Naujienos

Kokius įgūdžius valdo arba turi valdyti šių laikų komunikacijos specialistas?

2017-07-23 16:07:28

Gyvename laikais, kai kasdienybės be komunikacijos nebeįsivaizduojame. Net ir būdami vieni namuose iš tikrųjų esame ne vieni. Telefonais, kompiuteriais ar kitais išmaniaisiais įrenginiais su elektroniniu paštu ir socialiniais tinklais esame prijungti prie likusio pasaulio, kuris, atrodo, niekada nemiega ir visuomet gyvena XXI amžiaus tempu bei aktualijomis.

Darbo rinka į ją tik įsiliejantiems žmonėms visuomet pateikia iššūkius. Vienas jų – komunikacija. Įvairūs komunikaciniai sprendimai ar jau padarytos klaidos taip pat yra aptarinėjamos įmonių, organizacijų ar politiniame kontekste, kai nuo netinkamai ar netiksliai išreikštos minties gali nukentėti subjekto įvaizdis.

Tad kokius įgūdžius valdo arba turi valdyti išsilavinęs komunikacijos specialistas?

Įvaizdžio kūrimas svarbus visose srityse

Šiais laikais žmonės savo įvaizdį pradeda formuoti gana anksti, galbūt to net nesuvokdami. Tai, kokią mokyklą lankai, kokiuose renginiuose dalyvauji, su kokiais žmonėmis bendrauji – daug pasako ir apie pačią asmenybę. Taip pat yra ir vėliau. Išsakoma nuomonė, socialinių tinklų įrašai, nuotraukos gali ir prisidėti prie sėkmės arba ją sumažinti. Ypač kai kalbama apie karjerą.

Spartėjant informacijos sklaidai ir gerėjant jos pasiekiamumui, įmonėms ar organizacijoms labai svarbu suformuoti ir palaikyti teigiamą visuomenės nuomonę. Įmonės ir organizacijos vis dažniau samdo ir investuoja į komunikacijos specialistus, o pasaulinės tendencijos žada, kad jų poreikis ir svarba kuo toliau, tuo labiau augs. Todėl ir Lietuvos rinkoje jaučiamas vis didesnis tokių specialistų poreikis.

Arijus Žakas, skaitmeninės reklamos ir komunikacijos paslaugas teikiančios įmonės „Socialus marketingas“ direktorius, teigia, kad šių dienų pasaulis sukasi apie tai, kas yra komunikuojama, todėl įvaizdžio formavimas tampa svarbiu faktoriumi tiek darbo, teik asmeninėje aplinkoje.

„Sugebėjimas išmanyti komunikaciją ir jos priemones, sugebėjimas teisingai „nuskaityti“ ir sudėlioti vienas ar kitas žinutes suteikia galimybę valdyti situaciją ir įvaizdžio formavimą“, – sako A. Žakas.

Svarbu nepasiklysti komunikacijos priemonių gausoje

Tinkamam įvaizdžiui palaikyti svarbu naudoti ir tinkamus įrankius. Geri specialistai žino, kur ir kokią informacijos priemonę naudoti, kokia platforma bus naudingesnė vienai ar kitai žiniai, asmeniniams ar verslo tikslams. Įvairių įrankių išmanymas ir gebėjimas juos valdyti padeda formuoti tiek asmeninį, tiek įmonės įvaizdį.

Žakas teigia, jog pastaraisiais metais vis daugėja komunikacijos priemonių, todėl net ir patyrusiems specialistams kartais sunku išsirinkti tinkamas ir jas tikslingai panaudoti.

„Vienintelis atsakymas, kaip suvaldyti visas priemones ir tinkamai jomis naudotis – nuolatinis mokymasis ir naujų technologijų išmanymas. Komunikacija – pakankamai sudėtingas, įvairiapusis ir daug niuansų pateikiantis mokslas. Apskritai, šiomis dienomis nuolatos stebime įvairius pokyčius susijusius su technologijomis, kurie daro įtaką ir pačiai komunikacijai“, – teigia A. Žakas.

Gebėjimas prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos

Atrodytų, elementaru gebėti skirti įvairias situacijas, reikalaujančias skirtingų temų ar išsireiškimų. Natūralu, kad per laidotuves nepasakojame anekdotų, kad vienaip kalbame su tėvais, o kitaip – su draugais, tačiau apstu momentų, kai padaromos klaidos, kurios gali ne tik sukelti juoką, bet ir sugriauti nepriekaištingą reputaciją. Jau nekalbant apie verslo ar politikos aplinką, kur kiekvienas žodis yra akylai sekamas ir atidžiai išnagrinėjamas.

„Ne paslaptis, kad pasaulis tampa vis atviresnis, vis labiau daugiakultūris bei vis labiau veikiamas technologijų. Dauguma šalių eina globalizacijos keliu ir skatina tarpkultūrinį bendradarbiavimą, tačiau bendrauti ir susikalbėti nėra taip lengva“, – teigia Komunikacijos ir informacijos valdymo technologijų bakalauro studijų programos Kauno technologijos universitete (KTU) vadovė Jurgita Vizgirdaitė.

„Todėl, norint pasiekti efektyvių rezultatų ir kokybišką bendradarbiavimą, itin svarbus yra gebėjimas lanksčiai prisitaikyti prie esamos situacijos ar aplinkos, įgyti reikalingus įgūdžius ir atitinkamai priimti su komunikacija susijusius sprendimus“.

Technologijos skatina neatsilikti

Vertinga suprasti, kad technologijos vaidina labai svarbų vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje, ir tiesiog nebegalima sau leisti jas ignoruoti. Norint suspėti paskui ir neatsilikti nuo sparčiu tempu tobulėjančio pasaulio, reikalingas įvairių technologijų bei medijų valdymas. Žinant, kokios plačios informacijos sklaidos galimybės egzistuoja šiuo metu, labai naudingi su inovacijų ir turinio valdymu susiję gebėjimai.

„Galbūt ateityje kažkokias komunikacijos kompetencijas, funkcijas ar priemones valdys kompiuteriai ar dirbtinis intelektas, tačiau vargu ar jis išsivystys iki tiek, jog turėtų visiškai pilnai funkcionuojančias smegenis ir galėtų mąstyti bei priimti sprendimus, kaip žmogus“, – sako „Socialaus marketingo“ vadovas A. Žakas.

Atsiradusias krizes galima pakreipti ir savo naudai

Tačiau, kad ir kokios geros žinios būtų, svarbu mokėti išlaikyti suformuotą įvaizdį. Tam gali trukdyti išorinės aplinkybės arba tiesiog žmogiškos klaidos. Bėda šiais laikais slypi tame, kaip greitai informacija pasklinda vien dėl kanalų gausos – žinios apie esamą krizę gali nukeliauti labai greitai. Geras komunikacijos specialistas žino, kaip tinkamai reaguoti į krizes, kaip jas sušvelninti arba net pasukti savo naudai.

„Politika, aviacija, saugumas, farmacija, maisto pramonė, tarptautinis verslas, auto industrija – visur ir kasdien įvyksta nenumatyti atvejai, nelaimingi atsitikimai. Sėkminga, efektyviai ir profesionaliai veikianti organizacija turi kompetentingus atstovus spaudai, vidinės komunikacijos ekspertus, mediatorius, kurie išmano ir geba tinkamai formuluoti ir perduoti subtilų, kontraversišką, nevienareikšmį turinį, ir taip tinkamai suvaldyti riziką ar krizę, tokiu būdu išsaugant organizacijos įvaizdį, pasitikėjimą, lojalumą, pasitenkinimą jos veikla“, – teigia J. Vizgirdaitė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
       2022-05-13 15:18:02

Atėjo laikas naikinti pavojingą invazinį augalą - Sosnovskio barštį

Nors pavasaris šiemet vėlyvas, savivaldybės jau pradėjo suplanuotus Sosnovskio barščio naikinimo darbus. Šį invazinį augalą purkšti herbicidais, šienauti arba iškasti yra numačiusios 16 savivaldybių.
       2022-05-13 15:11:39

TV tendencijos Lietuvoje: „Eurovizija“ muša rekordus

Didžiausią išmaniosios televizijos platformą Lietuvoje valdančios bendrovės „Telia“ statistika rodo, kad Lietuvos žiūrovų favoritais lieka „Eurovizija“, krepšinis ir Dakaras.
       2022-05-13 11:42:01

Ruošiatės draugų susibūrimui? Išmėginkite šiuos tris greitų užkandžių receptus

Planuojantiems šeimos susibūrimą savaitgalį ar „Eurovizijos“ finalo žiūrėjimą su draugais, tikru galvos skausmu gali tapti vaišės, kuriomis reikės nudžiuginti svečius.
       2022-05-13 11:35:54

3 pasaulio turtingieji, kurių karjera susiklostė tik sulaukus 40 metų

· Kai kurių milijonierių karjera susiklostė tik sulaukus 40 arba net daugiau metų. · Harlandas Sandersas įkūrė „KFC“ („Kentukio keptos vištienos“) bendrovę būdamas 62 metų. · 45 metų Henris Fordas tapo turtingu pristatęs automobilį „Model T“. · Rėjaus Kroko karjera susiklostė būnant 52 m. ir tapus „McDonald‘s“ franšizės agentu.
       2022-05-13 11:32:11

Kokio technologinio proveržio tikėtis ateityje ir kas laukia pasirinkusių IT?

„Programavimo sritį ar IT profesiją šiandien turi rinktis tie, kurie nori kūrybiško ir dinamiško darbo“, – įsitikinęs JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ Technologijų direktorius Rimantas Benetis.
       2022-05-13 09:47:11

Šildymo sistemos siurblio keitimas – efektyvus būdas sutaupyti

Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai.
       2022-05-13 09:41:07

Atgaivinantys burbuliukai: kokteilių receptai lietuvių meilės dienai paminėti

Lietuvių įsimylėjėliai gali džiaugtis, kadangi meilės garbei mūsų šalyje yra švenčiama ne viena, bet dvi šventės. Vasario mėnesį minime aistringąją Valentino dieną, o šiandien, gegužės 13 d. švenčiame lietuvių meilės deivės Mildos šventę.
       2022-05-13 08:46:17

Sukčiai įžūlėja: pernai išviliojo dvigubai daugiau pinigų

Praėjusiais metais sukčiai iš gyventojų elektroninėmis priemonės, Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, išviliojo 10,2 mln. eurų - tai dvigubai daugiau nei 2020-aisiais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.