Naujienos

Paaiškino, ką apie padangas turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas

2024-05-22 19:44:31

Kasmet automobilių rinką papildo nauji modeliai, o padangų gamintojai jiems parūpina naujausių padangų. Kiekvienu atveju skiriamos milijoninės investicijos, tačiau vairuotojai prisipažįsta, kad kartais sunku suprasti, kuo naujausios padangos skiriasi nuo vėliausiai pristatytų.

Patys gamintojai tvirtina, jog erdvės tobulinimui – dar daug, tad ką apie tai turėtų žinoti vairuotojai ir kas iš tiesų keičiasi naujausios kartos padangose?

Tobulumui ribų nėra

Paulius Macevičius, „Continental“ atstovas Lietuvoje, teigė, kad iš tiesų padangos tobulinamos kiekvieną dieną: tai daroma tiek laboratorijose, tiek per specialius bandymus. Pasak jo, ne tik nuolat kuriami nauji padangų modeliai, bet ir atnaujinami jau rinkai pristatyti produktai.

„Netgi jau rinkoje esančios padangos yra nuolatos tobulinamos, nes atsiranda vis pažangesnių išradimų. Naujos technologijos pagerina padangų darbą, prisideda prie jų ilgaamžiškumo, todėl galima sakyti, kad pokyčiai vyksta kasdien. Jiems skiriama labai daug laiko ir investicijų“, – aiškino P. Macevičius.

Paklaustas, kokie konkretūs padangos parametrai keičiami, žinovas nurodė, jog pastaruoju metu daugiausia dėmesio skiriama padangų gumos mišiniui, mat jam keičiantis keičiasi ir padangos savybės, todėl galima pasiekti vis geresnių rezultatų.

„Kasdien keliuose važinėjantiems vairuotojams reikia gero padangų sukibimo su sausa ir šlapia kelio danga, gero akvaplanavimo, ilgaamžiškumo, mažo garso ir apskritai gero padangos darbo. Keičiant padangos parametrus ir yra siekiama pateisinti visus šiuos vairuotojų lūkesčius, kad savo darbą padanga puikiai atliktų visomis sąlygomis. Žinoma, ne ką mažiau svarbu, kad tobulinant vieną savybę nenukentėtų kitos, tad dėl to taip pat įtemptai dirbama“, – pasakojo „Continental“ atstovas.

Sprendimai visų poreikiams

P. Macevičius teigė, jog darbo padangų gamintojams – apstu, mat tobulėjant automobiliams ir jiems kintant, padangų kūrėjai taip pat privalo neatsilikti. Vienas ryškiausių pavyzdžių – elektromobilių atsiradimas rinkoje. Dėl baterijų visiškai elektriniai modeliai yra sunkesni, todėl pradžioje buvo kuriamos būtent jiems pritaikytos padangos.

„Tobulėjant automobiliams, reikia ir atitinkamų sprendimų kuriant padangas. Populiarėja daugiau sveriantys elektromobiliai, skiriasi jų svorio paskirstymas, tokie automobiliai pasižymi didesniu sukimo momentu, o ir stabdant juos veikia didesnės jėgos, todėl padangos pritaikomos esamiems poreikiams. Originalias padangas konkretiems automobiliams kuriantys gamintojai taip pat jas pritaiko pagal tų modelių specifiką“, – aiškino P. Macevičius.

Padangų ekspertas priminė, kad žinomi transporto tema žinias skleidžiantys leidiniai periodiškai organizuoja padangų bandymus, per kuriuos nustato realias padangų galimybes. Anot jo, būtent tokių bandymų rezultatai parodo, kad investicijos nenueina perniek ir kiekviena nauja padangų karta pademonstruoja vis geresnius rezultatus.

„Investuojama daug, tačiau labai džiugina, kai naujas produktas visiškai pateisina lūkesčius. Šiemet esame labai laimingi, nes mums pavyko laimėti 90 proc. bandymų, kuriuose buvo testuojamos „Continental Sport Contact 7“ ir „Premium Contact 7“ padangos, o tai yra geriausias kada nors pasiektas rezultatas. Stengiamės pasiūlyti vis geresnių sprendimų, tad šios ir ankstesnės kartos padangos tinka tiek elektromobiliams, tiek ir modeliams su vidaus degimo varikliais“, – nurodė P. Macevičius.

Vienintelė tarpinė, jungianti su keliu

Specialistas aiškino, kad pažangios padangos pasižymi mažesniu pasipriešinimu riedėjimui, todėl gali padėti taupyti degalus, taip pat yra lengvesnės, o tai palengvina automobilio darbą. Tai svarbu ne tik kasdien zujantiems gatvėse, bet ir mašinos galimybes išbandantiems lenktynių trasose. Tai pabrėžia ir keletą metų tradiciniame, žurnalistų raliu pramintame, „Press ralyje“ dalyvaujantis Matas Buzelis. Sportiniu „Toyota MR2“ modeliu lekiantis „carVertical“ komunikacijos vadovas tvirtina, kad būtent padangos yra vienintelė tarpinė, kuri automobilį jungia su keliu, todėl netgi turint labai galingą mašiną gero rezultato pasiekti nepavyks, jei padangos bus prastos.

„Padangų kokybė turi tiesioginės įtakos varžybų baigmei, todėl besiruošiantys kovoti dėl rezultato joms skiria didžiulį dėmesį. Kartais lenktynininkai renkasi netgi „semi-slick“ tipo padangas, tačiau tokiose varžybose kaip „Press ralis“ pasiekti gerų rezultatų ir netgi laimėti galima, tai yra įrodyta, su kokybiškomis gatvinėmis padangomis. Žinoma, žurnalistų lenktynės vyksta dvi dienas, todėl būtų naivu tikėtis, kad visą laiką švies saulė. Tuomet vėlgi reikia žiūrėti, ar padangos gerai atlieka savo darbą tik ant sausos, ar ir ant šlapios kelio dangos, nes, prapliupus lietui, tampa svarbios visai kitos jų savybės. O gatvinės padangos turi didelį privalumą – jų nereikia sušildyti, nes vos startavęs automobilis puikiai sukimba su kelio danga“, – aiškino M. Buzelis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad startuojantiems su silpnesniais automobiliais ypač svarbiu padangų parametru tampa jų svoris. Jei padanga ne tik sunki, bet ir didesnio skersmens, vairuotojui per varžybas tenka dar sunkesnė užduotis.

„Padangos svoris daro labai didelę įtaką visai automobilio dinamikai, nes tai yra rotacinė masė, o kuo ji didesnė ir kuo toliau nuo rato tvirtinimo centro, tuo jos įtaka automobilio valdymui didėja“, – pažymėjo M. Buzelis.

Nauja nelygi naujai

Ilgametis „Press ralio“ dalyvis aiškino, kad tiek norintiems gerai pasirodyti varžybose, tiek siekiantiems užtikrinti maksimalų saugumą per kasdienes keliones, būtina atkreipti dėmesį ne tik į padangų protektoriaus likutį, bet ir jų amžių.

„Kai kurie žmonės nekreipia dėmesio į padangų amžių ir renkasi 7 metų senumo padangas, kurios buvo laikomos kone lauke, prieš saulę ir lietuje, visiškai neatsižvelgiant į reikiamas sandėliavimo sąlygas. Ne veltui tokios padangos vadinamos „medinėmis“, nes jos jau būna praradusios savo savybes. Su jomis tikrai nepavyks pasiekti gero rezultato. Žinoma, jei padangos kelerius metus buvo sandėliuojamos tinkamomis sąlygomis, negalima sakyti, kad jos bus prastos. Tačiau jei tenka rinktis ne visiškai naujas padangas, svarbu žinoti, kaip jos buvo laikomos“, – rekomendavo „carVertical“ komunikacijos vadovas.

M. Buzelis taip pat pabrėžė, kad padangų technologijos tobulėja kasmet, todėl pažangiausių sprendimų ieškantiems vairuotojams prieš kelerius metus sukurta, bet nenaudota padanga neįtiks, nes ji nebus tokia gera kaip visiškai naujos kartos padanga.

Tai, kaip „Press ralio“ dalyviams seksis greičio ruožuose, paaiškės gegužės 31–birželio 1 dienomis. Varžybų startas bus skelbiamas Širvintose, o simbolinė finišo arka dalyvių lauks Šventojoje.

Palydovinių antenų ir imtuvų montavimas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2025-07-03 09:10:53

8 už: kodėl užsakovai statyboms vis dažniau renkasi generalinės rangos paslaugą

Šiandieninėje statybų rinkoje matome aiškų poslinkį: vis daugiau užsakovų projektus įgyvendina pasitelkdami generalinę statybos rangą.
       2025-06-24 19:16:19

Sezonui ruošiasi ir sukčiai: 5 dažniausiai pasitaikantys turistų spąstai

Vasaros metu daugiau keliaujame, tačiau atostogų sezonui ruošiasi ne tik poilsiautojai, bet ir sukčiai. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad kelionės neapkartintų finansiniai nuostoliai, pasakoja „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
       2025-06-20 09:52:52

Įsigijus naują būstą, atkreipkite dėmesį ir į sprendimus susijusius su elektra

Planuojant įsigyti nuosavą būstą, visuomet atidžiai įvertinama jo vieta: atstumas iki darbo, vaikų darželių ar mokyklų, pati rajono infrastruktūra. Vis dėlto ne mažiau svarbu ir daugybė praktinių dalykų.
       2025-06-13 13:41:27

Nafta brangsta: Izraelio – Irano konflikto kainą mokės visas pasaulis

Izraelis, surengė keliasdešimt oro smūgių ataką prieš Iraną, kuri gali įstumti Artimuosius Rytus į naują karą. Plataus masto atakos taikiniais tapo Irano branduolinė programa, kariniai objektai, buvo nužudyti keli aukščiausio rango vado pareigas ėję Irano karininkai.
       2025-06-07 10:08:51

Prieš protestą – aiški protesto organizatorių pozicija dėl NT mokesčio

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga, reaguodama į Premjero Gintauto Palucko pasisakymus dėl pirmojo būsto neapmokestinimo, šį žingsnį vertina kaip sveikintiną reakciją į visuomenės lūkesčius.
       2025-06-06 10:36:55

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose.
       2025-06-04 16:28:14

Lietuvos pajūryje nebeliko 3G ryšio

Vasaros sezoną pradedančiame Lietuvos pajūryje galutinai išjungta senoji 3G ryšio technologija. Daugiau kaip 20 metų šalyje naudota technologija nuo birželio 3 dienos nebeveikia visoje Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Neringoje, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybėse.
       2025-05-30 13:32:42

Telefonas – jūsų vaiko saugumo įrankis: ar naudojate šias funkcijas?

Pirmasis telefonas – svarbus žingsnis vaiko gyvenime, tačiau sunkus sprendimas tėvams: kaip užtikrinti, kad įrenginys būtų ne tik patrauklus, bet ir iš tiesų naudingas?
       2025-05-23 12:31:31

Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti

Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė, kuri turi įtakos daugeliui organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemai, sąnariams ir raumenims.
       2025-05-21 19:32:34

Ryto kava – malonumas ar stresas širdžiai?

Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriame, kaip ją ruošiame ir kaip mūsų organizmas į ją reaguoja.
       2025-05-21 19:26:07

3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina klaidas

Ar gali jūsų 3000 eurų vertės garsaus prekės ženklo kompiuteris dirbti lėčiau nei kolegos įrenginys, kainavęs 800 eurų? Deja, bet gali. Ir dėl to kalta ne technologinė įranga, o mūsų blogi įpročiai.
       2025-05-17 12:34:20

Išmanusis televizorius ar televizorius su dirbtiniu intelektu

Televizorių technologijos nuolat tobulėja ir namų pramogos tampa vis labiau personalizuotos. Jau nesame tik pasyvūs žiūrovai – naujosios technologijos siūlo individualizuotą turinį, pritaiko vaizdo ir garso kokybę, leidžia bendrauti pasitelkiant išmaniuosius asistentus.
       2025-05-17 12:26:49

Netrukus Lietuvoje bus visiškai išjungtas 3G ryšys

„Bitė“ birželį pradės senosios 3G ryšio technologijos išjungimą. Iki šių metų pabaigos Lietuvoje bus visiškai išjungtas šis senosios technologijos ryšys. Beveik 20 metų naudotą mobiliojo ryšio technologiją keičia naujesnės kartos 4G ir 5G ryšys.
       2025-05-10 16:24:20

Dirbtinis intelektas kyla – o kur mūsų inžinierių karta?

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-09 11:04:58

Moderni, šiuolaikinė gamyba neįmanoma be inžinerijos

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-07 18:39:16

Atskleidė, koks darbas būtų Z kartos košmaras

Privalomas darbas biure nuo 8 iki 17 val., viršvalandžiai, rutininės užduotys, nuolatinė kontrolė ir neaiški darbo prasmė. Šias sąlygas siūlantys darbdaviai gali neabejoti – didžioji dalis Z kartos atstovų nuo tokio darbo bėgs neatsisukdami.
       2025-04-30 15:18:43

Paauglį užklupo aistra: kaip degti, bet nesudegti?

Brendimui įsibėgėjus paauglio gyvenime aistra užgriežia pirmuoju smuiku. Čia kyla dilema – laisvai mėgautis tuo, kas duota gamtos, ar lėtinti greitį, kad staigus gyvenimo posūkis neišmestų į šalikelę?
       2025-04-25 18:45:47

Ką apie pinigus byloja liaudies išmintis ir ką sako ekspertai?

Apie pinigus egzistuoja daugybė patarlių ir posakių, kurie yra įsitvirtinę giliai mūsų sąmonėje. Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakius „laikas – pinigai“, „šykštus moka du kartus“ ir daugelį kitų.
       2025-04-25 18:38:09

Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: deginimąsi reikėtų pamiršti

Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai numojame ranka. Dažnas ne tik neskuba teptis apsauginėmis priemonėmis, bet ir ilgiausiai deginasi, tepasi įdegį stiprinančiais aliejais.
       2025-04-25 18:33:42

Įspėjo naudojančius „Skype“ – turite mažai laiko pereiti prie kitos programėlės

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų.
       2025-04-23 12:13:43

Lošimų reklamai – stop ženklas: kas pasikeis ir kodėl tai svarbu?

Praeitų metų pabaigoje Seimas žengė ryžtingą žingsnį – pritarė reikšmingiems Azartinių lošimų įstatymo pakeitimams, kurie jau nuo 2025 m. liepos 1 d. iš esmės pakeis lošimų reklamos taisykles Lietuvoje.
       2025-04-18 15:02:51

Ar darbdavys turi teisę naudoti darbuotojo atvaizdą reklamuojant paslaugas?

Šių dienų socialinių tinklų tendencijos - verslininkai vis dažniau į parduodamų prekių ir paslaugų reklamas įtraukia savo darbuotojus. Šios tendencijos šalutinis efektas – nutraukus darbo sutartį, darbuotojai įprastai nenori, kad jis pats ir jo atvaizdas būtų siejamas su konkrečia įmone ir jos produktais.
       2025-04-18 14:55:19

Būsto kainos ir vėl gali kilti: ką daryti laukiantiems dar mažesnių palūkanų?

Europos Centrinis Bankas šiais metais jau ne kartą mažino bazinę palūkanų normą, o naujausių žinių dėl pokyčių turėtume sulaukti jau balandžio 17 dieną. Planuojančius būsto paskolą tai skatina viltis, kad ši data reikš dar vieną palūkanų normos sumažėjimą.
       2025-04-18 14:44:54

Kodėl kartojame tėvų klaidas, nors pažadame sau būti kitokie?

Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai – nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir auginsite vaikus, niekada jų nekontroliuosite, visada mylėsite?
       2025-04-18 14:32:28

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose.
       2025-04-18 14:26:04

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė primena – keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą.
       2025-04-18 14:21:38

Apie perdegimo prevenciją: poilsis turi būti tikras, o ne apsimestinis

Ar jums pažįstama situacija, kai prabudę ryte jaučiatės nepailsėję, atostogaudami vis dirsčiojate į mobilųjį telefoną, o jaukiausių metų švenčių šurmulys virsta nerimu?
       2025-04-16 11:26:03

Kraustotės į naują būstą? Kokių su elektra susijusių klausimų reikėtų nepamiršti

Naujo būsto pirkimas – jaudinanti ir džiugi patirtis, tačiau už jos slypi ir daugybė praktinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, kad gyvenimas būtų kuo patogesnis. Vienas tokių – elektros tiekimas ir energijos valdymo sprendimai.
       2025-04-16 11:23:16

Ar žinote, kur kreiptis nemokamos pagalbos susirgus per šventes?

Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.
       2025-04-12 10:10:31

Auksiniai antrankiai. Ar ne per daug aukojame dėl pinigų?

Šiandien profesinėje aplinkoje vis dažniau girdima metafora „auksiniai antrankiai“. Kai kurie darbdaviai, dažniausiai startuoliai, stengiasi paskatinti nuomonę, kad darbuotojai, norintys pakeisti darbo vietą ar netgi karjeros kryptį, rizikuoja prarasti per daug, ir todėl šie geriau renkasi likti.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.