iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

Pažangiausios išmaniųjų savybės – kokios jos?

2019-09-13 14:23:07

Ieškote naujo telefono, su kuriuo galėtumėte nuveikti dar daugiau nei iki šiol? Šiandien galingų ir pažangias savybes turinčių išmaniųjų pasiūla plati. Tačiau „Samsung“ technologijų ekspertas Artūras Erbreideris atskleidė, į kurias papildomas išmaniųjų funkcijas verta atkreipti dėmesį, jei norite iš tiesų palengvinti kasdienes užduotis.

Darbas: leiskite sau daugiau, nei tik atsakyti į elektroninius laiškus

Dažnai tenka dirbti nuotoliniu būdu bei nuolat keistis informacija su klientais ir kolegomis? Nešiojamas ar planšetinis kompiuteris ne visada būna po ranka, tad darbui pritaikytas išmanusis – geriausia išeitis.

Pirmiausia, kad dirbtumėte patogiai, technologijų ekspertas A. Erbreideris pataria rinktis išmanųjį su didesniu, geriausia nuo 6,5 colių, ekranu. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į ekrano technologiją. Pavyzdžiui, „AMOLED“ ekranai pasižymi idealiu kontrasto santykiu, be to apsaugo akis – sumažina žmogaus sveikatai kenkiančios mėlynos šviesos efektą, nepakenkiant spalvų ryškumui.

Išmaniajame su dideliu ekranu lengva redaguoti įvairius dokumentus ar kurti prezentacijas, o dar patogiau ir greičiau šias užduotis atlikti naudojantis išmaniuoju telefono rašikliu.

„Išmanusis su specialiu rašikliu šiandien leidžia atlikti skubius darbus iš karto, net jeigu po ranka neturite kompiuterio. Pavyzdžiui, patobulintas „Galaxy Note10“ išmanusis rašiklis „S Pen“ leidžia ranka rašytą tekstą konvertuoti į „MS Word“ ar PDF formatus ir iškart dalintis su kitais, greitai versti tekstą ar tiesiog pasirašyti gautas sutartis telefone. Nesvarbu, esate architektas ar vaizdo turinio kūrėjas, rašiklio pagalba galima greitai redaguoti brėžinius ar, pavyzdžiui, tiksliai apkirpti filmuotą medžiagą nejungiant kompiuterio“, – pasakoja ekspertas.

Nuotraukos: svarbūs ne vien megapikseliai

Kuo daugiau megapikselių – tuo geresnė kokybė – rinkdamiesi telefoną su kokybiška kamera daugelis vis dar vadovaujasi būtent šia taisykle. Technologijų ekspertas A. Erbreideris teigia, kad mūsų dienomis kreipti dėmesį reikėtų į visai kitas savybes.

Pavyzdžiui, HDR10+ ir dinaminio tonų atvaizdavimo technologija leidžia detaliai užfiksuoti tamsiausius ir šviesiausius kadro elementus, todėl ir vaizdo įrašai tampa ryškesni ir su dar platesne spalvų gama.

Taip pat, naujausių įrenginių kameros veikia kartu su dirbtiniu intelektu, kuris geba pats pasiūlyti geriausią nuotraukos kompoziciją, fokusavimą ir apšvietimą, turi itin plataus kampo objektyvą, kuris vaizdą aprėpia plačiai, kaip žmogaus akis. Išsirinkę išmanųjį su tokiomis funkcijomis būsite garantuoti ne tik nuotraukų kokybe, bet ir profesionaliu rezultatu.

Vaizdo įrašai: nepamirškite garso

Paskutiniu metu vis labiau populiarėjantys vaizdo įrašų tinklaraščiai verčia turinio kūrėjus ieškoti įrenginių su pažangesnėmis filmavimo galimybėmis. Tačiau, pasak technologijų eksperto, verta nepamiršti, kad filmuojant, svarbus ne tik vaizdas, bet ir garsas.

„Naujausi išmanieji turi puikias fokusavimo ir stabilizavimo galimybes, kurios užtikrina, kad net smarkiai judinant kamerą, vaizdas išliks ryškus ir stabilus. Tačiau norintiems savo išmaniuoju įrašyti tikrai kokybiškus vaizdo įrašus, patarčiau atkreipti dėmesį ir į garsiakalbių specifikacijas. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Note10“ kamera pasižymi garso didinimo „Zoom-in mic“ funkcija, kuri leidžia artinant vaizdą paryškinti filmuojamo objekto garsą. Taip galima išvengti pašalinio triukšmo fone“, – pasakoja A. Erbreideris.

Procesoriaus galingumas: nevaržykite savo veiklų

Šiandien sparčiai tobulėja ne tik technologijos, bet ir joms kuriamas turinys. Tad norint žiūrėti ar siųstis aukštos kokybės vaizdo įrašus, filmus, kaupti didelį kiekį informacijos ir žaisti naujausius žaidimus, reikalingas galingas procesorius ir talpi bei greitai veikianti vidinė atmintis

Technologijų ekspertas rekomenduoja atkreipti dėmesį, ar išmanusis turi programų optimizavimo technologiją, kuri nuolat analizuoja jų naudojimą, padidina našumą ir sumažina energijos suvartojimą. Ši savybė ypač svarbi mėgstantiems žaisti aukščiausios kokybės žaidimus.

Baterija: neribokite laiko telefone

Aktyviai naršote socialiniuose tinkluose, atsakinėjate į žinutes ir laiškus, žiūrite vaizdo įrašus ar žaidžiate žaidimus – nesvarbu, ką veikiate, greičiausiai norite, kad savo išmaniuoju galėtumėte naudotis nevaržomai. Tam reikalinga patvari ir talpi bent 3500 mAh baterija.

„Visą dieną aktyviai praleidžiant telefone vertėtų rinktis išmaniuosius, kurie turi greito įkrovimo funkciją. Jos pagalba naujausi įrenginiai gali pasikrauti vos per 30 minučių ir baterijos užteks visai dienai, taip sutaupysite laiko ir būsite tikri, kad galėsite nuveikti viską, ką norėjote, nepriklausomai, kur esate“, – pataria „Samsung“ produktų ekspertas.

Belaidžio įkrovimo funkcija – dar viena dėmesio verta savybė, ypač tiems, kurie daug laiko praleidžia kelyje ar pamiršta su savimi nešiotis įkroviklį. Tuo tarpu, jei įrenginys turi „Power sharing“ funkciją, galėsite dalintis energija su kitais savo nešiojamais įrenginiais, pavyzdžiui, įkrauti išmanųjį laikrodį.

Junkitės prie kitų prietaisų

Jei dirbate kompiuteriu ir nuolat turite atsakinėti į skambučius ar žinutes telefone, sugaištate nemažai laiko kaskart į rankas imdami išmanųjį. Dėl šios priežasties gamintojai siūlo tokius sprendimus kaip, pavyzdžiui, „Samsung DeX“, kurie su viena USB jungtimi leidžia prie kompiuterio saugiai prijungti telefoną ir dirbti efektyviau bei nesiblaškant – atėjus žinutei ar laiškui į telefoną, atrašyti galima tiesiai iš kompiuterio.

Taip pat „DeX“ jungtis suteikia galimybę tiesiog pele vilkti reikiamus dokumentus iš kompiuterio į išmanųjį. Taip telefonas gali beveik atstoti kompiuterį – užduotys atliekamos tiesiai išmaniajame, o visi veiksmai matomi kompiuterio ekrane.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2019-12-06 14:58:11

Viešasis transportas Vilniuje judės greičiau – Ukmergės gatvė tik pradžia

Sostinės Ukmergės gatvės A juosta važiuoti galės viešasis transportas, elektromobiliai, taip pat nuo šios savaitės sugrąžinamas taksi judėjimas. Tyrimas ir rezultatų analizė parodė, kad spalį Ukmergės gatvės dalyje viešojo transporto greitis didėjo iki 30 proc., pažeidėjų sumažėjo beveik dvigubai.
       2019-12-06 11:51:59

Dviguba išmaniojo telefono apsauga: lengva pasidaryti – sunku „nulaužti“

Šiandien telefone telpa visas mūsų gyvenimas. Bet vienoje paskyroje saugomi ir visi mūsų prisijungimo duomenys, nuotraukos ar kita asmeninė informacija, todėl ją būtina tinkamai apsaugoti. Tą padaryti padeda slaptažodžiai, tačiau ši priemonė nėra visiškai patikima.
       2019-12-06 11:47:07

Įsigijote naują išmanųjį? Žingsniai, kuriuos turite atlikti nedelsiant

Ką tik įsigijote išmanųjį ir nekantraujate pradėti juo naudotis? Daugelis į rankas paėmę naują telefoną pirmiausia pradeda nuo smagių dalykų – išsirenka viršelio foną, skambučio melodiją ir skuba siųstis daugiausia naudojamas programėles.
       2019-12-06 07:58:51

Gyvūnų gynėjai sumokėjo už protu nesuvokiamą žiaurumą

Metų pradžioje paaiškėjo, kaip atsirado mitas apie tai, kaip gyviems kailiniams žvėreliams diriamas kailis. Tarptautinė kailio federacija pateikė įrodymus, jog už tai, kad du kinai tai padarytų prieš filmavimo kameras, jiems sumokėjo gyvūnų teisių aktyvistai.
       2019-12-05 18:20:48

Gydytoja perspėjo sergančiuosius: taip elgdamiesi atitolinate pasveikimą

Atvėsus orams ir prasidėjus peršalimų sezonui, dažnam tenka skirstyti prioritetus – likti sveikti namuose ar ir toliau rūpintis darbais sergant? Specialistai įspėja – pasirinkę pastarąjį variantą galime pakenkti ne tik savo, bet ir kolegų sveikatai, bei pataria, kokių priemonių imtis, norint pasveikti greičiau.
       2019-12-05 18:17:18

„Facebook“ imasi teisinių veiksmų prieš apgaulingas reklamas

„Facebook“ Kalifornijoje, JAV, pateikė ieškinį bendrovei „ILikeAd Media International Company Ltd.“ ir dviem fiziniams asmenims dėl reklamos sklaidos ir naudojimosi taisyklių pažeidimų. Skelbiant apgaulingas reklamas daryta žala „Facebook“ paskyroms ir skelbtas apgaulingas turinys, kuriuo buvo reklamuojamos suklastotos prekės ir dietinės piliulės.
       2019-12-05 10:25:31

Telecentras pradėjo retransliuoti IPTV į namų televizorius aukštąja raiška

Išmaniosios televizijos (IPTV) programas, siunčiamas per bevielius interneto tinklus į didžiuosius namų televizorius, jau galima žiūrėti aukštąja raiška. Tokią inovaciją šiandien klientams pristatė Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras).
       2019-12-04 10:46:38

Impulsyvus pirkimas – kaip jo naudą gali išnaudoti prekybininkai

Galėtų pasirodyti, kad impulsyvus pirkimas priklauso vien tik nuo paties pirkėjo. Tačiau tiesa ta, kad fizinių ir elektroninių parduotuvių savininkai gali jį labai paskatinti. Tai rodo ir skaičiai – atsirandant vis daugiau impulsyvaus pirkimo skatinimo strategijų didėja ir tokio apsipirkinėjimo mastai.
       2019-12-04 08:42:30

Akis atverianti statistika: kibernetinių nusikaltimų nemažės

„Juniper“ pasaulinio tyrimų centro duomenimis, 2019 m. kibernetinės atakos sudarė net 2 trilijonus dolerių nuostolių. Šiandien, ši nusikaltimų rūšis laikoma sparčiausiai auganti pasaulyje –skaičiuojama, kad kasmet kibernetinių nusikaltėlių aukomis tampa daugiau nei 700 milijonų vartotojų.
       2019-12-04 08:39:30

Europinis sąskaitos blokavimo įsakymas: priimti negalima atmesti – kur kablelis?

Dar 2014 m. liepos 17 d. įsigaliojo ES reglamentas Nr. 655/2014 (toliau – Reglamentas), kuriuo nustatoma europinio sąskaitos blokavimo įsakymo (toliau – ESBĮ) procedūra, siekiant palengvinti tarpvalstybinį skolų išieškojimą civilinėse ir komercinėse bylose.
       2019-12-04 07:38:05

Į šiltus kraštus – žiemą: įvardijo 3 didžiausias keliautojų klaidas

Lietuvos gyventojai nuo žiemos dažniausiai bėga į Turkiją ir Egiptą, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Iš šių šalių sulaukiama ir daugiausiai pranešimų apie keliautojų patirtus sveikatos sutrikimus.
       2019-12-03 15:33:22

„QLED“ technologija: ką šis terminas sako apie televizorių?

Nors televizija atsirado XIX a. pirmoje pusėje, Lietuvoje spalvota televizija pradėta transliuoti mažiau nei prieš penkiasdešimt metų. Tačiau, ar kada nors žiūrėdami televizorių susimąstėte, kaip ir iš kur atsiranda vaizdai ekrane?
       2019-12-03 15:30:37

2020-aisiais didės akcizas etilo alkoholiui ir degalams

Seimas nusprendė nuosaikiai padidinti akcizų tarifus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliams ir žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams. Pagal priimtas pataisas nuo 2020 m. kovo 1 d. etilo alkoholiui akcizų tarifas didės nuo 1 832 iki 2 025 eurų (t. y. 10,5 proc.) už gryno etilo alkoholio hektolitrą.
       2019-12-03 15:27:07

Moterys technologijų sferoje – kodėl apie tai vis dar svarbu kalbėti?

Įvairūs tyrimai rodo, kad technologijų kompanijos, kuriose dirba moterų specialisčių, ypač jei jos užima vadovaujamas pozicijas, sparčiau vystosi ir sugeneruoja daugiau pajamų. Vis tik statistika ir globalios tendencijos – negailestingos.
       2019-12-02 15:05:56

Lietuva sieks skatinti naujos kartos judriojo ryšio 5G diegimą ir plėtrą

Susisiekimo ministerijos iniciatyva parengtos Lietuvos naujos kartos judriojo ryšio (5G) plėtros 2020–2025 m. gairės, taip pat numatytos priemonės šiam tikslui reikalingai teisinei ir investicinei aplinkai kurti.
       2019-12-02 15:03:31

Lietuvoje pradeda veikti elektroninė eismo įvykių deklaravimo sistema

Į avariją Lietuvoje patekę vairuotojai nuo šiol galės užpildyti elektroninę eismo įvykių deklaraciją. Vairuotojams skirtoje nemokamoje programėlėje bus galima užfiksuoti eismo nelaimės aplinkybes bei informaciją apie ją perduoti draudimo bendrovėms. Šią programėlę vairuotojai ras adresu www.draudimoivykiai.lt.
       2019-12-02 15:00:01

Žymios moterys pataria: 4 įvaizdžiai stilingam šventiniam vakarėliui

Kalendorinė žiema – jau čia, o tai reiškia, kad visai ne už kalnų ir didžiosios metų šventės bei Kalėdinių vakarėlių šurmulys. Kartu su jais užklumpa didžiulės dilemos – ką dovanoti artimiesiems ir, svarbiausia, ką apsirengti?
       2019-12-02 14:53:28

Padidinus akcizą neblaivumo problema darbe nebus išspręsta

Kai viešojoje erdvėje kalbama apie tai, jog didesni akcizai arba ribotas laikas alkoholio pardavimui sumažins alkoholizmo problemą, susimąstau – ar tikrai? Kasdien tikriname žmonių blaivumą darbe, tačiau valdžios diktuojamos draudimų politikos įtakos ilgalaikiame laikotarpyje nematome.
       2019-12-02 14:49:39

Kaip fizinė veikla susijusi su programavimu?

Remiantis viso pasaulio programuotojus vienijančio portalo stackoverflow.com duomenimis 2018 m. visoje Europoje buvo 5,5 mln. programuotojų. Šis darbas yra vienas trokštamiausių ir geriausiai apmokamų Europoje.
       2019-12-01 16:52:19

Vilniuje įžiebta Kalėdų eglė – karalienė

2019-ųjų Kalėdų sostinėje sezonas atidarytas – Katedros aikštėje ką tik karūnuota pagrindinė šalies eglė. Šiųmetis Kalėdų simbolis sostinėje paverstas galingiausia šachmatų figūra – karaliene. Karališkos mėlynos spalvos suknele ir sidabru spindinčiu baltu apsiaustu (tarsi mantija) pasipuošusi karalienė.
       2019-12-01 16:33:48

Kalėdų traukinukas jau vingiuoja sostinės gatvėmis

Iš „Kalėdų sostinėje“ perono į 5 savaites truksiantį kalėdinį maršrutą šįvakar pajudėjo laukiamiausias metų traukinys – ryškus ir žaismingas, lankysiantis visas šventiškiausias sostinės vietas – pagrindinę miesto eglę, kalėdinių gardumynų ir dovanų miestelius Rotušės ir Katedros aikštėse.
       2019-11-30 10:38:16

Muzikos klausymas miego metu – kodėl išbandyti verta net žiūrintiems skeptiškai

Turbūt kiekvienas esame girdėję apie pozityvią muzikos naudą besivystančioms vaikų smegenims, tačiau ar muzika lygiai taip pat teigiamai veikia ir suaugusius? Muzikos klausytis einant, dirbant, sportuojant ar važiuojant automobiliu daugumai yra įprasta, tačiau nuomonės dažnai išsiskiria, kai kalbama apie miegą.
       2019-11-29 14:31:49

„Litgrid“: sėkmingai užbaigtas pirmasis sinchronizacijos projektas

Perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ užbaigė Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimo į skirstyklą projektą. Tai pirmasis iš šį rudenį Vyriausybės patvirtintų Lietuvos sinchronizacijos su Europos elektros tinklais strateginių projektų.
       2019-11-29 14:15:07

CV mados: kodėl „neformatas“ tinka ne į visas pozicijas?

Spartus gyvenimo ritmas bei įnirtinga kova dėl svajonių darbo diktuoja ir besikeičiančias gyvenimo aprašymų (CV) formų bei turinio tendencijas. Prieš 5-10 metų didžioji dauguma CV buvo rengiami pagal „Europass“ formatą.
       2019-11-29 14:10:22

Garso įrašymo istorija: nuo kalbėjimo į „ragą“ iki balso pavertimo tekstu

Lygiai prieš 142 metus, 1877 m., lapkričio 29 d. amerikiečių mokslininkas ir išradėjas Tomas Edisonas pasauliui pirmą kartą parodė, kaip veikia fonografas. Tai – pirmasis įrenginys pasaulyje, kuris galėjo įrašyti garsą ir iš karto jį atkurti.
       2019-11-29 13:59:32

MERKO baigė statyti naują „Quadrum“ biurų pastatą Vilniuje

Bendrovė Merko statyba baigė naujo biurų pastato – „Quadrum South“ statybas Vilniuje, „Quadrum“ verslo centre, adresu Konstitucijos pr. 21. Kaip ir planuota, statinys iškilo per metus.
       2019-11-29 13:54:37

Ką reiškia dirbti vienoje didžiausių pasaulyje mažmeninės prekybos įmonių

Lietuvės Tomos Bilienės karjeros kelias, prasidėjęs nuo internete reikiamu metu pamatyto darbo skelbimo, per kelerius metus ją nuvedė į pasaulinio prekybos milžino administraciją. Šiemet specialistė pradėjo dirbti „Lidl“ centrinėje būstinėje Vokietijoje, darbo teisės skyriuje.
       2019-11-28 19:14:04

Interneto etiketas: kaip neprisidaryti gėdos?

Skaitmeninis arba kitaip interneto etiketas (angl. – netiquette) – tai visų interneto vartotojų elgesio taisyklių rinkinys. Etiketo taisyklių stengiamės laikytis bendraudami realybėje, tačiau etiškai turėtume elgtis ir skaitmeninėje erdvėje.
       2019-11-28 19:08:45

Patvirtinti 2020 m. elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino UAB „Ignitis" elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams, kurie bus taikomi nuo 2020 m. sausio 1 d. Vidutiniškai elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams auga apie 14,7 proc.
       2019-11-28 07:20:18

Naujakurių rūpesčiai: kokios bėdos dažniausiai užklumpa naujuose namuose

Naujuose namuose besikuriančių žmonių dažnai laukia ne tik malonūs įkurtuvių rūpesčiai. Draudikai pastebi, kad naujuose butuose gyventi pradedantys žmonės patys arba meistrų rankomis dažnai sugadina ką tik įsigytą turtą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama