Naujienos

5 priežastys, kodėl reiktų rinktis fizinio asmens bankrotą

2022-11-23 09:46:13

Jau beveik dešimtmetį egzistuojanti fizinio asmens bankroto galimybė vis dar kelia klausimų asmenims, svarstantiems pasirinkti tokią alternatyvą, siekiant išsigelbėti nuo skolų. Vis tik baimintis bankroto proceso nereikėtų.

Asmuo, prispaustas skolų naštos, svarsto daugelį išeičių, tačiau šiuo metu pati veiksmingiausia – fizinio asmens bankrotas. Reikia suprasti, kad šis dalykas pavyksta ne visiems, bet daugeliui – tikrai taip. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ partneris, advokatas Egidijus Langys sako, kad reikia kalbėti atvirai apie tai, jog asmenys, kurie inicijuoja savo bankroto bylas, siekia atsikratyti skolų ir teisės aktai tai padaryti tikrai leidžia. Čia galima įžvelgti daug teigiamų dalykų, nepamirštant ir tokių vertybių kaip sąžiningumas, atsakomybė prieš kreditorius ir save patį.

Advokatas pristato penkias priežastis, kodėl verta rinktis fizinio asmens bankrotą:

1 priežastis – skolų nurašymas pasibaigus procesui

Asmenys, kurie susiduria su fizinio asmens bankroto klausimu, yra ne tik tie, kurie nesėkmingai pasiskolino ekonominės krizės pradžioje ir nesugeba vykdyti įsipareigojimų dėl nesugebėjimo įvertinti rizikų, bet ir visi kiti, kurie susiduria su skolų našta – vadovai, laidavę už bendrovės įsipareigojimus, investuotojai, bendrovių akcininkai, vadovai, kurie pripažinti atsakingais už žalos padarymą bendrovei ir kt. Skolos didelės, o gyventi ir dirbti norisi toliau, todėl fizinio asmens bankrotas, šiandien yra vienintelė išeitis, kai skolas grąžinti tampa tiesiog nerealu (pvz. uždirbant 3000 eurų per mėnesį į rankas, niekaip nepavyktų grąžinti 10 mln. eurų skolų, o suma, kurią pavyktų grąžinti, per visą gyvenimą būtų mažai kam reikšminga).

Pasibaigus bankroto procesui, jeigu buvo laikomasi patvirtinto mokumo atkūrimo plano, nepadengtos skolos yra nurašomos. Svarbu paminėti, kad nurašomos tikrai ne visos skolos – jeigu turite sumokėti baudas valstybei, ar turite išlaikymo įsiskolinimą vaikams, fizinio asmens bankrotas nepadės.

2 priežastis – uždaromas skolinimosi ratas

Kaip neretai pasitaiko, siekiant padengti vieną skolą, einame pasiskolinti kitur. Įsisukame į skolinimosi ratą, kuris retai, kada užsidaro sėkmingai. Todėl yra labai svarbu įsivertinti tai, kad greitieji kreditai nėra ta išeitis, kuri padės padengti senas skolas.

Beje, teismai jau yra suformavę praktiką, kad begalinis greitųjų kreditų ėmimas nėra pagrindas asmeniui nekelti bankroto. Nes ne visi, kurie skolinasi, supranta to pasekmes ir būdami neviltyje dėl skolų, neįvertina visų skolinimosi sąlygų ir taip įsisuka į skolų ratą. Vienas iš būdų šio rato sukimąsi sustabdyti – fizinio asmens bankrotas.

3 priežastis – vienintelio turto išsaugojimas

Net ir iškėlus fizinio asmens bankroto bylą, yra reali galimybė išsaugoti Jūsų turimą vienintelį gyvenamąjį būstą. Tiesa tai nėra labai paprasta, nes šiuo atveju kalbame apie privilegiją tik vienam iš kreditorių, kurio naudai įkeistas Jūsų būstas, nes atsiskaitymai su juo būtų įtraukti į Jūsų mėnesines išlaidas, o kitiems kreditoriams tenkanti grąžintina skolos dalis taptų reikšmingai mažesnė.

Bet, nepriklausomai nuo kitų kreditorių pasipriešinimo, tai misija – įmanoma. Tačiau yra kelios esminės sąlygos, kurių reikia laikytis, norint išsaugoti gyvenamąjį būstą:

- Nepertraukiamas ir savalaikis kredito įmokų už būstą mokėjimas.
- Susitarimas su kreditoriumi, t.y. kreditorius turi irgi norėti, kad Jūs toliau mokėtumėte įmokas (dažniausiai sutinka).
- Mokama kredito įmoka neturi viršyti kitos gyvenamosios vietos nuomos kainos. Pavyzdžiui, Jūsų mokama kredito įmoka yra 300 EUR per mėnesį. Šeimai už tokią sumą šiais laikais sunku būtų rasti kitą gyvenamąją vietą. Tad jeigu pardavus turtą šeimai reikėtų nuomotis kitą vietą ir tai kainuotų brangiau, dar labiau nukentėtų kreditorių interesai. Todėl visais atvejais naudingiau mokėti kredito įmoką nei nuomą. Bet jeigu skaičiai dėliojasi atvirkščiai, susitarti bus itin sunku. Šioje vietoje nereiktų pamiršti, kad skelbiant bankrotą prabangus būstas ir dideli patogumai nėra prioritetas.

4 priežastis – galimybė oficialiai įsidarbinti

Tikriausiai ne paslaptis, jog asmenys, susiduriantys su finansiniais sunkumais ir nuolatos turinys reikalų su antstoliais, nėra patys geidžiamiausi darbuotojai. Tad neretai darbdaviai priima sprendimą tokius darbuotojus atleisti, o asmenys yra priversti ieškotis kitų išgyvenimo šaltinių šešėlyje. Fizinio asmens bankrotas gali padėti tai išspręsti. Priėmus pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo (reikia atkreipti dėmesį, kad ne iškėlus bankroto bylą, o priėmus pareiškimą) visos skolų išieškojimo procedūros yra sustabdomos, pinigai nėra nurašomi, asmuo gali lengviau atsikvėpti. Vėliau teismas, spręsdamas dėl bankroto bylos iškėlimo, patvirtina pagrįstą minimalių išlaidų sumą, kuri bus garantuota viso bankroto proceso metu. Tai reiškia savotišką saugumą, kuris garantuojamas tik fizinio asmens bankroto procese.

5 priežastis – aiškumas dėl ateities

Galimybė planuotis be baimės yra viena iš siekiamybių. Fizinio asmens bankrotas leidžia tai padaryti. Iškėlus fizinio asmens bankroto bylą, patvirtinus mokumo atkūrimo planą, pradedamas skaičiuoti 36 mėnesių terminas. Tai reiškia, kad po šio laiko Jūs galėsite atversti naują gyvenimo lapą (jeigu viską darysite teisingai ir neatsiras pagrindų nutraukti bankroto proceso). Galėsite galvoti apie seniai išsvajotą kelionę, apie naujo automobilio įsigijimą, galų gale apie vakarienę su šeima be baimės išgirsti iš padavėjo, kad Jūsų kortelė neaptarnaujama, nes užblokuota dėl skolų.

Taigi, prieš atmetant fizinio asmens bankroto idėją pasitarkite su profesionalais, kurie įvertins Jūsų situaciją ir patars kaip teisingai pasiruošti bankroto procesui.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2023-10-04 08:44:43

Dirbtinis intelektas rinkodaroje: neteisingi klausimai gali lemti nesėkmę

Rinkodaros, kaip organizacijos veiksmų, kuriais siekiama sukurti ir pateikti rinkai ekonominę vertę, sritis yra užprogramuota keistis tokiu greičiu, kaip keičiasi vartotojo poreikiai, ir atsižvelgiant į tai, kaip sparčiai vystosi naujos technologijos.
       2023-10-03 15:03:54

Rygoje lankėtės tik praėjusiais metais? 8 naujienos paskatins ten sugrįžti

Latvija – viena populiariausių Lietuvos turistų krypčių. Dažnas jau ne kartą yra lankęsis sostinėje, tačiau jau 822 metus skaičiuojanti Ryga nuolat keičiasi. Vien per pastaruosius metus čia pažiro daug naujienų:
       2023-10-03 14:57:22

Dėl ministerijų neveiklumo ES investicijos vis dar nepasiekia regionų

Besibaigiant jau tretiems 2021-2027 m. Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos metams, Lietuvos regionuose nepradėtas nei vienas investicinis projektas, nes šalies ministerijos iki šiol nepabaigia planavimo proceso.
       2023-10-03 14:54:58

Skaitmeninė verslo tapatybė: kaip neprarasti klientų pasitikėjimo?

Pastaraisiais metais keliems Lietuvos verslams teko susidurti su klientų duomenų nutekėjimu. To pasekmes išgyveno abi pusės: klientai tapo sukčiavimo aukomis, taip pat susidūrė su dideliais kiekiais reklaminių laiškų savo pašto dėžutėse.
       2023-10-02 16:02:37

X, Y ir Z kartų finansiniai įpročiai: kokie esminiai jų skirtumai

Vieni taupo „kojinėje“, kiti pinigus laiko net ne fizinėje, o išmaniajame telefone įdiegtoje elektroninėje piniginėje. Ekspertai – „Citadele“ banko valdybos narė Rūta Ežerskienė, psichologė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė ir doc. dr. Jurga Bučaitė-Vilkė – dalinasi ryškiausiais skirtingų kartų finansiniais įpročiais ir pasakoja to priežastis.
       2023-10-02 16:00:07

„Password“ keičia „passphrase“: atnaujintos slaptažodžių kūrimo rekomendacijos

Tobulėjant kibernetinių nusikaltėlių atakoms, vis daugiau dėmesio skiriama būdams, kaip nuo jų apsisaugoti. Vienas dažniausiai naudojamų, žinoma, yra paskyras internete apsaugantys slaptažodžiai.
       2023-09-29 19:31:44

Elektromobilis, hibridas ar vidaus degimo variklis? Kaip pasirinkti automobilį?

Koks automobilis pats patraukliausias kasdieniniam naudojimui? Visi giria elektromobilius, bet ar pakaks vieno įkrovimo kelionei prie jūros? O galbūt hibridas? Daug kas mano, jog tai protingas kompromisas tarp efektyvumo ir ekologijos.
       2023-09-29 14:17:13

Tamsūs vakarai – ne priežastis išlaidauti. Kaip sumažinti elektros sąskaitą

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiam paros metui vis daugiau laiko praleidžiame namuose, su šeima. Tai lemia ir didesnes elektros sąskaitas – ne tik ilgiau laikome įjungtą apšvietimą, bet ir ilgesnes valandas praleidžiame prie televizoriaus ar elektrinės viryklės.
       2023-09-27 16:56:13

Atostogų biudžetas: ar lietuviai moka planuoti išlaidas?

Nors lietuviai vėl keliones planuoja iš anksto, dažniausiai atostogoms jie išleidžia daugiau nei tikisi. Remiantis „Tez Tour“ užsakymu atliktos reprezentatyvios keliautojų apklausos duomenimis, 48 proc. respondentų atostogoms planuoja išleisti iki 600 eurų asmeniui.
       2023-09-22 16:02:31

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu.
       2023-09-21 18:21:46

Vilnius turės didžiausią šilumos siurblį Baltijos regione

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) pradėjo statyti galingiausią absorbcinį šilumos siurblį (AŠS) Baltijos regione, kuris padidins biokuro katilo efektyvumą ir leis panaudoti gamybos metu susidarančią atliekinę šilumą.
       2023-09-21 15:10:01

Viena klaida, ir grybus galėsit išmesti – ko nedaryti ruošiant jų atsargas

Auštantis ruduo jau dovanoja gausų miško gėrybių derlių – grybų kepuraitės pamažu užkloja ne tik samanas giriose, bet ir parduotuvių lentynas, kur gyventojai grybauti užsuka kone dar dažniau.
       2023-09-19 18:24:36

Nuo virusinių ligų apsaugos rankų plovimas: kaip taisyklingai jas plauti?

Įsibėgėjant rudens sezonui, vis sparčiau auga rizika susirgti virusinėmis ligomis kaip gripas ar koronavirusas. Vienos geriausių apsaugos priemonių – tai imuniteto stiprinimas ir skiepai, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė išskiria ir kitą, dažnai pamirštamą priemonę – higienos laikymąsi.
       2023-09-19 11:26:54

Gyventojų siaubas – kas valandą šalyje užliejama bent po vieną būstą

Viena iš dažniausių būsto žalų priežasčių yra užliejimai, su kuriais gyventojai susiduria kiekvieną dieną. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kasdien šalyje yra užliejama vidutiniškai po 28 būstus.
       2023-09-18 12:33:43

Soros – ateities augalai, maistingumu lenkiantys javus?

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2023 metus paskelbė tarptautiniais sorų metais (IYM 2023). #IYM2023 siekiama kalbėti apie sorų naudą mitybai bei sveikatai ir jų tinkamumą augti nepalankiomis ir kintančio klimato sąlygomis.
       2023-09-17 15:42:18

Kaip atlikti nepriekaištingą makiažą su vos keliomis priemonėmis

Be makiažo nė dienos neįsivaizduojantys žmonės dažniausiai savo kosmetinėse turi begales produktų. Visgi, nors neretai kyla pagunda pirkti naujus produktus, savo grožio rutiną paįvairinti galima ir su jau turimais produktais.
       2023-09-17 14:25:43

LNDT pristatys naują Yanos Ross spektaklį „Apmąstant omarą“

Pastaruoju metu retai Lietuvoje spektaklius statanti ir su septyniais kitais menininkais savo vadovavimo kadenciją Ciuricho teatrui (Schauspielhaus Zürich) baigianti Yana Ross rugsėjo mėnesį žiūrovus pakvies į premjerą „Apmąstant omarą“ Lietuvos nacionalinio dramos teatro Mažojoje salėje.
       2023-09-15 15:43:53

Maistas ir medžiotojai veja laukinius gyvūnus į kelius – artėja aktyvumo pikas

Ruduo – kone klastingiausias laikotarpis vairuotojams. Po vasaros į gatves sugrįžta didesni eismo srautai, ilgėja tamsusis paros metas, padažnėja krituliai.
       2023-09-15 10:50:38

Dirbtinį intelektą pasitelkia ir finansiniai sukčiai – nepraraskite budrumo

Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai skverbiasi į pačias įvairiausias gyvenimo sritis – šiandien jis pasitelkiamas ne tik surinkti informaciją ar parengti dokumentus, jau pasigirsta ir kalbų apie mėginimą DI įdarbinti įmonės vadovais ar fondų valdytojais.
       2023-09-15 10:42:37

Vos 25 centai už kilogramą bulvių garantuos gardžius ir pigius pietus

Savaitgalis daugeliui yra tas metas, kai atsiranda daugiau laiko apsipirkimui ir galima neskubant įsigyti ne tik kasdienių maisto produktų, bet ir ilgo galiojimo prekių.
       2023-09-14 16:23:33

Dizainerė pataria, kaip įrengti studento būstą turint nedidelį biudžetą

Jaukaus ir praktiško studento būsto įrengimui didelių išlaidų tikrai neprireiks. Dažnai pakanka tik kūrybiškumo ir kelių detalių, kad sukurtumėte patogias gyvenimo sąlygas.
       2023-09-14 16:12:10

Stabligė – kaustanti liga

„Prevencija netūrėtų būti pakabinta tik ant sveikatos priežiūros sistemos, šeimos gydytojų komandos, bet mums reikėtų pasidalinti šia atsakomybe su socialiniu sektoriumi ir visuomenės sveikatos biurais“, – teigia šeimos gydytoja Jolanta Sauserienė.
       2023-09-14 16:08:17

Dirbti ar nedirbti sulaukus pensinio amžiaus?

Atrodytų, kad atsakymas aiškus – tie asmenys, kurie uždirba mažiau ir kurių laukia mažesnės pensinės išmokos, turėtų dažniau pasilikti darbo rinkoje sulaukę pensinio amžiaus.
       2023-09-13 18:49:13

Blokuojami 53 IP adresai, kuriais pasiekiami Rusijos propagandiniai kanalai

2023 m. rugsėjo 13 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 53 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2023-09-13 10:13:23

„iPhone 15“ serijos įrenginiai: tokią laisvę „Apple“ duoda retai

Rugsėjo 12-tąją, antradienį technologijų milžinė „Apple“ surengė laukiamiausią metų renginį – tiesioginėje transliacijoje pristatė naujausius įrenginius. Jame „iPhone“ gerbėjai pagaliau galėjo išvysti ir netrukus rinkoje pasirodysiančius 15 kartos išmaniuosius telefonus.
       2023-09-12 13:34:22

Ekspertas apie dirbtinio intelekto įrankius verslui: leisti?

Nors aplink apstu pavyzdžių, kaip dirbtinis intelektas (DI) padeda sukurti sėkmingą reklaminę kampaniją, pameta gerų idėjų verslo plėtrai, duoda rekomendacijų, kaip sutrumpinti darbuotojų priėmimo į darbą procedūras,
       2023-09-12 13:31:25

Atsisakius šio įpročio, jūsų telefono baterija tarnaus gerokai ilgiau

Neretai širdis nukrenta į kulnus, kai ne laiku ir ne vietoje išsikrauna išmanusis telefonas. Ar tai nutiktų lankantis svetimoje šalyje ir neturint navigacijos, ar stovint eilėje prie kasos be mokėjimo kortelės – nerimą pajunta dauguma.
       2023-09-12 11:10:08

Kaip sutaupyti gaminant maistą ant kaitlentės? Kas padidina sąskaitas

Rudenėjant maisto gamyba nuo grilio vėl grįžta į namus. Ant kaitlentės vis dažniau atsiduria troškiniai, sriubos, pradeda virti obuolienės. Kaip pasirūpinti, kad dėl to neišaugtų elektros energijos sąskaitos?
       2023-09-12 11:05:24

Knarkimas ne tik pablogina gyvenimo kokybę, bet ir turi įtakos sveikatos būklei

Su knarkimo epizodais susiduria beveik visi žmonės ir tai dažnai būna normali organizmo būklė, nebūtinai signalizuojanti apie sveikatos sutrikimą.
       2023-09-12 10:59:33

Internete išsaugote savo mokėjimo duomenis? Kodėl geriau to nedaryti

Kiek daugiau nei 60 proc. 16-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų bent kartą per pastaruosius 12 mėn. pirko prekes ar paslaugas internetu, rodo naujausia Valstybės duomenų agentūros statistika.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.