Naujienos

Tinklaraštininkė Simona Cymbaliukaitė nepraeina pro nukainotas prekes

2023-01-11 11:44:13

Pica dienos pietums jai kainavo vos 2,5 eur. Nors gali pasirodyti, kad taupo tik minimalias pajamas gaunantys studentai ar senjorai, nemažai dirbančių žmonių, kuriems aktuali tvarumo tema, taip pat stengiasi laikytis principo: „Geriau mažiau, nei daugiau“.

Maisto tinklaraštininkė Simona Cymbaliukaitė pasakoja, kad teigiamas jos požiūris į nukainotus maisto produktus pradėjo formuotis ėmus gilintis į tvarumo temą ir pradėjus bendradarbiauti su prekybos tinklu „Rimi“. Tuomet ji ypač susidomėjo globalia maisto švaistymo problema, todėl pradėjo stengtis gyventi tvariau ir savo pavyzdžiu ėmė įkvėpti bendraamžius.

Sunaudoti maistą išmokė močiutė

Simona atvira – net ir sąmoningai stengiantis tausoti produktus nepavyksta visu šimtu procentų neišmesti maisto, tačiau pradėjus domėtis švaistymo tema jos įgūdžiai gerokai pagerėjo. „Ėmiau kūrybingai sunaudoti maisto likučius, parduotuvėse pirkti mažesnėse pakuotėse supakuotą maistą, o net ir tokiu atveju, jeigu nusiperku tai, ko nesuvalgau, integruoju likučius į kitos dienos patiekalus. Mano naujausias atradimas – nukainotos prekės bei „negražūs“ vaisiai ir daržovės, kurie yra lygiai tokie pat kokybiški, kaip ir idealiai atrodantys“, – pasakoja maisto tinklaraštininkė.

Šiais metais Simona kelia tikslą išsiugdyti įprotį apsiperkant pirmiausia pasidairyti po nukainotų prekių lentynas ir planuoti maistą savaitei pagal ten rastus produktus. „Jeigu visi seksime šiuo pavyzdžiu, taip ne tik išsaugosime maistą nuo išmetimo, bet ir gerokai sutaupysime, nes nukainoti produktai paprastai yra iki 50 procentų pigesni“, – įsitikinusi S. Cymbaliukaitė.

Tvarumo šalininkei lengviausia į savo meniu integruoti tą pačią dieną bebaigiančius galioti pieno produktus – varškę ar varškės sūrį. „Na, o jei nusipirktą pieną palaikau ilgiau ir jis surūgsta – nieko baisaus. Močiutė iš tokio pieno mane išmokė kepti blynus: turiu patvirtinti, kad jie išties pavyksta dar puresni ir skanesni“, – patirtimi dalinasi Simona.

Užšaldyta ir atšildyta duona nepraranda savo skonio

Tinklaraštininkė taip pat dažnai nusiperka nukainotos duonos ir ją užsišaldo: „Nors duoną mėgstu, valgau ją ne kasdien. Tad tam, kad nereikėtų sudžiūvusios ar supelijusios jos išmesti, susipjaustau riekėmis ir dedu į šaldiklį. Šiuo įpročiu jau „užkrėčiau“ ir mamą, tad mūsų šaldiklyje dabar beveik visada galima rasti šaldytos duonos. Iš mūsų patirties galiu pasakyti, kad atšildyta ji nepraranda nei skonio, nei tekstūros.“

Simona įsitikinusi, kad net nukainotus produktus svarbu pasirinkti sąmoningai, nes jei rinksimės nukainotas prekes, bet jų iki galo nesunaudosime ir galiausiai išmesime – tai jau nebebus tvarus pasirinkimas. „Prieš tiesdama ranką į „Rimi“ lentyną su oranžiniais nukainojimo lipdukais, visada apgalvoju, ar šiuos produktus spėsiu suvartoti per artimiausias dienas, ar bus įmanoma juos užšaldyti, o galbūt galima iš jų pasigaminti vieną bendrą patiekalą? Turėdami galvoje planą visada išmesite mažiau, nes žinosite, ką konkrečiai grįžę su produktu darysite“, – pastebi S. Cymbaliukaitė ir dalinasi picos receptu iš nukainotų produktų.

Atkreipkite dėmesį į oranžinius lipdukus 

Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, renkantis maisto produktus parduotuvėse, reikėtų atkreipti dėmesį į oranžiniais lipdukais pažymėtas prekes, kurių galiojimo terminas eina į pabaigą – jos būna gerokai pigesnės.

„Specialūs nuolaidų lipdukai tos pačios dienos galiojimo produktams – priimtina ir kitose šalyse plačiai paplitusi priemonė, praėjusiais metais pradėta naudoti ir „Rimi“ tinklo parduotuvėse Baltijos šalyse. Tai idealus būdas sutaupytipasirenkant tos pačios dienos vakarienei ingredientus iš produktų, kurie dar tinkami naudoti šiandien, bet kainuoja galbūt net perpus pigiau. Informaciją apie parduotuvėse esančius tos pačios dienos galiojimo produktus, pažymėtus specialiu, dėmesį atkreipiančiu ženklu, galima rasti ir „Rimi.lt“ programėlėje: joje galima pasirinkti konkrečią parduotuvę ir pamatyti, kokios prekės toje parduotuvėje yra nukainotos dėl besibaigiančio galiojimo“, – teigia O. Suchočeva.

Simona Cymbaliukaitė dalinasi picos, kuriai ingredientus ji rado „Rimi“ nukainotų produktų lentynose. Vienai porcijai pagaminti reikalingi produktai jai kainavo vos 2,5 eur.

Vegetariška pica

RECEPTAS

Picai reikės:*

1 itališko picos papločio – su nuolaida dėl besibaigiančio galiojimo kainavo 0,60 eur;

Čederio sūrio – su nuolaida dėl besibaigiančio galiojimo kainavo 1,68 eur/0,174 kg;

Poros šaukštų picos padažo – picų padažas „Rimi“ 1,85 eur/390 g;

Keletos cukinijos griežinėlių;

Keletos juodųjų alyvuogių be kauliukų – juodosios alyvuogės „Selection by Rimi“ 1,95 eur/160 g;

Keletos slyvinių pomidoriukų – mažieji slyviniai pomidorai „Rimi“ 1,39 eur/250 g. 

Kaip gaminti:

- Ant picos papločio užtepkite picos padažo.
- Perpus perpjaukite alyvuoges ir pomidoriukus, griežinėliais supjaustykite trečdalį cukinijos.
- Sudėkite daržoves ant picos pagrindo, užtarkuokite sūrio.
- Iki 180 C įkaitintoje orkaitėje kepkite picą apie 20 minučių.

Skanaus! 

*Šios produktų kainos užfiksuotos sausio 11 d. e. parduotuvėje „Rimi.lt“.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-12-08 19:21:36

Ką apie dizainų ir idėjų apsaugą turėtų žinoti smulkiojo verslo atstovai

Neretai mugėse matome rankų darbo gaminius, kurie tarsi primena žinomų gaminių dizainus: panašios formos odos gaminiai, panašūs rūbų modeliai ar detalės. Natūraliai kyla klausimas, ar juos kuriant nepasinaudota kažkieno kito intelektine nuosavybe?
       2023-12-08 17:47:11

Sukčių apgaulės – Holivudo aktoriai, astronautai neturi pinigų grįžti į Žemę

Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus.
       2023-12-08 17:37:30

Nesigėdyti prostatos vėžio

„Didžioji dalis profilaktinių patikrų prasideda nuo kokio nors neskausmingo testo. Profilaktinės patikros dėl prostatos vėžio atveju tai yra paprastas kraujo paėmimas iš venos“, – sako Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus gydytojas urologas (onkologas) doc. dr. Aušvydas Patašius.
       2023-12-08 17:26:47

D. Nausėdienė Suvalkų lietuvių mokyklos atidaryme: Lietuva ten, kur yra lietuvių

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Lenkijoje dalyvavo Suvalkų lietuvių pagrindinės mokyklos atidarymo ceremonijoje.
       2023-12-08 08:55:48

Išmani kalėdinė dovana vaikui: kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

Prasidėjus šventinių dovanų pirkimo maratonui dalis tėvų svarsto galimybę Kalėdų proga padovanoti savo vaikams išmanųjį įrenginį. Akivaizdu, kad išmanusis telefonas vaikams gali suteikti ne tik nuolatinį ryšį su tėvais, bet ir papildomų mokymosi galimybių, daugiau laisvės pramogoms.
       2023-12-07 20:04:07

Ar tikrai įmanoma sutaupyti naudotą automobilį užsienyje perkant savarankiškai?

Prekyba naudotais automobiliais nėra hobis ar laisvalaikio praleidimo būdas, todėl kiekvienas pardavėjas pirmiausia tikisi ir siekia iš to uždirbti.
       2023-12-07 19:36:48

Vilniuje bus įrengtas butas, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas

Vilniuje bus įrengtas pirmasis butas Baltijos šalyse, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas. Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ Vilniuje įrengs pirmąjį butą Baltijos šalyse, kurio interjeras sukurtas pasitelkiant dirbtinį intelektą (DI).
       2023-12-07 15:06:42

Atsisveikinimas su darbuotoju: neieškokite pigesnių būdų

Dinamiškoje darbo rinkoje išvengti darbuotojų atleidimų sudėtinga. Neretai atsisveikinimas su darbuotoju perauga į darbo ginčą, o šis vėliau nukeliauja ir į teismą.
       2023-12-06 16:41:12

Skaitmenizuota logistika: kuria ateities krovinių pervežimo standartus

Ne vieną dešimtmetį logistikos sektoriuje veikiančios bendrovės ieško tinkamų būdų optimizuoti veiklos procesus tam, kad galėtų išspręsti pagrindines efektyvumo, saugumo ir bendros veiklos tvarumo problemas.
       2023-12-06 08:19:40

„iPhone“ žinutės netrukus atrodys kitaip: pokyčius paskatino konkurentai

Ar kada nors pastebėjote, kad vienos į jūsų „iPhone“ ateinančios žinutės yra mėlynos spalvos, o kitos – žalios? Taip yra todėl, kad mėlynai žymimos iš kitų „iPhone“ ateinančios „iMessage“ žinutės, o žalia spalva pažymėtos iš „Android“ įrenginių ateinančios įprastos SMS ar MMS žinutės, kurios neturi papildomų funkcionalumų.
       2023-12-05 20:08:13

Ir žiemai prasidėjus galima šildytis taupiau: 10 praktinių patarimų

Žiemai įgaunant pagreitį ir temperatūrai nukritus žemiau nulio, pastatams šildyti reikia didesnio šilumos kiekio, o tai reiškia ir didesnes šildymo sąskaitas. Vis tik nereikėtų nuleisti rankų – dar galite atlikti keletą nesudėtingų, tačiau efektyviai taupyti šilumą padedančių veiksmų.
       2023-12-05 14:51:51

Tyrimas: kokį NT kainų likimą prognozuoja gyventojai?

Nors nekilnojamo turto (NT) rinka atrodo aprimusi, dauguma šalies gyventojų mano, kad butai brangs –atskleidė NT plėtros bendrovės „Omberg group“ užsakymu atliktas tyrimas. Ar tokios gyventojų prognozės NT rinkai sparčiai kintančioje ekonominėje aplinkoje gali išsipildyti?
       2023-12-05 14:36:07

Kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą.
       2023-12-05 14:27:28

Ko nepamiršti vykstant slidinėti – 4 svarbiausi patarimai keliaujantiems

Netrukus startuosiantis slidinėjimo sezonas primena, kad jau visai greitai šalies oro uostus užplūs lagaminais su slidėmis ir kita šio žiemos sporto įranga nešini keliautojai.
       2023-12-04 18:00:28

VU ekspertai iš palydovinių duomenų atskleidė atakų Gazoje mastą

Palydovinėms technologijoms radikaliai keičiant karinių veiksmų ir konfliktų regionų stebėseną, atvirųjų duomenų amžiuje anksčiau ribota informacija šiuo metu yra nesunkiai pasiekiama, o beveik realiu laiku prieinami aukštos ir vidutinės raiškos palydoviniai vaizdai naudojami ne tik žvalgybos tikslais, bet ir kovojant su plačiai paplitusia dezinformacija.
       2023-12-04 17:49:20

5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais

Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023 m. penktos kartos tinklas visoje planetoje pasipildė daugiau, nei 600 milijonų, naujų abonentų bei viršijo net optimistiškiausias analitikų prognozes.
       2023-12-04 09:48:27

Baltijos šalių BVP ateinančiais metais vėl turėtų augti

Ateities tendencijų rodikliai atskleidžia kontrastingas Baltijos regiono ekonomikos prognozes. Lietuvoje ekonominis aktyvumas pradėjo didėti daugiausia dėl stiprėjančio optimizmo gamybos sektoriuje.
       2023-12-01 19:10:00

Lietuviai rudenį keliavo kitaip: prioritetas egzotinėms kryptims

Rudenį lietuviai keliavo mažiau, nei vasarą, o labiausiai aktyvumu išsiskyrė spalio 30 d. – lapkričio 5 d. laikotarpis, kai šalyje vyko moksleivių atostogos.
       2023-12-01 16:05:21

Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?

Mūsų pasaulis yra ankstyvojoje technologinės revoliucijos stadijoje. Prognozuojama, kad dirbtinis intelektas (DI), kurį įgalina tokie didžiuliai generatyvinės kalbos modeliai kaip „ChatGPT“, pakeis beveik visas visuomenės gyvenimo sritis.
       2023-12-01 09:12:13

Varnikuose atidaryta išskirtinė mineralinio vandens biuvetė

Lapkričio 30 dieną Varnikų kaime, netoli pažintinio tako, atidaryta mineralinio vandens biuvetė su Trakų Dievo Motinos koplytėle. Jos statybos projektui buvo pritarta š. m. rugpjūčio 23 dieną vykusio Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu.
       2023-12-01 08:47:19

Darbo ir laisvalaikio balanso nebuvimas – žala darbuotojo sveikatai, ekonomikai

Jei darbas kelia dažną nuovargį, o atliekant kasdienes užduotis nuolat kankina abejonės, gali būti, kad jus kankina perdegimas. Brangiai jis kainuoja ne tik emociškai, bet ir finansiškai.
       2023-11-30 20:41:39

Kodėl JAV ekonomika neauga taip greitai kaip anksčiau?

Remiantis naujausiais rodikliais, panašu, kad euro zonos verslo nuotaikos stabilizavosi, o vangumas JAV būsto rinkoje ir kiti veiksniai slopina JAV ekonomikos augimą.
       2023-11-30 20:35:01

5 esminės taisyklės, kaip skalbti drabužius ir užtikrinti skalbyklės efektyvumą

Skalbimas – tai namų ruošos darbas, kurį atliekame kiekvieną savaitę. Tačiau atliekant šią, iš esmės paprastą užduotį, rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių.
       2023-11-30 12:06:31

Ar pasauliui pavyks iki 2030-ųjų galutinai įveikti ŽIV ir AIDS epidemiją?

Kada tapsime karta be AIDS? Šį klausimą, gruodžio 1-ąją minėdami Pasaulinę AIDS dieną, užduoda tiek ŽIV infekuotieji, tiek šioje srityje dirbantys specialistai. Deja, pasak jų, Lietuvai iki šio tikslo dar reikia gerokai pasitempti.
       2023-11-30 11:58:40

Ką verta žinoti, siekiant karjeros naujoje komandoje?

Pradėti karjerą po studijų baigimo arba pereiti į naują komandą gali būti nedrąsu, ypač kai jautiesi visiškai „žalias“. Tačiau už viso to slypi daugybė galimybių augti ir tobulėti.
       2023-11-28 16:42:27

Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos

Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas.
       2023-11-28 16:40:14

Slidinėjimo profesionalas pataria, kaip pasiruošti žiemos atostogoms kalnuose

Per pastarąjį dešimtmetį susidomėjimas žiemos sportu Lietuvoje smarkiai išaugo. Šią tendenciją patvirtina ir kelionių organizatoriai.
       2023-11-28 16:37:04

Kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?

Per pastaruosius kelis dešimtmečius telekomunikacijų pasaulyje įvyko net keletas revoliucinių pokyčių, o vieni svarbiausių yra susiję su balso technologijomis.
       2023-11-27 16:48:06

SIM kortelei – trisdešimt dveji: kaip keitėsi ir ką ji savyje slepia?

Nors polifoninėmis melodijomis pypsintis senutėlis „Nokia“ ir iš titano nukaldintas „iPhone 15 Pro“ skiriasi kaip diena ir naktis, jie abu neapsieina be tos paties elemento – SIM kortelės.
       2023-11-27 16:29:12

Troškinys – sotu ir pigu: 5 klaidos, kurių nedaryti jį ruošiant

Troškinys – vienas skaniausių patiekalų šaltomis dienomis. Turint patikimą receptą ar žinant kelias taisykles, jį galima paruošti iš visai nebrangių ir paprastų ingredientų.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.