Naujienos

Ką verta žinoti, siekiant karjeros naujoje komandoje?

2023-11-30 11:58:40

Pradėti karjerą po studijų baigimo arba pereiti į naują komandą gali būti nedrąsu, ypač kai jautiesi visiškai „žalias“. Tačiau už viso to slypi daugybė galimybių augti ir tobulėti.

Tokiu būdu galime įgyti naujų žinių bei įgūdžių, pritaikyti galbūt jau turimas kompetencijas ir išnaudoti savo potencialą, kuris slypi kiekviename iš mūsų. Žinoma, norint sėkmingai vystyti karjerą po naujo starto, svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus. Būtent apie juos viename didžiausių karjeros planavimo renginių Baltijos šalyse „KTU WANTed karjeros dienos 2023“ kalbėjo tarptautinės IT bendrovės „Centric“ Lietuvos filialo „Centric IT Solutions Lithuania“ Debesijos technologijų funkcijos vadovė Laura Binish. Kviečiame sužinoti, kokiais vertingais patarimais ji pasidalino.

Sėkmingą karjerą lemia ne tik profesiniai įgūdžiai ir žinios

Ar sugebėsiu atlikti man paskirtas užduotis? Ar tikrai patenkinsiu darbdavio lūkesčius? Tai vieni pagrindinių klausimų, kurie kyla galvojant apie karjeros startą. Tačiau kompetencija nėra vienintelis komponentas, reikalingas sėkmingai karjerai, – pagrįsdama šį teiginį, Laura Binish pateikia Harvardo universiteto karjeros konsultanto Goric Ng sėkmingos karjeros modelį. Remiantis juo, techniniai ar profesiniai įgūdžiai ir žinios sudaro tik vieną dalį sėkmės (ir tai jos negarantuoja). Visa kita priklauso nuo to, kaip pavyks pasinaudoti taip vadinamais „minkštaisiais įgūdžiais“ (angl. „soft skills“).

Pasak Goric Ng, atėjus į naują darbą ar komandą, kolegos mus vertina pagal tris esminius aspektus, kurie yra:

- Kompetencija – ar sugebu atlikti savo užduotis, ar jas atlieku laiku ir kokybiškai?
- Įsitraukimas – ar iš tikrųjų noriu būti čia, ar noriu būti šios įmonės / komandos dalimi?
- Suderinamumas – ar sutariu su mane supančiais žmonėmis, ar jiems smagu su manimi dirbti?

Trumpiau tariant, sėkmės pamatas yra tai, kaip mūsų kompetenciją, įsitraukimą ir suderinamumą mato bei suvokia mūsų kolegos bei vadovas. Panagrinėkime šiuos aspektus plačiau.

Kaip parodyti savo kompetencijas?

Pranešimo metu „Centric IT Solutions Lithuania“ Debesijos technologijų funkcijos vadovė pasakoja, kad siekiant karjeros naujoje komandoje, neužtenka kokybiškai atlikti savo darbą. Dar reikia žinoti, kuriems žmonėms svarbu, kaip aš dirbu, ir jiems reguliariai pateikti atitinkamą informaciją: pasakoti, kaip sekasi atlikti užduotis, su kokiomis kliūtimis susiduriu, kaip jas sprendžiu ir panašiai.

Svarbu suprasti, jog pradėjus karjerą po studijų baigimo arba perėjus į naują komandą, visų pirma dažniausiai vyksta mokymasis. Analizuodami, kaip vyksta procesai, po truputį išmokstame, kaip savo jau turimus įgūdžius galime pritaikyti naujajame darbe. Nežinoti nėra blogai ir nereikia to bijoti. Klausimų uždavimas yra vienas pagrindinių įrankių, padedančių mokytis. Tačiau siekiant parodyti savo kompetenciją, svarbu tuos klausimus gerai apgalvoti.

Lauros patarimas kiekvienam, norinčiam išmokti užduoti gerus klausimus, yra: įvertinti, kokią informaciją noriu gauti. Čia pranešėja išskiria tris informacijos rūšis:

- Informacija, kurią aš žinau. Klausdami to, ką ir taip žinome, kompentecijos neparodysime.
- Informacija, kurios nežinau, tačiau galiu rasti. Su ja susiję klausimai taip pat nėra geri, nes klausdami informacijos, kuri yra lengvai randama, nedemonstruojame kompetencijos ir savarankiškumo.
- Informacija, kurios neturiu, ir vienintelis būdas ją gauti – klausti. Tai yra tinkamiausias pamatas klausimams ir mokymuisi.

Taigi, norint parodyti savo kompetenciją, užduodant gerus klausimus, svarbu:

- Atlikti namų darbus.
- Žinoti, koks yra mano klausimas ir kodėl jį užduodu.
- Išsiaiškinti, ką žinau ir ko nežinau.

Kaip atskleisti savo įsitraukimą?

Įsitraukimas yra apie tai, ar sugebėsime pastebėti aplink mus esančias galimybes ir tomis galimybėmis pasinaudoti. Neįmanoma atskleisti savo įsitraukimo, nekreipiant dėmesio į tai, kas vyksta įmonėje / komandoje, ir susitelkiant tik į savo darbą. Todėl siekiant sėkmingos karjeros, labai svarbu domėtis, kaip sekasi mūsų įmonei / komandai, su kokiomis problemomis ji galbūt susiduria.

Žinoma, šis įsitraukimas turėtų būti natūralus. Pranešėja pastebi, kad perdėta motyvacija ir proaktyvumas (pavyzdžiui, ėmimasis atlikinėti kitų komandos narių užduotis, jų neatsiklausus) gali sukelti trintį. O tai gali turėti įtakos kitam svarbiam aspektui, pagal kurį mus vertina kolegos, vadovas, t. y. – suderinamumui.

Ko reikia geram suderinamumui?

Suderinamumas apibūdina tai, ar aš tinku komandoje, ar komanda mane mato kaip narį, padedantį siekti rezultatų, ir ar mums pavyksta sutarti. Kaip svarbiausią dalyką L. Binish čia išskiria ryšio ir santykio kūrimą su kolegomis: dėmesio rodymą, žinojimą, kas jiems svarbu, net tada ir ypač tada, kai kolega nėra toks pat kaip aš. Anot jos, komandos, kuriose yra įvairių žmonių, yra turtingos, jei tik moka tuo pasinaudoti. Todėl svarbu įdėti pastangų, siekiant sutarti su visais komandos nariais.

Žinoma, reikėtų nepamiršti – visa tai turėtų būti natūralu. Tikrai nereikia lipti per save ir bandyti įtikti. Visų pirma tai matoma kiaurai, o antra – taip tik išsunkiame ir varginame patys save. Todėl svarbu puoselėti nuoširdžius ryšius su kolegomis, nes būtent jie turės įtakos tiek gaunamiems projektams, tiek gerai darbo atmosferai.

Galbūt ir tu savo karjeros kelią įsivaizduoji būtent taip? Be to, domiesi technologijų sritimi? Tuomet „Centric IT Solutions Lithuania“ gali tapti tavo naujo starto vieta. Prisijunk prie profesionalios ir kūrybiškos komandos, randančios unikalius sprendimus net ir pačioms sudėtingiausioms problemoms.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
       2024-02-28 18:23:34

Patarė, kaip užtikrinti darbuotojų pasitikėjimą savo darboviete

Konkurencingas darbo užmokestis, profesinio augimo galimybės, papildomos premijos ir vieninga komanda – tai dažnai yra kriterijai, į kuriuos darbuotojai atsižvelgia, ieškodami būsimos darbovietės.
       2024-02-28 18:08:18

Paprasta, bet genialu: originalūs užkandžiai su vynuogėmis – tereikės 10 minučių

Ieškant ingredientų užkandžių stalui, retas apsieina be vynuogių. Jau vien paguldytos prie sūrių jos suteikia šventiškumo ir sukuria malonų skonių kontrastą.
       2024-02-28 16:26:15

Energijos atsargos: valgykite produktą bent 2–3 kartus per savaitę

Pusryčiai dažnai įvardijami svarbiausiu dienos valgymu, nuo jų prasideda mūsų diena, tad ryte valgomas maistas yra itin svarbus formuojant sveikatai palankius mitybos įpročius.
       2024-02-26 14:03:49

Palankios žinios iš Europos Komisijos dėl daugiamečių pievų

Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba svarstė Europos Komisijos (EK) pristatytą administracinės naštos ūkininkams mažinimo paketą, kuriame atlieptas Lietuvos prašymas peržiūrėti reikalavimus dėl daugiamečių pievų užskaitos.
       2024-02-24 15:54:36

Kaip SEO paslaugos teigiamai veikia verslą ir jo žinomumą?

Kiekvienam verslui norisi klestėti, bet vien noro neužtenka. Siekiant sėkmės internete vienas iš įrankių yra SEO (angl. Search engine optimization). Tai paslaugos, kurios skirtos optimizuoti svetainės turinį, struktūrą ir technines savybes, kad ji būtų aukštesnėse paieškos sistemų rezultatų pozicijose.
       2024-02-24 15:49:14

Gydytoja įspėja: sušalus gali grėsti labai nemaloni liga

Net žiemai einant į pabaigą svarbu daug dėmesio skirti šiltai aprangai, apsaugoti kūną nuo šalčio šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, megztiniais. Pasak gydytojų, per ilgai pabuvus šaltoje aplinkoje ir sušalus gali grėsti labai nemaloni liga.
       2024-02-23 11:46:32

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: kaip juos atpažinti

Praėjusią savaitę technologijų gigantai, įskaitant „Microsoft“, „Meta“, „Google“, „Amazon“, „X“, „OpenAI“ ir „TikTok“ paskelbė susitarimą, kuriuo siekiama sumažinti riziką, kad dirbtinis intelektas sutrikdys šių metų rinkimus JAV.
       2024-02-21 13:10:09

Dirbtinis intelektas ir konkurencijos teisė: kur slypi rizikos verslui?

Nors dirbtinis intelektas (DI) plačiajam ratui naudotojų buvo pristatytas visai neseniai, tačiau jau sugebėjo įnešti naujų vėjų ne tik fiziniams asmenims, bet ir verslui. Naujovės sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir naujas rizikas, kurių reikėtų nepamiršti.
       2024-02-20 08:17:19

Tyrimas: kokių automobilių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai?

Nors situacija Lietuvos naudotų automobilių rinkoje po truputį gerėja, šalyje vis dar parduodama tūkstančiai transporto priemonių su suklastota rida. Dėl didelių sukčiavimo mastų pirkėjai praranda ne tik pinigus, bet ir rizikuoja savo saugumu.
       2024-02-19 19:55:56

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto sprendimus ateityje

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT).
       2024-02-17 11:38:18

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai, kad už naujausių įrenginių inovatyvių funkcijų slypi iš duomenų gebantis mokytis dirbtinis intelektas.
       2024-02-17 11:35:31

Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos.
       2024-02-17 11:28:49

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“ skundžia „Telia“ reklamą

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė Lietuva“ galimai klaidinančias ir net šmeižikiškas „Telia Lietuva“ reklamas skundžia institucijoms. „Telia“ reklamose be leidimo naudojami registruoti „Bitės“ prekės ženklai, taip pat paskleisti gerą bendrovės reputaciją menkinantys teiginiai.
       2024-02-13 16:44:26

„Elektrum Lietuva“: sausį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 32 proc.

Sausio mėnesį Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 32 proc. didesnė nei pernai gruodį ir siekė 117,41 Eur/MWh. Elektra brango ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje – taip pat 32 proc. iki 117,16 Eur/MWh, Estijoje – 42 proc. iki 126,48 Eur/MWh.
       2024-02-13 16:38:40

Gyvsidabrio garai: ką daryti sudaužius termometrą ar išsiliejus gyvsidabriui?

Lietuvoje gyvsidabrio turintys termometrai neparduodami jau daugelį metų, tačiau kai kurie gyventojai vis dar jų turi ir naudoja, o sudaužę ne visada žino, ką daryti.
       2024-02-08 12:46:22

Patiriant stresą, sutrinka virškinimo sistema: kaip reikėtų elgtis?

Kai kuriems neretu atveju patyrus stresą tenka susidurti su tokiais virškinimo sutrikimais kaip pykinimas, viduriavimas, pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas.
       2024-02-04 20:15:27

Žiema ir elektronika – ką svarbu žinoti norint nesugadinti savo prietaisų?

Žiemą paspaudžiantis šaltukas iš rikiuotės veda ne tik gyventojų automobilius. Ne vienas gyventojas šalčio poveikį pastebėjo ir savo išmaniesiems įrenginiams, kurie pabuvoję minusinėje temperatūroje greičiau išsikrauna ar ima sunkiau veikti.
       2024-01-30 19:04:43

Po bandymų RRT laboratorijoje iš rinkos pašalinti 21 tipo įrenginiai ir aparatai

Praėjusiais metais Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nustatė mažiau gaminių tipų, kurie neatitiktų techninių reglamentų esminių reikalavimų. Po akredituotoje laboratorijoje atliktų bandymų iš prekybos buvo pašalinti 7 tipų radijo ryšio įrenginiai ir 14 tipų elektriniai bei elektroniniai aparatai.
       2024-01-30 18:59:24

Pristatytas pirmasis pasaulyje belaidis skaidrus OLED televizorius

„LG Electronics“ (LG) parodoje CES 2024 pristatė pirmąjį pasaulyje belaidį permatomą OLED televizorių. LG SIGNATURE OLED T yra tikras technologinis stebuklas, sujungiantis skaidrų 4K OLED ekraną ir LG belaidžio vaizdo ir garso perdavimo technologiją, todėl žiūrėjimo patirtis pasikeičia neatpažįstamai.
       2024-01-30 18:51:56

APVA kvietimas paramai saulės elektrinėms – vartotojai apgauti

Nors Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimo teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms gauti Lietuvos gyventojai laukė dar nuo pernai, šiandien, sausio 30 dieną, paskelbta galimybė nuvylė.
       2024-01-29 15:35:03

Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti duomenis

Vienos didžiausių JAV energetikos įmonių darbuotojai neseniai susidūrė su pavojinga kibernetine ataka. Sukčiai išsiuntė el. laiškus, kuriuose buvo prašoma nuskenuoti į greitojo atsako „QR“ kodą ir prisijungti prie savo „Microsoft“ paskyros.
       2024-01-24 16:09:50

„Hanner“ investuoja į futbolo stadiono statybas Vilniuje

Lietuvos futbolo bendruomenei šiais metais bus pristatytas naujas tarptautinius standartus atitinkantis stadionas. Jau gautas Vilniaus Lazdynų rajone iškilsiančio futbolo komplekso statybos leidimas, darbai bus pradėti vos nutirpus sniegui.
       2024-01-24 16:03:06

Kada matysime elektromobilių revoliuciją: stabdžius spaudžia ir elektros tinklai

Nors elektromobilių skaičius per ketverius pastaruosius metus šalyje išaugo beveik dešimt kartų, taip laukiamos jų revoliucijos vis dar nematome. Viena pagrindinių priežasčių yra neišplėtotas jų įkrovos stotelių tinklas ir įvairūs stabdžiai jį plėsti:
       2024-01-23 16:36:16

Vairavimo ypatumai žiemą: ką daryti, jei automobilis kelyje ima slysti

Pastarąjį mėnesį vairuotojai Lietuvoje, deja, negali išvengti važiavimo slidžia kelio danga. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai eismo įvykiai fiksuojami transporto priemonei išslydus iš posūkio, o koją dažniausiai pakiša per didelis žmonių pasitikėjimas vairavimo įgūdžiais bei transporto priemonės techninėmis galimybėmis.
       2024-01-23 16:33:52

Darbdavys dėl jūsų kaltės patyrė žalą? Kokia atsakomybė gali grėsti

Sugadintas darbinis kompiuteris, įmonės konfidencialios informacijos pasisavinimas ar atskleidimas, autoavarija darbiniu automobiliu ar dėl palikto krauti elektroninio prietaiso darbdavio patalpose kilęs gaisras – visa tai galėtų būti laikoma darbuotojo padaryta žala įmonei.
       2024-01-23 16:28:57

„Avia Solutions Group“ perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, turinti 199 orlaivių parką, perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“.
       2024-01-23 10:49:00

Po 15 metų – didelis pokytis milijonams „Microsoft Office“ naudotojų

Jei darbui, mokslams ar laisvalaikiui naudojatės „Microsoft Office“ programomis – „Word“, „Teams“, „Outlook“ ar kitomis – jau galėjote pastebėti, kad jos nebeatrodo taip, kaip anksčiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.