iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Skaitmeninis marketingas – verslo plėtros variklis

2015-12-19 17:15:19

Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultete (KTU EVF) gruodžio 15 d. lankėsi „Google“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Regimantas Urbanas. Jis atvyko oficialiai pasveikinti kasmetinio konkurso „Google Online Marketing Challenge“ nugalėtojus, kurie sukūrė ir įgyvendino geriausią pasaulyje socialinės žiniasklaidos marketingo kampaniją.

foto

Pasak R. Urbano, tai, kad jau ne pirmus metus lietuviai konkurse įveikia didžiulę JAV, Japonijos ir Europos studentų konkurenciją, tik parodo, kad internetas suteikia galimybę tiek atskiriems specialistams, tiek verslui tapti konkurencingais visame pasaulyje. Remiantis „Google“ duomenimis, skaitmeninis marketingas turi tapti bet kurio verslo plėtros varikliu.

„Jau tampa gražia tradicija vis dažniau ir dažniau apsilankyti KTU. Man labai didelė garbė, kai tarp didelių valstybių – Prancūzijos, Japonijos, Didžiosios Britanijos, Amerikos – matau Lietuvos vardą. Atvažiuoti čia ir asmeniškai pasveikinti studentus bei įteikti Jiems apdovanojimus – viena maloniausių man tenkančių pareigų. Aš labai didžiuojuosi „Google“ ir KTU bendradarbiavimu, kuris tęsiasi jau ne vienerius metus. Sveikinu šių metų čempionus bei dėkoju visiems dėstytojams, prisidėjusiems prie šio puikaus rezultato,“ – apdovanojimų metu sakė R. Urbanas.

Konkurso nugalėtojams R. Urbanas įteikė neseniai rinkoje pasirodžiusius telefonus „Nexus 6P“ bei aukštą pasiekimą pažyminčius „Google“ sertifikatus.

Geriausi pasaulyje

KTU EVF Marketingo programos bakalaurai Eglė Žalnerauskaitė, Ignas Radžius, Aistė Stanislavičiūtė, Vydmantė Rastokaitė, Giedrė Labanauskaitė – studentai, nusprendę priimti „Google“ iššūkį ir šiemet pelnę geriausių pasaulyje socialinės žiniasklaidos marketingo kampanijos kūrėjų vardą.

„Pradžioje labai norėjau laimėti, tačiau kai sužinojau, kiek yra varžovų, tai tikrai nesitikėjau, kad laimėsim mes – lietuviai. Dalyvavimas šiame konkurse padėjo susipažinti su socialiniais tinklais, daugiau sužinoti, kaip jie veikia ir kaip teisingai juos valdyti. Pergalė suteikė pasitikėjimo - visada reikia tikėtis laimėti ir žinoti, kad esame ne prastesni už kitus didžiųjų pasaulio valstybių studentus“, – sakė KTU EVF komandos narys I. Radžius.

„Pritariu Ignui. Negana to, laimėję šį konkursą pridėjome ir svarų įrašą į savo CV. Atsirado galimybių dalyvauti įvairiuose mokymuose, o ir potencialūs darbdaviai mus jau dabar pastebi“, – kolegos mintis papildė komandos kapitonė E. Žalnerauskaitė.

Sėkmės formulė: studentų talentas ir ekspertų patirtis

Kaip ir ankstesniuose konkursuose, KTU EVF studentus „Google Online Marketing Challenge“ į pergalę lydėjo EVF Marketingo katedros jaunesnioji mokslo darbuotoja Elena Vitkauskaitė ir prof. Rimantas Gatautis.

„Džiaugiuosi, kad mūsų fakultete studijuoja ambicingi, talentingi ir pasaulyje pripažįstami studentai. Tačiau dideli pasiekimai paprastai nebūna atsitiktinumas - tai ilgo ir nuoseklaus studentų bei juos lydinčių savo srities ekspertų iš EVF darbo rezultatas. Šiais mokslo metais jau turėsime antrą bakalauro studijų programos „Marketingas“ absolventų kartą, anksčiau buvo tik specializacija. Tad, mano nuomone, galimybės dėstytojams su studentais šioje srityje dirbti visą studijų laikotarpį rezultatas – antri čempionų „Google“ konkurse metai“, – apdovanojimų metu dėkodama Marketingo katedros atstovams sakė KTU EVF dekanė prof. Edita Gimžauskienė.

KTU studentų pasiekimai – konkurencingumo pasaulyje įrodymas

Komentuodamas faktą, jog antrus metus iš eilės jau trečia KTU studentų komanda skina laurus pasauliniame „Google Online Marketing Challenge“ konkurse, R. Urbanas sako, kad tai tik dar kartą įrodo, jog internetas specialistui bei verslui suteikia galimybę tapti konkurencingais visame pasaulyje nepriklausomai nuo to, iš kokios šalies jis būtų.

„Tai puikiai įrodo, kad skaitmeninė sritis yra ta vieta, kur specialistai ir verslai iš tokios mažos šalies kaip Lietuva, gali būti lygiaverčiais konkurentais su Vokietijos, Didžiosios Britanijos, JAV ir net Japonijos verslininkais. Aš visuomet pabrėžiu, kad internetas yra demokratiška erdvė, sulyginanti visų galimybes pasiekti tą pačią informaciją, naudojantis tomis pačiomis priemonėmis. KTU studentai šiuo atveju pasinaudojo šia lygybės galimybe“, – sakė R. Urbanas.

Skaitmeninis marketingas – efektyviausias

Šiandien svarbiausia tai, kaip įmonė atrodo internete, kaip ji pristato savo prekes ir paslaugas. Tik susitvarkius tiek organinę paiešką, tiek perkamą per „AdWords“ reklamą, galima dirbti su kitais kanalais, kurie padeda formuoti prekių/paslaugų poreikį.

„Skaitmeninė rinkodara padeda nusiimti jau esamą derlių, pasiekti tuos žmones, kurie jau ieško jūsų, tad jiems yra lengviausia parduoti paslaugą ar prekę. Tuo metu kiti reklamos kanalai yra skirti poreikio formavimui. Todėl skaitmeninis marketingas yra raktas į patį efektyviausią ir labiausiai pamatuojamą reklamos kanalą ir įmonėms, ypatingai tik pradedančioms savo veiklą, nuo jo ir vertėtų pradėti. Čia yra aišku, kur kiekvienas euras yra išleidžiamas ir kokią grąžą jis atneša“, – pabrėžia „Google“ atstovas.

Internetas – neatsiejama kasdienybės dalis

Jei tavęs nėra internete, vadinasi tavęs nėra visai. Pasak R. Urbano, šis posakis jau tampa viena pagrindinių sėkmingo verslo taisyklių.

„Taip, televizija turi užpildyti spragas tam tikroms demografinėms grupėms, radijas irgi bus aktualus kai mes vairuojame ir negalim žiūrėti į ekraną – visi reklamos kanalai turi tam tikrą savo dalį. Tačiau verslo ir vartotojų santykiai, bendravimas, pirmas įspūdis, galiausiai prekyba persikelia į skaitmeninę erdvę. Kiti kanalai puikiai padeda vartotojų sąmonėje formuoti pirmą impulsą, prekės/paslaugos žinomumą, susidomėjimą ja, tuo tarpu internetas tampa tiesiog kasdiene bendravimo, informavimo, apsipirkimo platforma. Tad pirmiausia reikia perprasti šią mediją, kurios naudojimas tik didės“, – sako R. Urbanas.

Savo argumentus „Google“ atstovas pagrindžia iškalbingais skaičiais: daugiau kaip 80 proc. Amerikos bei Japonijos gyventojų naudojasi internetu. Tą patį daro ir apie 70 proc. Lietuvos gyventojų. Per ateinančius metus besivystančiose rinkose, tokiose kaip Indonezija, Brazilija, Afrikos šalys, vis daugiau žmonių bus pasiekiami internetu, o juo vis dažniau yra ir bus naudojamasi ne per kompiuterį, o per išmaniuosius įrenginius.

