Naujienos

Paaiškino, ką apie padangas turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas

2024-05-22 19:44:31

Kasmet automobilių rinką papildo nauji modeliai, o padangų gamintojai jiems parūpina naujausių padangų. Kiekvienu atveju skiriamos milijoninės investicijos, tačiau vairuotojai prisipažįsta, kad kartais sunku suprasti, kuo naujausios padangos skiriasi nuo vėliausiai pristatytų.

Patys gamintojai tvirtina, jog erdvės tobulinimui – dar daug, tad ką apie tai turėtų žinoti vairuotojai ir kas iš tiesų keičiasi naujausios kartos padangose?

Tobulumui ribų nėra

Paulius Macevičius, „Continental“ atstovas Lietuvoje, teigė, kad iš tiesų padangos tobulinamos kiekvieną dieną: tai daroma tiek laboratorijose, tiek per specialius bandymus. Pasak jo, ne tik nuolat kuriami nauji padangų modeliai, bet ir atnaujinami jau rinkai pristatyti produktai.

„Netgi jau rinkoje esančios padangos yra nuolatos tobulinamos, nes atsiranda vis pažangesnių išradimų. Naujos technologijos pagerina padangų darbą, prisideda prie jų ilgaamžiškumo, todėl galima sakyti, kad pokyčiai vyksta kasdien. Jiems skiriama labai daug laiko ir investicijų“, – aiškino P. Macevičius.

Paklaustas, kokie konkretūs padangos parametrai keičiami, žinovas nurodė, jog pastaruoju metu daugiausia dėmesio skiriama padangų gumos mišiniui, mat jam keičiantis keičiasi ir padangos savybės, todėl galima pasiekti vis geresnių rezultatų.

„Kasdien keliuose važinėjantiems vairuotojams reikia gero padangų sukibimo su sausa ir šlapia kelio danga, gero akvaplanavimo, ilgaamžiškumo, mažo garso ir apskritai gero padangos darbo. Keičiant padangos parametrus ir yra siekiama pateisinti visus šiuos vairuotojų lūkesčius, kad savo darbą padanga puikiai atliktų visomis sąlygomis. Žinoma, ne ką mažiau svarbu, kad tobulinant vieną savybę nenukentėtų kitos, tad dėl to taip pat įtemptai dirbama“, – pasakojo „Continental“ atstovas.

Sprendimai visų poreikiams

P. Macevičius teigė, jog darbo padangų gamintojams – apstu, mat tobulėjant automobiliams ir jiems kintant, padangų kūrėjai taip pat privalo neatsilikti. Vienas ryškiausių pavyzdžių – elektromobilių atsiradimas rinkoje. Dėl baterijų visiškai elektriniai modeliai yra sunkesni, todėl pradžioje buvo kuriamos būtent jiems pritaikytos padangos.

„Tobulėjant automobiliams, reikia ir atitinkamų sprendimų kuriant padangas. Populiarėja daugiau sveriantys elektromobiliai, skiriasi jų svorio paskirstymas, tokie automobiliai pasižymi didesniu sukimo momentu, o ir stabdant juos veikia didesnės jėgos, todėl padangos pritaikomos esamiems poreikiams. Originalias padangas konkretiems automobiliams kuriantys gamintojai taip pat jas pritaiko pagal tų modelių specifiką“, – aiškino P. Macevičius.

Padangų ekspertas priminė, kad žinomi transporto tema žinias skleidžiantys leidiniai periodiškai organizuoja padangų bandymus, per kuriuos nustato realias padangų galimybes. Anot jo, būtent tokių bandymų rezultatai parodo, kad investicijos nenueina perniek ir kiekviena nauja padangų karta pademonstruoja vis geresnius rezultatus.

„Investuojama daug, tačiau labai džiugina, kai naujas produktas visiškai pateisina lūkesčius. Šiemet esame labai laimingi, nes mums pavyko laimėti 90 proc. bandymų, kuriuose buvo testuojamos „Continental Sport Contact 7“ ir „Premium Contact 7“ padangos, o tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas. Stengiamės pasiūlyti vis geresnių sprendimų, tad šios ir ankstesnės kartos padangos tinka tiek elektromobiliams, tiek ir modeliams su vidaus degimo varikliais“, – nurodė P. Macevičius.

Vienintelė tarpinė, jungianti su keliu

Specialistas aiškino, kad pažangios padangos pasižymi mažesniu pasipriešinimu riedėjimui, todėl gali padėti taupyti degalus, taip pat yra lengvesnės, o tai palengvina automobilio darbą. Tai svarbu ne tik kasdien zujantiems gatvėse, bet ir mašinos galimybes išbandantiems lenktynių trasose. Tai pabrėžia ir keletą metų tradiciniame, žurnalistų raliu pramintame, „Press ralyje“ dalyvaujantis Matas Buzelis. Sportiniu „Toyota MR2“ modeliu lekiantis „carVertical“ komunikacijos vadovas tvirtina, kad būtent padangos yra vienintelė tarpinė, kuri automobilį jungia su keliu, todėl netgi turint labai galingą mašiną gero rezultato pasiekti nepavyks, jei padangos bus prastos.

„Padangų kokybė turi tiesioginės įtakos varžybų baigmei, todėl besiruošiantys kovoti dėl rezultato joms skiria didžiulį dėmesį. Kartais lenktynininkai renkasi netgi „semi-slick“ tipo padangas, tačiau tokiose varžybose kaip „Press ralis“ pasiekti gerų rezultatų ir netgi laimėti galima, tai yra įrodyta, su kokybiškomis gatvinėmis padangomis. Žinoma, žurnalistų lenktynės vyksta dvi dienas, todėl būtų naivu tikėtis, kad visą laiką švies saulė. Tuomet vėlgi reikia žiūrėti, ar padangos gerai atlieka savo darbą tik ant sausos, ar ir ant šlapios kelio dangos, nes, prapliupus lietui, tampa svarbios visai kitos jų savybės. O gatvinės padangos turi didelį privalumą – jų nereikia sušildyti, nes vos startavęs automobilis puikiai sukimba su kelio danga“, – aiškino M. Buzelis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad startuojantiems su silpnesniais automobiliais ypač svarbiu padangų parametru tampa jų svoris. Jei padanga ne tik sunki, bet ir didesnio skersmens, vairuotojui per varžybas tenka dar sunkesnė užduotis.

„Padangos svoris daro labai didelę įtaką visai automobilio dinamikai, nes tai yra rotacinė masė, o kuo ji didesnė ir kuo toliau nuo rato tvirtinimo centro, tuo jos įtaka automobilio valdymui didėja“, – pažymėjo M. Buzelis.

Nauja nelygi naujai

Ilgametis „Press ralio“ dalyvis aiškino, kad tiek norintiems gerai pasirodyti varžybose, tiek siekiantiems užtikrinti maksimalų saugumą per kasdienes keliones, būtina atkreipti dėmesį ne tik į padangų protektoriaus likutį, bet ir jų amžių.

„Kai kurie žmonės nekreipia dėmesio į padangų amžių ir renkasi 7 metų senumo padangas, kurios buvo laikomos kone lauke, prieš saulę ir lietuje, visiškai neatsižvelgiant į reikiamas sandėliavimo sąlygas. Ne veltui tokios padangos vadinamos „medinėmis“, nes jos jau būna praradusios savo savybes. Su jomis tikrai nepavyks pasiekti gero rezultato. Žinoma, jei padangos kelerius metus buvo sandėliuojamos tinkamomis sąlygomis, negalima sakyti, kad jos bus prastos. Tačiau jei tenka rinktis ne visiškai naujas padangas, svarbu žinoti, kaip jos buvo laikomos“, – rekomendavo „carVertical“ komunikacijos vadovas.

M. Buzelis taip pat pabrėžė, kad padangų technologijos tobulėja kasmet, todėl pažangiausių sprendimų ieškantiems vairuotojams prieš kelerius metus sukurta, bet nenaudota padanga neįtiks, nes ji nebus tokia gera kaip visiškai naujos kartos padanga.

Tai, kaip „Press ralio“ dalyviams seksis greičio ruožuose, paaiškės gegužės 31–birželio 1 dienomis. Varžybų startas bus skelbiamas Širvintose, o simbolinė finišo arka dalyvių lauks Šventojoje.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-06-15 12:45:09

Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.
       2024-06-15 12:38:33

Norite susidraugauti su kaimynais? Ekspertai pataria, nuo ko pradėti

Saugūs namai yra vienas iš pamatinių mūsų poreikių, o naujausias tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidė, kad savo būsto saugumą daugelis sieja ne tik su fizine apsauga (patikimais užraktais ar spynomis), bet ir su tarpasmeniniais santykiais.
       2024-06-12 11:33:10

Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama apie 2400 saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.
       2024-06-12 11:13:41

Svajojate padirbėti iš pajūrio? Įmanoma, bet yra papildomų sąlygų

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada džiaugiasi darbdaviai.
       2024-06-12 10:53:22

Sukčių pasiūlymas tinkluose: už kiek pirktumėte pamestą svetimą bagažą?

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų.
       2024-06-12 10:48:58

Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi

Finansinių nusikaltėlių atakų aktyvumui nemažėjant, jų metodai tampa vis išradingesni ir sunkiai atpažįstami net patiems kritiškiausiems. Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, vasarą gyventojai dar labiau atsipalaiduoja.
       2024-06-09 10:35:47

Sukčiai nusitaikė į keliautojus: oro uoste gali būti nesaugu krauti telefoną

Nekaltas telefono įkrovimas oro uoste gali pasibaigti nutekintais asmens duomenimis – kibernetiniai nusikaltėliai nusitaikė ir į keliautojus, kuriuos jau perspėjo JAV žvalgybos ir saugumo tarnyba (FBI).
       2024-06-07 14:52:07

DI keliasi į ausines: padės susikalbėti restorane ir parinks muziką

Įsivaizduokite ausines, kurios žino jūsų mėgstamiausius atlikėjus, su jumis gali pasikalbėti keliomis kalbomis ir net pritildyti muziką, kai kažkas pašaukia jūsų vardą. Pasirodo, dėl dirbtinio intelekto pažangos (DI) visas šis scenarijus nėra tokia jau didelė utopija.
       2024-06-05 13:01:52

10 naujų sukčiavimo būdų, kuriais bandoma apgauti naudotų automobilių pirkėjus

Naudotų automobilių pirkėjai kasmet patiria didelių nuostolių, nes transporto priemonės pirkimas vis dar nėra toks skaidrus, kokio norėtųsi. Sukčiai ir toliau sugalvoja schemų, kurios padeda iš pirkėjų išvilioti dideles sumas arba nelegaliai padidinti automobilio vertę.
       2024-05-31 19:03:58

Išaugusi skaitmeninių sprendimų pasiūla – iššūkis verslui: kaip pasirinkti?

Augant elektroninės prekybos vartotojų skaičiui ir mokėjimo sprendimų pasiūlai, verslui gali kilti iššūkių užtikrinti savo klientų poreikius atitinkančius atsiskaitymo būdus. Kaip tiksliai pasirinkti ir kodėl pigiausias sprendimas ne visuomet pasiteisina?
       2024-05-31 18:50:24

Dietistė rabarbarus vadina „organizmo šluota“

Plačialapiai rabarbarai daugeliui kelia nostalgiškas asociacijas su vaikyste, kai paskaninus su cukrumi ar medumi jie tapdavo tikru desertu. Dietistės Vaidos Kurpienės teigimu, rabarbarai ne tik verti sveikatai palankesnio gardėsio titulo, bet ir dėl vitaminų, mineralų bei antioksidantų gausos jie nusipelnę išskirtinio įvertinimo.
       2024-05-31 18:36:05

Ekspertas pataria, kokią skalbinių džiovyklę pasirinkti

Šiandien rinkoje gausu įvairiausių skalbimo ir džiovinimo įrenginių, todėl kartais būna nelengva išsirinkti, kuris variantas yra pats tinkamiausias mūsų gyvenimo būdui. Kiekvienas buitinis prietaisas turi savų privalumų ir trūkumų, kuriuos reikėtų apsvarstyti dar prieš jį įsigyjant.
       2024-05-31 18:27:04

Startuolių indekse Vilnius – pirmasis Europoje kibernetinio saugumo srityje

Lietuva toliau įsitvirtina kaip viena sparčiausiai augančių ir tvirčiausių startuolių ekosistemų regione ir pasaulyje. Tai parodė naujausias „StartupBlink“ pasaulinio startuolių ekosistemų indeksas, kuriame Lietuva užėmė 16 vietą pasaulyje, o Vilnius pakilo į 71 vietą pasaulyje.
       2024-05-31 15:02:14

Skirtingų energinių klasių būstai – kurie iš tiesų pigesni?

Pavarčius parduodamų būstų skelbimus, nesunku pastebėti, kad seniau statyti žemesnės energinės klasės būstai pasižymi patrauklesnėmis kainomis. Kita vertus, už jų gali slypėti tūkstančius eurų per metus siekiančios išlaidos.
       2024-05-31 14:55:33

Renkatės, kur stoti? Paaiškino, kaip reitinguojamos aukštosios mokyklos

Artėjant pagrindiniams brandos egzaminams būsimiems studentams aktualiausiu klausimu tampa – kur stoti? Jau nuo birželio 1 d. prasidės 2024 m. pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas.
       2024-05-29 16:21:55

Tiesiai iš Graikijos – kelis kilogramus sveriančios „uogos“: kas tai

Tūkstančiai pirkėjų žino, kad norint apsipirkti pigiai ir kokybiškai, tereikia užsukti į bet kurią „Lidl“ parduotuvę, ir taip – jau aštuonerius metus. Artėjančią vasarą „Lidl“ kviečia pasitikti skanaujant kokybiškus šviežius vaisius ir daržoves.
       2024-05-29 16:09:02

Tėčiai nusipelnė geriausio: jų dienos šventei – gardžiausi grilio kepsniai

Šį savaitgalį švęsdami Tėvo dieną palepinkite juos gardžiausiais grilio kepsniais: tėčiai įvertins gurmanišką sausai brandintos jautienos didkepsnį, o galbūt jų mėgstamiausi – klasikiniai kiaulienos sprandinės šašlykai?
       2024-05-29 15:45:00

4 būdai apsaugoti namus vasaros atostogų metu

Namai – svarbiausia vieta mūsų gyvenime, kur randame ir užuovėją, ir poilsio oazę, ir pasipildome jėgų. Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie.
       2024-05-29 15:41:20

2 skaniausios šaltos sriubos: šaltibarščiai ir „konkurentė“

Kai už lango – tikra vasara, šaltibarščiais gaivintis norisi nors ir kasdien. Kavinėse toks įprotis gali gerokai palengvinti kišenę, tačiau gaminant namuose, jais mėgautis galima iki valiai.
       2024-05-29 14:03:56

Nesąžininga, kad ūkininkui lieka tik penktadalis galutinės pieno vertės

Remiantis Oficialiosios statistikos portalo duomenimis, auginamų galvijų ir karvių, kurios melžiamos 2 metus ir yra vyresnės, skaičius Lietuvoje kasmet mažėja. Pernai metais galvijų, kurie buvo auginami ūkininkų ir šeimos ūkiuose turėjome 512 120, tuo tarpu šiemet – 492 686 galvijus.
       2024-05-29 13:54:11

Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: kodėl nebeveiks

Naudotojai visame pasaulyje praneša apie „YouTube“ sutrikimus – žiūrimi vaizdo įrašai neužsikrauna, leidžiami be garso, yra prasukami automatiškai arba atsiranda puslapio klaida.
       2024-05-29 13:47:04

Daiktų interneto įrenginiai skaičiuojami milijardais: kaip 5G keičia IoT rinką?

Po žaibiškais atsisiuntimais ir aukščiausios raiškos vaizdo turinio peržiūromis išmaniajame slepiasi ir kita mažiau žinoma 5G pusė – nauja daiktų interneto (IoT) era.
       2024-05-29 13:36:32

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų

Duomenys rodo, kad televizorius vis dar išlieka viena populiariausių pramogų formų ir planuojama, kad jo populiarumas ateityje dar augs – tyrimų bendrovė „Statista“ prognozuoja, kad 2024-aisiais televizijos žiūrovų skaičius visame pasaulyje išaugs iki daugiau nei 5,5 milijardų.
       2024-05-25 17:40:34

Šeštadienis – ir gardus, ir pigus: paskanaukite kepsnio ir trešnių deserto

Sakoma, kad šeštadienio popietę, kai saulė – zenite, įsiklausę išgirsite ne tik čirškiančius varnėnus ar pamiškėje trepsiančius šerniukus, bet ir čirškinamus kepsnius, šašlykus bei kitus grilio gardumynus.
       2024-05-25 17:32:00

Grilio skoniai: skirtingi pigūs marinatai atskleis vis kitokį mėsos skonį

Kiauliena yra viena universaliausių mėsų, naudojamų viso pasaulio grilio virtuvėse: nuo tradicinių kepsnių JAV pietuose, kinų kulinarijos „Char Siu“ gabalėlių iki vokiškų „Bratwurst“ dešrelių.
       2024-05-25 12:37:25

Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa

Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių.
       2024-05-24 16:15:00

Artėja vestuvių sezonas. Apie ką nepagalvoja lietuviai?

Vasara – vestuvių sezonas. Daugelis šventę planuoja daugiausiai galvodami apie tai, kaip pasipuoš ar kuo pavaišins svečius, tačiau retas susimąsto apie svarbius dokumentus.
       2024-05-24 16:03:32

„Lidl“ – tikrieji lietuviškų agurkų namai: kodėl agurkai čia – tokie pigūs?

Salotos, sumuštiniai, šaltibarščiai, troškiniai, o ir vieni patys – agurkai – pagardins bet kurį patiekalą, taip pat – ir ledus. Tikrieji vasaros karaliai džiugina kiekvieno Lietuvos gyventojo pietų stalą, o dar labiau pradžiugins lietuviškų trumpavaisių agurkų kaina, kuri šį savaitgalį „Lidl“ parduotuvėse – neįtikėtinai žema.
       2024-05-24 15:52:24

Apie ilgaamžiškumo paslaptis: įvardijo daržovę, kuri prailgins gyvenimą

Šių dienų sveikos gyvensenos dėmesio centre – siekiamybė ilgaamžiškumui, apimant tinkamos mitybos, fizinio aktyvumo ir emocinės sveikatos dermę.
       2024-05-24 15:41:33

Specialistas pataria, kaip namuose įsirengti slėptuvę nuo pavojaus

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.