iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Taupymo dienos proga – protingi būdai sumažinti nepastebimas išlaidas

2019-10-31 15:36:52

Šiais laikais atrodo, kad už kiekvieno kampo laukia įvairios išlaidos. Kaip tuomet nepasimesti tarp šūsnies čekių ir bent kelių atsikratyti? Dažnai net nesusimastome, kad visai nepastebimai sutaupyti galima išsiugdžius vos kelis paprastus įpročius.

Nors mintis apie taupymą kartais gąsdina, kartais užtenka peržvelgti netinkamus kasdienius įpročius, jog gale mėnesio atsirastų papildomų santaupų.

Spalio 31 dieną minima Tarptautinė taupymo diena, todėl šia proga skaitmeninių finansinių paslaugų įmonė „Credit24“ atkreipia dėmesį į keletą veiksmingų būdų, kurie padės sumažinti nepastebimas išlaidas.

„Mokantis tinkamai valdyti savo finansus ir kasdieniame gyvenime pritaikant tam tikrus patarimus, per metus galima sutaupyti nemažai pinigų. Kai kurie mūsų klientai net paskolas grąžina anksčiau, kadangi išmoksta sutaupyti ties nereikalingomis išlaidomis. Juk naujiems įpročiams išugdyti tereikia 21 dienos, o Tarptautinė taupymo diena – puikus laikas pradėti“, - sako „Credit24“ klientų aptarnavimo vadovė Donata Stoškuvienė.

Grynus pinigus keičia programėlės išmaniajame telefone

Daugelis yra girdėjęs patarimą atsiskaitinėti grynais pinigais, nes taip lengviau pastebėti išleidžiamas sumas. Tačiau šiais laikais tai nėra taip patogu, todėl kitas būdas stebėti išlaidas – naudotis išmaniųjų telefonų programėlėmis. Svarbu turėti savo banko programėlę, kuri suskirsto išlaidas į kategorijas – galbūt nežinojote, kiek daug per mėnesį išleidžiate kavinėms? Galbūt pastebėsite, kad imdami kavos išsinešimui, per mėnesį išleidžiate nemažą sumą, nors kavos į termosą galite įsipilti ir namuose? Panašios finansų valdymo programėlės taip pat gali iš anksto nustatyti skiriamą biudžetą kiekvienai išlaidų kategorijai, nuskenuoti čekius atsiskaičius grynais pinigais, analizuoti išlaidas pagal miesto lokacijas, siųsti jums priminimus ir perspėjimus.

Didesnės paskolos įmokos sutaupys palūkanas

Jei turite finansinių įsipareigojimų ir kas mėnesį mokate nustatytas įmokas kredito įstaigai, rekomenduojama mokėti didesnėmis įmokomis – taip paskolą grąžinsite anksčiau ir sutaupysite palūkanoms.

„Pavyzdžiui, jeigu pagal sutartį turite mokėti 100 eurų per mėnesį, sumokėkite, tarkime, 110 eurų. Kredito įstaiga 10 eurų permoką užskaitys kaip paskolos dalies ankstesnį grąžinimą ir šiai paskolos daliai nebetaikys palūkanų”, – teigia „Credit24“ klientų aptarnavimo vadovė.

Naudokitės daiktų dalijimosi grupėmis

Prireikus tam tikro daikto, nebūtina išskubėti jo ieškoti į parduotuves. Žmonės mėgsta dalintis, o ypač dažnai tai daro įvairiose internetinėse daiktų dalijimosi grupėse, kaip pvz. Facebook grupėse „Free your stuff LT“ arba „Atiduodu-dovanoju“. Čia galima rasti reikiamų geros kokybės daiktų, o svarbiausia – nemokamai. Negana to, naudodamiesi tokiomis grupėmis skatinate atsakingą vartojimą ir prisidedate prie aplinkosauginių klausimų sprendimo.

Planuodami pirkinių sąrašus taupote ne tik pinigus, bet ir laiką

Viena iš didžiausių išlaidų kategorijų dažnai yra maisto produktai. O kartais būna sunku nepasiklysti ne tik tarp gausybės pasiūlymų, bet ir savo pačių norų bei poreikių. Todėl kaskart prieš keliaudami apsipirkti, ypač į didesnę parduotuvę ar prekybos centrą, nepatingėkite sudaryti pirkinių sąrašą. Į jį įtraukite iš pradžių būtiniausias, tada svarbias, o galiausiai ir pasilepinimui skirtas prekes. Nepastebėsite, kaip netrukus įgysite vertingą įprotį ir galėsite įvertinti, kokiems pirkiniams išleidžiate daugiausiai pinigų, ko galėtumėte atsisakyti ar kokie spontaniniai pirkiniai veltui tuština jūsų piniginę.

Baziliko sodinukas virtuvėje tarnaus ir kaip prieskonis, ir dekoracija

Druska, pipirai, raudonėlis, aitriosios paprikos milteliai, kmynai, gvazdikėliai, kario milteliai, česnako granulės, imbieras, rozmarinas ir čiobreliai – tai universalus visai nebrangių prieskonių sąrašas, kurio kombinacijomis naudojantis nebereikės pirkti įvairių padažų. Taip pat galite pasisodinti ir savo prieskonių – baziliko ar mėtos vazonėliai virtuvėje padės sutaupyti ne tik prieskoniams, bet ir dekoracijoms.

Kuponai nėra atgyvena

Nors daugelis pašto dėžutėje gaudami reklamą ir nuolaidų kuponus juos išmetame, kitą kartą peržvelkite tam tikrus pasiūlymus, kadangi prekes ar maistą kavinėje galite įsigyti ženkliai pigiau. Tad pirmiausia, pasidomėkite internetinėmis svetainėmis, kurių prenumeratą turint galima gauti geresnių pasiūlymų, o jeigu virš įprastos pašto dėžutės laikote užrašą „nemesti reklamos“, nuimkite jį. Pasinaudokite nuolaidų kuponais ir akcijomis reklaminiuose parduotuvių kataloguose, o eidami pro kavinę ar joje valgant, pasižvalgykite kuponų, kurie kartais tiesiog padėti ant stalo.

Nepalikite atsakomybės tik elektrą taupančioms lemputėms

Turbūt visi yra girdėję patarimus nepalikti uždegtos šviesos išeinant iš kambario, atjungti elektroninius prietaisus išvažiuojant atostogauti ar nešildyti kambario prie atviro lango. Tačiau pasinaudojus dar keliomis gudrybėmis pastebėsite, kad elektros sąskaitos tą patį mėnesį kasmet mažėja. Neužstatykite elektros lizdų baldais, kad vėliau nebūtų sunku ar netingėtumėte prie jų prieiti ir ištraukti nenaudojamą laidą. Plaukus džiovinkite baigdami rytinį gražinimosi ir ruošimosi procesą – jie per tą laiką jau bus gerokai pradžiūvę ir džiovintuvu naudositės pastebimai trumpiau.

Atsipalaidavimui puikiai tinka ir dušas

Norint atsipalaiduoti karštame vandenyje, vietoje vonios geriau ilgai pastovėkite po dušu, nes tai yra kur kas ekonomiškesnis pasirinkimas. Duše praleidžiame mažiau laiko nei gulinėjant vonioje, be to, net labai ilgas dušas neišleis tiek vandens, kiek maudymasis vonioje. Įprastaivien voniai prileisti gali prireikti iki 350 litrų vandens – panašiai, kiek stovint po dušu visą pusvalandį. Jeigu visgi labiau mėgstate vonią, atšalus vandeniui, nebepilkite karšto vandens, o supraskite tai kaip signalą, kad jau metas baigti maudynes.

„Norint taupyti nesiimant drastiškų priemonių, galima tai daryti ir pamažu, nepastebimai. Pajusti tokio pasyvaus taupymo rezultatus reikia laiko ir kantrybės, bet juk ir „susiveržti diržų“ tikrai nereikės. Taupymas bus nepastebimas, tačiau viską sudėjus – tikrai efektyvus“, – teigia D. Stoškuvienė.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2019-12-14 08:49:25

Bankai: augantys indėliai, skolinimo tendencijos, nauji rinkos dalyviai

Bankuose laikomų indėlių suma toliau sparčiai augo, jie aktyviai skolino gyventojams, bet įmonėms skolino mažiau. Šiek tiek sumažėjo ir bankų pelnas, daugiausia pajamų jie uždirbo iš skolinimo, rinka pritraukė naujų dalyvių.
       2019-12-14 08:43:32

„Vilties švyturys“ – šimtai į gyvenimą grąžintų žmonių

„Daug kas yra linkęs vengti žmonių, praeityje turėjusių priklausomybių. Tačiau tie, kas su jais susipažįsta, dažniausiai pakeičia savo nuomonę, nes vienas pagrindinių blaivybės išlaikymo sąlygų – visiškas sąžiningumas.
       2019-12-14 08:21:06

Psichologė pataria: kaip siekiant tikslų išvengti perdegimo

Turite ambicingų tikslų ir jautriai reaguojate į nesėkmes? Pabaigę darbus jaučiate jėgų trūkumą ir norite griūti į lovą? Jei tokia savijauta kamuoja visą laiką, gali būti, jog esate pervargę ir vien tik gerai išsimiegoti jau nebeužteks.
       2019-12-13 14:31:12

Daiktų žymėjimas „keliasi“ į elektroninę erdvę

Daiktų žymėjimas policijoje vykdomas jau daugiau nei 15 metų. Kaskart suorganizavus prevencines daiktų žymėjimo priemones, žmonės išties noriai pristato turimus vertingesnius daiktus pažymėti policijoje, taip padidindami tikimybę prarastą daiktą greičiau sugrąžinti teisėtam savininkui.
       2019-12-13 14:22:01

Saugokis paspirtuko, nes ir jis irgi gali smarkiai traumuoti

Šiauliuose paspirtuku važiavęs ir moterį kliudęs bei sužalojęs asmuo iš įvykio vietos paspruko, palikęs sužalotąją gulėti ant žemės. Šiauliuose – tai pirmas paspirtuko sužalotas pėsčiasis.
       2019-12-13 14:09:31

Pagrindinė avarijų priežastis – ne vairavimo klaidos, o vairuotojo elgesys

Techninės klaidos vairuojant, Kelių eismo taisyklių nepaisymas, greičio viršijimas ar vairavimas apsvaigus nuo seno yra įvardijamos kaip pagrindinės keliuose įvykstančių eismo įvykių priežastys.
       2019-12-13 14:05:01

Pristatytos gairės „influencerių“ reklamos žymėjimui

Šiandien nuomonės formuotojams, reklamą socialiniuose tinkluose užsakantiems verslininkams bei kitiems suinteresuotiems asmenims pristatytos Reklamos žymėjimo socialinėje erdvėje gairės, parengtos po beveik metus Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) vykdytos Lietuvos nuomonės formuotojų reklamos stebėsenos.
       2019-12-13 14:00:50

Šventinis stalas: kaip jį paruošti be streso?

Kalėdų laukimas – vienas gražiausių laikotarpių metuose. Tačiau šventišką nuotaiką gali aptemdyti perpildyti prekybos centrai, išlaidos dovanoms ir idėjų stygius šventiniams patiekalams. Kaip Kalėdų stalo ruošimo nepaversti nuovargį keliančiu darbu ir jam pasiruošti be streso?
       2019-12-13 13:57:55

Telefone laikote darbo duomenis? Atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus

Darbui naudoti asmeninį telefoną yra išties labai patogu. Tačiau, ar esate tikras, kad visa jame kaupiama informacija yra tinkamai apsaugota? Pasaulio kibernetinio saugumo organizacijų lyderės „IronNet Cybersecurity“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 80 proc. įmonių per metus patiria bent vieną kibernetinį įsilaužimą.
       2019-12-13 13:55:48

8 iš 10 lietuvių per šventes gauna nereikalingų daiktų

Ar pamenate, kiek nereikalingų daiktų radote po Kalėdų eglute praėjusiais metais? Net 8 iš 10 lietuvių teigia per Kalėdas gaunantys bent vieną nereikalingą daiktą, o 4 iš 10 tokias dovanas kaupia, rodo įspūdžio dovanų platinimo bendrovės „Gera dovana“ atlikta klientų apklausa.
       2019-12-13 13:52:31

2019 metų telefonų apžvalga: ką apie technologijų ateitį praneša šie telefonai

Iki šiol telefonų gamintojai stengėsi kurti tokius telefonus, kurie yra tik šiek tiek geresni už anksčiau pasirodžiusius konkurentų modelius. Tačiau 2019 metais išmaniųjų technologijų rinkoje įvyko nemažai pokyčių, kurie vienaip ar kitaip sudrebino telefonų rinką.
       2019-12-13 13:44:47

Daiktų internetas: 5 pavyzdžiai, atskleidžiantys jo potencialą

Daiktų internetas neabejotinai yra vienas pagrindinių XXI a. atributų. Tarpusavyje sujungti įvairūs įrenginiai ne tik praplečia savo galimybes, bet ir ženkliai keičia kasdienį žmonių gyvenimą.
       2019-12-12 12:16:50

Imuniteto stiprinimas žiemą – ką renkasi lietuviai?

