Naujienos

SEO reklamos paslauga – kaip aspisaugoti nuo apgaudinėjančių?

2016-03-09 09:47:51

„Geriausia vieta slėpti lavoną – antras Google paieškos puslapis“ – internete sklando populiarus rinkodaros ir SEO specialistų juokelis. Nereikia būti ekspertu, jog suprastum, kad antras Google paieškos puslapis nėra lankomiausia interneto vieta.

foto

Iš to kyla siekis puikuotis pirmose paieškos puslapio pozicijose ir taip nusigriebti didžiąją dalį lankytojų ir potencialių klientų(apie 80 % besinaudojančių paieška peržiūri tik pirmą paieškos rezultatų puslapį). Tokiomis aplinkybėmis SEO (optimizavimas paieškos sistemoms) tampa paklausia paslauga siekiantiems vystyti elektroninį verslą. O kur didelė paklausa, neišvengiamai susiduriama ir su apgavystėmis, pinigų išviliojimo schemomis ir kitomis gudrybėmis, kaip pasipelnyti iš kliento, kuris menkai išmano apie tinklalapių optimizavimo principus.

Šiame straipsnyje MB „Interneto inovacijos“ ir SEO paslaugų projekto Along.lt vadovas Darius Intas dalinasi įžvalgomis, kaip išvengti apgaulių, į ką atkreipti dėmesį renkantis agentūrą atliksiančią Jūsų interneto projekto optimizavimą ir organizuojančią reklaminę kampaniją.

Dvi nutylimos SEO tiesos

Optimizavimas paieškos sistemoms yra itin kompleksiška užduotis, reikalaujanti nemažai žinių ir resursų. Nuolat besikeičiantys Google bei kitų paieškos sistemų algoritmai situaciją gali apversti aukštyn kojom per naktį, tad kokybiškas paslaugas gali teikti tik šioje srityje besispecializuojantys. Todėl kai kurie SEO srities darbuotojai dažnai nutyli tam tikrus dalykus, o tai leidžia plisti mitams, neteisingoms prielaidoms. D.Intas atskleidžia dvi dažniausiai nutylimas tiesas, kurios yra SEO pagrindas:

1. SEO nėra burtai, magiški veiksmai, kuriuos atlikus „nuperkamos“ aukštos paieškos rezultatų pozicijos. Tai yra programavimo, tinklalapio turinio optimizavimo bei išorinio optimizavimo veiksmai, kurie neatsiejami nuo visos tinklalapio rinkodaros kampanijos. Tai nėra vienkartinis veiksmas, ne dešros nusipirkimas prekybos centre. Tai ilgas, nuoseklus darbas, kuris priklausomai nuo konkurencijos ir srities gali trukti nuo kelių mėnesių iki metų.

2. SEO nėra matematika, tai labiau filosofija. Tad nėra matematinės formulės, į kurią įvedę kintamuosius žinotume koks mūsų sėkmės procentas ar ką konkrečiai turite padaryti. Todėl šioje srityje nėra garantijų, jog atlikus tam tikrus veiksmus bus pasiektas būtent toks užsibrėžtas rezultatas. Dažniausiai siekiamas rezultatas yra Top 1 pozicija Google paieškos sistemoje. Kaip ir bet kokia reklaminė kampanija, veiksmai gali būti efektyvūs arba ne. Taip siekiama greičiau atrasti sėkmės formulę, kuri atneštų klientui geriausius rezultatus.

Iš ko suprasti, jog jūsų pasirinkta SEO paslaugų įmonė jus apgaudinėja?

MB „Interneto inovacijos“ šiais metais atliko rinkos tyrimą, kuris leido išanalizuoti SEO paslaugų tiekėjų pasiūlymus ir darbo principus bei išskirti rizikingiausius procesus. Pabandysime aptarti tam tikrus niuansus, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį renkantis SEO paslaugos tiekėjus.

1. Kaip jau minėjome, SEO nėra burtai, tad pasiūlymas, kurį iššifruoti galima taip, yra išties įtartinas: „sumokėkite pinigus, mes atliksime darbus, bet jums nepasakysime kokius“. Atlikti rinkos tyrimai atskleidė, jog net 40 % klientų negauna atliktų darbų ataskaitų, kuriose būtų aiškiai įvardijama atlikti darbai. Pateikiama tik pozicijų paieškos sistemose kitimo informacija. Tokiu atveju užsakovas negali žinoti ar SEO agentūros atlikti veiksmai yra legalūs ar ne. Už nelegalius veiksmus (back hat SEO) paieškos sistemos gali visai eliminuoti tinklalapį iš paieškos rezultatų. Dėl to privalome reikalauti iš įmonių konkrečių darbų atlikimo ataskaitų.

2. Jei sulaukėte pasiūlymo, su konkrečiomis garantijos norimiems raktažodžiams patekti į Google Top 1 poziciją, tuomet turėtumėte suklusti. Joks save gerbiantis specialistas ar įmonė negarantuos Top 1 pozicijos Google paieškos sistemoje, nes net Google to garantuoti negalėtų. Teikdami tokias garantijas, kalbėdami skambiomis frazėmis, įmonės save iškelia klientų akyse (visi mėgsta garantuotus laimėjimus). Jeigu atsidūrėte panašioje situacijoje būkite atsargūs.

3. Anot rinkos tyrimo net 35% tinklalapių seo - optimizavimo paieškos sistemoms darbų atliekama be sutarčių arba sutartyse neapibrėžiamos visiškai jokios garantijos. Dalis įmonių garantuoja remdamiesi savo išreklamuotu vardu, tačiau taip tik save parodijuoja. Reikalaukite darbų atlikimo sutartyje atliekamų darbų sąmatos bei konkrečių terminų, kokių rezultatų būtų galima tikėtis. Sutartis įpareigoja, tad ir darbai atliekami kokybiškai. Tuo tarpu klientai dirbantys su įmonėmis, kurios sutartis paruošia be garantijų, nusiperka „katę maiše“ ir vėliau kreipiasi į kitas įmones taisyti pirmosios klaidų.

Tai tik keli pagrindiniai punktai, kurie išduoda, jog įmonė galimai veikia ne visai pagal SEO metodus. Atkreipus dėmesį vien tik į šiuos punktus, galima išvengti nesklandumų patikint savo įmonės tinklalapį į netinkamas rankas. Jei jau esate pakliuvę ant tokių įmonių kabliuko – kreipkitės į specialistus konsultacijai.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.