Naujienos

5 priežastys, kodėl reiktų rinktis fizinio asmens bankrotą

2022-11-23 09:46:13

Jau beveik dešimtmetį egzistuojanti fizinio asmens bankroto galimybė vis dar kelia klausimų asmenims, svarstantiems pasirinkti tokią alternatyvą, siekiant išsigelbėti nuo skolų. Vis tik baimintis bankroto proceso nereikėtų.

Asmuo, prispaustas skolų naštos, svarsto daugelį išeičių, tačiau šiuo metu pati veiksmingiausia – fizinio asmens bankrotas. Reikia suprasti, kad šis dalykas pavyksta ne visiems, bet daugeliui – tikrai taip. Advokatų profesinės bendrijos „AVOCAD“ partneris, advokatas Egidijus Langys sako, kad reikia kalbėti atvirai apie tai, jog asmenys, kurie inicijuoja savo bankroto bylas, siekia atsikratyti skolų ir teisės aktai tai padaryti tikrai leidžia. Čia galima įžvelgti daug teigiamų dalykų, nepamirštant ir tokių vertybių kaip sąžiningumas, atsakomybė prieš kreditorius ir save patį.

Advokatas pristato penkias priežastis, kodėl verta rinktis fizinio asmens bankrotą:

1 priežastis – skolų nurašymas pasibaigus procesui

Asmenys, kurie susiduria su fizinio asmens bankroto klausimu, yra ne tik tie, kurie nesėkmingai pasiskolino ekonominės krizės pradžioje ir nesugeba vykdyti įsipareigojimų dėl nesugebėjimo įvertinti rizikų, bet ir visi kiti, kurie susiduria su skolų našta – vadovai, laidavę už bendrovės įsipareigojimus, investuotojai, bendrovių akcininkai, vadovai, kurie pripažinti atsakingais už žalos padarymą bendrovei ir kt. Skolos didelės, o gyventi ir dirbti norisi toliau, todėl fizinio asmens bankrotas, šiandien yra vienintelė išeitis, kai skolas grąžinti tampa tiesiog nerealu (pvz. uždirbant 3000 eurų per mėnesį į rankas, niekaip nepavyktų grąžinti 10 mln. eurų skolų, o suma, kurią pavyktų grąžinti, per visą gyvenimą būtų mažai kam reikšminga).

Pasibaigus bankroto procesui, jeigu buvo laikomasi patvirtinto mokumo atkūrimo plano, nepadengtos skolos yra nurašomos. Svarbu paminėti, kad nurašomos tikrai ne visos skolos – jeigu turite sumokėti baudas valstybei, ar turite išlaikymo įsiskolinimą vaikams, fizinio asmens bankrotas nepadės.

2 priežastis – uždaromas skolinimosi ratas

Kaip neretai pasitaiko, siekiant padengti vieną skolą, einame pasiskolinti kitur. Įsisukame į skolinimosi ratą, kuris retai, kada užsidaro sėkmingai. Todėl yra labai svarbu įsivertinti tai, kad greitieji kreditai nėra ta išeitis, kuri padės padengti senas skolas.

Beje, teismai jau yra suformavę praktiką, kad begalinis greitųjų kreditų ėmimas nėra pagrindas asmeniui nekelti bankroto. Nes ne visi, kurie skolinasi, supranta to pasekmes ir būdami neviltyje dėl skolų, neįvertina visų skolinimosi sąlygų ir taip įsisuka į skolų ratą. Vienas iš būdų šio rato sukimąsi sustabdyti – fizinio asmens bankrotas.

3 priežastis – vienintelio turto išsaugojimas

Net ir iškėlus fizinio asmens bankroto bylą, yra reali galimybė išsaugoti Jūsų turimą vienintelį gyvenamąjį būstą. Tiesa tai nėra labai paprasta, nes šiuo atveju kalbame apie privilegiją tik vienam iš kreditorių, kurio naudai įkeistas Jūsų būstas, nes atsiskaitymai su juo būtų įtraukti į Jūsų mėnesines išlaidas, o kitiems kreditoriams tenkanti grąžintina skolos dalis taptų reikšmingai mažesnė.

Bet, nepriklausomai nuo kitų kreditorių pasipriešinimo, tai misija – įmanoma. Tačiau yra kelios esminės sąlygos, kurių reikia laikytis, norint išsaugoti gyvenamąjį būstą:

- Nepertraukiamas ir savalaikis kredito įmokų už būstą mokėjimas.
- Susitarimas su kreditoriumi, t.y. kreditorius turi irgi norėti, kad Jūs toliau mokėtumėte įmokas (dažniausiai sutinka).
- Mokama kredito įmoka neturi viršyti kitos gyvenamosios vietos nuomos kainos. Pavyzdžiui, Jūsų mokama kredito įmoka yra 300 EUR per mėnesį. Šeimai už tokią sumą šiais laikais sunku būtų rasti kitą gyvenamąją vietą. Tad jeigu pardavus turtą šeimai reikėtų nuomotis kitą vietą ir tai kainuotų brangiau, dar labiau nukentėtų kreditorių interesai. Todėl visais atvejais naudingiau mokėti kredito įmoką nei nuomą. Bet jeigu skaičiai dėliojasi atvirkščiai, susitarti bus itin sunku. Šioje vietoje nereiktų pamiršti, kad skelbiant bankrotą prabangus būstas ir dideli patogumai nėra prioritetas.

4 priežastis – galimybė oficialiai įsidarbinti

Tikriausiai ne paslaptis, jog asmenys, susiduriantys su finansiniais sunkumais ir nuolatos turinys reikalų su antstoliais, nėra patys geidžiamiausi darbuotojai. Tad neretai darbdaviai priima sprendimą tokius darbuotojus atleisti, o asmenys yra priversti ieškotis kitų išgyvenimo šaltinių šešėlyje. Fizinio asmens bankrotas gali padėti tai išspręsti. Priėmus pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo (reikia atkreipti dėmesį, kad ne iškėlus bankroto bylą, o priėmus pareiškimą) visos skolų išieškojimo procedūros yra sustabdomos, pinigai nėra nurašomi, asmuo gali lengviau atsikvėpti. Vėliau teismas, spręsdamas dėl bankroto bylos iškėlimo, patvirtina pagrįstą minimalių išlaidų sumą, kuri bus garantuota viso bankroto proceso metu. Tai reiškia savotišką saugumą, kuris garantuojamas tik fizinio asmens bankroto procese.

5 priežastis – aiškumas dėl ateities

Galimybė planuotis be baimės yra viena iš siekiamybių. Fizinio asmens bankrotas leidžia tai padaryti. Iškėlus fizinio asmens bankroto bylą, patvirtinus mokumo atkūrimo planą, pradedamas skaičiuoti 36 mėnesių terminas. Tai reiškia, kad po šio laiko Jūs galėsite atversti naują gyvenimo lapą (jeigu viską darysite teisingai ir neatsiras pagrindų nutraukti bankroto proceso). Galėsite galvoti apie seniai išsvajotą kelionę, apie naujo automobilio įsigijimą, galų gale apie vakarienę su šeima be baimės išgirsti iš padavėjo, kad Jūsų kortelė neaptarnaujama, nes užblokuota dėl skolų.

Taigi, prieš atmetant fizinio asmens bankroto idėją pasitarkite su profesionalais, kurie įvertins Jūsų situaciją ir patars kaip teisingai pasiruošti bankroto procesui.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-12-03 19:44:24

Keliams naudojama druska: kam kenkia labiausiai, kaip apsisaugoti nuo korozijos

Snygis į Lietuvą atklydo gerokai anksčiau nei kalendorinė žiema. Ir nors kelininkai gatves prevenciškai pradėjo barstyti dar iki pradedant snigti, žiema užsimojo iš peties. Jau ne vienerius metus kovai su sniegu kelininkai pasitelkia kelių tipų druskų mišinius.
       2022-12-03 10:39:53

Judėjimo negalia – (ne)kliūtis sudaryti santuoką: situacija Lietuvoje

Dažnai porai vestuvės tampa viena svarbiausių dienų gyvenime. Gruodžio 3 d. minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, už lygybę pasisakanti Lietuvos humanistų bendruomenė VšĮ „Laimingas žmogus“, bendradarbiaudama su humanistines vestuvių ceremonijas kuriančia ir vedančia komanda „Taip“
       2022-12-03 10:30:43

Žvejyba ant ledo: ką reikia žinoti žvejams?

Šaltiems orams nesitraukiant ant ežerų, upių, tvenkinių, marių formuojasi ledas, viliojantis poledinės žūklės mėgėjus. Aplinkos ministerija primena žvejams, kaip saugiai elgtis žvejojant ant užšalusių vandens telkinių ir įspėja, kad bereikalinga rizika gali būti pražūtinga.
       2022-12-03 10:27:22

„Fitch Ratings“ ir „S&P Global Ratings“ paskelbė Lietuvos kredito reitingus

Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą peržiūrėjusios tarptautinės kredito reitingų agentūros „Fitch Ratings“ ir „S&P Global Ratings“ teigiamai vertina efektyvią Lietuvos ekonominę politiką ir narystę euro zonoje, taip pat santykinai stabilų ir žemą valstybės skolos lygį.
       2022-12-02 11:11:12

Technologijų prognozės: metavisata, klimato kaitos stabdymas ir DI pažabojimas

Per ateinančius trejus metus vienu iš pagrindinių verslo prioritetų taps klimato kaitos stabdymas, tvarumą ir skaitmeninį imunitetą didinančios technologijos.
       2022-12-02 11:05:11

10 minučių – ar užtenka tiek laiko kokybiškam vaikų pavalgymui mokykloje?

Kai kalbame apie kokybišką maitinimąsi dažniausiai galvoje turime šviežų, sveiką maistą, estetiškai patiektą, pagamintą iš aukščiausios kokybės produktų. Tačiau ar pagalvojote, kad kokybė – tai kartu ir galimybė laiku, neskubant pavalgyti, mėgaujantis kiekvienu kąsniu.
       2022-12-02 11:01:45

Ar kylant Euribor verta sumokėti turimos būsto paskolos likutį?

Jei būsto paskolą esate pasiėmę gerokai seniau ir turite likusią nedidelę neišmokėtą sumą, kaip geriau elgtis šiandien, kai kylantis Euribor augina ir paskolos įmokas? Galbūt toliau mokėti įmokas pagal grafiką, o gal padengti paskolos likutį iš turimų santaupų?
       2022-12-02 10:58:28

Didžioji dalis gyventojų pasirinko nepriklausomą elektros energijos tiekėją

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis nepriklausomą elektros energijos tiekėją Lietuvoje pasirinko daugiau nei 1,2 mln. namų ūkių – iš pasibaigusiųjų etapų vartotojų net 9 iš 10 pasirinko nepriklausomo tiekėjo paslaugas, tuo tarpu tarp tebevykstančio trečiojo etapo klientų tai padarė kas antras.
       2022-12-02 10:54:37

Didžiųjų technologijų kompanijų laukia sunkūs laikai – bręsta interneto pokyčiai

Milijardais vertinamų didžiųjų technologijų kompanijų: „Google“, „Amazon“, „Meta“ ir kitų laukia sudėtingi iššūkiai – technologijų raida subrandino naują decentralizuoto interneto kartą, kuri nebus palanki šiandienos gigantams.
       2022-12-01 17:58:45

Psichologinis smurtas ir priekabiavimas darbe – kaip atlikti vidinį tyrimą?

Lapkričio 1 d. įsigaliojus Darbo kodekso pakeitimams, buvo įtvirtinta darbdavių pareiga užkirsti kelią psichologinio smurto, mobingo ir priekabiavimo apraiškoms bei apsaugoti aukas.
       2022-12-01 13:37:54

Lietuvos nacionalinis dramos teatras atleidžia Koršunovą iš pareigų

Šią savaitę priimtas sprendimas atleisti iš pareigų Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) meno vadovą Oskarą Koršunovą. Tokiam administracijos sprendimui įtakos turėjo aplaidus tiesioginių meno vadovo pareigų vykdymas bei sistemingos pravaikštos.
       2022-11-30 13:25:39

„Thermo Fisher Scientific Baltics“ – vertingiausia įmonė Baltijos šalyse

Komponentus COVID-19 vakcinoms gaminanti Lietuvos bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ išsiveržė į pirmą vietą naujausiame Baltijos šalių vertingiausių įmonių 30-uke, nukarūnuodama praėjusių metų lyderę „Vilniaus prekybą“, kuri šių metų tyrime rikiuojasi antroje vietoje.
       2022-11-30 13:17:42

Ekspertas pataria: kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai?

Lietuvoje pamažu įsivyrauja žiema – kausto šaltis ir minusinė temperatūra, keliuose ankstyvą rytą būna plikledis, prastas matomumas dėl stipraus snygio ar rūko. Dažnu atveju tai tampa iššūkiu ne tik vairuotojams, bet ir automobiliams – reikia nuo jų nuvalyti sniegą, anksčiau užkurti, kad apšiltų ir pan.
       2022-11-29 21:30:34

Advento pradžiai – 3 pasninko patiekalų idėjos: gaminkite sveikai, bet sočiai

Iki didžiųjų metų švenčių liko mažiau nei mėnuo. Ir nors švenčių laukimas asocijuojasi su nuolatiniu skubėjimu, reikėtų nepamiršti ir tikrosios advento reikšmės, kuri simbolizuoja rimtį ir susikaupimą. Ne išimtis pasninkavimas.
       2022-11-29 19:07:01

Kinijos ir kitų šalių investicijoms – papildomi barjerai ES

Europa pagaliau ištaisė Europos Sąjungos verslą ilgai piktinusią teisės aktų spragą, leidusią valstybės remiamoms Kinijos (ir kitų trečiųjų šalių) įmonėms lengvai pirkti verslus Europoje ir dempinguoti viešųjų pirkimų kainas.
       2022-11-29 18:56:24

Karo sukelta įtampa slūgsta, tačiau išlieka pavojingai aukšta

Absoliuti dauguma, 79 proc., Lietuvos gyventojų jaučia padidėjusią įtampą, nerimą ar stresą, kuris šiek tiek sumažėjo, lyginant su situacija pavasarį, kai Rusijai užpuolus Ukrainą, net 87 proc. mūsų visuomenės patyrė emocinį šoką.
       2022-11-29 18:47:47

Saugirdas Vaitulionis rekomenduoja: 5 dėmesio verti serialai

Užklupus žiemiškiems orams, žmonės renkasi daugiau laiko praleisti ne lauke, o namuose. Populiariausias užsiėmimas šiltai susisukus į pledą – žiūrėti filmus ir serialus.
       2022-11-29 18:41:33

Šaltasis sezonas – grėsmė sergantiems širdies ligomis: kaip apsisaugoti?

Daugybė žmonių tvirtai įsitikinę, kad širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai dažniau juntami šiltuoju metų sezonu. Visgi sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, jog atėjus šalčiams šių ligų rizika niekur nedingsta.
       2022-11-28 11:30:40

Praradote įrenginį su svarbiais duomenimis? Kokius žingsnius privalote atlikti

Telefono praradimas sukelia daugybę rūpesčių – nuo neplanuotų išlaidų įsigyjant naują įrenginį iki rizikos prarasti jame saugomus asmeninius duomenis.
       2022-11-26 19:53:48

Nuo kitų metų keičiasi „Vilniaus vandenų“ paslaugų įkainiai

Nuo artėjančių metų sausio didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo klientams taikys naujus paslaugų įkainius, kurie dėl išaugusių elektros kainų padidės 57 euro centais (su PVM).
       2022-11-24 16:26:24

Ar 5G padarys galą šviesolaidiniam internetui? Kodėl tai netaps realybe

Prieš porą mėnesių Lietuvoje įvykus plataus masto 5G įjungimui, gyventojų išmaniuosiuose įrenginiuose atsivėrusios mobiliojo interneto galimybės dalį privertė suabejoti šviesolaidinio interneto reikalingumu.
       2022-11-23 11:40:15

Draudikai perspėja verslininkus saulės elektrinių savininkus

Lietuvoje diegiant vis daugiau saulės elektrinių, ima ryškėti, kodėl verslo įsirengtos elektrinės stipresniam vėjui yra atsparios mažiau, negu turimos gyventojų. Gamtos stichijų sukeltus nuostolius vertinantys draudikai sako, kad, tais atvejais, kai verslui buvo padaryta žala, priežastis buvo netinkamai sumontuotos elektrinės.
       2022-11-23 10:48:43

Kaip taupymas gali padėti tapti laimingais?

Automobilis, apie kurį seniai svajojate, kelionė į egzotiškus kraštus ar noras turėti nerūpestingą ateitį – priežasčių taupyti yra išties daug. Vis dėlto ne visi taupo turėdami konkretų tikslą, kiti taupo vien iš atsargumo.
       2022-11-23 10:38:58

Nesusipratėliams gyvenimas teikia įtaigias pamokas

Lapkričio 19-ąją apie 17 val. pro Šiaulių rajone, Dargaičių kaime, esantį tvenkinį važiavę žmonės pamatė sunerimti privertusį vaizdelį – vandenyje iki pusės buvo paniręs automobilis RENAULT LAGUNA. Žmonių jame nesimatė.
       2022-11-23 10:27:46

Kaip prižiūrėti vaikų dantis, kad išvengti problemų ateityje?

Vaikų dantų priežiūrai ir teisingų įpročių formavimui mažylių tėveliams rekomenduojama skirti dėmesį jau pasirodžius pirmiesiems pieniniams dantukams. Dažnai įvairios vaikų dantų ligos išsivysto dėl to, kad dantų priežiūra pradėta taikyti per vėlai arba neteisingai.
       2022-11-23 10:05:56

LRT pristato naują strategiją: keliami ambicingi tikslai, svarbiausia išlieka

LRT taryba patvirtino naują LRT strategiją 2023–2027 m., kurios ašis – auditorija. Pasikeitę jos įpročiai padiktavo skaitmenizacijos poreikį: turinio pateikimui portale bei skaitmeninėse platformose bus skiriama dar daugiau dėmesio.
       2022-11-23 09:58:12

Azijietiškas troškinys su arbūzais, vištienos sriuba su melionais

Netikėti receptai, kuriuos privalote išmėginti šią žiemą. Arbūzai ir melionai asocijuojasi su karštomis vasaros dienomis, bet šios gėrybės pasitarnauti gali gaminant šiltus bei jaukius žiemiškus patiekalus: šildančius mėsos troškinius, netgi sriubas.
       2022-11-23 09:51:22

Žvejų dieną minint: kaip atsakingai žvejoti ir vartoti žuvį

Ar žinote, kad jau daugiau nei šimtą metų švenčiama Lietuvos kariuomenės diena nėra vienintelė šiandien minima šventė? Lapkričio 23-ąją kalendoriuje galima išvysti ir žvejų globėjo Šv. Klemenso vardą – šia proga ekspertai pasakoja, kaip atsakingai žvejoti ir vartoti žuvį.
       2022-11-22 20:17:10

Ekspertai atsakė, ar vėjo jėgainės gali „užpūsti“ dideles elektros kainas

Stebint elektros energijos kainų kadrilį „Nord Pool“ biržoje, daug vilčių dedama į atsinaujinančią energetiką: įsismarkavus vėjams Skandinavijos šalyse, iškart pastebimas teigiamas efektas elektros kainai biržoje – kuo daugiau pagaminama energijos iš atsinaujinančių šaltinių, tuo labiau krenta elektros kaina.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.