Naujienos

Pažangiausios išmaniųjų savybės – kokios jos?

2019-09-13 14:23:07

Ieškote naujo telefono, su kuriuo galėtumėte nuveikti dar daugiau nei iki šiol? Šiandien galingų ir pažangias savybes turinčių išmaniųjų pasiūla plati. Tačiau „Samsung“ technologijų ekspertas Artūras Erbreideris atskleidė, į kurias papildomas išmaniųjų funkcijas verta atkreipti dėmesį, jei norite iš tiesų palengvinti kasdienes užduotis.

Darbas: leiskite sau daugiau, nei tik atsakyti į elektroninius laiškus

Dažnai tenka dirbti nuotoliniu būdu bei nuolat keistis informacija su klientais ir kolegomis? Nešiojamas ar planšetinis kompiuteris ne visada būna po ranka, tad darbui pritaikytas išmanusis – geriausia išeitis.

Pirmiausia, kad dirbtumėte patogiai, technologijų ekspertas A. Erbreideris pataria rinktis išmanųjį su didesniu, geriausia nuo 6,5 colių, ekranu. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į ekrano technologiją. Pavyzdžiui, „AMOLED“ ekranai pasižymi idealiu kontrasto santykiu, be to apsaugo akis – sumažina žmogaus sveikatai kenkiančios mėlynos šviesos efektą, nepakenkiant spalvų ryškumui.

Išmaniajame su dideliu ekranu lengva redaguoti įvairius dokumentus ar kurti prezentacijas, o dar patogiau ir greičiau šias užduotis atlikti naudojantis išmaniuoju telefono rašikliu.

„Išmanusis su specialiu rašikliu šiandien leidžia atlikti skubius darbus iš karto, net jeigu po ranka neturite kompiuterio. Pavyzdžiui, patobulintas „Galaxy Note10“ išmanusis rašiklis „S Pen“ leidžia ranka rašytą tekstą konvertuoti į „MS Word“ ar PDF formatus ir iškart dalintis su kitais, greitai versti tekstą ar tiesiog pasirašyti gautas sutartis telefone. Nesvarbu, esate architektas ar vaizdo turinio kūrėjas, rašiklio pagalba galima greitai redaguoti brėžinius ar, pavyzdžiui, tiksliai apkirpti filmuotą medžiagą nejungiant kompiuterio“, – pasakoja ekspertas.

Nuotraukos: svarbūs ne vien megapikseliai

Kuo daugiau megapikselių – tuo geresnė kokybė – rinkdamiesi telefoną su kokybiška kamera daugelis vis dar vadovaujasi būtent šia taisykle. Technologijų ekspertas A. Erbreideris teigia, kad mūsų dienomis kreipti dėmesį reikėtų į visai kitas savybes.

Pavyzdžiui, HDR10+ ir dinaminio tonų atvaizdavimo technologija leidžia detaliai užfiksuoti tamsiausius ir šviesiausius kadro elementus, todėl ir vaizdo įrašai tampa ryškesni ir su dar platesne spalvų gama.

Taip pat, naujausių įrenginių kameros veikia kartu su dirbtiniu intelektu, kuris geba pats pasiūlyti geriausią nuotraukos kompoziciją, fokusavimą ir apšvietimą, turi itin plataus kampo objektyvą, kuris vaizdą aprėpia plačiai, kaip žmogaus akis. Išsirinkę išmanųjį su tokiomis funkcijomis būsite garantuoti ne tik nuotraukų kokybe, bet ir profesionaliu rezultatu.

Vaizdo įrašai: nepamirškite garso

Paskutiniu metu vis labiau populiarėjantys vaizdo įrašų tinklaraščiai verčia turinio kūrėjus ieškoti įrenginių su pažangesnėmis filmavimo galimybėmis. Tačiau, pasak technologijų eksperto, verta nepamiršti, kad filmuojant, svarbus ne tik vaizdas, bet ir garsas.

„Naujausi išmanieji turi puikias fokusavimo ir stabilizavimo galimybes, kurios užtikrina, kad net smarkiai judinant kamerą, vaizdas išliks ryškus ir stabilus. Tačiau norintiems savo išmaniuoju įrašyti tikrai kokybiškus vaizdo įrašus, patarčiau atkreipti dėmesį ir į garsiakalbių specifikacijas. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Note10“ kamera pasižymi garso didinimo „Zoom-in mic“ funkcija, kuri leidžia artinant vaizdą paryškinti filmuojamo objekto garsą. Taip galima išvengti pašalinio triukšmo fone“, – pasakoja A. Erbreideris.

Procesoriaus galingumas: nevaržykite savo veiklų

Šiandien sparčiai tobulėja ne tik technologijos, bet ir joms kuriamas turinys. Tad norint žiūrėti ar siųstis aukštos kokybės vaizdo įrašus, filmus, kaupti didelį kiekį informacijos ir žaisti naujausius žaidimus, reikalingas galingas procesorius ir talpi bei greitai veikianti vidinė atmintis

Technologijų ekspertas rekomenduoja atkreipti dėmesį, ar išmanusis turi programų optimizavimo technologiją, kuri nuolat analizuoja jų naudojimą, padidina našumą ir sumažina energijos suvartojimą. Ši savybė ypač svarbi mėgstantiems žaisti aukščiausios kokybės žaidimus.

Baterija: neribokite laiko telefone

Aktyviai naršote socialiniuose tinkluose, atsakinėjate į žinutes ir laiškus, žiūrite vaizdo įrašus ar žaidžiate žaidimus – nesvarbu, ką veikiate, greičiausiai norite, kad savo išmaniuoju galėtumėte naudotis nevaržomai. Tam reikalinga patvari ir talpi bent 3500 mAh baterija.

„Visą dieną aktyviai praleidžiant telefone vertėtų rinktis išmaniuosius, kurie turi greito įkrovimo funkciją. Jos pagalba naujausi įrenginiai gali pasikrauti vos per 30 minučių ir baterijos užteks visai dienai, taip sutaupysite laiko ir būsite tikri, kad galėsite nuveikti viską, ką norėjote, nepriklausomai, kur esate“, – pataria „Samsung“ produktų ekspertas.

Belaidžio įkrovimo funkcija – dar viena dėmesio verta savybė, ypač tiems, kurie daug laiko praleidžia kelyje ar pamiršta su savimi nešiotis įkroviklį. Tuo tarpu, jei įrenginys turi „Power sharing“ funkciją, galėsite dalintis energija su kitais savo nešiojamais įrenginiais, pavyzdžiui, įkrauti išmanųjį laikrodį.

Junkitės prie kitų prietaisų

Jei dirbate kompiuteriu ir nuolat turite atsakinėti į skambučius ar žinutes telefone, sugaištate nemažai laiko kaskart į rankas imdami išmanųjį. Dėl šios priežasties gamintojai siūlo tokius sprendimus kaip, pavyzdžiui, „Samsung DeX“, kurie su viena USB jungtimi leidžia prie kompiuterio saugiai prijungti telefoną ir dirbti efektyviau bei nesiblaškant – atėjus žinutei ar laiškui į telefoną, atrašyti galima tiesiai iš kompiuterio.

Taip pat „DeX“ jungtis suteikia galimybę tiesiog pele vilkti reikiamus dokumentus iš kompiuterio į išmanųjį. Taip telefonas gali beveik atstoti kompiuterį – užduotys atliekamos tiesiai išmaniajame, o visi veiksmai matomi kompiuterio ekrane.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-05-27 07:20:08

7 priežastys, kodėl svoris nekrenta

Pradėjai laikytis dietos, bet rezultatai netenkina? Pradėjai daugiau sportuoti, bet svoris vis vien nekrenta? Jei ir Tu susiduri su šiomis problemomis – galbūt šiame straipsnyje rasi atsakymą, kodėl negali atsikratyti papildomais kilogramais.
       2020-05-27 07:16:23

Prasidėjo sodo darbų sezonas: 3 pavojai, tykantys neatsargių sodininkų

Švelnėjant karantino sąlygoms ir artėjant vasarai, vis daugiau žmonių vyksta į sodus ar sodybas, kur jų laukia sezoniniai darbai. Išsiilgus gryno oro ir aktyvios veiklos nė nekyla mintis, kad sodininkystės ar daržininkystės darbai gali baigtis ir nemalonumais.
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 09:51:17

Vaikų mokymas važiuoti dviračiu – kokias užduotis privalo atlikti tėvai?

Ilgos dienos namuose tapo tikru šiltojo sezono iššūkiu mažiesiems. Jei ramių pasivaikščiojimų lauke neužtenka vaiko fizinio aktyvumo poreikiams išpildyti, specialistai pataria šį šeimos laiką išnaudoti linksmai, naudingai veiklai – mokymuisi važiuoti dviračiu.
       2020-05-23 09:49:15

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis.
       2020-05-23 09:20:46

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 22 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
       2020-05-23 07:57:34

Apsinuodijimas alkoholiu: ką daryti?

Galvos skausmas, pykinimas, svaigulys – tai, kas dažnai užklumpa ryte, jeigu vakarėlio metu buvo nesaikingai vartojamas alkoholis. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad apsinuodijimo alkoholiu galime išvengti saikingai vartodami svaigiuosius gėrimus.
       2020-05-22 17:29:16

Eskedar Maštavičienė: „Kultūra yra išmokstamas, ne įgimtas dalykas“

„Iš prigimties visi žmonės esame vienodi. Skirtingas kultūras, kuriose gyvename, mes perimame iš aplinkos“, – įsitikinusi prieš trylika metų su pabėgėlių programa iš Etiopijos į Lietuvą atvykusi ir čia šeimą sukūrusi Eskedar Maštaviečienė.
       2020-05-22 17:18:39

Pomidorų padažas ir kečupas: kuo skiriasi ir kaip pasigaminti patiems?

Pomidorų padažą ko gero rasime kiekvieno tautiečio virtuvėje. Jį nesudėtingai galima pasigaminti patiems. Žinoma, padažas gali nebūti tokios intensyvios spalvos ir konsistencijos kaip pirktinis, visgi pamėginti verta.
       2020-05-22 16:48:40

Pandemijos banga Baltijos šalyse beveik baigėsi, sunkiausia – kaimyninėse šalyse

Nors šalyje nuosekliai auga žmonių judumas ir dirbančiųjų skaičius, ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse koronaviruso pandemijos banga artėja link pabaigos. Geriausiai šiandien sekasi Estijai ir Lietuvai.
       2020-05-22 09:51:40

„Bitė“ ir „Telecentras“ pasirašė sutartį dėl „Mezon“ pardavimo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – „Telecentras“) ir UAB „Bitė Lietuva“ (toliau – „Bitė“) pasirašė sutartį, pagal kurią „Bitė“ perka „Telecentro“ interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-05-22 09:39:22

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 21 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 11.
       2020-05-22 09:02:30

Pokyčių ženklai darbe: kaip į juos reaguoti?

Pandemija, paskelbtas karantinas ir dėl to pasikeitusi ekonominė situacija neišvengiamai paveikė darbo rinką. Kol dalis darbuotojų derina darbą iš namų ir vaikų priežiūrą, kiti turi sukti galvą dėl iškilusios grėsmės jų darbo vietai ir ribotų galimybių keisti karjeros kryptį.
       2020-05-21 08:33:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 20 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 16.
       2020-05-20 16:29:12

Ištyrė Santaros klinikų darbuotojų jauseną darbe

Šių metų sausio pradžioje, dar prieš COVID-19 pandemijos protrūkį Lietuvoje, buvo atliktas Santaros klinikų personalo savijautos darbe tyrimas, kurį inicijavo Santaros klinikų gydytojų profesinės sąjunga.
       2020-05-20 15:37:58

Informacija apie COVID-19 epidemiologinę situaciją

VUL Santaros klinikose nuo gegužės 15 dienos padidėjo infekuotų pacientų srautas. Taip pat fiksuojami užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 medikų atvejai.
       2020-05-20 13:39:09

Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
       2020-05-20 13:34:30

Leistiną kultūros renginių dalyvių skaičių numatoma didinti palaipsniui

Vyriausybė pasitarime pritarė Kultūros renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planui. Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijoms pavesta atsižvelgti į šio plano nuostatas teikiant Vyriausybei siūlymus dėl karantino režimo reikalavimų švelninimo.
       2020-05-20 10:24:43

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 19 diena

Jau antrą dieną iš eilės naujų ligos atvejų skaičius yra 15. Tai kelia nerimą. Ar nebus taip, kad laisvėjantis gyvenimas vėl privers imtis rimtesnių priemonių COVID-19 ligos plitimo stabdymui.
       2020-05-20 08:55:26

Grįžtantiems į biurus ar darželius – naujos elgesio taisyklės

Lietuvoje pamažu atsilaisvinant karantino apribojimams skirtingoms veikloms, gyventojai grįžta į ankstesnį ritmą. Nuo pirmadienio duris vėl atvėrė vaikų darželiai, o įmonės pradeda planuoti bent dalinį darbuotojų srautų sugrįžimą į biurus.
       2020-05-20 07:57:18

Po karantino į gatves – tik nuplovus langus ir patikrinus padangas

Laisvėjant karantino sąlygoms vis daugiau vairuotojų grįžta į gatves: už vairo sėda ne tik esant būtiniems atvejams, bet ir važiuoja į darbą. Draudikai pataria prieš sėdant už karantino laikotarpiu mažai naudoto automobilio vairo patikrinti tepalų kiekį, žibintų bei padangų būklę.
       2020-05-20 07:09:42

Kaunas inicijuoja Kelių eismo taisyklų papildymą: rezultatai kalba patys už save

Kelių eismo taisyklės netolimoje ateityje galėtų pasipildyti nauju horizontaliojo ženklinimo simboliu – rombo formos ženklu. Kauno savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydama jį įteisinti.
       2020-05-20 06:35:13

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui įteisinti balsavimą internetu

Seimas svarstys siūlymą įteisinti balsavimą internetu. Tai siūloma Seimo rinkimų įstatymo pataisomis (projektas Nr. XIIIP-4840).
       2020-05-19 18:03:53

Kas sukurs darbo vietas dirbtiniam intelektui?

„Jaunam žmogui gali susidaryti įspūdis, kad ateityje už mus viską darys kompiuteris ir nebereikės specialistų. Tačiau tam, kad kompiuteriams sukurtume darbo vietas, specialistų reikės dar daugiau“.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.