iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

SEO reklamos paslauga – kaip aspisaugoti nuo apgaudinėjančių?

2016-03-09 09:47:51

„Geriausia vieta slėpti lavoną – antras Google paieškos puslapis“ – internete sklando populiarus rinkodaros ir SEO specialistų juokelis. Nereikia būti ekspertu, jog suprastum, kad antras Google paieškos puslapis nėra lankomiausia interneto vieta.

foto

Iš to kyla siekis puikuotis pirmose paieškos puslapio pozicijose ir taip nusigriebti didžiąją dalį lankytojų ir potencialių klientų(apie 80 % besinaudojančių paieška peržiūri tik pirmą paieškos rezultatų puslapį). Tokiomis aplinkybėmis SEO (optimizavimas paieškos sistemoms) tampa paklausia paslauga siekiantiems vystyti elektroninį verslą. O kur didelė paklausa, neišvengiamai susiduriama ir su apgavystėmis, pinigų išviliojimo schemomis ir kitomis gudrybėmis, kaip pasipelnyti iš kliento, kuris menkai išmano apie tinklalapių optimizavimo principus.

Šiame straipsnyje MB „Interneto inovacijos“ ir SEO paslaugų projekto Along.lt vadovas Darius Intas dalinasi įžvalgomis, kaip išvengti apgaulių, į ką atkreipti dėmesį renkantis agentūrą atliksiančią Jūsų interneto projekto optimizavimą ir organizuojančią reklaminę kampaniją.

Dvi nutylimos SEO tiesos

Optimizavimas paieškos sistemoms yra itin kompleksiška užduotis, reikalaujanti nemažai žinių ir resursų. Nuolat besikeičiantys Google bei kitų paieškos sistemų algoritmai situaciją gali apversti aukštyn kojom per naktį, tad kokybiškas paslaugas gali teikti tik šioje srityje besispecializuojantys. Todėl kai kurie SEO srities darbuotojai dažnai nutyli tam tikrus dalykus, o tai leidžia plisti mitams, neteisingoms prielaidoms. D.Intas atskleidžia dvi dažniausiai nutylimas tiesas, kurios yra SEO pagrindas:

1. SEO nėra burtai, magiški veiksmai, kuriuos atlikus „nuperkamos“ aukštos paieškos rezultatų pozicijos. Tai yra programavimo, tinklalapio turinio optimizavimo bei išorinio optimizavimo veiksmai, kurie neatsiejami nuo visos tinklalapio rinkodaros kampanijos. Tai nėra vienkartinis veiksmas, ne dešros nusipirkimas prekybos centre. Tai ilgas, nuoseklus darbas, kuris priklausomai nuo konkurencijos ir srities gali trukti nuo kelių mėnesių iki metų.

2. SEO nėra matematika, tai labiau filosofija. Tad nėra matematinės formulės, į kurią įvedę kintamuosius žinotume koks mūsų sėkmės procentas ar ką konkrečiai turite padaryti. Todėl šioje srityje nėra garantijų, jog atlikus tam tikrus veiksmus bus pasiektas būtent toks užsibrėžtas rezultatas. Dažniausiai siekiamas rezultatas yra Top 1 pozicija Google paieškos sistemoje. Kaip ir bet kokia reklaminė kampanija, veiksmai gali būti efektyvūs arba ne. Taip siekiama greičiau atrasti sėkmės formulę, kuri atneštų klientui geriausius rezultatus.

Iš ko suprasti, jog jūsų pasirinkta SEO paslaugų įmonė jus apgaudinėja?

MB „Interneto inovacijos“ šiais metais atliko rinkos tyrimą, kuris leido išanalizuoti SEO paslaugų tiekėjų pasiūlymus ir darbo principus bei išskirti rizikingiausius procesus. Pabandysime aptarti tam tikrus niuansus, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį renkantis SEO paslaugos tiekėjus.

1. Kaip jau minėjome, SEO nėra burtai, tad pasiūlymas, kurį iššifruoti galima taip, yra išties įtartinas: „sumokėkite pinigus, mes atliksime darbus, bet jums nepasakysime kokius“. Atlikti rinkos tyrimai atskleidė, jog net 40 % klientų negauna atliktų darbų ataskaitų, kuriose būtų aiškiai įvardijama atlikti darbai. Pateikiama tik pozicijų paieškos sistemose kitimo informacija. Tokiu atveju užsakovas negali žinoti ar SEO agentūros atlikti veiksmai yra legalūs ar ne. Už nelegalius veiksmus (back hat SEO) paieškos sistemos gali visai eliminuoti tinklalapį iš paieškos rezultatų. Dėl to privalome reikalauti iš įmonių konkrečių darbų atlikimo ataskaitų.

2. Jei sulaukėte pasiūlymo, su konkrečiomis garantijos norimiems raktažodžiams patekti į Google Top 1 poziciją, tuomet turėtumėte suklusti. Joks save gerbiantis specialistas ar įmonė negarantuos Top 1 pozicijos Google paieškos sistemoje, nes net Google to garantuoti negalėtų. Teikdami tokias garantijas, kalbėdami skambiomis frazėmis, įmonės save iškelia klientų akyse (visi mėgsta garantuotus laimėjimus). Jeigu atsidūrėte panašioje situacijoje būkite atsargūs.

3. Anot rinkos tyrimo net 35% tinklalapių seo - optimizavimo paieškos sistemoms darbų atliekama be sutarčių arba sutartyse neapibrėžiamos visiškai jokios garantijos. Dalis įmonių garantuoja remdamiesi savo išreklamuotu vardu, tačiau taip tik save parodijuoja. Reikalaukite darbų atlikimo sutartyje atliekamų darbų sąmatos bei konkrečių terminų, kokių rezultatų būtų galima tikėtis. Sutartis įpareigoja, tad ir darbai atliekami kokybiškai. Tuo tarpu klientai dirbantys su įmonėmis, kurios sutartis paruošia be garantijų, nusiperka „katę maiše“ ir vėliau kreipiasi į kitas įmones taisyti pirmosios klaidų.

Tai tik keli pagrindiniai punktai, kurie išduoda, jog įmonė galimai veikia ne visai pagal SEO metodus. Atkreipus dėmesį vien tik į šiuos punktus, galima išvengti nesklandumų patikint savo įmonės tinklalapį į netinkamas rankas. Jei jau esate pakliuvę ant tokių įmonių kabliuko – kreipkitės į specialistus konsultacijai.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų el. paštas:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
iliustracija2019-07-12 15:39:34

Įsigaliojo sprendimas blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) išnagrinėjusi Lietuvos leidėjų asociacijos (toliau – LLA) 2019 m. birželio 28 d. prašymą taikyti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams blokuoti interneto svetainę http://pdfknygos.net 2019 m. liepos 10 d. šį prašymą patenkino.
iliustracija2019-07-08 16:38:54

Ainius Lašas: vakarietišką išsilavinimą galima įgyti ir Lietuvoje

Studijos Lietuvoje ar užsienyje? Dėliojantiesiems visus „už“ ir „prieš“ Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas siūlo bent porą rimtų argumentų, pagrindžiančių, kodėl verta studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.
iliustracija2019-07-08 16:32:59

Gatves užplūdę elektriniai paspirtukai tapo ne tik pramoga: traumų vis daugėja

Labai greitai išpopuliarėję ir tapę ne tik pramoga, bet ir susisiekimo priemone – elektriniai paspirtukai kartu tapo ir dar vienu pavojumi sveikatai. Nors judėjimas teigiamai veikia tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą, vasarą neatsargūs dviračių, riedučių, riedlenčių, paspirtukų vairuotojai sukelia vis daugiau incidentų.
iliustracija2019-07-07 09:15:32

Kas lėmė, kad beveik visi gamintojai pradėjo kurti SUV automobilius?

Asmeniniai automobiliai prieš šimtą metų pradėjo didelio masto pokyčius. Žmonėms jie suteikė dar neregėta mobilumą ir judėjimo laisvę – vidutinis europietis per metus automobiliu įveikia net 13 tūkst. kilometrų.
iliustracija2019-07-05 16:43:51

Mindaugo karūnavimas: lietuviai nežino kur, baltarusiai – kada

Liepos 6-ąją tradiciškai minime Valstybės dieną – pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimą. Šio įvykio tikroji data ir vieta nėra žinomos – užtat netrūksta įvairių spėjimų ir versijų.
iliustracija2019-07-04 15:32:17

Naujiena vairuotojams: „Tele2“ pradėjo siūlyti privalomojo draudimo paslaugą

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo klientams suteiks galimybę įsigyti privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo paslaugą. Nuo šiol operatoriaus klientai už draudimą atsiskaityti galės paprasčiau ir greičiau, o taikomas mokestis visiems bus vienodas.
iliustracija2019-07-03 19:36:02

Pokyčiai atliekų surinkimo sistemoje: ką turi žinoti vilniečiai?

Liepos 10 d. Vilniaus miesto savivaldybės Taryba planuoja patvirtinti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydžius 2020-iesiems. Šis sprendimas užbaigs pernai Vilniuje pradėtą įgyvendinti atliekų surinkimo reformą.
iliustracija2019-07-03 19:32:15

4 taisyklės, padėsiančios konservavimą atrasti iš naujo

„Roges ruošk vasarą“ – puikiai į sąmonę įstrigęs posakis, pritaikomas daugelyje gyvenimiškų situacijų. Kai kalba pasisuka apie maisto ruošą, ši taisyklė – ne išimtis. Bene labiausiai ji tinka konservavimui: nes nors vasaros gėrybėmis smagu mėgautis šiltuoju metų laiku, tačiau jų atsargos puikiai praverčia ir žiemą.
iliustracija2019-07-03 19:29:42

Tyrimas: ką lietuviai dažniausiai pamiršta pasiimti į kelionę?

Keliaudami atostogauti, didžioji dalis lietuvių ruošimąsi palieka paskutinėms dienoms ar net minutėms ir neretai pamiršta įsidėti ne tik drabužius ar techniką, bet ir vaistus ar dokumentus. Ką būtina pasiimti, planuojant kelionę, ir kaip nieko nepamiršti?
iliustracija2019-07-02 19:23:21

Atostogos kaip kine: 5 kelionėms įkvepiantys filmai

Ar kada svajojote apie atostogas, kurios atrodytų tarsi iš kino filmo? Visame pasaulyje yra daugybė vietų, kurias aplankyti inspiruoja žinomos kino juostos ar populiariausi visų laikų TV serialai.
iliustracija2019-07-02 19:21:10

Ateities technologijos jūsų televizoriuje – ko dar nežinojote?

Daugelis žmonių televizoriaus nėra linkę keisti taip dažnai kaip, pavyzdžiui, išmanųjį telefoną. Tačiau technologijos sparčiai vystosi, todėl televizorių vaizdo ir garso kokybė per pastaruosius penkerius metus gerokai išaugo.
iliustracija2019-07-02 19:18:24

Kad kelionė vyktų: ką reikėtų žinoti apie skrydžiui reikalingus dokumentus?

Nors kelionės dažniausiai yra laukiamos ir atidžiai planuojamos, mažiau patyrusiems keliautojams, skrendantiems į užsienį pirmą kartą, gali būti neramu, ypač jei tenka keliauti savarankiškai ar su mažamečiais vaikais.
iliustracija2019-07-02 19:15:53

Už geriausią „Huawei“ telefonu darytą nuotrauką – garbė ir 10 tūkst. eurų

Esate kada nors užfiksavę unikalų momentą ir norėjote patikrinti, ką apie jūsų nuotrauką galvoja profesionalūs fotografai? „Huawei“ organizuojamas fotografijos konkursas „InFocus“ jums ne tik suteiks puikią progą tą padaryti, bet ir leis pasivaržyti dėl 10 tūkst. eurų pagrindinio prizo.
iliustracija2019-06-28 07:56:34

Naujas šaldytuvas: 4 žingsniai, kaip išsirinkti tinkamiausią

Šaldytuvas – bene svarbiausias buities prietaisas namuose. Nors pagrindinė šaldytuvų funkcija nesikeičia, jų technologijos nuolat tobulinamos, tad šiandien pasirinkimas – platus ir atitinkantis įvairiausius žmonių poreikius.
iliustracija2019-06-27 10:44:36

Fotografuojame vasarą: kokių programėlių mums reikės?

Kai už lango tokia vasara, norisi pasiimti su savimi tik išmanųjį telefoną, neapsikrauti kitais daiktais ir leisti laiką lauke. O toliau formulė paprasta: kuo daugiau laiko vasarą praleidžiame lauke, tuo daugiau atsiranda pagundų išsitraukti savo telefoną ir fotografuoti.
iliustracija2019-06-26 11:37:50

SMS žinutes nugalėjo susirašinėjimo programėlės

SMS žinutės nebepatenka tarp trijų svarbiausių mobiliojo telefono funkcijų – jas aplenkė naršymas internete, skambinimas ir bendravimas per specialias programėles. Tačiau „Telia“ užsakymu atlikta Lietuvos gyventojų apklausa rodo, kad SMS žinutes kasdien vis dar rašo apie 65 proc. žmonių.
iliustracija2019-06-26 11:23:04

Įdomu: 6 išmaniojo telefono supergalios, apie kurias nežinojote

Telefonu naudojatės tik naršymui, fotografavimui ir skambučiams? Technologijų ekspertai teigia, kad jis gali daug daugiau: už jus perskaityti tekstus, išsiųsti SMS žinutę, iškviesti pagalbą arba net tapti padidinamuoju stiklu.
iliustracija2019-06-26 08:48:10

Daug valstybių aplankiusio lietuvio patarimai, kaip kelionėje elgtis su pinigais

Keliautojas Danas Pankevičius, patekęs į Lietuvos rekordų knygą kaip daugiausia valstybių aplankęs lietuvis, sako, kad norint išvengti nemalonių siurprizų kelionėse, reikia sąžiningai atlikti namų darbus.
iliustracija2019-06-26 08:44:21

Kokiems dar IT specialistams darbdaviai pasirengę mokėti dvigubai?

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų užimamų darbo vietų nuosekliai daugėja – per pastaruosius metus jų skaičius išaugo net 15 proc.
iliustracija2019-06-25 08:47:30

Prakaitavimas išduoda vyrų jaudulį ir stresą. Kas grąžina pasitikėjimą savimi?

Oro temperatūrai siekiant rekordinius skaičius, visi stengiasi išvengti saulės ir apsisaugoti nuo prakaitavimo. Bet ar kada susimąstėte apie prakaito svarbą mūsų organizmui? Prakaitavimas apsaugo mus nuo perkaitimo ir mirtinai pavojingo šilumos smūgio.
iliustracija2019-06-25 08:34:58

Keliauju be rūpesčių: kaip įveikti skrydžio baimę?

Nors lėktuvai ne veltui tituluojami saugiausia transporto priemone, nemažai žmonių patiria skrydžio baimę ar nerimą kelionės metu. Ekspertų teigimu, užtenka laikytis kelių paprastų taisyklių, kad nemalonūs jausmai nedrumstų kelionės nuotaikos ir nerimo būtų kuo mažiau.
iliustracija2019-06-25 08:30:35

Atostogautojų įpročiai: šeši iš dešimties į keliones leidžiasi su antrąja puse

60 proc. Lietuvos gyventojų prisipažįsta, kad dažniausiai į kelionę leidžiasi su partneriu arba sutuoktiniu. Labiausiai sumažėjo kartu su giminaičiais ir draugais atostogauti vykstančių mūsų šalies žmonių skaičius. Tai patvirtina draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu atlikta apklausa.
iliustracija2019-06-20 10:22:18

BBQ mama: „Šašlyką galima iškepti net iš šoninės“

Šašlykai – vienas pagrindinių lietuviškos vasaros atributų. Tą patvirtina ir gegužę „Lidl Lietuva“ užsakymu atliktas tyrimas. Būtent šašlykus kepsninėje dažniausiai gamina 92 proc. apklaustųjų.
iliustracija2019-06-20 10:11:20

Lietuvos oro uostai: apie naują ir esamus

Komentuoja Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis. Tai turbūt pirmas kartas, kuomet į susisiekimo oru sektorių pažiūrėta ne 4 metų perspektyvoje. Bandome įvertinti situaciją ir priimti strateginius sprendimus, kurių vaisiai būtų raškomi mūsų anūkų.
iliustracija2019-06-20 08:10:00

Renginių inžinerija: specialistai graibstomi jau nuo pirmųjų kursų

Pasaulyje plečiantis pramogų rinkai, didėja specialistų, turinčių ne tik įgarsinimo ar apšvietimo žinių, bet ir gebančių pasiūlyti profesionalių ir patogių sceninių sprendimų, paklausa.
iliustracija2019-06-20 07:52:17

Ilgojo savaitgalio grėsmės: traumos buityje ir gamtoje

Artėjant trijų poilsio dienų savaitgaliui draudikai ir sveikatos specialistai perspėja, kad nelaimingų atsitikimų skaičius ilgaisiais vasaros savaitgaliais, palyginus su šaltuoju metų laiku, išauga beveik trečdaliu.
iliustracija2019-06-19 17:51:29

Bet kurią veją gali prižiūrėti robotas vejapjovė

Vis daugiau Lietuvos namų ūkių vejos priežiūrą patiki robotams vejapjovėms. Robotai vejapjovės į Lietuvą atkeliavo prieš maždaug 15 metų, kuomet rinkai juos pasiūlė revoliucinį vejos priežiūros sprendimą sukūrusi „Husqvarna“.
iliustracija2019-06-19 17:42:19

Naujos skaitmeninės priemonės kovai su šešėliu

2018 m. balandį Vyriausybė inicijavo išskirtinį šešėlinės ekonomikos mažinimo paskatų paketą. Iki 2019 m. liepos 1 d. galima sumokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių – taip sudaryta išskirtinė galimybė neskaidriai veikiančiam verslui pradėti naują etapą.
iliustracija2019-06-19 17:35:18

Atskleidžia, kodėl jus vis dar gelia uodai

Manote, kad tamsūs rūbai vilioja uodus, todėl vengiate rengtis juodą megztinį vakarodami prie ežero? Vis dar tikite mitais, kad uodai gelia tik tiems, kurių kraujas yra saldus? Specialistai tikina, kad „saldaus kraujas“ – tik pramanai, o šviesi apranga neužtikrina, kad uodai praskris pro šalį.
iliustracija2019-06-19 17:27:16

Daugėja peršalimo atvejų: ligą sukelti gali paprasčiausias kondicionierius

Nors vasara ir peršalimas gali atrodyti kaip sunkiai suderinami dalykai, po itin karštų savaičių į vaistines plūsta vis daugiau rimtais peršalimo simptomais besiskundžiančių žmonių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama