Straipsniai

Mokate fotografuoti? Užsidirbkite žinomiausiuose pasaulio fotobankuose

2019-01-19 12:55:24

Su kiekviena diena fotografavimo technika tobulėja ir darosi pigesnė. Auga ir fotografų skaičius. Bet iš kitos pusės, pasaulyje auga ir grafinės foto/video medžiagos paklausa. Taigi, jei mėgstate fotografuoti, o gal esate sukaupę šimtus kokybiškų nuotraukų, tai galite jas paversti savo pajamomis.

Kaip tai padaryti?

Pardavinėkite savo nuotraukas žinomiausiuose pasaulio fotobankuose. Šiame straipsnyje pasidalinsiu su Jumis savo patirtimi. Kiek uždirbsite priklausys nuo Jūsų kantrybės, turimos fototechnikos, įdedamo darbo. Ne visos nuotraukos gerai tiks pardavimui fotobanke.

Gal esate nufotografavę gražų saulėlydį, savo gėlę ar savo mylimą katiną. Patikėkite, tokias nuotraukas daro daugelis, jų pasaulyje jau yra daug. Bet net ir tokias nuotraukas galima pasiūlyti fotobankui. Tačiau geriau paieškoti savo nišos, eksperimentuoti. Mano patirties pavyzdys: po grybavimo atrinkau gražius baravykus. Pagalvojau, kad gražiai sudėjęs ant balto fono, galėsiu padaryti gražias iliustratyvias nuotraukas. Pradžiai sukroviau baravykus ant seno suolo, ne visai tvarkingai, bet padariau vieną kadrą. Vėliau suradau baltą foną, tvarkingai sudėjau baravykus ir padariau eilę kadrų. Ar galite atspėti kuris kadras fotobanke tapo bestseleriu? Teisybės dėlei reiktų pasakyti, kad fotobankuose dirbantys nuotraukų atrankos specialistai taip pat klysta. Tą grybų nuotrauką nuo suoliuko paėmė tik vienas fotobankas, bet to pakako, kad nuoširdžiai džiaugčiausi rezultatais. Kitas pavyzdys: galite fotografuoti elektronikos plokštę, kruopščiai dirbdami su fonu, tačiau ko gero gerokai daugiau parduosite chaotiškai suversto elektronikos laužo nuotraukų.

Ką galima fotografuoti?

Komercinėje nuotraukoje negali būti logotipų, automobilių, kuriuos atpažinsite iš formos, pastatų, kurie saugomi autorinėmis teisėmis, žmonių veidų, kuriuos galima atpažinti ir pan. Norite fotografuoti asmenį ar jo turtą ir naudoti tai komercijai? Gaukite asmens raštišką leidimą. Leidimą turi savo parašu patvirtinti dar vienas asmuo – liudytojas. Fotografuosite nepilnamečius asmenis? Leidimą pasirašo vienas iš tėvų arba globėjų. Leidimų (release) formas rasite fotobanke. Beje, kiekvienas save gerbiantis fotobankas turi savo formą.

Tačiau egzistuoja ir kita nuotraukų kategorija: leidybinė (editorial). Tokios nuotraukos negali būti redaguojamos, naudojamos bet kur ir bet kaip, tačiau jos tinkamos straipsnių iliustravimui, naujienoms. Tokios nuotraukos turi būti atitinkamai aprašytos: vieta, data, konkretus įvykis ar faktas.

Kad foto nuotraukos būtų randamos fotobanke, jos turi turėti raktinius žodžius (keywords). Rekomenduočiau jų dėti po 50 kiekvienai nuotraukai. Daugiau nerekomenduotina, nes kai kurie fotobankai daugiau dėti neleidžia. Raktiniai žodžiai ir aprašymai paprastai įterpiami į pačią nuotrauką (jpg failą). Kai nuotrauka nusiunčiama į fotobanką, visa informacija iš nuotraukos automatiškai paimama ir Jums nebereikės visko suvedinėti rankiniu būdu kiekvienai nuotraukai kiekviename fotobanke.

Kokie dar reikalavimai nuotraukoms?

Darbas su fotobankais – gera fotografijos mokykla. Nenustebkite, kad fotobankas dėl kokios nors priežasties nepriims nuotraukos. Priežastis bus nurodyta prie atmestos nuotraukos. Nenustebkite, jei vienas fotobankas nuotrauką priims, o kitas tą pačią atmes. Visi esame žmonės ir turime savo požiūrį. Tačiau nuotraukos kompozicija ir techninė kokybė – tai dalykai dėl kurių Jums reikės pasistengti. Ne visi kreipiame dėmesį į prastesnį fokusą nuotraukos kraštuose ar triukšmus.

Nuo ko pradėti?

Pradėti reiktų nuo fotobankų, kurie yra mažiau populiarūs. Taip galėsite pasimokyti. Iš kitos pusės, krūva nusiųstų ir atmestų nuotraukų fotobanke sugadins Jūsų reitingą. Nuo to priklauso kiek galite įkelti nuotraukų per dieną ir kt. Taigi neskubėkite. Iš kitos pusės, užsibrėžkite sau užduotį sukelti 500 ar 1000 nuotraukų. Per tą laiką pamatysite ir pirmųjų sukeltų nuotraukų rezultatus. Užsiregistravę fotobanke, užpildykite ir mokesčių formą (tax form). Dauguma fotobankų yra ne ES, todėl šios formos pagalba išvengsite dvigubo apmokestinimo užsienio šalyje ir Lietuvoje. Tai įmanoma dėl Lietuvos pasirašytų dvigubo apmokestinimo išvengimo tarptautinių sutarčių.

Kokie yra fotobankai?

Jų galima priskaičiuoti šimtus. Pasauliniu mastu dirbančių rasite dešimtis. Pasirinkti galite patys. Randate, pabandote. Iš savo patirties: pasirinkau iš internete daugumos autorių rekomenduojamų fotobankų apie dešimtį. Realiai dėl vienokių ar kitokių priežasčių pradėjau dirbti su šešiais.


7. Canstockphoto

Foto bankas nuo kurio galima pradėti. Didelių pajamų tikėtis nereiktų, tačiau pardavimų yra. Mažesni reikalavimai nuotraukoms. .

Registruotis Canstockphoto.


6. Bigstockphoto

Dar vienas fotobankas rekomenduotinas pradedančiajam. Panašus į anksčiau paminėtą.

Registruotis Bigstockphoto.


5. Depositphotos

Tai kiek didesnius reikalavimus taikantis fotobankas. Pardavimų rezultatai kiek aukštesni.

Registruotis Depositphotos.


4. Dreamstime

Fotobankas turintis originalią failų reitingavimo sistemą. Jūsų nuotrauka taps vis brangesne kai ji bus perkama.

Registruotis Dreamstime.


3. Adobe Stock

Pradėjau darbą su Fotolia. Tačiau pastaruoju metu Fotolia fotobankas perėjo Adobe globon kuri perima Fotolia funkcijas. Netrukus į Fotolia nuotraukos nebebus priimamos ir naudotis reikia Adobe Stock paslaugomis. Tokios pasaulyje žinomos kompanijos fotobankas manau bus tikrai vertinamas.

Registruotis Adobe Stock.


2. Shutterstock

Kai kas šį fotobanką vadina rimčiausiu. Pagal pardavimų apimtis jis tikrai yra rimčiausias. Tačiau tam, kad į jį patektumėte, turėsite išlaikyti egzaminą (quiz) ir pateikti 10 nuotraukų. Jei Jūsų nuotraukos bus pripažintos tinkamomis (ne mažiau 7 iš 10), tai galėsite pradėti siųsti nuotraukas į šį fotobanką. Būtent dėl to rekomenduotina pratestuoti savo nuotraukas aukščiau aprašytuose fotobankuose, kad čia neprašautumėte pro šalį.

Registruotis Shutterstock.


1. Istockphoto

Fotobankų verslo pradininkas. Patekimui prašo 3 nuotraukų. Tiesą sakant nusiunčiau ir gavau atsakymą: “Jūsų nuotraukos atitinka vidutinį mūsų fotobanko nuotraukų lygį. Jei norite patekti į mūsų fotobanką, turite mus nustebinti savo darbais“. Taip ir liko... Kai kur internete radau, kad jei neturi Hasselblad naujo fotoaparato, tai neverta vargintis. Pagal gaunamas pajamas daugumos vertinamas prasčiau už Shutterstock.

Registruotis Istockphoto.

Reklama
Straipsnio komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2019-04-01 18:27:11 / Just

Įdomu. Reikės pabandyt...

Daugiau naujų straipsnių
       2020-03-25 11:25:41

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2?

Prieš rinkimus mes visi tampame politologais ir visuomenės nuomonės ekspertais. Prieš Eurolygos rungtynes - krepšinio treneriais. O dabar? Žinoma - epidemiologais, žinančiais kaip įveikti virusą SARS-CoV-2 ir išvengti ligos COVID-19.
       2020-02-28 07:51:23

Patarimai elektrikams: kaip, įrengiant namą, išvedžioti TV kabelius

Taip jau pas mus įprasta, kad naujame name ar bute, prieš tinkuojant sienas, elektrikai išvedžioja elektros, interneto ir TV kabelius. Dažniausiai, puikiai žinodami energetikos reikalus, prasčiau tvarkosi su televizijai skirtais kabeliais. Jau vėliau, atvykęs TV meistras, griebiasi už galvos.
       2020-02-25 14:05:57

Kur daugiau tiesos: komercinėje televizijoje ar rašytojo kūryboje?

Su gyvenimiška patirtimi ateina ir žinios. Nepakanka žiūrėti televizorių ir skaityti. Reikia rinktis ne vieną informacijos šaltinį ir daryti išvadas. Negalima aklai tikėti tuo, kas mus pasiekia iš ekrano. Reikia būti labai atidiems, kad pasidaryti objektyvias išvadas. To išmoko gyvenimas.
       2020-01-31 19:04:01

Nauja pasaulinė ekonomikos krizė gali užklupti staiga

Kai kalbame apie potencialius pavojus, galinčius įtakoti ženklų ekonomikos kritimą, dažniausiai minime, prekybos disbalansą, vis didėjančius šalių įsiskolinimus ar vis kylančius prekybos nesutarimus, kurie kartais net "karais" pavadinami.
       2019-11-30 08:20:28

Ar Lietuvoje netrukus pasiklysime tarp televizijos raiškų: SD, HD, 4K, 8K?

Miške pasiklysti galima. Tarp trijų pušų - taip pat. Bet mes kol kas į mišką net neiname. Lietuvoje ir toliau kol kas pagrindine gyventojams prieinama raiška lieka tradicinė SD TV raiška. Žinių, kad artimiausiu metu bus pokyčių, taip pat nėra.
       2019-11-20 14:05:01

Kokią televizijos anteną pasirinkti lietuviškai antžeminei televizijai DVB-T?

Ankstesniuose straipsniuose sužinojome kaip montuojamos antenos palydovinei televizijai DVB-S2. Šį kartą aptarsime TV antenas, skirtas lietuviškų televizijos programų priėmimui. Tai lauko antenos televizijai be abonentinio mokesčio.
       2019-10-12 10:42:02

Nemokamos televizijos programos lietuvių ir kitomis įvairiomis kalbomis

Daug žmonių šiandien kažkodėl mano, kad už televizijos programas reikia kas mėnesį mokėti. Taip, yra daug paslaugų tiekėjų, kuriems mes esame įpratę mokėti kas mėnesį. Bet yra didelė dalis programų už kurias nereikia mokėti mėnesinio ar kitaip vadinamo abonentinio mokesčio.
       2019-07-31 20:57:40

LRT televizijos programa užsienyje: LTV World arba LRT Lituanica

Daug mūsų tautiečių gyvena užsienyje ir teiraujasi apie galimybes toje šalyje matyti Lietuvos TV programas. Daugumoje Europos šalių tikrai galite nemokamai matyti vieną nacionalinio transliuotojo LRT TV programą.
       2019-07-03 16:32:46

Kiek kainuos TV priėmimo antena?

Dažnas TV žiūrovų klausimas būna toks: įsirengiau namą, kiek man kainuos TV priėmimo sistemos įrengimas? Kartais klausimas panašus: Neberodo 15 metų senumo palydovinė antena daugumos kanalų, kiek kainuos sutvarkymas? Į tokius klausimus labai sunku atsakyti nežinant TV žiūrovo pageidavimų.
       2019-06-05 14:03:51

Lietuvoje pradedama teikti hibridinės televizijos paslauga HiTV

HiTV yra hibridinė televizija, kuri sujungia eteriu transliuojamas TV programas su internetine platforma, per kurią žiūrovas gali pasiekti televizijų mediatekas, archyvus ir kitą turinį, platinamą internete.
       2019-06-01 07:49:42

Man pablogėjo sveikata, nes kaimynas pasistatė palydovinę TV anteną

Tai tenka išgirsti ne iš vieno žmogaus lūpų. Dar nepatogiau, kai pats pasistatai tokią anteną, o kaimynai pradeda skųstis dėl neva jiems atsirandančių problemų. Ar gali būti, kad palydovinė antena DVB - S2 įtakoja mūsų sveikatą?
       2019-04-30 11:28:31

Kaip sužinoti ar galėsiu žiūrėti pageidaujamo palydovo TV programas?

Jei gyvenate atviroje vietovėje ir yra matomumas pietų kryptimi į dangų iki 30 laipsnių kampu, tai tokių klausimų net nekyla. Tačiau daugelis mūsų gyvena miestuose, gyvenvietėse, kur gausu statinių arba medžių. Kaip sužinoti ar aplinkoje esantys objektai netrukdys signalo priėmimui?
       2019-04-14 14:37:49

Lietuvos antžeminės televizijos DVB-T kanalų numerių ir dažnių lentelė

Kartais reikia kanalo numerio, kai žinome TV siųstuvo dažnį, o kartais atvirkščiai - žinome kanalo numerį, bet reikalingas televizijos siųstuvo dažnis. Dažniai virš 60 TV kanalo atiduoti LTE technolojijai, o ateityje dar daugiau dažnių bus paimta iš TV ir atiduota mobiliojo ryšio technologijoms.
       2019-04-05 14:22:47

Angliškos TV programos Lietuvoje matomos iš palydovų

Neseniai pasiekė buvusio emigranto klausimas: "Buvau pripratęs žiūrėti nemokamas angliškas televizijos programas ITV, ITV2, ITV3, ITV4, Channel4, FILM4, BBC, BBC2, BBC3, BBC4, 5USA. Ar galite pastatyti lėkštę, kad šias Jungtinės Karalystės (UK) TV programas galėčiau žiūrėti Lietuvoje?"
       2019-03-21 17:15:37

Kur Lietuvoje legaliai įsigyti NTV+ televizijos paketą?

Tai klausimas, kuris, ko gero, yra pats populiariausias. Internete yra aprašyta kokios TV programos sudaro šį paketą, o taip pat patrauklumo prideda ne tik įspūdingas TV programų sąrašas bet ir jų skaičius - jų yra apie 300 bei daugeliui TV žiūrovų vis dar suprantama kalba.
       2019-03-07 16:51:09

Ar Lietuvoje vis dar legalu turėti televizijos priėmimo anteną?

Pastarosiomis dienomis iš vieno skelbimus talpinančio portalo gavau pranešimą, kuriame rašoma: "Informuojame, kad gavome Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, taip pat televizijos kanalų transliuotojų pranešimų apie imtuvų kategorijų skelbimuose galimai siūlomas nelegalias retransliacijos paslaugas.
       2019-03-07 16:00:27

Mobilaus ryšio stiprinimas - išorinių antenų naudojimas

Pastaruoju metu vis daugiau klausimų kelia mobilusis ryšys. Paradoksas - technologijos tobulėja, greitaveikos auga, tačiau su tuo susijęs ir vis didesnis patikimo ryšio poreikis ar kitaip pavadinus - patikimas teritorijos padengimas mobiliuoju ryšiu.
       2019-02-28 20:09:11

Radijo (ir TV) bangų sklidimo ypatumai skirtingu metų laiku

Dažnai susiduriame su klausimais, kodėl iki tol gerai rodžiusi antžeminė ar palydovinė televizija pradėjo rodyti nestabiliai arba visai neberodo televizijos programų. Dažniausiai taip nutinka pavasarį. Kokios priežastys lemia tokias problemas?
       2019-02-12 11:33:15

Vienodi palydovinių imtuvų pulteliai

Kai sugenda palydovinės ar antžeminės televizijos imtuvo pultelis būna nemalonu. Dar nemaloniau - kai reikiamam modeliui skirto pultelio rasti nepavyksta. Tačiau kai kuriais atvejais išeitis yra - kai kurie pulteliai yra visiškai identiški. Jie gali būti identiški ne tik pagal funkcionalumą, bet ir pagal klavišų išdėstymą.
       2019-01-21 19:30:49

Vilniuje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Vilniuje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Vilniaus apskrityje.
       2019-01-20 17:06:15

Kaune transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Kaune veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Kauno apskrityje.
       2019-01-19 18:54:01

Klaipėdoje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Klaipėdoje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Klaipėdos apskrityje.
       2019-01-18 08:52:15

Šiauliuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Šiauliuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Šiaulių apskrityje.
       2019-01-17 08:53:46

Panevėžyje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Panevėžyje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visoje Panevėžio apskrityje.
       2019-01-16 19:33:49

Alytuje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Alytuje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Alytaus rajone.
       2019-01-15 19:31:49

Anykščiuose transliuojančių FM ir vidurinių bangų radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Anykščiuose ir Viešintose veikiančių radijo stočių dažniai FM ir vidurinių bangų diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Anykščių rajone.
       2019-01-14 19:37:49

Druskininkuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Druskininkuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Druskininkų rajone.
       2019-01-14 19:32:49

Biržuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Biržuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Biržų rajone.
       2019-01-14 19:14:49

Marijampolėje transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Marijampolėje veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Marijampolės rajone.
       2019-01-14 19:12:49

Mažeikiuose transliuojančių FM radijo stočių dažniai

Lentelėje pateikiami Mažeikiuose veikiančių radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios stotys gali būti girdimos visame Mažeikių rajone.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.
Reklama