Naujienos

Bet kurią veją gali prižiūrėti robotas vejapjovė

2019-06-19 17:51:29

Vis daugiau Lietuvos namų ūkių vejos priežiūrą patiki robotams vejapjovėms. Robotai vejapjovės į Lietuvą atkeliavo prieš maždaug 15 metų, kuomet rinkai juos pasiūlė revoliucinį vejos priežiūros sprendimą sukūrusi „Husqvarna“.

Pirmieji robotų vejapjovių pirkėjai Lietuvoje buvo itin progresyvaus požiūrio, tačiau šiandien robotai vejapjovės tapo kasdienybe: jie veja rūpinasi ne tik privačiose valdose, bet ir viešose erdvėse.

„Iš pradžių žmonės netikėjo, kad toks nedidelis daiktas gali atlikti tokį didelį darbą. Tačiau netruko, kol pomėgis veją pjauti robotais vejapjovėmis pradėjo plisti tarsi virusas, iš kaimyno pas kaimyną. Pagrindinės tokio populiarumo priežastys kelios – tai patogumas ir gerokai patobulėjusios technologijos: šiemet „Husqvarna“ pristačius vienintelį pasaulyje keturiais ratais varomą galingą AWD robotą vejapjovę, kuris gali įveikti net iki 70 proc. siekiančias įkalnes, turbūt nebeliko namų valdos, kurioje vejos priežiūra negalėtų būti perduota technologijoms“, – sako „Husqvarna Lietuva“ pardavimų atstovas Simas Bairašauskas.

„Prieš 14 metų pirmieji Lietuvoje instaliavome „Husqvarna“ robotą. Tai buvo AC220 modelis. Tvarkingai prižiūrimas robotas veikia iki šiol. Pernai jam tik padovanojome naują korpusą – senasis jau buvo nebe toks gražus, – sako „Husqvarna“ prekybos atstovas, UAB „Žolmedis“ vadovas Raimondas Gedvilas, kasmet instaliuojantis bent 30 proc. daugiau robotų vejapjovių. – Labai daug atvejų, kai kaimynas „nusikopijuoja“ nuo kaimyno. Kai rajone ar gatvėje instaliuojame pirmąjį robotą, vietos gyventojų susidomėjimas jais stipriai padidėja. Yra ištisų rajonų, kur kiekvieno sklypo veją prižiūri mūsų robotai.“

Vieno žmogaus istorija: https://youtu.be/fKPk4pkYCZ0

Dirba ir naujame, ir sename sklype

Kad sklype galėtų dirbti robotas pirmiausia reikia vejos. „Būna, kad žmonės kreipiasi, nors dar tik planuoja sėti veją ar ją neseniai pasėjo. Pasikonsultuoti, kaip geriau paruošti sklypą robotui vejapjovei, yra gerai, tačiau robotas neturėtų važinėti ant žemės. Veja turėtų būti visiškai užaugusi, subrendusi, sklypas apsodintas augalais“, – pasakoja R. Gedvilas.

Robotai vejapjovės vienodai sėkmingai dirba ir naujuose, ir senuose sklype – kiekvieno roboto darbo principas toks pat, tad sklypo „amžius“ įtakos neturi. Kad galėtų dirbti sklype, robotas yra instaliuojamas, t. y. išvedžiojamas specialus kabelis, kuris žymi roboto vejapjovės darbo zoną. Taip pažymimi ir sklypo augalai ar jų salelės – kad robotas ant jų nevažiuotų. Jei sklype augančių medžių kamieno skersmuo storesnis nei 2 cm, medis nėra apdėtas mulču ar palikta žemės juosta, tuomet tokio medžio saugoti kabeliu nereikia. Šiuolaikiniai robotai vejapjovės atpažįsta kliūtį ir švelniai į ją atsirėmę pakeičia judėjimo kryptį.

Roboto darbui būtina lauke išvesta elektra, taip pat rozetė su įžeminimu. Būtų idealu, jei planuojant sklypo apželdinimą, jis būtų suplanuotas taip, kad siauriausias vejos ruožas būtų ne mažesnis kaip 120 cm. Dauguma Lietuvos sklypų turi kelis vejos plotus, kuriuos vieną nuo kito skiria trinkelių tarpas, tačiau robotui tai taip pat nėra problema. Robotas pervažiuoja iš vieno vejos ploto į kitą. Svarbu tik, kad trinkelės ir veja būtų viename aukštyje.

„Šiandien turime sprendimą kiekvienam sklypui. Nei vienas mūsų robotas turbūt negalėtų dirbti tik tame sklype, kuris yra labai mažas, kuriame vejos yra tik nedidukė metro pločio juosta. Tačiau tokiems sklypams yra kitų patogių, tylių ir aplinkai draugiškų sprendimų, pavyzdžiui, akumuliatoriniai gaminiai“, – vardina R. Gedvilas.

Gražesnė veja – jau po mėnesio

Pažiūrėjus į dirbantį „Husqvarna“ robotą gali susidaryti įspūdis, kad jis nieko nepjauna, tik važinėja chaotiškai. Išties, jei robotas vejapjovė sklype dirba ne pirmą dieną, pjovimo žymių nesimato. Žolė yra nuolat pjaunama, todėl ji nespėja ataugti. Tačiau gera žinia, kad ataugti nespėja ir piktžolės, todėl jos neužsisėja roboto vejapjovės prižiūrimoje vejoje. Be to, pjaunama veja nuolat mulčiuojama, todėl ją tręšti reikia mažiau ir rečiau.

„Jei sklype vejos yra apie 10 arų, tai robotui reikės maždaug savaitės, kad jis nupjautų visą veją ir ji pradėtų gražėti. Tikrasis vejos grožis ir roboto vejapjovės darbo vaisiai pasimatys maždaug po mėnesio – per tiek laiko veja pradeda pintis pažemiui, uždengia lopinėlius, kur veja buvo nunykusi. Chaotiškam roboto važinėjimui taip pat yra paaiškinimas – netaisyklinga trajektorija užtikrina, kad veja nebus suvažinėta, joje neatsiras provėžų“, – paaiškina R. Gedvilas.

Minimali priežiūra

Įvairios apklausos rodo, kad dauguma lietuvių veją pjauna kartą per savaitę ir vienam pjovimui skiria 2–3 valandas, tai yra apie 10 valandų per mėnesį, tačiau realiai laiko vejos priežiūrai dažnai sugaištama daugiau. Kai sklype dirba robotas vejapjovė, vejos priežiūrai per mėnesį pakanka skirti iki poros valandų. Šiek tiek laiko prireikia vejos pakraščiams, kurių dėl saugumo nenupjauna robotas, padailinti, taip pat paties robotuko priežiūrai.

Maždaug kartą per mėnesį rekomenduojama pakeisti roboto vejapjovės peiliukus. Jeigu vejoje būna daug kliūčių – išmėtytų žaislų ar šuns kaulų, peiliukus reikėtų patikrinti dažniau. „Kad būtina keisti peiliukus, parodo ir pati veja. Jei vejos viršūnėlės pradeda geltonuoti, nors ji yra laistoma, sausros nėra, tai signalas, kad reikia keisti peiliukus: veja nebenupjaunama, o nudaužoma. Pakeitus peiliukus, vejos kokybė greit atsistato. Peiliukų nerekomenduojame galąsti. Jie yra pigūs ir keičiami kartu su varžteliais, o tai leidžia užtikrinti maksimalų saugumą“, – pataria R. Gedvilas.

Robotą vejapjovę taip pat reikėtų retkarčiais nuvalyti, tačiau tai daryti draudžiama su vandeniu, reikėtų rinktis sausą valymą. Pirmiausia robotą reikėtų sustabdyti, apversti ir nuvalyti sodo šepečiu. Sezono pabaigoje rekomenduojama atlikti roboto vejapjovės techninį aptarnavimą, kurį atlieka beveik visi visoje Lietuvoje išsidėstę „Husqvarna“ prekybos atstovai. „Pas atstovą patekęs robotas išardomas, atskirai išvaloma kiekviena jo detalė, atnaujinama programinė įranga. Toks robotas yra paruoštas kitam sezonui. Be to, dalis prekybos atstovų teikia robotų saugojimo per žiemą paslaugą“, – paaiškina S. Bairašauskas.

Robotas vejapjovė veją pjauną tada, kada yra užprogramuojamas tai daryti, t. y. jo darbo laikas gali būti pritaikomas prie šeimos gyvenimo ritmo ir, esant poreikiui, gali būti paprastai keičiamas net nuotoliniu būdu, pasinaudojant mobiliąja programėle. Kadangi robotui vejapjovei nebaisus nei lietus, nei saulė, robotas gali dirbti bet kokiomis oro sąlygomis.

Nereikėtų pirkti aklai

Lietuvaičių meistriškumas – didelis, tačiau ne visada „pasidarysiu pats“ yra geresnis variantas. Perkant robotą vejapjovę, pirmiausia vertėtų pasikonsultuoti su specialistu. Šiandien modelių pasirinkimas gana platus, jie skiriasi savo charakteristikoms, todėl siekiant maksimalios naudos ir, kad robotas vejapjovė tarnautų ne vieną dešimtmetį, svarbu išsirinkti individualiam sklypui ir konkrečiai šeimai tinkamiausią modelį.

„Kreipkitės į specialistą, jis atvažiuos, apžiūrės ir įvertins sklypą. Nesirinkite roboto vien pagal jo charakteristikas, pjaunamos vejos plotą. Labai svarbu įvertinti ir šeimos įpročius, gyvenimo ritmą. Nereikėtų rinktis roboto, kuris dirbtų ties savo galimybių riba. Visada reikėtų pasilikti šiek tiek rezervo“, – kaip išvengti klaidos atskleidžia S. Bairašauskas.

Tas pats patarimas galioja ir roboto vejapjovės instaliacijai. Nors „Husqvarna“ sudaro visas sąlygas (prekybos atstovai konsultuoja, yra instrukcijos, specialios kabės, kuriomis kabelis kabinamas prie žemės) robotą vejapjovę instaliuotis pačiam, tačiau profesionalas tam turi daugiau patirties ir galimybių.

„Pats instaliuodamas žmogus laidą „pakabina“ paviršiuje. Tuomet atsiranda rimtų problemų, kai veja aeruojama. Kadangi veja aeruojama 1–2 cm gylyje, kabelis dažnai yra pažeidžiamas, sutrinka roboto vejapjovės veikla. Specialistai kabelį instaliuoja specialiu aparatu, kurio pagalba laidas, nepaliekant jokių žymių, paslepiamas 5–7 cm gylyje. Todėl kabelis nėra pažeidžiamas net aeruojant žolę. Svarbi ir įkrovimo stotelės, dar vadinamo „garažo“, pastatymo vieta. Robotas turėtų kuo greičiau grįžti pasikrauti. Be to, įkrovimo stotelę geriau statyti šiaurinėje pusėje, kad įkrovimo metu robotą kuo mažiau kaitintų saulė“, – svarbias detales atskleidžia R. Gedvilas.

Šiuo metu „Husqvarna“ asortimente – 12 robotų vejapjovių modelių, iš kurių trys skirti komerciniam naudojimui. Galingiausi modeliai gali prižiūrėti iki 50 arų vejos ir įveikti iki 70 proc. siekiančias įkalnes. Esant poreikiui, viename sklype gali būti instaliuojami ir keli robotai vejapjovės. Tai ypač aktualu viešosiose erdvėse, kur žalieji plotai užima didelę dalį teritorijos. Šiuo metu „Husqvarna“ robotai vejapjovės prižiūri ne tik privačių namų valdas, bet ir viešąsias erdves: dvarų parkus, viešbučių teritorijas, miestų skverus, stadionus.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2024-04-10 18:47:02

Ženšenis: natūralus adaptogenas jūsų sveikatai

Kas yra adaptogenai ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui? Adaptogenai yra natūralios kilmės medžiagos, kurios padeda organizmui prisitaikyti prie stresinių situacijų ir įveikti iššūkius. 1947 m. rusų mokslininkas Nikolai Lazarev sukūrė terminą „adaptogenas‘‘.
       2024-04-10 12:25:28

Lietuvos biudžetas nepasipildo milijonais už automobilių ridos klastojimą

Dėl didelių ridos klastojimo mastų Lietuvoje nukenčia ne tik naudotų automobilių pirkėjai, bet ir valstybės biudžetas. Automobilių duomenų įmonė „carVertical“ atliko tyrimą daugiau nei dešimtyje Europos šalių tam, kad nustatytų, kaip skirtingose valstybėse kovojama su ridos klastojimu.
       2024-04-09 20:35:59

IT Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

Dauguma (59 proc.) tėvų Lietuvoje mano, kad IT srities profesijos yra ir išliks perspektyviais karjeros pasirinkimais jų vaikams, o 39 proc. yra įsitikinę, kad programavimo įgūdžiai yra esminiai ir ateityje jų reikės daugeliui.
       2024-04-09 20:02:33

Ar galiu savo miške iškirsti sausuolius ir ko tam reikia?

Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
       2024-04-08 19:24:01

Ką daryti, kad turimas turtas nenuvertėtų: atkreipkite dėmesį į 4 žingsnius

Lietuvių sukauptas grynasis finansinis turtas per penkerius metus padvigubėjo, tačiau tik nedidelė dalis gyventojų žino, kaip išsaugoti sukaupto turto vertę, kad galėtų juo džiaugtis patys senatvėje ar perduoti savo ateities kartoms.
       2024-04-04 14:32:35

Lietuvą sėkmingai pasiekė stiklinės stadijos europiniai unguriai

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos, įvykdžiusi viešųjų pirkimų procedūras, šiemet sėkmingai įsigijo ir sulaukė 415 kg stiklinės stadijos europinių ungurių. Tiekėjas žuvis pristatė specialiose talpyklose, pritaikytose saugiam gyvų žuvų transportavimui, tiesiai iš Prancūzijos.
       2024-04-04 14:09:28

Paštu apsimetantys sukčiai masiškai atakuoja mobiliojo ryšio vartotojus

Daugiau nei 6500 pranešimų iš gyventojų vien tik per kovo mėnesį. Ir virš pusės tūkstančio užblokuotų nuorodų per beveik metų laikotarpį. Lietuvos paštu apsimetantiems sukčiams toliau siautėjant ir mobiliojo ryšio vartotojus atakuojant žinutėmis, bendrovė gyventojus kviečia išlikti budriais.
       2024-04-03 10:20:23

Ekonominiai ciklai: ar žinote, kaip jais pasinaudoti jūsų naudai?

Investuodami turėtume domėtis ne tik tuo, į ką bei kiek investuoti, tačiau ir kada tai daryti – ar mūsų investicijos bus pelningos, labai priklauso nuo ekonominių ciklų.
       2024-04-02 09:49:57

Pavasaris – vagišių darbymetis: neša kepsnines, net ir sunešiotus batus

Kaip rodo statistika, pavasaris – ilgapirščių darbymetis. Informatikos ir ryšių departamento duomenimis, vagys suaktyvėja kovą, o vis labiau šylant orams ir dar labiau įsibėgėja – praėjusių metų kovo–gegužės mėnesiais, palyginti su šaltuoju sezonu, vagysčių skaičius išaugo maždaug trečdaliu.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.