„Mes matom, kad beveik visas išsivystęs vakarų pasaulis yra internete. Daugiau nei 10-čiai šalių Google šiemet paskelbė, kad atliekamų paieškų mobiliuosiuose įrenginiuose yra gerokai daugiau nei kompiuteriuose. Tokios tendencijos greitu metu pasieks ir Lietuvą. Todėl galvoti apie tai, kaip verslas atrodo mobiliojo telefono ekrane, ar jo pateikiama informacija yra tam pritaikyta, stebėti, kaip elgiasi vartotojai, jausti pulsą, mąstyti, kaip juos pasiekti reikia jau dabar“, – savo patarimus verslui apibendrina R. Urbanas.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-02-25 09:18:54

Koronavirusas: viskas, ką vilniečiai turi žinoti

Visų pirma, ką turime žinoti, kad virusas yra ne kažkur toli. Ir net nėra klausimo, ar jis pateks pas mus. Tai atsitiks, būkime pasiruošę. Ir galiu jus patikinti – kaip besielgtų nacionalinė valdžia – už sostinę atsakingi žmonės savo pareigas supranta deramai ir vilniečiais pasirūpins.
       2020-02-25 08:01:30

Ką daryti, kad sportas nepakenktų?

„Jaučiausi gerai, kol nepradėjau sportuoti. Niekada nemaniau, kad paprasčiausias bėgimas sugadins man sveikatą“, – su tokiais žodžiais kaunietė Joana pasirodė traumatologo kabinete. Moteris tikina, kad pradėjusi lankytis sporto salėje, jau po pirmųjų treniruočių nusprendė, kad teiginys, jog sportas – sveikata, yra mitas.
       2020-02-24 16:09:45

„Brexitas“ įvyko. O kas toliau laukia e. parduotuvių?

Su sausiu baigėsi ir 47-erius metus trukusi Jungtinės Karalystės (JK) narystės Europos Sąjungoje (ES). Klausimą „kas toliau“ sau uždavė daugybės sričių atstovai, o siuntų bendrovės ir jų paslaugomis besinaudojantys žmonės ir įmonės – ne išimtis.
       2020-02-24 16:06:23

Elektros rinkos barometras: vėjuoti orai sumažino elektros energijos kainas

Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina sumažėjo visose Baltijos šalyse. Lietuvoje elektra pigo mažiausiai, bet kaina vis dar nepasiekė Latvijos ir Estijos lygio: Latvijos ir Estijos prekybos zonose vidutinė elektros energijos kaina krito 20 proc. iki 23,75 EUR/MWh, Lietuvoje – 19 proc. iki 23,52 EUR/MWh.
       2020-02-24 15:51:38

Papildomos priemonės dėl skrydžių iš Šiaurės Italijos keleivių patikros

Nuo vasario 24 dienos Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos rizikos valdymo priemonės dėl koronaviruso užsikrėtimo atvejų Italijoje. Tikrinami ir konsultuojami visi iš Šiaurės Italijos oro uostų į Lietuvą atvykstantys keleiviai, oro uostuose tai atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir savanoriai.
       2020-02-24 14:29:43

Veiksmai dėl koronaviruso COVID-19: tik laukiame kol pasieks ir Lietuvą

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius pasidalijo įrašu, kuriuo skatina institucijas imtis veiksmų, kad koronaviruso atveju Lietuva būtų pasiruošusi.
       2020-02-22 17:15:21

Kaip Bendrojo pagalbos centro operatoriai pažeidėjus auklėjo

Auklėjimas – tai tinkamo elgesio formavimas. Paprastai auklėjami yra vaikai ir lemiamas vaidmuo tenka jų tėvams. Bet ką daryti, jei žmogus suaugęs, o jo elgesys vis tiek yra neatsakingas ir nebrandus? Tokiais atvejais auklėjimu gali tekti užsiimti ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnams.
       2020-02-22 17:06:23

Istorinis pasiekimas – pirmą kartą Lietuvai suteiktas A+ kredito reitingas

Lietuva užkopė į istorines kredito reitingų aukštumas – pirmą kartą istorijoje mūsų šaliai buvo suteiktas A+ ilgalaikio skolinimosi reitingas. Tokį įvertinimą Lietuvai suteikusi tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ pažymi spartų ir subalansuotą šalies ekonomikos augimą bei tvirtą fiskalinę politiką.
       2020-02-22 11:54:59

