Naujienos

Sėkminga praktika IT srityje – pirmas žingsnis į karjerą

2016-08-22 12:26:14

„Lietuvoje gera gyventi, čia – Europa, kur gali rasti darbą tarptautinėje įmonėje su didelėmis galimybėmis, ir aplinka, kurioje malonu dirbti“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Informatikos fakulteto studentas Kamoliddinas Mirzoevas.

foto

Šią vasarą vaikinas atliko praktiką tarptautinės įmonės „Nasdaq“ Technologijų ir verslo kompetencijų centre Vilniuje. Tai – ne pirmoji iš Tadžikijos atvykusio studento praktika Lietuvoje.

Paskutiniojo bakalauro kurso studentas K. Mirzoevas su šypsena prisimena savo pirmuosius metus KTU: „Pirmąjį pusmetį buvo sunku – daug mokėmės matematikos ir programavimo, bet jau antrame semestre buvo lengviau. Vėliau pažinome miestą, išmokome planuoti laiką, derinti pramogas ir studijas, tad antrieji metai buvo tikrai smagūs“.

Pasak tadžiko studento, pasirinkęs informacinių technologijų (IT) sritį, jis niekada nesigailėjo – šiandien IT specialisto reikia kone kiekvienai įmonei.

„Nasdaq“ praktikos pasiūlymu Kamoliddinas susidomėjo KTU rengiamose „Karjeros dienose“, kuriose studentams darbą ir praktiką siūlo kone pusantro šimto darbdavių.

„Manau, kad pagrindinis dalykas, dėl kurio „Nasdaq“ mane priėmė buvo tai, kad turėjau didelių ambicijų ir labai norėjau dirbti šį darbą. Taip sutapo, kad iš vienuolikos atrinktų studentų buvau vienintelis ne lietuvis“, – sako K. Mirzoevas.

Tarptautinė multikultūrinė komanda – stipresnė

„Esame tarptautinė lygių galimybių įmonė, o oficiali darbo bendravimo kalba yra anglų“, – teigia Ramūnas Stankevičius, „Nasdaq“ programinės įrangos kūrimo direktorius.

Jis teigia, jog kultūriniai skirtumai „Nasdaq“ nieko nestebina, nes tarptautinėje įmonėje (o praktikantų darbas prie realios patirties maksimaliai priartinamas) bendravimas anglų kalba su skirtingų kultūrų kolegomis yra kasdienybė.

„Moderniuose informacinių technologijų kūrimo projektuose skirtingų požiūrių komandos nariai tik sustiprina pačią komandą“, – sako R. Stankevičius, kuris buvo studentų grupės, kartu su Kamoliddinu atlikusios praktiką įmonėje, vadovas.

Praktikos metu kūrė žaidimą

K. Mirzoevas teigia per porą praktikos mėnesių susipažinęs su kone pusšimčiu naujų žmonių. Jis juokiasi, sakydamas, kad net ir lietuvių kalba, kuria kolegos kalbasi tarpusavyje per pertraukėles, jam – nebe problema.

„Kartais kuris nors iš draugų susigriebia ir pasiūlo išversti tai, ką jie tarpusavyje kalbėjo, tačiau aš atsakau, kad nereikia – jau daug ką suprantu lietuviškai“, – sako KTU studijuojantis tadžikas.

Praktikos metu studentų grupei buvo duota konkreti užduotis – sukurti žaidimą finansų rinkų tema. Pasak K. Mirzoevo, geriausia buvo tai, kad reikėjo išmokti dirbti komandoje, viską atlikti patiems, tačiau mentorių konsultacijos buvo pasiekiamos bet kada.

„Žaidimui sukurti mums buvo skirtos trys savaitės, o mes jį padarėme per dvi. Labai džiaugėmės – liko dar viena savaitė žaidimui patobulinti, įvesti naujų savybių“, – pasakoja studentas.

Dešimties savaičių darbo pokalbis su potencialiu kandidatu

Pasak K. Mirzoevo, gera praktika atveria kelius ateities darbui, todėl jis tikisi po studijų likti Lietuvoje ir dirbti čia IT srityje. Nors, jo teigimu, įmonėms gana sudėtinga suforminti dokumentus užsieniečiams, per pastaruosius 2-3 metus tai tapo daug lengviau.

„Žinoma, reikės žiūrėti, kaip man seksis, tačiau man čia labai patinka – atsiranda galimybių dirbti tarptautinėse įmonėse, kur ir darbas įdomus, ir darbo aplinka labai maloni. Pavyzdžiui, „Nasdaq“ mes turėjome stalo futbolą, virtuvę, kurioje visada yra šviežių vaisių. Tai įkvepia, norisi dirbti dar geriau“, – sako K. Mirzoevas.

R. Stankevičiaus teigimu, įmonė, priimdama į praktiką studentus, vienu šūviu nušauna du zuikius – studentai supažindinami su įmonės veikla, su profesija, o įmonė gali atsirinkti sau potencialių naujų darbuotojų.

„Mums tai – tarsi dešimties savaičių trukmės darbo pokalbis su potencialiu kandidatu“, – šypsosi vienas iš „Nasdaq“ vadovų.

Pasak jo, pagrindiniai kriterijai tiek atsirenkant praktikantus, tiek darbuotojus yra jų loginis mąstymas, gebėjimas atlikti užduotis bei lojalumas įmonei: „Ir toliau imsime į praktiką geriausius, gabiausius studentus, kurie rodys didžiausią motyvaciją dirbti „Nasdaq“ pabaigę studijas, nepriklausomai nuo jų tautybės“.

Lietuvoje laisvai susikalba angliškai

Jau trejus metus gyvenantis Lietuvoje tadžikas teigia, kad didžiausias iššūkis vos atvykus buvo... išlikti.

„Problemų kildavo kiekviename žingsnyje – man buvo 17-ka, todėl kiekvienam veiksmui reikėjo tėvų leidimo. Nemėgau ir lietuviško maisto, tad teko išmokti gaminti pačiam“, – pasakoja KTU informatiką studijuojantis K. Mirzoevas.

Daugiausia su kitais tarptautiniais studentais bendraujantis Kamoliddinas sako, kad tai nereiškia, jog lietuviai yra uždaresni, tiesiog, jo nuomone, reikia pačiam žengti pirmą žingsnį.

Jis įsitikinęs, kad jeigu tikrai nori, pasiekti gali bet ką: „Pavyzdžiui, studentų, kurie norėjo gauti praktikos vietą „Nasdaq“ buvo tikrai daug. Tačiau aš konsultavausi su KTU Karjeros centru, pasistengiau, kad mano CV būtų kuo geresnis, kad kuo geriau pasirodyčiau per interviu, nes labai norėjau ten dirbti“.

Tarptautinius studentus jis drąsina imtis iniciatyvos, ieškoti studentiškų organizacijų, prašyti paramos – tiek mokantis, tiek ieškant darbo. Nėra sunku, teigia Kamoliddinas, palikęs tėvų namus vos sulaukęs 17-os, tačiau dėl savo ateities reikia pasistengti.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-08 14:09:46

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Kultūros ministerija sulaukė 75 siūlymų skirti Profesionaliojo scenos meno premijas už 2020 m. darbus. Kovo 27-ąją, Tarptautinę teatro dieną, Profesionaliojo scenos meno premijos laureatams bus įteiktos Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.
       2021-03-08 11:35:23

Žaisti namie ar išvykoje – ar yra skirtumas, jei nėra sirgalių?

„Nors vieną „langą“ padarykite be širdies smūgių ir stresų“, – toks buvo Arvydo Sabonio prašymas Lietuvos rinktinei vasarį vykusiame „burbule“. Komanda be streso neapsiėjo ir kelialapį į Europos čempionatą vieno taško skirtumu Vilniuje išplėšė tik paskutinėmis mačo su Danija sekundėmis, bet svarbiausia – laimėjo.
       2021-03-08 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 2806 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 213 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-08 09:28:35

Protiniai dantys: šalinti ar palikti?

Penktadaliui žmonių pasisekė – jiems neišdygo protiniai dantys. Tuo tarpu kitiems teks pasirūpinti, kad su šia mūsų organizmo nebūtina dalimi būtų gyvenama taikiai arba atsisveikinta pačiu saugiausiu ir neskausmingu būdu.
       2021-03-08 08:08:18

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: dirbantiems savarankiškai

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų nepamiršti, kad nuo pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo įmokas. „Sodra“ primena, kiek, kada ir kaip mokėti bei kodėl svarbu tai padaryti.
       2021-03-08 07:42:36

Kovo 8-oji: Moterys, pakeitusios technologijų istoriją

Šiais metais pasaulis mini 110-ąją Tarptautinę moters dieną. Idėja kasmet švęsti Kovo 8-ąją kilo moterų teisių gynėjai Clara Zetkin, kuri ją pasiūlė 1910 m. Tarptautinėje dirbančių moterų konferencijoje Kopenhagoje.
       2021-03-08 07:36:33

Kolektyvinis intelektas: ar kartu esame protingesni?

Šeima, kariuomenė, valstybė, organizacija – jas sieja ne tik tam tikros bendruomenės sukūrimas, bet ir kiek paradoksaliai skambanti kolektyvinio intelekto (KI) sąvoka. Kas tai yra? Kaip KI gali pasitarnauti mūsų kasdieniame gyvenime?
       2021-03-08 07:32:50

Pieno produktų vartojimas: ką valgo vaikai, tačiau vengia suaugusieji?

Nors pieno produktai – neatsiejama daugelio šeimų kasdieninės mitybos dalis, vaikų ir suaugusių pasirinkimai stipriai skiriasi. Suaugusieji daugiausia vartoja pieną, grietinę ar sviestą.
       2021-03-07 11:15:51

Siuntos Lietuvoje jau gabenamos naudojant degalus iš atliekų

Logistika ir transportas yra vienas iš didžiausius šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius išmetančių sektorių pasaulyje. Siekdamos sumažinti daromą poveikį klimato kaitai, logistikos įmonės ieško įvairių būdų sumažinti išmetamų teršalų kiekius:
       2021-03-07 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5398 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 392 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-07 07:52:20

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie COVID-19 anglišką atmainą

"Savaitė. Angliškoji SARS-CoV-2 atmaina B.1.1.7 įsitvirtina Europoje. Vokiečiai ir prancūzai tai atvaizdavo savo ataskaitose. Šiose šalyse jau pusė Covid-19 atvejų sudaro angliška atmaina."
       2021-03-06 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8226 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-06 07:40:35

Nauji karantino atlaisvinimai: leidžiamos veiklos atvirose erdvėse

Įsigaliojus Vyriausybės sprendimui, nuo šeštadienio atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio.
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.