Naujienos

Chriso Normano koncertas sudrebino Biržus

2022-07-06 18:55:09

Pirmą kartą Biržų krašto istorijoje, liepos 2-ąją, Kilučių pusiasalyje įvyko legendinio britų roko atlikėjo Chriso Normano pasaulinio lygio koncertas, į Kilučių pusiasalį sukvietęs tūkstančius žiūrovų ne tik iš Biržų, bet ir visos Lietuvos bei Latvijos.

Nors iki koncerto legendinis atlikėjas neturėjo laiko ilgiau pasidairyti po Biržus, visgi pirmasis įspūdis jo nenuvylė – Biržų miestas jam pasirodė labai gražus ir jaukus.

Susirinko minios

Chriso Normano gerbėjai į Biržus pradėjo plūsti nuo penktadienio popietės. Miesto kavinės ir apgyvendinimo įstaigos savaitgalį buvo sausakimšos. Kilučių pusiasalyje vykęs koncertas priviliojo tūkstančius žiūrovų. Prieš Chriso Normano pasirodymą ir po jo susirinkusius apšildė kultinė Lietuvos roko grupė “BIX”, reperiai IRONVYTAS ir Julian Verdee, Biržų muzikantai „Viga ir grupė“, „Lietuvos balso“ dalyvės – trio „Sound Modesty“, atlikėjas Igoris Jarmolenka.

Scenoje pasirodžius britų legendai, visi žiūrovai skubėjo arčiau scenos, kad vakaro žvaigždę pamatytų iš arčiau. Žmonės su pasigėrėjimu klausėsi Chriso Normano dainų ir jam pritarė patys dainuodami. Visi vienbalsiai pripažino - netgi tokiame mažame mieste gali vykti pasaulinio lygio renginys. Tai akcentavo ir Chriso Normano komanda, sakiusi, kad labai sklandžiai dirbo visos festivalio tarnybos. Nors visame pasaulyje žinomas rokeris prieš pasirodymą buvo užsiėmęs, visgi maloniai sutiko prieš koncertą su „Biržiečių žodžiu“ trumpai pasidalinti savo muzikine patirtimi ir įspūdžiais apie Biržus.

Labai malonu ir neįtikėtina Jus matyti Biržuose. Koks buvo pirmasis įspūdis atvykus į šį miestą?

Lietuvoje esu koncertavęs keletą kartų, tačiau Biržai – man dar nepažįstama stotelė. Atvykau į Biržus penktadienio naktį, tad neteko daug pamatyti. Tačiau važiuodamas iš Sodeliškio sodybos, kur esame apsistoję, į Kilučius, pamačiau daugiau. Man šis miestas pasirodė gražus, ramus ir labai jaukus.

Turbūt Jūs nedažnai koncertuojate mažuose miestuose. Ar nebuvo abejonių prieš sutinkant koncertuoti Kilučiuose?

Anksčiau buvo planuota surengti koncertus trijose vietose Pabaltijo šalyse, tačiau dėl pandemijos planai pasikeitė. Kai gavau kvietimą atvykti pas jus, iš pradžių atrodė, kad dėl vieno koncerto vykti tolimą kelią būtų sudėtinga, nes įprastai organizuojame kelis koncertus skirtingose šalyse. Tačiau sutikau ir esu laimingas, nes matau, kad žmonės labai laimingi, matydami mane čia, o tai yra labai malonu.

Viena iš dainų, iki kraujo žinoma Jūsų gerbėjams, yra „Living next door to Alice“ („Gyvenant kaimynystėje su Alice“). Ką Jums reiškia ši daina?

Taip, aš šią dainą būtinai atliksiu. Tiesiog privalau. Kur tik koncertuoju, visada ją dainuoju, nes žmonės jos visada laukia. Ši daina - tarsi paukštis, tupintis ant mano peties, su manimi keliauja į visus koncertus.

Kas Jus įkvepia kurti ir kur semiatės entuziazmo atlikti tokius grandiozinius koncertus?

Muzika mane lydėjo nuo pat vaikystės, mano šeimoje muzika užėmė labai svarbią vietą. Kurti mane įkvėpė tokie atlikėjai kaip Elvis Preslis, grupė „The Beatles“ – tai buvo mano įkvėpėjai, kurių kūryba privertė mane patį pasinerti į muzikos pasaulį.

