyti juos virtuvinėse spintelėse, apsaugant nuo tiesioginės saulės šviesos. Nors tai ilgo galiojimo produktai, tačiau visuomet reikėtų vadovautis ant kruopų pakuotės nurodytu galiojimo terminu ir jas suvartoti iki nurodytos datos. Žinoma, net ir pasibaigus galiojimui, kai kurios kruopos (jas laikant teisingai) tikrai netaps sveikatai kenksmingomis, tačiau jos išsausės, sukietės ir praras joms būdingą skonį bei išvaizdą“, – sako A. Čudinienė.

Ką daryti, kad namuose miltų neužpultų kenkėjai?

Namuose sandėliuojamus ilgo galiojimo produktus, ypač birias kruopas ar miltus, laikant netinkamai, juos gali apnikti kenkėjai. Anot A. Čudinienės, dėl šios priežasties miltus ir kitus birius, grūdinius produktus reikia laikyti tinkamomis sąlygomis, o įsitikinti, kad juose nėra nepageidaujamų kenkėjų galima keliais būdais.

„Įvairias miltų rūšis pirkėjai dažniausiai įsigyja didesnio tūrio pakuotėmis ir jei kepinių negamina dažnai – vartoja miltus ilgą laiką. Todėl namuose kaupiant miltus labai svarbu prevenciškai įsitikinti, kad ant miltų pakuotės neatsirado smulkių pažeidimų ar skylučių. Apterštuose miltų pakuotėse gali matytis kenkėjų išnarų, voratinklius primenančių raizginių. Be to, nuo kenkėjų pasikeičia miltų spalva, jie įgauna pelėsio kvapą“, – sako A. Čudinienė.

Specialistė primena, kad kenkėjais užkrėstų produktų jokiu būdu negalima vartoti maistui ar jais šerti naminių gyvūnų: „Jei miltuose ar šalia jų pastebite kenkėjų pėdsakų – nedelsiant išmeskite tokį produktą, atidžiai patikrinkite šalia esančias kruopas ir kruopščiai išvalykite virtuvines spinteles ar lentynas, kuriose jį laikėte. Tiesa, geriausia prevencija prieš maistinius kenkėjus namuose – tinkamas miltų ir kitų birių produktų laikymas. Juos geriausia laikyti sausoje, vėsioje, gerai vėdinamoje vietoje, originalioje pakuotėje arba sandariame stikliniame indelyje“, – primena „Rimi“ kokybės vadovė.

Konservai ir aliejus neturėtų dulkėti lentynose

Ilgesnio galiojimo produktams galima priskirti ir įvairius konservus bei aliejų. Nors šių produktų nereikia laikyti šaldytuve ir juos galima ilgiau sandėliuoti namuose. Tačiau A. Čudinienė primena, kad prieš įsigyjant daug konservų pakuočių ir aliejaus butelių vertėtų apgalvoti, ar per nurodytą galiojimo terminą produktus iš tiesų pavyks suvalgyti, ar jie namuose tik bereikalingai užims vietą ir dulkės virtuvės spintelėse ar sandėliuko lentynose?

„Konservai – ilgo galiojimo produktas (dažniausiai 2–3 metų), kurį geriausia laikyti rūsyje ar virtuvinėse spintelėse. Tačiau prieš valgant konservus svarbu atidžiai patikrinti ir apžiūrėti jų pakuotę. Ji neturėtų būti pažeista, nesandari, išsipūtusi arba surūdijusi. Be to, svarbu atkreipti dėmesį ir į gaminio skonį bei kvapą. Jei juntamas nemalonus kartumas, sklinda nemalonus kvapas arba produkto spalva atrodo pakitusi – konservai sugedę ir juos reikėtų nedelsiant išmesti“, – primena specialistė.

Ji priduria, kad namuose kaupti nevertėtų ir daugybės aliejaus butelių, o apie jo laikymą taip pat reikėtų prisiminti keletą dalykų. „Aliejaus nerekomenduojama laikyti prie tiesioginės saulės šviesos, karščio šaltinių ar šaldytuve, nes jis jautriai reaguoja į ženklų temperatūros svyravimą. Veikiant tiesioginiams saulės spinduliams aliejus greičiau oksiduojasi ir gali pakeisti savo skonines savybes, o laikant jį šaldytuve – kristalizuojasi bei pakeičia savo tekstūrą. Todėl aliejų geriausia laikyti kambario temperatūroje, kiek tamsesnėje vietoje, sandariai uždarytą originalioje pakuotėje“, – pataria A. Čudinienė.

Druska ir cukrus – ne amžini produktai

Ilgo galiojimo produktams, kurių atsargų namuose turi dažnas, priskiriami ir druska bei cukrus. Šie produktai ne tik pagardina maistą, bet ir gali prailginti kitų maisto produktų galiojimo laiką. Druska naudojama sūdant mėsą ar žuvį ir konservuojant, o cukrus – gaminant namines uogienes. Druska ir cukrus gali būti naudojami ne vienus metus, tačiau norint turėti kokybiškus produktus – namuose jiems taip pat svarbu užtikrinti tinkamas laikymo sąlygas.

Kokybės ekspertė pasakoja, kad pagal galiojančius teisės aktus ant valgomosios druskos pakuočių gamintojai neprivalo nurodyti tinkamumo vartoti datos. „Nors valgomoji akmens druska įprastai neturi galiojimo laiko pabaigos, tačiau svarbu nepamiršti, kad jei naudojate druską su kitomis priemaišomis – ši taisyklė turi išimčių. Kiekvienas priedas druskoje – ar tai būtų joduota, ar rožinė Himalajų druska – sutrumpina druskos galiojimo laiką. Sakoma, kad joduota druska savo maistines ypatybes praranda maždaug po 5 metų“, – sako A. Čudinienė ir pataria atidarius druskos pakuotę jį perpilti į švarų, sandarų indą su dangteliu, kad nesikauptų drėgmė, o druska nesukietėtų.

Cukrus taip pat priskiriamas ilgo galiojimo produktams, tačiau jis lyg kempinė sugeria įvairius kvapus bei drėgmę. „Šalia atviro cukraus maišelio geriau nelaikyti kvapnių prieskonių, arbatos ar kavos, nes visus kvapus cukrus greitai sugers į save. Dėl šios priežasties cukrų geriausia laikyti švariame, stikliniame ar keramikiniame indelyje su sandariu dangteliu. Jį reikėtų laikyti tamsioje, sausoje, kambario temperatūros vietoje, geriausia – virtuvinėje spintelėje. Tokiomis sąlygomis cukrus nesulips, neprisigers pašalinių kvapų, o tinkamas vartoti be vargo išliks ne vienus metus“, – teigia „Rimi“ kokybės vadovė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Maistas: kitos panašios naujienos
       2022-08-09 14:47:29

Stebinanti augalinio „pieno“ įvairovė: tinka ir desertams, ir šaltibarščiams

Žmonėms pradėjus vis labiau domėtis augaline mityba ir jos privalumais, neišvengiamai jų akiratyje atsiranda ir pieno alternatyvos – įvairūs augaliniai gėrimai.
       2022-08-09 12:24:08

Vaisių ir daržovių derlių džiovinkite: sutaupysite, išsaugosite vitaminus

Vasara – sodo, daržo bei miško sezoninių gėrybių metas. Šiuo laikotarpiu naudinga derlių ne tik valgyti kasdien, kad gautume organizmui reikalingą kiekį vitaminų bei mineralų, bet ir ruošti jį žiemai.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-04 10:16:13

Graikiška virtuvė jūsų namuose: 3 marinatai aromatingiems mėsos patiekalams

Graikija – šalis, nepaliekanti abejingų. Nuostabus kraštovaizdis, šiltas Viduržemio jūros vanduo ir aromatingi patiekalai kasmet pritraukia daugybę lankytojų iš viso pasaulio.
       2022-08-04 10:13:14

Prie žuvies – ne tik bulvės: 3 netradiciniai garnyrai, kurie dera su lašiša

Įvairiausius žuvies patiekalus praturtinti galima ne tik įmantresniais prieskoniais ar marinatais, bet ir garnyrais. Pavyzdžiui, prie lašišos puikiai dera tiek bulvės ar tradicinės pomidorų bei agurkų salotos, tiek citrininiai ryžiai ar bolivinės balandos kruopos.
       2022-08-03 14:47:53

Įminta didžioji mįslė: kaip pjaustyti svogūnus, kad neašarotų akys

Be svogūnų neįsivaizduojami daugelis patiekalų: jie dedami į sriubas, troškinius, karius, svogūnais gardinamos salotos, užtepėles, mėsainiai, įvairiausi žuvies ar mėsos patiekalai.
       2022-08-02 14:46:14

Atsargos žiemai: šaldome lietuviškų sodų uogas – serbentus ir agrastus

Kai gausiai užderi serbentai ir agrastai, bet nesinori virti uogienių, verta juos užšaldyti – taip ne tik pasirūpinsime vitaminų doze žiemai, bet ir sutaupysime bei išsaugosime derlių. Šaldytas uogas galima naudoti glotnučiams, gardinti jomis varškę, jogurtus, blynelius.
       2022-07-09 12:03:59

Melionų sezono įkarštis: kuo palankūs sveikatai ir kaip išsirinkti saldžiausią?

Melionas – visais metų laikais skanaujamas, sultingas ir saldus vaisius. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, melionai ne tik suteikia žmogaus organizmui reikalingų mineralų ir vitaminų, bet ir atgaivina karštą vasaros dieną.
       2022-07-08 10:16:28

Vaikystės supermaistas – kakava: nauda sveikatai neginčijama, tik kaip vartosime

Kakava dažniausiai asocijuojasi su vaikystėje gertu karštu saldžiu gėrimu, kurį skanindavome pienu ar grietinėle. Dažnas suaugęs savo virtuvės spintelėse net neturi kakavos miltelių, o visai be reikalo.
       2022-07-08 10:04:45

Saule ir jūra alsuojantis gastronominis šedevras: kviečia paskanauti paelijos

Portugalija ir Ispanija – daugelio lietuvių pamėgtos atostogų kelionių kryptys, tačiau čia skrendama ne tik pasimėgauti saule ar paplūdimiais, bet ir pripildyti skrandį autentišku maistu.
       2022-07-07 13:49:08

Šokoladas – ne tik desertams: 3 receptai, kur pasitelkti šį slaptąjį ingredientą

Šokoladas aitriųjų paprikų troškinyje su jautiena? Iš pirmo žvilgsnio toks derinys gali atrodyti abejotinas, tačiau šokoladas nusipelno garbingos vietos virtuvėje ne tik gaminant pyragus, sausainius ir desertus.
       2022-07-07 13:36:55

Prancūziška klasika – kišas: išbandykite 3 receptus su lašiša

Vasarą dažnai dairomasi lengvesnio maisto ir pirmenybė teikiama daržovėms ar žuviai. Juolab kad įvairiai paruošta žuvis, o ypač lašiša, gali būti tikras delikatesas. Žuvis ne tik turi organizmui naudingų medžiagų, bet yra ir ganėtinai lengvai paruošiama.
Daugiau naujų naujienų
       2022-08-09 20:27:54

Lietuvos eksportas pirmo pusmečio ekonominius iššūkius įveikė 27,4 proc. augimu

Lietuvos eksportas per 2022 m. pirmąjį pusmetį paaugo 27,4 proc. lyginant su 2021 m. pirmu pusmečiu. Tokį rezultatą lėmė sparčiai didėjantis lietuviškos kilmės prekių eksportas ir išlaikytas reeksporto augimo tempas.
       2022-08-09 15:49:03

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis: sudie ar dar ne?

Automobiliai su mechaninėmis pavarų dėžėmis nyksta. Tą sutartinai pripažįsta apžvalgininkai ir rinkos specialistai, o neseniai sužinojome ir oficialią tokių modelių pabaigos Europos Sąjungoje datą.
       2022-08-09 15:41:03

Tyrimas atskleidė: aukščiausios klasės automobilių markės nuvertėja sparčiausiai

Vos išvažiavęs iš salono naujas automobilis iškart praranda nemažą dalį savo mažmeninės vertės. Nors transporto priemonės vertė laikui bėgant toliau mažėja, tam tikros markės nuvertėja labiau nei kitos.
       2022-08-09 14:59:50

Kol vieni ilsisi, kiti imasi karjeros: kodėl vasara – geras metas ieškoti darbo?

Jei suplanavote rudeniop imtis naujo darbo paieškų, verta apsvarstyti galimybę vėstančių orų nelaukti ir į norimą įmonę pasibelsti jau dabar.
       2022-08-09 14:47:29

Stebinanti augalinio „pieno“ įvairovė: tinka ir desertams, ir šaltibarščiams

Žmonėms pradėjus vis labiau domėtis augaline mityba ir jos privalumais, neišvengiamai jų akiratyje atsiranda ir pieno alternatyvos – įvairūs augaliniai gėrimai.
       2022-08-09 14:36:59

Ar augant infliacijai darbdavys turi didinti atlyginimus

Metinei infliacijai Lietuvoje viršijus 20 proc. ribą, vis daugiau darbuotojų, iki šiol buvę patenkinti savo atlyginimais, pasijaučia uždirbantys per mažai: kainoms augant, o atlyginimui nesikeičiant, žmogaus perkamoji galia menksta – už tą pačią sumą nusiperkama mažiau.
       2022-08-09 12:59:38

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.
       2022-08-09 12:24:08

Vaisių ir daržovių derlių džiovinkite: sutaupysite, išsaugosite vitaminus

Vasara – sodo, daržo bei miško sezoninių gėrybių metas. Šiuo laikotarpiu naudinga derlių ne tik valgyti kasdien, kad gautume organizmui reikalingą kiekį vitaminų bei mineralų, bet ir ruošti jį žiemai.
       2022-08-09 12:13:54

Keliaujantiems: pamiršus Europos sveikatos draudimo kortelę yra kita išeitis

Kaip reikiant įsibėgėjus atostogų sezonui ir nesant karantino suvaržymų kelionėms, Europos valstybes užplūdo keliautojai iš Lietuvos. Daugelis jų žino, kad saugesnes keliones po Europą užtikrina Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK).
       2022-08-09 12:07:20

Pirmieji lietuviški svogūnai – jau parduotuvėse: koks derlius laukia šįmet

Šviežių lietuviškų svogūnų derlius jau pasiekė parduotuves. Juos auginantis ūkininkas Linas Šateika teigia, kad dėl šalto pavasario ir dažno lietaus, pirmuosius svogūnus rauti pradėjo vėliau nei planuota.
       2022-08-09 11:56:19

Penkios naudos perkeliant valstybės informacinius išteklius į debesiją

Seimui priėmus Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pataisas, leidžiančias valstybės institucijoms duomenis laikyti ne tik Lietuvoje, bet ir saugiose valstybėse bei viešojoje debesijoje, atsivėrusios naujos galimybės yra aktualios bei svarbios tiek organizacijoms, tiek gyventojams.
       2022-08-09 11:47:12

7 skirtingi meilės veidai knygų puslapiuose

Vasara – ko gero pats romantiškiausias metų laikas, kai gimsta nauji romanai, jaunieji sumaino žiedus, o pajūrį užplūsta besiglėbesčiuojantys ir saulėlydžius stebintys įsimylėjėliai.
       2022-08-09 11:40:24

Hibridiniai vėjo ir saulės parkai skinasi kelią Lietuvoje: kuo jie pranašesni?

Sparčiai augant atsinaujinančios energetikos poreikiui ir įsibėgėjant plėtrai, garsiau kalbama apie hibridinius vėjo ir saulės elektrinių parkus, kai į vieną prijungimo prie elektros tinklo vietą jungiami keli skirtingų atsinaujinančių energijos išteklių technologijų įrenginiai.
       2022-08-08 15:28:12

Naujausi duomenys patvirtina – infliacija netrukus turėtų sumažėti

Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento liepos mėn. duomenimis, metinės infliacijos spartėjimas Lietuvoje slopsta. Vis labiau įtraukiant aukštesnės palyginamosios bazės efektą, kai kainos lyginamos su jau padidėjusiomis kainomis prieš metus, metinė infliacija prasidėjus rudeniui turėtų sumažėti.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:37:10

Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą?

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti, patirti naujų įspūdžių, pamatyti naujų kraštų arba tiesiog pasimėgauti ramybe. Kaip leisime atostogas, priklauso nuo mūsų poreikių, įpročių ir draugijos, su kuria ilsėsimės.
       2022-08-08 14:33:28

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma.
       2022-08-08 14:15:24

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo.
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-06 14:37:04

RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 3400‒3700 MHz radijo dažnių juostos naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus. Jais tapo „Telia Lietuva“, AB už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 7 mln. Eur. ir UAB „Bitė Lietuva“ bei UAB „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus pasiūliusios po 3 mln. Eur.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-05 15:29:45

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

Telecentras informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A.“ (toliau – TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-08-05 15:03:05

Nuotoliu dirbančių darbuotojų algos per pusmetį išaugo du kartus

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo šalių ribų. Duomenys rodo, kad per 2022 m. pirmą pusmetį nuotoliu samdomų darbuotojų skaičius Europoje išaugo 155 proc., o Azijoje, Ramiojo vandenyno šalyse ir Lotynų Amerikoje – dar daugiau.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-08-04 20:48:39

Vairuodamas apgadinote ne automobilį, o kitą objektą? Kaip reikėtų elgtis?

Vasarą daugybei žmonių traukiant atostogauti, užsikemša keliai ir stovėjimo aikštelės kurortuose, o taip didėja ir eismo įvykių tikimybė.
       2022-08-04 20:20:18

„Lidl“ mėsos gaminiuose atsisako mechaniškai atskirtos mėsos

Sveikatai palankesni kasdienio vartojimo maisto produktai – viena iš prioritetinių „Lidl“ veiklos sričių. Daug dėmesio skiriantis savo privačių prekės ženklų produktų receptūrų atnaujinimui ir gaminiuose esančio pridėtinio cukraus bei druskos kiekio mažinimui.
       2022-08-04 19:59:52

Lietuvos miestų automobiliui lemta stovėti: naudojami vos 6 proc. paros laiko

87 minutės darbo dienomis ir 89 savaitgaliais – tiek vidutiniškai Lietuvos gyventojai naudojasi nuosavu automobiliu, o 38 proc. jų – nesinaudoja automobiliu kasdien.
       2022-08-04 13:39:07

Lietuvos žolynų lobiai: Europa žiūri su pavydu, o patys trypčiojame vietoje

Tęsiantis geopolitinei ir ekonominei įtampai ekspertai Lietuvai prognozuoja rūsčią žiemą. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) docento dr. Evaldo Klimo teigimu, iš tiesų turime pamirštą didelį rezervą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.