Naujienos

Rudenėjanti Graiko Zorbos sala – Kreta: ideali kryptis vasarai pratęsti

2022-09-02 09:23:33

Legendomis ir mitais apipinta Kreta yra didžiausia Graikijos sala. Šis saulėtas kraštas, skalaujamas Egėjo ir Libijos jūrų, keliautojams siūlo ne tik daugiau nei 960 km vaizdingos pakrantės, kurioje galima praleisti tingias atostogas, bet ir kultūrą, tradicijas bei 6000 m. pr. m. e. menančią istoriją.

Pasak turizmo rinkos lyderio „Novaturas“ atstovės užsienyje Gretos Gadliauskaitės, rudenį Kretos sala pakvimpa ramybe, vietiniai dar svetingiau atveria savo namų duris, o oras bei vanduo lepina vasariška šiluma. Tokios atostogos – puiki galimybė pratęsti vasaros atostogas vos už trijų valandų nuo namų.

Rudens sezonas leis mėgautis ramybe

Pasak „Novaturo“ atstovės užsienyje Gretos Gadliauskaitės, nors turizmo sezonas Kretoje prasideda balandžio pabaigoje ir tęsiasi iki lapkričio, sala yra nuostabi bet kuriuo metų laiku. „Pramogų, ekskursijų ir aktyvių veiklų čia netrūksta viso sezono metu, tačiau yra net kelios priežastys, kodėl vertėtų Kretos salą aplankyti būtent rudenį. Viena jų – maloniai šilti orai. Rugsėjį, jau atslūgus didiesiems vasariškiems karščiams, dienomis oro temperatūra vyrauja apie 25–26, o spalį – 22 laipsnius. Šiais mėnesiais jūros vanduo Kretos pakrantėse laikosi įšilęs iki 23–25 laipsnių. Kaip matote, mūsų supratimu rudeniški ir dargani orai rugsėjo bei spalio mėnesiais būna tikrai ne Kretoje.“

Kitas ne ką mažiau svarbus aspektas – poilsiautojų srauto sumažėjimas. „Rudenį Kretos gatvėse mažiau spūsčių, o mažesni keliautojų srautai populiariose lankytinose vietose leis neskubant pažinti ir mėgautis šia ypatinga sala. Be to, dėl mažesnio viešbučių užimtumo lanksčiau žiūrima į klientų pageidavimus bei skiriamas didesnis dėmesys jų poreikiams. Todėl ruduo yra pats palankiausias metas keliauti ir prasitęsti vasarą šioje svetingoje Graikijos saloje“, – sako G. Gadliauskaitė.

„Novaturo“ atstovė užsienyje pasakoja, kad rudenį visos pramogos veikia lygiai taip pat, kaip ir pačiu sezono įkarščiu, tačiau kelionės, kai neslegia svilinantys karščiai, tampa mažiau varginančios, keliautojų nuotaika būna pakilesnė, o įspūdžiai – daug džiugesni. „Net ir daug nekeliaujant, bet tiesiog mėgaujantis paplūdimio pramogomis, kai saulė ne tokia kaitri, o vanduo – dar šiltas, ne tik maloniau, bet ir saugiau leisti dienas pajūryje, – tikina pašnekovė. – Be abejo, kartais gali pasitaikyti dienų, kai pasirodo lietus ar kyla stipresnis vėjas. Tai gali turėti įtakos laivams ar kalnų tarpeklių žygeiviams, tačiau tokių netikėtumų pasitaiko visais metų laikais, todėl vengti rudens, baiminantis prastų orų, tikrai nevertėtų.“

Vienų atostogų neužteks

Kretoje yra keturi regionai, turintys savo individualių išskirtinumų, todėl ja susižavi net ir patys įnoringiausi keliautojai. Svarbiausia išsirinkti, kokių veiklų atostogų metu pageidaujate: ar leistis į aktyvias pramogas, kaip kalnų žygiai, ar tyrinėti salos kultūrą, keliaujant į vietinius kaimelius, lankantis restoranuose ir ragaujant nacionalinius patiekalus. O gal jums labiau patinka triukšmingas miesto gyvenimas, architektūra bei istorija? „Turiu įspėti, kad vienų atostogų pažinti šią salą tikrai neužteks. Todėl patogiausia pasirinkti ne tik konkretų regioną, bet ir suplanuoti savo veiklas taip, kad maksimaliai išnaudotumėte kiekvieną brangią atostogų minutę. Galbūt šį rudenį norite pailsėti ir pažinti Kretos paplūdimius, o kitą kartą grįšite energingesni ir norėsite leistis į žygį Samarijos tarpekliu – kiekvienas keliautojo tipas čia gali patenkinti savo esamus poreikius“, – pataria „Novaturo“ atstovė.

