Straipsniai

Man pablogėjo sveikata, nes kaimynas pasistatė palydovinę TV anteną

2019-06-01 07:49:42

Tai tenka išgirsti ne iš vieno žmogaus lūpų. Dar nepatogiau, kai pats pasistatai tokią anteną, o kaimynai pradeda skųstis dėl neva jiems atsirandančių problemų. Ar gali būti, kad palydovinė antena DVB - S2 įtakoja mūsų sveikatą?

Elektromagnetiniai laukai vienaip ar kitaip įtakoja mūsų sveikatą. Galiu Jus nuraminti, kad palydovinės televizijos priėmimo antenos visai neskleidžia nei elektromagnetinio nei kokio kito spinduliavimo. Tačiau palydovinė antena įtakoja kai kurių žmonių sveikatą. Jos buvimas juos nervina.

Palydovinė antena yra veidrodis elektromagnetinėms bangoms, atsklindančioms iš palydovų. Atspindėtos elektromagnetinės bangos yra nukreipiamos į antenos palydovinę galvutę. Galima netgi teigti, kad palydovinės antenos buvimas mus dalinai apsaugo nuo palydovų sukuriamų elektromagnetinių laukų. Tačiau tie laukai ties žemės paviršiumi yra tokie silpni, kad apie juos net neverta kalbėti.

Elektromagnetinių laukų nespinduliuoja ir tradicinės antžeminės televizijos DVB-T antenos. Tačiau, jei žinote, kad antenų buvimas nervina Jūsų kaimynus, kai kuriais atvejais galite parinkti antenoms tokią vietą, kurioje būdamos, jos bus mažiau matomos.

O kokios antenos spinduliuoja elektromagnetines bangas?

Buityje spinduliuoja mobilūs telefonai, WiFi įrenginiai, mikrobanginės krosnelės ir kiti panašūs įrenginiai.

Tačiau labiau reikėtų bijoti mobilaus, 4G, 5G ryšio bazinių stočių. Jos dažnai įrengiamos artimoje aplinkoje ir todėl jų kuriamas elektromagnetinis laukas pasiekia gyventojus.

Dar galingesnės būna radijo ir televizijos stotys. Jų kuriamas elektromagnetinis laukas yra stiprus, kad pasiektų daugelio gyventojų elektromagnetinio lauko nespinduliuojančias TV priėmimo antenas.

Galingiausia radijo stotis Lietuvoje (galingiausias radijo siųstuvas Lietuvoje - 1386 kHz, LTU, Radio Baltic Waves International Radio Free, Viešintos, 150 kW, Nautel NX-300 tx, max 300 kW)* šiuo metu veikia Viešintų miestelyje, Anykščių rajone.

Elektromagnetinio spinduliavimo lygio priežiūra Lietuvoje rūpinasi Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Vilniaus departamento specialistai dažnai sulaukia gyventojų prašymų pateikti informaciją apie mobilaus radijo ryšio bazinių stočių ar kitų radiotechninių objektų antenų spinduliuojamo elektromagnetinio lauko poveikį sveikatai ir būdus jam sumažinti.

* www.mwlist.org duomenys

Pagalba priimant palydovines TV programas
Šis straipsnis peržiūrėtas 14507 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



2019-10-19 10:12:19 / Dr. Vytautas Valevičius

Elektromagnetiniai laukai: kuriame nesveikatos sistemą

Kaip gerai visi pamiršo, kad Žemė yra magnetas, apsuptas įvairiausių laukų. Mes gyvename namuose, kuriuose šviečia lempos, veikia kompiuteriai ir televizoriai, dūzgia šaldytuvai ir skalbimo mašinos. Gyvename nuolat veikiami elektromagnetinių laukų.

Žmogaus sveikatą gali pabloginti ir buitinės, pramoginės bei komunikacinės aparatūros gausėjimas.

Mobilieji telefonai ne tik blaško dėmesį

Mes daugiausia naudojame radijo bangas. Bent paskutinius šimtą metų. Pastaruoju metu ypač padaugėjo mobiliųjų telefonų, taip pat naudojančių radijo bangas. Viskas būtų gerai, bet 2012 metais Tarptautinė vėžio tyrimo agentūra (IARC) pripažino, kad radijo bangos yra galimai kancerogeniškos žmonėms.

Nors patys mobilieji telefonai lyg ir nesukelia garantuotos sveikatos rizikos, tačiau juos naudoti reikia saikingai.

Tyrimai parodė, kad mobilieji telefonai arba kiti belaidžiai įrenginiai blaško dėmesį. Rimtos žalos rizika gali padidėti, jei naudojate juos, kai vairuojate, einate, važiuojate dviračiu ar užsiimate bet kokia kita veikla, kuriai reikia koncentracijos.

Mobilieji telefonai gali trikdyti asmens medicinos prietaisų, pvz., širdies stimuliatorių, defibriliatorių ir klausos aparatų veiklą. Vienos aparatūros elektromagnetiniai laukai veikia kitus aparatus ir toli gražu ne visuomet naudingai.

Aišku, ne tik telefonai gali daryti įtaką mūsų „sveikatos elektronikai“. Klausos aparatą gali veikti aukštos įtampos linijos veikla, jei ji eina šalia namo ar namų.

Mobilieji telefonai taip pat gali trikdyti kitos jautrios elektroninės įrangos veiklą, kaip antai - orlaivių ryšio ir navigacijos sistemos.

Daryti išvadas anksti: kol kas neturime rimtų duomenų, patvirtinančių ar paneigiančių mobiliųjų telefonų neigiamą įtaką mūsų sveikatai ar organizmui. Tiesa, vieną galima paminėti – jie neigiamai veikia atskirų žmonių psichiką, išugdo priklausomybę.

Kaip apsisaugoti nuo šio pavojaus?

Naudotis reikia sveiku protu. Tiesiog rekomenduojama naudoti kuo mažiau elektromagnetines bangas spinduliuojančių prietaisų, laikyti juos kuo toliau nuo savęs. Žinoma, visiškai atsisakyti mobiliojo telefono šiais laikais vargu ar įmanoma, bet naudoti laidinę laisvų rankų įrangą tikrai galima. Blogiausiu atveju – mobiliuosius laikyti kuo toliau tiek nuo darbo, tiek nuo miegamosios vietos.

Tačiau žvelkime plačiau. Kaip pažymi Rima Janužytė buityje elektromagnetinę taršą didina ir bevielis interneto tinklas (WiFi), nešiojamieji belaidžiai telefonai (DECT), mikrobangų krosnelės, „gudrieji“ skaitikliai. Iš lauko pasiekia TV, mobiliojo ryšio, bevielio (WiMAX) interneto antenų spinduliuotė. Beje, dėl konkurencijos operatoriai nesinaudoja ta pačia infrastruktūra, todėl daugėja antenų bokštų. Be to, siekdami sutaupyti, operatoriai stengiasi statyti kuo mažiau, bet kuo galingesnių antenų, kurios padengtų kuo didesnę teritoriją, Lietuvoje dažnai apimančią iki 30 km. Vėliau į tarpus prikaišiojama naujų antenų, bet senosios, žinoma, silpnesnėmis nekeičiamos. Tad bangų tarša didėja, ir netrukus, matyt, kalbėsime jau ne apie elektromagnetinę taršą, o apie elektromagnetinį smogą“.

Kuo ilgiau veikia – tuo pavojingiau

Kas gi verčia kalbėti apie šią problemą? Visų pirma – tokio poveikio augimas. Antra, žinojimas, kad jis veikia neigiamai. Daugelis biologinių nejonizuojančiųjų elektromagnetinių laukų poveikio efektų pasireiškia nešiluminiu poveikiu. Dauguma jų gali būti priskirti gyvų ląstelių ir jų membranų elektros poveikiui. Biologiškai tai pasireiškia kaip įtaka kalcio jonų judėjimui per ląstelių sieneles.

„Jei kenkimas yra ne per aštrus ar ilgalaikis, stimuliuojamas augimas ir poveikis atrodo naudingas, bet jei veikimo laikas pailgėja, šie mechanizmai veikia taip, kad rezultatas galiausiai yra kenksmingas. Liaukų ląstelės yra geras pavyzdys, nes trumpalaikis poveikis skatina jų veiklą, tačiau ilgalaikis sukelia matomus pažeidimus ir funkcijų praradimą. Pavyzdžiui, mobiliųjų telefonų bazinės stoties poveikis (jei ji yra iki 100 metrų) sukelia hipotirozę (skydliaukės funkcijos nepakankamumas) ir gali būti iš dalies kaltas dėl nutukimo ir lėtinio nuovargio“ („The Biological Effects of Weak Electromagnetic Fields MCS America, 2012 July“).

Galimas poveikis organizmui

Lietuvos imunologų draugija pažymi, kad skirtingo ilgio elektromagnetinių bangų poveikis organizmui yra nevienodas. Kepenims pavojingiausios yra 79 cm ilgio bangos, kraujui – 99 cm, raumenims – 322 cm, odai – 548 cm. Esant tam pačiam bangos ilgiui, poveikis gali būti skirtingas, priklausomai nuo magnetinio lauko stiprumo. Elektromagnetinė spinduliuotė gali sukelti kataraktas, odos ir poodinio sluoksnio nudegimus, reprodukcinės sistemos, širdies bei kraujagyslių sistemos, imuninės sistemos ir kvėpavimo organų ūminius ar lėtinius funkcinius pakitimus.

Elektromagnetinis laukas gali pažeisti akis, sukelti leukemiją, smegenų auglius, reprodukcinės sistemos pakenkimus. Dirbantiems nuolatinių elektromagnetinių laukų aplinkoje gali būti dažnesni širdies bei kraujagyslių ir imuninės sistemos bei kvėpavimo organų funkciniai pakitimai. Priklausomai nuo elektromagnetinės spinduliuotės intensyvumo ir trukmės gali išsivystyti ūminiai ir lėtiniai organizmo pakitimai. Melatonino sintezės pasikeitimai gali sukelti depresiją, bioritmų sutrikimus, netgi padidinti riziką susirgti vėžiu (manoma, kad melatoninas turi įtakos žmogaus imuninei sistemai). Pastarųjų metų daugelio šalių mokslininkų tyrimų rezultatai rodo, kad žemo dažnio ir didelės energijos elektromagnetinė radiacija veikia kancerogeniškai, t. y. sukelia vėžį. Yra pateikiama epidemiologinių tyrimų duomenų apie statistinį ryšį tarp elektromagnetinių laukų ir tam tikrų vėžio formų: vaikų bei paauglių leukozių, suaugusiųjų leukozių, limfoleukozių, krūties bei smegenų auglių. Taip pat tris kartus padidėja rizika susirgti Alzheimerio liga. Ypač pavojinga elektromagnetinė radiacija vaikams, gyvenantiems šalia elektros perdavimo linijų (arčiau kaip 50 metrų). Dažnas yra lėtinio pažeidimo sindromas, kuriam būdingi vegetacinės nervų sistemos pažeidimai, asteninis sindromas. Ligoniai skundžiasi nuovargiu, mieguistumu, galvos skausmais.

Būdinga bradikardija, skausmai širdies plote, hipotonija, raumenų silpnumas. Nukenčia ir lytinė funkcija – vystosi impotencija, menstruacinio ciklo sutrikimai. Intensyvi elektromagnetinė spinduliuotė taip pat gali padidinti palikuonių apsigimimo riziką („Imunologų draugija“. Pranešimas „Žemo dažnio elektromagnetinių laukų įtaka imuninei sistemai“).

Veikia ne vien tiesiogiai

Noriu dar atkreipti dėmesį į tai, kad elektromagnetiniai laukai veikia ne tik mus pačius tiesiogiai, bet ir orą, kuriuo kvėpuojame, ir vandenį, kurį geriame ar kuriuo kitaip naudojamės. Kitaip sakant, veikia ir mūsų aplinką. O laukų paveiktas oras ir vanduo turi kitas savybes nei iki poveikio. Jonizuotas vanduo gerokai skiriasi nuo įprastojo. O žmogus – tai skystis. Jo sąveika su kitokias elektromagnetiniais laukais mažai tiriamas.

Taigi žmogaus sveikatą gali pabloginti ne tik „gerėjančios“ gyvenimo sąlygos, tai yra buitinės, pramoginės ir komunikacinės aparatūros gausėjimas, bet ir įtakos faktorių stiprėjimas. Tai, ko beveik nebuvo anksčiau, tampa liūdna realybe dabar. Žmogus kuria savo nesveikatos sistemą.

Dr. Vytautas Valevičius
http://www.vlmedicina.lt/lt/elektromagnetiniai-laukai-kaip-tai-pavojinga

2019-10-18 16:35:57 / Julius

Viešintos niekada nebuvo pritaikytos tokiai galiai. Žmonės gyvena prie pat antenos. Tam reikia visai kitokios infrastruktūros.

Antenos DVB-S2: kiti panašūs straipsniai
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2018-11-10 14:46:52

Geriausias palydovinės ir vietinės televizijos imtuvas

Dažnai išgirstame klausimą: "Koks palydovinis imtuvas geriausias?". Ką atsakyti? Problema dar ir tame, kad geriausias palydovinis TV imtuvas tikrai nebus pigiausias. O mes dažnai norime gauti tik gerą produktą ir pigiai.
       2018-01-31 19:09:39

Kokią palydovinę anteną pasirinkti nemokamoms programoms?

Tai vienas dažniausiai sutinkamų klausimų. Prieš atsakant į jį reikia gerai pagalvoti ko norime iš palydovinės televizijos komplekto. Televizijos antenų montavimas bus atliekamas vėliau, o pirmiausiai turime apsispręsti kokias nemokamas palydovinės televizijos DVB-S2 programas norėsime žiūrėti.
Daugiau naujų straipsnių
       2024-01-06 22:47:02

Kokią televiziją pasirinkti: antžeminę ir / ar palydovinę?

Stabilus vaizdas TV ekrane, didelis televizijos programų pasirinkimas, HD ar UHD raiška dideliame ekrane. Visa tai gali sutekti Jums šiuolaikinis televizorius. Paprastai jis turi integruotus antžeminės ir palydovinės televizijos imtuvus.
       2023-12-26 13:20:44

TV antenos: apie televizijos antenas detaliai

TV antenos užtikrina nemokamą eterinę antžeminę ar palydovinę televiziją, kurių dėka galite nemokamai matyti daug nacionalinių ir užsienio TV programų.
       2023-06-20 10:55:49

OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlio IP adreso keitimas

Kai pervežame OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlį iš vienos vietos į kitą vietą, gali tekti pakeisti priedėlio IP adreso nustatymus. Ypač tai aktualu, jei priedėlis naudojamas su statiniu IP adresu.
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2023-04-27 13:51:39

Gaudome palydovines televizijos programas DVB-S2 kemperyje

Misija nėra labai paprasta, bet, kiek pasitreniravus, tampa įmanoma. Reikia tik žinoti pagrindinius principus. Juos ir aprašysiu šioje publikacijoje.
       2023-02-26 16:08:43

LED lempa į šviestuvą vietoje senos liuminiscencinės lempos

Periodiškai net tarp technikų kyla ginčai kaip perdaryti liuminiscencinių lempų šviestuvą, kad jis tiktų LED lempoms. Atsakymas labai paprastas: nieko perdarinėti nereikia.
       2023-01-09 13:49:19

Kaip neapgalvoti procesai trukdo sklandžiam darbui ir kenkia reputacijai

Straipsnis paremtas tikra istorija, kai sugalvojome įsigyti naują skalbimo mašiną. Senoji 2022 m. gruodžio viduryje sugedo, o kaip tyčia dar kažkoks virusas prisikabino - remontuoti sveikatos nėra, todėl buvo nuspręsta skubiai įsigyti naują. Pasirinkome vieną geresnių gamintojų, todėl krovinio svoris buvo apie 90 kg.
       2022-10-27 10:57:25

Temperatūros palaikymas bute: komfortas leidžia mums taupyti

Kai atsikraustėme į butą, kuris turi autonominę šilumos apskaitos sistemą, susidūrėme su problemomis. Buvo sunku išlaikyti norimą stabilią temperatūrą bute.
       2022-08-23 16:03:32

Imtuvai T2-MI TV srautui iš palydovų priimti

Kai kurie SAT palydovai siunčia TV signalus, kurie skirti antžeminės televizijos tinklų siųstuvų moduliatoriams. Tačiau ne visi palydoviniai imtuvai DVB-S2 tinka tokių srautų priėmimui.
       2022-08-22 14:08:29

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

7 Pietryčių Lietuvos tinkle transliuojamų kanalų aprėptis nuo 2022 m. liepos buvo išplėsta, įjungus ST2 (LRTC2) tinklą. Daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-05-29 10:45:24

Informacija apie garantijos suteikimą

Mano pateiktai ir sumontuotai įrangai bei montavimo darbams taikoma 2 metų garantija. Tačiau, neseniai įvykęs nesusipratimas su klientu (beje pirmas per eilę dešimtmečių darbo šioje srityje), paskatino detaliau aprašyti garantijos suteikimo aspektus.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-09-27 16:32:24

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-31 07:51:56

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.