iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Pažangiausios išmaniųjų savybės – kokios jos?

2019-09-13 14:23:07

Ieškote naujo telefono, su kuriuo galėtumėte nuveikti dar daugiau nei iki šiol? Šiandien galingų ir pažangias savybes turinčių išmaniųjų pasiūla plati. Tačiau „Samsung“ technologijų ekspertas Artūras Erbreideris atskleidė, į kurias papildomas išmaniųjų funkcijas verta atkreipti dėmesį, jei norite iš tiesų palengvinti kasdienes užduotis.

Darbas: leiskite sau daugiau, nei tik atsakyti į elektroninius laiškus

Dažnai tenka dirbti nuotoliniu būdu bei nuolat keistis informacija su klientais ir kolegomis? Nešiojamas ar planšetinis kompiuteris ne visada būna po ranka, tad darbui pritaikytas išmanusis – geriausia išeitis.

Pirmiausia, kad dirbtumėte patogiai, technologijų ekspertas A. Erbreideris pataria rinktis išmanųjį su didesniu, geriausia nuo 6,5 colių, ekranu. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į ekrano technologiją. Pavyzdžiui, „AMOLED“ ekranai pasižymi idealiu kontrasto santykiu, be to apsaugo akis – sumažina žmogaus sveikatai kenkiančios mėlynos šviesos efektą, nepakenkiant spalvų ryškumui.

Išmaniajame su dideliu ekranu lengva redaguoti įvairius dokumentus ar kurti prezentacijas, o dar patogiau ir greičiau šias užduotis atlikti naudojantis išmaniuoju telefono rašikliu.

„Išmanusis su specialiu rašikliu šiandien leidžia atlikti skubius darbus iš karto, net jeigu po ranka neturite kompiuterio. Pavyzdžiui, patobulintas „Galaxy Note10“ išmanusis rašiklis „S Pen“ leidžia ranka rašytą tekstą konvertuoti į „MS Word“ ar PDF formatus ir iškart dalintis su kitais, greitai versti tekstą ar tiesiog pasirašyti gautas sutartis telefone. Nesvarbu, esate architektas ar vaizdo turinio kūrėjas, rašiklio pagalba galima greitai redaguoti brėžinius ar, pavyzdžiui, tiksliai apkirpti filmuotą medžiagą nejungiant kompiuterio“, – pasakoja ekspertas.

Nuotraukos: svarbūs ne vien megapikseliai

Kuo daugiau megapikselių – tuo geresnė kokybė – rinkdamiesi telefoną su kokybiška kamera daugelis vis dar vadovaujasi būtent šia taisykle. Technologijų ekspertas A. Erbreideris teigia, kad mūsų dienomis kreipti dėmesį reikėtų į visai kitas savybes.

Pavyzdžiui, HDR10+ ir dinaminio tonų atvaizdavimo technologija leidžia detaliai užfiksuoti tamsiausius ir šviesiausius kadro elementus, todėl ir vaizdo įrašai tampa ryškesni ir su dar platesne spalvų gama.

Taip pat, naujausių įrenginių kameros veikia kartu su dirbtiniu intelektu, kuris geba pats pasiūlyti geriausią nuotraukos kompoziciją, fokusavimą ir apšvietimą, turi itin plataus kampo objektyvą, kuris vaizdą aprėpia plačiai, kaip žmogaus akis. Išsirinkę išmanųjį su tokiomis funkcijomis būsite garantuoti ne tik nuotraukų kokybe, bet ir profesionaliu rezultatu.

Vaizdo įrašai: nepamirškite garso

Paskutiniu metu vis labiau populiarėjantys vaizdo įrašų tinklaraščiai verčia turinio kūrėjus ieškoti įrenginių su pažangesnėmis filmavimo galimybėmis. Tačiau, pasak technologijų eksperto, verta nepamiršti, kad filmuojant, svarbus ne tik vaizdas, bet ir garsas.

„Naujausi išmanieji turi puikias fokusavimo ir stabilizavimo galimybes, kurios užtikrina, kad net smarkiai judinant kamerą, vaizdas išliks ryškus ir stabilus. Tačiau norintiems savo išmaniuoju įrašyti tikrai kokybiškus vaizdo įrašus, patarčiau atkreipti dėmesį ir į garsiakalbių specifikacijas. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Note10“ kamera pasižymi garso didinimo „Zoom-in mic“ funkcija, kuri leidžia artinant vaizdą paryškinti filmuojamo objekto garsą. Taip galima išvengti pašalinio triukšmo fone“, – pasakoja A. Erbreideris.

Procesoriaus galingumas: nevaržykite savo veiklų

Šiandien sparčiai tobulėja ne tik technologijos, bet ir joms kuriamas turinys. Tad norint žiūrėti ar siųstis aukštos kokybės vaizdo įrašus, filmus, kaupti didelį kiekį informacijos ir žaisti naujausius žaidimus, reikalingas galingas procesorius ir talpi bei greitai veikianti vidinė atmintis

Technologijų ekspertas rekomenduoja atkreipti dėmesį, ar išmanusis turi programų optimizavimo technologiją, kuri nuolat analizuoja jų naudojimą, padidina našumą ir sumažina energijos suvartojimą. Ši savybė ypač svarbi mėgstantiems žaisti aukščiausios kokybės žaidimus.

Baterija: neribokite laiko telefone

Aktyviai naršote socialiniuose tinkluose, atsakinėjate į žinutes ir laiškus, žiūrite vaizdo įrašus ar žaidžiate žaidimus – nesvarbu, ką veikiate, greičiausiai norite, kad savo išmaniuoju galėtumėte naudotis nevaržomai. Tam reikalinga patvari ir talpi bent 3500 mAh baterija.

„Visą dieną aktyviai praleidžiant telefone vertėtų rinktis išmaniuosius, kurie turi greito įkrovimo funkciją. Jos pagalba naujausi įrenginiai gali pasikrauti vos per 30 minučių ir baterijos užteks visai dienai, taip sutaupysite laiko ir būsite tikri, kad galėsite nuveikti viską, ką norėjote, nepriklausomai, kur esate“, – pataria „Samsung“ produktų ekspertas.

Belaidžio įkrovimo funkcija – dar viena dėmesio verta savybė, ypač tiems, kurie daug laiko praleidžia kelyje ar pamiršta su savimi nešiotis įkroviklį. Tuo tarpu, jei įrenginys turi „Power sharing“ funkciją, galėsite dalintis energija su kitais savo nešiojamais įrenginiais, pavyzdžiui, įkrauti išmanųjį laikrodį.

Junkitės prie kitų prietaisų

Jei dirbate kompiuteriu ir nuolat turite atsakinėti į skambučius ar žinutes telefone, sugaištate nemažai laiko kaskart į rankas imdami išmanųjį. Dėl šios priežasties gamintojai siūlo tokius sprendimus kaip, pavyzdžiui, „Samsung DeX“, kurie su viena USB jungtimi leidžia prie kompiuterio saugiai prijungti telefoną ir dirbti efektyviau bei nesiblaškant – atėjus žinutei ar laiškui į telefoną, atrašyti galima tiesiai iš kompiuterio.

Taip pat „DeX“ jungtis suteikia galimybę tiesiog pele vilkti reikiamus dokumentus iš kompiuterio į išmanųjį. Taip telefonas gali beveik atstoti kompiuterį – užduotys atliekamos tiesiai išmaniajame, o visi veiksmai matomi kompiuterio ekrane.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2019-10-21 17:02:54

VRM institucijos negeba tinkamai koordinuoti ekstremalių situacijų valdymo?

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija prašo vidaus reikalų ministrės atsakymų dėl problemų, kurias apnuogino vis dar bandomas suvaldyti gaisras, įsiplieskęs Alytuje veikiančioje padangų perdirbimo gamykloje.
       2019-10-21 14:02:43

Senjorai skatinami atrasti skaitmeninę aplinką

Pastaruoju metu Lietuvoje vyresnio amžiaus žmonės vis aktyviau naudoja internetą, tačiau pastebima, jog didelė dalis senjorų drovisi naudotis e.paslaugomis bei vis dar stokoja skaitmeninių įgūdžių. Spalio 21–25 d. visoje šalyje projektas „Prisijungusi Lietuva“ inicijuoja akciją „Senjorų dienos internete 2019“.
       2019-10-21 10:22:00

Apsipirkinėjimas internetu: greita, patogu, bet ar saugu?

Jau dabar skaičiuojama, kad pasaulyje egzistuoja apie 1,92 mlrd. internetinių pirkėjų, o 2021 m. šis skaičius turėtų perkopti ketvirtadalį planetos gyventojų – 2 milijardus. Apsipirkinėti internetu – greita, patogu ir kartais net pigiau nei fizinėje parduotuvėje, tačiau ar patikima ir saugu?
       2019-10-21 10:17:15

Žaisti negalima drausti – kur dėti kablelį?

Šiuolaikiniai vaikai nuo pat mažumės yra apsupti išmaniųjų technologijų: vaikiškų racijų ir kamerų, įvairius garsus ir šviesą skleidžiančių žaidimų, o dvimečio svajonių žaislais dažnai tampa telefonas, nes mato, kad mama ar tėtis jo nepaleidžia iš rankų.
       2019-10-21 10:15:12

Beveik trečdalis lietuvių prisipažįsta esantys priklausomi nuo interneto

Dauguma Lietuvos gyventojų taip pasinėrė į mobiliąsias technologijas, kad jau ir patys pripažįsta esantys nuo jų priklausomi. Paprašyti įvardinti asmeninius priklausomybės šaltinius, beveik trečdalis mini internetą (29 proc.), kas ketvirtas – išmaniuosius telefonus (24 proc).
       2019-10-19 09:25:08

Trūksta idėjų asmenukėms? Užfiksuokite ją kosmose

Technologijų gamintojai nesiliauja stebinti vis pažangesniais įrenginiais ir nematytomis inovacijomis, kurios vartotojams kasdienybėje suteikia vis daugiau galimybių. Riba tarp „įmanoma“ ir „neįmanoma“ tapo dar plonesnė – bendrovė „Samsung“ rado būdą, kaip žmonės galėtų pasijausti lyg pabuvoję kosmose – jie turės galimybę pasidaryti asmenukę visatos erdvėje.
       2019-10-18 15:25:49

Elektromagnetinės spinduliuotės normas Lietuvoje siūloma padidinti

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo Lietuvoje taikomas elektromagnetinės spinduliuotės normas padidinti ir suvienodinti su rekomenduojamomis autoritetingų tarptautinių organizacijų. Šiuo metu mūsų šalyje galiojančios ribinės vertės yra vienos žemiausių Europoje.
       2019-10-18 15:22:13

Technologijos ir sveikata: kaip išvengti negalavimų?

Akių paraudimas, pablogėjęs matymas, bendras silpnumas, galvos skausmai – tai tik maža dalis simptomų, kurie ištinka daug laiko prie kompiuterio ar kitų išmaniųjų įrenginių praleidžiančius žmones. Pasak sveikatos specialistų, nuo išmaniųjų technologijų kenčia ne tik akys ar stuburas, bet jos gali sukelti ir kur kas rimtesnių sveikatos negalavimų.
       2019-10-18 15:17:41

Miego ritmas ir miego sezonai – kas tai?

Kada turime keltis ir eiti miegoti, kad kitą rytą pabudę jaustumėmės žvalūs ir energingi? Vieno tobulo, universalaus miego recepto nėra. Mūsų miego kokybę veikia daugybė veiksnių – amžius, metų laikų kaita, individualūs kūno duomenys bei daugelis kitų išorinių bei vidinių stimuliatorių.
       2019-10-18 15:14:19

5 telefoniniai žaidimai, kurie įėjo į istoriją

Šiandien, prieš 61 metus, 1958 m. spalio 18 d., pasauliui pristatytas vienas pirmųjų kompiuterinių žaidimų pasaulyje „Tennis for two“. Tai – teniso simuliacija, į kurią žvelgiant iš šių dienų perspektyvos, sunku patikėti, jog keli brūkšneliai ir rutuliukas galėjo būti pasaulį stebinanti inovacija.
       2019-10-18 15:11:38

Keliaukite su vaikais: TOP 5 kryptys ir patarimai

Norite pradžiuginti mažuosius naujomis atrakcijomis ir vietovėmis bei pažinti pasaulį kartu? Kelionės su vaikais ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, žavi jus? Atraskite naujas vietas, susipažinkite su kultūriniais skirtumais, šalių papročiais, maisto įvairove, bei gerai praleiskite laiką!
       2019-10-18 15:09:56

Akių gydytoja rekomenduoja nuo 35 metų reguliariai tikrintis regėjimą

Akių gydytojai įsitikinę, kad šiandien galima išgydyti 80 proc. regėjimo sutrikimų, tačiau daugelis suskuba savo akių būkle rūpintis tik tuomet, kai pasireiškia pirmieji nemalonūs pojūčiai – sausumas, perštėjimas, vaizdas lyg per rūką.
       2019-10-18 14:48:58

Emigrantai ir turistai Lietuvoje mobilųjį ryšį siurbia šimtais terabaitų

Į Lietuvą grįžtantys emigrantai ir čia apsilankantys svečiai iš užsienio naudojimosi telefonu įpročių keisti nelinkę, o šią vasarą jie pagerino visų laikų naršymo rekordą. Keliaudami skaičiuoti megabaitus ir minutes jau atprato ir lietuviai, rodo naujausi „Telia“ duomenys.
       2019-10-17 18:50:56

Nebrangu ir paprasta: maža stiliaus detalė kardinaliai pakeisianti jūsų išvaizdą

Šiandien kojinės jau yra tapusios reikšminga aprangos detale, ne tik pagyvinančia stilių, bet ir padedančia išreikšti požiūrį į pasaulį. Jų ypač prireikia pamažu vėstant orams.
       2019-10-17 10:21:00

5 kepėjų triukai, garantuosiantys sėkmę virtuvėje

Ką turiningo nuveikti ilgėjančiais rudens vakarais? Sezonas negaili užderėjusių gėrybių, todėl pats metas imti prijuostę ir išsikepti obuolių pyragą ar įdarytą moliūgą. Jei manote, kad iš jūsų kulinaras nekoks, galime nuraminti, kad net geriausiems virtuvėms kepėjams pavyko ne iš pirmo karto.
       2019-10-17 10:15:55

„Android 10” jau pasiekė „Nokia 8.1” išmaniųjų savininkus

„Nokia“ telefonų gamintojai „HMD Global“ tęsi pažadą tobulėti – nuo spalio 15 dienos „Nokia 8.1” išmaniųjų telefonų savininkai jau gali išbandyti „Android 10“. Šis „Android“ programinis atnaujinimas leis mėgautis naujausiomis dirbtinio intelekto kuriamomis inovacijomis.
       2019-10-16 18:06:51

Klimato kaita jau tiek pažengusi, kad atskirų iniciatyvų nebeužtenka

Lietuva neišvengė per visą Europą nuvilnijusios karščio bangos – šis birželis šalyje buvo pats karščiausias per paskutinius 58 metus. O žemė yra ne tik žmonių namai. Praėjus vos mėnesiui, jau pranešta ir apie kaitros pasekmes, pavyzdžiui, apie žūstančius paukščius po sausros nusekus Nemunui.
       2019-10-16 17:27:33

Išaugo pieno supirkimo kaina

Didžiausios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės rugsėjį už natūralų pieną stambiesiems pieno ūkiams vidutiniškai mokėjo 313 eurų už toną, arba 4,1 proc. daugiau nei rugpjūtį. Žemės ūkio ministerijos skelbiamais duomenimis, pagal rugsėjį už natūralų pieną stambiesiems pieno gamintojams „Nordic proteins“ už toną mokėjo 329 eurus.
       2019-10-16 12:47:16

Nigerija ir Lietuva – ES ir Afrikos skaitmeninės partnerystės priešakyje

Spalio 15 d. Lietuvoje oficialiai startavo „Digital Explorers“ programa, siekianti sujungti Lietuvą ir Nigeriją bendradarbiavimui informacinių ir ryšių technologijų (IRT) srityje. Penkiolika kruopščiai atrinktų specialistų iš Nigerijos vienerius metus praleis septyniose Lietuvos IRT bendrovėse.
       2019-10-16 12:35:47

Menkių žvejyba Baltijos jūroje kitąmet uždrausta – kokia Lietuvos pozicija?

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Menkių žvejyba Baltijos jūroje kitąmet uždrausta – kokia Lietuvos valdžios pozicija?“ ES Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrai šią savaitė sutarė, kad atsižvelgiant į mokslininkų rekomendacijas ir Europos Komisijos siūlymą nuo sausio 1 d. Baltijos jūroje ir verslinė, ir mėgėjišką menkių žvejybą bus visiškai uždrausta.
       2019-10-16 11:57:19

Prezidentas siūlo užkirsti kelią nesaugios elektros patekimui į Lietuvą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui įstatymų pataisas, skirtas užkirsti kelią elektros energijos patekimui į Lietuvą iš trečiųjų šalių, kuriose veikia nesaugiomis pripažintos branduolinės elektrinės.
       2019-10-16 11:33:02

Sudarė įtakingiausių influencerių reitingus socialiniuose tinkluose

Skaitmeninio turinio agentūra „SuperYou“ sudarė Lietuvos influencerių reitingą skirtinguose socialiniuose tinkluose. Įtakingiausia socialiame tinkle „Instagram“ tituluota Karolina Meschino, „Facebook“ – „Happy356“ vyriausioji redaktorė Jurgita Baltrukonytė, o „Youtube“ – Paulius Mikolaitis, geriau žinomas kaip Paul de Miko.
       2019-10-16 11:22:19

„Sodra“ ir kitąmet planuoja didesnes įplaukas negu išlaidas

Finansų ministerijai prognozuojant, jog vidutinis darbo užmokestis ir kitąmet augs, o dirbančiųjų – nemažės, dėl to ir „Sodra“ 2020 metais tikisi didesnių socialinio draudimo įmokų, o kartu ir išmokų. Planuojama, kad kitąmet „Sodros“ biudžeto pajamos augs 6 proc., o išlaidos – 7,7 proc., palyginti su laukiamu šių metų rezultatu.
       2019-10-16 08:40:16

7 patarimai vairuotojams, kaip išvengti susidūrimo su laukiniais gyvūnais

Šį rudenį laukiniai gyvūnai dažniau nei ankstesniais metais išbėga į kelią ir sukelia avarines situacijas ar eismo nelaimes. Specialistai įspėja automobilių vairuotojus būti atsargius ir atidžiai stebėti, kas vyksta jų kelią supančioje gamtoje.
       2019-10-16 08:26:52

Keliavimas lėktuvais gripo sezono metu – specialistų patarimai padės nesusirgti

Viena iš sveikatos specialistų rekomendacijų prasidėjus gripo sezonui – vengti didelių žmonių susibūrimų. Tačiau ką daryti, jei laukia kelionė ir prireiks būti oro uoste ar skristi lėktuvu, kuriuose – šimtai keliautojų?
       2019-10-15 17:12:02

7 požymiai, rodantys, kad jums reikia naujo telefono

Paprastai sakoma, kad išmanieji telefonai veikia dvejus metus. Bet jei jūsų įrenginys ir toliau veikia puikiai – ar bent jau jums taip atrodo – galbūt visai nesinori keisti modelio. Juk turimas telefonas paprastai atrodo pats praktiškiausias.
       2019-10-15 17:01:20

Pasaulinę rankų plovimo dieną specialistų raginimas nepersistengti

Spalio 15 d. minima Pasaulinė rankų plovimo diena. Sveikatos specialistai teigia, kad rankas reikia plauti ne tuomet, kai jos purvinos, o kur kas dažniau. Vis tik socialiniame tinkle pasiteiravus, kaip dažnai žmonės plauna rankas, specialistai paragino nepersistengti.
       2019-10-15 16:48:05

Nustatyta prognozuojama elektros energijos rinkos kaina 2020 metams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), įvertino praėjusių 12 mėnesių biržoje susiformavusią vidutinę faktinę elektros energijos kainą, pagalbiniais instrumentais bei dvišalėmis sutartimis suprekiautos elektros energijos kiekius ir kainas.
       2019-10-15 16:43:13

Augant elektromobilių skaičiui sostinėje atsiras dar 59 greito įkrovimo stotelės

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir bendrovės „Ignitis grupė“ generalinis direktorius Darius Maikštėnas šiandien Upės gatvėje atidarė elektromobilių greitos įkrovos stotelę, kuri priklausys didžiausiam greito įkrovimo elektromobilių tinklui Lietuvoje.
       2019-10-15 15:15:05

Tyrimas: 81 proc. Lietuvos dirbančiųjų norėtų dažniau dirbti nuotoliniu būdu

Daugiau nei pusė apklaustų dirbančiųjų teigia dirbantys tokį darbą, kurį būtų galima atlikti atsitraukus iš darbo vietos, o 81 proc. iš jų norėtų nuotoliniu būdu dirbti dažniau nei iki šiol – parodė paslaugų centro „Telia Global Services Lithuania“ užsakymu bendrovės Spinter atliktas Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama