Naujienos

Pomėgis siūti ir puošti žmones įkvėpė vystyti verslo idėją

2022-05-02 19:30:12

Galimybė vilkėti drabužius, kokių nenusipirksi parduotuvėje, puošti save ir kitus, kurti išsvajotą prekės ženklą ir nerti į verslą – tai tik dalis galimybių, kurias suteikia gebėjimas siūti.

Ir nors drabužių pasirinkimas prekybos centruose milžiniškas, nemaža dalis žmonių, kurių figūra nėra standartinė, susiduria su problemomis ieškant išskirtinio, kokybiško ir originalaus gaminio. Problemas padeda spręsti siuvėjai, galintys pasiūlyti platų paslaugų spektrą. Tai, kad individualus siuvimas populiarėja tvirtina ir prekės ženklo „Mesu 19“ įkūrėja Julija Bžeckė, pati siuvėjo profesiją įgijusi tuomet, kai suprato, jog dar vaikystėje puoselėtą pomėgį galima transformuoti į verslą.

Natūraliai grįžau prie to, ką veikiau būdama mažas vaikas

„Esu baigusi viešbučių administravimą ir šešerius metus dirbau pagal specialybę. Pradėjau karjerą nuo padavėjos, administratorės ir tapau netgi restorano vadove. Tiesa, jau tuo metu pradėjo kankinti klausimai, ar iš tiesų esu ten, kur turiu būti ir veikiu tai, kas man tikrai patinka“, – pasakoja J. Bžeckė ir priduria, kad lemiamą sprendimą viską keisti padėjo priimti persikraustymas iš Vilniaus į Kauną Tuomet teko nuspręsti, ar norisi dirbti ankstesnį darbą, ar kardinaliai keisti profesinę veiklą. Priimti lemiamą sprendimą ir sugrįžti prie vaikystės svajonių įgyvendinimo inspiravo draugės pasiūlymas mokytis siūti.

„Pradėjau nuo siuvimo kursų ir iš karto grįžo vaikystės prisiminimai. Mama mane nuo mažumės buvo pripratinusi prie siuvimo mašinos, nes pati nuolat siūdavo karnavalams kostiumus ir taisydavo rūbus. Dar pradinėse klasėse išmokau siūti ir buvau sukūrusi net keletą vaikiškų savo kolekcijų, o į smagų kūrybinį procesą įsitraukdavo visa šeima. Labai gera, kai pavyksta natūraliai ir profesionaliai grįžti prie to, ką veikiau būdama mažas vaikas“, – sako Julija. Tiesa, siuvimo kursai tik sužadino norą mokytis dar daugiau ir profesionaliau, tad Julija nusprendė įgyti siuvėjo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Siuvėjo profesija leido realizuoti svajones

Vos tik pradėjusi mokytis siuvėjo mokymo programoje Julija ėmėsi ryžtingai įgyvendinti numatytą planą - nuomotis patalpas, kuo daugiau praktikuotis, kad pasitikėtų savo profesionalumu. „Besimokydama profesinio mokymo centre išmokau siūti galima sakyti viską – nuo paprasčiausių palaidinių iki sudėtingos konstrukcijos švarkų ar paltų. Mokytojos kantriai ir skrupulingai atskleidė visas subtilybes ir motyvavo judėti pirmyn“, – sako Julija ir pataria visiems, kurie nori išmokti siūti, rinktis siuvėjo profesiją ir įgyti labai naudingų praktinių įgūdžių.

„Iš pradžių nuomojomės patalpas trise. Mane susirado dideli užsakovai ir gavom pirmą pasiūlymą siūti trikotažinius marškinėlius. Norint juo siūti kokybiškai, reikia turėti plokščiasiūlę siuvimo mašiną. Taigi investavome į įrangą ir kai jau buvome pasiruošusios startui – užsakovas dingo. Šis pirmasis verslo krikštas mane išmušė iš vėžių ir netgi buvau pradėjus ieškoti siuvėjos darbo. Įdomiausia tai, kad man pasiūlė darbą viena Lietuvos kūrėjų, tačiau atėjus lemiamam apsisprendimui dirbti jai, ar sau, nusprendžiau vėl bandyti realizuoti save versle. Būtent ta kūrėja, kuri mane buvo pakvietusi pokalbiui dėl darbo suteikė man pirmuosius užsakymus ir aš jai už tai labai dėkinga“, – prisimena Julija ir sako, kad tai buvo tas atspirties taškas po kurio pasipylė vis daugiau užsakymų. Vienu metu Julija siuvo net trims Lietuvos kūrėjams ir dizaineriams. Po kurio laiko šis darbo pobūdis Julijos pradėjo nebetenkinti, nes ji norėjo ieškoti savo braižo ir pati kurti drabužius.

Prekės ženklas „Mesu 19“

Šiuo metu Julija savo siuvimo dirbtuvėse dirba su kolege Kristina, kuri taip pat prieš keletą metų įgijo siuvėjo profesiją Karaliaus Mindaugo PMC. „Mūsų prekės ženklas šifruojasi labai paprastai, kad mes su Kristina, o aš siuvu pardavimams nuo 2019 metų. Dabar kuriame patogius, šiuolaikiškus, stilingus drabužius - sijonus, sukneles, marškinius, kelnes ir aksesuarus. Klientų spektras labai platus – nuo kūdikėlių iki garbaus amžiaus senjorių. Užsakymų gauname labai įvairių. Tai ir laisvalaikio rūbai, įvairios suknelės, užklotai, įvairūs komplektai dovanoms“, – teikiamas paslaugas pristato Julija.

Vienas populiariausių Julijos Bžeckės vystytų projektų – marškinėliai su siuvinėtu užrašu „Esi mylima“. „Norėjau nešti žinutę merginoms ir moterims, kad jos yra mylimos be sąlygų. Projektas labai pasisekė, nes sulaukė daug dėmesio. Marškinėlius pirko vyrai savo moterims, draugės draugėms, mamos savo vaikams. Vienas nuostabiausių prisiminimų, kai vyras pirko savo žmonai, kuri neseniai buvo pagimdžiusi kūdikį“. Šiuo metu Julija vysto dryžuotų bliuzonų projektą, kuris taip pat neša meilės žinią.

Tikslas – daryti žmones laimingus

Julija pasakoja, kad siuvimas ir klientų individualių užsakymų įgyvendinimas jai teikia didžiulį malonumą ir džiaugsmą. „Nedirbčiau šio darbo, jeigu nejausčiau malonumo. Kai matau, kad žmogus džiaugiasi individualiai jam sukurtu drabužiu, man pačiai būna labai smagu. Galima sakyti kartais net padedu spręsti problemas ir įgyvendinti svajones. Visų žmonių figūros skirtingos, kartais didžiulė problema atrasti tinkantį drabužį parduotuvėje, o pasipuošti norisi. Štai tokie klientai, kurie ieško, bet neranda, man būna labai brangūs, nes norisi juos džiuginti ir parodyti, kad tinkamai pritaikius dizainą, galima suspindėti“, - džiaugiasi Julija ir priduria, kad jos veiklos sėkmę lemia didžiulis užsispyrimas ir motyvacija.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-20 11:05:13

5 įdomūs faktai apie vilkžuvę

Vilkžuvė savo neįprasta išvaizda gali negundyti, tačiau nepaprastu skoniu nustebina net ir išrankiausius gurmanus. Ją pagaminti nesudėtinga, be to, ji patiks tiems, kurie šiltuoju metų sezonu maistą gaminti mėgsta kepsninėse.
       2022-05-20 10:42:26

Vadovas sporto sirgaliams, kaip mėgautis sporto renginiais namuose

Sportą mėgstantys žmonės dažnai skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie patys sportuoja, ir tie, kurie mieliau ilsisi ant sofos ir stebi, kaip geriausi pasaulio sportininkai kovoja dėl pergalės ir šlovės.
       2022-05-20 10:37:05

Panikos ataka – minučių reikalas

„Galvojau, kad išprotėjau“, – taip kalba susidūrusieji su panikos ataka, kuri dar yra vadinama šio amžiaus jaunų žmonių liga. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net ketvirtadalis europiečių kenčia nuo nerimo sutrikimų, o kiek dar yra patiriančių vienkartinių panikos atakų. Tik daliai jų nustatomas panikos sutrikimas.
       2022-05-20 10:31:00

7 marinatų receptai, puikiai tiksiantys vištienai

Kai svarstome, ką kepti ant žarijų, vienas pasirinkimų – vištiena. Šią mėsą mėgsta daugelis, ją nesudėtinga paruošti, be to, galima derinti su pačiais įvairiausiais priedais: prie vištienos puikiai dera ne tik pikantiški, bet ir saldūs pagardai, svarbiausia – teisingai pasirinkti skonių balansą.
       2022-05-20 10:28:44

Technologijos, kurios pakeis pasaulį, – ateinantį dešimtmetį bus pokyčių

Lietuvoje veikianti pasaulinė IT bendrovė „Accenture“ pirmą kartą mūsų šalyje pristatė tyrimą „Technology Vision 2022“, kurį šiemet apibendrina posakiu „Susitikime metavisatoje“.
       2022-05-20 10:21:24

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsaugoti save ir savo įrenginius?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Visgi turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui.
       2022-05-20 09:47:22

Pasaulinė bičių diena: patarė, kiek medaus vartoti per dieną ir kur jo nelaikyti

Bitės, besirūpinančios augalų apdulkinimu, yra gyvybiškai svarbios Žemės ekosistemos išlikimui. Deja, jų populiacija kasmet mažėja, todėl stengiamasi, kad bitininkystė įgautų naują kvėpavimą:
       2022-05-19 16:52:14

Šaknų kanalų gydymas – dar ne mirties nuosprendis dančiui

Nors pagal profilaktinių vizitų pas odontologą skaičių tikrai nepirmaujame, suskaudus dančiui neturime kitos išeities. Nežinia, kas skamba blogiau – kad dantį teks traukti, ar kad reikės gydyti dantų šaknų kanalus.
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.