Naujienos

Permainoms esi pasirengęs, jei sugebi matyti aukščiau savo interesų

2017-05-18 20:15:06

Deklaruojantiems, kad už švietimo reformą ir kokybinius pokyčius svarbesnė yra istorinė raida, pavadinimas ar akademinės tradicijos, Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybės (KTU SA) prezidentas Lukas Kijauskas atkerta: „Senosios tradicijos išliks pačios, jeigu jos yra geros ir stiprios – forsuoti tokių dalykų negalima“.

Jungimosi procesus KTU studentai kartą jau išgyveno. 2013 metais KTU inicijavus vidinę pertvarką, 13 fakultetų buvo sėkmingai pertvarkyti į 9, 13 fakultetinių studentų atstovybių į 9, 14 mokslo institutų – taip pat į 9, o 114 katedrų ir centrų skaičius sumažėjo iki 73.

Kijausko teigimu, Kaune sukūrus plačios aprėpties universitetą, naujai įstoję studentai papildys jau nebe KTU, VDU, ASU, SU, LEU, o Kauno universiteto gretas, kuris pirmakursiams neturės per tam tikrą laiką subrandinto emocinio ryšio, sentimentų ar istorinio konteksto. „Naujoji Alma mater ir taps jų istorija“, – sako L. Kijauskas.

Pasidalino į priešininkų stovyklas

Dabartinis KTU SA prezidentas į KTU įstojo prieš ketverius metus, 2013-aisais, nieko nežinodamas apie Universiteto pertvarką ir tais pačiais metais numatytą fakultetų, fakultetinių studentų atstovybių (FSA) ir kitų padalinių jungimąsi.

Pradėjęs studijuoti Pramoninio dizaino inžineriją tuometiniame Dizaino ir technologijų fakultete, L. Kijauskas prisijungė prie studentų atstovybės, kuri tada vadinosi „DiDi“. Praėjus pirmajam semestrui, Dizaino ir technologijų fakultetas buvo sujungtas su Mechanikos ir mechatronikos fakultetu, kuris taip pat turėjo savo studentų atstovybę MESA.

Tuometinis FSA atstovybės pirmininkas pranešė „DiDi“ nariams, kad jungiantis fakultetams, turės jungtis ir fakultetinės studentų atstovybės.

„Tuo metu buvome įsitikinę, kad esame stipresnė studentų atstovybė, turinti tvirtesnes tradicijas, – pasakojo L. Kijauskas. – Buvome prisirišę prie savo logotipo, pavadinimo, organizuojamų renginių, įvaizdžio. Iš pradžių pykome ant MESA narių ir žiūrėjome į juos kaip į priešininkų stovyklą.“

Nors MESA buvo mažesnė organizacija, mažiau aktyvi, tačiau taip pat stipriai prisirišusi prie tų pačių dalykų, kaip ir „DiDi“. L. Kijauskas prisimena, kad jungtis į naują studentų atstovybę nenorėjo nei MESA, nei „DiDi“ – viskas prasidėjo pykčiais, nesutarimais, tuščiais ginčais ir ambicijų karais.

Į pokyčius vedė stiprus lyderis

Tuometinis „DiDi“ pirmininkas Edvardas Padegimas, studentų atstovybėse vykstant sąmyšiui, buvo bene vienintelis ramiai vertinęs situaciją ir sugebėjęs matyti aukščiau skirtingų interesų. „Jis nesileisdavo į diskusijas, kur argumentai būdavo nesvarūs, o viršų imdavo ne bendras tikslas, argumentuota nuomonė, o ambicijos ir savi interesai“, – sakė L. Kijauskas.

Jo teigimu, laikotarpiu, kai veikla studentų atstovybėse buvo sutrikusi dėl kilusio neužtikrintumo, nesutarimų tarp jų narių, atsirado tokių lyderių, kaip E. Padegimas, kurie savo komandas vedė į pokyčius.

2014-iais, susijungus fakultetams, buvo nuspręsta atsinaujinti ir konsoliduotai studentų atstovybei sukurti visiškai naują pavadinimą, neapraizgytą praeities sentimentais ir istorijomis – taip „DiDi“ ir MESA tapo „InDi“.

„Susijungus ir pradėjus dirbti kartu, dalis mažesniosios atstovybės MESA narių laikui bėgant prisitaikė ir įsiliejo į naujosios organizacijos branduolį, o kita dalis – nors ir liko, bet viskam priešinosi ir visuomet palaikydavo opoziciją, – apie jungimosi iššūkius pasakojo L. Kijauskas. – Pasibaigus mokslo metams, atėjus vasarai, darbas „InDi“ atstovybėje pagaliau nusistovėjo.“

Situacijos gelbėtojai – pirmakursiai

Po vasaros atostogų į Universitetą įstojus naujų pirmakursių bangai, pasipildė ir „InDi“ gretos: „Pirmakursiai neturėjo išankstinio nusistatymo apie atstovybę, prisirišimo prie MESA ar „DiDi“ istorijos, tradicijų, logotipo ar pavadinimo – patys to nežinodami, jie mus labiausiai apjungė.“

Pasak L. Kijausko, atsiradęs ryšys su naujaisiais nariais, pradėjo ugdyti naują atstovybę „InDi“ su kitokiomis tradicijomis, naujais darbais ir šviežiu požiūriu.

Kijauskas yra vienas paskutinių DiDžių kartos atstovų, praėjusiais metais baigęs veiklą FSA „InDi“. „Šiandien organizacija yra iš pamatų atsinaujinusi – joje nebelikę senų narių iš „DiDi“ ir MESA. Ji yra stipri, stipresnė negu bet kada iki šiol“, – sakė pašnekovas, pažymėdamas, kad tik apie 10-15 proc. visų tuometinių atstovybių narių, nepritarę konsolidacijai, nutraukė veiklą organizacijose.

Šiandien „InDi“ organizuojamų renginių, projektų mastas yra stipriai išaugęs: „Pavyzdžiui, didžiausias studentų atstovybės renginys „Naktinis krepšinis“, anksčiau organizuotas „DiDi“ ir sutraukdavęs iki 1000 dalyvių, šiandien skaičiuoja 10 000 susidomėjusių žmonių“, – kalbėjo L. Kijauskas.

Likusiems „opozicijoje“ – vargai dėl išlikimo

Dabartinis KTU SA vadovas prisimena ir dar vieną, tik mažiau sėkmingą struktūrinių pokyčių įgyvendinimo atvejį Universitete.

„Kai jungėsi tuometinio Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto atstovybės „Endi“ ir RAFES taip pat buvo labai daug nesutarimų ir suremtų iečių, – sakė L. Kijauskas. – Vyko labai stipri politinė kova tarp organizacijų pirmininkų. Naujai išrinktas fakultetinės studentų atstovybės vadovas turėjo nulemti, kuri iš pusių liks dominuojanti.“

Laimėjus „Endi“ atstovui, buvo sutarta keisti organizacijos pavadinimą į ESA, tačiau naujosios atstovybės valdžia iš karto susidūrė su pasipriešinimu – RAFES nariai nesutiko būti ESA dalimi, atsitraukė ir pakeitė statusą iš FSA į organizaciją. RAFES darė viską, kad tik išlaikytų savo pavadinimą, logotipą, tradicijas ir renginius.

„Kol RAFES veikė jos senbuviai, tol organizacija gyvavo ir toliau organizavo įvairius pramoginius renginius, tačiau praėjus keliems metams ir senuosius narius pakeitus naujiems, veiklos mastai pradėjo mažėti, – sakė L. Kijauskas. – Šiuo metu RAFES svarsto apie veiklos sustabdymą, nes praradus pagrindinį tikslą – studentų interesų atstovavimą – organizacijai neužtenka „svorio“ ir veikla stoja savaime.“

Apibendrindamas 2013-2014 m. Universitete vykusią padalinių optimizaciją, L. Kijauskas sako, kad didžiausias trukdis buvo FSA narių prisirišimas prie savo tradicijų ir renginių, nes studentams atrodė, kad tai, ką daro jie, o ne kiti, yra geriausia ir prasmingiausia, todėl tai – privalo išlikti.

„Fakultetinės studentų atstovybės nenorėjo „paleisti“ savo vidinės organizacijos kultūros: kaip vedami susirinkimai, kaip bendraujama, kaip priimami nauji nariai, kokia yra darbo metodika, netgi kaip juokaujama – vardijo KTU SA prezidentas. – Pokyčiai reiškia, kad bus dirbama kitaip, o žmonės to nenori.“

Kas gerai – perėmė, kas blogai – atsisakė

Kijausko nuomone, raktas į sklandų pokyčių procesą yra aktyvi ir atvira komunikacija, gerosios praktikos pavyzdžių pateikimas: „Kuo aiškesnį vaizdą to, kaip organizaciją ir jos narius paveiks pokyčiai, turės žmonės, tuo mažiau jie priešinsis naujovėms. Visi esame linkę priešintis nežinomybei.“

Pasak pašnekovo, žvelgiant iš šios dienos perspektyvos, nesibaigiantys svarstymai dėl naujų atstovybių pavadinimų, logotipų, atrodo mažareikšmiai: „Dabar susitikę su buvusių atstovybių alumnais, su kuriais prieš 3-4 metus pykomės, nesutarėme, šiandien juokiamės iš savo trumparegiškumo. Prisiminus buvusias rietenas, joms iššvaistytą laiką, sunku patikėti, kad nesugebėjome matyti toliau savo nosies.“

Anot L. Kijausko, kiekviena KTU FSA turėjo savo stipriųjų pusių tiek darbo metodikoje, tiek renginių organizavime: „Po pertvarkos išliko tik organizacijų stiprybės – visa kita, kas ir prieš optimizaciją neveikė, nebuvo tęsiama toliau.“

Pertvarką palaikė dauguma studentų

2013-2014 m. KTU SA prezidentės pareigas ėjo ketvirtakursė Monika Simaškaitė, KTU Tarptautinių studijų centre (TSC), kuris jungėsi su Mechanikos ir mechatronikos fakultetu, studijavusi Eksporto inžineriją.

Tuo metu centrinė KTU SA iniciavo studentų apklausą, kuria siekė sužinoti, kaip studentai vertina Universitete vykusius pokyčius. Apklausos, kurioje dalyvavo 688 studentai, rezultatai parodė, kad 61 proc. studentų jautė aukštojoje mokykloje vykstančią pertvarką. Pokyčius teigiamai vertino 51 proc. studentų, neigiamai – 18 proc.

„Studijos tęsėsi sava vaga, paskaitos ir atsiskaitymai vyko, kaip vykę iki tol, todėl struktūriniai pokyčiai studentus palietė mažiau, bet fakultetų administracijoms, dėstytojams ir fakultetinėms studentų atstovybėms tas laikotarpis buvo nelengvas“, – sakė buvusi KTU SA prezidentė, šiuo metu dirbanti asociacijos „Infobalt“ švietimo eksperte.

Pašnekovė prisimena, kad pokyčiai kėlė pasipriešinimą, nežinomybės, neužtikrintumo jausmą, naujus iššūkius. „Sprendimai dėl pokyčių niekada nebūna populiarūs“, – pripažino pašnekovė.

„Prisimenu, kad tuomet man buvo gana keista, kad žmonės buvo taip stipriai prisirišę prie fakulteto pavadinimo, logotipo, senosios, nusistovėjusios kultūros, – sakė M. Simaškaitė. – Universitetui reikėjo judėti į priekį, o ne stovėti vienoje vietoje.“

Po integracijos – naujos galimybės

Žvelgdama iš šios dienos perspektyvos, M. Simaškaitė mano, kad Universitete inicijuoti pokyčiai pasiteisino: „Tuo metu KTU struktūra buvo gana fragmentuota, išsibarsčiusi, todėl įgyvendinus Atsinaujinimo programą, buvo sutaupyta lėšų, atsirado naujų dėstytojų, naujų ryšių ir didesnės sinergijos su kitais fakultetais.“

Po fakultetų konsolidacijos buvusi KTU SA vadovė magistrantūroje studijavo pavadinimą pakeitusiame Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete. „Rašydama magistro baigiamąjį darbą, turėjau galimybę dirbti su kitos katedros dėstytoju, kurio pagalba ir konsultacijos anksčiau būtų sunkiai prieinamos“, – kalbėjo „Infobalt“ švietimo ekspertė.

Jos įsitikinimu, darbuotojams matant, jog pokyčiai inicijuojami ne šiaip sau, o dėl visų gerovės ir Universiteto veiklos gerinimo, žmonės lengviau priima naujoves, keičiasi jų požiūris.

Prieš 4 metus fakultetų atstovai organizavo susitikimus su fakultetų bendruomenėmis, vyko aktyvi komunikacija. M. Simaškaitės teigimu, įgyvendinant KTU Atsinaujinimo programą, labai padėjo aiški žinutė, kodėl vykdomi pokyčiai.

Siūlo telkti geriausias patirtis ir protus

Buvusi KTU SA vadovė pažymi, kad pertvarkos metu, labai padėjo tai, kad rektorius Petras Baršauskas ir rektorato nariai aktyviai įsitraukė į vykusius procesus, susitikdavo ir aktyviai kalbėdavosi su akademine bendruomene, studentais, rodė rūpestį ir tam skyrė daug dėmesio.

„Manau, kad KTU patirtis, vykdant Universiteto pertvarką 2013-2014 m., galėtų pasitarnauti kaip atvejo analizė (angl. case study), – teigė M. Simaškaitė. – Svarbiausias darbas yra atvira bei aktyvi komunikacija, nukreipta į darbuotojus, ne tik iš padalinių, bet ir iš aukščiausių vadovų.“

„Infobalt“ ekspertės teigimu, turėdamas vieną stiprų universitetą, Kauno miestas įgytų pranašumą ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu: „Žvelgiant į užsienio patirtis, esame per maži, kad turėtume tiek daug atskirų, fragmentuotų aukštųjų mokyklų. Reiktų koncentruoti geriausias patirtis ir geriausius protus.“

Simaškaitei vieno universiteto Kaune idėja patiko nuo pat pradžių: „Ją reikia vystyti toliau, konkuruoti su kitomis aukštosiomis mokyklomis bent jau Europos regione, o ne tarpusavyje. Tik siekiant būti geriausiais pasaulyje, turėti tarptautinio lygio dėstytojus ir mokslininkus, galėsime siekti švietimo pažangos.“

Pagalba priimant palydovines TV programas
Ši naujiena peržiūrėta 3238 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2025-07-03 09:10:53

8 už: kodėl užsakovai statyboms vis dažniau renkasi generalinės rangos paslaugą

Šiandieninėje statybų rinkoje matome aiškų poslinkį: vis daugiau užsakovų projektus įgyvendina pasitelkdami generalinę statybos rangą.
       2025-06-24 19:16:19

Sezonui ruošiasi ir sukčiai: 5 dažniausiai pasitaikantys turistų spąstai

Vasaros metu daugiau keliaujame, tačiau atostogų sezonui ruošiasi ne tik poilsiautojai, bet ir sukčiai. Į ką verta atkreipti dėmesį, kad kelionės neapkartintų finansiniai nuostoliai, pasakoja „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.
       2025-06-20 09:52:52

Įsigijus naują būstą, atkreipkite dėmesį ir į sprendimus susijusius su elektra

Planuojant įsigyti nuosavą būstą, visuomet atidžiai įvertinama jo vieta: atstumas iki darbo, vaikų darželių ar mokyklų, pati rajono infrastruktūra. Vis dėlto ne mažiau svarbu ir daugybė praktinių dalykų.
       2025-06-13 13:41:27

Nafta brangsta: Izraelio – Irano konflikto kainą mokės visas pasaulis

Izraelis, surengė keliasdešimt oro smūgių ataką prieš Iraną, kuri gali įstumti Artimuosius Rytus į naują karą. Plataus masto atakos taikiniais tapo Irano branduolinė programa, kariniai objektai, buvo nužudyti keli aukščiausio rango vado pareigas ėję Irano karininkai.
       2025-06-07 10:08:51

Prieš protestą – aiški protesto organizatorių pozicija dėl NT mokesčio

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga, reaguodama į Premjero Gintauto Palucko pasisakymus dėl pirmojo būsto neapmokestinimo, šį žingsnį vertina kaip sveikintiną reakciją į visuomenės lūkesčius.
       2025-06-06 10:36:55

Telefonuose – visas gyvenimas: kaip juos apsaugoti keliaujant užsienyje?

Prasidėjusi vasara žymi atostogų kelionių pradžią, kuomet nemaža gyventojų dalis planuoja vykti ilsėtis ar pramogauti į užsienio šalis. Keliautojai vis dažniau daugelį kelionės dokumentų bei kitų svarbių asmeninių duomenų saugo savo išmaniuosiuose telefonuose ar kituose įrenginiuose.
       2025-06-04 16:28:14

Lietuvos pajūryje nebeliko 3G ryšio

Vasaros sezoną pradedančiame Lietuvos pajūryje galutinai išjungta senoji 3G ryšio technologija. Daugiau kaip 20 metų šalyje naudota technologija nuo birželio 3 dienos nebeveikia visoje Klaipėdos apskrityje – Klaipėdos mieste ir rajone, Palangoje, Neringoje, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonų savivaldybėse.
       2025-05-30 13:32:42

Telefonas – jūsų vaiko saugumo įrankis: ar naudojate šias funkcijas?

Pirmasis telefonas – svarbus žingsnis vaiko gyvenime, tačiau sunkus sprendimas tėvams: kaip užtikrinti, kad įrenginys būtų ne tik patrauklus, bet ir iš tiesų naudingas?
       2025-05-23 12:31:31

Miegas ir nutukimas: glaudus ryšys, apie kurį verta žinoti

Vis daugiau tyrimų rodo, kad miegas ir kūno svoris – glaudžiai susiję. Miego trukmė ir kokybė turi reikšmingą poveikį vaikų sveikatai, ypač nutukimo rizikai. Nutukimas yra būklė, kuri turi įtakos daugeliui organizmo sistemų: širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemai, sąnariams ir raumenims.
       2025-05-21 19:32:34

Ryto kava – malonumas ar stresas širdžiai?

Daugeliui mūsų rytas be kavos – ne rytas. Tačiau ar kofeinas visada saugus širdžiai? Kada jis gali būti naudingas, o kada – žalingas? Specialistai pabrėžia: viskas priklauso nuo to, kiek kavos geriame, kaip ją ruošiame ir kaip mūsų organizmas į ją reaguoja.
       2025-05-21 19:26:07

3000 eurų už kompiuterį – ir vis tiek lėtas? IT ekspertas paaiškina klaidas

Ar gali jūsų 3000 eurų vertės garsaus prekės ženklo kompiuteris dirbti lėčiau nei kolegos įrenginys, kainavęs 800 eurų? Deja, bet gali. Ir dėl to kalta ne technologinė įranga, o mūsų blogi įpročiai.
       2025-05-17 12:34:20

Išmanusis televizorius ar televizorius su dirbtiniu intelektu

Televizorių technologijos nuolat tobulėja ir namų pramogos tampa vis labiau personalizuotos. Jau nesame tik pasyvūs žiūrovai – naujosios technologijos siūlo individualizuotą turinį, pritaiko vaizdo ir garso kokybę, leidžia bendrauti pasitelkiant išmaniuosius asistentus.
       2025-05-17 12:26:49

Netrukus Lietuvoje bus visiškai išjungtas 3G ryšys

„Bitė“ birželį pradės senosios 3G ryšio technologijos išjungimą. Iki šių metų pabaigos Lietuvoje bus visiškai išjungtas šis senosios technologijos ryšys. Beveik 20 metų naudotą mobiliojo ryšio technologiją keičia naujesnės kartos 4G ir 5G ryšys.
       2025-05-10 16:24:20

Dirbtinis intelektas kyla – o kur mūsų inžinierių karta?

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-09 11:04:58

Moderni, šiuolaikinė gamyba neįmanoma be inžinerijos

Skaitmenizacija, automatizacija, robotika ir dirbtinis intelektas iš esmės keičia pramonės veidą, o kartu – ir inžinieriaus vaidmenį joje. Jei anksčiau pramonės įmonei pakakdavo šaltkalvio mechaniko ir elektriko, tai dabartiniai reikalavimai inžinieriui – kur kas didesni.
       2025-05-07 18:39:16

Atskleidė, koks darbas būtų Z kartos košmaras

Privalomas darbas biure nuo 8 iki 17 val., viršvalandžiai, rutininės užduotys, nuolatinė kontrolė ir neaiški darbo prasmė. Šias sąlygas siūlantys darbdaviai gali neabejoti – didžioji dalis Z kartos atstovų nuo tokio darbo bėgs neatsisukdami.
       2025-04-30 15:18:43

Paauglį užklupo aistra: kaip degti, bet nesudegti?

Brendimui įsibėgėjus paauglio gyvenime aistra užgriežia pirmuoju smuiku. Čia kyla dilema – laisvai mėgautis tuo, kas duota gamtos, ar lėtinti greitį, kad staigus gyvenimo posūkis neišmestų į šalikelę?
       2025-04-25 18:45:47

Ką apie pinigus byloja liaudies išmintis ir ką sako ekspertai?

Apie pinigus egzistuoja daugybė patarlių ir posakių, kurie yra įsitvirtinę giliai mūsų sąmonėje. Turbūt kiekvienas yra girdėjęs posakius „laikas – pinigai“, „šykštus moka du kartus“ ir daugelį kitų.
       2025-04-25 18:38:09

Besaikės saulės vonios – kelias į melanomą: deginimąsi reikėtų pamiršti

Nors melanoma tarp vyrų yra trečias pagal paplitimą vėžys, o tarp moterų – antras, į saulės spindulius neretai numojame ranka. Dažnas ne tik neskuba teptis apsauginėmis priemonėmis, bet ir ilgiausiai deginasi, tepasi įdegį stiprinančiais aliejais.
       2025-04-25 18:33:42

Įspėjo naudojančius „Skype“ – turite mažai laiko pereiti prie kitos programėlės

Gegužės 5 d. viena pirmųjų vaizdo skambučių ir susirašinėjimo programėlių – „Skype“ bus išjungta visiems laikams. „Microsoft“ oficialiai nutraukia programos veikimą ir ragina žmones pereiti prie kitų nemokamų sprendimų.
       2025-04-23 12:13:43

Lošimų reklamai – stop ženklas: kas pasikeis ir kodėl tai svarbu?

Praeitų metų pabaigoje Seimas žengė ryžtingą žingsnį – pritarė reikšmingiems Azartinių lošimų įstatymo pakeitimams, kurie jau nuo 2025 m. liepos 1 d. iš esmės pakeis lošimų reklamos taisykles Lietuvoje.
       2025-04-18 15:02:51

Ar darbdavys turi teisę naudoti darbuotojo atvaizdą reklamuojant paslaugas?

Šių dienų socialinių tinklų tendencijos - verslininkai vis dažniau į parduodamų prekių ir paslaugų reklamas įtraukia savo darbuotojus. Šios tendencijos šalutinis efektas – nutraukus darbo sutartį, darbuotojai įprastai nenori, kad jis pats ir jo atvaizdas būtų siejamas su konkrečia įmone ir jos produktais.
       2025-04-18 14:55:19

Būsto kainos ir vėl gali kilti: ką daryti laukiantiems dar mažesnių palūkanų?

Europos Centrinis Bankas šiais metais jau ne kartą mažino bazinę palūkanų normą, o naujausių žinių dėl pokyčių turėtume sulaukti jau balandžio 17 dieną. Planuojančius būsto paskolą tai skatina viltis, kad ši data reikš dar vieną palūkanų normos sumažėjimą.
       2025-04-18 14:44:54

Kodėl kartojame tėvų klaidas, nors pažadame sau būti kitokie?

Ar pagaunate save sakant ar darant tai, ką sakydavo ar darydavo jūsų tėvai – nors sau kartojote, kad elgsitės kitaip? Pavyzdžiui, kitaip bendrausite su partneriu (-e) ir auginsite vaikus, niekada jų nekontroliuosite, visada mylėsite?
       2025-04-18 14:32:28

Odai, širdžiai ir energijai palankiausi vaisiai: kuriuos rinktis ir kodėl?

Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose.
       2025-04-18 14:26:04

Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele

Atėjus pavasariui vis dažniau planuojame išvykas svetur. „Luminor“ banko kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė primena – keliaujant į ne euro zonos šalis atsiskaitymo banko kortele metu verta pasirinkti vietinę valiutą.
       2025-04-18 14:21:38

Apie perdegimo prevenciją: poilsis turi būti tikras, o ne apsimestinis

Ar jums pažįstama situacija, kai prabudę ryte jaučiatės nepailsėję, atostogaudami vis dirsčiojate į mobilųjį telefoną, o jaukiausių metų švenčių šurmulys virsta nerimu?
       2025-04-16 11:26:03

Kraustotės į naują būstą? Kokių su elektra susijusių klausimų reikėtų nepamiršti

Naujo būsto pirkimas – jaudinanti ir džiugi patirtis, tačiau už jos slypi ir daugybė praktinių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti, kad gyvenimas būtų kuo patogesnis. Vienas tokių – elektros tiekimas ir energijos valdymo sprendimai.
       2025-04-16 11:23:16

Ar žinote, kur kreiptis nemokamos pagalbos susirgus per šventes?

Šeimos medicinos įstaigos jose prirašytiems gyventojams turi užtikrinti, kad šeimos gydytojo komandos paslaugas jie galėtų gauti 12 valandų per dieną, 5 darbo dienas per savaitę.
       2025-04-12 10:10:31

Auksiniai antrankiai. Ar ne per daug aukojame dėl pinigų?

Šiandien profesinėje aplinkoje vis dažniau girdima metafora „auksiniai antrankiai“. Kai kurie darbdaviai, dažniausiai startuoliai, stengiasi paskatinti nuomonę, kad darbuotojai, norintys pakeisti darbo vietą ar netgi karjeros kryptį, rizikuoja prarasti per daug, ir todėl šie geriau renkasi likti.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5  6  7  8  9
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.