Naujienos

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

2022-09-19 12:05:31

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.

Tačiau daugeliui žmonių vis dar patinka fiksuotos sistemos idėja. Jei taip pat esate vienas jų ir kaip tik šiuo metu ieškote naujo įrenginio, kartu su 1a.lt specialistais pasidalinsime su jumis keliais naudingais patarimais, koks stacionarus kompiuteris jums tinka ir kaip išsirinkti.

Stacionarūs kompiuteriai nėra skirti vien tik senjorams

Šiais laikais telefonai, nešiojamieji bei planšetiniai kompiuteriai daugeliui pakeitė stacionarius kompiuterius: tiek tais atvejais, kai reikia atlikti kasdienius darbus, tiek pramogaujant ar leidžiant laisvalaikį. Juk taip žymiai patogiau.

Nepaisant to, vis dar yra rimtų priežasčių pasirinkti stacionarų, o ne nešiojamąjį kompiuterį. Svarbiausia iš jų – techniniai parametrai. Pavyzdžiui, jei renkatės iš dviejų variantų, kainuojančių 400 eurų, žinokite, kad tiek kainuojantis nešiojamasis kompiuteris nebus niekuo išskirtinis. Na, o stacionarus tiks ne tik darbui, bet ir žaidimams, filmų peržiūrai bei kitiems poreikiams. O svarbiausia, neerzins lėtu veikimu ne tik naujai nupirktas, bet ir dar ne vienerius metus tarnavęs kompiuteris.

Stacionarių kompiuterių privalumai:

✅ Didesnis galingumas.
✅ Galimybė pasirinkti komponentus.
✅ Mažesnė kaina už geresnę kokybę.
✅ Galimybė atnaujinti pavienes dalis.
✅ Pigesnis remontas.
✅ Didesnė pritaikymo įvairioms funkcijoms galimybė.
✅ Ilgaamžiškumas.

Stacionarių kompiuterių trūkumai:

❌Nėra mobilūs.
❌Sunaudoja daugiau elektros energijos.
❌Daugiau laidų, jungčių ir įrenginių.

Taigi, anot specialistų iš internetinės parduotuvės 1a.lt, stacionarūs kompiuteriai savo amžiaus dar nenugyveno ir nėra skirti vien tik garbaus amžiaus vartotojams. Šie įrenginiai puikiai tiks visai šeimai – jums atlikti būtinas darbo užduotis, o vaikams smagiai žaisti kompiuterinius žaidimus. Tik kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pirmiausia nuspręskite, kokiam tikslui perkate kompiuterį

Iš pradžių reikia atlikti bene svarbiausią darbą – išsiaiškinti, kokiam tikslui perkate kompiuterį ir kaip ketinate juo naudotis. Paprastai žmonės stacionarius kompiuterius renkasi darbui, studijoms, žaidimams ir pramogoms, pavyzdžiui, filmų žiūrėjimui, naršymui internete.

Atrodo, kas gi čia tokio neaiškaus, juk bet kuris įrenginys atlieka visas šias funkcijas. Taip, tai visiška tiesa, tačiau atsižvelgiant į išvardytus prioritetus, skiriasi tam tikri gamykliniai prietaisų parametrai.

Kaip išsirinkti kokybišką stacionarų kompiuterį ir į ką atkreipti dėmesį?

Nepaisant to, ar kompiuterį renkatės darbui, ar pramogai, dėmesį reikėtų atkreipti į procesorių. Juk tai prietaiso „smegenys“. Per pastarąjį dešimtmetį technologijos gerokai pažengė į priekį – procesoriai tapo galingesni, našesni, išmanesni.

Šiuolaikiniai procesoriai, pavyzdžiui, 6 branduolių, iki 12 gijų ir iki 16 MB talpyklos AMD Ryzen™ 5 arba 8 branduolių, 16 apdorojimo gijų ir iki 20 MB talpos AMD Ryzen 7, užtikrina ne tik aukščiausios klasės žaidimų našumą. Su tokiais galima kurti turinį bei atlikti iš karto kelias resursų reikalaujančias užduotis.

Tačiau be procesoriaus svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus parametrus. Pavyzdžiui, SSD kietasis diskas. Tai vidinis standusis diskas, kuris reikalingas norint išsaugoti kompiuteryje esančius duomenis, įdiegti operacinę sistemą ir greitai įkelti bei paleisti programas. Anksčiau 120 GB SSD atminties pakakdavo visiems poreikiams. Tačiau šiandien tai labai mažai, nes net kai kurie žaidimai užima daugiau vietos. Tad specialistai rekomenduoja rinktis kietąjį diską ne mažesnį nei 256 GB.

Žaidimams skirtas kompiuteris

Kaip jau minėjome, kokybiškam žaidimui būtinas subalansuotas procesorius. Specialistai rekomenduoja atkreipti dėmesį į bent 6 branduolius ir 12 gijų turinčius modelius, kurių dažnis siekia 3,6 GHz ir daugiau. Šiuos parametrus atitinka Intel Core i5-12600K arba AMD Ryzen 5 5600 procesoriai.

8 GB operatyviosios atminties (RAM) – tai tik minimumas žaidimų kompiuteriui, todėl geriau negaišti laiko smulkmenoms ir iš karto įsigyti 16 GB RAM. Tiek visiškai pakanka daugeliui užduočių.

Žaidėjai negali išsiversti ne tik be gero procesoriaus, bet ir be kokybiškos vaizdo plokštės. Patyrę „gamer‘iai“ žino, kad tobulėjant žaidimams ir norint išvengti strigimo, reikia bent 8 GB VRAM. Tokiu atveju geriausias pasirinkimas – GeForce RTX ar Radeon RX, nes dauguma žaidimų tam optimizuoti. Galbūt jus sudomins GeForce RTX 3070 arba Radeon RX 6700XT vaizdo plokštės.

Medijos failams ir vaizdo turiniui saugoti reikalinga vieta kietajame diske, taigi žaidimų kompiuteriui reikalinga talpa – 2 TB.

Žaidimams SSD būtinas, atkreipkite dėmesį į 256 GB ir didesnės talpos SSD. Patikimi variantai – Samsung 840 Pro arba mažesnė ir pigesnė 240 GB talpos Intel 730 serija.

Viena pagrindinių kompiuterio dalių – motininė plokštė. Joje įmontuoti vaizdo, garso, grafikos, USB ir operatyviosios atminties (RAM) lizdai. Žaidimams patariama rinktis Gigabyte Z690 AORUS PRO DDR5, Asus ROG Crosshair VIII Dark Hero arba Asus Prime Z590M-PLUS motinines plokštes.

Suprantama, žaidimui būtinas ir monitorius. Geriausia rinktis ne mažesnį kaip 27 colių 1440p 144Hz monitorių. Toks leis įvertinti žaidimo grafikos grožį. Taip pat atkreipkite dėmesį į tokį rodiklį, kaip reakcijos laikas. Ieškokite monitoriaus, kurio atsako laikas neviršytų 5 ms, antraip greitai ekrane judantys objektai atrodys kiek neryškūs. Rekomeduojame atkreipti dėmesį į LG 27GN800 ar BenQ EX2780Q modelius.

Pramogoms skirtas kompiuteris

Filmų žiūrėjimui ar kitoms pramogoms rinkitės įrenginius su 4 branduolių, 3 GHz ir daugiau, 8 gijų procesoriumi. Iš esmės, šiuo atveju gijų rodiklis nėra itin svarbus, jums užteks ir 2 gijų procesoriaus. Galimi tarp pirkėjų paplitę AMD arba Intel variantai Intel Core i3-12100F ar AMD Ryzen 3 4100.

Tiek pramogoms, tiek kitai veiklai būtina ir pakankama operatyviosios atminties talpa. Šiuo atveju pilnai užteks 8 GB ar net mažiau.

Taip pat labai tikėtina, kad atskiros vaizdo plokštės jums visai nereikės, nes norint naršyti internete ir žiūrėti vaizdo įrašus, pakanka jau integruotos įrenginyje.

Filmams ir muzikai saugoti užtenka 1 TB kietojo disko talpos, tačiau, jei turite labai didelę kolekciją, verta paieškoti kažko didesnio.

Kaip jau minėjome prieš tai, SSD turėtų būti ne mažesnis nei 256 GB. Pavyzdžiui, Crucial MX500.

Jei ketinate kompiuterį naudoti kaip namų kiną, jums reikės Full HD monitoriaus, kurio įstrižainė 23 ar daugiau colių, o atsako laikas neviršija 8 ms. Priešingai, kaip ir su žaidimais, greitai ekrane judantys objektai atrodys kiek neryškūs. Taip pat geriau rinktis plačiaekranę (16:9) matricą.

Jei įrenginį naudosite daugiausia interneto prieigai, pakaks 18–20 colių įstrižainės monitoriaus.

Darbui skirtas kompiuteris

Kadangi darbui skirtas stacionarus kompiuteris daugiausia naudojamas biuro programoms, tokioms kaip Word ir Excel, jam reikalingas toks pat procesorius, kaip ir skirtam pramogoms. Taigi darbo užduotims, galite rinktis anksčiau mūsų rekomenduotus modelius.

Darbui pakaks 4 GB operatyviosios atminties. Įprastam biuro kompiuteriui atskira vaizdo plokštė nereikalinga, tokiems įrenginiams užtenka gamykliškai integruotos plokštės.

Darbo informacijai saugoti jums tikrai nereikės didesnės nei 1 TB kietojo disko talpos. Išimtis dirbantiems specifinį darbą. Kaip ir visiems kitiems, taip ir darbo kompiuteriui tinka 256 GB talpos SSD.

Motininė plokštė gali būti visiškai paprasta, pavyzdžiui, Biostar A320MH PRO Ver. 6.x ar MSI A520M-A PRO. Abu šie variantai pilnai užtikrina sklandų pagrindinių darbo programų veikimą.

Jei nedirbate su specifinėmis programomis, tikrai neverta leisti pinigų dideliam monitoriui – nebrangaus 20 colių matinio ekrano daugiau nei pakanka.

„All-in-one“ kompiuteriai

Vis daugiau populiarumo sulaukia „all-in-one“ kompiuteriai. Tai stacionaraus kompiuterio ir monitoriaus junginys. Lyginant su tradiciniais kompiuteriais, jiems reikia mažiau vietos bei laidų. Taigi, tai puikus pasirinkimas ieškantiems kaip išspręsti per mažo nešiojamojo kompiuterio ekrano problemą ar būdo naudotis kompiuterio teikiamomis naudomis išlaikant patogumą ir paprastumą.

Kodėl verta rinktis stacionarų kompiuterį?

Stacionarūs kompiuteriai, skirtingai nei nešiojamieji, turi ypatingą pranašumą – galimybę pasirinkti komponentus. Ši savybė leidžia susikurti tobulą prietaisą, kuris atitiks jūsų poreikius.

Jei nesate profesionalai, verčiau rinkitės gamykloje surinktus modelius. Kadangi komponentus jiems parenka inžinieriai, atsižvelgdami į pagrindinius poreikius ir suderinamumą. Patiems susirinkti kompiuterį prasminga tik tuo atveju, jei esate entuziastai ir norite pamatyti, kaip jis veikia.

Jei jums reikalingas specialius reikalavimus atitinkantis stacionarus kompiuteris (dažniausiai tokie būtini profesionaliems žaidėjams, dizaineriams, vaizdo įrašų kūrėjams, montuotojams ir kt.), tuomet geriau pasikonsultuoti su specialistais. Ekspertai atsižvelgs į visus jūsų pageidavimus ir parinks prietaisą pagal komponentų kokybę, jų suderinamumą ir kainą.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2022-08-24 10:04:38

Kibernetinės atakos prieš verslą: ar debesija gali tapti priešnuodžiu?

Naujienos apie pavogtus ir nutekintus vartotojų duomenis, paskirstytųjų paslaugų trikdymo (DDoS) atakas bei kitus programišių išpuolius veja viena kitą, o kiek dar įsilaužimų nepasiekia viešumos, galima tik spėlioti.
       2022-08-10 10:56:23

Atgal į mokyklą: kaip išsirinkti kompiuterį mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalis. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams – įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-04-14 14:36:14

Atsarginės duomenų kopijos: kokių taisyklių reikėtų laikytis?

Sugedus kompiuterio kietajam diskui ar praradus įrenginį galite netekti svarbių duomenų ir vertingų failų. Ekspertų teigimu, kurti atsargines kopijas ir taip pasirūpinti savo duomenų saugumu turėtų tapti reguliariu įmonių bei kiekvieno vartotojo įpročiu.
       2022-03-29 11:29:54

IT saugumo specialisto patarimai, kurie padės apsaugoti paskyras nuo įsilaužimo

Asmeninės informacijos pavogimas, įsilaužimas į įmonių paskyras, bandymas prisijungti prie kito asmens duomenų – tokie ir panašūs atvejai vyksta kasdien, o mes esame jų epicentre.
       2022-03-24 19:36:33

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų

Dėl šiuo metu vykstančio karo išaugę informacijos srautai bei pakitę interneto vartotojų įpročiai, padidino ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje tikimybę.
       2022-03-07 12:19:22

Padidėjusi kibernetinių incidentų rizika: ką daryti gyventojams?

Skirtingais duomenimis, Lietuvoje daugėja įsilaužimų į socialinių tinklų ir kitas paskyras, taip pat fišingo (ang. phishing) atvejų, kuomet siunčiant apgaulingus elektroninius laiškus gyventojams siekiama pasisavinti asmeninę informaciją.
       2022-02-19 10:01:20

Ekspertai pataria į ką atkreipti dėmesį renkantis žaidimų monitorių

Ar esate profesionalus žaidėjas, ar jūsų vaizdo žaidimų stalas yra tiesiog atsipalaidavimas po ilgos dienos – vaizdo žaidimams tinkamas ekranas yra būtinybė. LG Electronics ekspertai atskleidžia, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują monitorių.
       2022-02-18 11:42:12

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir supratimą, kaip svarbu užtikrinti savo informacijos saugumą. Duomenų pagrobimas iš įmonės sistemos ar jų sunaikinimas gali baigtis finansiniais nuostoliais, teisiniais procesais ir sužlugdyta reputacija.
       2022-02-11 11:57:53

Ar mokame apsaugoti savo asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2022-02-02 11:22:02

4 skaitmenizacijos tendencijos, keičiančios verslo pasaulį

Iki pandemijos skaitmenizacijos galimybių neišnaudoję verslai jai įsisiūbavus stipriai pasigailėjo. Tad geriausias laikas skaitmenizuotis buvo vakar. Sekantis palankiausias metas – šiandien.
       2021-12-15 15:25:02

IT saugumo specialistai pakraupę: tokios spragos nebuvo jau seniai

Viso pasaulio IT specialistus ant kojų sukėlė vadinamoji nulinės dienos kritinė saugumo spraga, pavadinta „Log4Shell“. Ji aptikta plačiai naudojamoje „Apache Log4j“ įrašų bibliotekoje ir kelia pavojų serveriams, duomenų centrams, debesijos bei kitoms paslaugoms.
Daugiau naujų naujienų
       2022-09-23 19:28:28

Žaliosios energetikos lygtis arba kaip sumažinti elektros kainas

Šių metų rugpjūčio 17 d. nuo kelių šimtų eurų iki maksimalios ribos – 4 tūkst. Eur už megavatvalandę (MWh) – per naktį šoktelėjusi elektros kaina vos nesukėlė infarkto pramonininkams ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui.
       2022-09-23 17:33:08

Automobilio variklio priežiūros ABC: kada ir kodėl verta plauti variklį?

Rūpintis automobilio išorės ir salono švara yra įprasta, tačiau švaros paslaugų ekspertai primena ir po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais.
       2022-09-23 17:00:56

5 ekspertės patarimai naujakuriams: ką žinoti apie būsto planą ir perskaityti?

Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti.
       2022-09-23 16:45:32

Veterinarijos ekspertė: fejerverkai kelia stresą ir pavojų gyvūnų sveikatai

Savaitgalį Vilniuje vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis gali tapti tikru išbandymu arčiau renginio vietos būsiantiems augintiniams. Veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad šunų ir kačių klausa yra daug jautresnė nei žmogaus.
       2022-09-23 16:35:46

Parama elektros energijos kaupikliams rezervuota per vieną dieną

Gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą visai skirtai sumai – 1 mln. eurui pateikė per vieną dieną.
       2022-09-22 17:52:36

Pritarta: numatoma nulinį PVM tarifą šildymui taikyti dar du sezonus

Seimas po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma laikinai, du artimiausius šildymo sezonus, kompensuoti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą gyventojams centralizuotai teikiamai šilumai, padengiant tiekėjams skirtumą iš valstybės biudžeto.
       2022-09-22 17:52:36

Saulės elektrinių savininkams galimybė įsigyti elektros energijos kaupiklius

Nuo šiandien gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, galės teikti paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą. Tokia parama suplanuota pirmą kartą, o 2022 m. šiai priemonei skirta 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
       2022-09-22 17:39:03

ESO: 6 patarimai, kaip taupyti elektrą tamsiojo sezono metu

Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
       2022-09-21 12:01:15

„Orion Leasing" statys saulės elektrines – verslas išsimokės pirkdamas elektrą

Bendrovė „Orion Leasing“ imasi naujo veiklos modelio rinkoje – įmonėms statys saulės elektrines, už kurias šios galės išsimokėti už fiksuotą kainą pirkdamos pagamintą energiją. Elektros kaina su visomis dedamosiomis sieks apie 16 ct/kWh, tai – kelis kartus mažiau nei šiuo metu rinkoje.
       2022-09-21 12:01:15

LNDT meno vadovas O. Koršunovas apie 83 sezoną

Daug kam atrodo, kad teatras yra iliuzijos menas. Iš tiesų visais laikais teatras siekia tikrumo ir realybės, bet ne tos buitinės, matomos akimis, o vidinės, skverbiasi į žiūrovų sąmonės gelmes, kur ir glūdi tikroji realybė. Teatras vyksta ne scenoje, o žiūrovų galvose.
       2022-09-21 11:52:30

Brangstanti elektra 64 proc. gyventojų privertė keisti jos vartojimo įpročius

Išaugusios elektros kainos paskatino Lietuvos gyventojus mažinti elektros vartojimą – jau pradėję taupyti elektrą teigia 6 iš 10-ties žmonių (64 proc.), rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.
       2022-09-21 11:48:57

Saugus sportas nėštumo metu: ką derėtų žinoti

Judėjimas – tai sveikata, todėl niekas nepaneigs, jog sportuoti reikėtų visais gyvenimo etapais. Ir visiškai nesvarbu, jog iki šiol nesimankštinote, gyjate po traumos ar laukiatės vaikelio. Netinkamo laiko sportuoti tiesiog nėra!
       2022-09-21 11:44:20

Į rinką žengia naujieji socialiniai tinklai: kuo jie ypatingi

Socialiniai tinklai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi – juose ne tik bendraujame, bet ir sužinome naujienas bei dalinamės gražiausiomis akimirkomis.
       2022-09-20 15:50:18

Darbuotojų atrankos – ko neklausti ir kokią taisyklę prisiminti?

Neperžengti privatumo – pagrindinė taisyklė, kurios jokių būdu negalima sulaužyti, pradedant darbuotojų atranką. Signalų, įspėjančių apie įmonės neapdairumą šiuo klausimu yra gana daug.
       2022-09-20 15:42:38

Kylančios elektros kainos skatina lietuvius įdarbinti saulę

Vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų įmonių grupių Baltijos šalyse „Civinity“ įmonės „Inservis“ atstovas Andžejus Gabrunas pastebi išaugusį verslų ir fizinių asmenų poreikį įsigyti saulės elektrines.
       2022-09-20 15:39:08

Laikinai uždraustas rusiškų ir baltarusiškų TV programų retransliavimas

Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-1986(2), kuriuo siūloma laikinai uždrausti Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos įsteigtų,
       2022-09-20 15:36:00

Netikėti vynuogių panaudojimo būdai: ypatingi padažai salotoms, salsos

Vynuogės – dažnos užkandžių lentos viešnios, tačiau tai ne vienintelis būdas, kaip jas galima panaudoti virtuvėje. Ar žinojote, kad vynuogės – puikus priedas gaminant įvairiausius padažus, puikiai tiksiančius ne tik į salotas, bet ir prie mėsos.
       2022-09-20 15:31:38

Aistros, džiaugsmo, prabangos, tvarkos spalva – kodėl jomis dažomi automobiliai?

Spalva yra labai svarbus bet kokio gaminio dizaino, logotipo estetikos ar bendro prekių ženklo įvaizdžio dalis. Jau pirmas žvilgsnis į dominantį gaminį sukelia tam tikrą reakciją, net jei vartotojas apie tai nesusimąsto, o tinkamai parinkta ryški spalva leidžia išsiskirti iš panašių produktų gausos.
       2022-09-20 15:23:02

Tyrimas atskleidė, kad raudoni automobiliai į avarijas patenka dažniausiai

Automobilių spalvos dažnai atspindi savininko asmenybę. Konservatyvūs pirkėjai mėgsta monochromatines spalvas, o ekstrovertai nevengia ryškesnių automobilių.
       2022-09-20 09:47:09

Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę

Prarasti dantys jau kelis dešimtmečius atkuriami implantacijos pagalba. Vis dėlto, šios procedūros sėkmė ne vienam kelia abejonę. Remiantis apklausų duomenimis, dažniausiai baiminamasi galimo implanto neprigijimo ir kitų komplikacijų.
       2022-09-20 09:40:47

Ekspertai: skaitmeninės mokymosi priemonės būtinos ir kontaktinio ugdymo metu

Skaitmeninės mokymosi priemonės savo aktualumo nepraranda ir sugrįžus į mokyklos suolą. Įmonės „Ateities pamoka“ atlikta mokytojų apklausa parodė, kad net 98 proc. mokytojų šias priemones aktyviai naudoja ir kontaktinėse pamokose.
       2022-09-20 09:34:12

Dieną be automobilio – 500 nemokamų el. paspirtukų visoje šalyje

Gyventi mieste be nuosavo automobilio – utopija ar jau misija-įmanoma Lietuvoje? Šiemet susimąstyti apie tokį pokytį siekiama priversti net ir užkietėjusius automobilistus, todėl visoje Europoje kasmet žymima Diena be automobilio, mūsų šalyje pasitinkama ne vien gražiomis idėjomis:
       2022-09-19 16:15:25

Kaune oficialiai baigta Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija

15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų.
       2022-09-19 16:09:08

Proveržis: „Volvo Trucks“ pradeda serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą

„Volvo Trucks“ tapo pirmąja pasauliniu mastu veikiančia įmone, pradedančia serijinę elektros energija varomų sunkiasvorių (44 t bendrosios junginio masės) sunkvežimių gamybą.
       2022-09-19 16:07:03

Energijos suvartojimą gali padėti mažinti išmaniosios programėlės

Ekonomikos ekspertai visus perspėja, kad dėl sparčiai augančių kainų, šį sezoną teks taupyti. Ugdyti taupymo ir tvarumo įpročius gali padėti išmaniosios programėlės – šie įrankiai telefone leis ne tik paprasčiau stebėti energijos suvartojimą, bet ir užtikrins didesnį efektyvumą.
       2022-09-19 12:30:17

Neramina artėjantis šildymo sezonas? Patalpose atlikite namų darbus

Šaltieji metų mėnesiai – ne už kalnų, todėl jau dabar metas pradėti galvoti apie kitą mėnesį prasidėsiantį šildymo sezoną. Šiemet šalies gyventojai nerimauja dėl būsimo šildymo išlaidų padidėjimo, susijusio su sparčia infliacija ir kitomis priežastimis.
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-17 19:45:36

ES jaunųjų mokslininkų konkurse lietuvė pelnė pirmąją vietą

Nyderlanduose vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Lietuvai atstovavusi Meda Surdokaitė šiandien apdovanota pirmąja vieta ir specialiuoju prizu – kvietimu į Nobelio premijų įteikimo ceremoniją Stokholme. Tai vienas geriausių rezultatų Lietuvos istorijoje.
       2022-09-17 18:30:59

JAV atvėrė rinką lietuviškiems kiaušinių produktams

Lietuva gali eksportuoti kiaušinių produktus į JAV. Tai rugsėjo 15 d. paskelbė šios šalies Maisto saugos ir priežiūros tarnyba. Lietuva tapo antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gavusia tokį leidimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.