Kiekvieną žiemą, spustelėjus rimtesniam šalčiui, susiduriame su aplinkoje siaučiančiais virusais. Į kovą su ligomis specialistai pataria įtraukti ne tik vaistus, bet ir atitinkamus maisto produktus, kurie sustiprintų imunitetą ir padėtų organizmui išlikti atsparesniam.
       2019-12-12 07:50:59

Ką dovanoti, kai linkime sveikatos?

Didžiųjų švenčių proga linkėti sveikatos – pats nuoširdžiausias būdas pasakyti, kaip žmogus jums rūpi. Tačiau kuo palydėti šiuos žodžius – daugeliui tikras galvosūkis. Pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ atstovė Jovita Juodsnukytė sako, kad pirmiausiai svarbu galvoti apie žmogų, o ne apie dovaną.
       2019-12-12 07:44:47

Dušo kabina be kalkių nuosėdų – misija įmanoma

Maudytis duše po tekančiu vandeniu – ne tik higienos procedūra, bet ir nepakartojamas malonumas, ryte suteikiantis žvalumo, vakare nuraminantis prieš miegą. Viskas būtų puiku, jei ne tos kalkių nuosėdos ant dušo sienelių.
       2019-12-11 13:00:28

Aktorius Vytautas Rumšas apie Atgimimo laikotarpį

Mintimis apie gyvenimą prieš 30 metų dalijasi aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas. Pokalbis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamo interviu ciklo, skirto 80 sezonui, dalis. Teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina teatro žmones, kviesdama tinklalaidėje papasakoti apie gyvenimą, spektaklius, užkulisius ir žiūrovus prieš 30 metų.
       2019-12-11 12:55:51

6 iš 10 lietuvių nėra linkę pratęsti garantijos: įvardijo, kodėl

60% lietuvių, įsigydami buitinę techniką, elektronikos prietaisus, TV, foto ar video techniką nėra linkę pratęsti jų garantijos. Tarp dažniausiai įvardijamų priežasčių – manymas, kad pigiems daiktams tokia garantija nereikalinga (32 proc.).
       2019-12-11 12:44:01

Proporcijos interjere: kaip vizualiai „padidinti“ namus?

Interjero dizainas apima ne tik grožį ir estetiką. Tam, kad kambarys atrodytų gerai, neužtenka jį tiesiog apstatyti moderniais baldais. Vienos svarbiausių taisyklių įrenginėjant namus yra simetrija ir proporcijos. Jos lemia, kaip bus išnaudota erdvė ir kaip žmogus jausis įėjęs į kambarį.
       2019-12-11 12:38:06

Vaizdo kokybės gerinimas – pagrindiniai kriterijai, renkantis televizorių

Technologijos vystosi labai greitai ir per penkis pastaruosius metus televizijos vaizdo ir garso kokybė pastebimai pagerėjo. Vos prieš kelerius metus, perkant televizorių, vienas iš pagrindinių kriterijų buvo ekrano dydis ir televizoriaus storis.
       2019-12-11 12:34:21

Kaip išmokyti vaiką plaukti: trenerių patarimai tėvams

Net ir garsiausi plaukikai ne tokiais gimsta, o jais tampa. O mokėjimas plaukti nebūtinai turi tapti sportiniu gebėjimu, visų pirma tai – vienas iš gyvybiškai svarbiausių įgūdžių ir atgaiva kūnui. Tad tėvų noras, kad vaikas išmoktų plaukti – visuomet sveikintinas.
       2019-12-10 11:08:01

Darbo rinkos tendencijos: 5 patarimai personalo vadovams

66 proc. Europos vadovų teigia, jog darbo rinkoje patiriamas talentų trūkumas. Jis net gi artėja prie krizinio lygmens, kai svarbiems strateginiams tikslams pasiekti trūks tai padaryti galinčios darbo jėgos. Dėl šios priežasties talentų pritraukimas įkaitusioje darbo rinkoje ir tinkamas personalo valdymas tampa ypatingai svarbiu uždaviniu.
       2019-12-10 11:02:24

Kalėdinė muzika: kodėl vienus džiugina, o kitus pykdo?

Dar lapkritį prasidėjęs kalėdinės muzikos bumas šiuo metu yra bene aukščiausiame taške – beveik neįmanoma praeiti pro prekybos centrą neišgirdus vieno garsiausių šios šventės hitų. Kodėl vienus tai erzina, o kiti, nesvarbu, kiek kartų jau girdėję, dainas kaskart noriai niūniuoja drauge?
       2019-12-10 10:39:47

Ar žinote kiek asmeninių duomenų kaupia jūsų programėlės?

Pasauliniais statistikos duomenimis, šiandien kiekvienas vartotojas savo išmaniajame telefone turi vidutiniškai apie 60-90 programėlių. Tačiau, vos 10 iš jų vartotojai naudoja reguliariai. Kaskart parsisiunčiant naują mobiliąją programą, išmaniojo šeimininko prašoma suteikti prieigą prie tam tikrų asmeninių duomenų.
       2019-12-10 07:15:45

Prieššventiniai vairuotojų išbandymai: kaip menkas įlenkimas virsta bauda

Prasidėjus šventiniams apsipirkimams ir renginiams žmonės dažniau nei įprastai automobilius palieka stovėjimo aikštelėse, sausakimšuose kiemuose ar siaurose gatvelėse. Draudikai įspėja, kad prieš šventes šiose vietose padaugėja smulkių avarijų.
       2019-12-06 14:58:11

Viešasis transportas Vilniuje judės greičiau – Ukmergės gatvė tik pradžia

Sostinės Ukmergės gatvės A juosta važiuoti galės viešasis transportas, elektromobiliai, taip pat nuo šios savaitės sugrąžinamas taksi judėjimas. Tyrimas ir rezultatų analizė parodė, kad spalį Ukmergės gatvės dalyje viešojo transporto greitis didėjo iki 30 proc., pažeidėjų sumažėjo beveik dvigubai.
       2019-12-06 11:51:59

Dviguba išmaniojo telefono apsauga: lengva pasidaryti – sunku „nulaužti“

Šiandien telefone telpa visas mūsų gyvenimas. Bet vienoje paskyroje saugomi ir visi mūsų prisijungimo duomenys, nuotraukos ar kita asmeninė informacija, todėl ją būtina tinkamai apsaugoti. Tą padaryti padeda slaptažodžiai, tačiau ši priemonė nėra visiškai patikima.
       2019-12-06 11:47:07

Įsigijote naują išmanųjį? Žingsniai, kuriuos turite atlikti nedelsiant

Ką tik įsigijote išmanųjį ir nekantraujate pradėti juo naudotis? Daugelis į rankas paėmę naują telefoną pirmiausia pradeda nuo smagių dalykų – išsirenka viršelio foną, skambučio melodiją ir skuba siųstis daugiausia naudojamas programėles.
       2019-12-06 07:58:51

Gyvūnų gynėjai sumokėjo už protu nesuvokiamą žiaurumą

Metų pradžioje paaiškėjo, kaip atsirado mitas apie tai, kaip gyviems kailiniams žvėreliams diriamas kailis. Tarptautinė kailio federacija pateikė įrodymus, jog už tai, kad du kinai tai padarytų prieš filmavimo kameras, jiems sumokėjo gyvūnų teisių aktyvistai.
       2019-12-05 18:20:48

Gydytoja perspėjo sergančiuosius: taip elgdamiesi atitolinate pasveikimą

Atvėsus orams ir prasidėjus peršalimų sezonui, dažnam tenka skirstyti prioritetus – likti sveikti namuose ar ir toliau rūpintis darbais sergant? Specialistai įspėja – pasirinkę pastarąjį variantą galime pakenkti ne tik savo, bet ir kolegų sveikatai, bei pataria, kokių priemonių imtis, norint pasveikti greičiau.
       2019-12-05 18:17:18

„Facebook“ imasi teisinių veiksmų prieš apgaulingas reklamas

„Facebook“ Kalifornijoje, JAV, pateikė ieškinį bendrovei „ILikeAd Media International Company Ltd.“ ir dviem fiziniams asmenims dėl reklamos sklaidos ir naudojimosi taisyklių pažeidimų. Skelbiant apgaulingas reklamas daryta žala „Facebook“ paskyroms ir skelbtas apgaulingas turinys, kuriuo buvo reklamuojamos suklastotos prekės ir dietinės piliulės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama