Naujienos

Taupymo dienos proga – protingi būdai sumažinti nepastebimas išlaidas

2019-10-31 15:36:52

Šiais laikais atrodo, kad už kiekvieno kampo laukia įvairios išlaidos. Kaip tuomet nepasimesti tarp šūsnies čekių ir bent kelių atsikratyti? Dažnai net nesusimastome, kad visai nepastebimai sutaupyti galima išsiugdžius vos kelis paprastus įpročius.

Nors mintis apie taupymą kartais gąsdina, kartais užtenka peržvelgti netinkamus kasdienius įpročius, jog gale mėnesio atsirastų papildomų santaupų.

Spalio 31 dieną minima Tarptautinė taupymo diena, todėl šia proga skaitmeninių finansinių paslaugų įmonė „Credit24“ atkreipia dėmesį į keletą veiksmingų būdų, kurie padės sumažinti nepastebimas išlaidas.

„Mokantis tinkamai valdyti savo finansus ir kasdieniame gyvenime pritaikant tam tikrus patarimus, per metus galima sutaupyti nemažai pinigų. Kai kurie mūsų klientai net paskolas grąžina anksčiau, kadangi išmoksta sutaupyti ties nereikalingomis išlaidomis. Juk naujiems įpročiams išugdyti tereikia 21 dienos, o Tarptautinė taupymo diena – puikus laikas pradėti“, - sako „Credit24“ klientų aptarnavimo vadovė Donata Stoškuvienė.

Grynus pinigus keičia programėlės išmaniajame telefone

Daugelis yra girdėjęs patarimą atsiskaitinėti grynais pinigais, nes taip lengviau pastebėti išleidžiamas sumas. Tačiau šiais laikais tai nėra taip patogu, todėl kitas būdas stebėti išlaidas – naudotis išmaniųjų telefonų programėlėmis. Svarbu turėti savo banko programėlę, kuri suskirsto išlaidas į kategorijas – galbūt nežinojote, kiek daug per mėnesį išleidžiate kavinėms? Galbūt pastebėsite, kad imdami kavos išsinešimui, per mėnesį išleidžiate nemažą sumą, nors kavos į termosą galite įsipilti ir namuose? Panašios finansų valdymo programėlės taip pat gali iš anksto nustatyti skiriamą biudžetą kiekvienai išlaidų kategorijai, nuskenuoti čekius atsiskaičius grynais pinigais, analizuoti išlaidas pagal miesto lokacijas, siųsti jums priminimus ir perspėjimus.

Didesnės paskolos įmokos sutaupys palūkanas

Jei turite finansinių įsipareigojimų ir kas mėnesį mokate nustatytas įmokas kredito įstaigai, rekomenduojama mokėti didesnėmis įmokomis – taip paskolą grąžinsite anksčiau ir sutaupysite palūkanoms.

„Pavyzdžiui, jeigu pagal sutartį turite mokėti 100 eurų per mėnesį, sumokėkite, tarkime, 110 eurų. Kredito įstaiga 10 eurų permoką užskaitys kaip paskolos dalies ankstesnį grąžinimą ir šiai paskolos daliai nebetaikys palūkanų”, – teigia „Credit24“ klientų aptarnavimo vadovė.

Naudokitės daiktų dalijimosi grupėmis

Prireikus tam tikro daikto, nebūtina išskubėti jo ieškoti į parduotuves. Žmonės mėgsta dalintis, o ypač dažnai tai daro įvairiose internetinėse daiktų dalijimosi grupėse, kaip pvz. Facebook grupėse „Free your stuff LT“ arba „Atiduodu-dovanoju“. Čia galima rasti reikiamų geros kokybės daiktų, o svarbiausia – nemokamai. Negana to, naudodamiesi tokiomis grupėmis skatinate atsakingą vartojimą ir prisidedate prie aplinkosauginių klausimų sprendimo.

Planuodami pirkinių sąrašus taupote ne tik pinigus, bet ir laiką

Viena iš didžiausių išlaidų kategorijų dažnai yra maisto produktai. O kartais būna sunku nepasiklysti ne tik tarp gausybės pasiūlymų, bet ir savo pačių norų bei poreikių. Todėl kaskart prieš keliaudami apsipirkti, ypač į didesnę parduotuvę ar prekybos centrą, nepatingėkite sudaryti pirkinių sąrašą. Į jį įtraukite iš pradžių būtiniausias, tada svarbias, o galiausiai ir pasilepinimui skirtas prekes. Nepastebėsite, kaip netrukus įgysite vertingą įprotį ir galėsite įvertinti, kokiems pirkiniams išleidžiate daugiausiai pinigų, ko galėtumėte atsisakyti ar kokie spontaniniai pirkiniai veltui tuština jūsų piniginę.

Baziliko sodinukas virtuvėje tarnaus ir kaip prieskonis, ir dekoracija

Druska, pipirai, raudonėlis, aitriosios paprikos milteliai, kmynai, gvazdikėliai, kario milteliai, česnako granulės, imbieras, rozmarinas ir čiobreliai – tai universalus visai nebrangių prieskonių sąrašas, kurio kombinacijomis naudojantis nebereikės pirkti įvairių padažų. Taip pat galite pasisodinti ir savo prieskonių – baziliko ar mėtos vazonėliai virtuvėje padės sutaupyti ne tik prieskoniams, bet ir dekoracijoms.

Kuponai nėra atgyvena

Nors daugelis pašto dėžutėje gaudami reklamą ir nuolaidų kuponus juos išmetame, kitą kartą peržvelkite tam tikrus pasiūlymus, kadangi prekes ar maistą kavinėje galite įsigyti ženkliai pigiau. Tad pirmiausia, pasidomėkite internetinėmis svetainėmis, kurių prenumeratą turint galima gauti geresnių pasiūlymų, o jeigu virš įprastos pašto dėžutės laikote užrašą „nemesti reklamos“, nuimkite jį. Pasinaudokite nuolaidų kuponais ir akcijomis reklaminiuose parduotuvių kataloguose, o eidami pro kavinę ar joje valgant, pasižvalgykite kuponų, kurie kartais tiesiog padėti ant stalo.

Nepalikite atsakomybės tik elektrą taupančioms lemputėms

Turbūt visi yra girdėję patarimus nepalikti uždegtos šviesos išeinant iš kambario, atjungti elektroninius prietaisus išvažiuojant atostogauti ar nešildyti kambario prie atviro lango. Tačiau pasinaudojus dar keliomis gudrybėmis pastebėsite, kad elektros sąskaitos tą patį mėnesį kasmet mažėja. Neužstatykite elektros lizdų baldais, kad vėliau nebūtų sunku ar netingėtumėte prie jų prieiti ir ištraukti nenaudojamą laidą. Plaukus džiovinkite baigdami rytinį gražinimosi ir ruošimosi procesą – jie per tą laiką jau bus gerokai pradžiūvę ir džiovintuvu naudositės pastebimai trumpiau.

Atsipalaidavimui puikiai tinka ir dušas

Norint atsipalaiduoti karštame vandenyje, vietoje vonios geriau ilgai pastovėkite po dušu, nes tai yra kur kas ekonomiškesnis pasirinkimas. Duše praleidžiame mažiau laiko nei gulinėjant vonioje, be to, net labai ilgas dušas neišleis tiek vandens, kiek maudymasis vonioje. Įprastaivien voniai prileisti gali prireikti iki 350 litrų vandens – panašiai, kiek stovint po dušu visą pusvalandį. Jeigu visgi labiau mėgstate vonią, atšalus vandeniui, nebepilkite karšto vandens, o supraskite tai kaip signalą, kad jau metas baigti maudynes.

„Norint taupyti nesiimant drastiškų priemonių, galima tai daryti ir pamažu, nepastebimai. Pajusti tokio pasyvaus taupymo rezultatus reikia laiko ir kantrybės, bet juk ir „susiveržti diržų“ tikrai nereikės. Taupymas bus nepastebimas, tačiau viską sudėjus – tikrai efektyvus“, – teigia D. Stoškuvienė.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-07-02 15:37:59

Jus nustebins, kokį poveikį daro tirpiais elektrolitais praturtintas vanduo

Malšinti troškulį vandeniu yra vienas paprasčiausių ir lengviausiai prieinamų būdų. Sveikatos specialistai rekomenduoja iš vandens gauti dar didesnę naudą – praturtinti jį elektrolitais. Vaistininkė pasakoja, kad dehidratacija kūne prasideda akimirksniu, tai ypač pastebima mažiems vaikams.
       2020-07-02 15:30:10

Vandens gertuves vilniečiams surasti padės interaktyvus žemėlapis

Vasarai įsibėgėjus, bendrovė „Vilniaus vandenys“ ne tik toliau plečia vandens gertuvių tinklą mieste – dvi naujos gertuvės įrengtos sporto aikštyne prie Baltojo tilto – bet ir vilniečių bei sostinės svečių patogumui, sužymėjo jas interaktyviame žemėlapyje.
       2020-07-02 15:03:46

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 2 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
       2020-07-02 13:27:41

