iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Pažangiausios išmaniųjų savybės – kokios jos?

2019-09-13 14:23:07

Ieškote naujo telefono, su kuriuo galėtumėte nuveikti dar daugiau nei iki šiol? Šiandien galingų ir pažangias savybes turinčių išmaniųjų pasiūla plati. Tačiau „Samsung“ technologijų ekspertas Artūras Erbreideris atskleidė, į kurias papildomas išmaniųjų funkcijas verta atkreipti dėmesį, jei norite iš tiesų palengvinti kasdienes užduotis.

Darbas: leiskite sau daugiau, nei tik atsakyti į elektroninius laiškus

Dažnai tenka dirbti nuotoliniu būdu bei nuolat keistis informacija su klientais ir kolegomis? Nešiojamas ar planšetinis kompiuteris ne visada būna po ranka, tad darbui pritaikytas išmanusis – geriausia išeitis.

Pirmiausia, kad dirbtumėte patogiai, technologijų ekspertas A. Erbreideris pataria rinktis išmanųjį su didesniu, geriausia nuo 6,5 colių, ekranu. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į ekrano technologiją. Pavyzdžiui, „AMOLED“ ekranai pasižymi idealiu kontrasto santykiu, be to apsaugo akis – sumažina žmogaus sveikatai kenkiančios mėlynos šviesos efektą, nepakenkiant spalvų ryškumui.

Išmaniajame su dideliu ekranu lengva redaguoti įvairius dokumentus ar kurti prezentacijas, o dar patogiau ir greičiau šias užduotis atlikti naudojantis išmaniuoju telefono rašikliu.

„Išmanusis su specialiu rašikliu šiandien leidžia atlikti skubius darbus iš karto, net jeigu po ranka neturite kompiuterio. Pavyzdžiui, patobulintas „Galaxy Note10“ išmanusis rašiklis „S Pen“ leidžia ranka rašytą tekstą konvertuoti į „MS Word“ ar PDF formatus ir iškart dalintis su kitais, greitai versti tekstą ar tiesiog pasirašyti gautas sutartis telefone. Nesvarbu, esate architektas ar vaizdo turinio kūrėjas, rašiklio pagalba galima greitai redaguoti brėžinius ar, pavyzdžiui, tiksliai apkirpti filmuotą medžiagą nejungiant kompiuterio“, – pasakoja ekspertas.

Nuotraukos: svarbūs ne vien megapikseliai

Kuo daugiau megapikselių – tuo geresnė kokybė – rinkdamiesi telefoną su kokybiška kamera daugelis vis dar vadovaujasi būtent šia taisykle. Technologijų ekspertas A. Erbreideris teigia, kad mūsų dienomis kreipti dėmesį reikėtų į visai kitas savybes.

Pavyzdžiui, HDR10+ ir dinaminio tonų atvaizdavimo technologija leidžia detaliai užfiksuoti tamsiausius ir šviesiausius kadro elementus, todėl ir vaizdo įrašai tampa ryškesni ir su dar platesne spalvų gama.

Taip pat, naujausių įrenginių kameros veikia kartu su dirbtiniu intelektu, kuris geba pats pasiūlyti geriausią nuotraukos kompoziciją, fokusavimą ir apšvietimą, turi itin plataus kampo objektyvą, kuris vaizdą aprėpia plačiai, kaip žmogaus akis. Išsirinkę išmanųjį su tokiomis funkcijomis būsite garantuoti ne tik nuotraukų kokybe, bet ir profesionaliu rezultatu.

Vaizdo įrašai: nepamirškite garso

Paskutiniu metu vis labiau populiarėjantys vaizdo įrašų tinklaraščiai verčia turinio kūrėjus ieškoti įrenginių su pažangesnėmis filmavimo galimybėmis. Tačiau, pasak technologijų eksperto, verta nepamiršti, kad filmuojant, svarbus ne tik vaizdas, bet ir garsas.

„Naujausi išmanieji turi puikias fokusavimo ir stabilizavimo galimybes, kurios užtikrina, kad net smarkiai judinant kamerą, vaizdas išliks ryškus ir stabilus. Tačiau norintiems savo išmaniuoju įrašyti tikrai kokybiškus vaizdo įrašus, patarčiau atkreipti dėmesį ir į garsiakalbių specifikacijas. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Note10“ kamera pasižymi garso didinimo „Zoom-in mic“ funkcija, kuri leidžia artinant vaizdą paryškinti filmuojamo objekto garsą. Taip galima išvengti pašalinio triukšmo fone“, – pasakoja A. Erbreideris.

Procesoriaus galingumas: nevaržykite savo veiklų

Šiandien sparčiai tobulėja ne tik technologijos, bet ir joms kuriamas turinys. Tad norint žiūrėti ar siųstis aukštos kokybės vaizdo įrašus, filmus, kaupti didelį kiekį informacijos ir žaisti naujausius žaidimus, reikalingas galingas procesorius ir talpi bei greitai veikianti vidinė atmintis

Technologijų ekspertas rekomenduoja atkreipti dėmesį, ar išmanusis turi programų optimizavimo technologiją, kuri nuolat analizuoja jų naudojimą, padidina našumą ir sumažina energijos suvartojimą. Ši savybė ypač svarbi mėgstantiems žaisti aukščiausios kokybės žaidimus.

Baterija: neribokite laiko telefone

Aktyviai naršote socialiniuose tinkluose, atsakinėjate į žinutes ir laiškus, žiūrite vaizdo įrašus ar žaidžiate žaidimus – nesvarbu, ką veikiate, greičiausiai norite, kad savo išmaniuoju galėtumėte naudotis nevaržomai. Tam reikalinga patvari ir talpi bent 3500 mAh baterija.

„Visą dieną aktyviai praleidžiant telefone vertėtų rinktis išmaniuosius, kurie turi greito įkrovimo funkciją. Jos pagalba naujausi įrenginiai gali pasikrauti vos per 30 minučių ir baterijos užteks visai dienai, taip sutaupysite laiko ir būsite tikri, kad galėsite nuveikti viską, ką norėjote, nepriklausomai, kur esate“, – pataria „Samsung“ produktų ekspertas.

Belaidžio įkrovimo funkcija – dar viena dėmesio verta savybė, ypač tiems, kurie daug laiko praleidžia kelyje ar pamiršta su savimi nešiotis įkroviklį. Tuo tarpu, jei įrenginys turi „Power sharing“ funkciją, galėsite dalintis energija su kitais savo nešiojamais įrenginiais, pavyzdžiui, įkrauti išmanųjį laikrodį.

Junkitės prie kitų prietaisų

Jei dirbate kompiuteriu ir nuolat turite atsakinėti į skambučius ar žinutes telefone, sugaištate nemažai laiko kaskart į rankas imdami išmanųjį. Dėl šios priežasties gamintojai siūlo tokius sprendimus kaip, pavyzdžiui, „Samsung DeX“, kurie su viena USB jungtimi leidžia prie kompiuterio saugiai prijungti telefoną ir dirbti efektyviau bei nesiblaškant – atėjus žinutei ar laiškui į telefoną, atrašyti galima tiesiai iš kompiuterio.

Taip pat „DeX“ jungtis suteikia galimybę tiesiog pele vilkti reikiamus dokumentus iš kompiuterio į išmanųjį. Taip telefonas gali beveik atstoti kompiuterį – užduotys atliekamos tiesiai išmaniajame, o visi veiksmai matomi kompiuterio ekrane.

Pagalba priimant vietines TV programas
paslauga
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-22 07:52:07

Nuotolinė ateities buitis: namams skirtos inovacijos, kurių norės daugelis

Praūžus metų laukiamiausiai „CES 2020“ technologijų parodai, žiniasklaida mirga nuo dar nematytų inovacijų ir neįtikėtiną pažangą rodančių prietaisų. Technologijų gamintojai pasistengė ir savo vartotojams pristatė daugybę buitį palengvinsiančių įrenginių.
       2020-01-22 07:35:31

Ligonių kasos pataria: kaip pasirinkti gydymo įstaigą?

Nors laisvai pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje norima gauti pirminės asmens sveikatos priežiūros bei šeimos gydytojo paslaugas, privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti Lietuvos gyventojai gali jau gerą dešimtmetį, dėl tokio sprendimo žmonėms vis dar kyla vienokių ar kitokių klausimų.
       2020-01-22 07:29:31

Atlyginimas be lubų: kodėl gerai, kai darbuotojai uždirba daugiau nei vadovai

Didesnis atlygis turi labai menką ryšį su pasitenkinimu savo darbu, rodo per pastaruosius 120 metų atliktų tyrimų apžvalga. Kaip pastebi „Bitės“ pardavimo vadovas Giedrius Skliutas, situacija pasikeičia į priešingą pusę, kai bendrovėje įvedama atlygio be lubų sistema.
       2020-01-22 07:24:39

Saugantiems automobilius nuo vagių – veiksmingi patarimai

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Draudikai skaičiuoja, kad taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai, ganėtinai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus.
       2020-01-22 07:20:54

Per 2019 metus – 1000 pranešimų RRT apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2019 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 998 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto vartotojai siuntė pranešimus apie internete aptiktą informaciją.
       2020-01-22 07:15:32

5 priežastys, kurios įtikins valgyti daugiau avokadų

Nors greitas gyvenimo tempas apsunkina galimybę į savo racioną įtraukti maistingų produktų, prekybos tinklo „Iki“ ekspertai išskiria svarbiausias avokadų savybes, kurios įtikins rinktis šį vaisių net labiausiai neturinčius laiko sveikai mitybai.
       2020-01-22 07:05:17

Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose, kuriuose pasakė sveikinimo kalbą tema „Ekonominio augimo skatinimas Vidurio ir Rytų Europoje“.
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
       2020-01-17 16:40:53

Mokslininkas apie žiemą dygstančius grybus: šis reiškinys mums siunčia žinią

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų, kuriose – miške rasti grybai. „Tai ne prasimanymas, o šių metų žiemos realybė.
       2020-01-17 16:37:26

Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
       2020-01-17 08:11:18

Dakaro organizatoriai „Agrorodeo“ komandai įteikė medalius už pagalbą varžovui

Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų R. Chabot ir G. Pillot ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią dalyviams.
       2020-01-16 12:15:31

Banko kortelės kodą bandė išgauti mirtinais smūgiais

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Gramba, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys visaginiečiai kaltinami nužudymu. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo nužudytojo mokėjimo kortele bei jos neteisėto panaudojimo.
       2020-01-16 12:08:03

ES suteikė Estijos pavėžėjimo paslaugų platformai „Bolt“ 50 mln. Eur kreditą

EIB suteikia įmonės „Bolt“ plėtrai bei tyrimams ir naujiems produktams kurti 50 mln. Eur vertės kvazikapitalo kreditą. „Bolt“ investuos šios paskolos lėšas į savo teikiamų pavėžėjimo paslaugų saugos, patikimumo ir tvarumo didinimą.
       2020-01-16 11:45:34

Gyvenimas „nuo algos iki algos“: ką vertėtų daryti kitaip?

Nauji metai dažnam yra naujų darbų bei tikslų įgyvendinimo pradžia – prisižadama išmokti ką nors naujo, pradėti sveikiau gyventi ar galiausiai – nuosekliau ir atsakingiau planuoti finansus, kad paskutinės dienos iki atlyginimo nebūtų kupinos nerimo.
       2020-01-16 09:01:48

Kaip pamačius nuolaidas nepamesti galvos?

Sausį drąsiai galime vadinti atsinaujinimo mėnesiu. Jo laukiame ne tik dėl to, kad pradedame vykdyti Naujųjų metų išvakarėse sau duotus pažadus, tačiau šį mėnesį prasideda ir taip laukti išpardavimai. Didžioji dalis moterų skuba nusipirkti seniai nusižiūrėtą suknelę, batelius ar rankinę, kuriai vis pagailėdavo pinigų.
       2020-01-16 08:53:54

„Microsoft“ galimybė studentams: kviečia kurti dirbtinio intelekto sprendimus

Technologijų kompanija „Microsoft“ Lietuvoje ieško inovatyvių studentų ir kviečia juos dalyvauti konkurse „AI Guardians“. Jo tikslas – rasti geriausias, dirbtiniu intelektu paremtų sprendimų idėjas, kurios padėtų tobulinti aukštąjį mokslą.
       2020-01-16 08:45:29

Pretenduojate į paramą elektrinei įrengti? Nepadarykite šių klaidų

2020-ieji startavo gera žinia gyventojams, norintiems būti energetiškai nepriklausomiems ir kartu prisidėti prie aplinkos tausojimo. Iki pat sausio pabaigos dal galima pretenduoti į Europos Sąjungos (ES) paramą, skirtą saulės elektrinėms individualiuose namuose įsirengti ir nutolusioms saulės elektrinėms įsigyti.
       2020-01-16 08:41:52

Žmogus imasi nemirtingumo projektų

Atsarginiai organai, genų inžinerija, kamieninės ląstelės – tai kelios medicinos sritys, į kurias šiuo metu nukreipti milžiniški finansiniai, moksliniai ir technologiniai resursai. Geriausiu gydytojo pagalbininku tampa informacinės technologijos, dirbtinis intelektas, vis aštriau iškyla ir nauji etiniai klausimai, į kuriuos atsakymų dar nėra.
       2020-01-16 08:25:29

Pernai dvigubai daugiau užsienio startuolių verslo plėtrai pasirinko Lietuvą

Nors konkurencija tarp Lietuvos ir kitų šalių startuolių ekosistemų sparčiai stiprėja, inovatyvūs verslai iš ne Europos Sąjungos šalių palankiai vertina Lietuvos startuolių ekosistemą.
       2020-01-16 08:03:39

„DiscoverEU“: 2020 m. dar 20 000 jaunuolių galės geriau pažinti Europą

Per ketvirtąjį iniciatyvos DiscoverEU etapą, kuris baigėsi 2019 m. lapkričio 28 d., sulaukta maždaug 75 000 paraiškų iš visos Europos, apie 20 000 aštuoniolikmečių bus įteikti kelionės bilietai.
       2020-01-16 07:51:56

Dėl galimai pagrobtos mergaitės Vilniuje, prie TV bokšto

Visą naktį intensyviai vykdyta galimai pagrobtos mergaitės paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.
       2020-01-16 07:48:14

4 dažniausiai pasitaikančios akių ligos ir kaip jų išvengti

Greitas gyvenimo ritmas, dažnas stresas darbe ir, žinoma, naujosios technologijos, be kurių mes sunkiai įsivaizduojame savo dieną, dažnai paskatina įvairių ligų vystymąsi vis jaunesniame amžiuje.
       2020-01-15 17:55:09

Sustabdytas 10-asis Dakaro ralio greičio ruožas

Dakaro ralio organizatoriai dėl saugumo anksčiau laiko sustabdė 10-ąjį greičio ruožą. Automobilių įskaitoje šiandien greičiausias buvo Carlosas Sainzas su „MINI“ bagiu, „Agrorodeo“ ekipa dėl Sauliaus Jurgelėno rankos skausmų prilėtino tempą.
       2020-01-15 14:23:53

Šįkart viskas kitaip: ką rodo ekonomikos temperatūros indeksas?

Šalies ekonomikai nuosekliai augant, nuolat kylant vidutiniam darbo užmokesčiui ir klestint nekilnojamo turto rinkai, kyla klausimų, ar toks augimas yra tvarus. Galbūt tikrieji ekonomikos iššūkiai čia pat, tik jie dar neryškūs ir dėl to nekelia nerimo?
       2020-01-15 14:18:47

Atnaujintos taksi ir „pavėžėjų“ veiklos taisyklės: ką būtina žinoti?

Susisiekimo ministerija primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo Kelių transporto kodekso pakeitimai, susiję su keleivių vežimu už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą („pavėžėjimo“ veikla) ir lengvaisiais automobiliais taksi.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama