Naujienos

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

2022-09-19 12:05:31

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.

Tačiau daugeliui žmonių vis dar patinka fiksuotos sistemos idėja. Jei taip pat esate vienas jų ir kaip tik šiuo metu ieškote naujo įrenginio, kartu su 1a.lt specialistais pasidalinsime su jumis keliais naudingais patarimais, koks stacionarus kompiuteris jums tinka ir kaip išsirinkti.

Stacionarūs kompiuteriai nėra skirti vien tik senjorams

Šiais laikais telefonai, nešiojamieji bei planšetiniai kompiuteriai daugeliui pakeitė stacionarius kompiuterius: tiek tais atvejais, kai reikia atlikti kasdienius darbus, tiek pramogaujant ar leidžiant laisvalaikį. Juk taip žymiai patogiau.

Nepaisant to, vis dar yra rimtų priežasčių pasirinkti stacionarų, o ne nešiojamąjį kompiuterį. Svarbiausia iš jų – techniniai parametrai. Pavyzdžiui, jei renkatės iš dviejų variantų, kainuojančių 400 eurų, žinokite, kad tiek kainuojantis nešiojamasis kompiuteris nebus niekuo išskirtinis. Na, o stacionarus tiks ne tik darbui, bet ir žaidimams, filmų peržiūrai bei kitiems poreikiams. O svarbiausia, neerzins lėtu veikimu ne tik naujai nupirktas, bet ir dar ne vienerius metus tarnavęs kompiuteris.

Stacionarių kompiuterių privalumai:

✅ Didesnis galingumas.
✅ Galimybė pasirinkti komponentus.
✅ Mažesnė kaina už geresnę kokybę.
✅ Galimybė atnaujinti pavienes dalis.
✅ Pigesnis remontas.
✅ Didesnė pritaikymo įvairioms funkcijoms galimybė.
✅ Ilgaamžiškumas.

Stacionarių kompiuterių trūkumai:

❌Nėra mobilūs.
❌Sunaudoja daugiau elektros energijos.
❌Daugiau laidų, jungčių ir įrenginių.

Taigi, anot specialistų iš internetinės parduotuvės 1a.lt, stacionarūs kompiuteriai savo amžiaus dar nenugyveno ir nėra skirti vien tik garbaus amžiaus vartotojams. Šie įrenginiai puikiai tiks visai šeimai – jums atlikti būtinas darbo užduotis, o vaikams smagiai žaisti kompiuterinius žaidimus. Tik kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pirmiausia nuspręskite, kokiam tikslui perkate kompiuterį

Iš pradžių reikia atlikti bene svarbiausią darbą – išsiaiškinti, kokiam tikslui perkate kompiuterį ir kaip ketinate juo naudotis. Paprastai žmonės stacionarius kompiuterius renkasi darbui, studijoms, žaidimams ir pramogoms, pavyzdžiui, filmų žiūrėjimui, naršymui internete.

Atrodo, kas gi čia tokio neaiškaus, juk bet kuris įrenginys atlieka visas šias funkcijas. Taip, tai visiška tiesa, tačiau atsižvelgiant į išvardytus prioritetus, skiriasi tam tikri gamykliniai prietaisų parametrai.

Kaip išsirinkti kokybišką stacionarų kompiuterį ir į ką atkreipti dėmesį?

Nepaisant to, ar kompiuterį renkatės darbui, ar pramogai, dėmesį reikėtų atkreipti į procesorių. Juk tai prietaiso „smegenys“. Per pastarąjį dešimtmetį technologijos gerokai pažengė į priekį – procesoriai tapo galingesni, našesni, išmanesni.

Šiuolaikiniai procesoriai, pavyzdžiui, 6 branduolių, iki 12 gijų ir iki 16 MB talpyklos AMD Ryzen™ 5 arba 8 branduolių, 16 apdorojimo gijų ir iki 20 MB talpos AMD Ryzen 7, užtikrina ne tik aukščiausios klasės žaidimų našumą. Su tokiais galima kurti turinį bei atlikti iš karto kelias resursų reikalaujančias užduotis.

Tačiau be procesoriaus svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus parametrus. Pavyzdžiui, SSD kietasis diskas. Tai vidinis standusis diskas, kuris reikalingas norint išsaugoti kompiuteryje esančius duomenis, įdiegti operacinę sistemą ir greitai įkelti bei paleisti programas. Anksčiau 120 GB SSD atminties pakakdavo visiems poreikiams. Tačiau šiandien tai labai mažai, nes net kai kurie žaidimai užima daugiau vietos. Tad specialistai rekomenduoja rinktis kietąjį diską ne mažesnį nei 256 GB.

Žaidimams skirtas kompiuteris

Kaip jau minėjome, kokybiškam žaidimui būtinas subalansuotas procesorius. Specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į bent 6 branduolius ir 12 gijų turinčius modelius, kurių dažnis siekia 3,6 GHz ir daugiau. Šiuos parametrus atitinka Intel Core i5-12600K arba AMD Ryzen 5 5600 procesoriai.

8 GB operatyviosios atminties (RAM) – tai tik minimumas žaidimų kompiuteriui, todėl geriau negaišti laiko smulkmenoms ir iš karto įsigyti 16 GB RAM. Tiek visiškai pakanka daugeliui užduočių.

Žaidėjai negali išsiversti ne tik be gero procesoriaus, bet ir be kokybiškos vaizdo plokštės. Patyrę „gamer‘iai“ žino, kad tobulėjant žaidimams ir norint išvengti strigimo, reikia bent 8 GB VRAM. Tokiu atveju geriausias pasirinkimas – GeForce RTX ar Radeon RX, nes dauguma žaidimų tam optimizuoti. Galbūt jus sudomins GeForce RTX 3070 arba Radeon RX 6700XT vaizdo plokštės.

Medijos failams ir vaizdo turiniui saugoti reikalinga vieta kietajame diske, taigi žaidimų kompiuteriui reikalinga talpa – 2 TB.

Žaidimams SSD būtinas, atkreipkite dėmesį į 256 GB ir didesnės talpos SSD. Patikimi variantai – Samsung 840 Pro arba mažesnė ir pigesnė 240 GB talpos Intel 730 serija.

Viena pagrindinių kompiuterio dalių – motininė plokštė. Joje įmontuoti vaizdo, garso, grafikos, USB ir operatyviosios atminties (RAM) lizdai. Žaidimams patariama rinktis Gigabyte Z690 AORUS PRO DDR5, Asus ROG Crosshair VIII Dark Hero arba Asus Prime Z590M-PLUS motinines plokštes.

Suprantama, žaidimui būtinas ir monitorius. Geriausia rinktis ne mažesnį kaip 27 colių 1440p 144Hz monitorių. Toks leis įvertinti žaidimo grafikos grožį. Taip pat atkreipkite dėmesį į tokį rodiklį, kaip reakcijos laikas. Ieškokite monitoriaus, kurio atsako laikas neviršytų 5 ms, antraip greitai ekrane judantys objektai atrodys kiek neryškūs. Rekomeduojame atkreipti dėmesį į LG 27GN800 ar BenQ EX2780Q modelius.

Pramogoms skirtas kompiuteris

Filmų žiūrėjimui ar kitoms pramogoms rinkitės įrenginius su 4 branduolių, 3 GHz ir daugiau, 8 gijų procesoriumi. Iš esmės, šiuo atveju gijų rodiklis nėra itin svarbus, jums užteks ir 2 gijų procesoriaus. Galimi tarp pirkėjų paplitę AMD arba Intel variantai Intel Core i3-12100F ar AMD Ryzen 3 4100.

Tiek pramogoms, tiek kitai veiklai būtina ir pakankama operatyviosios atminties talpa. Šiuo atveju pilnai užteks 8 GB ar net mažiau.

Taip pat labai tikėtina, kad atskiros vaizdo plokštės jums visai nereikės, nes norint naršyti internete ir žiūrėti vaizdo įrašus, pakanka jau integruotos įrenginyje.

Filmams ir muzikai saugoti užtenka 1 TB kietojo disko talpos, tačiau, jei turite labai didelę kolekciją, verta paieškoti kažko didesnio.

Kaip jau minėjome prieš tai, SSD turėtų būti ne mažesnis nei 256 GB. Pavyzdžiui, Crucial MX500.

Jei ketinate kompiuterį naudoti kaip namų kiną, jums reikės Full HD monitoriaus, kurio įstrižainė 23 ar daugiau colių, o atsako laikas neviršija 8 ms. Priešingai, kaip ir su žaidimais, greitai ekrane judantys objektai atrodys kiek neryškūs. Taip pat geriau rinktis plačiaekranę (16:9) matricą.

Jei įrenginį naudosite daugiausia interneto prieigai, pakaks 18–20 colių įstrižainės monitoriaus.

Darbui skirtas kompiuteris

Kadangi darbui skirtas stacionarus kompiuteris daugiausia naudojamas biuro programoms, tokioms kaip Word ir Excel, jam reikalingas toks pat procesorius, kaip ir skirtam pramogoms. Taigi darbo užduotims, galite rinktis anksčiau mūsų rekomenduotus modelius.

Darbui pakaks 4 GB operatyviosios atminties. Įprastam biuro kompiuteriui atskira vaizdo plokštė nereikalinga, tokiems įrenginiams užtenka gamykliškai integruotos plokštės.

Darbo informacijai saugoti jums tikrai nereikės didesnės nei 1 TB kietojo disko talpos. Išimtis dirbantiems specifinį darbą. Kaip ir visiems kitiems, taip ir darbo kompiuteriui tinka 256 GB talpos SSD.

Motininė plokštė gali būti visiškai paprasta, pavyzdžiui, Biostar A320MH PRO Ver. 6.x ar MSI A520M-A PRO. Abu šie variantai pilnai užtikrina sklandų pagrindinių darbo programų veikimą.

Jei nedirbate su specifinėmis programomis, tikrai neverta leisti pinigų dideliam monitoriui – nebrangaus 20 colių matinio ekrano daugiau nei pakanka.

„All-in-one“ kompiuteriai

Vis daugiau populiarumo sulaukia „all-in-one“ kompiuteriai. Tai stacionaraus kompiuterio ir monitoriaus junginys. Lyginant su tradiciniais kompiuteriais, jiems reikia mažiau vietos bei laidų. Taigi, tai puikus pasirinkimas ieškantiems kaip išspręsti per mažo nešiojamojo kompiuterio ekrano problemą ar būdo naudotis kompiuterio teikiamomis naudomis išlaikant patogumą ir paprastumą.

Kodėl verta rinktis stacionarų kompiuterį?

Stacionarūs kompiuteriai, skirtingai nei nešiojamieji, turi ypatingą pranašumą – galimybę pasirinkti komponentus. Ši savybė leidžia susikurti tobulą prietaisą, kuris atitiks jūsų poreikius.

Jei nesate profesionalai, verčiau rinkitės gamykloje surinktus modelius. Kadangi komponentus jiems parenka inžinieriai, atsižvelgdami į pagrindinius poreikius ir suderinamumą. Patiems susirinkti kompiuterį prasminga tik tuo atveju, jei esate entuziastai ir norite pamatyti, kaip jis veikia.

Jei jums reikalingas specialius reikalavimus atitinkantis stacionarus kompiuteris (dažniausiai tokie būtini profesionaliems žaidėjams, dizaineriams, vaizdo įrašų kūrėjams, montuotojams ir kt.), tuomet geriau pasikonsultuoti su specialistais. Ekspertai atsižvelgs į visus jūsų pageidavimus ir parinks prietaisą pagal komponentų kokybę, jų suderinamumą ir kainą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2023-10-05 16:30:32

„Aš nesu robotas“ – atsakė, kodėl DI robotams įveikti testą tampa vis lengviau

Tikriausiai pažįstama situacija, kai kuriant paskyrą elektroninėje parduotuvėje jūsų paprašoma įrodyti, kad nesate robotas. Pavyzdžiui, pažymėti visas nuotraukas su šviesoforais, perėjomis ar dviračiais.
       2023-08-16 11:07:18

Kibernetinis saugumas (ne)apsimoka? Kaip įmonėms sutaupyti ir apsisaugoti

Priešingai įprastai nuomonei, kad kibernetiniai nusikaltėliai pirmiausia taikosi į dideles korporacijas, iš tiesų vienodą riziką patiria tiek didelės įmonės, tiek smulkusis verslas.
       2023-06-26 16:36:55

Nepatikėkite savo duomenų tik vienam įrenginiui: kaip saugoti duomenų kopijas

Galbūt jau pažįstama situacija, kai dėl gedimų ar virusų kompiuteryje staiga pradingsta ilgai ruoštas rašto darbas ar nebepasiekiamas tampa visas sukauptas nuotraukų archyvas telefone.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-02-07 13:49:22

Jus jau apgaudinėja ir dirbtinis intelektas: 5 patarimai, kaip apsisaugoti

El. laiškai apie paveldėtą Afrikos princo turtą ar neva avariją sukėlusį anūką jau seniai yra tapę sukčiavimo klasika. Tačiau pastaruoju metu internete atsiranda naujos kartos apgavystės, kurioms nusikaltėliai pasitelkia netgi dirbtinį intelektą (DI).
       2023-02-07 11:03:49

Kibernetinio saugumo ekspertas ragina būti atidiems atsiskaitant internete

Vasario 7 dieną jau 20 kartą minima „Saugesnio interneto diena“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį naudojimąsi internetu.
       2023-01-30 12:56:55

Nauja paieškos svetainė yra tarsi „Google“ ir „ChatGPT“ mišinys

Paieškos varikliai leidžia informaciją internete rasti itin greitai, tačiau vartotojų pamėgti įrankiai turi įvairių trūkumų. Ieškant atsakymo „Google“ paieškoje, reikia nardyti tarp daugybės nuorodų, o „ChatGPT“ atsakymai ne visada būna faktiškai teisingi.
       2023-01-09 16:56:06

Kompiuteriniai žaidimai: tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?

Per paskutinius tris metus vaizdo žaidimų auditorija išaugo net 26 procentais. Nors paskutinių metų vaizdo žaidimų populiarumą daugiausiai augino pandemija, ši kategorija nežada sustoti ir ateityje, žaidimų kategorijai prognozuojamas prieaugis apie 10 proc. per metus.
       2022-11-15 12:57:20

Nuotolinis darbas: nulinio pasitikėjimo reikalas

Daugelis įmonių ir darbuotojų prioritetą šiandien teikia hibridiniam darbo modeliui, kai dalį laiko dirbama iš biuro, o dalį iš namų ar kitos vietos. Tačiau tai suteikia ne tik daugiau lankstumo, bet ir lemia naujus saugumo iššūkius.
       2022-11-15 11:41:32

Nepaspaustas „Save“ mygtukas gali kainuoti daug darbo valandų

Kaip susigrąžinti dingusį failą? Tikriausiai ne vienas nenorėtume atsidurti situacijoje, kai netikėtai sugedus ar išsijungus kompiuteriui, dingsta pradėtas rengti ar jau užbaigtas failas.
       2022-11-14 15:47:28

Išjungti ar palikti? Kaip elgtis su kompiuteriu pasibaigus darbo dienai

Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: tie, kurie kiekvieną vakarą išjungia kompiuterį, ir tie, kurie tiesiog jį uždaro. Nors yra įvairiausių nuomonių apie tai, kurį iš šių būdų geriau rinktis, vienareikšmiško sprendimo nėra.
       2022-11-11 10:16:53

Nedvejodami atidarote visus failus? Ekspertas pataria, ką būtina patikrinti

Parsisiuntę ir įdiegę failą į savo kompiuterį nedvejodami paspaudžiate, nes jis turi jums pažįstamą piktogramą bei pavadinimą? Saugumo ekspertas perspėja, kad internetiniai sukčiai naudojasi šia galimybe ir taip gali platinti kenkėjiškas programas.
       2022-11-08 09:28:59

IT saugumas dar ne prioritetas: susirūpinti paskatina tik kitų klaidos

Lietuvos verslus susirūpinti savo IT saugumu neretai skatina žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie būsimus patikrinimus ar jau įvykdytus įsilaužimus į kitas įmones, valstybės institucijas.
       2022-10-25 15:16:42

Spaudžiate „Priimti“ net nesudvejoję? Ar galime aklai pasitikėti slapukais

Tikriausiai visi naršydami internete esame susidūrę su iššokančiais pranešimais, kurie skelbia, kad svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies).
       2022-10-11 14:52:04

Kaip išsirinkti monitorių kompiuteriui?

Jeigu nusprendėte keisti seną kompiuterio monitorių nauju, jau veikiausiai suprantate, jog pasirinkimą turėsite nemažą. Iš teigiamos pusės, didelė pasiūla leis rasti jums puikiai tinkantį variantą.
       2022-08-24 10:04:38

Kibernetinės atakos prieš verslą: ar debesija gali tapti priešnuodžiu?

Naujienos apie pavogtus ir nutekintus vartotojų duomenis, paskirstytųjų paslaugų trikdymo (DDoS) atakas bei kitus programišių išpuolius veja viena kitą, o kiek dar įsilaužimų nepasiekia viešumos, galima tik spėlioti.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-04-14 14:36:14

Atsarginės duomenų kopijos: kokių taisyklių reikėtų laikytis?

Sugedus kompiuterio kietajam diskui ar praradus įrenginį galite netekti svarbių duomenų ir vertingų failų. Ekspertų teigimu, kurti atsargines kopijas ir taip pasirūpinti savo duomenų saugumu turėtų tapti reguliariu įmonių bei kiekvieno vartotojo įpročiu.
       2022-03-29 11:29:54

IT saugumo specialisto patarimai, kurie padės apsaugoti paskyras nuo įsilaužimo

Asmeninės informacijos pavogimas, įsilaužimas į įmonių paskyras, bandymas prisijungti prie kito asmens duomenų – tokie ir panašūs atvejai vyksta kasdien, o mes esame jų epicentre.
       2022-03-24 19:36:33

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų

Dėl šiuo metu vykstančio karo išaugę informacijos srautai bei pakitę interneto vartotojų įpročiai, padidino ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje tikimybę.
       2022-03-07 12:19:22

Padidėjusi kibernetinių incidentų rizika: ką daryti gyventojams?

Skirtingais duomenimis, Lietuvoje daugėja įsilaužimų į socialinių tinklų ir kitas paskyras, taip pat fišingo (ang. phishing) atvejų, kuomet siunčiant apgaulingus elektroninius laiškus gyventojams siekiama pasisavinti asmeninę informaciją.
       2022-02-19 10:01:20

Ekspertai pataria į ką atkreipti dėmesį renkantis žaidimų monitorių

Ar esate profesionalus žaidėjas, ar jūsų vaizdo žaidimų stalas yra tiesiog atsipalaidavimas po ilgos dienos – vaizdo žaidimams tinkamas ekranas yra būtinybė. LG Electronics ekspertai atskleidžia, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują monitorių.
       2022-02-18 11:42:12

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir supratimą, kaip svarbu užtikrinti savo informacijos saugumą. Duomenų pagrobimas iš įmonės sistemos ar jų sunaikinimas gali baigtis finansiniais nuostoliais, teisiniais procesais ir sužlugdyta reputacija.
       2022-02-11 11:57:53

Ar mokame apsaugoti savo asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
Daugiau naujų naujienų
       2024-03-18 11:21:18

Vairuotojų išbandymas duobėtais keliais, gatvėmis: nuostoliai siekia tūkstančius

Atėjus pavasariui vairuotojų gyvenimą kartina duobės mūsų šalies gatvėse ir keliuose. Pataikius į duobę kartais pakanka pakeisti padangą, tačiau dažnai transporto priemonę, deja, tenka gabenti į remonto dirbtuves.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-15 15:20:11

Skrendame dažnai, suprantame mažai: 9 keisti faktai apie aviaciją

Aviacijos specialistai skaičiuoja, kad kasmet lėktuvais skrenda apie 4,5 mlrd. žmonių. Be to, šios transporto priemonės kasmet pergabena apie 60 mln. tonų krovinių. Šie skaičiai, ko gero, būtų dar didesni, jeigu ne aviaciją kiek pristabdžiusi pandemija.
       2024-03-15 14:32:47

Lietuvoje pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) 2023 m. atliko mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimo matavimus Lietuvos teritorijoje veikiančiuose operatorių UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ tinkluose.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-03-12 13:38:53

Žvejyba – ar tikrai verta?

Žvejyba nėra tik žuvų gaudymas; tai laisvalaikio praleidimo būdas, aistra ir veikla, kuri turi gilią reikšmę daugeliui žmonių visame pasaulyje. Nuo ramybės akimirkų, praleistų prie vandens, iki didžiulio džiaugsmo, kurį suteikia didelio laimikio sugavimas. Žvejyba teikia daugybę patirčių, kurios praturtina tiek protą, tiek sielą.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2024-03-08 18:44:44

FM siūlo reikšmingai didesnes baudas ir daugiau saugiklių azartiniams lošimams

Finansų ministerija pristatė parengtas azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) pataisas, kuriomis reikšmingai didinamos baudos azartinių lošimų organizatoriams už įstatymo reikalavimų nevykdymą.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-03-07 20:15:00

„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą

„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
       2024-03-07 20:09:02

Įpročiai iš vaikystės: 5 smagūs būdai, padėsiantys vaikams gyventi tvariau

Didžioji dalis mūsų įpročių yra įgyjami dar vaikystėje, todėl labai svarbu apie aplinkai ir žmonėms draugiško gyvenimo būdo naudą savo atžaloms pasakoti nuo pat mažų dienų.
       2024-03-07 13:40:46

Atkreipia dėmesį į dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto praėjusiais metais pateiktais duomenimis, Lietuvoje net ketvirtadalis žmonių kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų, o beveik vienas iš penkių – nuo rankų, kojų skausmo.
       2024-03-07 13:00:00

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu.
       2024-03-06 16:40:13

„Elektrum Lietuva“ pajamos augo 1,7 karto, pelnas – 5 kartus

Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ neaudituotais duomenimis pernai gavo 357 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 1,7 ir 5 kartus daugiau negu 2022 m.
       2024-03-06 16:30:24

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: ką svarbu žinoti

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų prisiminti, kad nuo uždirbtų ir deklaruotų pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo bei sveikatos draudimo įmokas.
       2024-03-06 16:24:50

Šį delikatesą valgė dar pirmykščiai žmonės: jis turi unikalią dietinę savybę

Austrės – visais laikais Europos didikų mėgtas delikatesas, neseniai iš naujo atrastas ir Lietuvoje. Savo išskirtiniu, vandenynu alsuojančiu skoniu jos papuošia dažną šventę ar draugų susibūrimą.
       2024-03-05 19:54:51

Palygino Baltijos šalių gyventojų taupymo ir apsipirkimo įpročius

„Rimi“ duomenimis, per praėjusius metus tinklo parduotuvėse visoje Lietuvoje parduota beveik 1 715 tonų nukainotų maisto produktų su besibaigiančio galiojimo terminu. „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius sako, kad tokia iniciatyva padėjo pirkėjams ženkliai sutaupyti.
       2024-03-05 17:28:21

Mūsų augintiniams tai nepatiks: MWC parodoje pristatyti net du šunys-robotai

Dirbtiniam intelektui (DI) kasdien kėsinantis į mūsų darbo vietą, ją „prarasti“ iškilo grėsmė ir mūsų šuniui. Neseniai pasibaigusioje „Mobile World Congress“ (MWC) parodoje net dvi kompanijos pristatė augintinius robotus, kurie ne tik atlieka triukus, bet ir leidžiasi paglostomi.
       2024-03-05 17:22:30

Tokia sriuba – tikra oranžinės spalvos terapija: šildo skrandį ir kelia nuotaiką

Kai beveik pusmetį gyvename pilkoje darganoje, pasiilgstame spalvų ne tik aprangoje, interjere, bet ir lėkštėse. Todėl tokie ryškūs patiekalai, kaip oranžinė sriuba iš batatų bei morkų, suvilios net nemėgstančius tradicinių sriubų.
       2024-03-05 14:44:32

Ekspertas pataria, kaip valyti plokščiaekranį televizorių

Kadangi naujausiuose televizoriuose įdiegtos pažangiausios technologijos, norint mėgautis išskirtine vaizdo kokybe, labai svarbu, kad ekranas būtų švarus. Kartais dulkės ir dėmės gadina vaizdo kokybę, todėl būtina nuolat valyti ekraną.
       2024-03-05 11:09:56

Dirbtinis intelektas. Kaip nuo jo apsisaugoti kūrėjams?

Pastaraisiais metais kūrybinėse industrijose kilo rimtų neramumų dėl dirbtinio intelekto (DI) panaudojimo. Holivudą sukrėtė galingas aktorių ir scenaristų streikas, dėl kurio studijos buvo priverstos sustabdyti daugumos pagrindinių projektų įgyvendinimą.
       2024-03-05 10:45:01

Gauti šių medžiagų vaikams yra gyvybiškai svarbu

Dauguma tėvų žino: kalcis gyvybiškai svarbus sveikiems vaikų dantims ir stipriems kaulams. Tačiau šis mineralas taip pat nepakeičiamas nervų, kraujotakos ir širdies sistemų veiklai, medžiagų apykaitos procesui.
       2024-03-04 17:18:30

Kodėl Grenlandijos gyventojai beveik neserga širdies ligomis: tai žuvis

Nors lašišą dažniausiai kepame, o rūkyta arba sūdyta keliauja ant sumuštinukų, galima pasilepinti ir gardžiomis salotomis, kurios tikrai papuoš šventės ar savaitgalio stalą.
       2024-03-04 12:26:29

Ką daryti norint išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę

Beveik 60 proc. visų Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose namuose ir jame esantis butas, dažniausiai, yra vienintelis nekilnojamasis turtas, kuris jiems priklauso. Kokia bus jo vertė priklauso ne tik nuo buto, bet ir viso daugiabučio, techninės būklės.
       2024-03-04 12:21:10

„Tele2“ su senosios kartos 3G ryšiu atsisveikins iki 2025-ųjų pabaigos

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo tinkle pradeda senosios kartos 3G ryšio išjungimą. Su nebeaktualiu 3G ryšiu visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos.
       2024-03-03 13:39:10

Trys technologijų tendencijos, kurios keičia mūsų gyvenimo būdą

Įsibėgėjant XXI amžiui, inovatyvių technologijų įgalinimas iš naujo apibrėžia mūsų kasdienio gyvenimo būdą ir įpročius. Naujovių horizonte išsiskiria trys tendencijos, kurios iš esmės pakeis mūsų santykį su mus supančiu pasauliu:
       2024-03-03 09:21:18

Artėja kompensacijų metas už saulės elektrinių sukauptą perteklių

Dalis „Ignitis“ privačių ir verslo klientų, įsigijusių saulės elektrines nutolusiuose parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems ar verslo poreikiams.
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.