5 populiarūs mitai apie makaronus: kokius iš tikrųjų rinktis

Daugelis lietuvių garbina itališką virtuvę, tačiau būtiniausių žinių apie esminį šios virtuvės ingredientą – makaronus – jiems labai trūksta. Lietuviams makaronai vis dar asocijuojasi su sovietiniu požiūriu į siaubingos kokybės akimirksniu į košę suverdantį produktą.
       2020-07-02 13:16:52

„Samsung“ pristatė 8 terabaitų „SSD 870 QVO“ duomenų kaupiklį

„Samsung“ pristatė naują antros kartos „SSD 870 QVO“ SATA magistralės tipo duomenų kaupiklį su itin didele talpa. Net 8 terabaitų talpos kaupiklis pasižymi greičiu, didele atminties talpa ir patikimu veikimu.
       2020-07-02 13:12:57

Ką vartoti, norint užbėgti virusams už akių?

Ar žinojote, kad Žemės planetoje egzistuoja apytiksliai 10 nonilijonų skirtingų virusų? National Geographic teigia, kad šis skaičius reiškia, jog virusų mūsų planetoje yra tiek, kad kiekvienai visatoje esančiai žvaigždei jų būtų galima priskirti po 100 milijonų.
       2020-07-02 13:09:43

„Sodra“ pradeda mokėti pensijų anuitetus. Jau yra pirmas klientas

Pirmas šalies gyventojas, dalyvavęs pensijų kaupime ir sulaukęs pensinio amžiaus, jau pateikė „Sodrai“ prašymą įsigyti standartinį pensijų anuitetą. „Sodra“ centralizuota pensijų anuitetų mokėtoja tapo nuo liepos 1-osios.
       2020-07-01 19:04:04

LRTK atkreipė dėmesį į Latvijos sprendimą

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) atkreipė dėmesį į Latvijos nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių tarybos (NEPLP) sprendimą uždrausti retransliuoti septynis RT kanalus ir jos raginimą kitas Bendrijos nares padaryti tą patį.
       2020-07-01 09:52:14

Kiek gyventojų pirmieji privalės pasirinkti elektros energijos tiekėją

Lietuvoje palaipsniui atsisakant monopolinių elektros tiekimo buitiniams vartotojams sąlygų, jau šią vasarą beveik šimto tūkstančių nekilnojamojo turto objektų savininkai gaus pranešimus.
       2020-07-01 07:07:31

Lietuvoje pradedama prekiauti naujaisiais LG 8K televizoriais

2020 m. pradžioje išleistus „LG Electronics“ (LG) 8K televizorius jau galima įsigyti Lietuvoje. 8K televizorius išsiskiria rodomu ryškiu ir tiksliu vaizdu, kuriamais itin tikroviškais žiūrėjimo įspūdžiais.
       2020-07-01 06:43:46

Kaip karantinas paveikė el. prekybos verslą?

Šįmet verslas susidūrė su neeiline situacija, kuomet daugelis įmonių dėl siaučiančios pandemijos bei įvesto karantino sustabdė ar apribojo veiklą bei susidūrė su kur kas mažesniais pirkėjų srautais.
       2020-07-01 06:40:38

Kur priduoti senas padangas?

Kada suvartojame maistą, pakuotes arba likusias šiukšles paprasčiausiai išmetame į šiukšliadėžę ar konteinerį. Su padangomis, kada jos susidėvi, taip daryti nevertėtų, nes jas gali susirinkti piktavaliai ir perpardavinėti.
       2020-07-01 06:36:22

5 verslo strategiją supantys mitai: kokiais melais vadovaujasi organizacijos?

Už melą sau blogiau gali būti tik mitai, kurie laikomi nekvestionuojama ir neliečiama tiesa. Jie ypač pavojingi verslo pasaulyje, kur privaloma būti sąžiningu sau bei pripažinti kartais net ir labai skaudžią realybę.
       2020-06-30 12:38:13

4 naujos telefoninės apgaulės ir kaip nuo jų apsisaugoti

Telefoniniai sukčiai išmone išties nesiskundžia. Nors daugelį jų naudojamų apgaulės triukų jau esame girdėję, kasdien atsiranda vis naujesnių ir įmantresnių apgavysčių telefonu būdų.
       2020-06-30 11:22:10

Pirmą kartą ruošiate žuvį? Štai, ką reikėtų žinoti

„Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė dalijasi keturiais patarimais, padėsiančiais pirmą kartą ruošiantiems žuvį, ir receptais, pagal kuriuos ją skaniai pagaminti galės net virtuvės pirmokas.
       2020-06-30 10:31:48

Testas: legendiniai 90-ųjų žaidimai – pasitikrinkite, ar atpažinsite visus juos?

Sinoptikai žada šaltesnį nei dabar įprasta liepos mėnesį, tad kelis vėsesnius vasaros vakarus galima paskirti legendiniams žaidimams prisiminti.
       2020-06-30 06:50:43

IT srities realybė: poreikis didėja, norinčių studijuoti mažėja

Lietuvoje informacinių technologijų krypčių profesijos yra laikomos vienomis iš populiariausių, informacinių technologijų specialistų poreikis nuolat auga, daugeliui pavydą kelia ir jiems siūlomas darbo atlygis.
       2020-06-29 17:34:31

Baltijos jūroje susidarė palankios sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro birželio 25 dienos duomenimis informuoja, kad Baltijos jūroje, dėl kylančios paviršiaus vandens temperatūros, susidaro tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms.
       2020-06-29 10:51:08

Lietuvos gyventojai rinksis savo elektros energijos tiekėją: kas ir kada vyks?

Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą.
       2020-06-28 18:11:01

Gydytojos rekomendacijos kaip elgtis alinančių karščių metu

Kardiologė: nesveika širdis vasarą kelia ypatingą pavojų. Gydytojos rekomendacijos kaip elgtis alinančių karščių metu žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis.
       2020-06-26 08:24:13

Lengvai užkurti ugnį ir neperkepti mėsos padės jūsų išmanusis

Vasarai įsibėgėjant, kiemuose vis dažniau rūksta dūmai, kvepiantys skrudinamais kepsniais, žuvimi ar daržovėmis. Norėdami pasisemti idėjų, kaip kepsninėje gaminti ne tik mėsą, bet ir saldžius desertus, į pagalbą pasitelkite savo išmaniuosius.
       2020-06-26 08:11:31

Lietuviai skuba atsigriebti: atostogų skraidinantys lėktuvai jau pilni

Nuo liepos atsinaujinantiems užsakomiesiems skrydžiams į užsienio kurortus žodis „palengva“ netinka – keliones į pirmuosius turistams atsivėrusius Graikijos ir Bulgarijos kurortus poilsiautojai šluote šluoja.
       2020-06-26 08:03:52

Karštis ir lietūs skatina uodų vystymąsi

Leisti laiką lauke, mėgautis geru oru ir gamta – vieni didžiausių malonumų vasarą. Tačiau pasibuvimą gamtoje dažnai sugadina zyziantys ir geliantys uodai. Kenkėjų kontrolės ekspertai pastebi uodų aktyvumą, kuriam didelę įtaką turi šiuo metu vyraujantys karšti orai ir lietūs.
       2020-06-26 07:05:15

Važiuojantiems automobiliu šis įprotis gali baigtis skaudžiomis pasekmėmis

Važiuodami per karščius vieni vairuotojai aklinai užsidaro automobilių langus ir mėgaujasi oro kondicionieriaus teikiama vėsa, kiti gi atvirkščiai – nemėgsta ir nesinaudoja šiais atvėsinančiais įrenginiais.
       2020-06-25 17:56:10

Koronavirusas (COVID-19) - birželio 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 2.
       2020-06-25 09:19:57

„Apple“ operacinė sistema keičiasi neatpažįstamai

Kompanija „Apple“ šią savaitę vartotojams pristatė naujausią savo operacinės sistemos „iOS 14“ versiją. Joje laukia daug reikšmingų atnaujinimų – keisis legendinis „iPhone“ pradžios ekranas.
       2020-06-25 08:01:54

„Samsung“ pristatė televizorių interneto vaikams – Z kartai

Neseniai Amerikos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad žmogus išmaniuoju telefonu kasdien naudojasi apie 3 val. 43 minutes. Tyrimo duomenimis telefonui kasdien skiriame 8 minutėmis daugiau dėmesio nei televizijai.
       2020-06-25 07:55:16

Pedagogų patarimai: kaip vasarą vaikus atitraukti nuo išmaniųjų ekranų

Pasibaigus mokslo metams vaikų ugdymu, jų lavinimu ir turiningų atostogų laiku gali pasirūpinti tėvai. Atostogaujančias atžalas atitraukti nuo išmaniųjų ekranų tėvams nėra paprasta, tačiau ši užduotis – tikrai įveikiama.
       2020-06-24 11:48:00

Koronavirusas (COVID-19) - birželio 23 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 1.
       2020-06-24 08:08:41

Kaip padailinti pilvuką? TOP patarimai!

Kai siekiama numesti svorio, dažniausiai siekiama sumažinti pilvą. O turėti plokščią pilvą nėra taip paprasta. Siekdami plokščio pilvuko žmonės atlieka pratimus pilvo presui, daug sportuoja, tačiau pilvukas vis tiek išlieka atsikišęs.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.