Naujienos

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

2022-09-19 12:05:31

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.

Tačiau daugeliui žmonių vis dar patinka fiksuotos sistemos idėja. Jei taip pat esate vienas jų ir kaip tik šiuo metu ieškote naujo įrenginio, kartu su 1a.lt specialistais pasidalinsime su jumis keliais naudingais patarimais, koks stacionarus kompiuteris jums tinka ir kaip išsirinkti.

Stacionarūs kompiuteriai nėra skirti vien tik senjorams

Šiais laikais telefonai, nešiojamieji bei planšetiniai kompiuteriai daugeliui pakeitė stacionarius kompiuterius: tiek tais atvejais, kai reikia atlikti kasdienius darbus, tiek pramogaujant ar leidžiant laisvalaikį. Juk taip žymiai patogiau.

Nepaisant to, vis dar yra rimtų priežasčių pasirinkti stacionarų, o ne nešiojamąjį kompiuterį. Svarbiausia iš jų – techniniai parametrai. Pavyzdžiui, jei renkatės iš dviejų variantų, kainuojančių 400 eurų, žinokite, kad tiek kainuojantis nešiojamasis kompiuteris nebus niekuo išskirtinis. Na, o stacionarus tiks ne tik darbui, bet ir žaidimams, filmų peržiūrai bei kitiems poreikiams. O svarbiausia, neerzins lėtu veikimu ne tik naujai nupirktas, bet ir dar ne vienerius metus tarnavęs kompiuteris.

Stacionarių kompiuterių privalumai:

✅ Didesnis galingumas.
✅ Galimybė pasirinkti komponentus.
✅ Mažesnė kaina už geresnę kokybę.
✅ Galimybė atnaujinti pavienes dalis.
✅ Pigesnis remontas.
✅ Didesnė pritaikymo įvairioms funkcijoms galimybė.
✅ Ilgaamžiškumas.

Stacionarių kompiuterių trūkumai:

❌Nėra mobilūs.
❌Sunaudoja daugiau elektros energijos.
❌Daugiau laidų, jungčių ir įrenginių.

Taigi, anot specialistų iš internetinės parduotuvės 1a.lt, stacionarūs kompiuteriai savo amžiaus dar nenugyveno ir nėra skirti vien tik garbaus amžiaus vartotojams. Šie įrenginiai puikiai tiks visai šeimai – jums atlikti būtinas darbo užduotis, o vaikams smagiai žaisti kompiuterinius žaidimus. Tik kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pirmiausia nuspręskite, kokiam tikslui perkate kompiuterį

Iš pradžių reikia atlikti bene svarbiausią darbą – išsiaiškinti, kokiam tikslui perkate kompiuterį ir kaip ketinate juo naudotis. Paprastai žmonės stacionarius kompiuterius renkasi darbui, studijoms, žaidimams ir pramogoms, pavyzdžiui, filmų žiūrėjimui, naršymui internete.

Atrodo, kas gi čia tokio neaiškaus, juk bet kuris įrenginys atlieka visas šias funkcijas. Taip, tai visiška tiesa, tačiau atsižvelgiant į išvardytus prioritetus, skiriasi tam tikri gamykliniai prietaisų parametrai.

Kaip išsirinkti kokybišką stacionarų kompiuterį ir į ką atkreipti dėmesį?

Nepaisant to, ar kompiuterį renkatės darbui, ar pramogai, dėmesį reikėtų atkreipti į procesorių. Juk tai prietaiso „smegenys“. Per pastarąjį dešimtmetį technologijos gerokai pažengė į priekį – procesoriai tapo galingesni, našesni, išmanesni.

Šiuolaikiniai procesoriai, pavyzdžiui, 6 branduolių, iki 12 gijų ir iki 16 MB talpyklos AMD Ryzen™ 5 arba 8 branduolių, 16 apdorojimo gijų ir iki 20 MB talpos AMD Ryzen 7, užtikrina ne tik aukščiausios klasės žaidimų našumą. Su tokiais galima kurti turinį bei atlikti iš karto kelias resursų reikalaujančias užduotis.

Tačiau be procesoriaus svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus parametrus. Pavyzdžiui, SSD kietasis diskas. Tai vidinis standusis diskas, kuris reikalingas norint išsaugoti kompiuteryje esančius duomenis, įdiegti operacinę sistemą ir greitai įkelti bei paleisti programas. Anksčiau 120 GB SSD atminties pakakdavo visiems poreikiams. Tačiau šiandien tai labai mažai, nes net kai kurie žaidimai užima daugiau vietos. Tad specialistai rekomenduoja rinktis kietąjį diską ne mažesnį nei 256 GB.

Žaidimams skirtas kompiuteris

Kaip jau minėjome, kokybiškam žaidimui būtinas subalansuotas procesorius. Specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į bent 6 branduolius ir 12 gijų turinčius modelius, kurių dažnis siekia 3,6 GHz ir daugiau. Šiuos parametrus atitinka Intel Core i5-12600K arba AMD Ryzen 5 5600 procesoriai.

8 GB operatyviosios atminties (RAM) – tai tik minimumas žaidimų kompiuteriui, todėl geriau negaišti laiko smulkmenoms ir iš karto įsigyti 16 GB RAM. Tiek visiškai pakanka daugeliui užduočių.

Žaidėjai negali išsiversti ne tik be gero procesoriaus, bet ir be kokybiškos vaizdo plokštės. Patyrę „gamer‘iai“ žino, kad tobulėjant žaidimams ir norint išvengti strigimo, reikia bent 8 GB VRAM. Tokiu atveju geriausias pasirinkimas – GeForce RTX ar Radeon RX, nes dauguma žaidimų tam optimizuoti. Galbūt jus sudomins GeForce RTX 3070 arba Radeon RX 6700XT vaizdo plokštės.

Medijos failams ir vaizdo turiniui saugoti reikalinga vieta kietajame diske, taigi žaidimų kompiuteriui reikalinga talpa – 2 TB.

Žaidimams SSD būtinas, atkreipkite dėmesį į 256 GB ir didesnės talpos SSD. Patikimi variantai – Samsung 840 Pro arba mažesnė ir pigesnė 240 GB talpos Intel 730 serija.

Viena pagrindinių kompiuterio dalių – motininė plokštė. Joje įmontuoti vaizdo, garso, grafikos, USB ir operatyviosios atminties (RAM) lizdai. Žaidimams patariama rinktis Gigabyte Z690 AORUS PRO DDR5, Asus ROG Crosshair VIII Dark Hero arba Asus Prime Z590M-PLUS motinines plokštes.

Suprantama, žaidimui būtinas ir monitorius. Geriausia rinktis ne mažesnį kaip 27 colių 1440p 144Hz monitorių. Toks leis įvertinti žaidimo grafikos grožį. Taip pat atkreipkite dėmesį į tokį rodiklį, kaip reakcijos laikas. Ieškokite monitoriaus, kurio atsako laikas neviršytų 5 ms, antraip greitai ekrane judantys objektai atrodys kiek neryškūs. Rekomeduojame atkreipti dėmesį į LG 27GN800 ar BenQ EX2780Q modelius.

Pramogoms skirtas kompiuteris

Filmų žiūrėjimui ar kitoms pramogoms rinkitės įrenginius su 4 branduolių, 3 GHz ir daugiau, 8 gijų procesoriumi. Iš esmės, šiuo atveju gijų rodiklis nėra itin svarbus, jums užteks ir 2 gijų procesoriaus. Galimi tarp pirkėjų paplitę AMD arba Intel variantai Intel Core i3-12100F ar AMD Ryzen 3 4100.

Tiek pramogoms, tiek kitai veiklai būtina ir pakankama operatyviosios atminties talpa. Šiuo atveju pilnai užteks 8 GB ar net mažiau.

Taip pat labai tikėtina, kad atskiros vaizdo plokštės jums visai nereikės, nes norint naršyti internete ir žiūrėti vaizdo įrašus, pakanka jau integruotos įrenginyje.

Filmams ir muzikai saugoti užtenka 1 TB kietojo disko talpos, tačiau, jei turite labai didelę kolekciją, verta paieškoti kažko didesnio.

Kaip jau minėjome prieš tai, SSD turėtų būti ne mažesnis nei 256 GB. Pavyzdžiui, Crucial MX500.

Jei ketinate kompiuterį naudoti kaip namų kiną, jums reikės Full HD monitoriaus, kurio įstrižainė 23 ar daugiau colių, o atsako laikas neviršija 8 ms. Priešingai, kaip ir su žaidimais, greitai ekrane judantys objektai atrodys kiek neryškūs. Taip pat geriau rinktis plačiaekranę (16:9) matricą.

Jei įrenginį naudosite daugiausia interneto prieigai, pakaks 18–20 colių įstrižainės monitoriaus.

Darbui skirtas kompiuteris

Kadangi darbui skirtas stacionarus kompiuteris daugiausia naudojamas biuro programoms, tokioms kaip Word ir Excel, jam reikalingas toks pat procesorius, kaip ir skirtam pramogoms. Taigi darbo užduotims, galite rinktis anksčiau mūsų rekomenduotus modelius.

Darbui pakaks 4 GB operatyviosios atminties. Įprastam biuro kompiuteriui atskira vaizdo plokštė nereikalinga, tokiems įrenginiams užtenka gamykliškai integruotos plokštės.

Darbo informacijai saugoti jums tikrai nereikės didesnės nei 1 TB kietojo disko talpos. Išimtis dirbantiems specifinį darbą. Kaip ir visiems kitiems, taip ir darbo kompiuteriui tinka 256 GB talpos SSD.

Motininė plokštė gali būti visiškai paprasta, pavyzdžiui, Biostar A320MH PRO Ver. 6.x ar MSI A520M-A PRO. Abu šie variantai pilnai užtikrina sklandų pagrindinių darbo programų veikimą.

Jei nedirbate su specifinėmis programomis, tikrai neverta leisti pinigų dideliam monitoriui – nebrangaus 20 colių matinio ekrano daugiau nei pakanka.

„All-in-one“ kompiuteriai

Vis daugiau populiarumo sulaukia „all-in-one“ kompiuteriai. Tai stacionaraus kompiuterio ir monitoriaus junginys. Lyginant su tradiciniais kompiuteriais, jiems reikia mažiau vietos bei laidų. Taigi, tai puikus pasirinkimas ieškantiems kaip išspręsti per mažo nešiojamojo kompiuterio ekrano problemą ar būdo naudotis kompiuterio teikiamomis naudomis išlaikant patogumą ir paprastumą.

Kodėl verta rinktis stacionarų kompiuterį?

Stacionarūs kompiuteriai, skirtingai nei nešiojamieji, turi ypatingą pranašumą – galimybę pasirinkti komponentus. Ši savybė leidžia susikurti tobulą prietaisą, kuris atitiks jūsų poreikius.

Jei nesate profesionalai, verčiau rinkitės gamykloje surinktus modelius. Kadangi komponentus jiems parenka inžinieriai, atsižvelgdami į pagrindinius poreikius ir suderinamumą. Patiems susirinkti kompiuterį prasminga tik tuo atveju, jei esate entuziastai ir norite pamatyti, kaip jis veikia.

Jei jums reikalingas specialius reikalavimus atitinkantis stacionarus kompiuteris (dažniausiai tokie būtini profesionaliems žaidėjams, dizaineriams, vaizdo įrašų kūrėjams, montuotojams ir kt.), tuomet geriau pasikonsultuoti su specialistais. Ekspertai atsižvelgs į visus jūsų pageidavimus ir parinks prietaisą pagal komponentų kokybę, jų suderinamumą ir kainą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2023-10-05 16:30:32

„Aš nesu robotas“ – atsakė, kodėl DI robotams įveikti testą tampa vis lengviau

Tikriausiai pažįstama situacija, kai kuriant paskyrą elektroninėje parduotuvėje jūsų paprašoma įrodyti, kad nesate robotas. Pavyzdžiui, pažymėti visas nuotraukas su šviesoforais, perėjomis ar dviračiais.
       2023-08-16 11:07:18

Kibernetinis saugumas (ne)apsimoka? Kaip įmonėms sutaupyti ir apsisaugoti

Priešingai įprastai nuomonei, kad kibernetiniai nusikaltėliai pirmiausia taikosi į dideles korporacijas, iš tiesų vienodą riziką patiria tiek didelės įmonės, tiek smulkusis verslas.
       2023-06-26 16:36:55

Nepatikėkite savo duomenų tik vienam įrenginiui: kaip saugoti duomenų kopijas

Galbūt jau pažįstama situacija, kai dėl gedimų ar virusų kompiuteryje staiga pradingsta ilgai ruoštas rašto darbas ar nebepasiekiamas tampa visas sukauptas nuotraukų archyvas telefone.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-02-07 13:49:22

Jus jau apgaudinėja ir dirbtinis intelektas: 5 patarimai, kaip apsisaugoti

El. laiškai apie paveldėtą Afrikos princo turtą ar neva avariją sukėlusį anūką jau seniai yra tapę sukčiavimo klasika. Tačiau pastaruoju metu internete atsiranda naujos kartos apgavystės, kurioms nusikaltėliai pasitelkia netgi dirbtinį intelektą (DI).
       2023-02-07 11:03:49

Kibernetinio saugumo ekspertas ragina būti atidiems atsiskaitant internete

Vasario 7 dieną jau 20 kartą minima „Saugesnio interneto diena“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį naudojimąsi internetu.
       2023-01-30 12:56:55

Nauja paieškos svetainė yra tarsi „Google“ ir „ChatGPT“ mišinys

Paieškos varikliai leidžia informaciją internete rasti itin greitai, tačiau vartotojų pamėgti įrankiai turi įvairių trūkumų. Ieškant atsakymo „Google“ paieškoje, reikia nardyti tarp daugybės nuorodų, o „ChatGPT“ atsakymai ne visada būna faktiškai teisingi.
       2023-01-09 16:56:06

Kompiuteriniai žaidimai: tendencijos ir naujausi technologiniai sprendimai?

Per paskutinius tris metus vaizdo žaidimų auditorija išaugo net 26 procentais. Nors paskutinių metų vaizdo žaidimų populiarumą daugiausiai augino pandemija, ši kategorija nežada sustoti ir ateityje, žaidimų kategorijai prognozuojamas prieaugis apie 10 proc. per metus.
       2022-11-15 12:57:20

Nuotolinis darbas: nulinio pasitikėjimo reikalas

Daugelis įmonių ir darbuotojų prioritetą šiandien teikia hibridiniam darbo modeliui, kai dalį laiko dirbama iš biuro, o dalį iš namų ar kitos vietos. Tačiau tai suteikia ne tik daugiau lankstumo, bet ir lemia naujus saugumo iššūkius.
       2022-11-15 11:41:32

Nepaspaustas „Save“ mygtukas gali kainuoti daug darbo valandų

Kaip susigrąžinti dingusį failą? Tikriausiai ne vienas nenorėtume atsidurti situacijoje, kai netikėtai sugedus ar išsijungus kompiuteriui, dingsta pradėtas rengti ar jau užbaigtas failas.
       2022-11-14 15:47:28

Išjungti ar palikti? Kaip elgtis su kompiuteriu pasibaigus darbo dienai

Pasaulyje yra dviejų tipų žmonės: tie, kurie kiekvieną vakarą išjungia kompiuterį, ir tie, kurie tiesiog jį uždaro. Nors yra įvairiausių nuomonių apie tai, kurį iš šių būdų geriau rinktis, vienareikšmiško sprendimo nėra.
       2022-11-11 10:16:53

Nedvejodami atidarote visus failus? Ekspertas pataria, ką būtina patikrinti

Parsisiuntę ir įdiegę failą į savo kompiuterį nedvejodami paspaudžiate, nes jis turi jums pažįstamą piktogramą bei pavadinimą? Saugumo ekspertas perspėja, kad internetiniai sukčiai naudojasi šia galimybe ir taip gali platinti kenkėjiškas programas.
       2022-11-08 09:28:59

IT saugumas dar ne prioritetas: susirūpinti paskatina tik kitų klaidos

Lietuvos verslus susirūpinti savo IT saugumu neretai skatina žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie būsimus patikrinimus ar jau įvykdytus įsilaužimus į kitas įmones, valstybės institucijas.
       2022-10-25 15:16:42

Spaudžiate „Priimti“ net nesudvejoję? Ar galime aklai pasitikėti slapukais

Tikriausiai visi naršydami internete esame susidūrę su iššokančiais pranešimais, kurie skelbia, kad svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies).
       2022-10-11 14:52:04

Kaip išsirinkti monitorių kompiuteriui?

Jeigu nusprendėte keisti seną kompiuterio monitorių nauju, jau veikiausiai suprantate, jog pasirinkimą turėsite nemažą. Iš teigiamos pusės, didelė pasiūla leis rasti jums puikiai tinkantį variantą.
       2022-08-24 10:04:38

Kibernetinės atakos prieš verslą: ar debesija gali tapti priešnuodžiu?

Naujienos apie pavogtus ir nutekintus vartotojų duomenis, paskirstytųjų paslaugų trikdymo (DDoS) atakas bei kitus programišių išpuolius veja viena kitą, o kiek dar įsilaužimų nepasiekia viešumos, galima tik spėlioti.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-04-14 14:36:14

Atsarginės duomenų kopijos: kokių taisyklių reikėtų laikytis?

Sugedus kompiuterio kietajam diskui ar praradus įrenginį galite netekti svarbių duomenų ir vertingų failų. Ekspertų teigimu, kurti atsargines kopijas ir taip pasirūpinti savo duomenų saugumu turėtų tapti reguliariu įmonių bei kiekvieno vartotojo įpročiu.
       2022-03-29 11:29:54

IT saugumo specialisto patarimai, kurie padės apsaugoti paskyras nuo įsilaužimo

Asmeninės informacijos pavogimas, įsilaužimas į įmonių paskyras, bandymas prisijungti prie kito asmens duomenų – tokie ir panašūs atvejai vyksta kasdien, o mes esame jų epicentre.
       2022-03-24 19:36:33

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų

Dėl šiuo metu vykstančio karo išaugę informacijos srautai bei pakitę interneto vartotojų įpročiai, padidino ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje tikimybę.
       2022-03-07 12:19:22

Padidėjusi kibernetinių incidentų rizika: ką daryti gyventojams?

Skirtingais duomenimis, Lietuvoje daugėja įsilaužimų į socialinių tinklų ir kitas paskyras, taip pat fišingo (ang. phishing) atvejų, kuomet siunčiant apgaulingus elektroninius laiškus gyventojams siekiama pasisavinti asmeninę informaciją.
       2022-02-19 10:01:20

Ekspertai pataria į ką atkreipti dėmesį renkantis žaidimų monitorių

Ar esate profesionalus žaidėjas, ar jūsų vaizdo žaidimų stalas yra tiesiog atsipalaidavimas po ilgos dienos – vaizdo žaidimams tinkamas ekranas yra būtinybė. LG Electronics ekspertai atskleidžia, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują monitorių.
       2022-02-18 11:42:12

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir supratimą, kaip svarbu užtikrinti savo informacijos saugumą. Duomenų pagrobimas iš įmonės sistemos ar jų sunaikinimas gali baigtis finansiniais nuostoliais, teisiniais procesais ir sužlugdyta reputacija.
       2022-02-11 11:57:53

Ar mokame apsaugoti savo asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
Daugiau naujų naujienų
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.