Naujienos

Ekspertas įvardijo patikimiausią šalį iš kurios verta įsigyti naudotą automobilį

2023-12-29 15:58:20

Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Vokietija tapo pagrindine rinka iš kur į mūsų šalį atvyksta naudoti automobiliai. Tarp Lietuvos vairuotojų populiariausi yra Vokietijos gamintojų modeliai.

Kodėl jau daugiau nei tris dešimtmečius šios tendencijos nesikeičia ir kodėl naudoti automobiliai iš Vokietijos gali būti geriausias pasirinkimas?

Iš Vokietijos – daugiau nei trečdalis

Naudoti automobiliai Vokietijoje: kodėl ši rinka labiausiai patinka lietuviams? Kad ši šalis yra didžiausia rinka iš kurios į Lietuvą įvežama daugiausiai naudotų automobilių, patvirtina ir statistika. Pagal VĮ „Regitra“ pateikiamus duomenis nuo 2023-ųjų sausio iki lapkričio į mūsų šalį iš viso buvo įvežta 134,5 tūkst. naudotų M1 klasės lengvųjų automobilių. Kaip manote, kokią dalį iš jų sudaro atvežti iš Vokietijos? Pagal statistikos duomenis gerokai daugiau nei trečdalis – 49,1 tūkst. Antra pagal dydį rinka yra Prancūzija, iš kurios į Lietuvą atvyko beveik 17,7 automobilių, o trečioje pozicijoje Nyderlandai, su maždaug 10 tūkst.

Tarp populiariausių 2023-iais į Lietuvą įvežtų naudotų automobilių gamintojų keturias pirmas vietas penketuke taip pat užima Vokietijos gamintojai. Pirmoje vietoje „Volkswagen“, kurių įvežta beveik 18,5 tūkst., vos apie 500 vienetų atsilieka BMW, trečioje vietoje „Audi“ – 11,6 tūkst., o „Opel“ buvo įvežta apie 9,6 tūkst. Vienintelis gamintojas patenkantis į penketuką ne iš Vokietijos – „Volvo“, kurių į Lietuvą buvo įvežta apie 9,4 tūkst.

Panašios tendencijos, kai populiariausių Lietuvos naudotų automobilių rinkoje karaliauja „Volkswagen“, „Audi“ ir BMW, stebimos daugybę metų iš eilės. Vokietija taip pat istoriškai yra įsitvirtinusi kaip pati populiariausia rinka iš kurios į mūsų šalį įvežama daugiausiai naudotų automobilių. Tačiau kokios priežastys tai lemia?

Kodėl būtent Vokietija?

Priežasčių, kodėl lietuviams priimtiniausi naudoti automobiliai iš Vokietijos – ne viena. „BRC Autocentras“ lengvųjų automobilių skyriaus vadovas Zbignev Podskorbis pastebi, kad klientai, kurie naudojasi įmonės teikiama paslauga surasti, nupirkti ir į Lietuvą atgabenti automobilį pagal individualius pageidavimus, ne retai akcentuoja, jog prioritetą teikia būtent Vokietijos rinkoje esantiems modeliams.

„Vis dar yra įsitikinimas, kad Vokietijoje automobiliai yra geriausiai prižiūrimi, dėl šios šalies gyventojų įpročių viską daryti pagal taisykles. Iš vienos pusės, galiu tai patvirtinti, nes ieškant reikiamo automobilio, galime rasti turinčius pilną aptarnavimų ir serviso istoriją, jie būna tikrai puikios būklės. Tačiau pasitaiko atvejų kai net ir brangūs automobiliai kelia įtarimų, turi neaiškių eksploatacijos požymių. Todėl aklai pasitikėti negalima, būtina tikrinti informaciją, ar tai ką pateikia pardavėjas sutampa su kitais šaltiniais, kuriuose galima sužinoti automobilio istoriją, ar nėra paslėptų dalykų, apie kuriuos nutylima“, – pastebi Z. Podskorbis.

Vokietija labai patraukli naudotų automobilių pirkėjams dėl savo rinkos dydžio. Pavyzdžiui, didžiausiame šios šalies automobilių skelbimų portale „mobile.de“ galima rasti daugiau nei 1,4 mln. skelbimų. Ne mažiau už bendrą kiekį gali stebinti ir didelė automobilių įvairovė – klasikiniai ir patys naujausi, ekonominės klasės hečbekai ar prabangiausi ir brangiausi sedanai, visureigiai bei sportiniai modeliai. Nemažas ir lietuvių pamėgtų gamintojų pasirinkimas. Šiuo metu šiame skelbimų portale yra net 218 tūkst. „Volkswagen, beveik 130 tūkst. BMW, apie 124 tūkst. „Audi“ automobilių skelbimų. Todėl pirkėjai turi dideles galimybes išsirinkti ne tik norimą modelį, tačiau rasti ir pageidaujamą spalvos, komplektacijos, variklio bei pavarų dėžės kombinaciją ar kitus kriterijus atitinkantį automobilį.

Dar vienas Vokietijos privalumas, tai šios šalies geografinė padėtis Lietuvos atžvilgiu. Norint į Vokietiją nuvykti automobiliu tektų pervažiuoti tik Lenkiją, kurios kelių infrastruktūra išvystyta pakankamai neblogai, todėl, pavyzdžiui, iki Berlyno galima nuvažiuoti per 11-12 valandų, tiek pat truktų kelionė atgal į Lietuvą. Galima skristi lėktuvu ir jei tenkina 4-5 valandų trukmės kelionė su vienu persėdimu, bilietą, vienam asmeniui, pavyks įsigyti už mažiau nei 200 eurų.

Galima automobilį įsigyti ir į Lietuvą parsigabenti nekeliant kojos iš namų, samdant pervežimų įmonę. Kai kurios fiksuoja kainą nepriklausomai nuo vietovės iš kurios reikėtų parvežti automobilį ir tai kainuoja 450-550 eurų, kiti kainą nustato pagal vietą, todėl ji gali svyruoti nuo 350 eurų, jei automobilis netoli sienos su Lenkija, iki 700 eurų, jei jį gabenti tektų iš vakarinės Vokietijos dalies.

Ar Vokietijoje automobiliai pigesni?

Nemaža dalis pirkėjų įsitikinę, kad Vokietijoje automobiliai gerokai pigesni, kitaip kokia prasmė juos vežti į Lietuvą, jei nepavyktų uždirbti? Tačiau palyginus, kai kurių Lietuvoje populiarių modelių kainas, skirtumo galima ir nepastebėti, arba jis nėra toks didelis, kad dėl ko vertėtų vykti į Vokietiją.

Pavyzdžiui, Lietuvoje populiarus dyzelinu varomas 5 serijos BMW (F10/F11), kuris gamintas nuo 2010-ųjų iki 2016-ųjų metų, Vokietijoje gali kainuoti nuo maždaug 9-10 tūkst. eurų už pirmųjų gamybos metų modelį su 250-350 tūkst. kilometrų ridą, keliais smulkiais kėbulo ar mechaniniais defektais ir pasiekti ar truputį viršyti 30 tūkst. eurų ribą už paskutinių gamybos metų egzempliorių su mažesne nei 100 tūkst. kilometrų rida, gausia komplektacija ir be jokių defektų. Didžiausias pasirinkimas kainų ribose nuo 18 iki 24 tūkst. eurų. Šiuo atveju kalbame apie automobilius, kurie turi serviso istoriją ir galiojančią techninę apžiūrą.

Pažvelgus į tokio paties modelio 5 serijos BMW pasiūlą ir kainas Lietuvoje galima pastebėti, kad jie čia, ne retu atveju, netgi pigesni nei Vokietijoje. Tačiau mūsų šalyje parduodami modeliai dažniausiai yra senesni nei dešimties metų amžiaus, o jų rida gerokai viršija 200 ar 300 tūkst. kilometrų ribas. Didžiausia pasiūla automobilių, kurių kaina nuo 9 iki 14 tūkst. eurų. Kodėl Lietuvoje tokie automobiliai pigesni nei Vokietijoje?

„Jeigu paimtume tą patį BMW modelį kaip pavyzdį, yra dalykų, kodėl Vokietijoje juos galima įsigyti gerokai pigiau, tokiu būdu pasiūlant konkurencingą kainą Lietuvoje. Pavyzdžiui, šių BMW varikliai turi grandines, kurioms sugedus, remontas, ypač Vokietijoje, labai brangus. Pridėjus dar ir tai, kad tokiam automobiliui nesuteikiama jokia garantija, galbūt yra ir kitų šalutinių problemų, didelė rida, nėra galiojančios techninės apžiūros, jo kaina gali būti labai maža, bet suremontuoti ir paruošti jį eksploatacijai, Lietuvoje kainuoja gerokai pigiau.

Tuo metu tvarkingi, geros būklės egzemplioriai Vokietijoje nėra pigūs, nes toks automobilis turi savo vertę, jis turi paklausą ir pačioje Vokietijoje. Kai mes savo klientams ieškome automobilių pagal užsakymą, dažniausiai tai būna ne dėl mažesnės kainos, o didesnės galimybės rinktis ir surasti labiausiai poreikius tenkinantį modelį“, – sako „BRC Autocentras“ lengvųjų automobilių skyriaus vadovas.

Jei ieškote naudoto automobilio ir jam keliate konkrečius reikalavimus, pavyzdžiui, aiški istorija ir puiki būklė, Vokietija gali būti puiki vieta paieškoms, nes pasirinkimas čia ypatingai didelis. Tačiau tam, kad pirkimas netaptų galvos skausmu, būtina įvertinti iššūkius su kuriais galima susidurti proceso metu, ar pavyks tinkamai įvertinti pasirinkto modelio būklę, istoriją, taip pat teks spręsti rebusą dėl automobilio pargabenimo.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
       2024-02-28 18:23:34

Patarė, kaip užtikrinti darbuotojų pasitikėjimą savo darboviete

Konkurencingas darbo užmokestis, profesinio augimo galimybės, papildomos premijos ir vieninga komanda – tai dažnai yra kriterijai, į kuriuos darbuotojai atsižvelgia, ieškodami būsimos darbovietės.
       2024-02-28 18:08:18

Paprasta, bet genialu: originalūs užkandžiai su vynuogėmis – tereikės 10 minučių

Ieškant ingredientų užkandžių stalui, retas apsieina be vynuogių. Jau vien paguldytos prie sūrių jos suteikia šventiškumo ir sukuria malonų skonių kontrastą.
       2024-02-28 16:26:15

Energijos atsargos: valgykite produktą bent 2–3 kartus per savaitę

Pusryčiai dažnai įvardijami svarbiausiu dienos valgymu, nuo jų prasideda mūsų diena, tad ryte valgomas maistas yra itin svarbus formuojant sveikatai palankius mitybos įpročius.
       2024-02-26 14:03:49

Palankios žinios iš Europos Komisijos dėl daugiamečių pievų

Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba svarstė Europos Komisijos (EK) pristatytą administracinės naštos ūkininkams mažinimo paketą, kuriame atlieptas Lietuvos prašymas peržiūrėti reikalavimus dėl daugiamečių pievų užskaitos.
       2024-02-24 15:54:36

Kaip SEO paslaugos teigiamai veikia verslą ir jo žinomumą?

Kiekvienam verslui norisi klestėti, bet vien noro neužtenka. Siekiant sėkmės internete vienas iš įrankių yra SEO (angl. Search engine optimization). Tai paslaugos, kurios skirtos optimizuoti svetainės turinį, struktūrą ir technines savybes, kad ji būtų aukštesnėse paieškos sistemų rezultatų pozicijose.
       2024-02-24 15:49:14

Gydytoja įspėja: sušalus gali grėsti labai nemaloni liga

Net žiemai einant į pabaigą svarbu daug dėmesio skirti šiltai aprangai, apsaugoti kūną nuo šalčio šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, megztiniais. Pasak gydytojų, per ilgai pabuvus šaltoje aplinkoje ir sušalus gali grėsti labai nemaloni liga.
       2024-02-23 11:46:32

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: kaip juos atpažinti

Praėjusią savaitę technologijų gigantai, įskaitant „Microsoft“, „Meta“, „Google“, „Amazon“, „X“, „OpenAI“ ir „TikTok“ paskelbė susitarimą, kuriuo siekiama sumažinti riziką, kad dirbtinis intelektas sutrikdys šių metų rinkimus JAV.
       2024-02-21 13:10:09

Dirbtinis intelektas ir konkurencijos teisė: kur slypi rizikos verslui?

Nors dirbtinis intelektas (DI) plačiajam ratui naudotojų buvo pristatytas visai neseniai, tačiau jau sugebėjo įnešti naujų vėjų ne tik fiziniams asmenims, bet ir verslui. Naujovės sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir naujas rizikas, kurių reikėtų nepamiršti.
       2024-02-20 08:17:19

Tyrimas: kokių automobilių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai?

Nors situacija Lietuvos naudotų automobilių rinkoje po truputį gerėja, šalyje vis dar parduodama tūkstančiai transporto priemonių su suklastota rida. Dėl didelių sukčiavimo mastų pirkėjai praranda ne tik pinigus, bet ir rizikuoja savo saugumu.
       2024-02-19 19:55:56

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto sprendimus ateityje

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT).
       2024-02-17 11:38:18

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai, kad už naujausių įrenginių inovatyvių funkcijų slypi iš duomenų gebantis mokytis dirbtinis intelektas.
       2024-02-17 11:35:31

Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos.
       2024-02-17 11:28:49

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“ skundžia „Telia“ reklamą

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė Lietuva“ galimai klaidinančias ir net šmeižikiškas „Telia Lietuva“ reklamas skundžia institucijoms. „Telia“ reklamose be leidimo naudojami registruoti „Bitės“ prekės ženklai, taip pat paskleisti gerą bendrovės reputaciją menkinantys teiginiai.
       2024-02-13 16:44:26

„Elektrum Lietuva“: sausį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 32 proc.

Sausio mėnesį Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 32 proc. didesnė nei pernai gruodį ir siekė 117,41 Eur/MWh. Elektra brango ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje – taip pat 32 proc. iki 117,16 Eur/MWh, Estijoje – 42 proc. iki 126,48 Eur/MWh.
       2024-02-13 16:38:40

Gyvsidabrio garai: ką daryti sudaužius termometrą ar išsiliejus gyvsidabriui?

Lietuvoje gyvsidabrio turintys termometrai neparduodami jau daugelį metų, tačiau kai kurie gyventojai vis dar jų turi ir naudoja, o sudaužę ne visada žino, ką daryti.
       2024-02-08 12:46:22

Patiriant stresą, sutrinka virškinimo sistema: kaip reikėtų elgtis?

Kai kuriems neretu atveju patyrus stresą tenka susidurti su tokiais virškinimo sutrikimais kaip pykinimas, viduriavimas, pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas.
       2024-02-04 20:15:27

Žiema ir elektronika – ką svarbu žinoti norint nesugadinti savo prietaisų?

Žiemą paspaudžiantis šaltukas iš rikiuotės veda ne tik gyventojų automobilius. Ne vienas gyventojas šalčio poveikį pastebėjo ir savo išmaniesiems įrenginiams, kurie pabuvoję minusinėje temperatūroje greičiau išsikrauna ar ima sunkiau veikti.
       2024-01-30 19:04:43

Po bandymų RRT laboratorijoje iš rinkos pašalinti 21 tipo įrenginiai ir aparatai

Praėjusiais metais Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nustatė mažiau gaminių tipų, kurie neatitiktų techninių reglamentų esminių reikalavimų. Po akredituotoje laboratorijoje atliktų bandymų iš prekybos buvo pašalinti 7 tipų radijo ryšio įrenginiai ir 14 tipų elektriniai bei elektroniniai aparatai.
       2024-01-30 18:59:24

Pristatytas pirmasis pasaulyje belaidis skaidrus OLED televizorius

„LG Electronics“ (LG) parodoje CES 2024 pristatė pirmąjį pasaulyje belaidį permatomą OLED televizorių. LG SIGNATURE OLED T yra tikras technologinis stebuklas, sujungiantis skaidrų 4K OLED ekraną ir LG belaidžio vaizdo ir garso perdavimo technologiją, todėl žiūrėjimo patirtis pasikeičia neatpažįstamai.
       2024-01-30 18:51:56

APVA kvietimas paramai saulės elektrinėms – vartotojai apgauti

Nors Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimo teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms gauti Lietuvos gyventojai laukė dar nuo pernai, šiandien, sausio 30 dieną, paskelbta galimybė nuvylė.
       2024-01-29 15:35:03

Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti duomenis

Vienos didžiausių JAV energetikos įmonių darbuotojai neseniai susidūrė su pavojinga kibernetine ataka. Sukčiai išsiuntė el. laiškus, kuriuose buvo prašoma nuskenuoti į greitojo atsako „QR“ kodą ir prisijungti prie savo „Microsoft“ paskyros.
       2024-01-24 16:09:50

„Hanner“ investuoja į futbolo stadiono statybas Vilniuje

Lietuvos futbolo bendruomenei šiais metais bus pristatytas naujas tarptautinius standartus atitinkantis stadionas. Jau gautas Vilniaus Lazdynų rajone iškilsiančio futbolo komplekso statybos leidimas, darbai bus pradėti vos nutirpus sniegui.
       2024-01-24 16:03:06

Kada matysime elektromobilių revoliuciją: stabdžius spaudžia ir elektros tinklai

Nors elektromobilių skaičius per ketverius pastaruosius metus šalyje išaugo beveik dešimt kartų, taip laukiamos jų revoliucijos vis dar nematome. Viena pagrindinių priežasčių yra neišplėtotas jų įkrovos stotelių tinklas ir įvairūs stabdžiai jį plėsti:
       2024-01-23 16:36:16

Vairavimo ypatumai žiemą: ką daryti, jei automobilis kelyje ima slysti

Pastarąjį mėnesį vairuotojai Lietuvoje, deja, negali išvengti važiavimo slidžia kelio danga. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai eismo įvykiai fiksuojami transporto priemonei išslydus iš posūkio, o koją dažniausiai pakiša per didelis žmonių pasitikėjimas vairavimo įgūdžiais bei transporto priemonės techninėmis galimybėmis.
       2024-01-23 16:33:52

Darbdavys dėl jūsų kaltės patyrė žalą? Kokia atsakomybė gali grėsti

Sugadintas darbinis kompiuteris, įmonės konfidencialios informacijos pasisavinimas ar atskleidimas, autoavarija darbiniu automobiliu ar dėl palikto krauti elektroninio prietaiso darbdavio patalpose kilęs gaisras – visa tai galėtų būti laikoma darbuotojo padaryta žala įmonei.
       2024-01-23 16:28:57

„Avia Solutions Group“ perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, turinti 199 orlaivių parką, perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“.
       2024-01-23 10:49:00

Po 15 metų – didelis pokytis milijonams „Microsoft Office“ naudotojų

Jei darbui, mokslams ar laisvalaikiui naudojatės „Microsoft Office“ programomis – „Word“, „Teams“, „Outlook“ ar kitomis – jau galėjote pastebėti, kad jos nebeatrodo taip, kaip anksčiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.