Naujienos

„Dell“ technologijų prognozės 2017-iesiems

2017-01-26 20:25:25

Paskutiniai keleri metai technologijų pasaulyje buvo pakankamai audringi, tačiau 2017-ieji žada būti ne mažiau ramūs tiek verslui, tiek eiliniam vartotojui. Netrukus tikrovė gali nublankti prieš ekrane matomą vaizdą, o lietimui jautrūs ekranai suteiks naujas neregėtas galimybes.

Pokyčiai veržiasi ir į biurus – tikėtina, kad jau greitu metu savo darbe naudosime virtualios realybės ir savaime atsikuriančias technologijas, o personalo darbuotojai ieškos daiktų interneto vadovų. Ko dar galime laukti 2017-aisiais?

Virtualios realybės triumfas

67 proc. respondentų, dalyvavusių pasaulinėje „Dell„ ir „Intel“ Future Workforce Study“ apklausoje, teigė, kad savo darbe norėtų naudoti virtualios ir papildytos realybės technologijas. Prognozuojama, kad per ateinančius kelerius metus šių sprendimų naudojimas pasieks kritinį tašką.

Belaidė įranga įvairiuose prietaisuose leis žmonėms pasinerti į paralelinį pasaulį, kuriame juos ribos vienintelis dalykas – jų pačių vaizduotė. Ribos tarp fizinio ir virtualaus pasaulio mažėjimas gali reikšti pabaigą paskaitoms, segtuvams ir nuolatiniam konspektavimui. Mokymasis bus daug kūrybiškesnis, pasitelkiant tokius pojūčius kaip lytėjimas.

5K raiškos revoliucija

Mes – ne ta karta, kuri renkasi antrą geriausią. Kodėl taip yra? Todėl, kad pripratome prie 150 km/val. greičiu skriejančio progreso. Tyrimų ir plėtros padalinių atstovai lieja septynis prakaitus, kad jų klientai būtų nustebinti ir patenkinti, o vos tik visi pradeda galvoti, kad 5K raiška išstums 4K ir taps nauju rinkos standartu, pradeda sklisti gandai apie dar didesnius ekranus su dvigubai didesne raiška.

Tikėtina, kad 2017 metais vartotojų vizualinė patirtis pasieks naujas aukštumas – iki tokio lygio, kai tikrovė nublanks prieš ekrane matomą vaizdą.

Nauja pozicija – daiktų interneto vadovas

Naujo tipo vadovai kompanijose dygsta lyg grybai po lietaus. Dar prieš kurį laiką spėliojome, kas tie skaitmeninių paslaugų ar skaitmeninių sprendimų vadovai, tačiau visi jie buvo madingi iki tol, kol atsirado vaikis su kostiumu, kurio pareigos – daiktų interneto vadovas.

Kodėl jo reikia? Todėl, kad kompanijos vis labiau jaučia augantį spaudimą užpildyti spragą tarp darbo operacijų vykdymo ir informacinių technologijų. Siekdamas padidinti veiklos pelningumą ir efektyvumą, daiktų interneto vadovas organizacijoje dirbs su visais – pradedant gamybos darbuotojais bei vadybininkais ir baigiant padalinių vadovais bei generaliniais direktoriais.

Daiktų interneto vadovai bus tarpinė grandis, užtikrinanti veržlius ir šiandien taip reikalingus pokyčius. Jie sieks, kad jų kompanijos išgyventų ketvirtosios pramonės revoliucijos amžiuje ir suvaldytų šiame kelyje atsirasiančias grėsmes bei išnaudotų galimybes. Ir visa tai – amžiuje, kai pasaulis pulsuoja 8 mlrd. į pasaulinį tinklą sujungtų įrenginių ritmu („Dell Technologies“ prognozuoja, kad iki 2031 m. tokių įrenginių skaičius pasieks 200 mlrd. – 25 kartus daugiau nei žmonių mūsų planetoje). Laukia daug darbo!

Apsauga nuo programišių – ir automobiliui

Ar pastaruoju metu iš savo mechaniko teko išgirsti, kad pats metas atnaujinti jūsų transporto priemonės programinę įrangą? Taip, jūs išgirdote teisingai – pasaulyje, kuriame viskas prijungta prie tinklo, galima įsilaužti į bet kurį įrenginį, jei tik jis turi IP adresą.

Galima spėti, kad šiemet kibernetinių atakų apimtis ir mastai tik didės, ir tai neapsiribos IT tinklais. Supratimas, kad nuo kibernetinių atakų turi būti apsaugoti ne tik tradiciniai kompiuteriai, bet ir tokia įranga kaip šildymo, ventiliavimo ar oro kondicionavimo sistemos, reikš naujas galimybes ir kartu iššūkius verslui.

Jokių ribų kūrybiškumui

2017-ieji simbolizuos visuotinę erdvinio kūrybiškumo pradžią. Jau labai greitai kūrybininkai savo magiškus darbus galės vystyti pasitelkdami ypač galingas technologijas, o laikui bėgant jos taps prieinamos ir daug platesniam žmonių ratui.

Pasinaudodami išmaniaisiais įrenginiais ir technologijomis inžinieriai ir architektai galės vaikščioti savo projektų puslapiuose bei pamatyti savo statinių modelius tokius, kokie jie bus natūralaus dydžio. Ir visa tai – darbams dar net neprasidėjus. Mėgėjai viską galės daryti ir matyti vos keliais rutuliuko pasukimais, piršto prabraukimais ar rašiklio brūkštelėjimais. Vietoje kompiuterio pelės paspaudimų vaikai savo kelią į „Minecraft“ galės nusipiešti tiesiog prisilietimu ar specialia įrankių valdymo rankenėle (angl. totem).

Savaime atsikuriančios technologijos

Bet kuris gydytojas pasakys, kad profilaktika – geriau nei gydymas. Šiandien galime stebėti ne tik įvairias mašinas, kurios gali būti apmokytos ir mokytis pačios, bet ir iš anksto sužinoti, kada jos suges, bei užkirsti tam kelią.

Turėdamos savaime atsikuriančias technologijas, kompanijos vietoje įprastų gedimų šalinimo savo specialistams galės pavesti vykdyti daug svarbesnius IT projektus. Analitikos sektoriaus lyderė „IDC“ prognozuoja, kad 2020 m. beveik 20 proc. įvairių kompanijos veiklos procesų galės susitvarkyti ir atsikurti patys.

Dirbtinio intelekto aukštumos

Niekam ne paslaptis, kad kompanijos ir žmonės ne visuomet sėkmingai susidoroja su milžinišku duomenų kiekiu. Visgi didžiuliai duomenų masyvai greitu metu padės mašinoms suvokti daiktus visiškai naujais būdais. Pavyzdžiui, Masačiusetso technologijos institutas (MIT) atlieka išties nuostabius tyrimus, susijusius su regimuoju suvokimu. MIT mokslininkai, versdami mašinas žiūrėti TV serialus „Biuras“ („The Office“) ir „Nusivylusios namų šeimininkės“ („Desperate Housewives“), bando jas išmokyti prognozuoti žmonių elgesį.

MIT mokslininkai mano, kad mašinų gebėjimas perprasti intonacijas, mimikas ir kitas žmogiškas subtilybes gali tapti tikra revoliucija. Pavyzdžiui, tai gali būti naudinga siekiant atlikti paprastas, tačiau daug tikslumo reikalaujančias medicinines procedūras. Po kurio laiko mašinos galės pasinaudoti savo gebėjimais ir kitose srityse – visiškai įmanoma, kad jos pačios mokysis skaitydamos tekstus ar girdėdamos žodžius.

Nuostabūs dalykai!

Ši naujiena peržiūrėta 4842 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-01-19 11:17:47

Intensyvaus šildymo sezono metu padidėja oro užterštumas kietosiomis dalelėmis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavoje sausio 17 d. vidutinė 24 val. kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore viršijo ribinę vertę.
       2021-01-19 10:59:30

„LTG Infra“ pradeda radijo ryšio sistemos modernizaciją

Lietuvos geležinkelių tinklą valdanti bendrovė „LTG Infra" pasirašė beveik 16 mln. eurų vertės sutartį dėl radijo ryšio sistemos modernizacijos ir priežiūros. Ši GSM-R standarto sistema yra naudojama traukinių eismo valdymui Lietuvoje.
       2021-01-19 10:35:15

„Falcon 9“ į orbitą iškels dar vieną „NanoAvionics“ palydovą

Sausio 22 dieną iš Floridos valstijoje Kanaveralo iškyšulyje esančio kosmodromo turėtų pakilti Elono Musko bendrovės „SpaceX“ raketa-nešėja „Falcon 9“, kuria savo kosminę kelionę pradės dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ palydovas.
       2021-01-19 10:32:00

Praėjusią savaitę elektra Lietuvoje brango 12 proc., dėl šalčių išaugo paklausa

Praėjusią savaitę Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse elektros didmeninė kaina kilo 12 proc. Brangiausiai elektra kainavo Lietuvoje – 59,96 Eur/MWh.
       2021-01-19 10:27:55

Mitybos specialistė pataria, kaip per karantiną susidaryti valgymo režimą

Moksliniame žurnale „Nutrients“ paviešintos klinikinės studijos, atliktos po pirmosios karantino bangos, rodo, jog kilus pandemijai vidutiniškai žmonių kūno masė padidėjo 2-6 kg.
       2021-01-19 09:46:32

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 717 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7057 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 717 naujų koronaviruso atvejų. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7362
       2021-01-19 08:55:25

Augintinių kailio priežiūra žiemą: ką turėtų žinoti kiekvienas šeimininkas?

Keturkojus nuo šalčio apsaugantis storesnis kailis ne vienam šeimininkui tampa galvos skausmu, o pačiam gyvūnui, kartais, ir ligų priežastimi.
       2021-01-19 07:58:08

Ekspertų patarimai apie vištų dedeklių auginimą ir priežiūrą

Turint ūkį ir nedidelį ūkinį pastatą, galima savo poreikiams auginti vištas dedekles. Šių paukščių priežiūra nėra sudėtinga, vis dėlto reikia šiek tiek žinių, kad būtų užtikrinta, jog vištos augtų sveikos ir dėtų kokybiškus kiaušinius.
       2021-01-19 07:55:30

Duomenų apžvalga: karantino priemonės veikia labai efektyviai

Praeitą savaitę (2021 m. sausio 11–17 d.) gerėjo dauguma pandemijos rodiklių – paros atvejų skaičius, teigiamų tyrimų dalis, į mobiliuosius punktus besikreipiančių simptominių asmenų skaičius, ligoninių užimtumas ir mirčių nuo COVID-19 skaičius.
       2021-01-19 07:51:50

Pastatų išbandymai sniegu: kada namų stogai gali nebeatlaikyti

Ant stogų storėjantys sniego patalai ne tik džiugina akį, bet ir verčia sunerimti dėl gyventojų bei jų turto saugumo. Draudikai ragina žmones nepalikti sniego dangos ant statinių, idant rytoj prasidėjus atodrėkiui ji nepažeistų stogo ar net pastato konstrukcijų.
       2021-01-18 15:17:15

Turintiems bepiločius orlaivius (dronus)

Transporto kompetencijų agentūra praneša, kad nuo 2020 m. gruodžio 31 d. įsigaliojo nauji reikalavimai dronų turėtojams. Visi skrydžiai skirstomi į tris kategorijas – atvirąją, specialiąją ir sertifikuotąją.
       2021-01-18 14:28:25

Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių

Pirmadienį į Lietuvą lėktuvu iš Vokietijos buvo pristatyta penktoji dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) siunta su 14040 vakcinos dozėmis.
       2021-01-18 14:14:50

Kaip technologijos gali padėti pasirūpinti emocine higiena

Psichologų išskaičiuota pati liūdniausia diena metuose – trečiasis sausio mėnesio pirmadienis, kitaip dar vadinamas „Mėlynuoju pirmadieniu“ (angl. „Blue Monday“). Ši diena – priminimas, kad savo emocine higiena reikėtų rūpintis reguliariai.
       2021-01-18 14:10:02

Penki dalykai, kurių elektromobilių vairuotojai privalo nepamiršti žiemą

Nukritus termometro stulpeliui ir kelius užklojus sniego sluoksniui, kiekvieno automobilio priežiūra reikalauja papildomų pastangų. O jeigu tas automobilis turi ne vidaus degimo variklį, o yra varomas elektra, klausimų kaip jį prižiūrėti žiemą kyla dar daugiau.
       2021-01-18 09:42:32

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 476 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 3583 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 476 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,9% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7548
       2021-01-18 08:08:20

Vėjo elektrinės ir žemdirbystė: ką reikia žinoti ūkininkams?

Kalbant apie elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių, dažniausiai akcentuojamos tokios globalios naudos, kaip švari vietinė elektra, pagaminta neeikvojant žemės išteklių, nedidelis CO2 pėdsakas, pozityvi įtaka klimato kaitai.
       2021-01-18 07:41:40

Vilniaus Stoties rajono konversija perbraižys būsto paklausos žemėlapį

Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai prognozuoja, kad po planuojamos Vilniaus Stoties rajono konversijos pakils Stoties, Naujininkų ir Naujamiesčio mikrorajonuose esančio būsto vertė – pokyčiai NT rinkoje turėtų išryškėti po 5-7 metų.
       2021-01-18 07:11:18

L. Slušnys: vaikas per pamokas žaidžia kompiuterinius žaidimus, neužsipulkite jo

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys prisipažįsta matantis daugiau nuotolinio ugdymo minusų nei pliusų, ir neabejoja, kad pasibaigus pandemijai vaikai patys norės sugrįžti į mokyklas ir įprastą mokymosi būdą.
       2021-01-18 07:03:51

Kosmetologė pataria, kokia turėtų būti veido odos priežiūra šaltuoju sezonu

„Šaltojo sezono metu daugelis skundžiasi veido odos išsausėjimu – dehidratacija, sudirgimu, paraudimu, dilgčiojimu, pleiskanojimu ir pan. Todėl pagrindinė užduotis žiemą – apsaugoti odą nuo šių nemalonių problemų ir kitų neigiamų išorės faktorių“, - teigia kosmetologė ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytoja Urtė Šveiterienė.
       2021-01-18 06:56:51

Sportas šaltame ore: kada organizmui kyla pavojus

Karantino laikotarpiu dauguma žmonių sportuoja ir mankštinasi gryname ore. Specialistai pataria, kokių saugumo priemonių būtina imtis, kad atšalus orams sportas gamtoje nepakenktų kūnui.
       2021-01-17 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 836 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5428 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 836 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,1% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7845
       2021-01-16 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9540 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 8500
       2021-01-16 08:48:54

NVSC primena – izoliacijos taisyklių laikytis būtina

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad dėl sąlyčio su COVID-19 užsikrėtusiuoju izoliuoti asmenys privalo laikytis izoliavimo taisyklių, su kuriomis jie supažindinami izoliavimo metu. Tai būtina, kad būtų užkirstas kelias infekcijos plitimui visuomenėje.
       2021-01-15 13:08:12

Žiemiškos sąlygos kelia pavojus darbo vietose

Žemą oro temperatūrą ypač aktualu įvertinti dirbantiesiems lauko sąlygomis. Elektros linijų tiesimo, krovimo, kelių, inžinerinių komunikacijų tiesimo ir remonto, miško kirtimo, teritorijų, gatvių, kiemų valymo, statybos ir kiti darbai, atliekami lauke, nesustoja ir žiemą.
       2021-01-15 10:59:13

Skaitmeninės technologijos drebina tradicinio žemės ūkio pamatus

Prof. Astrida Miceikienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė Vienas autoritetingiausių pasaulio verslo leidinių „Forbes“ 2017 m. išplatino informaciją apie tai, kad mūsų planetoje visiškai be tiesioginio fizinio žmogaus darbo sėkmingai užaugintas ir nuimtas pirmasis derlius.
       2021-01-15 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9842 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,9% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 9020
       2021-01-15 08:24:06

Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?

Ribos tarp skirtingų išmaniųjų įrenginių kasmet vis labiau nyksta. Planšetės įgyja vis daugiau funkcijų, galios ir universalumo. Todėl dažnam iškyla klausimas, ar galima apsieiti be stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio?
       2021-01-15 08:00:56

Kodėl koronavirusas pavojingesnis nėščiosioms ir gimdyvėms?

„Gimdymo metu labiausiai bijojau, kad per medikų dėvimus apsauginius kostiumus, kaukes, skydelius ir kas keturias valandas besikeičiančias pamainas neišgirsiu, ką man sako gydytojai ir nepadarysiu visko taip, kaip reikėtų“
       2021-01-15 07:54:11

Rizika užsikrėsti COVID-19 liga išlieka ir būnant lauke

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nesilaikant saugaus atstumo, nedėvint tinkamos apsauginės veido kaukės, užsikrėsti koronavirusu (COVID-19 liga) galima ir būnant lauke, atvirose erdvėse.
       2021-01-15 07:54:11

Jaučiančius COVID-19 simptomus epidemiologai ragina registruotis tyrimui

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai (NVSC), jiems talkinantys savanoriai, atliekantys epidemiologinę diagnostiką, pastebi, kad žmonės neretai, nepaisant jaučiamų koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingų simptomų, delsia registruotis tyrimui.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.