Naujienos

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto sprendimus ateityje

2024-02-19 19:55:56

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT).

Nesvarbu, ar jūs naudojate įrangą savo asmeninėms reikmės ar tai yra dalis jūsų verslo – svarbu apmąstyti, kas bus, kai 2G ar 3G ryšio neliks. Šių ryšio technologijų uždarymas paveiks visus, tad ką turėtų daryti IoT sprendimų naudotojai, kad svarbūs daiktų interneto įrenginiai neliktų be ryšio?

Pasak „Telia“ daiktų interneto padalinio vadovo Remigijaus Brasiaus, dabar priimami sprendimai dėl IoT/M2M įrangos ir jos palaikančių ryšio technologijų gali sutrumpinti arba prailginti IoT sprendimo atsipirkimo laiką (ROI).

„Net jei artimiausiu metu nereikės imtis jokių svarbių veiksmų jau įdiegtiems daiktų interneto sprendimams, tai nereiškia, kad nereikia tam ruoštis, ar bent pradėti galvoti apie tai. Išankstinis pasiruošimas turėtų padėti išvengti tokių problemų, kaip skubus esamos įrangos keitimas, ilgas užsakymų vykdymo laikas arba poreikis skubiai stiprinti specialistų kompetenciją bei didinti resursus“, -sako ekspertas.

Peržiūrėti ir pakeisti planus

Jei naudojate įrenginius su daiktų internetu veikiant 2G arba 3G ryšiui, pirmiausia reikėtų susipažinti su jų išjungimo planu ir palyginti juos su daiktų interneto įrenginių gyvavimo ar planuojamo naudoti laiko trukme. Lietuvoje „Telia“ 3G ryšys išjungtas pernai, numatoma, kad kiti operatoriai taip pat imsis 3G uždarymo veiksmų artimiausiu metu, o 2G uždarymo dar teks kiek palaukti.

„Nepaisant to, kad bent kol kas nėra žinomi tikslūs 2G uždarymo terminai, dabar priimami sprendimai gali tapti kritiškai svarbūs, jūsų daiktų interneto sprendimui, kai ateis 2G uždarymo diena“, - primena R. Brasius.

2022 m. „Transforma Insights“ agentūros atliktu IoT ryšių naudojimo tyrimo duomenimis, 95% nuo 2G/3G prie naujesnių tinklo technologijų perėjusių įmonių vertina, kad tai atnešė daug naudos.

Aktyvus perjungimas

Skubiausias ir sudėtingiausias scenarijus – pakeisti esamus daiktų interneto įrenginius, nes 2G ir 3G ryšys bus išjungtas dar nepasibaigus jų eksploatavimo laikui. Įrenginius, kurie jau sumontuoti ir kurių kitu atveju nebūtų reikėję „liesti“, reikia pakeisti pasitelkiant technikos specialistus, t. y. norint atlikti keitimą, reikia laiku įsigyti naujus įrenginius kurie palaikys naujos kartos ryšio technologijas.

„Keičiant įrangą reikėtų atsakyti sau į kelis klausimus: ar jos palaikomos ryšio technologijos atitinka naudos kartos ryšius ir jų palaikomus saugumo standartus (5G, NB-IoT, LTE CAT-M)? Ar jūsų poreikiai išlieka tie patys, o gal atsirado naujų? Ar jūsų daiktų internetui būtinas išorinis elektros tinklo maitinimas, o gal daug optimaliau būtų naudoti maitinimą baterijomis? Atsakymai padės įsitikinti, kad pasirinkote sprendimą, kuris tinka jums tinka ne tik trumpuoju laikotarpiu, bet ir tolimesnėje perspektyvoje“, - rekomenduoja „Telia“ daiktų interneto padalinio vadovas.

Spartesnis keitimas

Tais atvejais, kai tampa akivaizdu, kad 2G ir 3G ryšio išjungimas per kelerius ateinančius metus paveiks turimus įrenginius, perėjimo ir techninės priežiūros procesus reikia paspartinti, kad užtikrintumėte, jog nedings jūsų ryšys.

„Taip naujinimo procesas bus labiau nuspėjamas ir geriau valdomas nei alternatyva – laukti paskutinės minutės, kol tinklai nebebus prieinami“, – teigia ekspertas.

Įvertinus, kad ryšio išjungimo trukmė yra ilgesnė už numatomą įrenginių gyvavimo trukmę (vidutiniškai 10 ar net 15 metų), būtina pasirūpinti, kad į daiktų interneto diegimo ar naujinimo planus ateityje būtų įtraukti veiksmai, kaip pereiti nuo 2G ir 3G prie naujos kartos duomenų perdavimo technologijų (5G, NB-IoT, LTE CAT-M).

„Tai taip pat padės tiksliau planuoti būsimas programinės įrangos diegimo išlaidas. Technologijų pokyčiai gali suteikti didžiulę vertę kiekvienam daiktų interneto naudotojui – nepriklausomai ar tai verslas, ar privatūs gyventojai. Įvertinant poreikius ir rinkos sąlygas, galima optimaliai pritaikyti naujas technologijas ir pasiekti konkurencinį pranašumą daugeliui metų į priekį“, – įžvalgomis dalijasi R. Brasius.

Veiksmų planą galima ir pagreitinti

Jei 2G ir 3G ryšio nutraukimo grafikas rodo, kad dabartiniai įrenginiai bus palaikomi esamuose tinkluose tik kelis metus, geriausia peržiūrėti savo su produktais susijusį veiksmų planą ir numatyti greitą perėjimą. Taip užsitikrinsite pranašumą prieš neišvengiamai artėjančius pokyčius.

Pavyzdžiui, veiksmų planą galima sinchronizuoti su reguliariais keitimo ar techninės priežiūros ciklais, kad būtų galima atnaujinti ryšio modulius. Tokiu būdu procesas vyks itin sklandžiai.

Nereikia imtis jokių veiksmų

Pasak R. Brasiaus, jei turimi ar naujai planuojami diegti daiktų interneto įrenginiai šiuo metu nenaudoja 2G ar 3G ryšio ar neketinama naudoti šių technologijų, jokių skubių veiksmų imtis nereikia. Svarbiausia yra įsitikinti, kokios yra įrenginių duomenų perdavimo technologijos ir ar tarp jų nėra 2G ar 3G technologijų kurios gali būti naudojamos tiek pagrindiniam, tiek rezerviniam duomenų perdavimui (Backup). Tam gali prireikti atlikti auditą, kad nenutiktų taip, kad ir įranga nustos veikti krizinėje situacijoje.

„Visada verta pasverti alternatyvių technologijų privalumus ir trūkumus bei apsvarstyti, kaip jos dera su ateities daiktų interneto tikslais. Daugelis IoT sprendimų naudotojų pastebi, kad jų ryšio sprendimo naujinimas gali būti naudingas. Įtraukti „technologijos ilgaamžiškumą“ kaip sąlygą į būsimus pirkimus yra būtinas, kad ryšio tiekėjas palaikytų būsimus įrenginius visą jų gyvavimo laikotarpį“, – sako ekspertas.

Tinklų išjungimas paveikia visus įrenginius, kurie veikia 2G ir 3G tinkluose ir šias technologijas naudoja balso telefonijai arba duomenų perdavimui.

Kartais tos technologijos yra vadinamos kitaip. GSM GPRS, EDGE pavadinimai dažnai siejami su 2G, o UMTS, HSPA, HSPA+ pavadinimai dažnai siejami su 3G. Tikslią informaciją apie tai, kokia technologija naudojama įrenginyje, turi IoT sprendimo tiekėjas arba aparatinės įrangos gamintojas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.