Naujienos

Rudenėjanti Graiko Zorbos sala – Kreta: ideali kryptis vasarai pratęsti

2022-09-02 09:23:33

Legendomis ir mitais apipinta Kreta yra didžiausia Graikijos sala. Šis saulėtas kraštas, skalaujamas Egėjo ir Libijos jūrų, keliautojams siūlo ne tik daugiau nei 960 km vaizdingos pakrantės, kurioje galima praleisti tingias atostogas, bet ir kultūrą, tradicijas bei 6000 m. pr. m. e. menančią istoriją.

Pasak turizmo rinkos lyderio „Novaturas“ atstovės užsienyje Gretos Gadliauskaitės, rudenį Kretos sala pakvimpa ramybe, vietiniai dar svetingiau atveria savo namų duris, o oras bei vanduo lepina vasariška šiluma. Tokios atostogos – puiki galimybė pratęsti vasaros atostogas vos už trijų valandų nuo namų.

Rudens sezonas leis mėgautis ramybe

Pasak „Novaturo“ atstovės užsienyje Gretos Gadliauskaitės, nors turizmo sezonas Kretoje prasideda balandžio pabaigoje ir tęsiasi iki lapkričio, sala yra nuostabi bet kuriuo metų laiku. „Pramogų, ekskursijų ir aktyvių veiklų čia netrūksta viso sezono metu, tačiau yra net kelios priežastys, kodėl vertėtų Kretos salą aplankyti būtent rudenį. Viena jų – maloniai šilti orai. Rugsėjį, jau atslūgus didiesiems vasariškiems karščiams, dienomis oro temperatūra vyrauja apie 25–26, o spalį – 22 laipsnius. Šiais mėnesiais jūros vanduo Kretos pakrantėse laikosi įšilęs iki 23–25 laipsnių. Kaip matote, mūsų supratimu rudeniški ir dargani orai rugsėjo bei spalio mėnesiais būna tikrai ne Kretoje.“

Kitas ne ką mažiau svarbus aspektas – poilsiautojų srauto sumažėjimas. „Rudenį Kretos gatvėse mažiau spūsčių, o mažesni keliautojų srautai populiariose lankytinose vietose leis neskubant pažinti ir mėgautis šia ypatinga sala. Be to, dėl mažesnio viešbučių užimtumo lanksčiau žiūrima į klientų pageidavimus bei skiriamas didesnis dėmesys jų poreikiams. Todėl ruduo yra pats palankiausias metas keliauti ir prasitęsti vasarą šioje svetingoje Graikijos saloje“, – sako G. Gadliauskaitė.

„Novaturo“ atstovė užsienyje pasakoja, kad rudenį visos pramogos veikia lygiai taip pat, kaip ir pačiu sezono įkarščiu, tačiau kelionės, kai neslegia svilinantys karščiai, tampa mažiau varginančios, keliautojų nuotaika būna pakilesnė, o įspūdžiai – daug džiugesni. „Net ir daug nekeliaujant, bet tiesiog mėgaujantis paplūdimio pramogomis, kai saulė ne tokia kaitri, o vanduo – dar šiltas, ne tik maloniau, bet ir saugiau leisti dienas pajūryje, – tikina pašnekovė. – Be abejo, kartais gali pasitaikyti dienų, kai pasirodo lietus ar kyla stipresnis vėjas. Tai gali turėti įtakos laivams ar kalnų tarpeklių žygeiviams, tačiau tokių netikėtumų pasitaiko visais metų laikais, todėl vengti rudens, baiminantis prastų orų, tikrai nevertėtų.“

Vienų atostogų neužteks

Kretoje yra keturi regionai, turintys savo individualių išskirtinumų, todėl ja susižavi net ir patys įnoringiausi keliautojai. Svarbiausia išsirinkti, kokių veiklų atostogų metu pageidaujate: ar leistis į aktyvias pramogas, kaip kalnų žygiai, ar tyrinėti salos kultūrą, keliaujant į vietinius kaimelius, lankantis restoranuose ir ragaujant nacionalinius patiekalus. O gal jums labiau patinka triukšmingas miesto gyvenimas, architektūra bei istorija? „Turiu įspėti, kad vienų atostogų pažinti šią salą tikrai neužteks. Todėl patogiausia pasirinkti ne tik konkretų regioną, bet ir suplanuoti savo veiklas taip, kad maksimaliai išnaudotumėte kiekvieną brangią atostogų minutę. Galbūt šį rudenį norite pailsėti ir pažinti Kretos paplūdimius, o kitą kartą grįšite energingesni ir norėsite leistis į žygį Samarijos tarpekliu – kiekvienas keliautojo tipas čia gali patenkinti savo esamus poreikius“, – pataria „Novaturo“ atstovė.

Pasak G. Gadliauskaitės, Graiko Zorbos sala turi viską, dėl ko žmonės renkasi keliones užsienyje: pradedant nuo kalnų grandinės, vilnijančios per salą, neapsakomo žydrumo šiltos jūros, didelės paplūdimių įvairovės iki salos miestų, kurie žavi savitomis senamiesčių architektūromis, muziejais ir tiesiog audringu miesto gyvenimu: „Svarbu ir tai, kad sala yra atvira keliautojams. Čia lengva savarankiškai keliauti automobiliu ir net viešuoju transportu. Žinoma, keliautojų patogumui yra organizuojamos ekskursijos į svarbiausius salos objektus, kur viskas suplanuota nuo A iki Z, belieka tik išsirinkti, kur norite keliauti. Galiu garantuoti, kad Kretoje nenuobodžiaus ir vietoje nenustygstantys keliautojai, ir žmonės, kuriems prioritetas yra ramus poilsis, skanus maistas bei geras oras.“

Susiruošusius atostogauti svečioje šalyje „Novaturo“ atstovė ragina nepraleisti viso atostogų laiko viešbučio teritorijoje: „Skirkite bent vieną dieną tolimesnei išvykai, kurioje susipažinsite su kurorto miesteliais, gamta bei kultūra. Kolekcionuokite ne suvenyrus, o potyrius ir prisiminimus bei atminkite, kad atostogų sėkmė labiausiai priklauso nuo mūsų pačių lūkesčių ir nusiteikimo. Labai svarbu žinoti, kokių atostogų norite, turėti tam tikrų tikslų bei planų, tačiau kiekviena kelionė yra nuotykis ir ne visada viskas vyksta taip, kaip suplanuota. Tad nusiteikite pozityviai – smagiausi prisiminimai ir istorijos gimsta tada, kai baigiasi planai.“

Laukia apsilankymas Olimpo dievo Dzeuso gimimo vietoje

Kretos sala yra viena geidžiamiausių Graikijos atostogų vietų. Čia tvyro 6000 m. pr. m. e. menanti atmosfera, o saulės spinduliai bučiuoja uolas ir vešlią salos augmeniją. Kreta garsėja biologine įvairove, geriausiais pasaulyje alyvmedžiais ir kalnų kraštovaizdžiais, kurie pavergs kiekvieno keliautojo širdį.

Pasak „Novaturo“ atstovės užsienyje, Kretos saloje yra net 4 įspūdingi miestai. Pasigrožėti viduramžių senamiesčiais ant jūros kranto galite atvykę į Chanią bei Retimną, kurie įsikūrę vakarinėje salos dalyje. Tuo tarpu kalnais apsuptas rytinis salos miestas Agios Nikolaos, turintis ežerą miesto centre, primins ramų ir romantišką salos gyvenimą. Salos sostinė Heraklionas, kuriame puikuojasi Knoso rūmai ir paties seniausio Europos miesto likučiai, itin svarbi archeologinė vieta. Pasiilgusiems istorijos ir archeologinių pažinimų Heraklionas turėtų tapti svarbiausiu atostogų tašku.

„Daugiau nei 80 proc. Kretos sudaro ištisa kalnų grandinė, todėl rekomenduoju keliauti į kalnus, aplankyti tarpeklius, pasigrožėti Lasičio plynaukšte ir pasisvečiuoti paties vyriausio Olimpo dievo Dzeuso gimimo vietoje, vadinamajame Dzeuso urve. Tiems, kuriems aktyvus laisvalaikis yra tikras malonumas, kviečiu mesti sau iššūkį ir įveikti 16 kilometrų besitęsiantį ilgiausią visoje Europoje Samarijos tarpeklį – vieną įspūdingiausių mūsų planetos vietų. Ekskursijos metu keliaujama Samarijos kiparisų miškais, pereinama išdžiūvusi upė ir akmenuotu taku nusileidžiama prie Libijos jūros krantų“, – Kretos lobius pristato atstovė užsienyje.

Įspūdingo grožio paplūdimiai

Kreta keliautojams siūlo vienus gražiausių paplūdimių Graikijoje. Čia rasite ir visus keliautojų poreikius tenkinančių paplūdimių, kuriuose galima išsinuomoti skėtį, užsisakyti kokteilį bei klausytis geros muzikos, ir laukinių oazių, kuriose galėsite mėgautis privačiu poilsiu. Smulkus, baltas smėlis bei krištolo skaidrumo vanduo šeimoje nepaliks abejingų.

„Nepriklausomai nuo to, kurioje salos dalyje esate apsistoję, visur rasite dieviško grožio paplūdimių. Vienas garsiausių yra žydrasis Balos paplūdimys ir rožinio smėlio Elafonisi paplūdimys, esantis vakarinėje salos dalyje. Rytinėje dalyje garsiausias Vai paplūdimys, dar žinomas, kaip „Bounty“ šokolado reklamos paplūdimys, garsėjantis baltu smėliu ir vešlių palmių giraite. Pietinėje salos dalyje rasite gražųjį Praveli paplūdimį, kuriame į jūrą įteka kalnų upė, o jos pakrantes gaubia palmių alėja“, – pasakoja Greta.

Vietiniai skoniai bei svetingumas

Kretoje daug mažyčių kaimelių, į kuriuos atstovė rekomenduoja nuklysti ir pabendrauti su vietos gyventojais, pasivaišinti populiariausiais salos patiekalais: „Labiausiai mane žavi šios salos universalumas. Čia galima pabėgti į gamtą, kalnus, laukinius paplūdimius ir mėgautis visiška ramybe, tačiau atvykę į salos sostinę Heraklioną, patenkame į didmiestį – net penktą pagal dydį Graikijos miestą, kuriame tiesiog pasimiršta, kad esame saloje. Gyvenimas Herakliono apylinkėse verda visus metus, o žiemos sezonu patys graikai mielai keliauja ir tyrinėja savo salą.“

Maistas bei svetingumas Kretoje taip pat yra menas. Šviežių daržovių, alyvuogių aliejaus, prieskoniais pagardintos mėsos ir natūralaus jogurto aromatas užburia kiekvieną keliautoją, nusprendusį pažinti autentišką salos gastronomiją. Saloje yra daug restoranų ir tavernų, kuriose patiekiami tradiciniai patiekalai iš šviežių vietinių produktų. Geriausia Kretos virtuvės dalis – paprastumas, o vienas žinomiausių ir mėgstamiausių šios virtuvės patiekalų – Graikiškos salotos. Dar vienas populiarus patiekalas, kurio būtina paragauti – Musaka, šiek tiek primenanti lazaniją, gaminamą iš baklažanų, mėsos ir bešamelio padažo. Saloje žuvis ir jūros gėrybės neabejotinai taip pat yra vienas pagrindinių patiekalų: karšiai, raudonieji karosai ir aštuonkojai paprastai kepami ant grotelių bei pagardinami prieskoniais.

„Čia labai populiarūs ir kebabai, gaminami iš ėrienos, jautienos arba ožkienos, patiekiami lėkštėje ar su pitos duona. Taigi, tiek gurmanai, tiek gatvės maisto mėgėjai saloje tikrai neliks alkani, o po vakarienės norėsis apsilaižyti pirštus ir dėkoti šeimininkams už neišpasakytą svetingumą“, – žada Greta Gadliauskaitė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2023-01-30 18:35:43

Ką reikėtų žinoti prieš keliaujant į kalnus: reikalavimai ir dažniausi pavojai

Kai Lietuvoje žiema apie save primena tik epizodiškai, sniego ir su juo susijusių pramogų išsiilgę žmonės vis dažniau patraukia į kalnus. Neretam tokios išvykos į užsienyje įkurtus ir, atrodytų, šalia debesų besidriekiančius slidinėjimo kurortus, yra ilgametė tradicija.
       2023-01-22 11:36:17

Kodėl visus metus laukė atostogų arba kaip Vaiva atsidūrė Marsa Alame

Egiptas daugeliui žinomas dėl Kairo ar Hurgados, bet čia galima aplankyti ir nuostabiomis pakrantėmis bei koraliniais rifais garsėjantį Marsa Alamą. Būtent čia gide dirba Vaiva Andriušytė, kuri vieną dieną nusprendė darbą prie kompiuterio iškeisti į nuolatines atostogas ir keliones tampant gide.
       2023-01-13 20:22:07

Neapsidraudusių slidininkų kalnai nelaukia, o baudos ir traumos – tyko

Aktyvų laisvalaikį renkasi vis daugiau žmonių, o viena tokių pramogų – kalnų slidinėjimas. Lietuvoje šio sporto entuziastų gretos taip pat auga.
       2022-12-21 18:29:15

Šventės užsienyje: moterys svajoja apie gimtadienį, vyrai – apie Naujuosius

Net 82 proc. lietuvių nori šventes praleisti svetur. Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ vykdytos apklausos duomenimis, moterys dažniausiai svajoja apie gimtadienį užsienyje, vyrai – apie Naujuosius Metus.
       2022-11-14 10:32:57

Prieš vykstant į kalnus: profesionalai įvardijo, kaip tinkamai pasiruošti

Žiemos kelionių sezonas – jau čia pat, todėl aktyvaus kalnų sporto mėgėjai jau pradeda sukti galvą, kur atostogas leis šiemet. Poilsis kalnuose – ne tik puikus būdas turiningai laiką praleisti su šeima, bet ir pasimėgauti užburiančio grožio gamta.
       2022-11-01 18:52:37

Egzotinių kelionių sezonas prasideda: ką svarbu žinoti renkantis tolimą kryptį?

Spalio pabaigoje, Lietuvoje įpusėjus rudeniui, didžiausias kelionių operatorius Baltijos šalyse „Novaturas“ startuoja su egzotinių krypčių sezonu. Vasaros bei egzotikos išsiilgusių keliautojų šiais metais laukia jau pamėgtų Tailando, Maldyvų, Seišelių salų ramybė, taip pat su Lotynų Amerika kviečiantys susipažinti Meksikos bei Kubos kurortai.
       2022-09-27 14:27:25

JAE fenomenas – bekraštė dykuma virto viena turtingiausių pasaulio šalių

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) daugeliui asocijuojasi su Dubajaus vaizdais: moderni architektūra, palmių formos salos, prabangūs pajūrio kurortai.
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-14 17:16:23

Keliautojai dairosi rudens atostogų krypčių: tinkamiausios visų tipų poilsiui

Šąlant orams Lietuvoje, o tuo pačiu artėjant vaikų rudens atostogoms keliautojai pradeda dairytis, kur galėtų nuvykti per jas pailsėti. Lietuvos turizmo rinkos lyderis „Novaturas“ sulaukia vis daugiau užklausų dėl šiam laikotarpiui tinkamiausių krypčių ir išskiria keletą poilsio rudenį privalumų:
       2022-09-07 14:39:07

Prognozuoja brangiausias keliones žiemą – ką verta žinoti norintiems sutaupyti?

Nors dar tik pradėjome skaičiuoti pirmąsias rudens dienas, tačiau pradėti planuoti žiemos keliones ekspertai rekomenduoja kuo anksčiau. Nuo poilsio prie šiltos jūros iki slidinėjimo snieguotose trasose – idėjų žiemos atostogoms tikrai netrūksta.
       2022-09-02 09:59:46

Madeira – populiari keliautojų kryptis ištisus metus

Po pandemijos atsigavęs turizmas ir prieš tai padarytas kelionių agentūrų įdirbis rodo, kokie sprendimai išties pasiteisina. Kelionių organizatorius „Itaka“, dar 2019 m. pirmasis Lietuvoje pasiūlęs visus metus pasiekiamą Madeiros kryptį, fiksuoja rekordinius salos lankymo skaičius.
       2022-08-23 13:45:32

Rudens sezonas: kaip įsigyti kelionę su garantija, kad jaustumėtės saugūs?

Vasaros sezonas Lietuvos išvykstamojo turizmo sektoriui buvo sėkmingas – keliautojų srautai netgi pranoko ikipandeminį lygį. Tiesa, pastebima, kad žmonių poreikiai per pastaruosius dvejus metus pakito – dabar prioritetas teikiamas kelionių garantijoms ir saugumui.
       2022-08-10 13:18:16

Atostogos Kalabrijoje – kodėl šį regioną renkasi ne tik patys italai

Kalabrijos regionas – tikras pietų Italijos perlas. Viešint jame, pasijusite lyg filme, nes būtent čia galima pamatyti autentiškąją Italijos pusę: žavingus ir jaukius miestelius, draugiškus vietos gyventojus ir užburiantį kraštovaizdį.
       2022-08-09 12:59:38

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-02 14:20:03

3 priežastys, kodėl verta atostogauti rudenį: privalumas – ne tik mažesnė kaina

Nors vasara yra tituluojama atostogų karaliene, rudenį taip pat galima kokybiškai pailsėti. Atslūgus alinantiems karščiams ir ištuštėjus šiltųjų kraštų kurortams, vis daugiau lietuvių geru oru pasilepinti vyksta į populiarius Europos regionus.
       2022-05-25 12:40:11

Riminio kurortas – itališka įvairovė, nepaliksianti abejingų

Italijos kurortas Riminis – vienas seniausių ir žinomiausių Europos kurortų, kasmet pritraukiantis milijonus lankytojų. Ilgi ir platūs smėlio paplūdimiai, daugybė pramogų ir patogus susisiekimas su kitais žymiausiais Italijos miestais – šis uostamiestis turi viską, kad atostogos paliktų neišdildomus įspūdžius.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-04-06 18:39:28

Keliautojų tyrimas: lietuviai svajoja apie Tailandą, tačiau poilsiauja arčiau

Lyginant ikipandeminį laikotarpį ir 2021 metus, geidžiamiausios atostogų kryptys išlieka tos pačios, tik keičiasi jų eiliškumas, rodo „Tez Tour“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus Lietuvos gyventojų tyrimo duomenys.
       2022-02-11 13:52:59

Žiema baigiasi: pirmasis skrydis į Madeirą pradeda vasaros sezoną

Nors kalendoriuje vasaris dar neįpusėjo, kelionių organizatoriai jau skelbia žiemos pabaigą, kurią simboliškai pažymi pirmasis skrydis į saulėtąją Madeirą. Tyrimų duomenimis, pandemijos metu šios salos paklausa ypač išaugo.
       2022-02-04 17:32:17

Atnaujintos taisyklės keliautojams: nelieka izoliacijos atvykstantiems iš ES

Atnaujintos taisyklės keliautojams: nelieka izoliacijos atvykstantiems iš ES šalių, tačiau laiku nepasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze reikės testuotis.
       2022-01-14 16:49:21

Atostogos, kurių pavydės visi „Instagram“ sekėjai – rojaus kampelis Žemėje

Portugalijai priklausanti Madeira „Pasaulio kelionių apdovanojimuose“ ne kartą buvo pripažinta ne tik geriausia vieta Europoje, bet ir patraukliausia sala visame pasaulyje.
       2022-01-11 10:54:32

Atskleidė, kokius namų darbus reikia atlikti prieš vykstant slidinėti į kalnus

Žiemos pramogas mėgstantys gyventojai jau planuoja aktyvias atostogas kalnuose. Kitaip nei praėjusį sezoną, šiais metais lankytojų vėl laukia Italijos, Austrijos slidinėjimo kurortai.
       2021-12-22 18:59:08

Atostogų tendencijos: keliautojai renkasi tai, kas saugu ir patikrinta laiko

Žiemai dar neįpusėjus, lietuviai jau pradeda planuoti vasaros atostogas. Kelionių organizatoriai pastebi, kad pandemija ypač pakoregavo keliautojų įpročius. Jie mažiau eksperimentuoja, pasveria galimą riziką ir dažniau renkasi laiko patikrintas kryptis, o didžiausią prioritetą skiria saugumui.
       2021-10-30 10:41:21

Madeirą išmaišęs O. Gasanovas: „Tokios žalumos nemačiau net Pietų Amerikoje“

Trumpėjančios dienos, vėsūs ir darganoti orai verčia atostogoms dairytis šiltesnių kurortų už Lietuvos ribų. Anot žurnalisto ir keliautojo Orijaus Gasanovo, tikrai nenusivilsite, jei būsimoms atostogoms pasirinksite vieną įspūdingiausių ir žaliausių Europos krypčių – Portugalijai priklausančią Madeiros salą.
Daugiau naujų naujienų
       2023-02-07 17:26:49

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas: ką būtina žinoti

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis.
       2023-02-07 17:07:43

Marius Ivaškevicius nepasiduoda: "Išvarymas-2. Imperija kontratakuoja"

"Šįkart apie teatrą. Lietuvos nacionalinį dramos teatrą, kuriame man teko garbė dirbti kelerius pastaruosius metus. Kadangi esu iš jo atleidžiamas, noriu pasidalinti savo įspūdžiais. O taip pat mintimis, kokią matyčiau jo ateitį." - taip pradeda savo pasakojimą Marius Ivaškevicius.
       2023-02-07 17:01:46

LNDT darbą baigs dramaturgas Marius Ivaškevičius

Po dvejų metų veiklos, darbą Lietuvos nacionaliniame dramos teatro dramaturgo pozicijoje baigs Marius Ivaškevičius. Pasikeitus teatro kūrybinės veiklos krypčiai ir pradėjus dirbti naujiems meno vadovams, dramaturgo pareigos tampa perteklinės.
       2023-02-07 13:49:22

Jus jau apgaudinėja ir dirbtinis intelektas: 5 patarimai, kaip apsisaugoti

El. laiškai apie paveldėtą Afrikos princo turtą ar neva avariją sukėlusį anūką jau seniai yra tapę sukčiavimo klasika. Tačiau pastaruoju metu internete atsiranda naujos kartos apgavystės, kurioms nusikaltėliai pasitelkia netgi dirbtinį intelektą (DI).
       2023-02-07 11:03:49

Kibernetinio saugumo ekspertas ragina būti atidiems atsiskaitant internete

Vasario 7 dieną jau 20 kartą minima „Saugesnio interneto diena“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį naudojimąsi internetu.
       2023-02-06 12:53:38

Policijai perduoti NATO viršūnių susitikimui įsigyti automobiliai

Rengiantis liepos 11-12 d. Lietuvoje vyksiančiam NATO šalių vadovų susitikimui, Policijos departamentas įsigijo 12 transporto priemonių. Renginio metu Lietuvos policija užtikrins oficialių svečių kortežų palydą, sklandų nestabdomą judėjimą keliuose ir jų saugumą.
       2023-02-05 18:40:48

Ministras K. Navickas: numatytos priemonės ir pagalba pieno ūkiams

Dėl ženkliai kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų susidariusi padėtis pieno sektoriuje bus sprendžiama keičiant teisės aktus bei kitomis reguliavimo ir pagalbos priemonėmis.
       2023-02-05 18:28:38

2022 metais vėjo elektrinės pagamino trečdaliu daugiau energijos

2022 metais vėjo elektrinių galia, palyginus su 2021 metais, išaugo trečdaliu - įrengta 370 MW galios vėjo elektrinių, o šiais metais numatomas tolimesnis plėtros augimas - prie perdavimo tinklo artimiausiu metu planuojama prijungti dar keturis vėjo jėgainių parkus.
       2023-02-03 16:41:01

Slidinėjimo sezonas: keliautojų laukia snieguotos viršukalnės ir pramogos

Nors kalendorinė žiema persirito į antrą pusę, slidinėjimo sezonas populiariausiuose Europos kurortuose dar tik įsibėgėja – kalnų entuziastai čia laukiami iki pat kovo vidurio.
       2023-02-03 16:36:40

Ar naudojate buitinę techniką protingai? Ekspertai pataria, kaip sutaupyti

Nors buitinė technika gerokai palengvina kasdienius namų ruošos darbus, nemažai žmonių nuogąstauja, kad dažnas jos naudojimas nemenkai padidins elektros sąskaitą.
       2023-02-03 16:36:20

Apie ŽIV moteris sužinojo tik pastojusi: liga vis dar gąsdina lietuvius

Daugybe klaidingų įsitikinimų apipinta žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) liga, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2021 metais Lietuvoje buvo diagnozuota 121 asmeniui. 76,9 proc. naujai užsikrėtusiųjų ŽIV buvo vyrai, 23,1 proc. – moterys.
       2023-02-03 11:48:01

A. Lukošius: keisčiausios technologinės naujovės ir kam jos reikalingos?

Kiekviena naujų technologijų paroda atskleidžia dalelę ateities pasaulio ir visuomenei pristato ne tik naudingų, bet ir juoką keliančių atradimų. Nors dalis įrenginių, kurie anksčiau atrodydavo beprasmiai, dabar tapę neatsiejama kasdienybės dalimi, kai kurie iš jų taip ir liko tinkami nebent į kvailysčių muziejų.
       2023-02-02 16:00:49

„Chat GPT“ darbe – išmanus pagalbininkas ar šabloniško turinio generatorius?

Dirbtinis intelektas ir mašininio mokymosi algoritmai jau kurį laiką yra daugelio technologinių inovacijų vystymosi priešakyje, tačiau iki šiol turbūt nei vienas konkretus šios srities sprendimas nesukėlė tiek šurmulio, kiek pastaraisiais mėnesiais plačiai išbandomas ir aptarinėjamas pokalbių robotas (angl. chatbot) „ChatGPT“.
       2023-02-02 16:00:49

Susitrenkėte galvą? kada pakaks šalto kompreso, o kada skubėti pas specialistus

Tikriausiai daugelis yra nors kartą gyvenime silpniau ar stipriau susitrenkę galvą. Tačiau kartais išties sunku suprasti, kada tai rimta situacija, reikalaujanti gydytojų apžiūros, o kada pakanka šalto kompreso ir poilsio – atsako vaistininkė.
       2023-02-02 15:51:55

Dėmesio – įsigalioja nauji techninės apžiūros reikalavimai

Nuo vasario 1-osios įsigaliojo Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) parengti teisės aktų pakeitimai, susiję su privalomąja transporto priemonių technine apžiūra.
       2023-02-01 18:21:29

Daržovių blyneliai – puikus būdas sunaudoti likučius ir pagaminti vakarienę

Dažnai šaldytuvo stalčiuose užsilieka kelios morkos, pusė paprikos, cukinijos ar baklažano, kurių neturime kur panaudoti. Tam gali puikiai pasitarnauti įvairių daržovių blyneliai
       2023-02-01 13:49:56

Ištyrė el. paspirtukų poveikį eismui: 1,2 mln. km mažiau kelionių automobiliais

Kol elektriniai paspirtukai laukia naujo sezono Lietuvoje, susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ apibendrina praėjusių metų pabaigoje 17 šalių atlikto paslaugos vartotojų tyrimo rezultatus.
       2023-02-01 13:46:42

Namo renovacija – kasdienis sutaupymas ir didesnė turto vertė

Pastebima, kad, renovavus daugiabutį namą, būsto išlaikymas tampa ekonomiškesniu, pagražėja gyvenamoji aplinka, išauga gyvenimo komfortas bei padidėja nekilnojamojo turto vertė. Paskaičiuota, kad renovavus būstą, jo pardavimo ar nuomos kaina išauga maždaug trečdaliu.
       2023-02-01 13:43:59

Lietuva pajėgi gaminti dar daugiau pigios saulės energijos, tačiau to nedaro

2022 m. Lietuvoje veikė virš 500MW saulės energijos elektrinių kuriuos sugeneruoja iki 3 proc. šalies elektros energijos poreikio. Nors jau artimiausiu metu šią rinkos dalį galima dar daugiau išplėsti, energetikos ekspertų teigimu, atsinaujinančių energetikos šaltinių potencialas užstringa ministerijos ir rinkos dalyvių interesų skirtumuose.
       2023-02-01 13:41:13

Ateitis be kavos? Kokius pavojus kavos industrijai sukelia klimato kaita

Kavos mylėtojai turėtų sunerimti – kavamedžių auginimui tinkamų plotų per ateinančius 30 metų gali sumažėti perpus, rodo 2022 m. Šveicarijos mokslininkų atliktas tyrimas. Ką tai reiškia kavos vartotojams?
       2023-02-01 13:36:05

Šiuolaikiško gyvenimo būdo žala: mažas aktyvumas – kelias į sunkias ligas

Per šimtus tūkstančių metų žmogaus kūnas prisitaikė būti fiziškai aktyvus, veikti tiek uždarose patalpose, tiek lauke. Tačiau su kiekvienais metais reikia vis mažiau fizinių pastangų – nemažai darbų galima atlikti kompiuteriu, maistu pasirūpinti neišeinant iš namų.
       2023-01-31 18:44:27

Gardi vakarienė šeimai iki 5 eurų: nustebinkite apkepėle su kopūstais

Kopūstai – daugelyje sodų bei daržų randama maistinga daržovė, kurią žiemos metu mėgstama rauginti. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, kopūstai yra pigi daržovė, tinkanti tiek salotų, tiek įvairių troškinių bei sriubų gaminimui.
       2023-01-31 18:39:20

Paslaptingas gamtos sutvėrimas Lietuvoje mena dinozaurų laikus

Lietuvoje atrasta nauja vandens žuvų rūšis mokslininkams yra dešimtmečio įvykis. Tačiau brakonierių užmojų nei naujos, nei retos žuvų rūšys nekeičia. Artėjant nėgių nerštui piktadariai puikiai žino vietas, kur jų bus itin daug, mat šios ypatingos žuvys pavasarį sustoja ir susitelkia prie užtvankų, negalėdamos judėti toliau.
       2023-01-31 14:57:24

Pristatyta sugadinta prekė: ką pirkėjams būtina žinoti?

Pandemijos paskatinti pirkėjai ir toliau vis dažniau perka internetu bei renkasi bekontaktį pristatymo būdą ar kurjerių tarnybų paslaugas. Tačiau Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) specialistai pastebi – nors gyventojų pateikiamų skundų dėl pirkinių, atvežtų su mechaniniais pažeidimais, skaičius šiemet sumažėjo, dar pernai jis buvo ypač išaugęs.
       2023-01-31 11:46:39

Didelės šalies perspektyvos: lietuviai kuria visame pasaulyje žinomus lazerius

Lietuvoje pirmasis lazerio spindulys nušvito vos prieš 56 metus, o šiandien lietuviški lazeriai eksportuojami į žymiausius pasaulio mokslo ir didžiausius pramonės centrus visame pasaulyje – Europos Sąjungą, JAV, Kiniją, Japoniją, P. Korėją ir kitas šalis.
       2023-01-31 11:36:08

Neįtikėtina vestuvinių žiedų istorija

Vestuviniai žiedai jau daugelį amžių yra meilės ir įsipareigojimo simbolis, o jų dizainas ir simbolika ilgainiui keitėsi. Nuo senovės civilizacijų iki šių laikų vestuvinis žiedas buvo svarbi vestuvių ceremonijų ir tradicijų dalis.
       2023-01-31 11:32:47

Novatorius pataria: kaip išsirinkti tinkamą automobilį?

Prekybos rinka priklauso nuo ekonominės situacijos bei gyventojų pajamų ir išlaidų. Šiuo metu situacija sudėtinga – specialistai vis garsiau kalba apie ekonomikos sąstingį, ragina susilaikyti nuo nebūtinų, didelės vertės pirkinių, tarp kurių – ir automobiliai.
       2023-01-31 11:25:46

5 praktiniai patarimai norintiems sutaupyti – ar namuose neeikvojama energija

Vis didėjančios sąskaitos už elektrą – svari priežastis ieškoti praktinių būdų, kaip sutaupyti. Tačiau kodėl sąskaitos nemažėja net ir pakeitus savo elektros suvartojimo įpročius?
       2023-01-31 11:22:06

Moksleiviai ateityje turės mokėti ne tik gimtąją ir užsienio, bet ir IT kalbą

Lietuvoje visi moksleiviai nuo 16 metų ir studentai naudojasi internetu, 99,7 proc. iš jų tą daro kasdien, rodo Valstybinės duomenų agentūros skaičiavimai. Populiariausios jaunimo veiklos yra skambučiai internete, socialiniai tinklai, vaizdo medžiagos žiūrėjimas, bendravimas susirašinėjimo programėlėmis.
       2023-01-30 18:35:43

Ką reikėtų žinoti prieš keliaujant į kalnus: reikalavimai ir dažniausi pavojai

Kai Lietuvoje žiema apie save primena tik epizodiškai, sniego ir su juo susijusių pramogų išsiilgę žmonės vis dažniau patraukia į kalnus. Neretam tokios išvykos į užsienyje įkurtus ir, atrodytų, šalia debesų besidriekiančius slidinėjimo kurortus, yra ilgametė tradicija.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.