Pasak G. Gadliauskaitės, Graiko Zorbos sala turi viską, dėl ko žmonės renkasi keliones užsienyje: pradedant nuo kalnų grandinės, vilnijančios per salą, neapsakomo žydrumo šiltos jūros, didelės paplūdimių įvairovės iki salos miestų, kurie žavi savitomis senamiesčių architektūromis, muziejais ir tiesiog audringu miesto gyvenimu: „Svarbu ir tai, kad sala yra atvira keliautojams. Čia lengva savarankiškai keliauti automobiliu ir net viešuoju transportu. Žinoma, keliautojų patogumui yra organizuojamos ekskursijos į svarbiausius salos objektus, kur viskas suplanuota nuo A iki Z, belieka tik išsirinkti, kur norite keliauti. Galiu garantuoti, kad Kretoje nenuobodžiaus ir vietoje nenustygstantys keliautojai, ir žmonės, kuriems prioritetas yra ramus poilsis, skanus maistas bei geras oras.“

Susiruošusius atostogauti svečioje šalyje „Novaturo“ atstovė ragina nepraleisti viso atostogų laiko viešbučio teritorijoje: „Skirkite bent vieną dieną tolimesnei išvykai, kurioje susipažinsite su kurorto miesteliais, gamta bei kultūra. Kolekcionuokite ne suvenyrus, o potyrius ir prisiminimus bei atminkite, kad atostogų sėkmė labiausiai priklauso nuo mūsų pačių lūkesčių ir nusiteikimo. Labai svarbu žinoti, kokių atostogų norite, turėti tam tikrų tikslų bei planų, tačiau kiekviena kelionė yra nuotykis ir ne visada viskas vyksta taip, kaip suplanuota. Tad nusiteikite pozityviai – smagiausi prisiminimai ir istorijos gimsta tada, kai baigiasi planai.“

Laukia apsilankymas Olimpo dievo Dzeuso gimimo vietoje

Kretos sala yra viena geidžiamiausių Graikijos atostogų vietų. Čia tvyro 6000 m. pr. m. e. menanti atmosfera, o saulės spinduliai bučiuoja uolas ir vešlią salos augmeniją. Kreta garsėja biologine įvairove, geriausiais pasaulyje alyvmedžiais ir kalnų kraštovaizdžiais, kurie pavergs kiekvieno keliautojo širdį.

Pasak „Novaturo“ atstovės užsienyje, Kretos saloje yra net 4 įspūdingi miestai. Pasigrožėti viduramžių senamiesčiais ant jūros kranto galite atvykę į Chanią bei Retimną, kurie įsikūrę vakarinėje salos dalyje. Tuo tarpu kalnais apsuptas rytinis salos miestas Agios Nikolaos, turintis ežerą miesto centre, primins ramų ir romantišką salos gyvenimą. Salos sostinė Heraklionas, kuriame puikuojasi Knoso rūmai ir paties seniausio Europos miesto likučiai, itin svarbi archeologinė vieta. Pasiilgusiems istorijos ir archeologinių pažinimų Heraklionas turėtų tapti svarbiausiu atostogų tašku.

„Daugiau nei 80 proc. Kretos sudaro ištisa kalnų grandinė, todėl rekomenduoju keliauti į kalnus, aplankyti tarpeklius, pasigrožėti Lasičio plynaukšte ir pasisvečiuoti paties vyriausio Olimpo dievo Dzeuso gimimo vietoje, vadinamajame Dzeuso urve. Tiems, kuriems aktyvus laisvalaikis yra tikras malonumas, kviečiu mesti sau iššūkį ir įveikti 16 kilometrų besitęsiantį ilgiausią visoje Europoje Samarijos tarpeklį – vieną įspūdingiausių mūsų planetos vietų. Ekskursijos metu keliaujama Samarijos kiparisų miškais, pereinama išdžiūvusi upė ir akmenuotu taku nusileidžiama prie Libijos jūros krantų“, – Kretos lobius pristato atstovė užsienyje.

Įspūdingo grožio paplūdimiai

Kreta keliautojams siūlo vienus gražiausių paplūdimių Graikijoje. Čia rasite ir visus keliautojų poreikius tenkinančių paplūdimių, kuriuose galima išsinuomoti skėtį, užsisakyti kokteilį bei klausytis geros muzikos, ir laukinių oazių, kuriose galėsite mėgautis privačiu poilsiu. Smulkus, baltas smėlis bei krištolo skaidrumo vanduo šeimoje nepaliks abejingų.

„Nepriklausomai nuo to, kurioje salos dalyje esate apsistoję, visur rasite dieviško grožio paplūdimių. Vienas garsiausių yra žydrasis Balos paplūdimys ir rožinio smėlio Elafonisi paplūdimys, esantis vakarinėje salos dalyje. Rytinėje dalyje garsiausias Vai paplūdimys, dar žinomas, kaip „Bounty“ šokolado reklamos paplūdimys, garsėjantis baltu smėliu ir vešlių palmių giraite. Pietinėje salos dalyje rasite gražųjį Praveli paplūdimį, kuriame į jūrą įteka kalnų upė, o jos pakrantes gaubia palmių alėja“, – pasakoja Greta.

Vietiniai skoniai bei svetingumas

Kretoje daug mažyčių kaimelių, į kuriuos atstovė rekomenduoja nuklysti ir pabendrauti su vietos gyventojais, pasivaišinti populiariausiais salos patiekalais: „Labiausiai mane žavi šios salos universalumas. Čia galima pabėgti į gamtą, kalnus, laukinius paplūdimius ir mėgautis visiška ramybe, tačiau atvykę į salos sostinę Heraklioną, patenkame į didmiestį – net penktą pagal dydį Graikijos miestą, kuriame tiesiog pasimiršta, kad esame saloje. Gyvenimas Herakliono apylinkėse verda visus metus, o žiemos sezonu patys graikai mielai keliauja ir tyrinėja savo salą.“

Maistas bei svetingumas Kretoje taip pat yra menas. Šviežių daržovių, alyvuogių aliejaus, prieskoniais pagardintos mėsos ir natūralaus jogurto aromatas užburia kiekvieną keliautoją, nusprendusį pažinti autentišką salos gastronomiją. Saloje yra daug restoranų ir tavernų, kuriose patiekiami tradiciniai patiekalai iš šviežių vietinių produktų. Geriausia Kretos virtuvės dalis – paprastumas, o vienas žinomiausių ir mėgstamiausių šios virtuvės patiekalų – Graikiškos salotos. Dar vienas populiarus patiekalas, kurio būtina paragauti – Musaka, šiek tiek primenanti lazaniją, gaminamą iš baklažanų, mėsos ir bešamelio padažo. Saloje žuvis ir jūros gėrybės neabejotinai taip pat yra vienas pagrindinių patiekalų: karšiai, raudonieji karosai ir aštuonkojai paprastai kepami ant grotelių bei pagardinami prieskoniais.

„Čia labai populiarūs ir kebabai, gaminami iš ėrienos, jautienos arba ožkienos, patiekiami lėkštėje ar su pitos duona. Taigi, tiek gurmanai, tiek gatvės maisto mėgėjai saloje tikrai neliks alkani, o po vakarienės norėsis apsilaižyti pirštus ir dėkoti šeimininkams už neišpasakytą svetingumą“, – žada Greta Gadliauskaitė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-14 17:16:23

Keliautojai dairosi rudens atostogų krypčių: tinkamiausios visų tipų poilsiui

Šąlant orams Lietuvoje, o tuo pačiu artėjant vaikų rudens atostogoms keliautojai pradeda dairytis, kur galėtų nuvykti per jas pailsėti. Lietuvos turizmo rinkos lyderis „Novaturas“ sulaukia vis daugiau užklausų dėl šiam laikotarpiui tinkamiausių krypčių ir išskiria keletą poilsio rudenį privalumų:
       2022-09-07 14:39:07

Prognozuoja brangiausias keliones žiemą – ką verta žinoti norintiems sutaupyti?

Nors dar tik pradėjome skaičiuoti pirmąsias rudens dienas, tačiau pradėti planuoti žiemos keliones ekspertai rekomenduoja kuo anksčiau. Nuo poilsio prie šiltos jūros iki slidinėjimo snieguotose trasose – idėjų žiemos atostogoms tikrai netrūksta.
       2022-09-02 09:59:46

Madeira – populiari keliautojų kryptis ištisus metus

Po pandemijos atsigavęs turizmas ir prieš tai padarytas kelionių agentūrų įdirbis rodo, kokie sprendimai išties pasiteisina. Kelionių organizatorius „Itaka“, dar 2019 m. pirmasis Lietuvoje pasiūlęs visus metus pasiekiamą Madeiros kryptį, fiksuoja rekordinius salos lankymo skaičius.
       2022-08-23 13:45:32

Rudens sezonas: kaip įsigyti kelionę su garantija, kad jaustumėtės saugūs?

Vasaros sezonas Lietuvos išvykstamojo turizmo sektoriui buvo sėkmingas – keliautojų srautai netgi pranoko ikipandeminį lygį. Tiesa, pastebima, kad žmonių poreikiai per pastaruosius dvejus metus pakito – dabar prioritetas teikiamas kelionių garantijoms ir saugumui.
       2022-08-10 13:18:16

Atostogos Kalabrijoje – kodėl šį regioną renkasi ne tik patys italai

Kalabrijos regionas – tikras pietų Italijos perlas. Viešint jame, pasijusite lyg filme, nes būtent čia galima pamatyti autentiškąją Italijos pusę: žavingus ir jaukius miestelius, draugiškus vietos gyventojus ir užburiantį kraštovaizdį.
       2022-08-09 12:59:38

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-02 14:20:03

3 priežastys, kodėl verta atostogauti rudenį: privalumas – ne tik mažesnė kaina

Nors vasara yra tituluojama atostogų karaliene, rudenį taip pat galima kokybiškai pailsėti. Atslūgus alinantiems karščiams ir ištuštėjus šiltųjų kraštų kurortams, vis daugiau lietuvių geru oru pasilepinti vyksta į populiarius Europos regionus.
       2022-05-25 12:40:11

Riminio kurortas – itališka įvairovė, nepaliksianti abejingų

Italijos kurortas Riminis – vienas seniausių ir žinomiausių Europos kurortų, kasmet pritraukiantis milijonus lankytojų. Ilgi ir platūs smėlio paplūdimiai, daugybė pramogų ir patogus susisiekimas su kitais žymiausiais Italijos miestais – šis uostamiestis turi viską, kad atostogos paliktų neišdildomus įspūdžius.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-04-06 18:39:28

Keliautojų tyrimas: lietuviai svajoja apie Tailandą, tačiau poilsiauja arčiau

Lyginant ikipandeminį laikotarpį ir 2021 metus, geidžiamiausios atostogų kryptys išlieka tos pačios, tik keičiasi jų eiliškumas, rodo „Tez Tour“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus Lietuvos gyventojų tyrimo duomenys.
Daugiau naujų naujienų
       2022-09-23 19:28:28

Žaliosios energetikos lygtis arba kaip sumažinti elektros kainas

Šių metų rugpjūčio 17 d. nuo kelių šimtų eurų iki maksimalios ribos – 4 tūkst. Eur už megavatvalandę (MWh) – per naktį šoktelėjusi elektros kaina vos nesukėlė infarkto pramonininkams ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui.
       2022-09-23 17:33:08

Automobilio variklio priežiūros ABC: kada ir kodėl verta plauti variklį?

Rūpintis automobilio išorės ir salono švara yra įprasta, tačiau švaros paslaugų ekspertai primena ir po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais.
       2022-09-23 17:00:56

5 ekspertės patarimai naujakuriams: ką žinoti apie būsto planą ir perskaityti?

Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti.
       2022-09-23 16:45:32

Veterinarijos ekspertė: fejerverkai kelia stresą ir pavojų gyvūnų sveikatai

Savaitgalį Vilniuje vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis gali tapti tikru išbandymu arčiau renginio vietos būsiantiems augintiniams. Veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad šunų ir kačių klausa yra daug jautresnė nei žmogaus.
       2022-09-23 16:35:46

Parama elektros energijos kaupikliams rezervuota per vieną dieną

Gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą visai skirtai sumai – 1 mln. eurui pateikė per vieną dieną.
       2022-09-22 17:52:36

Pritarta: numatoma nulinį PVM tarifą šildymui taikyti dar du sezonus

Seimas po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma laikinai, du artimiausius šildymo sezonus, kompensuoti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą gyventojams centralizuotai teikiamai šilumai, padengiant tiekėjams skirtumą iš valstybės biudžeto.
       2022-09-22 17:52:36

Saulės elektrinių savininkams galimybė įsigyti elektros energijos kaupiklius

Nuo šiandien gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, galės teikti paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą. Tokia parama suplanuota pirmą kartą, o 2022 m. šiai priemonei skirta 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
       2022-09-22 17:39:03

ESO: 6 patarimai, kaip taupyti elektrą tamsiojo sezono metu

Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
       2022-09-21 12:01:15

„Orion Leasing" statys saulės elektrines – verslas išsimokės pirkdamas elektrą

Bendrovė „Orion Leasing“ imasi naujo veiklos modelio rinkoje – įmonėms statys saulės elektrines, už kurias šios galės išsimokėti už fiksuotą kainą pirkdamos pagamintą energiją. Elektros kaina su visomis dedamosiomis sieks apie 16 ct/kWh, tai – kelis kartus mažiau nei šiuo metu rinkoje.
       2022-09-21 12:01:15

LNDT meno vadovas O. Koršunovas apie 83 sezoną

Daug kam atrodo, kad teatras yra iliuzijos menas. Iš tiesų visais laikais teatras siekia tikrumo ir realybės, bet ne tos buitinės, matomos akimis, o vidinės, skverbiasi į žiūrovų sąmonės gelmes, kur ir glūdi tikroji realybė. Teatras vyksta ne scenoje, o žiūrovų galvose.
       2022-09-21 11:52:30

Brangstanti elektra 64 proc. gyventojų privertė keisti jos vartojimo įpročius

Išaugusios elektros kainos paskatino Lietuvos gyventojus mažinti elektros vartojimą – jau pradėję taupyti elektrą teigia 6 iš 10-ties žmonių (64 proc.), rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.
       2022-09-21 11:48:57

Saugus sportas nėštumo metu: ką derėtų žinoti

Judėjimas – tai sveikata, todėl niekas nepaneigs, jog sportuoti reikėtų visais gyvenimo etapais. Ir visiškai nesvarbu, jog iki šiol nesimankštinote, gyjate po traumos ar laukiatės vaikelio. Netinkamo laiko sportuoti tiesiog nėra!
       2022-09-21 11:44:20

Į rinką žengia naujieji socialiniai tinklai: kuo jie ypatingi

Socialiniai tinklai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi – juose ne tik bendraujame, bet ir sužinome naujienas bei dalinamės gražiausiomis akimirkomis.
       2022-09-20 15:50:18

Darbuotojų atrankos – ko neklausti ir kokią taisyklę prisiminti?

Neperžengti privatumo – pagrindinė taisyklė, kurios jokių būdu negalima sulaužyti, pradedant darbuotojų atranką. Signalų, įspėjančių apie įmonės neapdairumą šiuo klausimu yra gana daug.
       2022-09-20 15:42:38

Kylančios elektros kainos skatina lietuvius įdarbinti saulę

Vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų įmonių grupių Baltijos šalyse „Civinity“ įmonės „Inservis“ atstovas Andžejus Gabrunas pastebi išaugusį verslų ir fizinių asmenų poreikį įsigyti saulės elektrines.
       2022-09-20 15:39:08

Laikinai uždraustas rusiškų ir baltarusiškų TV programų retransliavimas

Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-1986(2), kuriuo siūloma laikinai uždrausti Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos įsteigtų,
       2022-09-20 15:36:00

Netikėti vynuogių panaudojimo būdai: ypatingi padažai salotoms, salsos

Vynuogės – dažnos užkandžių lentos viešnios, tačiau tai ne vienintelis būdas, kaip jas galima panaudoti virtuvėje. Ar žinojote, kad vynuogės – puikus priedas gaminant įvairiausius padažus, puikiai tiksiančius ne tik į salotas, bet ir prie mėsos.
       2022-09-20 15:31:38

Aistros, džiaugsmo, prabangos, tvarkos spalva – kodėl jomis dažomi automobiliai?

Spalva yra labai svarbus bet kokio gaminio dizaino, logotipo estetikos ar bendro prekių ženklo įvaizdžio dalis. Jau pirmas žvilgsnis į dominantį gaminį sukelia tam tikrą reakciją, net jei vartotojas apie tai nesusimąsto, o tinkamai parinkta ryški spalva leidžia išsiskirti iš panašių produktų gausos.
       2022-09-20 15:23:02

Tyrimas atskleidė, kad raudoni automobiliai į avarijas patenka dažniausiai

Automobilių spalvos dažnai atspindi savininko asmenybę. Konservatyvūs pirkėjai mėgsta monochromatines spalvas, o ekstrovertai nevengia ryškesnių automobilių.
       2022-09-20 09:47:09

Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę

Prarasti dantys jau kelis dešimtmečius atkuriami implantacijos pagalba. Vis dėlto, šios procedūros sėkmė ne vienam kelia abejonę. Remiantis apklausų duomenimis, dažniausiai baiminamasi galimo implanto neprigijimo ir kitų komplikacijų.
       2022-09-20 09:40:47

Ekspertai: skaitmeninės mokymosi priemonės būtinos ir kontaktinio ugdymo metu

Skaitmeninės mokymosi priemonės savo aktualumo nepraranda ir sugrįžus į mokyklos suolą. Įmonės „Ateities pamoka“ atlikta mokytojų apklausa parodė, kad net 98 proc. mokytojų šias priemones aktyviai naudoja ir kontaktinėse pamokose.
       2022-09-20 09:34:12

Dieną be automobilio – 500 nemokamų el. paspirtukų visoje šalyje

Gyventi mieste be nuosavo automobilio – utopija ar jau misija-įmanoma Lietuvoje? Šiemet susimąstyti apie tokį pokytį siekiama priversti net ir užkietėjusius automobilistus, todėl visoje Europoje kasmet žymima Diena be automobilio, mūsų šalyje pasitinkama ne vien gražiomis idėjomis:
       2022-09-19 16:15:25

Kaune oficialiai baigta Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija

15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų.
       2022-09-19 16:09:08

Proveržis: „Volvo Trucks“ pradeda serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą

„Volvo Trucks“ tapo pirmąja pasauliniu mastu veikiančia įmone, pradedančia serijinę elektros energija varomų sunkiasvorių (44 t bendrosios junginio masės) sunkvežimių gamybą.
       2022-09-19 16:07:03

Energijos suvartojimą gali padėti mažinti išmaniosios programėlės

Ekonomikos ekspertai visus perspėja, kad dėl sparčiai augančių kainų, šį sezoną teks taupyti. Ugdyti taupymo ir tvarumo įpročius gali padėti išmaniosios programėlės – šie įrankiai telefone leis ne tik paprasčiau stebėti energijos suvartojimą, bet ir užtikrins didesnį efektyvumą.
       2022-09-19 12:30:17

Neramina artėjantis šildymo sezonas? Patalpose atlikite namų darbus

Šaltieji metų mėnesiai – ne už kalnų, todėl jau dabar metas pradėti galvoti apie kitą mėnesį prasidėsiantį šildymo sezoną. Šiemet šalies gyventojai nerimauja dėl būsimo šildymo išlaidų padidėjimo, susijusio su sparčia infliacija ir kitomis priežastimis.
       2022-09-19 12:05:31

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-17 19:45:36

ES jaunųjų mokslininkų konkurse lietuvė pelnė pirmąją vietą

Nyderlanduose vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Lietuvai atstovavusi Meda Surdokaitė šiandien apdovanota pirmąja vieta ir specialiuoju prizu – kvietimu į Nobelio premijų įteikimo ceremoniją Stokholme. Tai vienas geriausių rezultatų Lietuvos istorijoje.
       2022-09-17 18:30:59

JAV atvėrė rinką lietuviškiems kiaušinių produktams

Lietuva gali eksportuoti kiaušinių produktus į JAV. Tai rugsėjo 15 d. paskelbė šios šalies Maisto saugos ir priežiūros tarnyba. Lietuva tapo antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gavusia tokį leidimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.