Straipsniai

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

2020-10-31 07:51:56

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.

Paspirtukas ir dviračių takai bei šaligatviai

Geras dviračių takas yra tai, kas suteikia daugiausiai malonumo judant paspirtuku mieste. Galima būtų atsipalaiduoti ir mėgautis važiavimu, bet kai kurie kiti eismo dalyviai taip nemano.

Gal ir sunkoka būtų pavadinti šuns šeimininką su savo augintiniu netoli dviračių tako ir ant ilgo pavadėlio eismo dalyviu, bet patikėkite, šuo judrus, paspirtukas - taip pat, todėl kyla noras palenktyniauti. Kuo tokios lenktynės gali baigtis nuspręskite patys.

Dar viena neprognozuojama kliūtis ant dviračių tako: su riedlentėmis ir mažais paspirtukais žaidžiantys vaikai. Nors Kelių eismo taisyklėse jie prilyginami pėstiesiems ir jų čia neturėtų būti, bet realybė kitokia. Vaikai labai judrūs, patys nežino kur važiuoja, greitai keičia judėjimo kryptį, todėl sunku prognozuoti kaip reiktų judėti. Vienintelis realus sprendimas - prieš tokius, visai sumažinti judėjimo greitį arba sustoti.

Panaši situacija - pensininkai su stažu ant dviračių tako. Jei vaikai, išgirdę skambutį, skubiai pasitraukia, tai pensininkai sustoja, lėtai atsisuka, o tada žiūri. Žiūri ilgai, lyg būtų pamatę naują pasaulio stebuklą. Vienintelis realus sprendimas - prieš tokius, visai sumažinti judėjimo greitį arba sustoti.

Pėstieji, ar nėra atvažiuojančio paspirtuko, įsitikinkite prieš įžengdami į dviračių taką. Dar geriau - laikytis Kelių eismo taisyklių. Kelių eismo taisyklėse reglamentuota, kad dviračių taku pėstiesiems draudžiama eiti, tad jeigu laikomasi šios paprastos ir aiškios taisyklės – pavojus nekils nei dviračio ar paspirtuko vairuotojui, nei pėsčiajam.

Dar nepaminėjome pėsčiųjų šaligatviuose, aikštėse. Kai kurie, niekada nevažiavę paspirtuku, labai bijo paspirtukų. Pamatę atvažiuojantį paspirtuką, pasimeta ir staiga sustoja arba ima bėgti arba staiga šoka atgal. Visi tokie tampa problema, kurios normaliai besielgiantys pėstieji visai nekelia. Paspirtuko judėjimo greitis gali būti kiek didesnis nei pėsčiojo ir tai suteikia paspirtuko vairuotojui manevro laisvę saugiai apvažiuoti pėsčiąjį su sąlyga, kad pėsčiojo judėjimas prognozuojamas. Pėstieji, nereikia pasimesti pamačius paspirtuką. Judėkite ir toliau taip kaip judėjote nedarydami staigių pokyčių savo judėjime. Tokiu atveju visi galime būti saugūs.

Automobiliai ir jų vairuotojai. Ne visi vairuotojai žino kelių eismo taisykles ir kartais signalizuoja, kai dviračių taku paspirtukas kerta gatvę. Dažnoje vietoje dviračių takas būna pažymėtas šalia pėsčiųjų perėjos. O prieš perėją pastatytas tik ženklas "Pėsčiųjų perėja". Vairuotojas turi matyti ne tik kelio ženklus, bet ir važiuojamosios kelio dalies ženklinimą.

Su dviračių takų plėtra gali mažėti probleminių reikalų su automobiliais. Išskyrus dar vieną atvejį: sukdamas į dešinę, vairuotojas privalo praleisti dviratininką ar paspirtuko vairuotoją, važiuojantį dviračių taku. Reikalavimas geras ir logiškas, tik kol kas ne visada įgyvendinamas. Iš vienos pusės - prieš sankryžą vairuotojui ir taip reikia nemažai ką apžiūrėti, o paspirtukas gana greitai atvažiuoja iš mažiausiai apžvelgiamos iš automobilio zonos. Problemą pagilina ir kai kurių vairuotojų nenoras elgtis pagal kelių eismo taisykles ar net kelių eismo taisyklių nežinojimas. Paspirtuko vairuotojau, būk pasirengęs situacijai, kad automobilio vairuotojas tavęs nepraleis.

Nenumatytos kliūtys. Pavyzdžiui, tvoros. Kokios būna tvoros?

Nepatikėsite, bet jas klasifikuosiu taip:
- Tvoros, saugančios nuo didelių gyvūnų.
- Tvoros, saugančios nuo žmonių.
- Tvoros, saugančios nuo paspirtukininkų bei dviratininkų.

Pirmosios dvi bet kokiu atveju yra gana aukštos ir lengvai pastebimos, o štai trečioji kategorija - nežinia. Ar lengvai prietemoje pastebėsite tvorą, padarytą iš įtempto 4 mm troso?

Būtent su tokia tvora, skyrusia važiuojamąsias dalis kiemuose, teko susidurti. Tokia tvora, ko gero, pavojingesnė nei banano žievė, numesta ant šaligatvio. Neapsigaukite.

Beje, šią tvorą rasite prie statinio: Saltoniškių g. 10c, Vilnius.

Ar viskas, kas buvo paminėta, reglamentuota teisiniais aktais?

Turbūt ne viskas ten bus sudėta apie šunis ir tvoras. Būtų puiku, jei projektuodami miesto infrastruktūrą, ją įrengdami ir prižiūrėdami, eidami pėsčiomis ar važiuodami kokia nors transporto priemone, nepamirštume įsijungti nors dalelę mums suteikto proto. O ir šio straipsnelio tikslas nebuvo teisinių aktų analizė. Realybė dažnai būna kitokia nei įstatymo raidė. Tikslas buvo - pasidalinti savo patirtimi su kitais, kurie dar tik planuoja įsigyti paspirtuką, o gal visai atvirkščiai - jų vis dar labai bijo.

Palydovinių antenų ir imtuvų montavimas
Šis straipsnis peržiūrėtas 35721 kartą. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Mintys apie viską: kiti panašūs straipsniai
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-08-11 08:55:39

Netikėtas vasaros atradimas: botanikos sodas Traupyje

Ši vasara išskirtinė tuo, kad daugelis ją praleidome Lietuvoje. Kai keliaujame, dažnai žinome kur norime nuvykti ir ką pamatyti. Buvome nuvykę į Traupį, Anykščių rajone, kur buvome nustebinti čia esančio botanikos sodo.
       2020-07-03 06:52:17

Parduoda tai, ko neturi. Arba verslo subtilybės

Šokiruojanti frazė, bet tai realybė Lietuvos internetinėje prekyboje. Vienoje žinomiausių internetinių parduotuvių, gražiu mažo šoklaus gyvūno vardu, jau antrą kartą iš eilės susiduriu su tokiu atveju. Pirmas kartas - monitorius, antras kartas - elektrinis paspirtukas.
Daugiau naujų straipsnių
       2024-05-29 10:45:24

Informacija apie garantijos suteikimą

Mano pateiktai ir sumontuotai įrangai bei montavimo darbams taikoma 2 metų garantija. Tačiau, neseniai įvykęs nesusipratimas su klientu (beje pirmas per eilę dešimtmečių darbo šioje srityje), paskatino detaliau aprašyti garantijos suteikimo aspektus.
       2024-01-06 22:47:02

Kokią televiziją pasirinkti: antžeminę ir / ar palydovinę?

Stabilus vaizdas TV ekrane, didelis televizijos programų pasirinkimas, HD ar UHD raiška dideliame ekrane. Visa tai gali sutekti Jums šiuolaikinis televizorius. Paprastai jis turi integruotus antžeminės ir palydovinės televizijos imtuvus.
       2023-12-26 13:20:44

TV antenos: apie televizijos antenas detaliai

TV antenos užtikrina nemokamą eterinę antžeminę ar palydovinę televiziją, kurių dėka galite nemokamai matyti daug nacionalinių ir užsienio TV programų.
       2023-10-27 10:57:25

Temperatūros palaikymas bute: komfortas leidžia mums taupyti

Kai atsikraustėme į butą, kuris turi autonominę šilumos apskaitos sistemą, susidūrėme su problemomis. Buvo sunku išlaikyti norimą stabilią temperatūrą bute.
       2023-06-20 10:55:49

OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlio IP adreso keitimas

Kai pervežame OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlį iš vienos vietos į kitą vietą, gali tekti pakeisti priedėlio IP adreso nustatymus. Ypač tai aktualu, jei priedėlis naudojamas su statiniu IP adresu.
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2023-04-27 13:51:39

Gaudome palydovines televizijos programas DVB-S2 kemperyje

Misija nėra labai paprasta, bet, kiek pasitreniravus, tampa įmanoma. Reikia tik žinoti pagrindinius principus. Juos ir aprašysiu šioje publikacijoje.
       2023-02-26 16:08:43

LED lempa į šviestuvą vietoje senos liuminiscencinės lempos

Periodiškai net tarp technikų kyla ginčai kaip perdaryti liuminiscencinių lempų šviestuvą, kad jis tiktų LED lempoms. Atsakymas labai paprastas: nieko perdarinėti nereikia.
       2023-01-09 13:49:19

Kaip neapgalvoti procesai trukdo sklandžiam darbui ir kenkia reputacijai

Straipsnis paremtas tikra istorija, kai sugalvojome įsigyti naują skalbimo mašiną. Senoji 2022 m. gruodžio viduryje sugedo, o kaip tyčia dar kažkoks virusas prisikabino - remontuoti sveikatos nėra, todėl buvo nuspręsta skubiai įsigyti naują. Pasirinkome vieną geresnių gamintojų, todėl krovinio svoris buvo apie 90 kg.
       2022-08-23 16:03:32

Imtuvai T2-MI TV srautui iš palydovų priimti

Kai kurie SAT palydovai siunčia TV signalus, kurie skirti antžeminės televizijos tinklų siųstuvų moduliatoriams. Tačiau ne visi palydoviniai imtuvai DVB-S2 tinka tokių srautų priėmimui.
       2022-08-22 14:08:29

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

7 Pietryčių Lietuvos tinkle transliuojamų kanalų aprėptis nuo 2022 m. liepos buvo išplėsta, įjungus ST2 (LRTC2) tinklą. Daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-09-27 16:32:24

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-29 17:17:26

Kaip prijungti lemputę su dviem jungikliais?

Tai ne taip jau sudėtinga, bet būtina, kad tarp jungiklių būtų pravestas laidas, bent į vieną jungiklį atvesta įtampa ir bent iš vieno nuvestas laidas į lemputę. Reikalingi du 3 kontaktų perjungiantys jungikliai.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.