Naujienos

Daug valstybių aplankiusio lietuvio patarimai, kaip kelionėje elgtis su pinigais

2019-06-26 08:48:10

Keliautojas Danas Pankevičius, patekęs į Lietuvos rekordų knygą kaip daugiausia valstybių aplankęs lietuvis, sako, kad norint išvengti nemalonių siurprizų kelionėse, reikia sąžiningai atlikti namų darbus.

Nepakanka išsiaiškinti, kokios valiutos šalyje populiarios, kokio nominalo kupiūras vežtis ir ar šalyje bus galimybė išsikeisti pinigų. Būtina pagalvoti ir apie saugias pinigų „slaptavietes“.

Vietiniais pinigais pasirūpinti prieš ar po kelionės?

„Kadangi pastaraisiais metais dažniausiai keliauju po Afrikos šalis, naudotis tik grynaisiais pinigais tenka nuolat. Jei yra galimybė, atsiskaitau ir debetine kortele, į kurią pervedu po nedidelę sumą pinigų. Juos išleidus, vėl pervedu nedidelę sumą. Taip elgiuosi todėl, kad jei kortelės informacija bus pavogta, vagišiai negalėtų pasisavinti daug pinigų. Jei naudočiau kreditinę kortelę neaiškiose atsiskaitymo vietose, rizikuočiau prarasti ir banko suteiktą kredito limito sumą“, – pasakoja jis.

Jei tik turite galimybę, dalį pinigų būtinai išsikeiskite Lietuvoje, pataria keliautojas, nes atvykstant į šalį patogu jau turėti vietinių pinigų.

„Galbūt į šalį atskrisite naktį ir nebedirbs valiutos keityklos, o galimybės pasinaudoti bankomatais gal net nebus. Tuomet neturėsite pinigų net susimokėti už taksi, kad nuvežtų į viešbutį. Esu girdėjęs daug istorijų, kurios nutiko keliaujant mažiau išsivysčiusiose šalyse, kai žmones apgauna jiems besikeičiant pinigus. Atvykus į svetimą šalį, būna sunku atpažinti vietines kupiūras, greitai susiskaičiuoti pinigus, todėl tuo pasinaudoja nesąžiningi pinigų keitėjai. Beje, daugelyje oro uostų valiutos keitimo kursas būna pats nepalankiausias“, – sako D. Pankevičius.

Kai kelionėje baigiasi pinigai

„Kad kelionės metu baigtųsi pinigai, per 19 metų taip nutiko tik kartą – vienoje skurdžiausių pasaulio valstybių – Malavyje. Nors turėjau dolerių grynais, tačiau baigėsi vietiniai pinigai ir nebuvo galimybės jų iškeisti. Žinoma, turėjau su savimi ir banko korteles, bet pasinaudoti jomis negalėjau, nes šalyje ypač mažai bankomatų“, – nutikimu dalijasi D. Pankevičius.

Jų beieškodamas, keliautojas po šalį važinėjo tris dienas, tačiau išsigryninti pinigų niekur nepavyko. Vėliau išsiaiškino, kad seni bankomatai, nenuskaito naujos kartos kortelių. Tuomet jam padėjęs vietinio viešbučio savininkas, paskolinęs pinigų, su sąlyga palikti pasą kaip užstatą. Vėliau, pavykus išsikeisti pinigų, skolą grąžino.

Anot jo, vienur išsikeisti kupiūrą sudėtingiau – siūlomas blogiausias keitimo kursas, kitur – atvirkščiai, už tokį pat banknotą galima sulaukti pačio palankiausio keitimo kurso.

Svarbu apsaugoti pinigus

Skaudžiausia keliautojo patirta vagystė įvyko per pirmąją kelionę, kai sausuma keliavo iš Singapūro į Lietuvą.

„Buvau be patirties, tad apvogė be vargo. Tai įvyko vienoje iš Tailando salų. Apsistojau teritorijoje, kurioje buvo pastatyta daug mažų namukų prie jūros kranto. Savininkas užėjo pas mane ir patarė laikyti piniginę ir kitus brangius daiktus pas jį kabinete stovinčiame seife, nes palikti namuke nėra saugu. Paklausiau patarimo. Išvykus iš salos neperskaičiavau pinigų, vagystę pastebėjau tik atvykęs į Kambodžą, po kelių dienų kelionės. Buvo pavogta beveik visa suma, skirta likusiam kelionės laikotarpiui. Aiškintis į salą negrįžau, nebūčiau nieko įrodęs, tik praradęs daug laiko. Pinigų vagysčių daugiau neturėjau, bet ne kartą esu praradęs įvairius daiktus“, – patirtimi dalijasi jis.

Keliautojas svarsto, jei prarastų visus grynuosius ir banko korteles, bandytų pasinaudoti pinigų perlaidų kompanijų paslaugomis. Pinigų perlaidų paslauga veikia įvairiose pasaulio šalyse ir pinigus galima atsiimti tą pačią dieną.

Pasak jo, kelionėse pinigus apsaugoti slaptos vietos įvairiose vietose. Taip mažėja rizika prarasti visus pinigus vagystės atveju, nes netekus pinigų iš vienos „slaptavietės“, turėsi jų kitur.

„Visų pirma, grynuosius pinigus reiktų laikyti keliose vietose. Ypač gelbsti plona piniginė, kurioje laikau dalį pinigų, ji nešiojama per juosmenį prie kūno. Net vaikštant su marškinėliais jos visiškai nesimato. Taip pat turiu specialų kelnių diržą, kurio vidinėje pusėje yra paslėptas užtrauktukas. Ten galiu sukišti tikrai nemažai kupiūrų, prieš tai jas perlenkęs. Manau, tai geriausia mano slėptuvė. Taip pat dalį pinigų laikau slaptose kuprinės kišenėse“, – šypteli keliautojas.

Biudžetas kelionėms

Žmonės keliauja įvairiai – trumpai, bet turiningai, ilgai ir tingiai, prabangiai arba ekonomiškai, todėl skiriasi ir kelionių biudžeto finansiniai lūkesčiai. Vieni biudžetą atsakingai planuoja iš anksto, kiti apie finansus galvoja jau pasiekę kelionės tikslą, dar kiti taupo, gaudo paskutinės minutės pasiūlymus ar skolinasi.

„Kruopščiai suplanuoti kelionę kartais būna tikras iššūkis, pareikalaujantis nemažai laiko ir pastangų. Siekiant palengvinti šį planavimo etapą ir sutaupyti laiko į keliones besiruošiantiems žmonėms Medicinos banko internetiniame tinklapyje veikia valiutų parduotuvė, kurioje pageidaujamą užsienio valiutą galima užsisakyti iš anksto. Tai ypač patogu keliaujant už Europos Sąjungos ribų“, – sako Medicinos banko Komercijos departamento direktorius Julius Ivaška.

Norint sėkmingai suplanuoti biudžetą kelionėms, pasak D. Pankevičiaus, reikia nemažai pastangų, nes dažniausiai išleidžiama daugiau nei planuota. Matant, kad artėji prie biudžeto ribos, anot jo, atsispirti gražioms vietoms ir naujiems potyriams, kurie gali pasitaikyti tik kartą gyvenime, – sudėtinga.

„Planuojant biudžetą, didžiąją dalį pinigų patarčiau išsikeisti Lietuvoje. Šis biudžeto planavimo metodas ne tik patogus, tačiau ir padeda sutaupyti, lengviau suvaldyti savo biudžetą, nes mažiau išleidžiama pačios kelionės metu. Likusius po kelionės pinigus seniau kaupdavau, tikėdamasis, kad dar grįšiu į tą šalį ir juos panaudosiu, tačiau prieš porą metų juos išdalinau banknotų kolekcionieriams. Pastaruoju metu keliauju po gana egzotiškus kraštus, tad jie manęs grįžtančio tiesiog laukia“, – apibendrina jis.

Kokybiškos nuotraukos Jums
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
       2024-04-16 13:30:44

Vilniaus TV bokšto rekonstrukcija: taurėje lankytojams atvertos naujos erdvės

Šiandien aukščiausiame Lietuvos statinyje – Vilniaus televizijos bokšte – surengtos bokšto viršutinės taurės naujų erdvių rekonstrukcijos pabaigtuvės. Pabaigus šį darbų etapą, lankytojams atveriamos naujos erdvės, kuriose jų laukia naujos paslaugos bei pramogos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-04-15 13:37:33

Vidaus vartojimas – Lietuvos ekonomikos augimo variklis

Išankstiniai indikatoriai rodo, kad ekonominis aktyvumas Lietuvoje laipsniškai atsigauna. Vis dėlto, kol daugelis pagrįstai Lietuvos ekonomikos atsigavimą sieja su eksporto ir pramonės rodikliais, vidaus vartojimas tampa ypač svarbiu komponentu, šiemet stipriai patempsiančiu šalies ekonomiką į viršų.
       2024-04-15 13:35:07

Ne tik varlių šlaunelės ir sraigės: 2 greiti ir pigūs prancūziški patiekalai

Maisto gamyboje prancūzai išties moka panaudoti viską, kas yra geriausia: tiek šviežius ir kokybiškus ingredientus, tiek ištobulintas skonių derinimo technikas. Ką ir bekalbėti apie valgymo kultūrą, kuri skatina mėgautis ne tik maistu, bet ir kompanija.
       2024-04-15 12:56:56

Kodėl įspėjamuosius pranešimus kartais gauna ne visi gyventojai?

Jonas, gyvenantis Vilniaus Naujamiesčio mikrorajone, bet dirbantis Viršuliškėse, darbo metu negavo pranešimo apie gaisrą, įsiplieskusį netoli jo namų. Kodėl? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2” Inovacijų eksperto, nors ši konkreti situacija išgalvota,
       2024-04-15 12:48:50

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms

JAV atvėrė rinką Lietuvos oro bendrovėms: atlikusi Lietuvos civilinės aviacijos valdymo ir skrydžių saugos užtikrinimo sistemos auditą, JAV federalinės aviacijos administracija (FAA) suteikė galimybes Lietuvos oro vežėjams vykdyti komercinius skrydžius JAV teritorijoje Lietuvoje registruotais orlaiviais.
       2024-04-15 12:24:48

Kuo naudinga garso terapija?

Teigiamas garso poveikis žmogui žinomas nuo senų laikų. Įvairių istorijų galima rasti jau senovės Egipte, Indijoje, Graikijoje. Tam tikri aspektai pasiekė ir dabartinį laikotarpį. Pavyzdžiui, ganėtinai populiariu užsiėmimu vis dar išlieka garso terapija.
       2024-04-15 12:17:15

Koks turėtų būti seifo saugumo lygis?

Seifas yra naudingas itin įvairių daiktų saugojimui nuo įsilaužimų ar gaisro. Dažniausiai žmonės šį įsigyja norėdami paslėpti ginklus, dokumentus, pinigus, brangią įrangą, papuošalus, raktus. Žinoma, įvairių vertingų daiktų egzistuoja ir gerokai daugiau.
       2024-04-15 12:10:41

Ką veikti lietingais vakarais porai? 5 idėjos

Nors už lango oras vis gerėja, vasarėja, tačiau saulėtas dienas anksčiau arba vėliau keičia lietingos ir tenka galvoti ką smagaus nuveikti. Žinoma, kad kai šalia yra mylimas žmogus – rasti smagias veiklas yra kur kas paprasčiau.
       2024-04-12 11:27:43

Ką būtina žinoti apie vaistų nuo skausmo vartojimą? Didžiausios klaidos

Vaistai nuo skausmo yra dažnas medikamentas kiekvieno žmogaus vaistinėlėje. Jų populiarumą didžiąja dalimi lemia universalus poveikis – jie vartojami tiek kenčiant ūminį skausmą, tiek turint lėtinių ligų.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.