Naujienos

SEO reklamos paslauga – kaip aspisaugoti nuo apgaudinėjančių?

2016-03-09 09:47:51

„Geriausia vieta slėpti lavoną – antras Google paieškos puslapis“ – internete sklando populiarus rinkodaros ir SEO specialistų juokelis. Nereikia būti ekspertu, jog suprastum, kad antras Google paieškos puslapis nėra lankomiausia interneto vieta.

foto

Iš to kyla siekis puikuotis pirmose paieškos puslapio pozicijose ir taip nusigriebti didžiąją dalį lankytojų ir potencialių klientų(apie 80 % besinaudojančių paieška peržiūri tik pirmą paieškos rezultatų puslapį). Tokiomis aplinkybėmis SEO (optimizavimas paieškos sistemoms) tampa paklausia paslauga siekiantiems vystyti elektroninį verslą. O kur didelė paklausa, neišvengiamai susiduriama ir su apgavystėmis, pinigų išviliojimo schemomis ir kitomis gudrybėmis, kaip pasipelnyti iš kliento, kuris menkai išmano apie tinklalapių optimizavimo principus.

Šiame straipsnyje MB „Interneto inovacijos“ ir SEO paslaugų projekto Along.lt vadovas Darius Intas dalinasi įžvalgomis, kaip išvengti apgaulių, į ką atkreipti dėmesį renkantis agentūrą atliksiančią Jūsų interneto projekto optimizavimą ir organizuojančią reklaminę kampaniją.

Dvi nutylimos SEO tiesos

Optimizavimas paieškos sistemoms yra itin kompleksiška užduotis, reikalaujanti nemažai žinių ir resursų. Nuolat besikeičiantys Google bei kitų paieškos sistemų algoritmai situaciją gali apversti aukštyn kojom per naktį, tad kokybiškas paslaugas gali teikti tik šioje srityje besispecializuojantys. Todėl kai kurie SEO srities darbuotojai dažnai nutyli tam tikrus dalykus, o tai leidžia plisti mitams, neteisingoms prielaidoms. D.Intas atskleidžia dvi dažniausiai nutylimas tiesas, kurios yra SEO pagrindas:

1. SEO nėra burtai, magiški veiksmai, kuriuos atlikus „nuperkamos“ aukštos paieškos rezultatų pozicijos. Tai yra programavimo, tinklalapio turinio optimizavimo bei išorinio optimizavimo veiksmai, kurie neatsiejami nuo visos tinklalapio rinkodaros kampanijos. Tai nėra vienkartinis veiksmas, ne dešros nusipirkimas prekybos centre. Tai ilgas, nuoseklus darbas, kuris priklausomai nuo konkurencijos ir srities gali trukti nuo kelių mėnesių iki metų.

2. SEO nėra matematika, tai labiau filosofija. Tad nėra matematinės formulės, į kurią įvedę kintamuosius žinotume koks mūsų sėkmės procentas ar ką konkrečiai turite padaryti. Todėl šioje srityje nėra garantijų, jog atlikus tam tikrus veiksmus bus pasiektas būtent toks užsibrėžtas rezultatas. Dažniausiai siekiamas rezultatas yra Top 1 pozicija Google paieškos sistemoje. Kaip ir bet kokia reklaminė kampanija, veiksmai gali būti efektyvūs arba ne. Taip siekiama greičiau atrasti sėkmės formulę, kuri atneštų klientui geriausius rezultatus.

Iš ko suprasti, jog jūsų pasirinkta SEO paslaugų įmonė jus apgaudinėja?

MB „Interneto inovacijos“ šiais metais atliko rinkos tyrimą, kuris leido išanalizuoti SEO paslaugų tiekėjų pasiūlymus ir darbo principus bei išskirti rizikingiausius procesus. Pabandysime aptarti tam tikrus niuansus, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį renkantis SEO paslaugos tiekėjus.

1. Kaip jau minėjome, SEO nėra burtai, tad pasiūlymas, kurį iššifruoti galima taip, yra išties įtartinas: „sumokėkite pinigus, mes atliksime darbus, bet jums nepasakysime kokius“. Atlikti rinkos tyrimai atskleidė, jog net 40 % klientų negauna atliktų darbų ataskaitų, kuriose būtų aiškiai įvardijama atlikti darbai. Pateikiama tik pozicijų paieškos sistemose kitimo informacija. Tokiu atveju užsakovas negali žinoti ar SEO agentūros atlikti veiksmai yra legalūs ar ne. Už nelegalius veiksmus (back hat SEO) paieškos sistemos gali visai eliminuoti tinklalapį iš paieškos rezultatų. Dėl to privalome reikalauti iš įmonių konkrečių darbų atlikimo ataskaitų.

2. Jei sulaukėte pasiūlymo, su konkrečiomis garantijos norimiems raktažodžiams patekti į Google Top 1 poziciją, tuomet turėtumėte suklusti. Joks save gerbiantis specialistas ar įmonė negarantuos Top 1 pozicijos Google paieškos sistemoje, nes net Google to garantuoti negalėtų. Teikdami tokias garantijas, kalbėdami skambiomis frazėmis, įmonės save iškelia klientų akyse (visi mėgsta garantuotus laimėjimus). Jeigu atsidūrėte panašioje situacijoje būkite atsargūs.

3. Anot rinkos tyrimo net 35% tinklalapių seo - optimizavimo paieškos sistemoms darbų atliekama be sutarčių arba sutartyse neapibrėžiamos visiškai jokios garantijos. Dalis įmonių garantuoja remdamiesi savo išreklamuotu vardu, tačiau taip tik save parodijuoja. Reikalaukite darbų atlikimo sutartyje atliekamų darbų sąmatos bei konkrečių terminų, kokių rezultatų būtų galima tikėtis. Sutartis įpareigoja, tad ir darbai atliekami kokybiškai. Tuo tarpu klientai dirbantys su įmonėmis, kurios sutartis paruošia be garantijų, nusiperka „katę maiše“ ir vėliau kreipiasi į kitas įmones taisyti pirmosios klaidų.

Tai tik keli pagrindiniai punktai, kurie išduoda, jog įmonė galimai veikia ne visai pagal SEO metodus. Atkreipus dėmesį vien tik į šiuos punktus, galima išvengti nesklandumų patikint savo įmonės tinklalapį į netinkamas rankas. Jei jau esate pakliuvę ant tokių įmonių kabliuko – kreipkitės į specialistus konsultacijai.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-06-01 07:54:16

Birželio 1-oji – oficiali maudyklų atidarymo pradžia: ką turime žinoti?

Prasidedant šiltajam maudymosi sezonui kas dvi savaites bus atliekami vandens kokybės tyrimai. Gegužės 26 ir 27 d. buvo atlikti pirmieji Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono paplūdimių ir maudyklų vandens kokybės mikrobiologiniai tyrimai.
       2020-06-01 07:41:55

„Lietuvos draudimas“: kone kas valandą – po užlietą butą, namą, kotedžą

Kiekvieną dieną vien „Lietuvos draudimo“ klientai registruoja vidutiniškai po 18 atvejų, kai jų būstuose įvyksta vandens užliejimas. Absoliuti dauguma – trys iš keturių – užliejimų fiksuojami butuose, nors dėl to nukenčia ir privatūs namai, kotedžai, sodybos.
       2020-06-01 07:35:56

Smegenų ląstelių mirtį gali išprovokuoti vos vienas krešulys

Smegenų ląstelių mirtį gali išprovokuoti vos vienas krešulys. Trisdešimtmetė pateko dėl insulto į ligoninę, jai buvo sunku patikėti, kad tai lėmė rūkymas ir kraujo krešumą didinančių hormoninių kontraceptikų vartojimas. Vos 35-erių sulaukusį vyrą insultas ištiko dėl įgimtų širdies pakitimų.
       2020-06-01 07:28:17

Akiniai apsaugo nuo koronaviruso

Ar akiniai apsaugo nuo koronaviruso? Lietuvos ir užsienio ekspertai pripažįsta, kad akiniai yra viena iš priemonių, leidžiančių apsisaugoti nuo koronaviruso. Bet kuri akinių rūšis sukuria tam tikrą mechaninį barjerą tarp žmogaus kūno ir koronaviruso.
       2020-05-31 16:56:28

Gardūs ir sveiki desertai – misija įmanoma

Nesvarbu, koks metų ar paros laikas ir nuotaika – skanaus deserto norisi visada. Tačiau kasdien valgydami miltinius ir daug cukraus turinčius patiekalus galime prisišaukti įvairius negalavimus.
       2020-05-31 16:50:29

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 30 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 5.
       2020-05-29 10:59:04

Lietuvos mokykloms – nemokamas nuotolinio mokymosi įrankių paketas

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą mokymosi procesą karantino metu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su „Microsoft Lietuva“ ir „Squalio Lietuva“ dar balandžio mėnesio pabaigoje daugiau nei 1000 Lietuvos mokyklų suteikė prieigą prie „Microsoft 365 A3“ programinės įrangos paketo.
       2020-05-29 10:51:58

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 28 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 6.
       2020-05-29 09:55:41

Šią vasarą atostogautojus priims Vilnius: sostinė pavirs skirtingomis šalimis

Vilnius vasaros savaitgaliais šalies gyventojus kvies atostogauti keliaujant aplink pasaulį. Sostinės bendruomenės, ekskursijų ir renginių organizatoriai, restoranai, viešbučiai ir menininkai susivienijo, kad į užsienį išvykti negalintiems lietuviams egzotiškas patirtis sukurtų gimtinėje.
       2020-05-29 09:51:55

7 pagalbos sau būdai, kaip be streso pasiruošti egzaminams

Pagalvojus apie sesiją, atsiskaitymus ir egzaminus, studentus gali apimti mintys apie įmanomą ar įsivaizduojamą nesėkmę – „nepavyks pasiruošti atsiskaitymui, neišlaikysiu egzamino, atsiskaitymo metu sutriks internetas“ ir pan.
       2020-05-29 09:40:28

Netikėta karantino pasekmė – socialinius tinklus užkariauja medikai

Koronaviruso pandemijos metu krito beveik visų socialinių tinklų žvaigždžių aktyvumas. Ir nors tokiose platformose kaip „Facebook“ didžiausias lankytojų srautas kilo iki 15 proc., turinio, ypač remiamo, skaičius sumažėjo.
       2020-05-28 13:29:11

Kodėl vyrams reikia minkšto dantų šepetėlio ir kiti 10 faktų

Burnos higiena – kasdienis kiekvieno iš mūsų rūpestis, kuris neturėtų apsiriboti tik dantų valymu ryte ir vakare. „Eurovaistinės“ sveikatos priežiūros specialistai sako, kad rūpindamiesi savo šypsena dažnai vadovaujamės mitais ir neskiriame tam pakankamai dėmesio.
       2020-05-28 13:24:54

Seimas svarstys pagalbos priemones vyresniems darbuotojams

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Užimtumo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymų ir Darbo kodekso pataisas (projektai Nr. XIIIP-4901, Nr. XIIIP-4903, Nr. XIIIP-4904), kuriomis siūloma paskata darbdaviams, kurie išlaikys 60 m. ir vyresnius darbuotojus.
       2020-05-28 13:18:29

Seimas svarstys pataisas dėl ligos išmokų karantino metu

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Ligos ir motinystės socialinio draudimo pataisas (projektas Nr. Nr. XIIIP-4902), kuriomis siūloma, kad dar tęsiantis ekstremaliai situacijai ir karantinui būtų aiškiai nustatoma ligos išmokų mokėjimo pabaiga.
       2020-05-28 13:15:22

Onkologiniams ligoniams - transporto bilietai su 80 proc. nuolaida

Seimas priimtomis Transporto įstatymo pataisomis asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis, suteikė galimybę vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais,
       2020-05-28 13:02:48

Raudonos spalvos vaisiai: kuo naudingi ir ką iš jų pagaminti?

Daugiau daržovių ir vaisių: argi ne tokius pažadus sau davėme šį pavasarį? O štai raudonos spalvos vaisiai – puikus antioksidantas. „Maximos“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalijasi, kad tikra vitaminu bomba galima vadinti braškes, o taip pat kaip jas panaudoti gaminant sveikas ir skanias salotas.
       2020-05-28 12:41:56

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 27 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 9.
       2020-05-28 07:53:45

Kol vaistai ir vakcina nuo koronaviruso neatrasti, rūpinkitės imunine sistema

Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, šiuo metu, kol dar neturime nei vaistų, nei vakcinos nuo koronaviruso, ypatingai svarbu kuo labiau sumažinti riziką užsikrėsti kvėpavimo takų virusais ir palaikyti imuninę sistemą.
       2020-05-28 07:48:50

Specialisto patarimai: poreikis keltis į internetą pamatuojamas objektyviai

COVID-19 pandemija smarkiai suvaržė daugybės Lietuvos verslininkų veiklą ir privertė juos ieškoti naujų sprendimų. Elektroninės komercijos specialistas Aurimas Junčis sako, kad verslo iškėlimo į internetą poreikis yra objektyviai pamatuojamas ir tam nebūtina sulaukti tokios situacijos, į kurią dabar pasinėręs visas pasaulis.
       2020-05-27 17:06:07

Karantino sąlygos darosi švelnesnės

Vyriausybė, atsižvelgusi į epidemiologinę situaciją šalyje, šiandien posėdyje priėmė sprendimą pratęsti karantino režimą iki birželio 16 dienos 24 val., tačiau sušvelninti karantino sąlygas.
       2020-05-27 10:39:28

Prasidėjo sodo darbų sezonas: 3 pavojai, tykantys neatsargių sodininkų

Švelnėjant karantino sąlygoms ir artėjant vasarai, vis daugiau žmonių vyksta į sodus ar sodybas, kur jų laukia sezoniniai darbai. Išsiilgus gryno oro ir aktyvios veiklos nė nekyla mintis, kad sodininkystės ar daržininkystės darbai gali baigtis ir nemalonumais.
       2020-05-27 10:33:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 26 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 8.
       2020-05-27 07:20:08

7 priežastys, kodėl svoris nekrenta

Pradėjai laikytis dietos, bet rezultatai netenkina? Pradėjai daugiau sportuoti, bet svoris vis vien nekrenta? Jei ir Tu susiduri su šiomis problemomis – galbūt šiame straipsnyje rasi atsakymą, kodėl negali atsikratyti papildomais kilogramais.
       2020-05-26 10:26:08

Pateiktos atnaujintos bendros rekomendacijos pažeidžiamiausiai gyventojų grupei

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą, parengė išsamias bendras rekomendacijas gyventojams dėl prevencinių priemonių, skirdama ypatingą dėmesį pažeidžiamiausiai grupei – sergantiesiems lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonėms.
       2020-05-26 09:21:07

Lietuvos startuoliai krizės neišsigando: vos spėja suktis

Pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija paralyžiavo nemažą dalį verslų. Tačiau technologinės įmonės, kuriančios inovatyvius produktus, šią situaciją išnaudoja maksimaliai: Lietuvos startuolių kūrėjai teigia vos spėjantys reaguoti į klientų užsakymus.
       2020-05-26 09:15:40

Kaip gyvensime ir dirbsime po karantino

Krizės ir sukrėtimai paprastai atneša ne tik negandas, bet ir spartina pokyčius. Tam, kam paprastai prireikia metų, krizių metu įvyksta vos per vieną naktį. Štai vos per savaitgalį išmokome dirbti ir mokytis namuose.
       2020-05-26 09:11:23

„Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru

Iki šiol save pozicionavusi kaip maisto ir kasdienių prekių elektroninė parduotuvė, „Barbora“ žengia į platesnę rinką – didina ne maisto produktų asortimentą. Plėtrą į plataus vartojimo prekių pardavimą įmonė vykdo keliais etapais.
       2020-05-26 08:48:37

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 25 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 4.
       2020-05-25 10:59:01

1 valanda per dieną sportui: kodėl to reikia?

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas aktyviai judėti reikėtų bent 30 minučių per dieną. Tačiau norint būti dar sveikesniems – fizinei veiklai kasdien rekomenduojama skirti vieną valandą.
       2020-05-25 10:54:01

Koronavirusas (COVID-19) - gegužės 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 12.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.