Straipsniai

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

2021-09-27 16:32:24

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.

Tarša priklauso nuo to, kiek laiko ir kokį atstumą važiuosime. Kuo labiau apsunkintas pravažiavimas, kuo daugiau kamščių - tuo didesnė tarša mieste.

Siekiame mažesnės taršos, bet savo veiksmais savivaldybė organizuoja dar didesnę taršą mieste ir sukelia dar didesnius nepatogumus miesto gyventojams.

Štai, J.Baltrušaičio/Laisvės prospekto gatvės einančios pro Vilniaus rajono polikliniką rekonstrukcijos pavyzdys. Tokios rekonstrukcijos rezultatai:

1. Gatvė susiaurinta tiek, kad sukelia problemų prasilenkiant, sukant į kiemus. Išvažiuojant iš kiemo - nepakankamas matomumas į gatvę. O automobilio "nosies" iškišti jau negalima - įvyks avarija. Tai - dabar, o kas bus žiemą?

2. Rekonstrukcijos metu sumažėjo vietų skaičius, kur galima pastatyti automobilius. Užstatomi įvažiavimai, šiukšlių konteineriai.

3. Prie namo, pažymėto J.Baltrušaičio 11 numeriu, įvažiavimo suformuota duobė, tad žiemos metu, užšalus vandens nutekėjimo kanalui, formuosis didžiulė bala.

Beje, didžiulę balą šioje gatvėje suformavo ir pakelta pėsčiųjų perėja prie "Senukų" prekybos centro. Problemų nebuvo kol nebuvo investicijų. Gatvėje buvo tolygus nuolydis ir vanduo be problemų nubėgdavo. O dabar, kai lyja, net vasarą neišmaudytam sunku praeiti šaligatviu dėl transporto judėjimo. Pinigai į balą...

4. Prie Vilniaus rajono poliklinikos panaikinta pėsčiųjų perėja vedusi tiesiai link įėjimo. Nepatogu.

5. Skirtos didelės lėšos "įsisavintos", bet labai gaila, kad tie pinigai buvo skirti jau buvusios geros asfalto dangos pjaustymo, griovimo darbams. Tuo tarpu mieste yra tiek daug vietų, kurios niekaip nesulaukia naujo asfalto ir šaligatvių ar bent remonto.

Suprantama, kad gerais norais kelias į pragarą grįstas. Automobilių yra tiek kiek yra ir, kol visuomeninis transportas visai nepatrauklus, jų nemažės.

O visuomeninis transportas tikrai nepatrauklus. Be abejonės - pandemijos veiksnys ne paskutinis. Jos metu visuomeninis transportas turi važiuoti dažniau, o daroma atvirkščiai. Nuo "Senukų" prekybos centro 3G autobusas rytais būna prikimštas kaip silkių statinė. Tas pats ir vykstant iš miesto centro vakarinio piko metu. Pačios geriausios sąlygos apsikeisti turimais virusais.

Silkėmis būti nenorime, pabandykime į miesto centrą nuvažiuoti dviračių taku. Nuo Pašilaičių link Šeškinės važiuojam beviltiškai susenusiu suskeldėjusiu dviračių taku. Prie Šeškinės poliklinikos - naujas šaligatvis. Dabar jau visai siauras, meistrai pamiršo pažiūrėti, kad ta vieta miesto dviračių žemėlapyje pažymėta dviračių taku.

Per Šeškinę - judam, o toliau...? Nesiseka. Normalaus dviračių tako nėra. Per parką - tako asfalto danga visai nelygi, reikia remonto, o dabar tas takas visai uždarytas. Ukmergės gatve - labai siauras šaligatvis, plytelės išsiklaipę, pavojinga, reikia remonto.

Gal išsikviesti pavežėją, kad nuvežtų į Vilniaus centrą? Bet tai jau išbandyta - vairuotojas keikia eismą miesto centre, o dėl ratais nuvažiuojamo didelio atstumo, susidarančių kamščių auga tarša ir kelionės kaina.

O gal į Vilniaus miesto centrą galima nuskristi dronu? Hmm... ką aš čia prifantazavau... Dar ne šiandien.

Ar galima mesti automobilius tokioje situacijoje? Tikrai dar ne.

Tokiu atveju ir Vilniaus savivaldybės (meras Remigijus Šimašius) investicijas reiktų pirmiau nukreipti naujos alternatyvios susisiekimo infrastruktūros sukūrimui ar bent esamos remontui, o tik po to investuoti (kitaip pavadinus: mesti pinigus į balą) į automobiliams skirtos ir dar geros infrastruktūros griovimą? O šiuo metu atliekami savivaldybės darbai visai ne tokie, kokių reikia, ne laiku ir visai ne reikiamose vietose.

Nors lėšų skyrimas dar tinkamos infrastruktūros griovimui ir abejotinos naujos vertės kūrimui gali būti pateisinamas tik tuo atveju, kai pinigų yra per daug ir visi kiti infrastruktūros remonto ir vystymo klausimai mieste jau išspręsti. O iki to mums dar labai labai toli.

Ar tikrai darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas? O gal trūksta noro įsigilinti į atokesnių Vilniaus vietų gyventojų realias problemas? O gal prioritetas - kai kurių neišmanėlių fantazijos?

Šis straipsnis peržiūrėtas 27348 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2023-10-17 16:29:27 / Cigonas

Maniau, kad gatvės vėl arkliams ruošiamos. Bet Remigijus Šimašius išėjo iš pareigų nepripirkęs arklių.

2023-04-07 14:10:29 / Pranas

Šioje gatvėje buvo įdomu stebėti situaciją: Susitiko autobusas ir sunkvežimis. Prasilenkti per siaura. Nė vienas trauktis atbulas nenori. Išlipo, susikoliojo... Gatvėje per tą laiką iš abiejų pusių susidarė spūstys. Taigi važiuoti atgal tapo problema. Per 10 min. ginčų sprendimo neatsirado. Daugiau laiko neturėjau... ir nuėjau savo keliais.

2023-02-08 13:04:56 / Antanuks

Remigijus Šimašius vakar, nevertindamas visų gatvių siaurinimo aspektų, pasidžiaugė, kad susiaurintose gatvėse sumažėjo avarijų. Kaip nesumažės drastiškai apsunkinus ir sumažinus eismą šiose gatvėse. Visai uždarius eismą, rezultatai būtų dar geresni. Tik būtų kvaila tuo džiaugtis...

Vertinkime eismo visumą mieste, vertinkime gyventojų judrumo sumažėjimą dėl pandemijos, vertinkime, kad tik 2 procentai nuo visų gatvių buvo susiaurinta ir tai sukelia tiek kritikos, kad akivaizdu - padaryta nesąmonė, kuriai pagrindimo ieškoma iš bendro konteksto traukiant argumentus ir nenorint pripažinti savo klaidų.

2022-06-30 11:38:36 / V.

Beje, minimoje rekonstruotoje gatvėje įvyko avarija: automobilis pėsčiųjų perėjoje partrenkė pėsčiąją. Kas gali paneigti, kad prie to neprisidėjo taip nevykusiai rekonstruota gatvė - automobilio priekis staiga pakeliamas dėl gatvės nelygumo, o dar tuo pačiu metu vairuotojui reikia akylai sekti, kad neužvažiuotum ant gatvės bortelio, nes gatvė labai siaura.

2022-04-11 21:09:56 / Kam ministras

Kartu ministras atkreipė dėmesį į R. Šimašiaus inicijuotą Vilniaus gatvių siaurinimą.

„Jeigu reikėtų karinį dalinį su sunkiąja technika greitai perdislokuoti per Vilniaus miestą (tuo atveju jei kitų kelių neliktų) – daug gatvių (kalbu ne apie Senamiestį) jau nebebūtų pravažiuojamos. Per daug susiaurintos. Norint įsukti/pasukti, tektų važiuoti per viduryje gatvių pasodintus medžius ir krūmus, išardyti dirbtines kliūtis. Sakysite tai smulkmena? Nemanau.

Jei reiktų nusileisti didesniam sraigtasparniui su pastiprinimu specialioje aikštelėje prie Baltojo tilto – ji per maža, lyg netyčia apsodinta medžiais (tikėtina, kad jie augs). Smulkmena? Nemanau“, – rašė A. Anušauskas.

„Reikia kariuomenės sraigtasparniui į Santariškes atgabenti donoro širdį – leidžiamasi vienintelėje aikštelėje, transporto žiedo viduryje. Ar miestas galvojo apie kitų galimybių sudarymą? Gal galvojo, bet aš apie tai negirdėjau. Taigi, ar skusimės ar barzdas auginsim, tai dar nereiškia sovietizmo. Dirbkim savo darbus. Pageidautina – gerai“, – pridūrė krašto apsaugos ministras.

2022-02-09 09:16:34 / Rezultatas

Štai ir gatvių pertvarkos, apie kurią buvo vasarą rašoma punkte Nr. 3, rezultatas. Kokius "specialistus" Remigijaus Šimašiaus valdoma savivaldybė samdo, kad rezultatai yra būtent tokie? Juk dar vasarą net ne specialistui buvo aišku, kad bus apsunkintas išvažiavimas iš kiemo, suformuota bala:

Ir šitas "vandeningas rezultatas", beje, pasiektas už Vilniaus gyventojų pinigus. Visų mūsų pinigai - balos suformavimui ir normalaus eismo gadinimui. Gėda Remigijaus Šimašiaus valdomai Vilniaus savivaldybei ir tokiems gatvių pertvarkų vykdytojams.

2021-12-19 15:01:52 / Ričardas

Judrioji darna, ar kaip tenai vadina. Darnusis jaudumas?

Žodžiu, kažkam jau neatlaikė nervai ir tą žiedinę sankryžą naktį truputį pataisė. Matyt, negalėjo posūkio padaryti - tai nepatingėjo padirbėti ir perkėlė krūvą savivaldybės paliktų šiukšlių į šonus, kad netrukdytų žmonėms.

Beje, kai prieš kokią savaitę tenai važiavau, tai jau želdinių plotai buvo išvažinėti kiaurai. Vieta, kur kamščių kadaise nematydavau, dabar užsikimušusi būna beveik visą dieną.

Deja, nuotraukos labai sunkiai perteikia tą vaizdą - kol nepamatai gyvai, sunku suprasti, kad tenai realiai net su lengvąja mašina važiuojant, jau reikia pastangų.

Ši nepravažiuojama žiedinė sankryža buvo sukurta, dirbtinai susiaurinant dviejų keturių juostų gatvių (Naugarduko ir Vytenio) sankryžą iki to lygio, kad susikirtime gavosi dvi siauros dvijuostės gatvės, padarytos taip, kad netgi be jokio žiedo tenai sunku pravažiuoti. Padarius žiedą, bet kokiam ilgesniam transportui pasidarė įmanoma važiuoti nebent tiesiai.

Už nuotrauką ačiū Liuda Mila.

2021-12-14 19:10:20 / Ricardas

- Sakykite, o kaip dėl gatvių siaurinimo, kodėl tai darote?
- Mes nesiaurinom gatvių, nei vienos gatvės nesiaurinom
- Tai kad siaurinote, daugybė žmonių skundžiasi apie nepravažiuojamai susiaurintas gatves.
- Ne, nei vienos nesiaurinom, nu pasakykite nors vieną kurią siaurinom?
- Algirdo, Naugarduko, Vytenio, dar ir kitas gatves...
- Nu argi ten gatvė susiaurėjo? Atstumas tarp namų koks buvo, toks ir liko. Tai argi nors vieną gatvę susiaurinome?

2021-11-17 17:26:46 / Linas

Vilnius pats didžiausias ir judriausias miestas Lietuvoje, iš tikrųjų neretai parodydavęs pavyzdį, kaip dalykus tvarkyti naujai. Bet čia su eismu yra kažkokia krizė. Ne veltui aptardami temą, sakome – karas prieš vairuotojus.

2021-10-28 16:17:24 / Vaidotas

Kokia dar žiema? Šiandien ryte vos į avariją nepatekau. Nieko nesimato išvažiuojant nei iš kairės nei iš dešinės. Atsiųskit tą gatvių projektuotoją, kad pats kartu su meru Remigijumi Šimašiumi pravažiuotų per tokią susiaurintą savo nesąmonę.

2021-10-26 10:01:11 / Vytas Kavaliauskas

Šimašiui galim pasakyti AČIŪ. Palaukit, brangieji, bus dar ir žiema. Ši gatvelė valoma 65-oj vietoj gatvių valymo eilėje. Bus "smagu" išvažinėti iš garažo. Juk matomumas iš dešinės ir kairės yra nulinis. Turi iškišti auto priekį, kad pamatyti atvažiuojantį automobilį. Tada bus staigiai stabdoma ir UPS.

2021-10-21 09:07:31 / Ričardas Savukynas

Merui kažkas pakiša priešistorinį važiuojamųjų juostų plotį ir pasako, kad dabartinės juostos per plačios, nes yra pusantrinės (pusantrinės juostos yra standartas maždaug nuo kokių gal 1950 metų), o tada meras sugalvoja siaurinti magistralinių gatvių juostas, kad jos būtų kaip toje praeityje, kai 1000 gyventojų tekdavo 3 mašinos ir 5 arkliais traukiami vežimai.

Ir tada pradeda pas save pasakoti, kad pas mus gatvės per plačios ir eismo juostos per plačios ir kitokias blėnis, apie tai kaip gatves reikia siaurinti ir taip toliau.

Sorry, Remigijus Šimašius, tu jau ne nusišneki, tu kliedi. Gal tu jau eik iš politikos kur nors pailsėt, nes viskam yra ribos.

2021-10-18 16:22:45 / Marius

Apie eismą Vilniuje turiu daug klausimų.... 1. Kodėl iki šiol nėra nusukimo šalia Porsche centro Tūkstantmečio gatvėje į Dariaus ir Girėno. Dabar autobusas važiuodamas į stotį per Panerių gatvę sustoja ties 7 šviesaforais, važiuodamas per Dariaus ir Girėno gatve sustotų tik ties dviems? 2 Kas per nesąmonė su Titnago gatve?? Beveik neapgyvendinta ir pramoninė gatvė paversta ale "saugia"... Eismo juostos gerokai susiaurėjo ir dabar išsukantys iš tenais esančių pastatų rizikuoja papulti į avariją dėl ant gatvės besiparkuojančių automomobilių - nebesimato atvažiuojančių automobilių. taip pat, kodėl 2 eismo juostų nusukimas iš Savanorių į Titnago g. perdarytas į susiaurintą vienos eismo juostos vienpusį judėjimą? Juk ten galima buvo padaryti bent jau lengviesiems automomobiliams 1 juostą, kuria būtų galima iš Titnago gatvės patekti į Savanorių pr. Kauno link. 3. Kas suprojektavo Pavilnionių - Gileikių gatvių sankryžą, kurioje miesto autobusai neturi pakankamai vietos "išlaužti" posūkį...? Kas apskritai ten padaryta? Kai Ermitažas atvers duris - Pašilaičių gyventojai asmeniškai turėtų padėkoti už tuos gatvių zigzagus aplink naująją Rimi parduotuvę. Kitame Rimi gale Gileikių-Justiniškių-Gabijos pseudo-sankryža yra apskritai nesusipratimas. 4. Ar Talino gatvė gali kada nors sulaukti šaligatvių? 5. Kada atitrauksite Oslo gatvėje įvažiavimą į Depo parduotuvę? Dabar ten 3 juostos susiaurėja į 2 ir po 10 metrų tampa vėl 3 juostos...

Daugiau naujų straipsnių
       2024-01-06 22:47:02

Kokią televiziją pasirinkti: antžeminę ir / ar palydovinę?

Stabilus vaizdas TV ekrane, didelis televizijos programų pasirinkimas, HD ar UHD raiška dideliame ekrane. Visa tai gali sutekti Jums šiuolaikinis televizorius. Paprastai jis turi integruotus antžeminės ir palydovinės televizijos imtuvus.
       2023-12-26 13:20:44

TV antenos: apie televizijos antenas detaliai

TV antenos užtikrina nemokamą eterinę antžeminę ar palydovinę televiziją, kurių dėka galite nemokamai matyti daug nacionalinių ir užsienio TV programų.
       2023-10-27 10:57:25

Temperatūros palaikymas bute: komfortas leidžia mums taupyti

Kai atsikraustėme į butą, kuris turi autonominę šilumos apskaitos sistemą, susidūrėme su problemomis. Buvo sunku išlaikyti norimą stabilią temperatūrą bute.
       2023-06-20 10:55:49

OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlio IP adreso keitimas

Kai pervežame OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlį iš vienos vietos į kitą vietą, gali tekti pakeisti priedėlio IP adreso nustatymus. Ypač tai aktualu, jei priedėlis naudojamas su statiniu IP adresu.
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2023-04-27 13:51:39

Gaudome palydovines televizijos programas DVB-S2 kemperyje

Misija nėra labai paprasta, bet, kiek pasitreniravus, tampa įmanoma. Reikia tik žinoti pagrindinius principus. Juos ir aprašysiu šioje publikacijoje.
       2023-02-26 16:08:43

LED lempa į šviestuvą vietoje senos liuminiscencinės lempos

Periodiškai net tarp technikų kyla ginčai kaip perdaryti liuminiscencinių lempų šviestuvą, kad jis tiktų LED lempoms. Atsakymas labai paprastas: nieko perdarinėti nereikia.
       2023-01-09 13:49:19

Kaip neapgalvoti procesai trukdo sklandžiam darbui ir kenkia reputacijai

Straipsnis paremtas tikra istorija, kai sugalvojome įsigyti naują skalbimo mašiną. Senoji 2022 m. gruodžio viduryje sugedo, o kaip tyčia dar kažkoks virusas prisikabino - remontuoti sveikatos nėra, todėl buvo nuspręsta skubiai įsigyti naują. Pasirinkome vieną geresnių gamintojų, todėl krovinio svoris buvo apie 90 kg.
       2022-08-23 16:03:32

Imtuvai T2-MI TV srautui iš palydovų priimti

Kai kurie SAT palydovai siunčia TV signalus, kurie skirti antžeminės televizijos tinklų siųstuvų moduliatoriams. Tačiau ne visi palydoviniai imtuvai DVB-S2 tinka tokių srautų priėmimui.
       2022-08-22 14:08:29

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

7 Pietryčių Lietuvos tinkle transliuojamų kanalų aprėptis nuo 2022 m. liepos buvo išplėsta, įjungus ST2 (LRTC2) tinklą. Daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-31 07:51:56

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.
       2020-10-29 17:17:26

Kaip prijungti lemputę su dviem jungikliais?

Tai ne taip jau sudėtinga, bet būtina, kad tarp jungiklių būtų pravestas laidas, bent į vieną jungiklį atvesta įtampa ir bent iš vieno nuvestas laidas į lemputę. Reikalingi du 3 kontaktų perjungiantys jungikliai.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.