Kurį laiką buvote grupės „Smokie“ nariu, tačiau paskui nuo jos atsiskyrėte. Kodėl taip nutiko ir ar vis dar palaikote ryšius su grupės nariais?

Visada norėjau būti solo atlikėju, o ne tik gitaristu, kaip pageidavo grupės nariai. Todėl nusprendžiau atsiskirti ir pradėti solo karjerą. Žinoma, buvo laikotarpis, kai po išsiskyrimo su buvusiais grupės nariais nelabai sutarėme. Tačiau paskui viskas susitvarkė ir likome draugais.

Turite milijonus gerbėjų ir rengiate grandiozinius koncertus visame pasaulyje. Kiek pasirodymų surengiate per metus?

Tai priklauso nuo metų. Pastaraisiais metais pandemija buvo sustabdžiusi koncertus, tačiau pamažu sugrįžome į vėžes, vien šiais metais jau surengėme apie 25 koncertus.

Galbūt turite savo mėgstamiausią šalį, kurioje koncertuoti patinka labiausiai?

Kiekviena šalis turi savo privalumų ir trūkumų, tad mėgstamiausios negalėčiau išskirti. Patinka koncertuoti ten, kur publika mane priima, mėgsta ir laukia, nes kai malonu yra klausytojui, pasitenkinimą jaučiu ir aš, tai mane užveda.

O ką Jūs patartumėte jauniems žmonėms, kurie nori tapti garsiais atlikėjais, tačiau, galbūt, nežino nuo ko pradėti ir kokiu keliu eiti?

Pirmiausia, reikia suprasti, ar sugebi dainuoti. Nes kartais gali galvoti, kad esi geras muzikantas, nors iš tikrųjų taip nėra. Tą suprasti gali padėti žmonės, kuriais pasitiki ir kurie visada pasakys tiesą, kad ir kokia ji būtų. Reikia labai daug dirbti ir būti savo svajonei atsidavusiam, nes kitaip nieko nebus. Nesustoti vietoje, jei nepasiseka, o pradžia niekada nėra lengva. Kai jauti, kad turi pašaukimą, nereikia jo apleisti - jeigu tave lydės sėkmė, gali ir pasisekti. Kitas svarbus dalykas – mėgautis tuo, ką darai, nes jeigu nejauti malonumo dainuodamas žmonėms, nebus ir rezultato.

Rodos, kad šiais laikais dainininkų yra daugiau negu žiūrovų ir kai kurie iš jų žymiais tampa lengviau nei ankstesniais laikais – kartais užtenka pasirodyti televizijoje ar sudalyvauti muzikiniame projekte ir jau esi žvaigždė. Kokia Jūsų nuomonė apie tai?

Laikai pasikeitė. Taip, šiandien žmonės gali pasirodyti televizijos ekrane ir jau yra žinomi. Kai pradėjau karjerą, buvo kitaip, reikėjo daug dirbti, nes pradžia sunki, susiduri su daug sunkumų, kuriuos turi įveikti ir eiti pirmyn arba viskas baigsis. Džiaugiuosi, kad aš nepradėjau savo muzikinio kelio nuo kokio muzikinio projekto, nieko panašaus tada ir nebūdavo. Tačiau, jeigu ir būtų buvę, nemanau, kad būčiau dalyvavęs, nes man nėra priimtina, kad komisija nuspręstų mano likimą, sakydama man „taip“ arba „ne“.

Kaip sakėte, muzika Jus lydi nuo pat mažens. Ką ji Jums reiškia?

Muzika visada buvo mano gyvenimo dalis. Jeigu nebūtų muzikos, nebūtų nieko. Tad man ji yra labai svarbi.

Ar sutinkate, kad muzika gydo?

Priklauso nuo žmogaus. Yra žmonių, kurie, pavyzdžiui, negali klausyti liūdnos muzikos, kai jiems yra liūdna. O kitiems – atvirkščiai, liūdna muzika padeda išgyventi ir išlaisvinti savo jausmus bei emocijas. Tad sunku pasakyti, kaip yra iš tikrųjų.

Už valandos jau pasirodysite biržiečiams ir miesto svečiams, kurie su nekantrumu laukia Jus išvysti scenoje ir išgirsti savo mėgstamas dainas. Ko tikitės iš šios publikos?

Tikiuosi, kad publika bus puikiai nusiteikusi, mane priims, su manimi kartu dainuos ir po koncerto žmonės grįš į namus kupini įspūdžių ir gerų emocijų.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kultūra: kitos panašios naujienos
       2022-02-02 09:48:55

Undinėles myli visas pasaulis

Vasario 25–27 dienomis Klaipėdos Žvejų rūmuose įvyksianti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Antoníno Dvořáko operos „Undinė“ premjera muzikos kalba publikai papasakos ne tik jaudinančią meilės dramą.
       2021-12-19 15:53:54

Williamas Kentridge’as: daužyti sukonstruotų nežinojimų formas

Grandiozinė Williamo Kentridge’o paroda (kuratorė Virginija Vitkienė) „Tai, ko nepamename“ (That Which We Do Not Remember), vyksianti Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, pažymėtina, kaip vienas svarbiausių įvykių kitų metų „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programoje.
       2021-11-22 13:53:25

VU chorai Paryžiuje atliks C. Saint-Saënso „Kalėdinę oratoriją“

Šiemet minimos iškilaus prancūzų kompozitoriaus Camille‘io Saint-Saënso šimtosios mirties metinės. Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“, „Virgo“, „Pro musica“ kartu su VU kameriniu orkestru šia proga surengs ypatingą koncertą Paryžiaus širdyje – Šv. Marijos Magdalenos bažnyčioje, kurioje kadaise dirbo ir kūrė pats C. Saint-Saënsas.
       2021-09-30 07:36:14

„Soliaris 4“ – apie realybę, kurioje gyvename, ir asmenines traumas

Rugsėjo 9, 10 ir 11 dienomis Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, naujai pastatytoje Naujojoje salėje, vyko pirmoji premjera „Soliaris 4“.
       2021-09-12 12:44:50

Venecijos kino festivalyje – Lauryno Bareišos filmo „Piligrimai“ triumfas

78-ajame Venecijos kino festivalyje lietuvių režisieriaus Lauryno Bareišos ilgametražis filmas „Piligrimai“ šeštadienio vakarą buvo išrinktas geriausiu konkursinės programos „Horizontai“ filmu.
       2021-09-08 17:09:40

Klaipėdoje kruopščiai restauruota Romeo ir Džuljetos meilės istorija

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras rugsėjo 17, 18, 19 dienomis Žvejų rūmuose pristatys Sergejaus Prokofjevo baleto „Romeo ir Džuljeta“ premjerą.
       2021-06-09 20:04:31

Nepraleiskite knygų naujienų

Tikriausiai girdėjote posakį, jog norint perskaityti visas parašytas knygas, reikia nugyventi ne vieną gyvenimą? Tai tikra tiesa. Ypač šiomis dienomis. Knygynų lentynos lūžta nuo naujų knygų, o skaitytojams sunku išsirinkti tą pačią geriausią.
       2021-02-03 10:24:24

Teatras, ieškantis naujovių ir atgaivinantis klasiką

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) direktorius Martynas Budraitis naujojoje savo vadovavimo teatrui programoje numatė į teatro meno vadovo pareigas pakviesti režisierių Oskarą Koršunovą, o į dramaturgo – Marių Ivaškevičių.
       2020-12-15 16:10:51

LNDT nuotolinės pamokos pabudino moksleivių kūrybiškumą

Didžiulio susidomėjimo pavasarį sulaukusios Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) nuotolinės pamokos, buvo organizuojamos ir rudenį. Ne mažiau užklausų sulaukta ir dabar.
       2020-01-10 09:08:00

R. Požerskis: išaušęs Sausio 13-osios rytas buvo labai skausmingas

Fotomenininkas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto profesorius Romualdas Požerskis lemtingus Sausio 13-osios įvykius stebėjo ir fiksavo slapta įsprukęs į Aukščiausiosios Tarybos rūmus. Jo teigimu, tą naktį sprendėsi Lietuvos likimas.
       2019-12-20 18:22:37

„Aukštaitijos siaurajam geležinkeliui“ – Susisiekimo ministerijos parama

Susisiekimo ministerija, siekdama užtikrinti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ veiklos tęstinumą, skyrė įstaigai papildomą 41 tūkst. eurų finansavimą. „Siekiame, kad „Siaurukas“ toliau tęstų savo misiją bei būtų užtikrinta stabili šios įstaigos veikla.
       2019-12-18 15:44:10

Ar esate matę šiuos kalėdinius filmus?

Prasidėjus šventiniam laikotarpiui televizijos tinklelį užpildo Kalėdinę nuotaiką žadinanti programa – šventiniai koncertai, laidos ir klasika tapę kalėdiniai filmai. Amerikiečių filmą „Vienas namuose“ daugelis yra matę ne vieną ir greičiausiai ne du kartus.
Daugiau naujų naujienų
       2022-08-08 15:28:12

Naujausi duomenys patvirtina – infliacija netrukus turėtų sumažėti

Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento liepos mėn. duomenimis, metinės infliacijos spartėjimas Lietuvoje slopsta. Vis labiau įtraukiant aukštesnės palyginamosios bazės efektą, kai kainos lyginamos su jau padidėjusiomis kainomis prieš metus, metinė infliacija prasidėjus rudeniui turėtų sumažėti.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:37:10

Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą?

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti, patirti naujų įspūdžių, pamatyti naujų kraštų arba tiesiog pasimėgauti ramybe. Kaip leisime atostogas, priklauso nuo mūsų poreikių, įpročių ir draugijos, su kuria ilsėsimės.
       2022-08-08 14:33:28

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma.
       2022-08-08 14:15:24

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo.
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-06 14:37:04

RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 3400‒3700 MHz radijo dažnių juostos naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus. Jais tapo „Telia Lietuva“, AB už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 7 mln. Eur. ir UAB „Bitė Lietuva“ bei UAB „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus pasiūliusios po 3 mln. Eur.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-05 15:29:45

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

Telecentras informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A.“ (toliau – TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-08-05 15:03:05

Nuotoliu dirbančių darbuotojų algos per pusmetį išaugo du kartus

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo šalių ribų. Duomenys rodo, kad per 2022 m. pirmą pusmetį nuotoliu samdomų darbuotojų skaičius Europoje išaugo 155 proc., o Azijoje, Ramiojo vandenyno šalyse ir Lotynų Amerikoje – dar daugiau.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-08-04 20:48:39

Vairuodamas apgadinote ne automobilį, o kitą objektą? Kaip reikėtų elgtis?

Vasarą daugybei žmonių traukiant atostogauti, užsikemša keliai ir stovėjimo aikštelės kurortuose, o taip didėja ir eismo įvykių tikimybė.
       2022-08-04 20:20:18

„Lidl“ mėsos gaminiuose atsisako mechaniškai atskirtos mėsos

Sveikatai palankesni kasdienio vartojimo maisto produktai – viena iš prioritetinių „Lidl“ veiklos sričių. Daug dėmesio skiriantis savo privačių prekės ženklų produktų receptūrų atnaujinimui ir gaminiuose esančio pridėtinio cukraus bei druskos kiekio mažinimui.
       2022-08-04 19:59:52

Lietuvos miestų automobiliui lemta stovėti: naudojami vos 6 proc. paros laiko

87 minutės darbo dienomis ir 89 savaitgaliais – tiek vidutiniškai Lietuvos gyventojai naudojasi nuosavu automobiliu, o 38 proc. jų – nesinaudoja automobiliu kasdien.
       2022-08-04 13:39:07

Lietuvos žolynų lobiai: Europa žiūri su pavydu, o patys trypčiojame vietoje

Tęsiantis geopolitinei ir ekonominei įtampai ekspertai Lietuvai prognozuoja rūsčią žiemą. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) docento dr. Evaldo Klimo teigimu, iš tiesų turime pamirštą didelį rezervą.
       2022-08-04 12:46:24

Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis: kaip išvengti surakinančio skausmo?

Atsiradęs staigus ir surakinantis skausmas blauzdos ar pėdos raumenyje, nors ir trunka neilgai, gali kaip reikiant apkartinti dieną.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-04 10:31:43

Nepatikėsite, kokį nustatymą reikia išjungti taupant telefono bateriją

Vasarą norime atsipalaiduoti ir nesukti galvos dėl dažnai išsikraunančio telefono. Kad nereikėtų atsitraukti nuo linksmybių, ieškant elektros lizdo telefono įkrovimui, ekspertas dalijasi patarimais, kurie padės prailginti telefono baterijos veikimo laiką ir leis įrenginį krauti daug rečiau.
       2022-08-04 10:16:13

Graikiška virtuvė jūsų namuose: 3 marinatai aromatingiems mėsos patiekalams

Graikija – šalis, nepaliekanti abejingų. Nuostabus kraštovaizdis, šiltas Viduržemio jūros vanduo ir aromatingi patiekalai kasmet pritraukia daugybę lankytojų iš viso pasaulio.
       2022-08-04 10:13:14

Prie žuvies – ne tik bulvės: 3 netradiciniai garnyrai, kurie dera su lašiša

Įvairiausius žuvies patiekalus praturtinti galima ne tik įmantresniais prieskoniais ar marinatais, bet ir garnyrais. Pavyzdžiui, prie lašišos puikiai dera tiek bulvės ar tradicinės pomidorų bei agurkų salotos, tiek citrininiai ryžiai ar bolivinės balandos kruopos.
       2022-08-04 10:07:23

RRT nustatė automobilių pultelių masinio sutrikimo Jurbarke priežastį

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), reaguodama į gautą pranešimą apie Jurbarke prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje nuolat pasikartojančius masinius trukdžius, operatyviai ištyrė ir nustatė trukdžių skleidimo šaltinį.
       2022-08-04 09:51:18

Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?

Nesate pasirengę finansiškai investuoti į naują automobilį iš salono, bet esama transporto priemonė jūsų nebetenkina, nes atsibodo vaizdas, kurį matote? Galbūt tam yra išeitis.
       2022-08-03 15:28:48

Naujos kartos dviračiai – atsparios padangos, belaidis pavarų perjungimas

Dviračiai, galima sakyti, kaip ir džinsai – viena vertus, visada madinga laikui nepavaldi klasika, kita vertus, šiandien nebe tokie, kokie buvo prieš keliasdešimt metų.
       2022-08-03 15:11:10

Televizorius tampa ne tik vaizdo, bet ir garso įrenginiu

Šiandien jau ne paslaptis, kad vienas įrenginys gali kokybiškai atlikti kelių įrenginių funkcijas, taip sutaupant vietą namuose ir pinigų. Artėjant rudens sezonui visi daugiau laiko praleisime namuose, todėl, kaip toje patarlėje, protingi ruošia roges vasarą.
       2022-08-03 15:08:15

Foto galerijoje – miestų gėlynų grožis

Miestuose puoselėjami gėlynai džiugina vietinius gyventojus ir atvykstančius keliautojus. Peržiūrėję nuotraukų galeriją ir jūs pakeliausite po Šiaulių, Marijampolės miestus ir pasigrožėsite jų gėlynais.
       2022-08-03 14:59:02

Trečdaliu didesni dujų perdavimo pajėgumai į Latviją – nuo lapkričio 1 dienos

Lietuvai ir kaimyninėms valstybėms didinant apsirūpinimo dujomis galimybes, nuo lapkričio 1 d. dujų perdavimo pajėgumai iš Lietuvos į Latvijos dujų sistemą bus padidinti trečdaliu, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per parą.
       2022-08-03 14:47:53

Įminta didžioji mįslė: kaip pjaustyti svogūnus, kad neašarotų akys

Be svogūnų neįsivaizduojami daugelis patiekalų: jie dedami į sriubas, troškinius, karius, svogūnais gardinamos salotos, užtepėles, mėsainiai, įvairiausi žuvies ar mėsos patiekalai.
       2022-08-03 14:44:51

10 patarimų studijas pradedantiems pirmakursiams

Studijų pradžia gali būti sudėtinga ar net gąsdinanti: nauji namai, veikla, nepažįstamas miestas ir žmonės, daugybė kitų pokyčių. Lietuvos studentų sąjunga dalijasi, ką vertėtų žinoti norint universitete ar kolegijoje jaustis drąsiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.