Prezidentas: sutarimui dėl ES biudžeto reikia daugiau laiko

Pasibaigus Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, lyderiai sutarė toliau tęsti diskusijas dėl Daugiametės finansinės programos 2021 – 2027 metams. Pasak Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, derybos įvairiuose dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose buvo ilgos ir intensyvios.
       2020-02-22 11:51:16

Aštuoni Lietuvos objektai, nustebinsiantys net visko mačiusius

Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia.
       2020-02-21 15:48:19

Koronavirusas – tai didelis smūgis Ukrainai

Pareigūnai mėgino išvaikyti protestuotojus nuo kelio, kad galėtų pravažiuoti autobusai, kuriuose yra žmonės, galimai užsikrėtę koronavirusu. Tai toli gražu buvo ne vienas autobusas, o šeši. Jiems miesto gyventojai trukdė važiuoti į gydymo įstaigą, o keli iš jų netgi pasipriešino ir susirėmė su policininkais.
       2020-02-21 14:44:58

Regionų virtuvė: iš kur atėjo patiekalai, neatsiejami nuo mūsų kasdienybės?

Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado.
       2020-02-21 14:39:33

Priemonės koronaviruso prevencijai – konsultavimas ir kontaktų vengimas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) jau beveik mėnesį visuose trijuose Lietuvos oro uostuose aktyviai vykdo Kinijoje keliavusių žmonių konsultavimą, informuoja visuomenę. Per visą laikotarpį iš viso registruoti 176 keliavusieji Kinijoje.
       2020-02-21 08:19:22

Ar sulankstomi telefonai pakeis telefonų rinką?

Pasaulinis sulankstomų telefonų krepšelis praėjusią savaitę pasipildė dar vienu, kompanijos „Samsung“ antruoju modeliu – „Galaxy Z Flip“. „Huawei“ ir „Motorola“ savo sulankstomus sprendimus pristatė jau anksčiau, todėl rinkoje šiuo metu turime jau keturis skirtingus sulankstomus telefonus, iš kurių vienas oficialiai parduodamas ir Lietuvoje.
       2020-02-21 08:17:23

Ar žinote, kam renkami jūsų asmeniniai duomenys?

Viešas socialinių tinklų profilis su laisvai prieinamomis asmeninėmis nuotraukomis, elektroniniu paštu ir įrašais, programėlėms suteikta prieiga prie buvimo vietos ir bankinių duomenų – visa tai būdinga tiek dažnam paaugliui, tiek ir suaugusiam.
       2020-02-21 08:13:39

Karpos – neestetiškas apie imuniteto problemas signalizuojantis negalavimas

Nors karpos estetiškai nepatrauklus, tačiau dažniausiai nepavojingas negalavimas, vis tik nereiktų į jų atsiradimą numoti ranka – dažnai jos signalizuoja apie suprastėjusią organizmo imuninę sistemą, o vyresnio amžiaus žmonėms derėtų jas parodyti gydytojui dėl vėžio prevencijos.
       2020-02-20 11:07:57

Legalaus turinio platformos – vaistai nuo piratavimo

Nors Lietuva priskiriama prie labiausiai technologijų srityje pažengusių pasaulio šalių, taip pat esame įtraukti ir į daugiausiai pirataujančių šalių dešimtuką. Autorių teisių gynėjų nuomone, augantis legalaus turinio platformų populiarumas rodo ir didėjantį visuomenės sąmoningumą.
       2020-02-19 15:25:21

Lietuvių įmonė – tarp geidžiamiausių JAV darbdavių

Lietuvių įkurta logistikos kompanija „GP Transco“ pripažinta viena geidžiamiausių darbdavių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip mano Kanados ir JAV vežėjus vertinantys „Smart-Trucking“ ekspertai.
       2020-02-19 15:18:42

Mitybos patarimai senjorams: į ką atkreipti dėmesį?

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
       2020-02-19 15:12:12

Kaip tvarka šaldytuve susijusi su maisto švaistymu?

Preliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto. Kodėl jo išmetama tiek daug?
       2020-02-18 18:07:22

Rekordiškai šilta žiema ir kenkėjai: ko tikėtis pavasarį?

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijasi pirmųjų žibučių, snieguolių bei pumpurus kraunančių medžių fotografijomis. Meteorologai taip pat patvirtino: ši žiema pati šilčiausia per daugiau nei 200 metų, kai Lietuvoje atliekami meteorologiniai stebėjimai.
       2020-02-18 17:59:18

Antžeminės televizijos DVB-T eteryje - nauja programa Delfi.tv

Pasikeitimai DVB-T eteryje į TV programų skaičiaus didėjimo pusę. Iš vienos pusės - gerai, kad TV programų daugėja, o iš kitos pusės - liūdina, nes tai pasikeitimai ne į aukštesnės kokybės pusę.
       2020-02-18 06:42:43

Lietuviško medaus galia: gydo gerklės skausmą, gaivina odą ir stiprina organizmą

Senovės lietuviai sakydavo, kad medus – ne tik maistas, bet ir vaistas. Šiandien jo naudą sveikatai patvirtina ir mokslas. Visgi medus naudingas ne tik malšinant gerklės skausmą ar kovojant su peršalimo simptomais.
       2020-02-18 06:40:37

Vilkas ėriuko kailyje: kaip apsisaugoti nuo apgaulingų programėlių

Kompanija „Google“ šį mėnesį iš savo programėlių parduotuvės „Google Play“ ištrynė 382 milijonus parsisiuntimų turėjusias 24 programėles, kurios pripažintos apgaulingomis. Vartotojams nieko neįtariant jų duomenys galėjo būti naudojami be jų žinios.
       2020-02-15 06:37:41

„Microsoft“ tyrimas: 70 proc. interneto vartotojų patiria internetines grėsmes

Viso pasaulio interneto vartotojų elgesys šiandien vertinamas prasčiausiai per pastaruosius ketverius metus, rodo kompanijos „Microsoft“ kasmet sudaromas Skaitmeninio mandagumo indeksas (angl. Digital Civility Index, DCI).
       2020-02-14 11:15:01

Marius Liatukas: Ar koronavirusas gali pavirsti nenugalima jėga?

Pasaulio fabriku vadinama Kinija pastarosiomis savaitėmis sukaustyta koronaviruso baimės. Tą netruko pajusti ir verslas: nukeliamos kelionės pas šioje Azijos valstybėje veikiančius partnerius, atšaukiami skrydžiai, pristabdytas siuntų ir krovinių gabenimas iš kai kurių Kinijos regionų, neveikia dalis tenykščių fabrikų.
       2020-02-13 21:30:54

Vienas dūris išgelbės gyvybę

„Džiaugiuosi, kad mano vaikas nevakcinuotas. Pasiskaitykite apie skiepus, ten vieni nuodai. Autizmas garantuotas“, - savo įžvalgomis dalijasi vaikų neskiepijantys tėvai. Kai vaikas atsiduria intensyviosios terapijos skyriuje, nuomonę gimdytojai pakeičia. Tik kad nebūtų vėlu.
       2020-02-13 21:27:38

Ką pasirinkti: skalbyklę su džiovinimo funkcija ar atskirą džiovyklę?

Šiais laikais skalbyklių ir džiovyklių pasiūla tokia didelė, kad kartais sunku apsispręsti, kuris variantas būtų tinkamesnis. Kiekvienas prietaisas turi savo pliusų ir minusų, kuriuos pirkėjui verta apsvarstyti prieš įsigyjant naują prietaisą.
       2020-02-12 18:10:10

Dirbtinis intelektas atskleidė aiškiausiai kalbančius TV žinių vedėjus

Šneką paverčiantis tekstu dirbtinis intelektas nustatė, kurie šalies TV žinių vedėjai kalba aiškiausiai. Tyrimą antrąsyk inicijavusi bendrovė „Kantar“ išanalizavo robotų šifruotą žinių medžiagą ir sudarė aiškiausiai kalbančių TV vedėjų dešimtuką.
       2020-02-12 16:14:27

9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama